STREEKNIEUWS Disco Jansen ontwikkelde zich tot volledige muziekhandel Veilii; Verkeers-examens Brouwershaven Wonderlijk vulmiddel voor vakman en gezin PORION Vergadering afdeling Zierikzee N.C.V.B. GESLAACDE S.O.S.-MARKT ,.DE SCIIUTSE" - HAAMSTEDE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 23 maart 1973 Nr. 21256 Deze kinderen, allen ouderloos, krijgen, een eigen, „echte" moeder, en wonen met haar samen met een aantal broertjes en zusjes. Zij wonen in hun eigen huis en leven hun eigen gezinsleven. SOS-kinderdorpen zijn vooral op gericht in landen waar natuurram pen, armoede, kinderverlating en oorlog kindertehuizen nodig maak ten. De oprichter, de Oostenrijker dr. Hermann Gmeiner, koos, na de Tweede Wereldoorlog, bewust een nieuwe weg voor ouderloze en ver laten kinder.en. Vandaar deze dorpen „Beste beentje" voor o De huishoudschool heeft dan ook haar „beste beentje" voorgezet om dit project te steunen. De meisjes hebben dan ook tal van vrije uren gegeven om deze dag goed uit de bus te kunnen komen. Dat is dan ook zeer goed geslaagd. De bruto-op- brengst was niet minder dan f 2500. De belangstellenden konden zich uitstekend vermaken met o.a. ballen gooien, sjoelen, tal van raadspelle- tjes en ook de inwendige mens werd niet vergelen: in het restaurant kon men flensjes eten. Een bloemenstand fleurde dit alles op. Onder de vele belangstellenden be vond zich ook burgemeester H. P. Everwijn en echtgenote. In de gan gen en lokalen was het een drukte van jewelste, men kwam ogen tekort om alles in zich op te nemen. Wat is een markt zonder rommelmarkt, dus ook deze ontbrak niet. Men kon zo Advertentie NUTSSPAARBANK Uw ideale geziusbauk U benKwathom bij uw l\utsspa^rbank GIRO met dagafschriften en betaalcheques NOORD WELLE: tegenover Dorpshuis, woens dags van 11.00-12.00 uur. gek niet denken of het was er. De stand om vijf uur in de middag was toen al f 1380,- bruto. Op het prikbord in de school konden de be langstellenden kijken naar de op bouw van projecten in tal van lan den. De opbrengst van de SOS- markt te Haamstede is bestemd voor peetkinderen in het dorp Bethlehem. ZIERIKZEE INAS-speldjes Op donderdagmiddag 29 maart a.s. 'zuilen- aan de INAS-leerlingen van de huishoudschool „Prinses Juliana" de INAS-speldjes worden uitgereikt. Gemeentemuseum In het jaarverslag-1972 werd ver zuimd te vermelden een belangrijke aanwinst, afkomstig van het Water schap Schouwen-Duiveland. Ter gelegenheid van de officiële opening van een gedeelte van het stadhuis is nl. door het waterschaps bestuur aan de gemeente ter plaat sing in het gemeentemuseum ten ge schenke aangeboden antiek zilveren bestek (18de eeuw; keuren Middel- burg en Zierikzee), bestaande uit lieringericht pand drie lepels en drie vorken, eertijds in gebruik geweest bij het Water schap Schouwen: o Dodelijk ongeluk met traktor Donderdagmiddag tussen half vier en vier uur had een dodelijk ongeval plaats op de Punjeweg nabij Seroos- kerke. De heer H. J. Cijsouw viel, tijdens het bewerken van de grond, door nog onbekende oorzaak van de traktor. Hierdoor kwam hij onder het wiel van de traktor terecht, dat over zijn onderlichaam ging. Hij moet vrijwel op slag dood geweest zijn. Enkele minuten na het gebeurde werd hij gevonden door de zoon van zijn werkgever, hij was toen reeds over leden. De heer Cijsouw was 45 jaar oud. Het slachtoffer was gehuwd en had een kind. BRUINISSE Geen oud papier Zaterdag 24 maart wordt wegens gebrek aan daarvoor geschikte auto's geen oud papier opgehaald voor de Mbuma-zending. Opbrengst collecte De te Bruinisse gehouden collecte voor de Rheuma-bestrijdïng heeft het mooie bedrag van f 788.14 opge bracht. Een veertiental dames heeft deze collecte gehouden, dank zij hun inspanning kon dit resultaat worden bereikt. Japanse scheepsmotor Ook in de rubriek kleinere scheepsmotoren maakt .Japan zijn opmars in de EEG, vooral nu Samo- fa in Harderwijk, deze motoren rechtstreeks in paketten, uit Japan aangevoerd in licentie gaat bouwen. Tct voor kort waren ze alleen als hulpmotor in gebruik, de heer Jac. van Oost uit Yerseke liet echter de zer dagen een 237 pk Mitsubishi die sel motor. 1800 toeren, plaatsen in zijn mosselkotter YE 15. De firma P. Maaskant en Zonen teBruinisse verzorgde de inbouw en na een ge slaagde proefvaart werd het schip tot volle tevredenheid afgeleverd. Geslaagde kiedinginzameling De kledinginzamelïngsactie, die op Schouwen-Duiveland in de afgelopen weken is gehouden, is in Bruinisse weer een groot succes geworden. De inlevering was aanmerkelijk groter dan vorig jaar. Mevrouw H. M. de K o ning- J u me Let, presidente van de Hervormde Vrouwenvereniging, die de inzameling organiseerde, had een en ander zeer gemakkelijk gemaakt. Wat men wilde inleveren kon in de schuur worden neergezet en veel kwam in Bruinisse tijdens de schoonmaak tevoorschijn, dat men graag aan anderen wilde afstaan. ALMELO. De 5-jarige Jan Beid uit Ootmarsum (bij Almelo) is de weg in zijn woonplaats overgestoken en aangereden door een passerende personenauto. Het jongetje werd op slag gedood. BROUWERSHAVEN. 22-3. In hotel Ringelberg te Brouwershaven hebben de cursisten v n de cursus Veilig Verkeer Nederland het exa men afgelegd. In deze laatste bijeenkomst schet ste de docent de heer Poortman van de rijkspolitie de cursus als een op frissing van de verkeerskennis. Hij stelde dat men niet in de eerste plaats zwaar moet tillen aan het be halen van het getuigschrift met sleu teltje. niettegenstaande dat dit zo wel voor docent als cursist wel be gerenswaardig is. Wanneer men er veel van heeft opgestoken en het in de praktijk ook goed uitvoert, dan heeft deze cursus in alle opzichten aan zijn doel beantwoord. Dankwoorden Na het afleggen van het schrifte lijk examen sprak de voorzitter der aldelïng woorden van dank tot de cursisten, en de heer Poortman, die Politie ontdekt hij inval 10 kilo hasj UTRECHT. 23-3. Bij een inval in een woonhuis in Loenersloot heeft de Rijkspolitie in het district Utrecht heden (vrijdag) beslag gelegd op een partij hasj van tien kilo (..handels waarde" circa 10 mille). De politie, die al geruime tijd het huis in de ga ten hield, heeft de 28-jarige Neder lander. N. P. van der Z. en de 27-ja- rige Engenlsman G. C. S. die zich op het moment van de overval in de woning bevonden, aangehouden op verdenking van handel in verdoven de middelen. De politie onderzoekt of er mogelijk nog meer mensen bij deze hasj-handel zijn betrokken. Man van dak gevallen DEN HAAG. 22-3. - De 54-jarige machinist E. F. Petrus uit Den Haag is donderdagmiddag van het dak van zijn woning gevallen bij reparatie aan zijn televisie-antenne. De man was na zijn val van 15 meter op slag dood. DODELIJKE ONGELUKKEN ALMELO. De 74-jarige schilder J. Wilms uit Ootmarsum (bij Almelo) is tijdens werkzaamheden aan de mo numentale kerk in Ootmarsum van een steiger van drie meter hoogte ge vallen. De man moest met ernstig hersenletsel naar het ziekenhuis in Oldenzaal worden overgebracht, waar hij aan zijn verwondingen is overleden. HILVARENBEEK. De 21-jarige J. A. E. van den Bruggen uit Hooge en Lage Mierde (bij Hilvarenbeek) is donderdagavond met zijn crossauto tegen een boom gereden en lei- plaatse overleden. Het slachtoffer was op een zandweg aan het crossen raakte op een gegeven ogenblik in een slip en botste tegen een boom. op voortreffelijke wijze de stof ge bracht en op kundige wijze heeft uitgelegd. Voorzitter de heer Schiet- tekatlp sprak de hoop uit. dat in de toekomst weer een beroep mag worden gedaan op de heer Poortman Namens de cursisten sprak de heer Kuiper uit Zonnemaire woorden van dank, allereerst tot de heèr Poort man. die op een prettige manier, niet als de politieman, op zeer deskun dige wijze de cursisten dc ingewik kelde Stof. heelt bijgebracht. In zijn dankwoord betrok hij ook mevr. Poortman en het bestuur der afde ling. Als blijk \an erkentelijkheid mocht de heer Poortman een boeken- bon in ontvangst nemen, mevrouw Poortman kreeg een fraai boeket. Aan de cursist de heer v. d. Straatcn uit Zonnemaire. die wegens opne ming in het ziekenhuis niet aan het examen kon deelnemen werd na mens de cursisten en het bestuur een fruitmand gezonden. Advprieutte Om een idee te geven: Houtrot herstellen. Kieren afdichten tussen kozijn en muur of langs de trap. Scheuren en naden blijvend af dichten, ook rondom cv-pijpen. Trapleuning muurvast zetten. Be tonreparatie. Uitgesleten trap of vloer uitvlakken tot "nul" zonder afbrokkeling. Dat tag u óp de TV- reklamel Vm dikfcfW: ragdun pla muren. Ttfgellt ziften op hout of spaanplaat of Wtcmarnaille of over oude tegels. SbasjKlaat naadloos verlijmen. vEJenjtwlata repareren op muur of scl}o«sJ«i. Opnieuw voegen. Dakpad \Wwftten. Stop verf bijwerkfijr Betorfnen ramen heglazen. Dunne plek ïn goot repa reren. Lek balkon didnten. Latten tegen muur hechten. Nu gemakkelijker èn vlugger èn heter STOPPEN, AFDICHTEN, VOEGEN, UITVLAKKEN. PLEIS TEREN. PLAMUREN EN HER STELLEN met: PORTON, de in Zwitserland ontwikkelde één-com- ponentige, dus een kant-en-klare, kunsthars vulpasta met enorme hechtkracht aan èllc materiaal, droog of vochtig, binnen of buiten, ook aan glas! Blijvend thermoplas tisch en waterdicht. Krimpt niet, zet niet uit, scheurt niet, buig- en slijtvast. Onschadelijk voor de han den. In de emmer onbeperkt houd baar, dus geen restenverlies. 1/2 kg 1 kg 2 leg 5 kg ƒ4,95 ƒ8,75 ƒ15,60 ƒ30,50 SAIGON. Zowel de Verenigde Staten als Noord-Vietnam weigeren de impasse te doorbreken rond de vrijlating van de Amerikaanse krijgsgevangenen. De hoop is nu wel erg klein geworden dat alle reste rende Amerikaanse gevangenen dit weekeinde in Hanoi zullen worden vrijgelaten. Ook de jeugd werd niet vergeten. Voor de allerkleinsten werd poppenkast vertoond, gespeeld door leerlingen van de huishoudschool. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE. 22-3. Woensdag hield de N.C.V.B. van Zierikzee een alge mene vergadering in het vereni gingsgebouw. De presidente mej. E. C. de Ruyter opende de avond met het laten zin gen van Psalm 73 vers 13. Zij ging vervolgens voor in gebed en las voor uit Jesaja 53 vers 5 l/m 7. Hierop aansluitend hield zij een korte medi tatie. Zij heette allen welkom en in het bijzonder de spreker van deze avond ds. Tiemersma uit Vlaavdm- gen van het Zonnehuis. Ds. Tiemersma begon met te zeg gen dat wanneer men over de om gang met gehandicapten wilt spre ken het onderwerp ..De mens als beeld Gods" niet mag vergeten. Im mers God is de Schepper van alle dingen. De mensen zelf zijn immers ook steed bezig aan actief relaties te scheppen. Wanneer nu zo'n actief ie mand plotseling gehandicapt- wordt of in een verpleegtehuis opgenomen moet worden, wordt hij ten eerste beperkt in zijn ruimte, ten tweede tijdbeleving veranderd en ten derde: zijn lichaam beweegt niet altijd zo meer zoals hij dat wil. Deze ver schijnselen kunnen zich ook voor doen bij gepensioneerde en ouder wordende mensen. Hij pleitte ervoor deze mensen te zien als beeld Gods en hen Ie benaderen als medemens. De belangrijkste hulpverlening noemde hij de mentale hulpverle ning, waarbij men de geest van de patiënt laat inspannen. Veel goede ervaringen had spreker met de jeugdclubs, die hij betrok bij alle hulpverleningen in het Zonnehuis, zoals ï'eisjes en ontspanningsavon den. Om zoveel mogelijk de mensen te leren kennen in Zonnehuis orga niseert hij gesprekskringen. waarbij er soms verrassende opmerkingen gemaakt worden. Immers men denkt zo vaak dat het de slaande hand C-ods is als men gehandicapt is en vraagt zich dan af is mijn geloof wel toereikend genoeg om dit. alles te kunnen aanvaardend Spreker besloot zijn causerie met te zeggen dat wij nooit mogen vergeten dat wij alle maal slaven der vergankelijkheid zijn. Na de pauze beantwoordde ds. Tiemersma de vragen, waarbij een goed inzicht werd verkregen hoe al les er toe gaat in het Zonnehuis. Het was een leerzame avond, waarbij de presidente in haar dank woord tot ds. Tiemersma terecht op merkte dat allen niet genoeg dank baar kunnen zijn wanneer wij ge zond zijn. Tol slot zongen allen Gezang 173 vers 1 en 2 en eindigde ds. Tiemer sma met dankgebed. Drukte in de gangen van huishoud- IIAAMSTEDE, 22-3. Het is thans vier jaar geleden dat het onderwijzend school „De Schutse", waar een personeel van de Chr. Landbouw Huishoudschool „De Schutse" te Haamstede ,.S.O.S.-markt werd gehouden ten besloot jaarlijks een „S.O.S." markt te gaan houden. Deze markt is ten bate hale van kinderdorpen. van kinderdorpen in vijf werelddelen. organist). In totaal zijn drie leraren voor de orgelschool beschikbaar. Moederbedrijf voor het instrumen tarium is Riha Mark te Rijswijk, naar grootte in staat, vooral de no dige diversiteit te brengen in het sortiment van instrumenten. „Muziekmaker" „Eyecatcher" in de zaak is de z.g.n. „muziekmaker", een instrument „dat alles kan" en mitsdien al oens op draafde in de „vuist van Willem". Maar daarmee zit men wel helemaal op de (te?) blitse toer. Rest nog te vermelden de service mogelijkheden; kleine mankementen kunnen thuis verholpen, maar moet een instrument echt op de helling dan gaat het naar de werkplaats te Sommelsdijk. Grapjes zijn koffie of prik na de orgellessen, door telkens acht leerlingen genuttigd, die in de sfeer van de studie toch op de ge- zelligheidstoer gaan. Een kijkje in hel interieur, mei ver schillende orgelinslrumenien. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) HAAMSTEDE ZIERIKZEE, 22-3. De muziekhandel Disco Jansen - van maart 1972 Geslaagd Mej. Ria van Kooten, kon deze week haar studie voor het diploma Verpleegkundige A met gunstig ge volg afsluiten. Het examen werd afgenomen in het Ikazia ziekenhuis Rotterdam. y Dia-avond Z.H.R.M. een ander St. Janstraat-pand - heeft de vleugels uitgeslagen en is thans gevestigd in het pand St. Janstraat 20, waarin voorheen Paul van Gees- bergen „Vrijetijdskleding", die - gelijk bekend - verhuisde naar de Appel markt. Zonder groot officieel vertoon, maar met muziek en gezelligheid, is Disco Jansen op dit saillante punt in de binnenstad donderdagmiddag van start gegaan. Een inleidend woord werd gesproken door de eigenaar, de heer C. P. W. Jansen te Sommelsdijk. die een vergelijkbare zaak exploi teert te Middelharnis. instrumenten, apparatuur „gewoon er bij" en grammofoonplaten van geestelijke muziek, met name orgeL en koorzang. Studio Achter de zaak - waarin de instru menten staan opgesteld - bevindt zich de studio, waar acht leerlingen tegelijk les kunnen krijgen o.m. met gebruikmaking van „overhead pro- jektie". Zaakvoerder te Zierikzee wordt de heer M. v. d. Boogert. die tevens optreedt als muziekleraar. De muzieklessen zijn vooral ge richt op het creatief bezig zijn. maar kunnen ook verder voeren (kerk- Donderdag organiseerde de Ko ninklijke Zuidhollandse Maatschap pij tot het redden van Schipbreuke lingen een voorlichtingsavond in de cantine van Camping Duinrand. In 1974 bestaat deze reddingsmaat schappij 150 jaar vandaar dat met een schitterende dia-serie van de heer Sinke die 150 jaren in beeld werden gebracht. .Na een kort welkomswoord van de heer de Jong, inspecteur van de Z.H.R.M.. kreeg de heer Sinke de gelegenheid met zijn prachtige dia's de aanwezigen een duidelijk beeld te schetsen van de manier van red den door de jaren heen, van de be staande vloot van reddingboten en van de bouw en beproeving van de laatste aanwinst van de Z.H.R.M.. de ..Zeemanspot" thans gestationeerd te Stellendam. Duidelijk bleek, dat het concept, waarnaar onder andere de „Presi dent Jan Leis" in 1930 werd gibouwd nog steeds als grondgedachte dienst deed bij het bouwen van de „Zee manspot". hoewel deze natuurlijk veel moderner van inrichting is ge worden. Wel een kwaliteits-bewijs voor de oude „Leis". Na het afsluiten van de Goster- schelde wordt de „President Jan Leis"' aan de buitenkant van de dam, in een aan te leggen haventje, ge stationeerd, en wel nabij het Noord- bevelandse einde van de dam. Met een woord van dank aan de heer Sinke besloot de heer de Jong deze helaas matig bezochte doch zeer interessante avond. De heer Jansen was met een ge- soigneerder hervestiging niet begon nen. als hij niet tevoren had ont dekt, dat er voor muziekinstrumen ten kennelijk een markt is, mede gestimuleerd door een orgelschool, die - wat Schouwen-Duiveland be treft - thans reeds over de honderd leerlingen heeft. Het elektronisch or gel is in de verkoopsektor van deze nieuwe muziekhandel belangrijk, maar zoals wel wordt gemeend - niet exclusief. Ook het zeker in de provincie niet onbekende hermonium behoort tot het sortiment evenals piano's. Daarnaast andere obligate kleinere

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5