ïïoiiilci'lijk vulmiddel voor vakiiiau en gezin PORION GESCHENK VOOR JA, „SAMEN VERDER"TE ZÏERIKZEE Zierikzeese huizen vulden Concertzaal met nieuwe modellen SIREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 6 maart 1973 Nr. 21246 Stier uit California". Het programma wordt geopend met het optreden van het jeugdorkest, bestaande uit jeugd leden en leerlingen, onder leiding van de dirigent de heer E. A. de Looff. Er is tevens een verloting en na afloop een bal met „De Jantjes". Algemene ledenvergadering A.R.P. Vrijdagavond 9 maart aanstaande wordt in de zaal van de Chr. Gere formeerde kerk alhier een algemene ledenvergadering gehouden van de A.R.P. Zïerikzee. Op de agenda staat onder andere bestuursverkiezing (voorzittersvacature) en bespreking van de nota van de Kontaktraad. Ledenvergadering „Brogum" Vrijdagavond 9 maart a.s. wordt in het soosgebouw de tweede leden vergadering van de jongerensociëteit „brogum gehouden. Op het pro gramma staat o.a. bespreking akti- viteiten binnen en buiten de soos. (sport enz.), een creatieve zaal en instelling van een werkgroep. In het bijzonder komen zaken aan de orde die er toe zullen moeten leiden dat „h-rogum" van een passieve naar een meer aktieve soos overgeschakeld wordt. RENESSE Hulp voor olieslachtoffers Momenteel werden langs de kust van Schouwen nogal veel vogels, vooral zwarte zee-eenden, gevonden d e door stookolie zijn bevuild. Zon der deskundige verzorging zijn deze olieslachtoffers ten dode opgeschre ven. Hieraan willen de 18-jarige Si mon Hart en de 20-jarige Dirk Sie- ling in samenwerking met de vogel wacht iets proberen te doen. Zij vangen de vogels en nemen ze mee om ze een goede wasbeurt te ge ven. Daarna moeten de vogels wor den opgekweekt tot de vetklieren hun werking hebben hervat. Totdat de vogels weer helemaal hersteld zijn, hetgeen wel een half jaar kan duren, zullen de jongens de vogels verzorgen. Ds. De Wit heeft hen een deel van de sleep-in boerderij aan de Rampweg te Renesse ter beschik king gesteld om de vogels onder te brengen. De beide vogelliefhebbers zouden graag willen dat mensen die een slookoliepatiënt vinden deze bij Simon Hart, Zeeanemoonweg 31 te brengen. SEROOSKERKE Opening verbrede Plompetorenweg (Verbeterd bericht) In het bericht waarin werd aan gekondigd de opening van de ver brede Plompetorenweg te Seroos- kerke is helaas een onvolledigheid voorgekomen. De officiële opening van de weg zal namelijk plaatsvin- dinden op vrijdag 9 maart aanstaan de. (In het eerste bericht was ver zuimd melding te maken van de da tum). Deze gebeurtenis zal worden ingeleid met een bijeenkomst in res taurant „Schelphoek" te Seroosker- ke, om 14.30 uur. BROUWERSHAVEN Burgerlijke stand Geboren: 4 febr. Jeroen, z. van A. den Boer en J. Muilwijk; 17 i'ebr. Jannie Elizabeth, d. van J. C. van As en E. IJzelenberg; 25 febr. Maaike Marrije, d. van S. K. de Jong en E. M. Bakkes. Gehuwd: 23 febr. Cornelis Adriaan de Vlieger (Brouwershaven) en Jan na Willemina Botbijl (Brouwersha ven). OUWERKERK Uitvoering „Nieuw Leven" De muziekvereniging „Nieuw Le ven" geeft op vrijdag 9 maart a.s. de uitvoering in het dorpshuis. NIEUWERKERK Vergadering Z.L.M.-afdeling De Z.L.M.-afdeling Nieuwerkerk komt in vergadering bijeen op maan dagavond 12 maart a.s. in „Gns Dorpshuis". Over het onderwerp „actuele landbouwzaken" zal een in leiding wei-den gegeven door ir. D. Luteijn. Kinderprogramma in „Ons Dorpshuis" Zaterdag jl. werd in „Ons Dorps huis" een kinderprogramma gebracht Aan dit programma werkten T.V. artiesten mee. Eerst toonde gooche laar Wim z'n kwaliteiten .De kinde ren. die in grote getale aanwezig war ren. hadden de grootste pret om de goochel-trucs. Goochelaar Wim liet o.a. een bal honderd keer op 't hoofd stuiten. Hierna werden wedstrijden gehouden voor de kinderen zoals zingen. Verder was er nog het op treden van de clown Bobo die met vele grappen de kinderen aan het lachen maakte. Tot slot van het programma speelden twee artiesten diabolo wat een prachtig schouw spel was. Na afloop keerden de kin deren vrolijk en tevreden naar huis. Plaats heeft een slijterij Nieuwerkerk heeft sinds vorige week een „eigen slijterij". De slijte rij is gevestigd aan de^ Ring naast de Végézaak van de he'er A. P. de Bil die tevens eigenaar is van de slijterij. Het is een zeer gezellig en aardig ingerichte zaak geworden. Een grote sortering fris en alcoholische dranken zijn in de slijterij te koop. Er zijn ook speciale aanbiedingen tijdens de openingsweek. Behalve de gewone flessen zijn er ook verschil lende dranken te koop in sierkannen enz. In Nieuwerkerk kan er dus voortaan een goed (gesorteerd) bor reltje geschonken worden uit de slijterij van de heer A. P de Bil die door velen succes werd gewenst met deze nieuwe zaak. BRUINISSE Over de kop De 17-jarige J. de Ronde reed te Bruinisse vorige week op zijn brom fiets op weg naar huis, door de dorpskom, toen een boutje lostrilde en zijn spatbord los raakte en met het voorwiel in aanraking kwam. Dit wiel werd daardoor geblokkeerd en de berijder sloeg over de kop en kwam ernstig te vallen. Dokter De Bruin constateerde verschillende uitwendige verwondingen en inwen dige kneuzingen, na ampele overwe ging bleek opneming in het zieken huis nog juist niet noodzakelijk. Rode Kruis-aanhangwagentje Een fabrikant, die onbekend wenst le blijven heeft aan een aantal af delingen van het Rode Kruis in Ne derland, een beperkt aantal aan- hangwagentjes, te gebruiken in re creatiegebieden beschikbaar gesteld. oMet deze aanhangwagentjes kan ma teriaal voor de kolonnes, worden meegnomen. Ook Bruir.isse behoor de bij de afdelingen aan wie een der gelijk aanhangwagentje werd ge schonken. Examens E.H.B.O. Donderdag 1 maart werd in het Dorpshuis te Bruinisse door dokter W. Bontkes te Zierikzee, examen af genomen voor het diploma E.H.B.O. Alle kandidaten die de cursus had den gevolgd totaal 15 slaagden en zo kon het diploma werden uitgereikt aan de dames: J. de Bruine. A\ Feij- tel-van Popering. A. Kik. A. Rouke- ma-de Jong. en J. de Waal-de Waal en aan de heren: Chr. Bal, H. Hoo- gerwerf. M. Kleppe, L. koster, K. Koster, W. Koster, J. Meeitens. J. Steketee. W. Verwijs en J. van Pope- ring. Alle kandidaten werden opge leid door de heer A. Th. Lok. NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbaiik U tfeiU^welkom bij uwV^ifu^paarbank voor TERMIJNSPAREN en DEPOSITO'S tot 7 RENTE BURGH-HAAMSTEDE: Julianastraat Bernhardstraat, dinsdags van 11.00-12.30 uur Advertentie Om een idee te geven: Houtrot herstellen. Kieren afdichten tussen kozijn en muur of langs de trap. Scheuren en naden blijvend af dichten. ook rondom cv-pijpen. Trapleuning muurvast zetten. Be tonreparatie. Uitgesleten trap of vloer uitvlakken tot "nul" zonder afbrokkeling. Dat zag u op de TV- reklame! Van dik tot. ragdun pla muren. Tegels zetten op hout of spaanplaat of betonemaille of over oude tegels. Spaanplaat naadloos verlijmen. Pleisterlaag repareren op muur of schoorsleen. Opnieuw voegen. Dakpan vaAzetten. Stop verf bijwerken. Betonnen ramen beglazen. Dutme pléK in goot repa reren. Lek tfalkon/dichten. Latten tegen muuiynechtm. Nu gemaitkeljil/ei èn vlugger èn beter STOPHK^r7 AFDICHTEN, VOEGEN,VjifjPVLAKKEN. PLEIS TEREN. PLAMUREN EN HER STELLEN /iet: PORION. de in Zwitserlancr ontwikkelde één-com- ponentige, dus een kant-en-klare, kunsthars vulpasta met enorme hechtkracht aan élk materiaal, droog of vochtig, binnen of buiten, ook aan glas! Blijvend thermoplas tisch en waterdicht. Krimpt niet, zet niet uit, scheurt niet, buig- en slijtvast. Onschadelijk voor de han den. In de emmer onbeperkt houd baar, dus geen restenverlies. 1/2 kg 1 kg 2 kg 5 kg ƒ4,95 ƒ8,75 ƒ15,60 ƒ30,50 Schok van stroom De woonwagenbewoner L. M. kreeg bij het aan elkaar koppelen van twee elektrische geleidingen in het te Zijpe geïmproviseerde woon wagenkamp een schok van de elek trische stroom. Hij moest zich onder geneeskundige behandeling stellen van'dokter De Bruin. Vrouwen Wereld Gebedsdag De bijeenkomst van de Bruse vrouwen in de Gerei', kerk te Brui nisse ter gelegenheid van de Vrou wen Wereld Gebedsdag was niet druk bezocht. De daarvoor opgestelde liturgie werd gelezen en gedeclameerd, door de dames C. de Jonge-Haeck 'en M. Beije-de Korte. Het was een sfeervolle bijeenkomst, onder leiding van de dames H. M. de Koning-Ju- melet en P. IJzelenberg-Ölree, pre sidentes der Hervormde en Gerei'. Vrouwenverenigingen. ANNA-J ACOBAPOLDFR Ouderavond Christ, school De heer A. C. van Strien opende de ouderavond van de chr. school op de gebruikelijke wijze. Uit het financieel jaarverslag bleek de vereniging een batig saldo te heb ben van ruim f 1500, Het hoofd van de school, de heer Heinen, bracht een kort verslag van de toestand van de school, waarin onder andere naar voren kwam dat er momenteel nog 52 kinderen op school gaan en dat de school met twee leerkrachten werkt. Mej. Wolff heeft het onderwijs verlaten wegens de pensioengerechtigde leeftijd en de heer Droogers heeft een praktijk aangenomen in Klaaswaal. In zijn plaats werd de heer Ronner be noemd, die zich voor vier a vijf jaar aan de school heeft verbonden. Ook de school zelf heeft enkele verande ringen ondergaan, namelijk nieuwe vloerbedekking en centrale verwar ming. Na deze uiteenzetting kreeg de jeugd „het woord", dat bestond uit zang en toneel; het eerste door de laagste klasesn en het laatste dooi de hoogste klassen. Het aftredende bestuurslid, de heer L. I. Bolier, werd met grote meerder heid van stemmen herkozen. Na de pauze, waarin het handwer ken van de meisjes bezichtigd kon worden, werden door ds. Kr. Smit uit Heemstede dia's vertoond - met de nodige toelichting - over Bangla Desh. Na het Avondlied gezongen te heb ben sloot ds. Smit deze avond met gebed uit de liturgie van de Wereld gebedsdag. NIEUWERKERK. Vorige week kwa men beiaardenwoningen gereed aan de Burgemeester Boumanstraai te Nieuwerkerk. Verrassing tijdens jaarfeest ZIERIKZEE. 2-3. Vrijdagavond hield de C.J.V. „Samen Verder" de feestelijke jaarbijeenkomst. De voor zitter, de heer B. D. Schot, opende de avond, waarna een aantal jonge lui de inleiding verzorgden. Onder leiding van de heer Van Oosterom brachten vier paren een drietal volksdansen ten tonele. Namens de ouders van de jeugdle den en de leden van de konlaktgroep boden de heren G. van den Hoek en P. de Rijke een motorgazonmaaier aan voor het C.J.V.-jeugdkamp te Renesse. Met assistentie van de da mes Meerdink en Willemse hadden zij hiervoor een geldinzameling ge houden. Voorzitter Schot was zeer verrast door dit onverwachte geschenk, dat erg welkom bleek te zijn. Namens de Kampstichting dankte hij beide he ren voor het genomen initiatief. Het overige gedeelte van de avond werd gevuld met het blijspel „Ach ter gouden tralies", dat de goedge vulde zaal de nodige hilariteit be zorgde. Zonder iets aan de prestaties van de andere spelers tekort te doen, moet met name worden vermeld de heer D. Dool. die zijn komische rol met veel verf voor het voetlicht bracht. De heer Schot dankte de leden en de vele aanwezigen voor de prettige avond en vestigde de aandacht op de oliebollenaktie op 10 maart a.s. ten bate van het C.J.V.-clubhuis aan de Visstraat te Zierikzee. Mode voor voorjaar en zomer Met tulpen werden de aanwezige da mes begroet door de mannequins die de komende voorjaars- en zomer- mode showden in de Concertzaal. de show bracht één der mannequins een toast uit op de medewerkende modehuizen. Omdat velen toch in carnavalsstemming verkeerden, nam men van de mannequins afscheid door het strooien van confettie. Mevr. Van Hijfte dankte alle aanwe zigen voor de betoonde belangstel ling en wenste een ieder wel thuis. ZIERIKZEE Jaarfeest Kon. Harmonie „Kunst en Eer" De Koninklijke Harmonie „Kunst en Eer" houdt op' vrijdag 9 maart a.s. in de Graqnbeurs haar jaarlijkse feestavond. Ook deze avond is er weer van prachtig toneelspel te ge nieten door de toneelgroep „Op Drift" uit Renesse met het stuk „De Gerimpelde taille van de blouse, stof vrolijk gedessineerd gedragen op ef fen pantalon, met bijpassende pet. Zo ziet het modebeeld voor het ko mende seizoen eruit. Deze „leeftijdslozemode 1973". leeftijden spelen geen rol meer. werd toegelicht door mevr. C. van Hijfte, en muzikaal omlijst door de heer J. P. Jor.gschaap. Het komende mode beeld is rijk aan kleuren en vooral groen, gecombineerd met diverse andere tinten, wordt de modekleur. Het accent van de blouses valt in de taille, gerimpeld of met centuur. De pantalon heeft wijde pijpen met of zonder omslag, en de ..tuinbroek een ander woord hiervoor ..salopet". gaat ook dit seizoen een grote plaats innemen, zowel voor de jeugd als voor de ouderen. De jasjes De jasjes zijn wijdvallend, met achterplooi en steekzakken; de leng te vooi de jongeren is kort en voor de ouderen „knieomspelend". De kleuren mogen opvallend zijn het komende seizoen, zowel voor blazer als voor regenjas, in combinatie met baret, hoed met brede rand en de top De japonnetjes zijn slank afkledend en ook hier speelt een rijke kleuren- schakering, weer een grote rol. Mannequins in spé tonen hier de confectiemode voor de jeugd. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 5-3. Maandagavond werd in een volle Concertzaal een mode show gehouden onder auspiciën van Modehuis Holty, Holty's Young Shop, Firma Verton en modehuis Drehsen Poell. Een kleine greep uit de komende voorjaars- en zomercollectie werd door mannequins van alle leeftijden en alle maten op de planken gebracht. De stoffen zijn apart gedessineerd, strepen, noppen en ruiten zijn „in". Het materiaal van de stoffen is jersey, linnen, katoen, denim, ter- lenka en suède. De schoen heeft een plateauzool en hoge hak, veel uitgevoerd in felle 1 kleuren aangepast bij de kleding. Veer een avondje-uit doet de panta lon het nog steeds goed, met bijpas sende blouse Het twinset, lange tijd uit het modebeeld geweest, komt terug. Deze wordt gedragen op een rok, de lengte is knieomspelend. met plooien vanuit de heup. De jeugd Voor de jongeren is het jurkje fleurig, wijdvallend, of met laag in gezet klokrokje. De aller kleinsten zijn bepaald niet vergeten op deze show. Een viertal mannequins in spé, showden de confectie voor deze leef tijdsgroep. Cok hier felle kleuren en wijdval lende modelletjes. Aan het eind van

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5