zierikzeesciie nieuwsbode e Donderdag 8 maart 1973 Nr. 21247 VERENIGINGSRAAD TE NIEUWERKERK GAAT HET MAKEN Voorstelling van Nederlandse film „De inbreker" in Concertzaal te Zierikzee STREEKNIEUWS nutsspaarbank.. „Zwarte Theater" (Praag) in Concertzaal Beslissing over grond voormalig werkkamp te Oosterland Contact met andere verenigingen NIEUWERKERK, 6-3. Dinsdag kwam in café ,,De Meebaal" de Verenigingsraad bijeen. De voorzitter, de beer j. A. Schiettekatte, heette ieder welkom..„De sa menstelling van deze avond is anders dan normaal, omdat wij als leden van de raad gemeend hebben de besturen van de deelnemende verenigingen te moeten uitnodigen". „De raad hoopt een tweeërlei doel te bereiken., n.l. dat de besturen van de deelnemende verenigingen wat dichter betrokken worden bij de aktivitei- ten van de raad. maar tevens dat de raad wat beter op de hoogte wordt gesteld van de aktiviteiten van de verenigingen". De voorzitter was verder van mening dat er aan de overkoepelende taak. die de Verenigingsraad zich destijds gesteld heeft, nog wel hel een en ander mankeert, maar ook het om gekeerde durft hij te beweren, n.l. dat vele verenigingen, of niet op de hoogte zijn van de overkoepelende taak of geen behoefte hebben om deze taak te delegeren. Oranjeeomité Velen zagen en zien de raad als een vernieuwde uitgave van het Oranje-comité. In de eerste plaats heeft de raad weer opgepakt wat het Oranje-comité heeft laten liggen. De raad heeft een duidelijk andere taak dan alleen het organiseren van Oranjefeesten, het is alleen moeilijk een juiste afbakening van het terrein te vinden. De voorzitter wees er wel op dat de bevolking geheel achter de raad staat, ook gezien de financiële bijdragen die velen hebben toege zegd. Spreker was verder van me ning dat de raad op een punt is ge komen dat men zich meer op een organiserende taak zal moeten gaan toeleggen. Niemand van de leden acht zich te groot voor een uitvoerende taak, maar door de verdeling van taken kan er meer gebeuren en ook meer uitgevoerd worden. biet afgelopen jaar heeft de raad veel steun gekregen van de Midden standsvereniging en van de jeugd soos „The Fish". Met deze samen werking moet. worden doorgegaan. Spreker meende verder te mogen zeggen, dat zowel de zomermavktdag in augustus, als de Sinterklaasvie- ZIERIKZEE, 7-3. Het wereldver maarde Zwarte Theater uit Praag dat in voorgaande seizoenen reeds eerder in Zeeland met succes op trad maakt dit seizoen wederom een tournee door West-Europa en speelt in Zierikzee op vrijdag 9 maart a.s. in de Concertzaal, het nieuwe pro gramma Dilivium. De geestelijke vader Jiri Srnec heeft ook dit pogramma, evenals het vorig jaar het programma „De Han denjaarmarkt", samengesteld en er de muziek bij gecomponeerd. Deze keer heeft hij het meer in de lichte toonaarden gezocht. De handeling in de programma's van Het Zwarte Theater vindt plaats in een zwart ring een enorm succes zijn geweest. Op de eerstvolgende vergadering zal men in overleg met de Midden standsvereniging moeten gaan over leggen wat te doen staat betreffende de zomermarkt. De twee punten voor deze avond waren, hoe denken de verenigingen over de raad en pas wanneer men het daar over eens is kunnen raad en deelnemende vereni gingen gaan praten over de te voe ren aktiviteiten. Teamgeest De raad beschikt zonder meer over een enorme teamgeest die in een korte periode toch nog wat van de grond weet te krijgen. Na deze toe spraak las de secretaris, de heer A. Radewalt, de notulen voor van de in november 1972 gehouden vergade ring. Hierna las de penningmeester de heer D. Verboom het financieel overzicht. Na de pauze behandelde men de twee onderwerpen, de heer v. d. 'Zande. voorzitter van de sportverni- ging S.K.N.W.K. stelde voor dat de raad en de besturen van de deelne mende verenigingen zo spoedig mo gelijk weer een keer bij elkaar moe ten komen. Het voorstel werd aan genomen zodat men 4 april a.s. weer bij elkaar zal komen, hoofdzakelijk voor het programma van 5 septem ber a.s. i.v.m. het jubileum van ko ningin Juliana. Op deze avond wa ren o.a. aanwezig de afgevaardigden van de besturen van de zangvereni ging, gymnastiekvereniging, wandel- club, soos „The Fish", oudercommis sie, kleuterschool, muziekvereniging, sportvereniging S.K.N.W.K. en lage re scholen. Verder werd er nog gezellig over kabinet en wordt teweeggebracht met behulp van optische effecten. Feeërieke sfeer Dit levert een feeërieke sfeer op zonder dat men zich bewust is van het technische vernuft, waarmee de voorstelling tot stand wordt gebracht Het publiek geraakt in een fantasie wereld en in een verhalende trant worden afwisselend verschillende stemmingen opgeroepen. Door een licht ironische en relativerende be handeling van de onderwerpen en door een verscheidenheid in de keus van de onderwerpen zorgt het uit 18 medewerkers bestaande gezelschap, voor een buitengewoon boeiend pro gramma. dat een onuitwisbare in druk op het publiek achterlaat. de komende aktiviteiten gepraat, waarna de voorzitter de deelnemen de verenigingen dank zegde voor de positieve reaktie op de Verenigings raad. Vergadering Prov. Staten Provinciale Staten van Zeeland komen in vergadering bijeen op vrij dag 16 maart a.s. in de statenzaal van de Abdij te Middelburg. Jaarvergadering Gew. Zeeland P.v.d.A. De jaarvergadering van het ge west Zeeland van de Partij van de Arbeid zal gehouden worden op za terdag 17 maart a.s. te Goes. Kunstenares houdt expositie In Galerij „Uilenspiegel" te Sas van Gent (Westkade 71), wordt van 9 t/m 31 maart een tentoonstelling gehouden van beeldhouwwerk en schilderijen van de kunstenares Miems van Citters te Burgh-Haam- stede. Kontaktdag Vrouwenkontakt in de P.v.d.A. op Schouwen-Duiveland De kontaktdag van het Vrouwen kontakt in de Partij van de Arbeid in het gewest Zeeland zal gehouden worden op dinsdag 8 mei op Schou wen-Duiveland. 's Morgens zal wor den verzameld in het „Huis van Nassau" te Zierikzee. Na de koffie zal burgemeester A. P. Schouwenaar van Brouwershaven een en ander vertellen over de problemen rond de recreatie en de inrichting van het Grevelingenmeer. Na een gezamenlij ke koffiemaaltijd wordt een bezoek gebracht aan Brouwershaven en. een rondrit gemaakt via de nieuwe Brouwersdam naar de Westhoek en daarna langs de werkhaven van de Oos terscheldeclij k ZIERIKZEE Officiële opening kantoor Prot. Stichting Maatsch. Werk en Gezinsverzorging De Protestantse Stichting voor Maatschappelijk Werk en Gezins verzorging op Schouwen-Duiveland en Sint-Philipsland is er onlangs in geslaagd vervangende kantoorruim te te vinden voor een drietal adres sen waar tot voor kort het werk on der vaak moeilijke omstandigheden moest plaatsvinden. Ter gelegenheid van de ingebruikname van het nieu we kantoor, gevestigd in het pand Nieuwe Bogerdstraat 56, zal op vrij dagmiddag 23 maart aanstaande een officiële bijeenkomst worden belegd in de zaal van de Gereformeerde kerk. Sint-Domusstraat. Voorafgaan de aan de ontvangst zal het gelegen heid zijn tot bezichtiging van het kantoor. Bij gelegenheid van de of ficiële ingebruikneming van het kan toor zal een toespraak worden ge houden door de heer drs. H. W. Hiet- kamp, hoofd bureau Zeeland Minis ter C.R.M. Voorstelling „Nieuwe Komedie" voor het voortgezet onderwijs Cp maandagmiddag 12 maart a.s. wordt in de Concertzaal door de „Nieuwe Komedie'- een voorstelling gegeven van „Rashomon". een to neelspel van. Fay en Michael Kanin. Het beleft hier een voorstelling die speciaal bedoeld is voor het voortge zet onderwijs. Contact-avond U.V.V. De afdeling Zierikzee van de U.V.V. organiseert een contactavond op dinsdag 13 maart aanstaande in het R.K.-centrum in de Mosselstraat. In deze bijeenkomst zullen o.a. de jaarverslagen worden uitgebracht. Aan de orde komt ook een bestuurs verkiezing. Aftredend zijn mevr. Der Weduwen, (herkiesbaar) en mevr. Van Vessem. (niet herkiesbaar). Geslaagd De heren Th. Sluys en Th. Hen derson zijn te Rotterdam geslaagd voor official van de K.N.Z.B. Voorjaarsvergadering afdeling Schouwen Plattelandsvrouwen Bond De voorjaarsvergadering van de afdeling Schouwen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen zal gehouden worden op donderdagmid dag 15 maart aanstaande in de bo venzaal van restaurant „Mondra- gon". In deze vergadering komi een flink aantal huishoudelijke zaken aan de orde. In bespreking komt ook het zomerprogramma. Na de pauze zal ..bingo" gespeeld worden met de bedoeling de jubileumpot wat meer inhoud te geven. Op 9 april wordt een demonstratie gegeven van Mou- linex-apparaten. Veilig Verkeer Nederland De algemene ledenvergadering van Veilig Verkeer Nederland zal gehouden worden op dinsdagavond 13 maart aanstaande in het Huis van Nassau. ZIERIKZEE. 7-3. Zaterdagavond wordt in de Zierikzeese Concertzaal vertoond de bekende Nederlandse film „De Inbreker", met in de hoofd rollen Rijk de Gooyer, Jon Bluming. Bob de Lange, Willeke van Ammel- rooy, Annie de Lange, Silvia de Leur en anderen. Glimmie (Rijk de Gooyer), is de bijnaam van Willem Burg, een in breker verzot op juwelen, intelligent en met veel gevoel voor humor. Op de Zeedijk zoekt de rijke bankier- Van Borsen naar Glimmie. Hij doet Glimmie het voorstel zijn weggelo pen stiefdochter Fanny op te sporen Van Boisen geeft hem een foto van Fannv en vertelt hem alles over haal-. Hoewel Glimmie Van Borsen erg onsympathiek vindt accepteert hij de 1' 3.000,- om als „particulier detec tive'' op te treden. Inspecteur Van Hol, bijgenaamd „De Stoere" waar schuwt Glimmie voor Van Borsen, maar tevergeefs. Glimmie en zijn gabber de Bonk gaan op zoek naar Fanny, onbekend op de Zeedijk. MIDDENSCHOUWEN Schouwse natuur in „Zonneveld" Onder de titel van „Lente en zo mer in de natuur" geven een tweetal natuurgidsen van de „Vogelwacht Schouwen-Duiveland" de heren J. W. Eckhardt en P. G. Rotte op don derdagavond 15 maart a.s. een cau serie voor de bewoners van het kinderrevalidatiecentrum „Zonne veld" te Oostkapelle. De heer Eckhardt, voorzitter van de Vogelwacht zal dan onder meer zijn prachtige dia-reeks van het Schouwse natuurleven op het witte doek brengen, onder de titel „Lente en zomer in de natuur", waarbij uiteraard het broedseizoen, en de kleurige stoffering van bloemen en vlinders de aandacht vragen. OUWERKERK Aardgasaansluiting Als eerste te Ouwerkerk is dezer dagen te Ouwerkerk de woning van de heer A. L. v. d. Velde, Zweedse- straat 17. voorzien van centrale ver warming aangesloten op aardgas. Contactavond Vrouwenvereniging Op dinsdag 13 maart a.s. wordt 's avonds in het Dorpshuis te Ouwer kerk een kontaktavond gehouden van de Vrouwenverenigingen van Ouwerkerk, Sirjansland Dreischor. Oosterland en Bruinisse. OOSTERLAND Vergadering Chr. Schoolvereniging Op vrijdagavond 9 maart a.s. houdt de Christelijke Schoolvereniging al hier haar algemene ledenvergadering in de vergaderzaal van de school aan de Van den Abeelestraat. onder voorzitterschap van de heer J. A. van der Weele, Na de opening en de Gemeenteraad Duiveland DUIVELAXD, 7-3. Op de op vrij dagavond 16 maart a.s. te houden raadsvergadering van de gemeente Duivel .nd te Nieuwerkerk in het gemeentehuis zullen de raadsleden moeten beslissen over de verkoop van de laatste barakken en de grond van het voormalige werkkamp Oos terland. gelegen in de nabijheid van het café „Even Buiten". De heer Jac. Bolle, heeft de wens te kennen gegeven grond en de daar nog opstaande opstallen te willen kopen van de gemeente voor de prijs van 1' 40.000,-. Gezien de overige in schrijvingen voor de nog aanwezige opstallen kan worden gezegd dat voor de grond een bedrag van f 30.000,- wordt betaald en voor de maar berucht op het Leidseplein. Het tweetal onidekt haar bij toeval op het Thorbeckeplein, waar zij in een nachtclub optreedt als striptease- danseres. Tijdens de speurtocht gebeurt er wel het een en ander en langzaam dringt het tot Glimmie door dat Van Borsen een uiterst geraffineerde val voor hem heeft opgezet. Van Borsen wil Fanny zelf vermoorden en de moord in Glimmies schoenen schui ven. Dat dreigt maar al te goed te lukken. Fanny wordt uiteindelijk vermoord door een' vroeger vriendje met het mes van Glimmie. die, door tijdens het proces nog slimmer te zijn dan Van Borsen wordt vrijge sproken. Glimmie heeft al zijn ver nuft nodig om Van Borsen onscha delijk te maken. Er zijn onder meer twee meesterlijk uitgevoerde inbra ken voor nodig en Glimmies mes zal uiteindelijk sneller zijn dan Van Borsen's revolver De regie van „De Inbreker" had Frans Weisz. De film is gebaseerd op de gelijknamige roman van Au gust Del'resne. verschillende verslagen volgt be stuursverkiezing, waarbij de voorzit ter. de heer Van der Weele aftredend is en niet meer herkiesbaar. De heer J. de Bruine is eveneens aftredend doch wel herkiesbaar. Als kandida ten in de vakature Van der Weele, stelt het bestuur voor de heren: ds. W. Hage, Jac. Bolle Lz. en Joh. Ol- ree. Hierna volgt de rondvraag en daarna sluiting. BRUINISSE Burgerlijke stand Geboren: 4 febr.: Ivonne Esther, dochter van Roger Alphonse Ver sluis en Janna de Waal; 6 febr. Martinus Gerard, zoon van Jacob van Dommele en Cornelia, Aaltje Noorthoek. Overleden: 11 feb.: Marinus Krij ger, ongehuwd, oud 71 jaar; 13 feb.: Janna Neeltje Boot. w. v. Marinus van der Velde, oud 72 jaar: 22 febr.: Cornelia Voorbeijtel. w. v. Leendert van Vessem, oud 102 jaar. Gehuwd: 1 febr. Daniël Johannes Jumelet, 25 jaar met Elizabeth Hage. beiden wonende te Bruinisse: 2. febr.: Albert Volders. 20 jaar. wo nende te Middelharnis met Kom- mertje Adriaantje van Vessem. 18 jaar. wonende te Bruinisse. ANNA-J ACOBAPOLDER Causerie voor N.C.V.B.-afdeling Onder leiding van mevr. J. W. C. van Strien kwam de N.C.V.B. bij een in „Gns Dorpshuis" voor haar maandelijkse vergadering. Gp deze bijeenkomst sprak de heer J. Bother uit Bergen op Zoom over „Verdraagzaamheid'. Nadat hierover was gediscussieerd sloot de heer Bother deze vergadering met dankgebed. De volgende vergadering hoopt de afdeling te houden op 4 april waar op als spreekster zal optreden mevr. Roose uit Dinteloord die zal spreken over: „Kinderen hebben ouders, maar ook grootouders". nog aanwezige houten barakken f 10.000,-, Dit geboden bedrag dooi de heer Bolle komt het. college van b. en w. billijk voor, .zodat de raad geadviseerd wordt de zaak te verko pen aan de heer Bolle. De opper vlakte van de grond is in totaal 589(1 m-. Verder is van het bestuur van de Stichting C.J.V. Jeugdkamp Zie rikzee een verzoek ingekomen om een éénmalige subsidie in de stich- tingskosten van het C.J.V. Jeugd kamp aan de Rampweg te Renesse. Uit de overgelegde stukken blijkt het college dat genoemd kamp aan zijn doel beantwoordt. Bovendien, doet het sympathiek aan dat de exploita tie door vrijwilligers uit het jeugd werk wordt verricht. Daarom zal de raad voorgesteld worden het gedane ZIERIKZEE. Aan hei Sas (zwaai- kom) liggen weer grote hopen zand, die een magische aantrekkingskracht hebben op de jeugd. Het zou niet erg zijn, als diep en gevaarlijk water niet vlakbij zou zijn. Vroeger zijn hierdoor nl kinderen tewaler ge raakt. Ouders doen er goed aan de jeugd op de gevaren te wijzen. (Foto: Zïerikzeesche Nieuwsbode) Twee doden bij verkeersongeluk VENLO, 7-3, Bij een verkeersonge luk op de rijksweg Venlo-Nijmegen zijn twee mensen om het leven ge komen. Bij het ongeluk waren twee personenwagens en een vrachtauto betrokken. Als de mogelijke veroor zaker van het ongeluk, waarbij mej. S. en de heer H. het leven verloren en enkele personen werden gewond, is door de politie aangehouden de. 25-jarige B. O. uit de Pompekliniek te Nijmegen. I-Iij was met zijn auto door nog onbekende oorzaak op de verkeerde weghelft gekomen en had daar twee achter elkaar rijdende auto's geramd. Vermiste scholiere is weer terecht BUSSUM, 7-3. Het vijftienjarige Bussumse meisje Ingrid Appelman, dat sinds 6 februari vermist werd. is thans terecht. Maandag werd een signalement met foto verspreid en dinsdag meldde een familie uit Rot terdam. dat het meisje daar een ka mer had gehuurd. Het meisje had in Rotterdam een paar bekeuringen wegens verkeersovertredingen opge lopen en daarbij een valse naam op gegeven Ze maakte zich daarover toch wel wat ongerust en vertelde aan de familie waar ze de kamer had gehuurd, wat er gebeurd was en dat ze thuis was weggelopen. Deze familie heeft zich toen onmiddellijk met de Rotterdamse kinderpolitie in verbinding gesteld en zo kon Ingrid weer door haar vader worden afge haald. HAAMSTEDE Ouderavond Kleuterschool Heden (donderdag)-avond wordt in de kleuterschool te Haamstede een ouderavond gehouden. I w ideale gezinshank I' l>wU Ivafkom bij uw ,.NiitWj>^arbaiik Buitenlands «jeld Reischeques RENESSE: bij bar ..De Luifel", woensdags van 9.1)0-10.30 uur. verzoek in te willigen en een sub sidie van een dubbeltje per inwoner ,le vei lenen. Minder mooi is het feit dat de jeugdsoos te Oosterland dooi de commissie van loezich moest worden gesloten. De baldadigheid met de daaruit voortvloeiende ver nielzucht en vervuiling die daar plaatsvonden waren voor de voor noemde commissie de drijfveer voor dit sluiten. Het door de gemeente toegezegde subsidiebedrag groot f 500,was nog niet besteed, zo dat dit aan de gemeente terug gegeven zal worden. Omdat de jeugdsoos in Nieuwerkerk vraagt een subsidie te mogen ontvangen voor aanschaf van een disco-instal- lalie, stelt, het college voor hieraan de f 500,- van Oosterland te geven. ZIERIKZEE. Tijdens de modeshow van de Zierikzeese huizen, bleek deze charmante mannequin bereid te poseren bij een antieke piano. Bij elkaar best een aardig plaatje. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Z.V.U. Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5