D.F.S.-FEESTAVOND IN NIEUWE RECREATIE - ZAAL ENORME DROOGTE TEISTERT INDIA AGENDA LAATSTE NIEUWS Biologen pleiten voor zoutwater bekken achter Oosterscheldedam Turk ernstig gewond na steekpartij Rode Kruis helpt hongerende nomaden Het vliegtuig" op camping DuinrandErgste ramp sinds eeuw Scene uit het toneelspel „De Zeeuwse gouvernante" gespeeld.door de toneel groep „De Hutspot". De sportvereniging: „D.F.S." (Door fusie sterk) hield vrijdagavond, voor een overvolle zaal, de jaarlijkse feestavond. Dit geschiedde in de re creatiezaal „Het vliegtuig" op cam ping Duinrand. De avond werd ge opend door de voorzitter van de sportvereniging, de heer R. Saman. Hij heette alle aanwezigen van har te welkom, in het bijzonder burge meester II. P. Ever wijn van de ge meente Westerschouwen, de erele den, leden en donateurs. Vervolgens gaf de voorzitter een kort overzicht van de gebeurtenis sen van het afgelopen jaar. De ver eniging heeft veel ups en downs meegemaakt. Het hoogtepunt .was wel het kampioenschap van D.F.S. afdeling Zeeland die promoveerde naar de vierde klasse van de K.N. V.B. Er hebben bestuursmutaties plaats gehad, maar ook dit is alle maal goed opgevangen, door jonge bestuursleden aan te trekken, wat een prettige samenwerking tot ge volg had. Het oude bestuur heeft zich uitstekend van zijn plicht gekweten. De vereniging groeit nog steeds. Er is weer een nieuwe afdeling bij ge komen, namelijk het damesvoetbal team, dat onder leiding van heer T. Sohoonaard aan de competitie voor damesvoetbal zal gaan deelnemen. De heren Kloet, Schrier en Braam wer den tot lid van verdienste benoemd. Tot ere-lid werd benoemd de heer D. Mooij, die achtereenvolgens lid. secretaris en voorzitter var. de ver eniging is geweest, maar die door drukke werkzaamheden zijn funktie heeft moeten neerleggen. Veel stof in de vereniging heeft het incident rond de toegekende strafpunten doen opwaaien. Door een krachtig protest van het be stuur is dit later ongedaan gemaakt. De junioren bezochten het Russische Staatscircus in Rotterdam. Het ter rein baart veel zorgen, er moet iets aan gebeuren. Men heeft 'n brief van 't gemeentebestuur ontvangen, maar tot nu toe zijn er nog geen oplossin gen gevonden. Het is haast onmoge lijk om op het terrein fatsoenlijk voetbal te beoefenen. Maar ondanks dit alles ziet men vol vertrouwen de toekomst tegemoet. De voorzitter verwacht dat dit jaar nog het 300ste lid zal worden ingeschreven. Er is inmiddels een redactie gevormd voor een sportkrant, waarvan de voorzit ter burgemeester Everwijn het eer ste exemplaar aanbood. „Door fusie sterk'* „Door fusie sterk" is een goed ge kozen naam voor de vereniging, zei de burgemeester in een toespraak. De vereniging is sterk en is de be stuurscrisis goed doorgekomen. Het terrein is voor het gemeentebestuur een groot probleem. De structuur van de grond is r.iet geschikt voor sportterrein, en het onderzoek dat is gehouden, leverde niet het ge wenste resultaat op". Wij streven naar eer. oplossing en het laatste woord is hierover nog niet gezegd", zo zei burgemeester Everwijn. Toneelgroep ..Hutspot'' Na het openingswoord bracht de toneelgroep „De Hutspot" het uit drie bedrijven bestaande toneelstuk „De Zeeuwse gouvernante'* op de planken. Het stuk werd goed ge speeld. vooral de stotterende huis knecht gespeeld door de heer B. Vis ser wekte nogal wat lachsalvo's uit de zaal. Andere medewerkenden wa ren de dames. M. v. d. Weel, E. v. d. YERSEKE. 3-3. Voor de Ooster- schclde wordt afgesloten, moeten de plannen voor het aanleggen van een groot zoutwaterbekken aan de west kant van dit water helemaal rond zjjn. Dit zeggen drie biologen van het Centrum voor Hydrobiologisch on derzoek in Yerseke in een rapport over compartimentering van de Oosterschelde. Een zoutwaterbekken, vlak achter de Oosterscheldedam achten de bio logen van grote milieuhygiënische waarde. Het is nodig zeggen zij om een zo groot mogelijke diversiteit voor planten en dieren te waarbor- Zande, G. van Nieuwenhuizen-Kvij- ger, en W. Rijnberg-Deurloo en de heren T. Schoonaard, J. v. d. Kloos ter. L. van Nieuwenhuizen, H. Lui ten, R. Dijkman. Souffleur was de heer T. Stoel en medewerkenden achter de coulissen de 'heren F. van Oeveren en P. Tangeman. In de pauze werd een verloting ge houden, waar mooie prijzen voor be schikbaar waren gesteld. Deze feest avond werd besloten met bal na m.m.v. „De Nova's" uit Bruinisse. Zaterdagmiddag werd het toneel stuk herhaald voor de bejaarden. Nieuw toneel in de feestzaal De. opkomst was bijzonder groot, zo'n 300 mensen bezochten deze avond. De zaal is uitstekend geschikt om een dergelijke feestavond te hou den. In tijd van zes weken is er een ge heel nieuw toneel aangebouwd. Het mooie van dit toneel vormen .wel de coulissen, die verplaatsbaar zijn, een totaal nieuw snufje óp dit gebied. Doordat de zaal een oppervlakte heeft van 260 m2 is er een versterker met luidspreker aangebracht. De verlich ting, is uitgevoerd in velerlei kleu ren. Van rook heeft men geen last meer, doordat in het dak ventilato ren zijn aangebracht. De kleedka gen. Daarom is het volgens hen zaak om zo snel mogelijk na de afsluiting van de Oosterschelde in 1978 te be ginnen met de aanleg van de tweede dam. Het zoutwatercompartiment zal door een sluizenstelsel steeds van vers zeewater moeten worden voor zien. Dit is nodig om een zo hoog mogelijk zoutgehalte te bewaren. Zoutgehalte Volgens de bioloog, de heer P. H. Nienhuis, een van de opstellers van het rapport, zal het chloridegehalte in het zoutwa'terbekken van de Oos terschelde dat van deze moeten evenaren en dus tusen de 17 en de 18 promille moeten liggen. Gebeurt mers dienen zomers tevens als slaapkamers voor het personeel. De zaal, eigendom van de heer L. J. Blcm van eampng Duinrand, ge pacht door de hear van Mieloo, die bijzonder verheugd is met de verkre gen ruimte. Naast de keuken is te- vers een frites-shop met magazijn aanwezig. Dcor de afbraak van hotel „Het Wapen v .n Buigh" is er geen goede zaal meer voor het verenigingsleven van Burgh en Haamstede in het dorp aanwezig, zedat binnenkort ook het kinderkoor haar jaarlijkse uitvoering in de recreatiezaal „He tvliegtuig" zal geven. Ruim vijftig doden Bij schipbreuk in Bangla Desj DACCA, 3-3. Meer dan vijftig mensen zijn omgekomen toen dezer dagen een schip op de Mghna, een kleine rivier ten zuiden van Dacca verging. De boot, waai'op zich 200 passa giers bevonden, werd door een storm overvallen en zonk. Dertien inzittenden van vliegtuig omgekomen c r c DJAKARTA. 3-3. Alle dertien mensen aan boord van een twee- motorig vliegtuig dat in West-Irian neerstortte zijn daarbij om het le ven gekomen, zo is zaterdag in Dja karta bekendgemaakt. Een reddingsploeg is bij het wrak gearriveerd en heeft gerapporteerd dat er onder de tien passagiers en drie bemanningsleden geen overle venden waren. De inzittenden waren allen Indonesiërs. Vliegtuig verongelukt C C C MOSKOU, 3-3. Een passagiers vliegtuig van de Bulgaarse maat schappij „Balkan air" is kort voor de landing in Moskou verongelukt. De acht bemanningsleden en de zeven tien passagiers zijn omgekomen. Dit heeft het Russische ministerie voor de burgerluchtvaart bekendgemaakt. Het toestel maakte een lijnvlucht van Sofia naar Moskou. Een commis sie van het ministerie stelt een on derzoek in naar de oorzaak van de vliegramp. dat niet, dan bestaat er toch nog grote kans dat er waterbloei en an dere vergiftigingsverschijnselen zul len optreden. Wat het zoutwaterbekken voor de visstand zou kunnen betekenen, is nog niet onderzocht. Dat is meer de taak van het RIVO, (Rijksinstituut voor Visserij Onderzoek) menen de biologen. Hel Oosterscheldebekken zal eigenlijk een uniek experiment betekenen. In de Grevelingen komt namelijk nog via de sluizen zoetwater binnen. Dit zal in het westelyk bekken van de Oosterschelde zelfs voorkomen moeten worden, vinden de biologen. NIEUW DELHI. 3-3 Be droogte die al enkele weken in diverse stre ken van Oost- en West-India heerst, wordt dcor deskundigen beschouwd ais de ergste catastrofe die het land sir.ds een eeuw heeft getroffen. De toestand is bijzonder ernstig in de westelijke staten Rajahstan en Maharashtra. In laatstgenoemde deelstaat stelt de centrale regering dagelijks het equivalent van 80.000 dcllar ter beschikking oir 50 miljoen DEN HAAG, 3-3. Het Nederlandse Rede Kruis gaat meer dan veertig duizend potten kindervoeding ter waarde van f 32.000 sturen aan het Rode Kruis van Senegal en aan de „Rode Halve Maan" van Mauretanië in Wcst-Afrika. Men wil hiermee bevolkingsgroe pen helpen die honger lijden door de langdurige droogte in dit gebied. In de omgeving van Nouachatt, de hoofdstad van Mauretanië, leven op het ogenblik 80.000 nomaden in zeer moeilijke omstandigheden. Een zeer groot gedeelte van hun veestapel is Gebouw ingestort WASHINGTON. 3-3. Zeker zes arbeiders zijn om het leven gekomen en veertien worden vermist doordat een in aanbouw zijnd gebouw van 25 verdiepingen in de plaats Bailey's Cross Roads, in de Amerikaanse staat Virginia, is ingestort. Het ongeluk gebeurde doordat een reusachtige kraan omviel en tegen het gebouw sloeg, dat nagenoeg in tweeën werd gespleten. Nederlanders verongelukt in België BRUSSEL, 3-3. Een Nederlandse personenwagen op de Belgische Bou- dewijn-snelweg is verongelukt. De wagen reed bij Massenhoven op een op de snelweg rijdende tractor. Twee mensen kwamen bij dit ongeluk om. Een derde werd zwaar en vier licht gewond. De bestuurder van de Nederlandse wagen, de 36-jarige Gei-rit de Waele uit Axel (Z.) en een van de passa giers, de 21-jarige Daniël Schieman uit Philippine (gem Sas van Gent) kwamen om het leven. De eigenaar van de auto, Henri de Waele, een boer van de bestuurder, werd zwaar gewond. Een vierde inzittende, Emiel Schelfhout uit St. Jansteen. werd licht gewond. De rijkswacht stelt een onderzoek in. DODELIJKE ONGELUKKEN REIMERSWAAL. De 26-jarige in Bergen op Zoom wonende Duitser W. Barz is bij een verkeersongeluk op Rijksweg 53 (Middelburg-Bergen op Zoom) in de gemeente Reimers- waal (Zl.) om het leven gekomen. Door onbekende oorzaak is de heer Barz met zijn personenauto tegen een boom gereden. Waarschijnlijk was hij oververmoeid en tijdens het rijden in slaap gevallen. VENLO. Bij een verkeersongeluk in Nieuwstadt (L.) zijn de 26-jarige P. J. M. Doemgens uit Maasbracht en zijn echtgenote om het leven ge komen. Zij botsten in hun auto tegen een trekker met oplegger die op de linkerweghelft kwam om een bocht naar rechts te nemen. VENLO. De 22-jarige soldaat W. Braun uit Rotterdam, in opleiding voor technisch specialist in Venlo, is bij een verkeersongeluk in Kessel (L.) om het leven gekomen. Hij zat in een auto die door nog onbekende oorzaak tegen een boom reed. De bestuurder van de auto, eveneens een militair, liep ernstige verwon dingen op. ROTTERDAM. De 6-jarige Robert Vermeulen uit Rotterdam is in Rot terdam bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. Het jongetje werd bij het oversteken van de Hu- niadijk aangereden door een perso nenauto en liep daarbij zware ver wondingen op. Hij overleed later in het Dijkzigtziekenhuis. Helmond. De 67-jarige G. Bul- sirk uit Helmond is in het plaatse lijk ziekenhuis overleden aan de ver wonding. die hij bij een verkeerson geluk in zijn woonplaats heeft opge lopen hij reed door onbekende oor- zak met zijn auto tegen een boom. DCETINCHEM. Gp een met au tomatische knipperlichten beveilig de overweg aan de Dennenweg in Doetinchem is de 18-jarige J. Riet horst uit die plaats met zijn brom fiets onder de trein gekomen. De jongen was op slag dood. MIDDELBURG, 4-3. De 32-jarige in Middelburg woonachtige Turk R. D. is zondagmorgen vroeg bij een veehtpaity talrijke malen met een mes gestoken. De man moest naar het ziekenhuis worden overgebracht en enige uren daarna worden geope reerd. De politie heeft de dader nog niet kunnen aanhouden. Gebleken is, dat vier Turken in een bar zijn slaags geraakt met on mensen en 25 miljoen stuks vee van de ondergang te redden In beide deelstaten zijn duizenden vluchtelingenkampen ingericht. De Indiase minister van financiën, Tsjavan, heeft er in het parlement de nadruk op gelegd dat de huidige crisis duidelijk de kwetsbaarheid aantoont van een economie d:e in hoofdzt ak op de landbouw steunt. Hij verklaarde voorts dat alleen hulp op grote schaal op korte termijn een uitweg kan bieden. onder de droogte bezweken. Op het platteland van Senegal zijn de oog sten door het uitblijven van de regen grotendeels mislukt. DEN HAAG. De 32-jarige Ahmed Abouttahar uit Bent Huilife (Marok ko) is zondagmorgen bij een vecht partij in het water van de Houtza gerssingel in Den Haag terecht ge komen. De reddingspogingen zijn mislukt. BERGEN CP ZOOM. De 26-ja rige Duitser W. Barz, woonachtig in Bergen op zoom, is bij een verkeers ongeluk in de gemeente Rilland (ten zuiden van Bergen op Zoom) om het leven gekomen. Het slachtoffer reed op de Kreekrakdam door nog onbe kende oorzaak met zijn motor legen een boom en werd vrijwel op slag gedood. EINDHOVEN. Op de Mispel hoef- straat in Eindhoven is een personen auto door onbekende oorzaak tegen een boom gebotst. Een passagier uit de auto, de 54-jarige M. Bogers uit Eindhoven, is ter plaatse overleden. De bestuurder zelf moest met zware verwondingen in het diaconessenhuis worden opgenomen. STAVEREN. Op de Lage Lane in de Friese gemeente Workum (bij Staveren gem. Hemelumer Gldeferd) is een personenauto over de kop ge slagen en in een naast de weg gelegen kanaal terecht gekomen. De bestuur der van de auto, de heer de Bijl uit Ferwerd (bij Dokkum), wist zich in veiligheid te brengen, maar zijn vrouw, de 30-jarige A. de Bijl-Wijk huizen, die naast hem zat, is ver dronken. De politie neemt aan, dat de bestuurder met te hoge snelheid heeft gereden. SLOCHTEREN. De 29-jarige Fr. Klunder uit Foxhol (gem. Hooge- zand) is in de gemeente Slochteren met zijn auto over de kop geslagen en in een sloot terechtgekomen. Hij is vermoedelij k door verdrinking omgekomen. De heer I. F. Teuben (25 j.) eveneens uit Foxhol, liep ver wondingen op. RODEN. De 23-jarige W. Mensinga uit Peize is op de J. P. Santeweg in Roden met zijn auto tegen een boom gereden. Hij kwam daarbij om het leven. Ambulance botst op auto: vrouw omgekomen NIJMEGEN, 3-3. De 30-jarige mevrouw A. Peters uit Nijmegen kwam in haar woonplaats om het leven bij een autobotsing. Een am bulance uit Veghel reed - met in werking gesteld zwaailicht en sire ne- door bij een rood verkeerslicht en kwam op een kruising in botsing met de auto waarin mevrouw Pe ters meereed. Een verpleegster uit Boekei liep verwondingen in het gezicht op. Jongen tijdens spelen verongelukt HUIZEN. 3-3. De twaalfjarige Benno Horst uit Huizen (N.H.) is bij een tragisch ongeval in zijn woon plaats om het leven gekomen. De jongen, die met vriendjes op een stapel ijzeren buizen speelden kwam met het hoofd onder een van de 1.100 kilo wegende buizen terecht De buis was door onbekende oor zaak gaan rollen. De ijzeren gevaartes worden op het ogenblik in grote getale aange voerd door een baggermaatschappij. Zij zijn nodig voor het ophogen van het bestemmingsplan „Oostermeent" met zand uit het Gooimeer. Echtpaar bij auto-ongeluk omgekomen kind zwaar gewond IJSSELSTEIN, 4-3. De heer C. K. Blom (30) uit Gouda en zijn 26-jarige vrouw zijn zaterdagavond op de pro vinciale weg bij IJsselstein met hun auto uit de bocht gevlogen. Zij wa ren op slag dood. Hun achtjarig dochtertje Corina, dat achterin de auto had gezeten, werd zwaar ge wond. geveer 20 jongelui tussen 18 en 25 jaar. De vechtpartij werd later op straat voortgezet. Een tot. nu toe on bekende jongen trok op een gegeven moment een mes te voorschijn en stak daarmee de 32-jarige Turk op verschillende plaatsen. De man werd geraakt in borst, buik, schouder en rug. Toen de politie arriveerde, had den de drie Turken het slachtoffer reeds naar het ziekenhuis vervoerd. Maandag 5 maart Zierikzee Concertzaal. 20.00 uur, Lente-möde- show. Dinsdag 6 maart Zierikzee 20.00 uur, Vereniging Technische School. Huis van Nassau. 20.00 uur, Ver. van Oudleerlingen. Woensdag 7 maart Zierikzee Hervormd Verenigingsgebouw, 14.30 uur, bejaardenmiddag van de NCVB. Varremarkt, 7.30 uur v.m. start ex cursie Fok- en Controlever. Sch.-D. Gcref. Verenigingsgebouw, 20.00 uur, vergadering Ger. Vrouwenver. Haamstede R T.M.-Hotel. 10.00 aiur v.m., Ned. Ver. van Huisvrouwen. Nieuwerkerk Geref. kerk, (hal). 19.00-20.00 uur, boekenverkoop Ned. Bijbel Genoot schap. Donderdag 8 maart Zierikzee L.T.S., 14.00-17.00 uur en 19.00-21.00 uur, „open dag" technische school. Dreischor „De Drie Schapen", 20.00 uur, alge mene ledenvergadering weegbrug vereniging „Beldert". Vrijdag 9 maart Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, optreden „Het Zwarte Theater", (Z.V.U.) Vrijdag 16 maart Zierikzee Concordia, 19.30 uur, avond P.J.Z. Zondag 18 maart Zierikzee Concertzaal, (Mondragon-foyer), 12.00 uur, koffie-concert. door het Ardito-kwintet (Z.V.U.). Dode na vechtpartij WEERT, 4-3. De 25-jarige S. B. Martha uit Weert (een buitenlandse werknemer) heeft zondagavond bij een vechtpartij in een café in Weert zodanige verwondingen opgelopen, dat hij later in het St. Janszieken huis is overleden. De politie heeft de dader, de 31-jarige C. B. uit Weert, aangehouden. De oorzaak van de ruzie was zon dagavond nog niet geheel duidelijk. Lifter overreden VEERE. 4-3. De 34-jarige Marok kaan J. Maza uit Vlissingen is zon dagavond in Veere om het leven gekomen, toen hij langs de kant van de weg stond te liften en werd aan gereden door een passerende perso nenauto. De automobilist verklaarde tegenover de politie, dat de Marok kaan plotseling op de weg was ge sprongen en hij de man zodoende niet meer had kunnen ontwijken. „Flitsen" uit het buitenland CAIRO. De Westduitse bondskan selier, Willy Brandt, heeft een uitno diging van president Sadat om Egyp te te bezoeken, aanvaard. Dit schrijft het gezaghebbende in Cairo ver schijnende blad Al Achram. WASHINGTON. President Nixon heeft bekendgemaakt dat hij op 2 en 3 april in San Clemente, Califor- nïë. de Zuidvietnamese president, Thieu, zal ontvangen. SANTIAGO. De tegenstanders van de Marxistische regering in Chili lij ken op een overwinning af te steve nen. Deze voorspelling is gebaseerd op berekeningen toen ongeveer tien procent van de stemmen was geteld. SAIGON. Radio-Hanoi heeft de V.S. ervan beschuldigd dat zij het mijnopruimingswerk in de Noord- vietnamese wateren opzettelijk ver tragen. Ook studiebeperking in komend jaar DEN HAAG, 3-3 Minister van Veen (onderwijs) voorziet ook in vol gende jaren een beperking van de toelating van studenten tot het ho ger onderwijs. Hij heeft dit aan de tweede kamer meegedeeld in ant woord cp vragen van de kamerleden Voortman in antwoord en Oele (bei den PvdA) en van de dames Smit- Kroes en Kappeijne van de Coppelo (beiden V.V.D.) Nieuwe akties bij metaalbedrijven in Rotterdam ROTTERDAM, 5-3. .Ia het Water weggebied zijn de drie industriebon den volgens plan begonnen aan hun tweede serie 24-uurs stakingen bij metaalbedrijven. De acties worden gevoerd bij dc grootste werven van Rotterdam, de Rotterdamse Droogdokmaatschappij (6.000 werknemers) en voorts bij de scheepswerf en machinefabriek Waalhaven (200 werknemers) en bij de technische bedrijven van Ericsson (200 werknemers). Pachter van de zaal de heer Van Mierloo achter de bar in de vernieuwde zaal. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) Vechtpartij te Middelburg

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 2