NIEUWE WONINGWETWONING IN ZIERIKZEE WEST V AAN MAKESTRAAT INGERICHT ALS „MODELWONING" SCHOTEN BIJ RUZIE WOONWAGENKAMP NIEUWERKERK STREEKNIEUWS Heel mooie bar in hotel „Graaf Floris V" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 29 maart 1973 Nr. 21259 NUTSSPAARBANK Uw idfiilr gezinshank U be«^|velmpm bij uw NuJsspïrarbank ALLE VERZEKERINGEN BROUWERSHAVEN: Markt, donderdags van 9.00- 10.30 uur. Wethouder li. Asma plaatst aantal kanttekeningen bij kwestie „doorstroming" Politie liield (vluclit)auto's aan NIEUWERKERK. 28-3. In het woonwagenkamp te Nieuwerkerk brak woensdagmorgen een ruzie uit tussen de families B. en P. die daar met hun wagens een standplaats hadden gevonden. Eigenlijk was er sprake van een oude vete, die op zijn hoogtepunt met vuurwapens werd beslecht door leden van de familie P. Er werd nie mand geraakt, maar een lid van de familie B. dat zich bedreigd voelde, waarschuwde de politie. De daders waren toen in drie wagens echter al vertrokken. Twee auto's werden aangehouden op de Rijksweg in de buurt van Nieuwerkerk. Een derde werd op het woonwagenkamp in Brouwershaven gesignaleerd. Alle aanwezige wagens, ook die te Nieu werkerk waren achtergebleven, wer den op vuurwapens onderzocht, maar er werd niets gevonden. De juiste toedracht van de Zaak en wie er had geschoten, bleek echter moei lijk uit te zoeken. Napraten over verschrikkingen. De middelste man (met trui) ontsnapte aan de dood door zigzaggend in een auto weg te vluchten. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Wethouder Asma (links) aan het woord ober de doorstromingsrege lingte Zierikzee bij de opening van de modelwoning in de Vlakestraat. Rechts: voorzitter J. Coumou van ..Beter iconen". De heer J. Coumou, voorzitter van „Beter Wonen - bracht dank aan de reeds genoemde initiatiefnemers om te komen tot de inrichting van de nieuwe woning als modelwoning. Hij gaf daarbij uiting aan zijn waarde ring voor het moderne aspekt dal bij het gekozen interieur duidelijk naar voren komt en hoopte dat velen in de modelwoning een kijkje zullen gaan nemen, vooral nu er in deze tijd, met een veelheid aan materialen soms zo moeilijk een keuze kan wor den gemaakt. De inrichting van deze modelwoning kan hierbij een goede richtingwijzer zijn. Goede afwerking Wat in de eerste plaats opvalt bij een bezoek aan het ..modelhuis" is de uitstekende afwerking van dit nieuwe type éèngezins-woningwet- woningen. De nieuwe woningen heb ben duidelijk het karakter van kwa liteitswoningen meegekregen. Op vallend zijn bijvoorbeeld de onge twijfeld fraaie gebeitste kozijnen. De nieuwe woningen beschikken verder over een bijzondere ruime zolder met uitstekende verlichting, dankzij een doorlopende zg. lichtstrook over de volle breedte die vele voordelen geeft boven het gebruikelijke dak raam. Door de woninginrichting is er naar gestreefd de modelwoning op smaakvolle, maar zeker ook betaal bare wijze in te richten, waarbij is uitgegaan van een modern maar in de eeiste plaats toch acceptabel in terieur. Gehoopt wordt dat velen die al zijn „ingericht'' en ook belang stellenden die dat van plan zijn, een kijkje zullen gaan nemen in de wo ning Vlakestraat 6. Vanaf het rust huis „Borrendamme" is het adres gemakkelijk te vinden, omdat spe ciaal enige richtingborden „model- wening'' zijn geplaatst. (Bezichtiging van de modelwoning is mogelijk op elke donderdagavond van 19.00-21.00 uur en op zaterdag middagen van 14.00-17.00 uur. Ver der bestaat daartoe gelegenheid in overleg met de interieurverzorgers. Aanvullend wordt nog meegedeeld dat de verlichting werd verzorgd door „Magazijn Electra"' en de wand versiering (posters) en andere het geheel completerende decoratieve zaken door de firma Joh. de Vries.) Rijkswegen-onderhoud op Schouwen Rijkswateistaat Zeeland te Mid delburg heeft het onderhoud van de Rijkswegen in de dienslkring Zierik zee op Schouwen-Duiveland met bijkomende werken in 1973 voor f 254.400,- gegund aan Aannemings bedrijf v h M. v. d. Velde Zn. te Biuinïsse. Unie „School en Evangelie" In het verslag van de werkzaam heden van de Unie ..School en Evan gel e" in het jaar 1971-1972 wordt verantwoording gedaan van de vol gende op Schouwen-Duiveland bij eengebrachte bedragen. Brouwersha ven: f 102.64; Bruinisse: I' 925. Haamstede: f 862.28; Kerkwerve: f 44,9,75; Neuwerkerk: 1' 153.26; Scharendijke f 229,05: Schuddebeurs: f 100.Zierikzee: f 2.688.Zon- r cmaire-Noordgouwe: f 104.50. In to taal een bedrag groot f 5.614.48. Orgelconcert door Simon C. Jansen Zaterdagavond 31 maart a.s. zal er in de Grote Kerk te Middelharnis een orgelconcert worden gegeven door Simon C. Jansen. Dit concert is er één uit de serie, georganiseerd door de Stichting Kerkconcerten Goeree en Overflakkee. Te Middelharnis zal Jansen onder andere de navolgende werken spe len: de nrs. 6. 4 en 8 uit de 8 kleine preludia en fugae en Toccata en Fu ga in d kleine terts van J. S. Bach. Prélude, fugue et variation van Cé- sar Franck en de Suite Golhique van Boëllmann. De andere door hem te spelen werken zijn van Loeillet, Re- ger en Brahms. ZIERIKZEE Afdeling A.B.V.A. De afdeling Zierikzee van de Al gemene Bond van Ambtenaren ver gadert op donderdag 10 april in het Huis van Nassau. Aftredend in het bestuur zijn de heren J. W. Manni (voorzitter), C. Heijboer en A. Tim mer. Deze aftredenden zijn herkies baar. De heer J. den Os. eveneens aftredend, is niet herkiesbaar. Gou den en zilveren insignes zullen aan jubilerende N.V.V.-leden worden uitgereikt. Filmvoorstelling in de Concertzaal In de Zierïkzeese Concertzaal wordt zaterdagavond een film ge toond uit het meer „zwoelere" genre onder de nogal aangezette litel „On gekende erotiek", een film met als hoofdpersoon een aan morfine ver slaafde. Gangsters, sex en drugs zijn de verdere bijeengebrachte ingre diënten voor dit nogal onwaarach tige filmverhaal. Handboogschuttersvereniging „Zodiak" Door de handboogschuttersvereni ging „Zodiak" werd, een kaasschie- ting georganiseerd in de Graanbeurs. De prijzen bestonden uit diverse kaassoorten die op Schouwen-Duive land vervaardigd worden. Tijdens- deze schieting werden twee records verbeterd door de heer H. van Stee te Yerseke. Hij bracht het 20-pijlenrecord van 177 op 179 punten en het 25-pijlen- record van 219 op 221 punten. Het 3Ó-pïjlen record dat op naam staat van J. Ribbens (Zodiak) met 260 punten, werd wel geëvenaard, maar niet verbeterd. Schrijven P.v.d.A.-federatie De Federatie van de Partij v. d. Arbeid op Schouwen-Duiveland heeft zich met onderstaand schrijven gericht tot: de minister van verkeer en waterstaat, de frakties van de P.v.d.A.. P.P.R. en D'66 der Tweede Kamer der Staten Generaal, de frak ties van deze partijen in provinciale staten, de gemeenteraden van Zie rikzee. Duiveland, Bruinisse. Brou- Adverteniïe ZIERIKZEE, 28-3. Er zit volop vooruitgang in de wo ningbouw van de woningbouwvereniging „Beter Wo nen", in bet uitbreidingsplan Zierikzee West V. Negen maanden geleden ging de eerste paal de grond in en deze week vond reeds de voorspoedige „geboorte" plaats (hetgeen gebeurde in de vorm van een geslaagde oplevering) van een eerste blok van zes woningwet woningen aan de Vlakestraat. Vanaf lieden zullen per week vijf woningen worden opgeleverd, waarbij het in totaal zal gaan om 49 woningwetwoningen en 44 pre miewoningen. De oplevering van de gereedgekomen woningwetwoningen in de Vlake straat werd dinsdagmiddag enige luister bijgezet. Dit was een direct gevolg van het initiatief van het architectenbureau Van Tijen, Boom, POSNO en Van Randen te Roterdam, het aannemingsbedrijf Den Hartog B.V. te 's Gra- vendecl-Zierikzee, en woninginrichting firma J. den Boer te Zierikzee om de nieuwe woning Vlakestraat 6 in te richten als modelwoning. De „opening" van de „van onder tot boven" smaakvol ingerichte woning was nl. de aanleiding lot een bijeenkomst van genodigden in het nieuwe pand, waarbij wethouder H. Asma is een korte toespraak een aantal kanttekeningen maakte met betrekking tot de doorstroming. Wil men daarvoor in aanmer king komen dan dient men namelijk te voldoen aan een aantal voorwaarden. Wethouder Asma verklaarde dat de basis van de regeling wordt ge vormd door het feit dat de reden van verhuizing mede moet liggen in het verkrijgen van een doorstroming's- bijdrage. De regeling is immers op gezet om te trachten goede en be taalbare huurwoningen vrij te krij gen voor de financieel minder draag- kraehtigen onder de huurders Van daar dat een andere voorwaarde in de regeling wordt gevormd door het feit dat de achtergelaten woning een goede, voor permanente verhuur be stemde woning moet zijn. waarvan de huurprijs ten hoogste f 160.- per maand mag bedragen. Daartegen over staat dat de huurprijs van de te betrekken woning maximaal f 350,- per maand mag bedragen. Doorstroiningsbijdrage Deze huurprijs voor de berekening van de doorstromingsbijdrage is de zg. kale huur, welke wordt berekend door de normaal te betalen maand- huur te verminderen met de kosten voor een garage of bedrijfsruimte die bij de woning hoort, en dë kosten voor levering van water, warmte, gas en elektriciteit, en voor het ter beschikking stellen van huishoude lijke apparaten, uiteraard voor zover in de huurprijs opgenomen, aldus wethouder Asma. Als voldaan wordt aan al deze voorwaarden en de huur van de te betrekken woning 50 °/n meer be draagt dan de huur van de verlaten Avoning dan kan men in aanmerking komen voor een doorstromingsbij drage van maximaal f 1.750,-. Als voorbeeld met betrekking tot de woning Vlakestraat. ad f 235,- per maand geldt, zo zette de wethou der uiteen, dat iemand die een wo ning verlaat, welke weer verhuurd wordt en een huurprijs heeft welke ligt beneden f 156.66 per maand in principe in aanmerking kan komen oor een doorstromingsbijdrage. Ook bij verhuizen naar een eigen woning kan men onder bepaalde voorwaar den in aanmerking komen voor een doorstromingsbijdrage. Wethouder Asma sprak de wens uit dat nu eindelijk vele bewoners van relatief goedkope huizen in Zie rikzee zullen besluiten tot het vol doen aan de morele plicht tegenover hun minder draagkrachtige mede burgers, door de woning die zij qua inkemen reeds lang ontgroeid zijn nu te verlaten om een woning te be trekken die beter past bij hun inko men. Daarbij kan dan neg een leuke bijdrage van de gemeente ontvangen worden van maximaal f 1.750,-. zo besloot de wethouder. Een gezellig hoekje in de woonkamer. (Foto's: Zierik/.eesche Nieuwsbode) Winst voor middenstand BROUWERSHAVEN. 2S-3. Dat de Brouwse middenstand in verband met de toenemende toeristische drukte met h. ar bedrijven bij blijft manifesteert zich in de dezer dagen gereedgekomen vernieuwing in hotel Graaf Floris V. eigenaar de heer J. v. d. Wielen. De heer v. d. Wielen heeft de oude bar verwisseld voor een prachtige moderne ovaalvormige die plaats biedt aan zes en twintig personen. De bar is sfeervol met zacht sche merlicht erlicht en voorzien van de nieuwste snufjes op het gebied van koeling e.d. De wanden zijn voor zien van decowalt bekleding waarop geprojecteerd aan weerszijden mo derne schemerlampjes. De bar en de er achter gelegen wand met luifel is bekleed met fraai tapijt, een idee van een broer van de eigenaar. De bar werd getimmerd doo. de fam. Deurloo uit Bruinisse. De verlich ting werd uitgevoerd door de fa. v. d. Hoek te Br.'haven en schilder werk door de heer S. v d. Velde. In de recordtijd van een week heeft het hotel, dat voor het seizoen zijn gas ten weer kan ontvangen een zeer moderne bar gekregen. Vele bloem stukken van rienden en bekenden gaven aan het geheel een fleurig ge zicht. wershaven, Middenschouwen en Westerschouwen, het gewestelijk be stuur van de P.v.d.A. in Zeeland, Staatsbosbeheer en de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland: „De Federatie van de P.v.d.A. op Schouwen-Duiveland. in vergadering bijeen op donderdag 22 maart te Zie rikzee. gehoord, hebbende, dat de plannen om het tracé van de toe komstige „Dammenweg" door het natuurgebied „De Schelphoek" te la ten lopen vaste vormen dreigen aan te nemen. van mening zijnde, dat alles dient te worden gedaan om dit gebied in zijn huidige vorm te handhaven, spreekt haar ernstige verontrus ting uit over deze voornemens en zou graag zien, dat de mogelijkheid wordt onderzocht om alsnog een an der tracé te kiezen". BURGH HAAMSTEDE SEROOSKERKE Vergadering Groene Kruis Om het contact tussen leden en bestuur van het Groene Kruis wat te verstevigen is op de vorig jaar te Sercoslterke gehouden jaarvergade ring besloten om deze vergaderingen per plaats te rouleren. Daarom wordt nu de jaarvergadering gehou den te Haamstede op 6 april, jn hotel Bom. De agenda vermeldt de behande ling van de jaarstukken, o.a. de re kening over 1972. Na de pauze zullen de heer en me vrouw Lvsen-Kist een lezing met dia's verzorgen over hun verblijf in Libanon. Deze. sinds korte tijd. in woners van Burgh werkten geduren de 4 jaar in Libanon. Zij zijn beiden psychologen en hadden een leerop dracht aan de medische faculteit. Zij hebben in dat land o.a. een kliniekje gesticht voor onderzoek van geeste lijk gehandicapte kinderen. Na de lezing is er ruimschoots ge legenheid tot het stellen van vragen op psvehologisch-opvoedkundig ge bied. Het bestuur van het Groene Kruis hoopt dat vele leden deze interes sante avond zullen bijwonen. ZONNEMAIRE Collecte De collecte voor Sonnevanek en Zonnegloren welke te Zonnemaire werd verzorgd door mevr. Vis-de Graaf en haar dochter heeft het prachtige bedrag van f 120.- opge bracht. Hulde aan deze dames. Reumafonds-collecte De in Dreisehor gehouden huis aan huis-collecte ten bate van het Ne derlands Reumafonds heeft f 239,94 opgebracht. BRUINISSE Auto onder vrachtwagen Nadat woensdagmorgen, door de wegewacht de weg was afgezet bij het OP do Grevelingcndam plaats ge had hebbende ongeluk, kwam de te Flakkee werkende kok, M. van der H. uit Bruinisse met zijn personen auto op genoemde weg. Door de mist zag hi.) niets van de waarschuwende signaallamp en ook merkte hij de het verkeer regelende wegenwacht niet op. Het gevolg was, dat hij in bot sing kwam met een vrachtauto, die midden op de weg stond geparkeerd, om de eerste hulp gelegenheid te ge ven, de gewonden te verzorgen. Een remspoor van plm. 25 meter zorgde er voor, dat de botsing ge lukkig niet zo hard aan kwam dat et- een slachtoffer viel, maar wel werd de auto. die onder de vrachtwagen schoof zwaar beschadigd. Mantel of coaikj zomerk leuren, alle \ersc regen. I rof langer, leuke lijn in jjllirftk soorten charme tegen di bcKi/n ie komen kijken. Holty Dam I9,Zierik:ee Een gelukkig adres voor betaalbare Mode.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5