KBI3UM rnco panty I SUBSIDIE-TOEZEGGINGEN GEMEENTERAAD BRUINISSE nfn Nog steeds groeiend ledental van grootste regio-veremging Burgemeester G. Hokken heropende verbouwde Hotel Storm JAC. MOUEillt Kads met ster-allures De mosselaanvoer De perfekte pasvorm van Panty P -Extra merkt upas goed als Ontiverp-besluit overdracht woningen aan „Beter Wonen BRUINISSE, 5-3, Bij de behande ling van de notulen van de vorige vergadering maakte burg. G. Hok ken in de gehouden gemeenteraads vergadering Bruinisse bekend dat de sloopauto in de Bcatrixstraat bin nen 2 a 3 weken verwyderd zal wor den. De heer van der Velde was het wel eens niet de tekst van de notu len, maar niet met de volgende zin snede die hierin ook voorkwam „een onderzoek heeft plaatsgehad naar de afwerking van de sloop der varkens hokken en dat van een tekort niets is gebleken". Wethouder van Gilst antwoordde hierop dat de heer Rin- gclberg deze zaak onderzocht had en accoord bevonden had. De heer Verspoor wilde weten of er nog stappen waren ondernomen voor plaatsing van een bushokje bij de halte van de RTM aan de Rijks straatweg bij Flohil. Burgemeester Hokken antwoordde dat een schrij ven hierover naar de RTM verstuurd is. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van de Stichting C.J.V. Kamp Zierikzee voor een éénmalige sübsidie van f 0,10 per inwoner, wat de raad goedkeurde, evenals het aangaan van het lidmaatschap van de Nederlandse Vereniging voor Ge meentebelangen tegen een contribu tie van f 25,- per jaar. Andere subsidies Verder stelde de raad een subsidie van f 445,- ter beschikking voor de cursus reddend zwemmen, waarvoor wethouder van Gilst als bestuurslid van deze instantie zijn waardering uitsprak. De schaakvereniging T.O.G. krijgt een subsidie van f 300.- Mevr. van Leeuwen-Sieling vond dit nogal hoog in vergelijking met bijdragen aah de Gymvereniging „Kwiek" en de voetbalvereniging „Bruse Boys". Bovendien zag zij dit gebaar als een verkapte subsidie aan hét Dorpshuis waar de vereniging zijn schaakak- tiviteiten hoopt voort te zetten. Ook vond zij de kontributie aan de lage kant. Burgemeester voerde aan dat een uitkering toch wel gerechtvaar digd was, vooral ook omdat het stre ven was meer jeugd te winnen. Enkele bewoners van de Noord straat hebben verzocht om het brandpad van deze straat te betege len. Omdat er nog diverse andere brandpaden zijn die hierop wachten, werd besloten om dit eerst voor het gehele dorp te gaan bekijken, om daarna ieder jaar een gedeelte hier van uit te voeren. De heer Groeneveld deelde mee dat men in de Centrale Werkplaats met moeilijkheden kampt bij de plaatsing van hoofdarbeiders. Overdracht woningen Voorts kwam aan de orde een ont- werp-besluit voor de overdracht van de woningen aan de woningvereni ging „Beter Wonen". Deze laatste zal hierbij de nog te betalen annuïteiten van de gemeente overnemen. Van de betreffende woningen zijn er 7 gelegen aan de Kerkstraat en de Schoolstraat; 105 woningen aan de Deestraat, de Kon. Julianastraat, de Pr. Beatrixstraat, de Pr. Irenestraat en de Pr. Wilhelminalaan; 7 wonin gen aan de Nooi'dstraat; 91 woningen aan de Pr. Marijkestraat, de Accia- laan, de van Hertsbekestraat, de Meidoornstraat, de Schipperslaan, de Deltastraat en de Pr. Berhardstraat en 20 woningen aan de Pr Bemhard- straat en de Acacialaon. De woning bouwvereniging heeft inmiddels lo ten weten met dit besluit akkoord tc kunnen gaan. De rondvraag Bij de rondvraag vroeg mevr. van Leeuwen-Sieling of er ruimte toege wezen kon worden voor de stalling van het wagentje dat het Rode Kruis cadeau was gedaan. Verder zou zij gaarne zien dat er een reeds beschik bare rekstok geplaatst wordt bij de tennisbaan. Ook verzocht zij om een oplossing voor woonwagenbewoners dat deze zich niet zomaar kunnen plaatsen. De heer Van der Velde in formeerde wanneer met de herstel werkzaamheden zal worden begon nen aan de muur in de Beurstraat. Wethouder van Gilst antwoordde dat de opdracht reeds is verstrekt. Ver der vertoonde de grooiïng van de gemeentehaven op sommige plaatsen' verzakkingen. De burgemeester zeg de toe dit te onderzoeken. Omdat in de avonduren het kruispunt Beatrix straat - Wilhelminalaan - Irenestraat slecht verlicht is, vooral voor be jaarden, zou de heer van der Velde graag zien dat hier een lichtmast werd geplaatst. De heer Holier vroeg uf hel terrein aan de Dr. de Cock- straat bij de Molenweg egaal ge maakt kon worden, teneinde vor ming van grote plassen tegen te gaan Flitsen uit het buitenland BEIROET. Saoedi-Arabie, dat lot nog toe de Palestijnse guerrilla- geweging financieel heeft gesteund, zal zijn houding na het drama van Chai'toem wijzigen, e status van de tienduizenden in Saoedi-Arabie als leraar, technicus of vaklieden wo nende Palestijnen zal „Opnieuw on derzocht worden", zo heeft de rege- rür.g bekendgemaakt. PARAMARIBO. De oppositio nele fracties in de staten (parlement) van Suriname hebben een communi qué uitgegeven waarin zij hun „ern stige verontrusting" uitspreken over de „aanhoudende provocerende hals- starrigheid van de regering". H. S. V„Oos Ier schelde ZIERIKZEE, 2-3. In het „Huis van Nassau" vond de jaarvergadering plaats van de Zierikzeese hengel sportvereniging „Oosterschelde". Er bestond een buitengewoon goede be langstelling, van ruim 130 leden, voor deze vergadering, w.o. talrijke Belgische leden en leden uil alle de len van Nederland. De voorzitter, de heer A. P. Kort, was in zijn openingswoord zeer ver heugd over deze grote opkomst. Het is voor een bestuur verheugend, wanneer er van de zijde van de le den een goede belangstelling is, al ius de voorzitter. Minder verheugd toonde de voorzitter zich met het be- (bericht van b. en w., dat de wet houder van sportzaken, verhinderd was de vergadering bij te wonen. Dc voorzitter herdacht de ontval len leden van' het afgelopen jaar en in het bijzonder erevoorzitter en me deoprichter. de heer P. Vermont. De voorzitter herinnerde de leden voorts aan zijn woorden over dijk- vervuiling. Hij vroeg de leden om, vooral bij de Kreken van Ouwerkerk milieubewust te zijn. Een woord van dank werd verder gericht tot de wedstrijdleider en zijn helpers. De voorzitter toonde tenslotte, met trots de nieuwe aanwinst van de vereni ging een bekerkast. De nieuwe kast is evenals de oude kast, door een van de leden gemaakt. Ditmaal door de heer M. Berrevoets. Ledenaanwas Uit het jaarverslag van de secre taris, de heer C. H. v. Schelven bleek dat dc aanwas van leden nog steeds doorgaat. In 1972 werd de grens van duizend leden ruim overschreden en de stand op 1 febr. 1973 was 1149 leden. In het afgelopen jaar trad dc II.S.V. „Oosterschelde' uit als lid van de Algemene Hengelaars Bond. Het bestuur kon met de A.II.B. niet tot een, voor de vereniging, bevredigen de financiële regeling komen. Door de stijging van het ledental treden er regelmatig communicatie- storingen op tussen bestuur en leden Om dit te voorkomen, wordt door het bestuur aan een informatieboek je gewerkt, die de nodige inlichtin gen over de H.S.V. „Oosterschelde" aan de leden moet bieden. Visnitzctting In de viswaters van de vereniging zijn 200 kg voorn. 600 kg regenboog forel, 1000 éénzomerige snoekbaars- jes en 220 kg pootaal uitgezet.. De voorn is uitgezet in de Zoete gracht, maar de resultaten hiervan zijn nog zeer twijfelachtig. Met vrijwilligers zal getracht worden dit water te rei nigen van overdadige plantengroei. De suggestie om dit te doen met che mische middelen werd door het be stuur op advies van een voorlich tingsambtenaar van de visserij, ten sterkste ontraden. Uit het financiële verslag van de penningmeester, de heer L. Verloo bleek dat de vereniging financieel sterk staat. De heer P. v. d. Welle, die namens de kascommissie een uit gebreid financieel verslag gaf, be vestigde dit en adviseerde de verga dering tot goedkeuring van de reke ning en verantwoording over 1972. Verslag wedstrijden Uit het verslag van de wedstrijd leider bleek dat in totaal 399 henge laars aan 9 verenigingswedstrijden deel namen. De vangst tijdens deze wedstrijden was goed en er werd in totaal ruim 70 kg vis gevangen. Ook bestond er een goede belangstelling voor de wedstrijden van de Delta Federatie. De wedstrijdleider reikte hierna de prijzen uit aan de kam pioen 1972 de heer E. Smit, de junior kampioen Bert de Jonge en de be kers en wisselbekers aan de overige prijswinnaar^. Bij de bestuursver kiezing werden dq heren G. T. Bak ker, C. N. v. d. Wéi've en G. Wilbrink herkozen. Om het bestuur een brede re basis te gevqp .werden er tevens twee nieuwe leden' voor het bestuur gekozen, t.w. de heren M. Berrevoets en S. Coppoolse. In de kascommissie werden de heren L. v. d. Berge en M. de Haan benoemd. Op het wedstrijdprogramma 1973 staan 9 verenigingswedstrijden en een aantal federatiewedstrijden ver meld. Royale aanwinst voor Brniijissc BRUINISSE, 2-3. Onder zeer grote belangstelling werd het bekende hotel „Storm" te Bruinisse door burgemeester G. Hokken heropend. Dc tegenwoor dige eigenaars de families Van "t Hooff-Bergman heeft in de loop van ruim een jaar alles gedaan om het interieur te moderniseren, terwijl de laatste drie maanden de geVel werd vernieuwd en er een verdieping boven op werd geplaatst, de toiletten opnieuw ingebouwd en dc zaak verder afgerond. zilver vanaf 21,75 pleet vanaf 7,50 Burgemeester Hokken terugziende op zijn komst naar Bruinisse nu ruim drie jaar geleden was verheugd over de verbetering van de Nieuw- straat als winkelstraat van Bruinisse en noemde in dit verband de vergro ting en verbetering van de winkel van mevrouw van Buuren-Kik, de orgelzaak van Van den Bos, de bloe- menzaak van Jonker, de supermarkt Mol en het gemoderniseerde hotel café restaurant Storm. Bruinisse is nu niet alleen een zaak rijker die een gerenommeerde naam heeft, maar ook een modern bedrijf is geworden, die door de re creanten in de toekomst naar waarde zal worden gewaardeerd. Alleen het hotelgedeelte is-nog minder uit de verf gekomen. Er moesten meer ka mers voor hotelgasten beschikbaar zijn. Verder is de gehele bovenver dieping thans een lust voor het oog waarvoor de aannemers lof verdie nen. Hij wenste mevrouw van 't Hooff en mevr. Bergman geluk en deelde mede, dat mevr. van 't Hoqff hem een envoloppc ter hand had gesteld, waarin f 500,-. Hiervan was f 300.- bestemd voor het Rode Kruis en f 200.- voor dc schaakvereniging. De heer C. Jumelct, voorzitter van de V.V.V. afdeling Bruinisse prees de voortvarendheid van mevr. van 't Hooff, die in korte lijd het café res taurant Storm had gemoderniseerd, een gezellige sfeer had weten te scheppen en die over een kok be schikt. die zijn vak verstaat. Hij twijfelde er niet aan of de verdere zakelijke loopbaan zal succesvol kunnen worden afgelegd. Ook hij drong er op aan het aantal bedden in 'net hotel uit te breiden. Veertig jaar geleden De gedachten 'van de heer S. J. P. Jumelct. sprekend namens afd. Brui nisse van het Kon. Verbond van On dernemers. gingen terug naar meer dan 40 jaar geleden toen de oude heer H. Olrce, die er zijn leven lang de scepter zwaaide, nog achter dc tapkast stond. Hotel Storm had toen al een goede naam, als café restau rant en hotel. Nu mevrouw van t Hooff de zaak een moderner aanzien heeft gegeven en met élan de zaken aanpakt, zal zeker een nieuwe bloei periode aanbreken. Mevrouw Van 't Hooff dankend voor alle gesproken woorden was erken telijk en min of meer verrast, door het vele, dat zij niet alleen in woor den, maar ook in daden dezer dagen mocht ondervinden. Zij dankte de aannemers, die in zon korte tijd voortreffelijk werk hadden gedaan. Zonder hun uitstekende medewer king, zou het karwei nog niet klaar zijn, maar een zaak. die afhankelijk is van eigen burgerij en recreanten die sfeer en gezelligheid zoeken, mag niet te lang, over een rommelig ka rakter, dat een verbouwing nu al tijd meebrengt, worden gekenmerkt. Namens het Rode Kruis dankte de secretarris de heer W. van den Ou den voor het royale gebaar, waar mee mevr. van "t Hooff de afdeling had bedacht en dat zo goed van pas kwam, nu van elders een aanhang- wagentje was ontvangen. Ook hij wenste mevr. van :t Hooff succes met de verbouwing van haar zaak. Zoals reeds vermeld werd een nieuwe gevel voor hel gebouw ge plaatst, en werd een verdieping op de zaak gezet, die is ingericht als woon- en slaapgedeelte voor het ge zin Van 't Hooff en het gezin Berg man maar waarbij ook aan een mooi vergaderzaaltje en aan het ho- hotelakkomodatie is gedacht. De aannemers De Graaff, (timmer werk) van Ocveren en Vaders, (met selwerk) enz. - Huibers (verlichting en sanitair) hebben in een recordtijd van nog geen drie maanden, een groot karwei, met vakmanschap vol bracht. Mevrouw van 'l Hooff, verzekerde in haar dankwoord, dat zij de op merkingen over de uitbreiding van de hotel akkommodatie zeker niet* zal vergeten. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) •avenpleln 1 ZlerlklM T*l. (01110) 2443 Vrijdag 9 maart. 21.10, Nederland 1: Edisons voor de vuist weg. In deze speciale vuist krijgt ook Rita Regs een edison. Wat biedt de BEELDBUIS WOENSDAG 7 MAART NED. I: Bij de NOS wordt er reke ning mee gehouden, dat de voetbal wedstrijd tussen Ajax en Bayern Miinchen in liet Europa-cup-toernooi vanavond in Amsterdam alsnog rechtstreeks op het scherm mag worden gebracht. Is dit het geval, dan wijkt daarvoor de uit 1937 da terende filmmusical „Shall we dan ce" met Fred Astaire en Ginger Ro gers. Het eerste uur van ae NOS- avond, tussen zeven en acht uur de gebruikelijke rubrieken Van gewest to gewest en de Stichting Socutera. Ginger Rogers en Fred Astaire spe len in deze film resp. een danseres en een balletman. Het is een preten tieloze rolprent met vee.1 zang en dans. Voor Studio Sport komt het programma „Dames gaan voor", hel feministische magazine van de NOS. Ook vanavond heeft Den Haag van daag hei laatste woord. Wat het kin derprogramma om vijf uur betreft: drie kwartier lang trakteert de KRO het kijkbuisvolk op Nogal Wiedus en dat betekent o.a. het toneelspeelhuis van tante Emma en de clowns Peppi en Kokki. NED. II: In circussfeer gaat de KRO vanavond om zeven uur uit de startblokken. Een uur lang weer hoogstaande dressuur, acrobatiek en- clownerie. In Kro's Wereldcircus kan men bovengenoemde onderwerpen verwachten. Na het journaal is hel lijd voor het vierwekelijkse Studio Vrij. In zeven kwartier tijd worden weer talloze nuttige tips doorgege- ven aan de vrijetijdsbesteders. Een greep uit het pakket dat vanavond wordt voortgezet: de smalfilmcame ra, zelf mode maken, bloemen en planten, solderen met branders en het spelletje Raden maar. Om tien uur staat het tweede net ter- be schikking van het IKOR, dat een Leerhuis-Tweegesprek op hel pro gramma heeft staan. WOENSDAG 7 MAART NED. I: 11.10 Schooltelevisie; 17.00 Nogal wiedus; 1S.45 Ti-ta-tovenaar: 18.55 Nieuws: 19.05 Van gewest tot gewest; 19.50 Socutera; 20.00 Jour- naal20.20 Politieke Partijen; 20.30 Shall we dance: 22.15 Dames gaan voor; 22.40 Studio Sport; 23.05 Den Haag vandaag; 23.15 Journaal. NED. II: 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Wereldcircus: 20.00 Journaal; 20.20 Studio vrij: 22.05 Kenmerk-Korl; 22.10 Leerhuis: 22.40 Journaal; 22.45 Teleac. DONDERDAG 8 'MAART NED. I: De Evangelische Omroep opent de avond met de Kinderkrant, met aansluitend een documentaire over de studentenaklivist Alje Korf- ker. zelf een bouwkundig student. Vanuit de Rotterdamse Doelen komt na het journaal het programma dat gewijd is aan de verkoop dezer da gen van de eenmiljoensle liederen bundel van Joh. de Heer. Zowel bij binnen- als buitenkerkelijken staal deze bundel in grote belangstelling. Vijftig minuten geestelijke muziek biedt het programma en daarvoor tekenen o.a. de Ver. Veluwse Koren, in klederdracht gelooid. Harry Se- venstern en het Oldebroekse fanfa rekorps Concordia. De volgende twintig minuten gaan op aan aklua- lileiten in de rubriek „Nader beke ken". Om half tien een film met zo als we van de E.O. gewend zijn een diepe ondergrond. Aan problenien van kijkers wordt aandacht geschon- niet vergeten...Frico eten ken in de rubriek „U schrijft ons". Up het documentaire vlak ligt 't laatste E.O.-item. „De schapen moeten le ven" konfronteert de kijker met een familie uit de Batlhiaristam. Elk jaar maken de leden van deze stam een indrukwekkende trektocht, die noodzakelijk is otn nieuwe gronden voor het vee te vinden. NED. II: Het eerste uur van de zendtijd die de VPRO op het tweede net heeft, beslaat als gebruikelijk uit programma's die met name de jeugd zullen aanspreken: het beertje Co- largol. de fragmenten uit stomme lachfilms en een filmpje van Popeye, de zeeman. Na het journaal en Be richten uit de Samenleving volgt weer een aflevering uit de sarcasti sche amusante serie „AU in the Fa mily", waarin de k\jker via hel gezin van Archie Bunker met z'n neus op misstanden in de maatschappij wor den gedrukt. Zo'n misstand is bij voorbeeld de ongelijkheid tussen man en vrouw. Op de serieuzere toer gaal de VPRO met het programma Zipcodedat ditmaal het licht laat schijnen over hel zevende Ameri kaanse leger in Europa. Onder de manschappen komt druggebruik, rassenhaat en verval van discipline voor. De documentaire „The Defen ders" gaat uitvoerig op deze proble men in. De resterende anderhalf uur gaal op aan Frederico Fellinni's te levisiefilm „The Clowns". De Ita liaanse cineast heeft een voorliefde voor de clown. DONDERDAG 8 MAART NED. I: 10.45 en 14.25 Schooltele visie: 1S.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuivs; 19.05 Kinderkrant: 19.30 Al- je Korfker. navigator; 20.00 Jour naal; 20.20 Eén miljoenste Joh. de Heer-bundel; 21.10 Nader bekeken 21.30 Alibi; 22.00 IJ schrijft ons; 22.25 De schapen moeten leven; 23.15 Journaal. NED. II 18.45 Ti-la-tovenaur: 18.55 Nieuws: 19.05 Beertje Col argot: 19.20 Zwijgen is goud; 19.45 Popeye; 20.00 Journaal; 20.20 Berichten uit de samenleving; 20.35 All in the family; 21.00 Zipcode: 21.45 The clowns: 23.15 Den llaag vandaag; 23.25 Jour naal. Ook in de laatste weck dat het mossel fonds nog mosselen opnam zorgden dc mosselkwekers voor een ongeremde aanvoer. Van donderdag tot en met donderdag was de aan voer 17.664 tonnen, waarvan 28.791 tonnen in het fonds terecht kwamen De prijzen waren natuurlijk niet hoger dan het minimum, met een kleine verhoging voor mosselen die aan de inleggcrijcn werden geleverd Intussen handhaaft de export naar Frankrijk zich nog zeer behoorlijk, al is de handel thans wel bezig de voorraden uit te verkopen. De aan voer in de komende weken zal waar schijnlijk alleen nog beslaan, in be paalde bestellingen, waarvan dc grootte van export en van de afzet in eigen land Vergeleken bij vorige jaren is de kwaliteit gezien de tijd van het jaar, nog bijzonder goed. Panty P gevoelig stootje. in de groene verpakking

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 9