„Nieuw Leven" Ouwerkerk, wist raad met jaarlijkse uitvoering STREEKNIEUWS Ernstige bedreiging van meidoornhagen in het Duivelandse AGENDA LAATSTE NIEUWS Een stampvol Dorpshuis OUWERKERK. 9-3. In de stampvolle zaal van het dorpshuis te Ouwer kerk hield het muziekgezelschap „Nieuw Leven" de jaarlijkse uitvoering. Na de openingsmars o.l.v. dirigent J. v- d. Weyde riep de voorzitter, de heer J. B. Manni het publiek een hartelijk welkom toe, in het bijzonder enkele vertegenwoordigers van het gemeentebestuur (de burgemeester was 'verhinderd), mevrouw v. d. Weyde, dominee Koppert en verschillende afgevaardigden van zusterverenigingen. De voorzitter releveerde de vele aktiviteiten, waaraan „Nieuw Le ven" in samenwerking met „Cres cendo" uit Dreischor heeft meege werkt. Er wordt steeds meer een be roep op het gezelschap gedaan en hij vroeg zich af, waarom niet meer le den toetreden. „Om de gemeenschap levend te houden is het van belang, dat de kern van oude leden groter wordt. Even belangrijk is natuurlijk versterking met jongeren, waarvan er gelukkig verschillende deel uit maken van het gezelschap". Be vooropleiding De dirigent stelt zeer veel van zijn vrije tijd belangeloos ter beschikking ten behoeve van de vooropleiding en ook enkele oude leden werken hier aan mee. De voorzitter vond dat hiervan met grote erkentelijkheid melding moet worden gemaakt. De Zeeuwse Muziekschool heeft thans enige leerlingen in opleiding, voorlopig houtblazers; binnenkort kan ook de afdeling „koper" aan bod komen. Voor een nieuw vaandel zijn nog renteloze voorschotten a f 10,- per stuk beschikbaar. Het gehele dorp is nog niet afgewerkt en de voorzitter vroeg dringend, deze te willen hono reren, opdat zo spoedig mogelijk een nieuw vaandel kan worden aange schaft. Voorts herinnerde hij aan het ge houden onderling solistenconcours. Dit bevordert de studiezin en werkt er dus aan mee. dat het muzikale peil omhoog gebracht wordt. Van de toen opgetreden 11 kwartetten voer den deze avond twee opnieuw hun nummers uit. Het muziekprogramma werd vervol gens uitgevoerd als volgt. Fêtes Kantoormachines gestolen ROTTERDAM, 6-3. Met de arres tatie van de 32-jarige glazenwasser E. V. en de 25-jarige lasser M. H„ beiden uit Rotterdam, heeft de poli tie in de Maasstad een serie van 22 inbraken opgelost waarbij voor f 55.000 aan kantoormachines is ge stolen. De twee hebben bekend de diefstallen te hebben gepleegd van af april van het vorige jaar uit win kels in Rotterdam, Maassluis. Rozen burg en Vlaardingen. Tegen een 26- jarige winkelier en een 41-jarige slager heeft de politie proces ver baal opgemaakt wegens heling. De helft van de buit heeft de po litie kunnen achterhalen. Olie vervuilt beken WINTERSWIJK. De herkomst van de olie, die de laatste dagen het ri viertje De Slinge en een aantal be ken in de buurt van Winterswijk heeft vervuild, is ontdekt. Aanvankelijk werd verondersteld dat de olie uit Duitsland kwam, doch vi'ijdag ontdekte de politie dat de olie afkomstig is uit een tank bij een bedrijf van de firma Hoiting in het (Nederlandse) buurtschap Kotten. d'Hiver. fantaisie-G. Gadenne; Josua Choral-Dixieland, Ken Roccard; Ou verture de Chasse, L. Delbecq; Swinging Horses, A. van Veluwen; Klein Magdalen, polka, Peter Fihn; Biumen der Liebe, walzer, Peter Fi'hn; de 2 kwartetten Slavenkoor, Verdi; Salve Regina, Fr. Schubert. Hierna volgde het onderdeel „to neel", met eigen spelers, een vrolijk spel in drie bedrijven door Chr. PIoo- gewerf: „Welkom binnen". Al spoe dig na het begin kwamen de lach spieren in werking, want het stuk gaf bij herhaling hiertoe aanleiding en iedere rol was uitstekend inge studeerd. Aan het eind klonk dan ook een langdurig gescandeerd ap plaus. Ter versterking der kas werd in de pauze na het eerste bedrijf de gebruikelijke verloting gehouden. Verkocht werden 600 enveloppen van f 1,- waarop 150 prijzen vielen. Dankwoorden De voorzitter sprak tenslotte har telijke dankwoorden aan het adres van alle medewerkenden: muzikan ten, directeur en toneelspelers. Ook de plaatsvervangend-regisseur, de heer Dokman (de regisseur had door droevige omstandigheden zijn werk niet kunnen afmaken) werd dank gebracht voor zijn bereidheid, deze moeilijke taak op zich te willen ne men. Ook de grimeur werd in deze dank betrokken. De voorzitters vriendelijke woor den werden extra onderstreept met bloemen voor de dames en een flesje geestrijk vocht voor de heren. Hierna volgde nog een langdux-ig bal-na onder leiding van het duo „Jaap en Kees". „Nieuw Leven" kan zoals gewoon lijk terugzien op een zeer gezellige en goed geslaagde uitvoering. „Flitsen" uit het buitenland NEW YORK. Zuid-Afrika heeft de Veiligheidsraad laten weten dat het geen militairen maar wel een poli tiemacht naar Rhodesië heeft gezon den en dat het „in geen enkel op zicht verantwoordelijk is voor de re cente verscherping van de toestand aan de grens tussen Rhodesië en Zambia". LONDEN. De leiders van de bon den waarbij 47.000 arbeiders van de Britse gasfabrieken zijn aangesloten, hebben de voorstellen van de werk gevers verworpen en besloten hun stakingsactie voort te zetten. Maar zij hebben het besluit om de sta kingsactie te verscherpen, uitgesteld. WASHINGTON. Veel vorig jaar in de haven van Haiphong in Noord- Vietnam afgeworpen mijnen zijn al onschadelijk omdat automatische tijdmechanismen ze een aantal we ken na het afwerpen buiten werking stelden. Dit deelde het Amerikaanse ministerie van oorlog vorige week mee, DJAKARTA. De Indonesische re gering heeft 'besloten de staalfabriek te Tjilegon, met de bouw waarvan tien jaar geleden met Russische hulp werd begonnen, te voltooien in sa menwerking met de Hoogovens en de Australische „Internationaal Pipe Industries", dit heeft de minister voor de industrie, Mohamed Jusuf. meegedeeld. MEUWERKERK Zanguitvoering Dinsdagavond 13 maart a.s. houdt de plaatselijke zangvereniging de jaarlijkse uitvoering. Er wordt me dewerking verleend door de twee koren. Het jeugdkoor van ..Knop tot bloem' en het koor voor volwasse nen „Eén naam is onze Hope". Beide koren staan onder leiding van dili gent Wessels te Middelharnis. In de pauze zal een verloting worden ge houden. LA PAZ. De regering van Bolivia heeft ontkend dat een samenzwering tegen het leven van president Hugo Banzer werd ontdekt. Dit was ont huld door de politie in de Oost-Boli- viaanse stad Santa Cru. ROME. In 1971 hebben ruim 4000 priesters de R.K.-kerk de rug toege keerd, zo blijkt uit het jaarboek „Activiteit van de Heilige Stoel- 1971" dat vorige week werd gepubli ceerd. BEIROET. Het Volksfront voor de bevrijding van Palestina heeft in Beiroet het verlies van drie plaat selijke leiders in een gevecht met Is raëlische soldaten in de door Israël bezette strook van Gaza bekendge maakt. GAZA. De commandant voor het gebied van Gaza van het „Volks front voor de bevrijdng van Palesti na" en zijn plaatsvervanger zijn in een treffen met Israëlische strijd krachten gedood, zo meldt het Israë lische persbureau Itim. Een derde lid van de groep werd gewond en ge vangen genomen. NEW YORK. De Amerikaanse overheid hèeft een intei-nationale drugbende opgerold die tussen 1968 en 1971 voor 376 miljoen dollar he roine naar de Verenigde Staten ge smokkeld heeft. WASHINGTON. China heeft erin toegestemd de Amerikaanse spion John Downey vrij te laten, die al sinds 1952 in China gevangen zit. Downey was een medewerker van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA. BEIROET. De Soedanese overheid heeft kort voordat hij uit Soedan zou vertrekken het hoofd van het kan toor van de Palestijnse bevrijdings organisatie in Chartoem, Abdel Latif Aboe Hajala, gearresteerd. RIO DE JANEIRO. De Brazili aanse autoriteiten hebben besloten nieuwe expedities te zenden naar het Goias-oerwoud, in het midden van het land, om in contact te ko men met de geheimzinnige stam der ava-canoeiros, de „zwarte indianen", zo genoemd omdat zij van het ne groïde-type zouden zijn. CHARTOEM. De guerillastrijders van de „Zwarte September", die vo rige week in de Soedanese hoofdstad ChartGem drie diplomaten vermoord den, wilden ook keizer Haile Selassie van Ethiopië gevangen nemen, zo is vrijdag in welingelichte kringen in Chartoem gezegd. WASHINGTON. - De Verenigde Staten en Noord-Vietnam hebben de samenstelling bekendgemaakt van een gemengde economische commissie, die voor het eerst op 15 maart in Parijs bijeen zal komen. NAÏOBI. De Britse journalist Phi lip1 Short moet Oeganda onmiddellijk verlaten, zo heelt de Oegandese regering vrijdag bekendgemaakt. SALISBURY. De 51-jarige politie- reservist David Stacey is tijdens acties tegen opstandelingen in het noorden van Rhodesië om het leven gekomen, aldus werd van officiële zijde in Salisbury meegedeeld. LISSABON. In Lissabon zijn drie bommen ontploft. Bij een explosie in het legerhoofdkwartier werd een persoon gedood en vier mensen ge wond. De tweede ontploffing deed zich voor in een ander militair ge bouw en de derde in de buurt van de haven. WASHINGTON. De Verenigde Staten hebben op hun proefterrein in Nevada een kernbom onder de grond tot ontploffing gebracht. WASHINGTON. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, William Rogers, heeft zondag voor de televisie verklaard dat Noord- Vietnam de V.S. zondag nog de ver zekering hebben gegeven dat alle Amerikaanse krygsgevangenen in overeenstemming met de Parijse ak koorden uiterlijk 28 maart In vrij heid zullen zijn gesteld. BRUSSEL. De Europese Commis sie heeft zondagavond de ministers van financiën van de EEG een voor stel gedaan dat ertoe zou moeten bijdragen een oplossing voor de nog steeds voortdurende monetaire crisis te vinden. LISSABON. Vrij. dagavond heeft zich naar verluidt ook eexx vierde ontploffing voorgedaan in de Portu gese hoofdstad, eveneens in een ka zerne, waar oox-logsmateriaal opge slagen was. Slachtoffers zijn er niet gevallen, maar er is wel schade aan- gericht. WASHINGTON. In Washington is een overeenkomst ondertekend krachtens welke Israël van het Agency for International Develop ment (A.I.D.), een schenking krijgt van vijftig miljoen dollar. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENRAND s-HEERENBERG. In de Duitse grensplaats Elten bij "s-Heerenberg, bestaan plannen om. naast het reeds een jaar bestaande casino, nog drie casino's te stichten. Er zijn vele Ne derlanders die in Elten een gokje komen wagen. De behoefte blijkt groter dan de mogelijkheden. ASSEN. Alle spelers en speelsters in de televisieserie „Bartje" zijn uit genodigd deel te nemen aan het ver- jaardagsdefilé voor koningin Juliana, op 30 april in Soestdijk. Waarschijn lijk zal er op het gazon voor het pa leis een scène uit de serie worden gespeeld. DEN HAAG. In januari van dit jaar werd volgens definitieve gege vens van het Centraal Bureau voor de Statistiek, met de bouw van 12.728 woningen begonnen, tegen 9.753 in januari 1972. Het aantal vol tooide woningen bedroeg in januari 11.192 tegen 8.966 in de overeenkom stige maand van 1972. EINDHOVEN. De Eindhovense po litie heeft de 37-jarige Suiinamer R. M. uit Eindhoven aangehouden, die ervan wox'dt verdacht de 40-jai'ige mevr. M. van der L.-de V. uit de lichtstad, bij een vechtpartij enkele messteken te hebben toegebracht. HILVERSUM. De TROS zal - als de groei van het ledental zich zal voortzetten - begin volgend jaar vol doende leden hebben om de zgn. A- status aan te vragen. Dit betekent verdere uitbreiding van de zendtijd. Het ledental is inmiddels de 400.000 gepasseex-d, aldus de TROS. UTRECHT. De voorzitter van de Landelijke Huisartsen Vereniging, de heer F. N. M. Biex-ens, heeft op de algemene ledenvergadering van de L.H.V. te Utrecht meegedeeld, dat de pensioem-egeling voor huisaxisen - de eerste wettelijk verplichte collec tieve pensioenregeling in de sector van de vrije beroepen - officieel een feit is geworden. VELSEN. Het bedxijf van Hoog ovens heeft, tengevolge van de bijna veertien dagen geduurd hebbende ac tie van N.V.V. en van N.K.V., een px-oduktieverlies gehad van 127.000 ton ruw staal. Dit heeft de heer Th. M. van Erp, algemeen bedxijfsdirec- teur, meegedeeld. DEN HAAG. De minister van eco nomische zaken en zijn medebetrok ken ambtgenoten hebben met de organisaties van ziektekostenverze keraars overleg gepleegd over de in het kader van het thans gevoerde prijsbeleid aanvaardbare verhoging van de premies voor particuliere ziektekostenverzekeringen voor 1973. ROTTERDAM. Het bedrijfsleven in Rotterdam vertoont, ofschoon aar- zelend. een zekere belangstelling voor goed geschoolde krachten, maar ook voor ongeschoolden. De situatie op de arbeidsmarkt in het Watei-wegge- bied is in de afgelopen maand ver beterd. Het gewestelijk arbeidsbu reau in de Maasstad meent dat ex- reden tot optimisme is. DEN HAAG. De ANWB en de BOVAG te Den Haag zullen (met ingang van deze maand) in het ver volg ieder kwartaal gezamenlijk een boekje uitgeven, waarin een koers- lijst is opgenomen met aankoopprij zen van gebruikte auto's voor parti culieren. De vermelde richtprijzen komen tot stand na intensief overleg tussen beide organisaties. EINDHOVEN. Drie jonge Eindho- venaren hebben in de nacht van za terdag op zondag grote stampij ge maakt bij een bordeel op de Hemel rijken in hun woonplaats. De reden daarvoor was dat van één van de drie, de 29-jarige J. K. een bedrag van f 10.000 was gestolen. Dat geld Avas eerder op de dag gehaald uit zijn auto, die geparkeerd stond voor het bordeel waar K. op bezoek was. UTRECHT. In Utrecht is zondagr moi-gen de algemene beurs voor ge bruiksgoederen geopend, de 100ste algemene beurs sinds de oprichting van de Koninklijke Nederlandse Jaai'beui's in 1971. DEN HAAG. De Hagenaar Laurent D„ broer van één van de twee man nen (Daan D.), die enkele weken geleden een boerengezin in Deil in gijzeling hielden, heeft zich bij de Haagse politie gemeld. Laurent D. werd gezocht, omdat hij wordt ver dacht van een roofoverval op een winkelier aan de Hoef kade in Den Haag. Overval op sigarenzaak AMSTERDAM. 10-3. Twee onge veer 25-jarige mannen hebben bij een overval op de sigarenzaak Van Bockel, in de Raamdwarsstx-aat te Amsterdam, f 300,buitgemaakt. Terwijl de ene overvaller de 58- jai'ige winkelier in bedwang hield, greep de andere het geld uit de kas sa. Alvorens te vluchten trokken de mannen de draad van de telefoon kapot. Er werd geen gebruik ge maakt van wapens. Volgens de win kelier wax-en zijn belagers Surina- mers. Grote brand te Helmond HELMOND, 11-3. Zondagavond heeft de politie te Helmond de 22- jarige J. van O. gearresteerd, die in middels heeft bekend zaterdagavond te hebben ingebroken in het later geheel uitgebrande gebouw van het G.A.B. te Helmond. Tijdens het eer ste verhoor is de politie niet nader ingegaan op de brand. Daarover wil men van O. maandag aan de land voelen, aldus heeft de politie zondag avond meegedeeld. Dode biggen op mestvaalt gebracht BORGER, 10-3. De rijkspolitie in Borger heeft procesverbaal opge maakt tegen de varkensfokker B. K. uit Drouwen (gemeente Borger). De man had zijn gestorven biggen niet - zoals voorgeschx-even - aan gegeven en in de cadavex-bak gede poneerd, maar ze op de mestvaalt, gegooid. Bij onderzoek door de vete-r renaire dienst bleek dat hij ook ette lijke biggen op zijn ei'f had begra ven. Initiatief tot behoud vanuit regio ZIERÏKZEE, 10-3. De colleges van b. en w. van Schouwen-Duiveland, het dagelijks bestuur van het waterschap Schouwen-Duiveland, vertegenwoordi gers A'an landbouworganisaties en van Het Zeeuws Landschap, hebben zich met een door burgemeester Th. II. de Meester van Zierikzee ondertekend schrijven gericht tot de minister van landbouw en visserij, inzake bestrijding van perevuur. DEN HAAG. Lente op het Lange Voorhout in de Hofstad. „Ik zie rond en glimlach" is de tekst op het beeldje van de „Flaneur", ter herinnering aan de kroniekschrijver Mr. Elias. Naar aanleiding van eerder ver strekte mededelingen door de Plan tenziektenkundige Dienst, vond op 6 maart jl. een bespreking plaats te Zierikzee. waarbij van de zijde van het ministerie aanwezig wax-en; ir. H. P. de Bruin, adjunct-directeur van de Plantenziektenkundige Dienst en enige zijner medewerkers, alsmede ir. J. J. Kalb, natuurbeschermings- consulent van Staatsbosbeheex-, ten einde voorlichting te geven omtrent de voorgenomen bestrijding van het perevuur op Schouwen-Duiveland. Deze vooxdichting werd gegeven aan: de colleges van burgemeester en wethoudex-s van de gemeenten op Schouwen-Duiveland, vertegenwoor digers van het dagelijks bestuur van het waterschap Schouwen-Duive land, vertegemvooi-digers van land bouworganisaties op Schouwen-Dui veland. vei-tegenwoord igers Stichting Het Zeeuwse Landschap. De door de Plantenziektenkundige Dienst voorgestelde maatregelen be helzen het afzagen van alle mei doorns in gx-ote delen van Schouwen- Duiveland en het verwijdex-en van andere, voor perevuur vatbare roos- achtigcn, in Zierikzee en omgeving. Naar de mening van alle hierboven genoemde vertegenwoordigers van de streek, worden deze maatregelen als te rigoureus en in meerdere opzich ten ongewenst ervaren. Er bestaat ex-nstige twijfel ten aanzien van het effect voor een dei-gelijke ingx-eep. Aan het landschap zal aanzienlijke schade worden toegebracht. Bij grote gx-oepen \ran de bevolking zal deze maatregel weerstanden oproepen. Derhalve dringen de genoemde vertegenwooi-digers er op aan, de be st jijding van het perevuur op gelijke wijze voort te zetten als in 1971 en 1972 is geschied, waarbij zieke strui ken worden verwijderd en een vei ligheidszone van nul tot 200 meter, afhankelijk van de plaatselijke situa tie, in acht wordt genomen. w.g., TH. H. DE MEESTER. Maandag 12 maart Nieuwerkcrk Ons Dorpshuis. 19.30 uur, vergade ring landbouwvereniging. Dinsdag 13 maart Zierikzee R.K.-centi-um, Mosselstraat, 19.30 uur, contactavond U.V.V. Pluis van Nassau, 20.00 uur, algemene ledenvex-gadex-ing Veilig Verkeer Ne- derlahd. Kerkwerve Vex-enigingsgebouw, 14.30 uur, be jaardensociëteit. Ouwerkerk Dox-pshuis, 19.00 uur, kontaktavond Vrouwenverenigingen. Dinsdag 13 maart Nieuwerkerk 19.30 uux*, uitvoex-ing zangverenigin gen. Donderdag 15 maart Zierikzee Mondragon, bovenzaal, 14.15 uur, voorjaai-svergadering afd. Schouwen Ned. Bond van Plattelandsvi-ouwen. Hervonnd Vex-enigingsgebouw, 20.00 uur, Herv. vrouwengroep „Wees een Zegen". Renesse ,.'t Wapen van Zeeland", 20.00 uux-, Oranjevereniging Renesse. Vrijdag 16 maart Zierikzee Concordia, 19.30 uur, avond P.J.Z. Cafetaria „Mai-ktzicht", 20.00 uur, vergadering „Helodea". Haamstede Camping Duinrand, recreatiezaal, 19.30 uux-, kinderkoor „Westelijk Schouwen". Scharendïjke Geref. Jeugdgebouw, 19.30 uur, Chr. Gem. Zangvereniging „Sursum Cor- Brouwershaven Hotel Ringelbex-g, 20.00 uur, verga dering V.V.V. Zondag 18 maart Zierikzee Concertzaal, (Mondragon-fpyer), 12.00 uux-, koffie-concert dooi' het Ardito.-kwintet (Z.V.U.). Vrijdag 23 maart Haamstede Jeugdsoos „Big S", 20.00 uur, dona- teursavond. Camping Duinrand, recreatiezaal, 14.00 uux- kindei-koor „Westelijk Schouwen". Zaterdag 24 maart Haamstede Camping Duinrand, recreatiezaal, 19.30 uur, kinderkoor „Westelijk Schouwen". Recreatiezaal Geref. kerk, 19.30 uur, jaarfeest C.J.V. Baby achtergelaten in trein UTRECPIT, 10-3. In de Intercity- trein uit Enschedé, die vrijdagavond in Amstei-dam aankwam, is een baby gevonden. Een Duits sprekende vrouw („oos ters type", volgens enkele x-eizigers), die waarschijnlijk bij het kind hoor de, is in Amersfoort uit de trein ge stapt. Ze had een tas bij zich waar aan een kaartje met de plaatsnaam Bielefeld hing. De vondeling is ongeveer twee maanden oud. De baby is naar het Binnengasthuis in Amsterdam ge- bi-acht. Bommetjes in kerk SITTARD, 10-3. In een r'óoms-ka- tholieke kerk te Sittai-d zijn zater dagavond tijdens de dienst drie bom metjes ontploft. Er ontstond alleen paniek onder de vele kerkgangers. Deken A. Feiter spoorde de men sen tot kalmte aan en sprak de hoop uit dat men de daders zou grijpen. Vliegtuig in zee gestort DEN HAAG, 12-3. Een Neptune- vliegtuig van de marinebasis Val kenbug is maandagmorgen opgeste gen 0111 te zoeken naar een vliegtuig dat in de Noox-dzee gestort is ter hoogte van Texel. Plet is waarschijn lijk een militair vliegtuig. Er wordt door de marine van slechts enkele drenkelingen gesproken: nadere bij- zondei'heden ontbx-eken nog. Drie metaalbedrijven in Waterweggebied plat ROTTERDAM, 12-3. Bij drie me taalbedrijven in het waterweggebied, die door de Industx-iebonden als sta kingsobject zijn aangewezen, zijn de georganiseei'de arbeiders maandag- moi-gen niet aan het werfc gegaan. Het zijn de scheepswerf van Verolme op Rozenburg (4.000 werknemers), Vei-olme-Electi-a; in Maassluis (400 wei-knemers) en het elect ro-techni- sche bedrijf Rietschoten en Houwens in Rotterdam (1.500 werknemers). Het gaat bij deze bedrijven om acties van 24 uur. Moeilijkheden hebben zich voorzover bekend niet vooi-gedaan. De stakers, die zich rond half acht bij de poorten pos teerden, lieten werkwilligen onge- hinderd binnen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 2