Pakhuis-aankoop agendapunt op vergadering van 28 maart Bommen in Sydney Hoogstaand concert van Kinderkoor „Westelijk Schouwen" KONINGIN ELIZABETH OPENT BRUG „Hiswa" geopend Geen boringen bij Schoorl V.S.-GEVANGENEN VRIJGELATEN AGENDA Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE, 17-3. Op woensdag 28 maart wordt een vergadering gehou den van de gemeenteraad, onder voorzitterschap van burgemeester Th. H. de Meestér. De agenda telt een achttien-tal punten, w.o. een Gpvallend lange lijst van ingekomen stukken. Een onteigeningsprocedure inzake een perceel grond (780 m-) in plan West VI is overbodig geworden, daar de eigenaar Ir. J. van der Linde te Aalst (N.-B.) het college een door hem ondertekende voorlopige koop akte zond. De raad wordt gevraagd over te gaan tot aankoop. Voorgesteld wordt te komen tot aankoop van een pakhuis. Lange St. Janstraat 27, voor de prijs van f 15.000, na onderhandelingen ge voerd door de dïrekteur P. W. Over de tijdsduur van de verhuur vindt nader college-overleg plaats, daar deze verband houdt met de verkoop van een kavel industrieterrein aan de heer C. W. J. Burcksen. De heer L. Quant c.s. verzocht bouwterrein te kunnen aankopen voor de bouw van vijftien garages aan de Keeten- en Mastgatstraat. De grondprijs per garage bedx-aagt f 10.000,-; de massa dus f 15.000,- (gxcl. b.t.w.). Centrum voor Automatisering Het college stelt verder voor de gemeente aan te sluiten bij het Cen trum voor Automatisering. De bij drage per inwoner bedraagt f 0,18. Het centrum is nog in opbouw en deze bijdrage zal dus in de toekomst niet voldoende zijn. O.m. de reeds ge-automatiseerde bevolkings ad ministratie kan zonder meer naar genoemd centrum worden overge bracht. Voorgesteld wordt verder een één malige subsidie van f 836,90 te ver lenen aan de C.J.V. voor exploitatie van het C.J.V.-kamp, waarvoor le ningen werden gesloten tot een be drag van f 100.000. Schoolzakcn De Chr. Kleuterschoolvereniging vraagt krediet vóór de aanschaf van gordijnen voor het gebouw aan de Baden Powellweg plus een eenvou dig leidstersbureau. SYDNEY( 16-3. De autoriteiten in Sydney hebben vrijdag op het laat ste nippertje een andere route moe ten uitstippelen voor de hertog van Edinburgh, omdat men langs de weg die hij van het vliegveld naar de stad zou rijden, een bom had gevonden. Men ontdekte ook nog een bom op het hoofdstation van de stad. Vol gens de politie ging het. hier om ge- ligniet- en spijkerbommen die zeer gevaarlijk zijn. „Wij hebben met een' gek te doen, maar dan met een die weet hoe hij bommen moet maken", aldus de woordvoerder van de po litie. De politie vond de bommen na een anoniem telefoontje met de medede ling dat er bommen zouden ontplof fen als de hertog van Edinburgh in Sydney was. Dure Picasso ROME, 17-3. Een Milanees heeft op een veiling in Milaan een schil derij van Piccasso gekocht voor rond 700.000 gulden. Het doek, dat een mannenkop voorstelt, dateert uit de kubistische periode van de schilder en is ge maakt in de jaren 1913/1914. De naam van de koper is niet bekend gemaakt. FRANKFURT A/D MAIN. In de schoenenmode houdt de tendens „naar boven" verder aan; de hakken worden hoger en de zolen zwaarder. Orthopeden echter hebben gewaar schuwd voor het chiaue-extra-va- gante schoenwerk, dat de draagster nog maar nauwelijks steun biedt en zelfs beenbreuken en blijvende voetproblemen kan veroorzaken. Al te dol mag men het dus met het schoeisel niet maken. Voorgesteld wordt het bedrag per leerlingen krachtens art. 101 L.P.- wet' vast te stellen op f 141,77. Aan dé orde komen verder de voorschot ten vergoeding bijzonder onderwijs 1973; idem voor het bijzonder kleu teronderwijs. Delta Elektronica B.V. bood een grondstrook aan, gelegen aan deVis- sersdijk, tegen de symbolische prijs van 1' 1,waartegenover de gemeen te zich verplicht de in eigendom ver kregen grond op eigen kosten te be straten. Operette „Siieeiiwkoniiigin" hoogtepunt LONDEN, 17-3. Koningin Eliza beth heeft onder buitengewoon strenge veiligheidsmaatregelen de nieuwe London Bridge geopend. De Engelse vorstin kwam per boot de Theems af, onder escorte van een helicopter en verscheidene patrouil leboten van de rivierpolitie. Op de daken van de gebouwen op de oever stonden scherpschutters en vele honderden politiemannen in uniform en in burger hielden de dui zenden belangstellenden in het oog. De autoriteiten hadden laten, weten dat geparkeerde auto's die er ver- De Tower Bridge blijft LONDEN, 17-3, De. bekende Lon- -dense Tower Bridge wordt „geëlek trificeerd". De brug wordt misschien zelfs een toeristische trekpleister met een/restaurant, boetieks en een mooi uitzicht en bovendien een specimen van een brok gerestaureerde Victo riaanse techniek. Tenminste, als de plannen door het Londense stadsbe stuur goedgekeurd worden. Men wil in elk geval de Tower Bridge behoeden voor het lot van de London Bridge, die enkele jaren ge leden door een Amerikaans zaken man werd gekocht en in Lake Ha- vasy City, in Arizona, opnieuw werd neergezet als toeristische attractie. Geval van Slavernij MIAMI, 17-5. De politie heeft een inval gedaan op een ruim zestig ki lometer van Miami gelegen boerderij en daar zevenentwintig arbeiders be vrijd die volgens hun verklaringen slaven waren. Sommigen werden al jarenlang op de boerderij vastgehou den: In' verband met deze zaak zijn twéé mannen gearresteerd, de een een koppelbaas en de tweede een „bewaker". Dé „slaven" waren 25 negers, een negerin en een blanke. Sommigen van hen verklaarden dat ze slechts enkele dollars per week kregen uit betaald. Door de strenge bewaking was het niet mogelijk de boerderij te ontvluchten. Jordanië Israël en Oost-Jeruzalem BEIROET, 17-3. Er kan geen spra ke -zijn van een vredesregeling in het Midden-Oosten als Jordanië de sódvereiniteit over het Arabische deel van Jeruzalem niet terugkrijgt. :?Dit verklaarde koning Hoessein v*tii - Jordanië vrijdag in een inter- yiejy met de voorzitter van de Liba- Journalistenfederatie Miljem Kdyam. Het interview werd afgenomen voordat premier Golda Meir van Is raël in een toespraak in Éilat op donderdag zei dat haar land Oost Jeruzalem niet meer zou afstaan. dacht uitzagen, zouden worden open gebroken. Deze zeer strenge veiligheidsmaat regelen waren getroffen naar aan leiding van de bomaanslagen waar door de Britse hoofdstad een week te voren was opgeschrikt. AMSTERDAM, 17-3. Zonder enig officieel vertoon is 'in Amsterdam de „Hiswa" watersport- en kampeer- tentoonstelling geopend. Op de 50.000 vierkante meter in de Amsterdamse RAl-hallen zijn ongeveer duizend boten, variërend van het, eenvoudige visbootje tot' het tonnen kostende jacht, te zien. In de naast de hallen gelegen haven zijn nog eens honderd vaartuigen te bewonderen van de 329 exposanten, die uit 23 landen komen. Onder de motorjachten spant de Kaagkruiser 17mt de kroon, onder de zeiljachten de bijna 20 meter lan ge Trewes Clipper, die 35 ton weegt. HAARLEM, 17-3. Amoco Nether lands Oil Company mag geen gas boringen verrichten in het duinge bied van Schoorl. Het provinciaal bestuur van Noord-Holland vindt dat in dit „unieke" gebied de belangen van natuurbescherming, waterwinning en recreatie 'voorop moeten staan. Gedeputeerde Staten van Noord- Holland keurden een bestemmings plan duingebied van de gemeente Schoorl goéd, waartegen Amoco be zwaar had gemaakt. Amoco, die een concessie heeft, voor het gebied, voelt zich erdoor in zijn aktiviteiten be perkt. De gemeenteraad van Schooid beloot al eerder om Amoco geen toestemming voor boringen te geven. De roofbuit in 1972 DEN HAAG, 17-3. Roofoverval lers hebben in 1972 voor ca. f 4,5 miljoen buit gemaakt, zo heeft mi nister van Agt (justitie) verklaard in antwoord op vragen van het twee de kamerlid van Wijk (PSP). In bij na vijftig procent van de gevallen zijn deze misdrijven opgelost. Er zijn in totaal 248 daders aangehou den, meer dan 206 bevinden zich nog op vrije.voeten. 1972 was tot dusver het topjaar. Roversresultaten in vorige jaren: 1969: f 2,2 miljoen, 1970, f 2,0 miljoen 1971: 2,7 miljoen. Het aantal overvallen in 1972 was 247 (hier in begrepen 69 gevallen, waarin het bleef bij een poging). In 53 gévallen richten de overvallers hun activiteiten op banken, postkan toren werden 28 keer het mikpunt. LUCHTMACHTBASIS CLARK, 17-3. Tweeëndertig vrijgelaten Ame rikaanse krijgsgevangenen uit Viet nam zijn aan boord van een ambu lancevliegtuig aangekomen op de Amerikaanse luchtmachtbasis Clark op de Filippijnen. Onder de vrijgelatenen is de Ame rikaanse officier die het langste in Vietnamese gevangenschap heeft doorgebracht, de 39-jarige majoor Floyd Thompson van de landmacht. Op tien dagen na heeft hij negen HAAMSTEDE, 16-3. Het kinder koor „Westelijk Schouwen" gaf vrij dagavond jl. in een volle recreatie zaal van camping „Duinrand" de vijf-en-twintigste uitvoering. Het openingswoord werd gesproken door de voorzitter, de heer H. P. Verton, die allen van harte welkom heette, in het bijzonder burgemeester H. P. (Everwijn en echtgenote en verten genwoordigers van het kinderkoor „De Volksstem" uit Sliedrecht. „Het komt niet dikwijls meer voor tegenwoordig, dat een kinderkoor haar vijf-en-twintig jarig bestaan kan vieren", aldus de heer Verton. „Het is bijzonder prettig dat het kin derkoor uit Westerschouwen dit aan tal jaren heeft kunnen volmaken, en wij hqpen dat hier nog" heel wat jaartjes aan toegevoegd kunnen wor den", aldus' de heer Verton. Vèl'volgens gaf !de voorzitter een kort overzicht van de afgelopen ja ren. Niet alleen het koör vierde een jubileum, maar ook de dames Hoge- stein-Schoonaard en Vos-Simons. .Eerstgenoemde als peningmeesteres- se en mevrouw Vos als respectieve lijk lid en later als pianobegeleidster. Hierna zong het koor een zevental liederen, waarvan de laatste drie werden begeleid door het „grote" koor „Nu met Hope". De zangnum mers waren: Lente's komst (Cath. van Rennes); Sneeuwpret (A.H.L.); Zacht zingt de zee (Mar Naberman); Moeders vliegenier (D. J. Brienne); Zonnezang (Jan Evertse); De Vin- kenwals (Willibrand Quanz) en De Hollandse wind (J. Wijnand-Balke). De operette „De Sneeuwkoningin", bestaande uit zes bedrijven en be werkt naar de sprookjes van Ander son, werd op bijzonder vlotte wjjzc gebracht door de kinderen. In de pauze werd een verloting, waarvoor niet minder dan 302 prij zen waren beschikbaar gesteld, ge houden om de kas wat meer inhoud te geven. Aan het, slot van de avond sprak burgemeestér Everwijn woor den van dank aan het koor dat deze avond zo voortreffelijk had verzorgd en sprak de hoop uit. dat het koor nog vele malen voor' het voetlicht zal mogen treden. Dankwoorden ook van de pas benoemde voorzitter van jaar in Vietnamese gevangenkampen 'gezeten. In de groep bevindt zich eveneens sergeant Ronald Ridgeway uit Hou ston in Texas van het korps-mari niers, die 18 was toen de regering zijn moeder meedeelde dat haar zoon in januari 1968 tijdens de belegering van Khe Sanh was gesneuveld. In Vietnamese handen bevinden zich nu nog 146 Amerikaanse krijgs gevangenen. Hun vrijlating moet krachtens het Vietnamverdrag vóór 28 maart plaatshebben. het „grote koor" de heer J. van Ze- ventei', mevrouw zr. Kortleve, di rectrice van het Zweeds Rode Kruis ziekenhuis en de heer L. yei-tom na mens het kinderkoor „De Volksstem" uit Sliedrecht. Vrijdagavond zal het koor nogmaals voor het voetlicht treden voor een herhaling en zater dagmiddag voor de bejaax-den. Dikke babys is heel ongezond MELBOURNE, 17-3. Overvoeding van e,en baby kan leiden tot hart- ziekten, vetzucht, vaatziekten en suikerziekten in een later stadium van het leven,, zo heeft de Australi sche kinderarts professor Donald Cheek gewaarschuwd. Moeders die hun kinderen de fles geven maken zich meest schuldig aan overvoeding. De opvatting „hoe groter de baby hoe beter' noemde hij onzinnig. Strenge controle op bromfietsgeluid DEN HAAG, 17-3. De politie in Nederland gaat op 1 april van dit jaar beginnen met een strengere con trole op de geluidsproduktie van bromfietsen. Op die datum worden .de nieuwe meetvoorschriften van kracht. Deze maken het de politie mogelijk op grote schaal de lawaai overlast te bestrijden. Meestal is de oorzaak van de overlast véx'waarlo- zing van het onderhoud of wijziging van de inrichting van de bromfiets, aldus de centrale politiëverkeerscom- missie. VISMA '73 in rle Ahoy Hal te Rotterdam De internationale sportvisserij-ten- toonstelling .„voor de consument" VISMA '73 zal dit jaar van 20 t/m 26 april a.s. in de Ahoy'hal te Rot terdam worden gehouden. Dit jaar zal bijzondere aandacht worden besteed aan de vele aktivi teiten van de afdeling sportvisserij van het Ministerie van Landbouw en Visserij en aan de voorlichting door diverse instanties en organisaties op het terrein van de hengelsport. Kievitsei terug in liet nest RIJSWIJK (Z.-H.), 17-3. De 48-ja- rige Nico van der Burg uit Waterin gen heeft het door hem gevonden kievitsei, het eerste in Zuid-Holland, weer teruggelegd in het nest. Hij deed dat in aanwezigheid van dé wethouder van onderwijs van de ge- - meepte Rijswijk (Z.H.) in het Wilhel- minapark van deze gemeente. De heer Van den Burg vindt het uit milieuoverwegingen niet juist ei eren uit nesten te halen. Hij weiger de dan ook zijn vondst aan te bieden aan de commissaris der koningin in de provincie Zuid-Holland, zoals normaal is bij dergelijke vondsten. Geen 'postduivenwet DEN HAAG, 17-3. Een specifieke wettelijke regeling om het eigen domsrecht op postduiven te bescher men is niet zinvol. Voor andere soor ten roerende goederen, dieren van velerlei soort inbegrepen, zijn zulke aparte regelingen er ook niet. De al gemene regelen voor de eigendom van roerende zaken bieden ook de postd ui venhouder bescherming, Het Tweede-Kamerlid Voortman (PvdA) heeft dit in antwoord op zijn -schriftelijke vragen te lezen gekre gen van minister drs J. Boersma van landbouw en visserij, die mede na mens zijn collega's van volksgezond heid en justitie het woord doet. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND HAARLEM. Het ministerie van defensie heeft de Vereniging tot be houd van natuurmonumenten voor f 90.000 te koop aangeboden het fort „Kijk uit" in 's-Graveland, aan de zuidoever van het Hilversurhse Ka naal. UTRECHT. Wegens het smokkelen van grote hoeveelheden hasj heeft de rechtbank in Utrecht de zich „evangelist" noemende 40-jarige Jan V. uit het Friese Minnértsga veroor deeld tot 15 maanden onvoorwaarde lijke gevangenisstraf met aftrëk van voorarrest.. HAARLEM. De. officier van justi tie'-bij de rechtbank in Haarlem heeft tegen de 20-jarige bekleder J. A. de R. uit Haarlem een gevange nisstraf geëist van twaalf maanden. R. stond -terecht, verdacht van zware mishandeling de dood tengevolge hebbend. Slachtoffer was de 22-jari- ge Italiaan Vincenco Sergi uit Tu rijn. DEN HAAG. In het afgelopen jaar zijn in Amerika voor het eerst sinds 1897 meer fietsen dan auto's ver kocht, circa 11,5 miljoen stuks. De voorkeur ging daarbij uit naar licht- gewicht-sportfietsen met tien ver- versnellingen, die op het ogenblik in Amerika grote mode zijn. DEN HAAG. Een helicopter van de Marineluchtvaartdienst heeft een ernstig verbrande zeeman aan boord van de Noorse tanker „Beaumaris" overgebracht naar het Marinehospi taal in Overveen. De oorzaak van de verwonding is niet bekend. De tan ker voer ter hoogte van Hoek van Holland. ROTTERDAM. De kinderpolitie rechter-Maasoever in Rotterdam heeft met de arrestatie van 23 jon gens in de leeftijd van 10 tot 20 jaar een serie yan meer dan 250 onopge loste misdrijven tot klaarheid weten te bréngen. Het is 'de vijfde grote jeugdbende die de Rotterdamse po litie dit jaar heeft opgerold. UTRECHT. De Bond van wereld burgers ..(wereldfederalisten) heeft de ambassadeur van de Sovjet Unië in ons land in een brief verzocht ad hesie te betuigen met de suggestie van de Sovjet Unie om president Ti to van Joegoslavië voor té dragen voor de Nobelprijs voor de vrede. Auto sloot in: Twee doden PURMEREND (N.H.), 19-3. In de nacht van zondag op maandag is een auto die reed op de weg van Aals meer naar Purmerend in de sloot naast deze weg geraakt. De twee inzittenden, de 39-jarige Purmerender W. Yff en zijn echtge note, de 37-jarige Yff-Scheermeyer, zijn om het leven gekomen. Maandag 19 maart Zicrikzcc Mondragon, 20.00 uur, afdeling „Pfai- letelica". Hotel Bom, 19.30 uur algemene le denvergadering Ver. voor Openbaar Onderwijs. Zonnemaire Verenigingsgebouw, 20.00 uur, mode show afd. Ned. Bond van Platte landsvrouwen. Oosterland Herv. Verenigingsgebouw, 19.30 uur, Chr. Kleutersehoolvereniging. Dinsdag 20 maart Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 20.00 uur Ver. Vrijzinnig Hervormden. Haamstede Geref. kerk (recreatiezaal), 19.45 uur, afdeling N.C.V.B. Gemeentehuis, vergadering gemeen teraad Westerschouwen. Woensdag 21 maart Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 20.00 uur, afdeling N.C.V.B. Verenigingsgebouw, 19.45 uur, ver gadering afdeling N.C.V.B. Donderdag 22 maart Dreischor De Drie Schapen, 19.30 uur, muziek avond. „Prins van Oranje", 15.30 uur, pre mière bedrijfsfilm N.V. Watermaat schappij Zeeland. Vrijdag 23 maart Haamstede Jeugdsoos. „Big S", 20.00 uur, dona teursavond. Camping Duinrand, recreatiezaal, 19.30 uur, kinderkoor „Westelijk Schouwen". Zaterdag 24 maart Camping Duinrand, recreatiezaal, 14.00 uur kinderkoor „Westelijk Schouwen". Recreatiezaal Geref. kerk, 19.30 uur, jaarfeest C.J.V. Dinsdag 27 maart Zierikzee Joh. Louis de Jorigeschool, 19.00- 22.00 uur, kijk- en kontaktavond. Brouwershaven Jeugdgebouw, 20.00 uur, jubileum afd. Plattelandsvrouwen Bond. Woensdag 28 maart Zierikzee Jan W. van clen DoelschooJ, 19.00 en 22.00 uur, kijk- en kontaktavond, te vens tentoonstelling zelfgemaakt werkstuk „Woningbouw in Zierik zee". Bromfietser gedood MIDDELBERS (N. BR.), 19-3. Zon dagavond omstreeks half elf 'heeft een niet grote snelheid rijdende per sonenauto in de Hertog Janstraat te Middelbeers eerst een tegenligger geraakt en vervolgens een bromfiet ser geschept. Daarna botste de auto tegen een boom. De bromfietser, de 17-jarige J. Schoenmakers uit Oirschot, was op slag dood. De bestuurder en de me- deinzittende van de personenauto liepen ernstige verwondingen op. Bejaarde vrouw overvallen GRONINGEN, 17-3. In Groningen is een 94rjarige vrouw door een nog onbekende man in haar winkeltje aan de Noorder Binnensingel 97 overvallen. De vrouw werd met bier flessen op het hoofd geslagen en liep hoofdwonden op. Het slachtoffer, de 94-jarige F. Sijtzema, die met een demente 89-jarige broer samenwoont en een winkeltje in sigaren en siga retten drijft, is naar het Academisch Ziekenhuis in Groningen gebracht. Het is niet bekend wanneer de roofoverval is gepleegd. Vrouw poogde man te vergiftigen SOEST, 17-3. Wegens poging tot moord op haar echtgenoot is in Soest de 27-jarige mevrouw K. E. A.-H. uit deze plaats aangehouden. De vrouw, moeder van vijf kinderen, heeft tegenover de politie toegegeven de laatste drie weken zeven tot acht keer vergif in de pap van haar man te hebben gedaan. De man ondervond er evenwel geen nadelige gevolgen van, maar begon wel iets te vermoeden. Begin vorige week lichtte hij alvast de po litie in en toen hij opnieuw vermoed de, dat zijn vrouw iets in het eten had gedaan, verzocht hij haar mee te ga,an naar het politiebureau. De vrouw voldeed direct aan het ver zoek en legde op het bureau een be kentenis af. Er wai-èn al vaker echtelijke twis ten geweest ten huize van de familie A. DODELIJKE ONGELUKKEN ZWOLLE. Op de Holterweg in Diepenveen is de 28-jarige G. W. Slijkhuis.uït Deventer bij een ver keersongeval om het leven gekomen. Het slachtoffer bestuurde een tank wagen en heeft vermoedelijk te laat opgemerkt, dat een busje vóór hem stopte om af te slaan. AALTEN. De 63-jarige landbou wer J. Schutte uit Aalten is om het leven gekomen toen detractor waarmee hij op het bouwland werk zaamheden uitvoerde omsloeg. Hij raakte onder de traktor bekneld. ENKHUIZEN. De 71-jarige mevr. T. Edelbos-Appelman is om het le ven gekomen toen de auto waarin zij zat te Bovenkarspel in een slip raak te en over de kop sloeg. Bij het on geluk vielen verder twee gewonden. ZUTPHEN. Bij Zelhem in de Gel derse Achterhoek is een personen auto tijdens een inhaalmanoeuvre van de weg geraakt en tegen een boom gebotst. Yan de inzittenden kwam de 19-jarige R. U. advocaat uit Zuphen om het leven; Een werd er zwaar gewond en twee anderen liepen lichte verwondingen op. OOSTERBEEK. De 26-jarige J. C. de Wit uit. Arnhem is zondag in Doorwerth om het leven gekomen, bij een verkeersongeluk. Het slacht offer vloog met zijn wagen uit een bocht tegen een links van de weg staande boom. Bij aankomst in het ziekenhuis in Arnhem bleek hij overleden. UTRECHT. De 21-jarige F. H. Pe ters uit Utrecht is in de nacht om het leven gekomen, toen hij op de Lek dijk in de gemeente Nieuwegein vlak bij. de brug over de Lek in de weg Utrecht-Den Bosch met een perso nenauto in een .S-bocht rechtdoor reed. UBBERGEN. De 29-jarige motor rijder T. A. T. Dijkman uit Wychen is in het Gelderse dorp Kekerdom (gem. Ubbergen) verongelukt. In een flauwe bocht raakte hij .de macht over het stuur kwijt. Hij botste met de motor tegen een boom en werd op slag gedood. DEN HAAG. Bij een verkeerson geluk, zaterdagavond in Den Haag op de Slechthuisstraat/Hoek Neherkade, is de 24-jarige Haagse mevrouw H. H. van der Geest-Piejjster zodanig aan hoofd en been gewond geraakt, dat zij in de loop van de avond in het ziekenhuis Lijenburg is overle den.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 2