Mutatie aan de top afd. Zierikzee Alg. Bond van Bejaarden STREEKNIEUWS Jaarvergadering „Oosterlands Fanfare" Jaarvergadering C.P.B. te Zierikzee Revue door lissiugs U.V.V.-gezelschap ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 2 maart 1973 Nr. 21244 ZIERIKZEE, 2S-2. Woensdamiddag hield de Algemene Bond v. Bejaar den de jaarvergadering in de Graan- beurs te Zierikzee. Een bijzonder hoog aantal leden was aanwezig. De vergadering werd geopend door de voorzitter de heer C. J. de Lcoze (80) die naast zijn waardering voor de grcte opkomst de vergadering mede deelde deze opening voor de laatste maal te verrichten daar hij in ver band met zijn leeftijd de voorzitters hamer wenste neer te leggen. Ook zijn funktie als districtsvoorzitter van 33 afdelingen had hij reeds, neer gelegd. De eveneens scheidende sekretaris, de heer Van Veldhoven sprak een dank- en afscheidswoord Als kandi daten traden de heren J. J. v. d. Berge en A. G. J. v. d. Eynde naar voren. Na stemming bleek de heer v. d. Berge 129 van de 130 uitgebrachte stemmen te hebben verkregen en de heer v. d. Eynde zelfs 130. De heer v. d. Berge (voorzitter) sprak een dankwoord voor het in hem gestelde vertrouwen. Ook hij tracht hulde en dank aan scheiden de voorzitter en sekretaris, veel dank bracht hij aan de dames Jonker en v. d. Berge, die drie maanden lang zich hebben ingespannen om de méér als 400 prijzen voor de bejaarden bij elkaar te brengen. Uiteraard ging deze dank met een bloemetje ge paard. NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank SALARIS of PENSIOEN Ring, donderdags van 11.00- 12.00 uur. Applaus Een spontaan applaus ging op toen middenstand, zakenlieden en parti- kulieren van Zierikzee werden be dankt voor het geschonkene. Dé heer v. d. Eynde (nieuwe secre taris) sprak de vergadering toe. Hij zei o.m. zich oorspronkelijk te jong te voelen voor deze vereniging maar zijn grote liefde voor jeugdwerk en bejaardenzorg hadden hem doen be sluiten deze funktie te aanvaarden. Door de treffende gelijkenis met zijn overleden vader scheen hij voor de meesten uit de vergadering een oude bekende. Hij zegde toe het in hem gestelde vertrouwen niet te zullen beschamen. Nadat de kascommissie de boeken en de kas van de penningmeester K. Jonker, evenals zijn keurig jaarver slag in orde hadden bevonden en ook deze harde en nauwkeurige wer ker welverdiende lof toegezwaaid was ging men over tot de monster verloting die door de nieuwe be stuursleden buitengewoon vlot werd afgewerkt. Voldaan en tevreden gingen de be jaarden van Zierikzee nog voor zes uur weer terug naar woning en/of bejaardencentrum. ZIERIKZEE Prov. Hervormde Jeugdraad Namens de Provinciale Hervormde Jeugdraad zullen in de maand maart in alle olasses bijeenkomsten worden gehouden om met de jeugdouderlin- gen en de leden van de jeugdraden na te gaan welke vragen betreffende het kerkelijk leven er een rol spelen in het kerkelijk jeugdvormingswerk, het jeugdwerk, het jeugdouderling- schap enz. Informatie zal worden gegeven, om moeilijkheden, zo die er zijn, te kunnen oplossen. Voor de classis Zierikzee zal deze bespreking worden gehouden vrij dagavond 23 maart in Zierikzee. Nieuwsbulletin MEVO-afdeling Volleybal De s.v. MEVG, afdeling volleybal, is begonnen met de verspreiding van een eigen nieuwsbulletin. „Nog pri mitief maar we gaan ervan uit dat je beter iets langzaam kunt opbou wen dan groot beginnen, en dan na twee of drie uitgaven moet stoppen'', aldus wordt dit nieuwe periodiekje (met bijzonder verstandige taal) in geleid. Een eenvoudig maar niette min waardevol begin, want in het nieuwsbulletin kunnen cle leden al lerlei informatie lezen over het ei gen MEVO. Onder andere het nieuw tje dat in het nieuwe jaar ook be gonnen wordt met pupillen, die worden opgeleid voor volleybal, maar eerst nog mini-volleybal spe len. Dit is een nieuwe vorm van volleybal, speciaal voor jonge men sen ontworpen, met onder meer een kleiner veld, en minder spelers in een veld. Excursie fok- en controlever. Schouwen-Duiveland Op woensdag 7 maart a.s. maakt de Fok- en Controlevereniging Schou wen-Duiveland een excursie naar de K.I.-stations met een bezoek aan de Heihoeve-Giesenburg. De excursie wordt gemaakt per bus, (vertrek Varremarkt). WESTERSCHOUWEN Verloren voorwerpen In de maand februari 1973 werden aan het groepsbureau der rijkspoli tie te Haamstede de yolgende gevon den en verloren voorwerpen aange geven Gevonden: paar zwarte glacé hand schoenen. Aan komen lopen: jonge bruine hond met witte vlek op de kop. Verloren: bruine knipportemonaie met inhoud; as mei 2 wieltjes en af dekzeil; gouden armband (gemaakt van horlogeketting); doublé dames horloge met idem bandje; gouden broche met briljantjes. Inlichtingen aan het groepsbestuur der rijkspolitie te Haamstede, uit sluitend tussen 8 en 18 uur. DUIVELAND Raadsvergadering uitgesteld In verband met het plotseling everlijden van de echtgenote van Activiteiten bij 75-jarig bestaan worden bekeken BRUIN1SSE. Deze week opende bur gemeester G. Hokken een nieuwe supermarkt! zelfbedieningszaak in zijn gemeente. De nieuwe zaak wordt geleid door de familie Mol- Quist. De foto geeft een beeld van de afdeling vlees- en vleeswaren in de nieuwe zaak. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) OOSTERLAND, 28-2. Dinsdag avond vergaderden de leden van de plaatselijke muziekvereniging „Oos terlands Fanfare'' in de koffiezaal van de „Conferentiekamer", onder leiding van de voorzitter, de heer D. P. van der Werf. Er waren 21 wer kende leden en leden der commissie van toezicht aanwezig, die door de voorzitter werden welkom geheten. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter het overlijden in 1972 van de nog werkende leden: E. J. van der Haven Lz. en C. A. Kwaak. Verder de beide oud-leden tevens oud-directeuren, de heren A van den Berge en Mar. Dorst. Jaarverslag In het jaarverslag wees de secre- aris, de heer M. J. Zeijler, op de verschillende activiteiten van de vereniging in het afgelopen jaar. Een zeer geslaagde uitvoering had op 14 jan. plaats, en op 14 februari de jaarvergadering met de leden der vereniging. Op 21 juni werden weer de bejaarden afgehaald, die op reis waren geweest en op 30 juni werd geconcerteerd op de tent op het Marktplein, op 19 augustus op het Koninginneplein Op 9 september werd medewerking verleend aan een wandeltocht, georganiseerd door de sportvereniging Duiveland, en op 25 september werd afscheid genomen van de heer Willem Kloote, erelid van de vereniging, wegens zijn ver trek naar Australië Hij was niet minder dan 53 jaar werkend lid van rijkspolitie te Bruinisse zijn nadere inlichtingen te bekomen over de na volgende in februari te Bruinisse ge vonden voorwerpen: een tabakszak, een grijs-groen geblokte das, een bril (kindermaat) en een knipportemon- naie met inhoud. Een merkwaardige vondst deed woensdag de heer H. Vane. Hij raapte in de bocht Oudestraat-haven een in papier gewikkeld pak op. dat bij opening thuis een zo goed als nieuw kostuum bleek te zijn, dat kennelijk door een wasserij, die het moest stomen, was verloren. Enkele andere voorbijgangers hadden het la ten liggen of er tegen geschopt, om dat men dacht met een afgedragen broek te doen te hebben. Dank zij een naamsaanduiding (adres) in één der zakken, kon het aan de rechtma tige eigenaar ter hand worden ge- steld. wethouder C. P. Kuijper van de ge meente Duiveland. zal op vrydag- avond 2 maart geplande raadsverga dering in hel gemeentehuis te Nieuwerkerk geen doorgang vinden. Deze raadsvergadering, waarvan de agendi is gepubliceerd, zal nu wor den gehouden op vrijdag 1G maart a.s. i BRUINISSE O.D. 17 verkocht Door de bemiddeling van de firma L. Padmos en Zoon te Bruinisse werd naar Ierlafid verkocht, de Noordzee kotter OD 17. Deo Volente, van schipper D. Tanis uit Ouddorp, die zelf eigenaar werd van een Texelse kotter. Op de OD 17 moet door scheepswerf D. van Duivendijk nog een buiskap worden gemaakt en moeten samen met de firma Pad mos nog enkele andere voorzienin gen worden gemaakt. Nylon sleeptrossen in schroeven Herhaaldelijk hoort men van voor- weipen voornamelijk nylon sleep trossen, die in de schroef terecht ko men, zich rond de schroefas winden en die door hun grote rekbaarheid moeilijk daaruit te verwijderen zijn. Binnen enkele weken overkwam dat de Bru 43, schipper St. Jumelet twee keer, één keer op de Lek en één keer in het Zijpe; de Bru 24 (fa. Hoogerheide-Elenbaas) één keer in de nabijheid van de Bruinisserhaven Hierbij verleende de R.P. 9 (water- politie) assistentie. Een wat zuiniger omspringen met oude materialen kan veel narigheid voorkomen Gevonden voorwerpen Bij de groepscommandant van de Oosterlands Fanfare Op dit ogen blik zijn er 2l werkende leden, en 8 leerlingen, die door de directeur de heer Jac Capelle worden onderwezen in de geheimen van de muziek. De financiën Wegens het overlijden van de pen ningmeester, de heer C. A. Kwaak, cleed de voorzitter, de heer Van dei- Werf. verslag van de stand van de kasmiddelen, waaruit bleek dat de inkomsten bedroegen f 2993,56 en de uitgaven f 3147,55. een nadelig slado dus van f 153,99. De kas was gecon troleerd door de comm. van toezicht, en in beste orde bevonden. Bij de verkiezing voor bestuursleden werd als vijfde lid aan het bestuur toege voegd de heer J. van der Maas Jacz. Het bestuur bestaat momenteel uit D. P. van der Werf, voorzitter, M. J. Zeijler. secretaris, C. Lems Tz.. pen ningmeester en Bram Meerman en Joop van der Maas Jz. leden. In de Comm. van Toezicht werd herkozen de heer J. A. Beije. Besproken werden verder de even tuele activiteiten ter gelegenheid van a.s. 75-jarig bestaan van de vereni ging, per 18 november van dit jaar. Besloten werd een en ander te zijner tijd nog nader te bezien. Nadat in de rondvraag nog enige huishoudelijke facetten werden be sproken, sprak de heer A. Stoutjes- dijk, namens de Comm. van Toezicht de beste wensen voor de vereniging uit, daarbij hopend dat de muziek vereniging nog lang mag groeien en bloeien, en een goede toekomst tege moet mag gaan. De voorzitter dankte nog voor de goede belangstelling en voor de aangename besprekingen. Een vogelvriend in Oosterland OOSTERLAND, 1-3. De na tuurminnaar en dierenvriend Jan Meerman L. M.z., alhier nam o.m. ook deel aan het on derzoek langs de Noordzeekus- len van Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee naar eventuele slachtoffers onder de zeevogels door olievervui ling. Een tweetal zwarte zee eenden werden door hem ter verpleging meegebracht naar hier, die hel nu zeer wel ma ken. dank zij de zorgvuldige verpleging in den huize Meer man. ue dieren worden steeds levendiger en dezer dagen ivis- ten ze te ontsnappen uit hun lijdelijke onderkomen. Geluk kig konden ze weer gegrepen worden eer ze van olieslacht offers verkeersslachtoffers zouden geworden zijn op de drukke Molenweg. Hel is een zeer verdienstelijk werk van de jongelui dai ze zich beijve ren om de toch al zo gedeci meerde vogelstand nog wat op peil te houden. Het ware te wensen dat velen het goede voorbeeld van Jan Meerman volgden, want laten tóe toch zuinig zijn op de vogels, die ons nog resten. Miljoenendief gepakl DEN HELDER, 2-3. De recherche van de gemeente poltie in Den Hel der heeft donderdagavond even voor zes uur in het bungalowpark „De Keizerskroon" de 29-jarige Duitser Gunther Heinemann aangehouden samen met een andere medeplichtige Duitser. Heinemann is maandag jl. met cir ca 3,7 miljoen mark spoorloos ver dwenen met een door hem bestuurde geldtransportwagen uit Düsseldorf, voor een, zoals hij op een briefje had geschreven, „aangenaam leven". Een half miljoen mark is inmiddels te ruggevonden. Marokkaan rijdt ex-geliefde dood ARNHEM, 1-3. Een 38-jarige Ma rokkaanse fabrieksarbeider uit Arn hem heeft donderdagmiddag zijn ex-geliefde, de 21-jarige Wilhelmina van Zwan opzettelijk met zijn auto doodgereden. Het meisje had kort geleden de verkering met de Marok kaan uitgemaakt. Kort voor zijn gewelddaad heeft de fabrieksarbeider nog met het meisje gesproken. Hij wachtte haar op toen ze van haar werk kwam. Het meisje was toen in gezelschap van haar vader. Er ontstond tussen de drie een glad verlopen gesprek, zo heeft de vader verklaard. Vader Van der Zwan verliet de twee, die nog even bleven praten. De Marokkaan is na het gesprek in zijn auto gestapt en reed op een kruispunt in volle vaart op de jonge vrouw in. Ze werd vijftien meter door de au to meegesleurd en moet op slag dood zijn geweest. De Marokkaan is door de politie ingesloten. Verdachten roofoverval aangehouden ZUIDLAREN. 1-3. Twee jonge inwoners van de stad Groningen zijn aangehouden verdacht van de roof overval op 13 februari op de AMRO- bank in Zuidlaren. De buit bij deze overval was een bedrag van zestig gulden, afkomstig uit de portefeuille van de bankbe- heerder. Hij kon de twee overvallers de sleutel van de kluis niet geven. Voor hun vertrek sloten de twee de beheerder, zijn vrouw en hun zoon van twaalf jaar op in een kast. De arrestanten zijn: de 20-jarige O. P. S. en de 21-jarige A. IJ. uit Gro ningen. Om de minimum- broodprijs DEN HAAG, 1-3, Een brief van de Nederlandse Bakkerijstichting heeft het bestuur van het Produktschap voor Granen. Zaden en Peulvruchten aanleiding gegeven, zich donderdag morgen unaniem uit te spreken voor een verhoging van de minimum broodprijs De stichting had gemeld, dat sommige supermarkten en der gelijke, brood aanbieden beneden de voor een groot aantal gemeenten door de voorzitter van het schap vastgestelde minimum-broodprijs van 71 cent. NOORDWELLE. Dit jeugdige ringstekertje stak juist mis, tijdens het zo ge slaagde Straf eest te Noordwelle, dat met het komend weekeinde alweer zal worden gevolgd door hel Slrd te Burgh. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) „Moeilijkheden van de ouder wordende vrouw' ZIERIKZEE, 1-3. De afdeling van de Chr. Plaltelandsvrouwenbbnd hieid de jaarvergadering in het Hervormd Verenigingsgebouw te Zierikzee onder leiding van de pre sidente mevrouw C. M. Boot-Dielc- man. De vergadering werd geopend met het gezamenlijk zingen van Psalm 119 :53, waarna de presidente vcoging in gebed. Vevolgens las zij voor 2 Petrus 1-12 tot 21, waarover een meditatie volgde. In haar openingswoord vérwel- komde de presidente in het bijzonder mevrouw Nagelkerke-v. d. Randen, die deze avond een lezing hield over het onderwerp „Moeilijkheden van de ouder wordende vrouw" Mevrouw Nagelkerke bedoelde zeker niet te spreken over de oude vrouw Zij be gon haar betoog met het kind zijn: dan zijn er praktisch nog geen pro blemen Kinderen leven nog onbe wust Maar naarmate men ouder wordt en de lagere school is gepas seerd groeit het kind naar de vol wassenheid. waarin voor het meisje de tijd aanbreekt van het volkomen vrouw zijn, met de maandelijkse nare dagen, maar wat meestal als normaal aanvaard wordt Dan komt de tijd van verliefdheid en huwelijk. Vol goede moed stappen de meeste meisjes het huwelijk in, maar als ze eenmaal moeder zijn geworden, brengt dit ook weer zorgen mee. On danks een druk gezin moet men trachten de aandacht te verdelen tussen man en kinderen,, want bei den hebben liefde nodig. Vooral de man dient de nodige belangstelling te hebben. Boven de veertig Komt een vrouw boven de veertig jaar dan dreigen er allerlei moeilijk heden: in de eerste plaats het aan vaarden van het ouder worden, wat zich openbaart in grijze haren en aanleg om dik te worden. In deze periode is er nog dikwijls angst voor ongewenste zwangerschap, hetgeen dikwijls de samenleving belemmert en conflicten tussen man en vrouw kan veroorzaken. Tijdens de overgangsjaren doen zich bij sommigen hinderlijke ver schijnselen voor, maar ook zijn er vrouwen, die nergens last van heb ben. Het beste is om deze periode rustig te aanvaarden. Wanneer een maal deze tijd achter de rug is breekt voor velen een mooie tijd aan Men is evenwichtiger en de energie is gelijker verdeeld, ook de angst voor zwangerschap is dan verdwe nen en de samenleving meestal spontaner Wel moet men zich aan passen aan de leeftijd en met het eten wat matiger aan doen Volgens mevrouw Nagelkerke is hel aan te bevelen aan gymnastiek te doen om lichamelijk in een goede conditie te blijven Vanzelfsprekend zullen de ouderdomsverschijnselen niet uit blijven. maar als men dit kan aan vaarden in het geloof en gebed tot God dan zal men daar. aldus spreek ster, kracht en steun uit putten, tot eenmaal het geloof zal overgaan in aanschouwen en men zal mogen in gaan in de vreugde des Heeren Na de pauze volgde enige discussie over het besproken onderwerp Ver volgens dankte de presidente mevr. Nagelkerke voor haar duidelijk en leerzaam betoog, onder aanbieding van een envelop met inhoud. Tenslotte werden de jaarverslagen voorgelezen. De secretaresse had het jaarverslag op rijm gesteld. De pen- ningmeesteresse kon melding maken van een batig saldo van f 111,78. Als afsluiting werd gezongen Gezang 244 3 en 4 en volgde dankgebed. Fijne bej aarden in iel dag le Haamstede HAAMSTEDE. 28-2. Op uitnodi ging van de Bejaardensociëleit Haamstede was een groot aantal be jaarden uit Burgh, Renesse. Serpos- kerke en Noordwelle aanwezig in de grote recreatiezaal van de Gerefor meerde kerk voor het bijwonen van een gezellige middag, die werd ver zorgd door de U.V.V. (Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers) uit Vlis- singen, die een revue opvoerden. Begonnen werd met het zingen van het Zeeuwse Volkslied. Hierna heette de presidente mevrouw Roëll-Cra- mer van de bejaardensociëteit de vele gasten uit de naburige kernen en in het bijzonder de dames van het U.V.V. en de accordeonist, die de dames begeleidde bij hun zang, heel hartelijk welkom. Ook mevrouw Everwijn heette ze hartelijk welkom. Een der dames van het gezelschap gaf een uiteenzetting van hetgeen het U.V.V. doet. De leden treden belangeloos op voor de bejaarden, in ziekenhuizen en rusthuizen, om de mensen daar wat gezelligheid te brengen. Ze tra den op in prachtig, zelfgemaakte kle ding. Zo werd ieder dansnummer met zang en muziek voor het voetlicht ge bracht. Vele liedjes werden spontaan door het publiek meegezongen. In de pauze werd thee en koffie met ver snaperingen geserveerd en om de gezelligheid nog te verhogen speelde de accordeonist ..Aan die Schone Blauwe Donau". De dames traden daarna weer.op, die vele lachsalvo's aan de zaal ontlokten. Dankwoord In haar dankwoord betrok de pre sidente mevrouw Roëll-Cramer in het bijzonder de dames en heer van het U.V.V.. die de bejaarden een on vergetelijke middag hadden bezorgd. Het is een groot succes geworden en aan de reacties uit de zaal hebt u kunnen vaststellen, hoezeer de be jaarden hebben genoten, aldus de presidente. Voor het verzorgen van die hele mooie middag kregen allen een attentie aangeboden. Eén der dames van het gezelschap dankte het prettige publiek, zoals ze hel uitdrukte, want ook zij hadden van deze middag te Haamstede ge noten. Mevrouw Everwijn dankte het bestuur van de Bejaardensocië teit van Haamstede voor het organi seren van deze mooie middag. Ook de verdere medewerksters betrok ze in haar dankwoord. De presidenten uit de andere plaat sen brachten hun dank over van hun sociëteit en overhandigden een en veloppe met inhoud om de kosten te dekken. Gesloten werd met het gezamenlijk zingen van Gezang 280: „Dankt. Dankt nu allen God". «AIVf PC'JS

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5