PIMPELBURGER BITTER (^renóboerin Allende behield zijn aanhang ondanks tegenslagen Zachter water kan Geen gevaarlijke stoffen meer in zee China lid van F.A.O. BLIK DOOR HET WERELD President Allende kan in Chili zijn experiment met het socialisme zon der revolutie voortzetten. Weliswaar is de verkiezingsuitslag bepaald geen zegen voor hem geworden en heeft hij zelfs niet de meerderheid in het kongres behaald - maar die had hij ook al niet. Voor hem belangrijker is dat de oppositie, een merkwaardige kombinatie van midden tot uiterst rechts, geen kans heeft gezien het tot een tweederde meerderheid te brengen, waarmee Allende uit zijn ambt gezet zou kunnen worden. De toestand blijft ongeveer zoals ze was: met een parlementaire minder heid regeert de linkse groepering, gesteund door de generaals, verder. Als Allende dit als een overwin ning uitlegt dan heeft hij gelijk. Het bewijs is aan de stembus geleverd dal juist de arbeiders en kleine boe ren hem trouw gebleven zijn, hem in percentage zelfs ruimer zijn gaan steunen. En ondanks het feit dat juist deze laag van de bevolking het hardst te lijden heeft onder de infla tie, de schaarste van levensmiddelen, de duurte. De middengroepen, die de meeste last hadden van zijn maatre gelen ter voorbereiding van een so cialistische staat, zijn uiteraard niet gunstiger over hem gaan denken dan ze al deden. In deze laag kon Allen de geen nieuwe aanhang verwach ten en ze is ook niet gekomen. Twee kwaden Hiermee zijn alle problemen niet in een keer opgeruimd, maar Allen de heeft enige speelruimte gekregen. De basis voor zijn bewind, de ar beidersklasse, bleef hem ondanks te genslagen trouw. En de generaals steunen hem niet slechts omdat zij op die manier het grondwettelijke gezag verstevigen willen, maar wel degelijk ook omdat zij menen dat de richting die Allende inslaat de juiste is. In verscheidene Latijns-Ameri kaanse landen zijn het de officieren die het duidelijkst beseffen dat een reeks sociale hervormingen stiel en krachtig doorgevoerd moet worden om te voorkomen dat de landen in steeds diepere ekonomische misère wegzakken en bovendien hei revolu tionaire geweld misschien meer ver woest dan nodig is om tot een nieuw begin te komen. Als Allende zijn poging moet op geven kan ex-president Frei mis- Ui tkeringsregeling historische stadskernen DEN HAAG, 10-2. De ministerraad heeft overeenstemming bereikt over een verfijning van de uitkeringsre geling uit het Gemeentefonds ten be hoeve van gemeenten met histori sche stadskernen. Deze regeling komt in de plaats van de „voorlopige verfijning alge mene uitkering kleinere stedelijke gemeenten". De nieuwe verfijning voorziet in een uitkering ongeveer drie en een half maal zo groot als de nu be staande. De uitkering komt tegemoet aan lasten op het gebied van bijvoor beeld verkeersvoorzïenïngen en weg en waterbouwkundig onderhoud in verband met de historische structuur van de stadskernen. schien terugkeren om met zijn chris- tendemokraten langzamer en min der ingrijpend ook iets te doen aan de maatschappij. De nauwe band tussen de christen-demokraten en uiterst rechts, die nu ontstond door gezamenlijke haat jegens de rode president zal dan snel losgemaakt worden en de vraag is of Frei kans ziet zijn hervormingen door te voe ren. De enige oplossing die overblijft is dan nog een revolutie. Zelfs wie niet veel met Allende op heeft zal moeten erkennen dat hij dan nog al tijd het minste is van twee kwaden. Frankrijk Links heeft het in de eerste etappe van de Franse verkiezingen niet goed en niet slecht gedaan. De so cialisten een procent of vijf, de kom- munisten bleven gelijk en de gaul listen liepen een vijf procent terug. Maar procenten zeggen weinig bij dit districtenstelsel en het ziet er naar uit dat in de tweede ronde me nige Fransman zal moeten kiezen tussen een kommunist en een gaul list en dan toch maar de gaullist kiest. Bij de keus tussen een socialist en een gaullist kan dat misschien nog wat anders zijn. Volgens verwachting zal een nieu we gaidlistische regering de hulp van het centrum nodig hebben, dat daarvoor wel meer invloed zal eisen. En al wordt het dan waarschijnlijk geen linkse overwinning, het eind van het zuiver gaullistisch bestuurde Frankrijk lijkt wel ingeluid. Kwaliteitscontrole van zeewater bij Vlissingen VLISSINGEN. 10-3. De kwaliteit van het zeewater voor de kust van Vlissingen zal in het komend badr seizoen wekelijks gecontroleerd moe ten worden. Uit het onderzoek van het zeewa ter tijdens het badseizoen 1972 is naar voren gekomen, «dat bijlaag water het zeewater dei-mate veront reinigd was, dat de door de Inspectie voor milieuhygiëne gehanteerde nor men voor zwemwater, regelmatig overschreden werden. In het alge meen betrof het hier geringe over schrijdingen en wel zodanig dat niet overwogen behoefde te worden het baden aan de stranden van Vlissin- gen te verbieden of te ontraden. Dit zegt drs. W. Bassie, hoofd van het laboratorium van de Watermaat schappij Zeeland in Goes. Hasjvaiigst op Schiphol SCHIPHOL, 10-3. In ruil voor dui zend dollar, die haar opdrachtgever haar zou hebben beloofd, heeft een 20-jarige Amerikaanse geprobeerd veertien kg hasjiesj van Schiphol naar Canada te vervoeren. Bij haar vertrek vond de douane op de lucht haven dit hennepprodukt in de dub bele bodems en deksels van haar twee koffers. Het meisje dat geen vaste woon- of verblijfplaats heeft, zei studente te zijn. Ze was enkele dagen geleden per trein uit Zürich in ons land aan gekomen, na vanuit Canada via Ha waii en Bombay te zijn gereisd. BONN. 134 jonge Duitsers verlieten onlangs hun normale arbeidsplaats en woonplaats, om als vrijwilligers van de Duitse Ontwikkelingsdienst (DED) in 21 ontwikkelingslanden hun bijdrage tot de technisch-economische op bouw en tot de samenwerking van de Bondsrepubliek Duitsland met deze staten te leveren. Op de foto: Vrijwilligsters aan het werk WOERDEN, 10-3. Het water van het waterleidingbedrijf „De Elf Ge meenten", dat een groot gebied rondom Woerden van water voorziet is sinds kort de helft zachter ge worden door de toepassing van een vinding van een waterzuiveringsbe- drijf uit Ravenstein, zo is bekend gemaakt. Het water, afkomstig van pompstation „De Hooge Boom" in Kamer ik had een hardheid van 17 tot 22 Duitse graden, en na de inge bruikneming van de zuiverende me thode („Pelletontharding") nog maar 7,5 tot 10 Duitse graden. Olifanten hebben ruzie AMSTERDAM, 10-3. Het vijf jaar oude en enige Afrikaanse olifantje van Artis, Mayara, dat zich vorig jaar verschillende malen bijna tus sen de spijlen van het hek van haar verblijf door wist te werken, moet Artis verlaten. Het leven wordt haar op dit mo ment namelijk door de drie grote Indische olifanten zó zuur gemaakt, dat men in Artis het trieste besluit heeft moeten nemen haar naar een andere tuin te laten verhuizen. Zeer binnenkort zal Manyara, om onge lukken te voorkomen, naar de die rentuin van Parijs worden overge bracht. Controle op uitlaatgassen DEN HAAG, 10-3. De ministerraad heeft zich verenigd met een ontwerp besluit voor de keuring van motor rijtuigen op luchtverontreiniging. Dit besluit is de eerste maatregel op grond van de wet inzake lucht verontreiniging en geeft voorschrif ten voor de keuring op luchtveront reiniging van auto's die op benzine lopen. Dat doet staking bij Gazelle. DIEREN,. 10-3. Volgens het actie centrum van de drie Industriebonden in Gelderland, worden door de sta kingsactie bij de rijwielfabriek Ga zelle in Dieren, dagelijks duizend tot elfhonderd nieuwe fietsen minder in de verkoop gebracht. Dat betekent voor hét bedrijf, waar sinds vrijdag morgen half acht de gehele produk- tie is lamgelegd, een strop van twee honderdduizend gulden per dag. De rechten van verkeersslachtoffers DEN HAAG, 10-3. Slachtoffers van verkeersongelukken zijn over het algemeen totaal niet op de hoogte van hun rechten op schade vergoeding inclusief smartegeld. Het ministerie van justitie zou een in lichtingenfolder moeten samenstel len, die de politie kan uitreiken aan allen die schade of letsel oplopen bij verkeersongevallen. In 'het maartnummer van het Ne derlands juristenblad schrijft de Delftse advocaat mr. Th. L. van der Veen, dat het hem in zijn praktijk is opgevallen dat fietsers en voetgan gers die schade willen verhalen niet weten dat zij na het verstrijken van een jaar bewijs moeten leveren van de schuld van de tegenpartij. Antilliaanse politiemeisjes DEN HAAG, 10-3. De gevolmach tigd minister van de Nederlandse Antillen heeft in Den Haag twaalf Antilliaanse politie-agentes officieel ontvangen. De meisjes keren aan het eind van deze maand naar Curagao terug.. Ze zijn dan vijftien maanden in ons land geweest. Twaalf maanden hebben zij door gebracht op de politie-opleidings- school in Leusden; de laatste drie maanden deden zij praktijkervaring op bij vier Nederlandse politiekorp sen: Vlaardingen, Leiden, Delft en Hilversum. DEN HAAG, 10-3. - Nederlandse schepen of vliegtuigen mogen, waar ter wereld ook, bepaalde stoffen, die bijzonder gevaarlijk zijn voor het zeemilieu en daar levende organis men, niet meer in zee lozen. Dat is de strekking van een wets ontwerp, dat bïj de Tweede Kamer is ingediend. Het is gebaseerd op het een jaar geleden te Oslo tot stand gekomen verdrag ter voorkoming van verontreiniging van de zee. TWEEDE KAMER Minister Langman: „Amelander aardgas is nodig" DEN HAAG, 10-3. Minister Lang man .'economische zaken meent dat het „Amelander Aardgas" zo spoe dig mogelijk beschikbaar moet ko men om een geraamd tekort aan aardgas op te vullen. Het te kort is becijferd voor in de eerste jaren op 2 a 3 miljard kubieke meter tot 5 miljard kubieke meter in 1980. „In ieder geval zullen zich de eerstko mende jaren duidelijke moeilijkhe den kunnen voordoen zowel voor wat betreft de omvang, als wat be treft het tempo waarin het gas be schikbaar zal komen, aldus de mi nister. 'T EERSTE GLAASJE IS 'NIGESCHENK VAN DE KUYPER "puur" of als "tic" in een frisdrank of vruchtensap of met een paar blokjes ijs ("on the rocks") SCHEEPVAART Abida, 10-3 Shellhaven naar Rotter dam Ameland, 9-3 aank. Algiers Area, 12-3 te Noumea Atys, 16-3 Bukom verwacht Camitia, 12-3 Eastiham naar Barton Diloma, 20-3 t.h. Kaapstad verwacht Dione, 26-3 Portland Maine verwacht Krebsi'a, 9-3 Prt. au Prince naar La Romana LAND- EN TUINBOUW Flink aanbod van appels DEN HAAG,9-3. Op de Neder landse fruitveilingen is de laatste weken de aanvoer van appelen toe genomen. West-Duitsland is de be langrijkste buitenlandse afnemer maar ook naar Engeland en de Scan dinavische landen vertrekken er re gelmatig behoorlijke partijen. Het aanbod van co'x Grange Pep. pin en Goudreinette is nu ver over het hoogtepunt heen, maar Golden Delicious is er volop te koop. Plaat selijk neemt ook het ras Winston een belangrijks plaats in. De veilingprijzen liggen voc- de telers op een bevredigend niveau. De goede kwaliteit Golden Delicious in de grote maten worden verkocht te gen prijzen van 75 tot 90 cent per kg en de middelmaat doet tussen 65 en 70 cent. Goed gekleurde Winston ap pelen doen op de veilingen prijzen van f 1.10 tot 1.40 per kg. Over het algemeen zijn de appel- voorraden in ons land op het ogen blik nog al wat kleiner dan het vo rig jaar op hetzelfde tijdstip. Ook in het buitenland is de voorraad klei ner dan normaal. ROME, 10-3. China wordt op 1 april actief lid van de F.A.O., de V.N.-voedsel- en landbouworganisa tie, zo heeft de directeur van de F. A.O., dr. Addeke Boerma, meege deeld. Boerma is donderdag jl. terugge keerd van een reis van twintig dagen naar China en Japan. Aangezien op de F.A.O.-conferentie van november 1971 een resolutie was aanvaard, die China aannam als „mede-oprichter" van de organisatie, zal het land zon der stemming als zodanig als nieuw lid worden aanvaard. De regering van Taiwan heeft zich in 1951 uit de F.A.O. teruggetrokken met achterlating van een schuld van 1.77 miljoen dollar. Boerma zei dat Peking deze schuld niet wil voldoen. ROTTERDAM. De kans dat Rot terdam een wereldhandelscentrum krijgt is aanzienlijk gestegen. De pensioenfondsen van Philips en Shell hebben namelijk met de gemeente Rotterdam in principe overeenstem ming bereikt over de fianeiering van het complex, dat volgens de plan nen van Rotterdam aan de Leuve- haven moet worden gebouwd. KERKNIEUWS Geref. Gemeenten in Nederland NIEUWERKERK. Woensdag 14-3 (biddag): 9.45 uur ds. F. Mallan te Vlaardingen, 3 uur leesdienst. Kerkdiensten biddag woensdag 17 maart (Nagekomen opgaven) Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 uur ds. De Bres; 7.30 uur ds. Favier. Zonnemaire: 10.00 uur gez. d. te Z'maire, ds. Fa- vier; 7.00 uur gez. d. te Br'h., ds. De Bres. Brouwershaven: 10.00 uur gez. d. te Z'maire, ds. Favier; 7.00 uur gez. d. te Br'h., ds. De Bres. Nieu- werkerk/Oosterland: 10.00 uur ds. L. Eringa, Tholen; 7.00 uur ds. Rienstra. Gereformeerde Gementen Haamstede: 10.00 en 2.30 uur ds. De Gier, Den Haag. Nicuwerkerk: 10.00.- 3.00 en 7.30 uur ds. Hegeman, Tho len. Oosterland: 10.00, 2.30 en 6.30 uur ds. W. Hage. Gereformeerde Gemeenten in Ned. Zierikzee: 10.00 uur leesdienst; 6.30 uur ds. Mallan, Vlaardingen. Nieu- werkerk: 9.45 en 3.30 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2.00 en 6.00 uur ds. Van der Meer. Ned. Herv. Kerk Toegelaten tot de Evangeliebedie ning en eventueel beroepbaar: mej. A. Elsinga, Graete Kamp 23, Bakke- veen (niet beroepbaar)G. J. D. de Haan, Boudewijnstraat 83, Bolsward (niet beroepbaar); G. H. Verhaere, Hoofdweg 46a, Kolham (beroepbaar); J. R. Kok, Hogerbeetsstraat 10, Lei den (niet beroepbaar); E. F. Klok, Thorbeckelaan 21, Barneveld (niet beroepbaar); Th. Zevenbergen, Zaan 33, Zwolle (niet beroepbaar). Beroepen te Aagtekerke: G. H. Otte, kand., Utrecht; te Amsterdam (studentenpredikant): dr. S. E. Hof, Luth. predikant, Delft. Aangenomen naar Veen: W. West- land, kand., Huizen, die bedankte voor: Bruchem, Goedereede, Meer kerk, Noordeloos, Oosterwij k, Nieuw- land, Sprang en voor IJsselmuiden. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Vollenhove-Kadoelen: H. W. Ophoff, Gouda. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Rotterdam-west: B. Bijleveld, Bussum. Bedankt voor Rijnsburg: P. N. Rib- bers. Den Haag-west. Geref. Gemeenten Beroepen te Norwich (Can.): A. M. den Boer, Ridderkerk. Bedankt voor Lethbridge: Chr. v. d. Poel, Yerseke. Geref. Gemeenten in Nederland Beroepen te Hilversum: M. van Beek, Opheusden. BELFAST. Een Britse soldaat die door de ontploffing van een spring lading in een leegstaand huis in Eorkhill werd gewond, is overleden. Wat biedt de BEELDBUIS? DINSDAG 13 MAART NED. I: Een aflevering uit de serie Dier en Vriend betekent om zeven uur het begin van de NCRV-uitzen- ding. Deze aflevering staat in het te ken van de aktiviteiten van het We- reldnatuurfonds. Om half acht volgt dan de scholierenkwis „Tweekamp" De NCRV blijft na het journaal nog in de vraag en antwoord sfeer, want voor dat moment staat de start van het spel „Waar of niet ivaar? op het programma. De volgende 25 minuten zijn voor de Schotse predikant Adam Smith, die onophoudelijk gekon- fronteerd wordt met de ellende van medemensen. Zijn dochter wil een cursus gaan volgen en moet haar va der alleen laten. Een aardig pro gramma is altijd „Getekend", waar na kinderen hun gedachten in teke-, ning tot uiting brengen, waarbij vaak verrassende ontdekkingen worden gedaan. Er resteren nog slechts vijf entwintig minuten en die gaan op aan een portret van de zangeres Jo Vincent, die vorig jaar 75 jaar is ge worden. Voor het laatste nieuws van het vaderlandse politieke front te kent vervolgens nog Den Haag van daag. NED. II: Twee programma's zendt de VARA tussen zeven en acht uur op het tweede net uit: een aflevering van de VolgendePatiënt en de ru briek Koning Klant, De terugkeer van de serie Volgende Patiënt zal veel kijkers een plezier doen, want het is een vrolijk brok amusement. De serie „Waaldrecht" komt direkt na het journaal op het scherm. Henk van Kerkwijk schreef het verhaal van vanavond „Afbraak". De titel zegt het in feite al: een wijk in de plaats Waaldrecht moet gesaneerd worden en, evenals dat in de reali teit gebeurt komt de buurt er tegen op. Voordat om vijf voor tien de ak- tualiteitenrubriek Achter het Nieuws begint, wordt deel zes van de serie „Wij en uitgezonden. Het met teksten en liedjes gelardeérde pro gramma staat ditmaal in het teken van de handel. Luc Lutz, Aart Staartjes en Wieteke van Dort o.a. weten daar vast wel wat moois van te maken. DINSDAG 13 MAART NED. I: 10.45 en 14.00 Schooltele visie; 1S.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Dier en Vriend; 19.30 Tweekamp; 20.00 Journaal; 20.20 Waar of niet waar?; 21.20 Adam Smith; 21.45 Getekend; 22.10 Jo Vin cent; 22.30 Den Haag vandaag; 22.40 Journaal; 22.45 Teleac. NED. II: 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Volgende Pa tiënt; 19.30 Koning Klant; 20.00 Journaal20.20 Waaldrecht; 21.10 Wij en de handel; 21.55 Achter het Nieuws; 22.45 Journaal; 22.50 Te leac. 25 Ik ging er iedre morgen met tegenzin heen en had het dikwijls aan de stok met mijn geachte oom. Ik zei hem: Laten ze me dan maar ontslaan, als ik niet voldoende presteer, maar dat was er niet bij. Op de fabriek hadden ze een permanen gebrek aan werk krachten. Toen nam ik zelf m'n ont slag, maar dat werd me niet gegeven. Ze dreigden zelfs met een proces. Ik naar het arbeidsbureau en daar gaf men mij te verstaan, dat ik slechts ontslag kon nemen, als ik aantoonde een betere werkkring te hebben ge- voden. Met andere woorden: dat meer betaalde. En daar slaagde ik niet in. Op het laatst was ik min of meer een gevangene van mijn oom. Hoger dan honderdtien gulden in de maand méér als ik bij de gemeente had, ben ik nooit gekomen. Het ge chicaneer van mijn vrouw, elke dag opnieuw, en die spot van haar oom brachten me aan het piekeren. Het kon niet anders of op de een of an dere manier moest dit zich wreken. Ik kreeg een zenuwinstorting en kwam in het ziekenhuis terecht. To taal overspannen. Na enkele dagen naar huis en volkomen rust, was het recept. Daar kwam natuurlijk weinig van. Doordat ik in de ziektewet liep, kreeg ik ook minder loon, zodat het lieve leven over het geld opnieuw begon. Ik was op geen stukken na nog beter, toen ik weer aan het werk gir.g. Dat duurde maar kort. Twee maanden later stortte ik opnieuw in" De boerin keek met ontzag naar hem op. „Dat je het uithield al die tijd! Dat je er niet onderdoor ging". „Soms dacht ik, dat ik gek werd. Die tweede keer stuurde de arts van het ziekenhuis me door naar een rusthuis in Gelderland. De fabriek had een fonds, waaruit het betaald werd. Daar bleef ik zés weken en kwam ik werkelijk tot rust. Hettie heeft me éénmaal bezocht, toen ik er enkele dagen was. En maakte na- FEUILLETON DOOR J. L. POSTHUMUS tuurlijk een scène, omdat ze nu weer minder geld kreeg De hoofdzuster hoorde het en verbood kort en bon dig voortaan ieder bezoek. Dat was een goed besluit, waarvoor ik haar erg dankbaar was. Zodat ik de res terende vijf weken in alle rust kon opknappen. Daarna kreeg ik op de fabriek ander werk. Niet meer aan de lopende band, maar aan een ma chine. Dat beviel me wel wat beter temeer ook omdat ik er een tientje of drie in de maand meer mee ver diende. Maar alles werd duurder en de periodieke loonsverhogingen hiel den geen gelijke tred met de hoge prijzen. Hettie klaagde iedere dag steen en been en vervloekte de dag,, waarop ze met me getrouwd was. Ik had al een plan gemaakt om er van door te gaan, want ik zag me al voor de derde keer in het ziekenhuis ko men, tot ik een ongeluk kreeg. Ik kwam met mijn hand tussen de ma chine." „Alle. i-iep de boerin geschrok ken uit. „Was het erg?" Hij spreidde zijn linkerhand en toonde haar de lidtekens. „De eerste paar uur dacht ik: dit kost me m'n hand; voor de rest van m'n leven zal ik wel invalide zijn. De doktoren zijn lange tijd met me bezig geweest; ik besefte het maar ten dele, want men stopte me meteen vol met een verdovend middel. Ditmaal lag ik acht weken in het ziekenhuis, daar na werd ik ontslagen, maar moest regelmatig terugkomen voor behan deling en later voor therapie, want mijn hand, en vooral de vingers, wa ren helemaal stijf geworden, Dat heeft maanden geduurd, bij elkaar bijna een jaar, voor ik weer naar de fabriek terug kon gaan." „Dat je elke keer maar weer op nieuw de moed kon opbrengen er heen te gaan, Kees. Ik zou niet ge durfd hebben" Hij lachte wrang. Hettie zat ach ter me aan; ze klaagde steen en been over haar chronisch geldgebrek, dus zodra ik dacht weer aan het werk te kunnen gaan, meldde ik me. Natuur lijk plaatste men mij niet meer aan een machine, dus werd het opnieuw lopende handwerk met alle narig heid van dien. Van haar oom kreeg ik te horen, dat ik de duurste werk nemer van het bedrijf was gewor den en thuis hoorde jk tot in de treu- re toe, wat een misgok ze met me had, omdat ik nooit, iets zou bereiken Ik moest maar eens een vooi-beeld nemen aan haar klinke oom, die op geklommen was van gewoon arbei der tot afdelingschef met een eigen huis en een auto. En zo voort. U begrijpt, dat ik het uiteindelijk zat werd. Toen Hettie op een avond een verschrikkelijke scène maakte en dreigde met zelfmoord, stond mijn plan vast. Verleden jaar in het na jaar was het zover. Maandagsmor gens, toen Hettie nog in bed lag, pakte ik een koffer vol kleren en ei gendommen en inplaats van naar de fabriek te gaan, reed ik naar Rotter dam en bezocht daar een advokaat. Ik zette hem de situatie uiteen en zei, dat ik mijn vrouw moedwillig had verlaten en niet van plan was ooit terug te komen. Hij moest de echtscheiding maar in orde maken. Ik had nog wat geld van mezelf, al die jaren voor haar angstvallig ge heim gehouden en bewaard met de gedachte: wie weet, hoe het me nog eens van pas kan komen. Ik betaal de hem en hij beloofde me aan het werk te gaar.. Ik zei, dat hij te zijner tijd mijn adres zou krijgen. Daarna stapte ik op de trein en reed naar het noorden Ik was vast van plan me als boerenarbeider te verhuren. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 6