BOR KHAN Voorronde Nederlands kampioenschap voor junioren in „Onderdak" Afsluiting van liet zaalvoetbalseizoen 72-73 HANDBAL SPORT ZAALVOETBAL Bij de afsluiting van het voetbalseizoen werden woensdagavond in de sporthal „Onderdak'7 de prijzen uitgereikt door voorzitter de heer H. Asma van de stichting sportcentrum „Sehouwen-Duiveland". Schoonen en A. van Vliet het wel zullen klaren, gezien hun jongste verrichtingen. Indeling pupil iencompetit ie De indeling van de pupillencompe- titie. voorjaar 1973. van de afdeling Zeeland der KNVB voor wat Sehou wen-Duiveland betreft ziet er als volgt uit: Groep XXVIII. Brouwers haven D I. Bruse Bovs D I. DFS D I. MEVO D I. SKNWK D I. SVOWK D I. Zierikzee D I. Zierikzee D II. Groep C XI: Brouwershaven C I. Bruse Boys C I. DFS C I. Duiveland C I. MEVO C I. SKNWK C I. WIK C I. Zierikzee C I. Zierikzee C II. ZSC C I. SCHAKEN Goes TI—Zierikzee I 11 (voorlopig) In een uitermate spannende wed strijd is hel Zierikzee I (nog) niet ge lukt om één of beide puntjes tegen Goes II te bemachtigen. De voorlo pige uitslag luidt 4-4. De partij aan, bord twee, tussen Beeke en Nólet. ziet er gezond uit voor Zierikzee en de partij tussen Grim en Hendrikse zal waarschijn lijk remise worden, zodat Zierikzee wellicht met 5!£-4V> zal gaan win nen. De gedetailleerde uitslagen luiden: A. J. Overbeeke-J. J. v. d. Ende 0-1. K. Beeke-C; J. M. Nolet. afgebroken: P. Olivier-A. J. Scheele 0-1: F. M. Beerens-J. M. Bevelander 1-0: J. Verhagen-O. E. Vleeshouwer 1-0; G. Drïessen-A. de Spirt '2-'2: N. Grim -A. J. Hendrikse. 'afgebroken, W. de Schipper-HL Uil P. Valk- A. M. v. ei. Westen 1-0: J. de Kuijper -J. Overbeeke 0-1. Heden (dqritëerdag) speelt Zierik zee II een uitwedstrijd tegen Krui- ningen II. I-IeA achttal is als volgt sa mengesteld: 1- H. Versteeg: 2. R. P. Hogerheijde: 3. J. Hoogstrate; 4. J. A. J. v. ei. Made;.5. A J. C. Blom; 6. P. C. Tak; 7. A. Kamp. 8. mevr. De Vlnam. Zondag 4 maart aanstaande wordt in de sporthal „Onderdak" aan het' Grceneweegje te Zierikzee een voor ronde gespeeld om het kampioen schap van Nederland voor dames junioren. dat wil zeggen speelsters tot en met zeventien jaar. Delta-Sport verzorgt de organisa tie in groep C. Dit is een zeer sterke groep, waèr in vertegenwoordigd zijn de afdelingen Den Haag, Rot terdam. West-Noordbrabant en Zee land van het Nederlands Handbal Verbond, (N.H.V.). De wedstrijden vangen aan om 14.00 uur, het programma ziet er uit als volgt: 14.00 uur Vires (Gouda)- Walcheren ^Vlissingen); 14.35 uur Were-di '(Tilburg)-Hellas (Den Haag); 15.35 uur Hellas-Vires; 10.10 uur Were-di-Walcheren; 17.10 uur Walcheren-Hellas; 17.45 uur Vires- Were-di. MICROKORFBAL VIOS-DFS 2-6 Een 'vlotte verdiende overwinning van DFS dat zieh vooral aanmerke lijk produktiever toonde dan het' team uit .Numansdorp. In do bègin- opstélling zorgden Joop I-Ianse en Marijke v. d. Weéle al snel.voor een 2-0 voorsprong voor de oranje hem den.. Na de vakverwisseling zorgde Jan v cl. Klooster voor- 0-3, waarna Peter Tangëman met een afstands schot de korf Vist te doorboren 0-4. VIOS slaagde er hierna in tegen te scoren 1-4 met welke stand de le helft werd afgesloten. Na de rust speelde SÉÊSgewonnen wedstrijd. Dooi- Jan;- van Wieuwenhuize wérd het 1-5, waarna' Peter Tangeman voor 1-6 zorgde. In de slotfase slaag de VIOS er nog. in.de eindstand op ,2-6 te bepalen. Spelmoment uit de finale tussen Stella Boys en D.B.G.C.: een aanv'al yan D.B.G.C. op hei doel van Frits Sieperda. Middelburg 2Zierikzee 1 Zondagmorgen elf uur speelt Zie rikzee I een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Middelburgreser ves. Zierikzee I is als volgt opge steld: A. Stoutjesdijk d., J. Berre- voets. C. Struijk, C. Lodewijk, A. Kamp a, J. Pieters, A.-J. van Tiggel- hoven, J. Voets m, W. de Regt. A. Winkelman, C. Klink v. Wisselspe lers A. Koster en C. Stoutjesdijjc. J. Geleijnse en J. Krips kunnen niet spelen. Hansweertse Boys 3Zierikzee 3 Voor de competitie gaat Zierikzee, 3 naar Hansweert. Wij denken dat: M. Kloet d. K. P. L. Dogger. J. C. van Dienst, H. Paroux, J. Struijk, a, W. Ravia, J. Verkaart m, M. Bruijnes, J. Papeveld, I. J. van Nieuwenhui- zen, L. Stoel v. en de reserves J. Kampioen All Ready. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Aanvoerder Ko Willemse van Skol Boys neemt de kampioensprijs voor de competitie in ontvangst. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) All Ready III kampioen: Winst op Oranje Zwart II 3-0 Door deze wedstrijd in winst om te zetten is AU Ready er in geslaagd beslag te leggen op de kampioens titel in de 3e klasse H van de afde ling Zuid West. Daar de meeste spe ler; (sters) van All Ready nog al erg veel last van de zenuwen hadden is het geen béste wedstrijd geworden. Over het geheel genomen werd er nog al slordig geplaatst, terwijl het tempo vaak geheel ontbrak. Doordat de verdediging van All Ready de -aanvallers van Oranje Zwart in de eerste helft praktisch geen kans^jaf om gevaarlijk te worden konden de rood-zwarten door een treffer van Janny Jumelet-Uil de\rust ingaan met een 1-0 voorsprong. Pas na 10 minuten spelen in de 2e helft gelukte het Jan Jurhelef ^net een uitstekend schot he voorsprong tot 2-0 op te voeren. Na de' vakverwisseling gaf All Ready deze voorsprong niet meer uit handen, Uit een doorioopbal werd het n°S 0-3 door Ko Rijn waarmee AU Ready ongegfagen op het kam pioenschap ^beslag heeft weten te leggen. Na afloopvan de wedstrijd feliciteerde de heer J. de Wit namens de afdeling ^Zuid West aanvoerder Rinus Kloet en het team met het be haalde resultaat waarbij hij hem de kampioensmedaille overhandigde. Advertentie Den-Haag. De minister van Buitenlandse Zaken van Zuid-Merovia, Gérant Mousson de Pluye, is voor een werkbezoek in ons land. Op het Binnenhof verwelkomde kaasmeisje Dinie hem met een stuk kaas uit het vuistje. 'Ooi: heerlijk bij de borrel, Excellentie', schijnt Dinie te zeggen. (NZB-foto) DAMMEN Damvereniging Zierikzee Uitslagen huishoudelijke competitie A. ~J. Flikweerl- P. J. Flikweert 2-0; F. Roggeband-J. A. Verton 1-1: S. Douyr-J. Folmer 0-2; M. van der Wielen-A. J. Flikweert 1-1: J. Hui- gens-J. Flikweert 2-0; C. M. v. d. Velde-C. Verton 1-1; C. M. v. d. Vel- de-M. de Wild 0-2; A. J. Flikweert- S. Douw 2-0; J. Huigens-C. M. v. d. Velde 2-0; M. de Wild- P. J, Flik weert 2-0. DODELIJKE ONGELUKKEN LELYSTAD. De 38-jarige P M. van Roeden uit Kedichem is om het leven gekomen nadat hij van het 12 rhet.er hoge dak van een in aanbouw ■zij^id 'staalbedrijf in Lelystad was gevallen. UTRECHT. De 28-jarige B. van Hegen uit Leusden is bij een ver keersongelukin zijn woonplaats om hef leven gekomen. De man reed op .de fiefts 'over de Lokhorsterweg toen hij door een achteropkomende perso nenauto 'werd aangereden. HENDRIK IDO AMBACHT. Op de Reeweg in Hendrik Ido Ambacht is de 48-jarige Engelsman Dennis Tuckwell uit Coventry bij.een ver keersongeval verongelukt. GGSTERWIJK. De 76-jafige J. Prinsen uit Aarle-Rixel (N.-Br.) is bij Quatre Bras (gemeente osterwijk) om het leven gekoOmen toen hij als bestuurder van een auto geen voor rang verleende aan een auto op de rijksweg Tilburg-Den Bosch. AA*LTEN. De 16-jarige scholiere Jchamifi Koender uit Aalten is over leden kort na een verkeersongeluk in haar woonplaats. Het meisje, dat per fiets op weg was naar huis. werd toen zij linksaf sloeg aangereden door een haar tegemoetkomende au to. UTRECHT. De zevenjarige Sylvia de Kiuif uit Dreibergen is vlakbij haar ouderlijk huis bij een verkeers ongeluk om het leven gekomen. Het meisje Holde plotseling dc weg op en werd.toen gegrepen door een auto. VEGHEL. De 46-jarige directeur van een groothandel in Veghel. de heer F. N. Slippens. is in zijn woon plaats bij een verkeersongeluk om gekomen. SAIGON. Volgens Amerikaanse functionarissen in Saigon hebben Noord-Vietnam en het bcvrijdings- front ingestemd met dc vrijlating van 142 Amerikaanse krijgsgevange nen. Voor 45 jaar.... RENESSE. Zaterdagavond gaf hel fanfarecorps „Luclor el Emergo" al hier een uitvoering voor zijn dona teurs en genodigden. De opkomst ivas zeer bevredigend. ZIERIKZEE. Tijdens een hevige bui, kwam een vreemde auto, welke naar Zonnemaire moest, hel Rode Dorp afgereden. Door den duisternis kon men de Nobelpoorl niet vinden en stonden de voorwielen van '1 voertuig in 't water van den drink put bij die poort. De chauffeur kun erger voorkomen door tijdig le slop pen. SEROOSKERKE. Dinsdagmiddag had alhier op den hoek bij het café v. d. Berge een aanrijding plaats tussen een personenauto en een bus. Beide auto's konden op eigen kracht hun weg vervolgen. BURGI-l. Maandag jl. werd als naar gewoonte le Burgh en Haam slede gemeenschappelijk het tradi tionele strcifeest (strandrijden) ge houden. Muziek en ruiterstoet maak ten een rondgang door het dorp. ZIERIKZEE. Woensdag en donder dag vond op de grote bovenzaal van hel „Huis van Nassau" de pluimvee- lenloonslelling pluats. uilgeschreven door de pluimveevereniging „Excel sior". KERKWERVE. Deze gemeente is op geestelijk gebied 1 veer een ver eniging rijker geworden. Er is na melijk opgericht een vereniging „Nut en Genoegen" met aanvanke lijk 15 leden. ZIERIKZEE. Naar wij vernemen zal alhier in de tweede helft van maart door verschillende Chr. zang verenigingen in ons geivcst een ge zamenlijke uitvoering gegeven wor den. BRUINISSE. In de Boschweg gem. Oosterland, is de koopman VU. H. van hier. met zijn fiets aangereden door een auto. De fiets word geheel vernield. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. ZIERIKZEE. Het eerste „Zierik zeesche mondharmonicagezelschap D.O.K." behaalde bij het concours voor mondorgels en accordeons, dat te Gouda gehouden werd, de eerste prijs in de vierde afdeling. INGEZONDEN STUKKEN Het lokkende zwaard Volleybal op Sehouwen-Duiveland 165. Maar dan ontwaken de Noren uit; hun verstarring". „Verraad!" brult Svitjold en ter wijl hij met zijn ene hand vrouwe Winonah met kracht achteruit sleurt, heeft zijn andere vuist het zwaard al omklemd. „Valt aan mannen!" brult, hij en op hetzelfde ogenblik weert hij de dodelijke slag' af van een nomade en is in een gevecht op leven en dood gewik keld. De Noren bieden als razenden tegen stand tegen de onstuimige opdringende man nen van Tsacha. Wilde, woeste kreten weer klinken. Maar Tsacha .schijnt onkwetsbaar. Als een cycloon stormt hij op de Noren in. Flitsend en vonkend maait hij met het zwaard om zich heen en geen enkele krijger overleeft een slag van dit wapen. De een na de ander valt en ontzet wijken de Noren terug. Het is alsof het zwaard bezit genomen heeft van Tsacha en nu zelf met briesend geweld het ene leven na het andere voor zich opeisen. Svitjold's ogen puilen uit hun kassen van kracht. Hij ziet het staal van Tsacha'.s zwaard sidderen onder een vreemde kracht. Hij ziet hoe er een hels licht, uitspat </i dan.iioort hij het! Het zwaard zingt! Een klagelijke, naar geestige toon overstemd het gekerm van de stervenden en de rauwe kreten van de strij denden. „Achteruit, mannen! Achteruit, het is het zwaard Tyr!" Svitjold brult het met hese stem en zijn woorden hebben een nog grotere uitwerking dan de waarschuwing van Rorik. „Het zwaard Tyr! Het zwaard Tyr!" De Noormannen nemen zijn waarschuwing over en verbluft ziet Tsacha hoe zijn tegen standers zich snel terugtrekken. Buiten het bereik van zijn onoverwinnelijke zwaard. Dan doorziet hij het nieuwe gevaar. Hij heft het zwaard opnieuw en schreeuwt: „Ze achterna, mannen!" Maar nog voordat hij een pas voor waarts kan doen, snort de eerste pijlenregen de nomade tegemoet. Nieuwe doodskreten weerklinken. Drie, vier doden storten getrof fen ter aarde en de anderen werpen hun zwaarden weg en grijpen naar hun bogen. Maar het is alsof de razernij bezit heeft ge nomen van Tsacha. „Vooruit!" brult hij. „Mijn zwaard is on overwinnelijk. Dood aan de honden...." Nog even fonkelt het wrede staal in het licht. Dan klinkt een in woede verstikte kreet van pijn. Met een doffe slag valt het machtige zwaard Tyr uit zijn geopende hand en met een ver trokken gezicht staart Tsacha naar de pijl, die zijn arm doorboort heeft.... (Ingezonden) Op ons schiereiland raakt,de vol- leybalsport steeds meer bekend. Er bestaan op Sehouwen-Duiveland nu vier volleybalverenigingen, die in competitieverband spelen, met bij elkaar zo'n 11 teams. Op Goeree- Overflakkee, als vergelijking, spelen zover' bekend twee clubs met 18 teams, waarvan 4 junior-teams. Maar relatief gezien mag Sehouwen- Duiveland als sportief gerekend worden, want het „langd van de hoage boamen" heeft meer inwoners. Buiten de competitie speelt dan nog een hele groep volleybal als vrije tijdsbesteding; Mevo heeft zelfs een volleybaltrimploeg. Deze groep bestaat ondertussen uit ongeveer 16 mensen, die een uur in de week op vrijdagavond zuiver en alleen voor ontspanning komen trim men. Zij worden de edele sport, ten minste de grondtechnieken, bijge bracht door de heer J. L. Alol'sen. die samen met zijn vrouw, hiervoor die avond in recordtempo hun boter hammetjes naar binnen werken. Volleybal als vrijetijdsbesteding timmert niet zo aan de weg, maar toch wordt het meer gedaan dan wij denken. Bijvoorbeeld in de bossen of op het strand, maar gewoon bij een een vereniging iedere week een uur tje, dat is bijna uniek!! In een volleybalclubblaadjc uit 1969 van een Eindhovense vereni ging. las ik een stukje, geschreven door hun voorzitter, de heer J. C. Brekoo. Hij begint met enkele loven de woorden over 12 trimmende da mes, die iedere week met veel animo komen volleyen. Zij spelen geen wedstrijden, behalve onder elkaar. Hij schrijft verder: „voor zover be kend is dit ook de eerste maal in de afdeling Eindhoven dat een groep da mes of heren (die hadden zij nl. óók) de volleybalsport uitsluitend als vrijetijdsbesteding zien, officieel bij een volleybalvereniging zijn inge schreven". Waar dan nog aan toege voegd kan worden dat de afdeling Eindhoven een vrij groot ledental heeft. Hiermee wil ik zeggen dat het idee van Mevo niet nieuw is, maar ,ook elders aanhang heeft, vooral wanneer we zien dat dit stukje vier jaar geleden werd neergepend. Zeeland bezit misschien op het ge bied van de sport niet zoveel hoog vliegers, maar ondanks een kleiner inwonertal dan de meeste provincies en ondanks de grote afstanden naar sportcentra kunnen we zeker zeggen, dat de sport in deze provincie op grote schaal en met veel plezier wordt beoefend, door mensen van allo leeftijden. Misschien komen de prestaties, nu we steeds betere spoiTakkommodulie krijgen. Het kan in ieder geval in spirerend werken. L. S.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 3