Vernieuw de keuken eens! Hervormd verenigingsgebouw voldoet nu aan de moderne eisen voor de prijs kunt u het niet laten! JOH. DE VRIES Ook in gunstig jaar 1972-1973 inkomensachterstand agrarische sector ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag S maart 1973 Nr. 21247 Verbouwing aan de Sinl Joostdijk te Ooslerland Houten stoelen Bijpassende tafel Formica keukenstoel Bijpassende tafel Uitschuiftafels Kom eens kijken bij: in rood of groen beits, comfortabele zit 60 x 95 met chroom onderstel 60 x 90 cm 42,50 50 x 80 cm 37,50 Kan uitgetrokken worden tot 150 x 60 cm 19.75 67,50 19,75 87,50 HAVENPLEIN 8-10 TELEFOON (01110)2573 ZIERIKZEE OOSTERLAND, 7-3. Het Ned. Herv. Verenigingsgebouw heeft een flinke verbouwing ondergaan en kon dezer dagen weer in gebruik geno men worden. De keuken, die voorheen was ge vestigd in de hoofdingang aan de rechterzijde is verplaatst naar de ruimte, die vroeger als garderobe fungeerde. De nieuwe keuken is voorzien van een mooi aanrecht, aan de andere kant een werktafel, waar over de consumpties via een door geefluik de zaal kunnen worden in gedragen Een flinke kast in de hoek voor berging van het serviesgoed maakt, met het automatisch koffie zetapparaat. een ideale keuken. De nieuwe garderobe is nu ge maakt waar voorheen de keuken was, en biedt plaats aan kleding v..n ongeveer 100 personen, wat op zich zelf reeds een goede verbetering kan genoemd worden. De trap naar de zolderverdieping, waar ook nog een leuk vergaderzaal tje aanwezig is voor ongeveer 20 a 25 personen, is naar voren gebracht en staat nu in een afgesloten ruimte in de garderobe. In het vergaderzaal tje boven staat in een afgesloten kast de kachel van de centrale verwar ming. Los podium Zoals voorheen is er nog een grote en een kleine zaaL^jde eerste is nu ongeveer 4 meter groief*. geworden omdat het zich djaarin bevindende podium verdwenen is. Er zal nu een los podium komen. De Wand boven liet voormalige podium is met para- napine plankjes betimmerd, wat" een royaal aanzien geeft en precies past in deze zaal. In de zalen die met een vouwdeur van elkaar afgescheiden zijn, doch waarvan ook één ruimte kan worden gemaakt, is een nieuwe vloerbedekking aangebracht In de voormalige bergruimte aan de west zijde van het gebouw zijn drie urinoirs aangebracht voor volwas senen, en één voor kinderen. Verder nog een toilet bij de achteruitgang. Centr. Verwarming Het metselwerk werd verzorgd door de firma Capelle-Stouten, het timmerwerk door de firma L. M. Meerman, het schilderwerk door de firma Dane en zoon. gebr. Beije B.V. legden de centrale verwarming aan en de firma Matthee breidde de bestaande elektrische installatie verder uit Vloerbedekking en stoffe ring was in handen van de firma P. Flitsen uit het buitenland ROME. De Italiaanse douane is voor vierentwintig uur in staking gegaan ter ondersteuning van eisen voor bijzondere vergoedingen voor arbeid op zon- en feestdagen. Het verwerken van vrachtverkeer aan alle grensposten en op de vliegvel den is stilgelegd. BERLIJN Het Oostduitse persbu reau A.D.N. heeft Westduitse ban ken ervan beschuldigd ,.in opdacht van de overheid*' een,bedrag van ongeveer honderd miljoen mark ach ter te houden, die burgers van West- Duitsland hadden betaald voor kin deren in Oost-Duitsland, die zij moeten onderhouden^ Gratis kamperen GRONINGEN, 7-3. Niet-Gronin- gers mogen in hel Pinksterweekend gratis in enige Noord-Groninger campings kamperen. Dit ii^het kader van de festiviteiten rond'de opening van de Eemshaven aan Qroningèns noordkust. Het gaat om de-campijigs van de gemeenten Bierum; Uithui zen, Balfo en Warffum. Het initiatief is van het Bureau Voorlichting van het havenschap Delfzijl, dat „niet-Groningers de kans wil geven dit landsdeel ivat be ter te leren kennen". Hage en Zoon Alle vaklieden zijn van hier afkomstig en stuk voor stuk hebben ze hun beste beentje voorgezet, met als gevolg dat Ooster- land een comfortabel verenigingsge bouw rijker geworden "is "dat in alle opzichten voldoet aan de nonnen die in deze tegenwoordige 'tijd aan dergelijke gebouwen gesteld mogen worden. LONDEN. De leiders van de 47.000 werknemers bij de gasbedrijven in Engeland hebben met nieuwe akties gedreigd om hun reeds drie weken durende protestcampagne tegen de maatregelen van de regering tot ma tiging van de loonsverhogingen te verscherpen. BOLOGNA (ITALIË). Een lange tijd „vermistportret van een Spaanse infante (prins), geschilderd door de 17e eeuwse Spaanse meester Diego Velasquez, is aangetroffen in de woning van een oude vrouw in Bologna, zo heeft de politie van' die stad dinsdag meegedeeld. REYKJAVIK. De IJslandse kanon neerboot Aegir heeft twee waarschu wingsschoten gelost voor de boeg van de Britse treiler. Brucella. 30 mijl uit de IJslandse noordoostkust. HAVANNA. De Cubanen staan vrijwel unaniem achter een rege ringsvoorstel om de doodstraf voor enkele uitzonderlijk ernstige mis daden te handhaven, zo meldde het Cubaanse dagblad Granma dinsdag. PARAMARIBO. Na afloop van een rouwdienst in de Strosakerk in Pa ramaribo. ter herdenking van de vorige week dinsdag bij rellen om gekomen bosneger Kitty Abaise, is het in de stad onrustig geweest. De politie gebruikte traangas om een groep mensen te verspreiden die optrokken naar de plaats in de Gra venstraat waar Abaisa dodelijk werd getroffen door een politiekogel neri opvangen van flinke misoogsten, in de belangrijkste produkticgebie- den. De lonen in de landbouw DEN HAAG, 5-3. In de sociale commissie landbouwambachten van het Landbouwschap is overeenstem ming bereikt over de cao 1973-1974 voor deze sector, zo heeft het Land bouwschap bekend gemaakt. Na aanpassing m<#T 1 op' grond van de prijsstijging'tot Ha If januari zijn de lonen met ingang var\ 1 maart verhoogd metv3.2 "'u. E_en/ in dexeringsclausule voorziet in aan-V passing der lonen aan de prijsont- wikkeling in ,uli 1973 en in januari 1974. De vakantietoeslag is van 7.2" op 7,5 "Zn gebracht, met een minimum van f 1000,-. De arbeidstijd is met 46,5 uur te ruggebracht tot 2169 uur per jaar. Tenslotte zijn de diverse toeslagen aangepast. „Lucht piraten" CAIRO, 5-3. De gezagvoerder van een Indiaas passagiers vermoedde dit weekeinde op een vlucht naar Cairo dat hij drie lucht piraten aan boord had. Toen het drietal - twee vrouwen en een jonge man - gezamenlijk naar de toiletten ging, liet de vlieger een steward hen daar opsluiten. Bij de landing in Cairo werd het drietal door veiligheidsfunctionaris sen opgewacht. De „luchtpiraten" bleken blinde passagiers te zijn. Het waren drie Portugezen uit Goa die goedkoop naar Europa en v.andaar naar Brazi lië wilden reizen. Een zeer grote verbetering is de aanleg van de centrale verwarming die in het gehele gebouw voor een weldadig aandoende verwarming zorgt. Voor alle mogelijke doeleinden is het geheel verbeterde gebouw nu uitstekend geschikt. Permanent ver gaderen er de bejaardensoos, de Chr. Vrouwenvereniging „Martha'' en an deren. Enige tijd voor de eeuwwisse ling werd het gebouw gesticht voor een tweeklassige bewaarschool. Ve len herinneren zich nog de ingemet selde steen in de voorgevel waar het schriftwoord „Laat de kinderkens tot Mij komen" was ingegrift. Latei- werd het omgezet in een kleuter school. Sinds er op de Sint Joostdijk een nieuw gebouw hiervoor in ge bruik kon worden genomen, is het Verenigingsgebouw enkel bestemd voor het houden van vergaderingen e.d. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Rijssen: A. van Brum- melen te Hierden; te Lunteren D. v. d. Berg te Huizen. Aangenomen naar Kamperveen: E. J. Bos. kand. te Putten. Geref. Kerken Beroepen te Anjum A. J. G. Dron- kert te Geesteren-Gelselaar. Aangenomen naar Amsterdam- Nieuwendam: E. Boswijk te Heerde; naar Overschie: Th. de Kok te Me- liskerke. Geref. Kerken Vrijgemaakt Buiten Verband Beroepen: te Zaandam: J. D. Hout man te Heerenveen. Geref. Gemeenten Beroepen te Rotterdam-Centr.J. van Haaien te Amersfoort. Een plaatje uit 1927 van hel Kraan plein en hel (oude) Cornelia-huis. Rust en stilte dat was het blijkbaar wel in 1927. BEN HAAG, 7-3. Het Landbouw- Eeonomisch Instituut verwacht dat het jaar 1972/1973 betrekkelijk gun stig zal zijn voor de agrarische sector als zich in de eerstkomende maanden geen onvoorziene omstandigheden voordoen. fr. C. S. Knottnerus. voorzitter van het Landbouwschap, die woens dag in de bestuursvergadering het Leirapport besprak, merkte op dat er zelfs in dat betrekkelijk gunstige jaar 1972/1973 toch een inkomens achterstand voor de agrarische sec tor blijkt te bestaan. Hij maakte er bezwaar tegen dat het L.E.I. de beloningsaanspraak voor de arbeid van de agrarische ^mdememer gelijk stelt aan het cao- looff^»an%en agrarische werknemer. De. heer Knottnerus zou het juister vinden de beloningsaanspraken voor alle werkenden in de agrarische sec- _top te s-rellen op de beloning van vergelijkbare beroepsgroepen buiten de landbouw. Terecht, aldus ir. Knottnerus stelt het Landbouw-Economisch Instituut dat de landbouw geen bron van in flatie is. Het rapport constateert dat de inflatie de gunstige invloed van de verhoging van de producenten prijzen en van de toeneming van de produktiviteit in de landbouw heeft afgerond. Waarschuwing van F.A.O. NEW YORK. 7-3. De F.A.O., de voedsel- en landbouworganisatie van de V.N., heeft dinsdag laten weten dat de graanvoorraden op de wereld de afgelopen tijd sterk geslonken zijn. In '70/'71 bedroegen de tarwe- vcorraaen in de exportlanden 50 miljoen ton. In '72/'73 30 miljoen ton In 20 jaar zijn de voorraden nog niet zo gering geweest als nu. De F.A.O. wijst er dan op dat de hui dige graanvoorraden niet meer toe reikend zijn om de gevolgen te kun-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 11