rrico Bruinisse kreeg er een supermarkt/zelfbedieningszaak bij Ds. D. Goudzwaard sprak voor Hervormde vrouwenvereniging van Bruinisse „de slof" Verton's Schoenen ONZE PUZZELRUBRIEK 7JERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Vrijdag 2 maart 1973 Nr. 21244 Aanwinst voor gein een to BRUINISSE, 28-2. Onder zeer gro te belangstelling werd supermarkt- zelfbedieningszaak Mol te Bruinisse woensdagavond door burgemeester G. Hokken officieel geopend. Deze zeide graag aan de uitnodiging deze nieuwe zaak gevolg te hebben ge geven. omdat de showroom, waarin nu de zaak gevestigd is, voorheen niet de hoogste cijfers haalde als Aan hel hugbelijk ontsnapt ROME, 1-3. De ^35-jarige Giuseppina Altana uil\ het dorp Berchiddeddu op Sardi nië had dinsdag geen geluk met haar poging de veeboer Domenico Zarra met wapenge weld naar het trouwaltaar te sleuren. Terwijl haar broer een ka rabijn op Zarra gericht hield reed Giuseppina met haar doodsbenauivde toekomstige echtgenoot kerkwaarts. De politie is mijn beste ka meraad zal de boer gedacht hebben toen een politiepa trouille de auto met het deels wel, deels niet trouwlustige gezelschap aanhield en hem bevrijdde. Reden voor de trouivwoede van Giuseppina was dat naar haar zeggen Domenico de va der van haar twee maanden oude baby is, itys. waarvan de boer zegt geen weèt^ie hebben. Alle pogingen van Ókisemnna. hem goedschiks in l{ei huwe lijksbootje te kMjgefo- waren mislukt toen zij op het idee kwam het dan maar met ge loeid te proberen. sieraad voor de Nieuwstraat. Dit is nu anders geworden. Bruinisse heeft een levenskrachtig en vooruitstrevende middenstand, dat heeft een onlangs gehouden en quête nog bewezen. Bij die midden stand voegt zich nu de familie Mol- Quist. Is dit dan niet schadelijk voor de reeds bestaande middenstanders? Te gen de opening van deze zaak zag spreker een ander bestaande zaak verdwijnen. Het bedrijf van de heer Jac. Kleppe wordt gesloten en de heer Kleppe wordt chef-bedrijfslei der in de nieuwe zaak. Het grote assortiment van artike- len, dat thans in één bedrijf wordt gevonden zal bevorderen dat meer in eigen gemeente wordt gekocht, ter wijl Bruinisse toch naast de eigen bevolking mikt op de recreatie en de recreatie staat nog maar in de kin derschoenen te Bruinisse, Goede toekomst Daarom voorzag hij voor de gehele middenstand van Bruinisse een goe de toekomst, terwijl juist zaken als de thans geopende, met de tijd mee gaande jonge ondernemers, de ge meenschap levend zullen houden. Met de beste wensen voor het echtpaar Mol-Quist verklaarde hij de zaak voor geopend. Aan deze ope ningstoespraak, was een openings handeling, het aandraaien van het licht voorafgegaan. r Mevrouw Hokken kreeg als erken telijkheid voor de officiële openings een levensmiddelenpakket in eer^ fraai versierde mand aangeboden, terwijl de grondlegster van de zaken, van de heer Quist in Noordgouwe, Zierikzee en elders „oma Quist'' nog even in de schijnwerper van de pu- bliciteit werd geplaatst. Zij was het die 54 jaar geleden begon en die zelfs nu nog monter achter de toonbank staat, al kan haar winkeltje zich niet meten met de zaak te Bruinisse, met zijn sortiment van 300Ó artikelen. De totstandkoming Cok B.V. te Kapelle en Haught- koeling, Halsteren hebben aan het totstandkomen en veranderen van de voormalige showroom, het grootste aandeel gehad. C. Bal. (timmerwerk), J. van Oeveren. metselwerk. S. J. P. Jumelet (elektriciteit) en W. in 't Veld. Schiedam (schilderwerk). Zij allen droegen bij om een geheel te construeren dat gezien mag worden. Alles staat overzichtelijk opge steld, met aparte afdelingen voor onder andere groenten en vlees, want qan de zaak is ook een volle dige slagerij wat de vleesverkoop be treft verbonden en de vleeswaren staan apetijtelijk opgesteld in de kijk-wijstoonbank met elektrische koeling. Er waren vele bloemstukken, die het geheel een nog fleuriger aanzien gaven, dan door het vakkundig op stellen van de diverse artikelen al was bereikt. Kaas met ster-allures niet vergeten...Frico eten BRUINISSE, 28-2., pirisdagavond vergaderde te Bruinisse de Hervorm de Vrouwenvereniging onder leiding van mevrouw H. M. de Koning-Ju- melet. Nadat gezongen was Psalm 119 45 hield mevrouw B. de Waal-Jumelet een inleiding over de geschiedenis van Maria en Martha uit Matheus 10 met als thema het 42e vers „De won derlijke uitspraak". Na de pauze hield ds. D. Goud zwaard een causerie over „het per soonlijk geloofsleven". In het ge loofsleven spelen aanleg en karakter een rol, aldus ds. Goudzwaard, als bewijs daarvoor haalde hij voorbeel den uit de discipelenkring van Jezus aan, het geloof werd door Petrus an ders beleefd en geuit, dan door Jo hannes. t er wij ld (S. Christenvervolger Paulus, na MnSiekering een even hartstochtelijke' zendingsdrang ont plooide. dan Itij voorheen een ver volger wag geweest. In het Credo en het Apostolicum, spreekt de gemeente haar geloof uit, maar de gemeente bestaat uit indivi duele leden, daarom wordt er ook gesproken in de Ik-vorm. Wat het geloof is en bedoelt te zijn is onnavolgbaar verwoord in Zondag 31 van de Heidelberger Catechismus. Ieder gelovige heeft voor zijn per soonlijk geloofsleven de leiding no dig van de Heilige Geest. Levend geloof De beloften van God in de Heilige Schrift het lezen van die H. Schrift, de Sacramenten, de kerkgang zij al len zijn er om het geloof te verster ken. Maar daarbij hoort dan ook een correct leven, de opvoeding van de kinderen in en naar hetzelfde geloof enz. Een levend geloof is iets anders dan een traditioneel geloof, het laat ste leidt tot niets. In zijn praktijk als predikant in Rotterdam, had hij velen, die met een traditioneel geloof van de eilanden naar de stad kwa men, tot ongeloof zien vervallen, toen de oude vertrouwde omgeving er niet meer was. Vooral het gebed zal ieder gelovige moeten helpen om in 'het geloof staande te blijven. Nadat gezongen was Psalm 17:3, beantwoordde ds. Goudzwaard en kele vragen en sloot, nadat als slot zang gezongen was Gezang 211 1 en 3, met gebed. KQIttE BERICHTEN UIT,'HET BINNENLAND DEN TIAAG. Vier Tweede Kamer leden hebben op de Poolse ambassa de een verzoek aan de Poolse regering overhandigd, de vroegere leider van de spionagegroep „Die Rote Kapelle". Leopold Trepper, een uitreisvisum naar Israël verlenen. De Poolse autoriteiten hebben uit reisvergunning om redenen van staatsbelang geweigerd. DEN HAAG. Het Verbond van Nederlandse Ondernemingen vindt beweringen dat de winsten in 1972 in 't Nederlandse bedrijfsleven over de gehele linie aanzienlijk zouden zijn gestegen, onjuist. Het V.N.O. con cludeert dit uit een enquête die het heeft gehouden onder 500 van haar leden. Tweederde van de onderne mingen reageerde op de vragen. Wat' biedt (de BEELDBUIS? ZATERDAG 3 MAART NED. I: Tot elf uur is de AVRO -omroep in de lucht. Het poppenspel Rikkie en Slingertje van Maaike en Rien Baartmans opent om vier uur het kinderprogramma. Daarop volgt de 43e aflevering van het altijd vro lijke „Stuif-es-in" waarin Ria Bre mer zo bekwaam met kinderen weel om te gaan. AVRO's Sportpanorama betekent om zeven uur het begin van de avonduitzending. De Steenbok is het sterrenbeeld dat centraal staal in de vijfde editie van de show „Ster-allures". Dat betekent een confrontatie met mensen die tussen 21 december en 20 januari geboren zijn. En dat zijn o.m. Udo Jiirgens en Esther Ofarim. De laatste vijftig mi nuten van de AVRO-zendlijd gaan op aan een aflevering uit de serie Cade's County. Bij toeval wordt she riff Sam Cade geconfronteerd met de generale repetitie van een misdaad die op stapel slaat. Op een stille bergweg ziet hij hoe een paar man nen de weg blokkeren. Veel elegan ter is dan de kiir van de kunst schaatsende heren in Bratislava, die vetVdlgens tot half twaalf op de buis zien zijn. FRANKFORT Volgens het Duitse Mode Instituut mogen de benen ook in 1973 best gezien worden-. Een ideale combinatie: lange benen, korte plooirok jes, romantische blouses en lichte pastelkleuren. En als men nog niet vol doende gebruind is, zijn er ook nog kousen modekleur „Costa Brava", die het natuurlijke zonnebruin zo dicht mogelijk benaderen. Havenplein 13 - Zierikzee Telefoon 2488 NED. 11: De KRO-uitzending op het tweede nel staat vanavond gro tendeels in het teken van de film. Om zeven uur maakt de KRO haar opwachting met de steeds opnieuw druk bekeken filmkwis „Voor een briefkaart op de eerste rung". Na het journaal imn acht uur volgt de ak- lualiteitenrubriek „Brandpunt". De resterende twee uur zendtijd is ge reserveerd voor de derde uit de serie van vier films die met de Italiaanse actrice Anna Magnani in de hoofd rol speciaal voor de televisie ge maakt zijn. Anna Magnani speelt een oudere verpleegster. De film speelt in hel Rome van 1943, met Duitse troepen in de straten. Door een toe val houdt de verpleegster een Ita liaan uit de handen van de Duitsers. Er onstaat een liefdesverhouding lussen de twee, maar als de oude vrouw zich op zeker moment reali seert dat de man van haar profiteert, zet ze hem aan de dijk. Toch komen ze weer bij elkaar, en dat is het be gin van een dramatisch einde. Maar het is n»g rfièt ïiet einde van de t.v.~- avond, want daarna volgt nog de epiloog, het Uiatste nieuivs en voor lichting over schooltelevisie. ZATERDAG 3 MAART NED. I: 10.00 Teleac; 16.00 Nieuws: 16.02 Rikkie en Slingertje; 16.25 Stuif-es-in; 17.30 Teleac; 18.45 Ti-ta -tovenaar; 18.55 Nieuivs; 19.05 Sport panorama; 20.00 Journaal: 20.20 Ster-allures; 22.00 Cade's county; 22.50 Journaal; 22.55 W.K. kunst schaatsen. NED. II: 18:45 Ti-ta-tovenaar; 1S.55 Nieuws; 19.05 Voor een brief kaart; 20.00 Journaal; 20.20 Brand punt; 21.10 Een ontmoeting; 23.05 Epiloog; 23.10 Journaal; 23.15 Voor lichting. ZONDAG 4 MAART NED. I: NOS en VARA tekenen voor het zondagprogramma op het eerste net. De laatste is in de avond uren in de, lucht. Een aantrekkelijke uitzending ±o voor het oog verdeeld in driêbrokken: McMillan en vrouw, 19-Toen en een dokumentaire over Chili. McMillan krijgt te doen met een uiterst slimme juwelendief. De ze slaat op feestjes zijn slag en dat geeft de politie handen vol werk. Kritiek wordt de situatie als op ze ker moment de lieftallige echtgenote van McMillan wordt gekidnapt. Minder enerverend gaat het toe in het programma 19-Toen, dat ditmaal een terugblik biedt op het jaar 1948. Ina van Faassen, Jetty Pearl, Wil lem Nijholt en Lex Goudsmit o.a. la ten het jaar 1948 herleven. De reali teit van vandaag krijgt gezicht in de dokumentaire over Chili die hierna op het scherm wordt gebracht. Na tien minuten aktueel humanisme in een uitzending van Humanistisch Verbond gaat het eerste net de lucht uit. Het zondagmiddagprogramma van de NOS begint om drie uur met een aflevering van „The Partridge family", gevolgd door de informatie rubriek NOS-Kiosk en de voetbal uitslagen door Frits van Turenhout. Het IKOR besteedt hierna zijn vijf tig minuten zendtijd aan achtereen volgens Woord voor Woord, de doku mentaire „Een enkel mensen is soms genoeg" en het programma Zingend Geloven. NED. II: Op het tweede net opent pony Polly als gebruikelijk de uit zending op zondagavond. De pony toont* zich ongerust en dat heeft te maken met de logeerpartij van Jef en Miguel bij Theodore, Studio Spon 1 met metettdeels voetbalverslagen wordt -gevolgd, door Panoramiek, dat zich bezig houdt met de verkiezings strijd vft Frankrijk. Na de kennis making van vorige week, om kwart voor negen de tweede aflevering van de serie „Bemin de buren". Het ver haal draait om Eddy Booth, die de kans krijgt om aan te tonen, dat hij de Limbodans helemaal onder de knie heeft. Na deel twee van Studio Sport wordt vijftig minuten lang voortgeborduurd op de serie Die Rote Kapelle", die de afgelopen we- k9h~~it:{icittlezonden en naar aanlei ding waarvan nogal wat protesten zijn gereten tegen de opzet van deze serig. ZONDAG 4 MAART NED. I: 11.00 Eucharistieviering; 13.45 Teleac; 14.45 Nieuivs; 14.47 Week journaal; 15.07 The Partridge family: 15.30 NOS-kiosk; 16.25 Ter visie: 16.55 Toto; 17.00 Woord voor Woord; 17.05 Een enkel mens is soms genoeg; 17.35 Zingend Geloven; 18.20 Spaans; 1S.55 Ti-ta-tovenaar: 19.00 McMillan en vrouw; 20.20 Nieuws; 20.25 19-Toen; 21.35 Het revolutio naire proces in Chili; 22.25 Huma nistisch Verbond; 22.35 Journaal. NED. II: 18.52 Vooraf; 18.55 Ti-ta- tovenaar; 19.00 Nieuws; 19.05 Polly; 19.30 Sudio Sport; 20.20 Panoramiek: 20.45 Bemin-de-buren; 21.10 Studio Sport; 21.35 Die Role Kapelle; 22.25 Journaal; 22.30 Teleac. MAANDAG 5 MAART NED. I: Ontspanning en informa tie zijn de ingrediënten waaruit het KRO-programma is opgebouwd. Het eerste zit verpakt in de kwalitatief zeer sterke serie „De Familie Ash- ton". De kijker wordt in het jaar 1943 geplaatst en ontmoetdaar Da vid 'Ashton, die in de gevarenzone dreigt 'terecht 'te komen. Na het journaal \olgt het vijfde deel uit de serie „Voegende patiënt". Het pro gramma over gezondheidszorg spitst zich ditmaal toe op het probleem van de met forse sprongen gestegen ver- pleegkosten en op de vraag wat daar tegen gedaan kan worden. De film die vanavond met Edward G. Robin son wordt uitgezonden, is een korte, vijftig minuten. Dut betekent dat er zendtijd over is en derhalve om tien over negen een programma over het carnai)trly (n*iklaastricht. In de film „Gangsters en Gokkers" om tien uur, weel de acteur Robinson zich in met het gezelschap van Humprey Bogart. die m deze rolprent een genadeloze killer uitbeeldt. Robinson zelf speelt een New Yorkse politieman, die door zijn bazen wordt weggepromoveerd naar een achteraf-district. Als deze later zelfs ontslagen wordt, meldt hij zich als lid aan bij een afpersersben de. Dat blijkt echter een vermom- Zaterdag 3 maart, 20.20, Nederland I: Ster-allures. Met medewer king van Esther Ofarim. ming te zijn, want als rechterhand van de baas van deze bende, speelt hij zijn ervaringen door aan een be vriende politieman. Hijzelf brengt het er evenwel niet levend af. NED. 11: Het AVRO-programma op het tweede net. is volgens het be kende recept samengesteld. Tussen zeven en acht uur nieuivs van het hitfront in Toppop en de rubriek „Tips voor je toekomst", ditmaal met beroepen uit de chemische- en staal industriesector. Dominee Tom Win ters kondigt na het journaal in Pey ton Place aan, dat hij van zijn vrouw gaat scheiden. Zijn beroep van pre dikant geeft hij op. Steven Cord brengt intussen een bezoek aan Bet-' ty, die daar helemaal niet van ge diend is. En Jill gaat de verpleging in, dankzij een baantje dat ze in het ziekenhuis krijgt De volgende vijf tig minuten zijn voor de Amerikaan se zanger Frank Sinatra. Zijn gas ten zijn Diahann Caroll en the Fifth Dimension. Tot tien voor elf bezet ten Jaap van Meekren en zijn mede werkers de buis om aan de kijkers feiten en commentaren door ie spe len in de rubriek Televitier Magazi- MAANDAG 5 MAART NED. I: 10.45 Schooltelevisie; IS.45 Ti-ta-tovenaar; 18.45 Nieuws19.05 De Familie Ashton; 20.00 Journaal 20.20 Volgende patiënt; 21.10 De bonte storm; 22.00 Gangsiers en gok kers; 22.50 Tele-zet; 22.55 Journaal; 23.00 Teleac. NED. II: 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Toppop; 19.30 Tips voor je toekomst; 20.00 Jour naal; 20.20 Peyton Place; 21.10 Frank Sinatra; 22.00 Televizier; 22.50 Journaal. Puzzelprijswinnaars Eerste prijs: Mevr. A. A. Anker Havenpark 13 ZIERIKZEE Tweede prijs: Mevr. M. Veerhoek-Dor Kabbelaarsbankstraat 6 SCHARENDIJKE De oplossing van de puzzel volgende: Horizontaal: 1. kwartje; 6. balzaal. 12. fier; 14. roos: 15. L.S.; 17. te; 18. som; 20. en; 21. LI,; 22 oom; 24. rap port; 27. boa; 28. nerf; 30. Loire; 31. de 'grof; 32. es, 33. L.K.: 35. ree; 36. be; 37. de; 38. buret; 40. leren; 43. gewei; 44. dosis; 46. feest; 48. Beets; 50. om; 52. e.k.; 53, are; 55. si; 56. zo; 57. Pool; 59. plots; 61. gier; 63. sol; 64. grotesk; 66 KLM; 67. t t 08. do; 69. nor; 70. eb: 72. fa; 73. gauw; 75. veen 77. kwelder; 78. velduil. Verticaal: 1. kolonel; 2. af; 3. rit; 4 teer; 5. Jr.; 7. ar; 8. loet, 9. zon; 10. as; 11. latafel; 13. kopie 16. soes; 18. sport; 19. morel; 21. lood; 23. Mr.; 25. al: 26. re; 27 br; 29. fluweel; 31. geestig; 34. kreek; 36. broes; 38. bef. 39. eis; 41. Ede; 42. nis: 45. kopstuk; 47. talon; 48. beter: 49. normaal; 51. moot; 54. rotor, 56. zelf; 58. O.L 59. P.R.; 60. s.s.. 62. ik; 64. goud: 65. keel 68. dal; 71. bed; 73. go; 74. we; 75. v.e.: 76.nu. De nieuwe puzzel De nieuwe puzzeJJuidTals volgt: Horizontaal: 1. roofdier. 6. sierlijk, bevallig: 12. tijding: 13. wisselborg- tocht: 14. Ned. Spoorwegen J£fk.): 16. fijn. licht weefsel: 18. bij elkaar ho rende voorwerpen; 19 uiting tan kóu: 20. nachtroofvogel; 22. pijnlijk ongemak: 24. hemellichaam: 25 op alle plaatsen, overal: 27. kleur; 28. reinigingsmiddel; 29. in proza ge schreven verdicht verhaal; 31. zeer brandbare stof; 32. rode vloeistof: 33. verkerend in een stadium van jeug dige onvolgroeidheid; 35. bijplaneet van de aarde; 36 insnijding: 37. plat telandsgemeente; 39. onvriendelijk; 41. vloeistof van pikante smaak; 44. opschrift op een brief; 46. te weinig vocht hebbend; 48. het zuivere ge wicht der koopwaren: 50 knaagdier; 51 niet vochtig; 53. luchtig gebak; 54. snavel van vogels; 55. hoofdstad van Libanon; 57. Europeaan: 53. aardrijkskundige aanduiding (afk.):, 59. ploegsnede; 60. beginsel van blad of bloem, 62. muzieknoot; 63. huis dier; 64. zijrivier van de Donau; 66. Oudhollands zilverstuk; 67. wapen stilstand. Verticaal: l. maand v. h. jaar; 2. 1000 meter (afk 3. spade met ge- komd blad: 4. rijstbrandewijn: 5. buigzaam; 7. verouderde taal, 8. deelbaar dOOr twee (rekenkunde); 9. bittere vloeistof; 10. onbepaald hoofdtelwoord; 11. zich snel ver plaatsende cycloon; 15. graanpakhuis 17. wijkplaats voor overstroming in onbedijkt land in Friesland: 18. pro- dukt v.h. varken: 19. boodschapper; 21. onsierlijk van gedaante; 23. vloei bare spijs; 24. kind v.h. mannelijk geslacht; 26. markgraaf (als titel); 28 niet flink (b.v. in het optreden). 30. niemendal; 32. adellijke titel: 34. on derricht; 35. bosgewas: 38. bord waarop zeker spel wordt gespeeld; 39. zeil vaartuig; 40. Europeaan; 42. ringvormig koraaleiland; 43. sterk prikkelende kruiderij; 45. tweege vecht: 46. telwoord; 47. zinnebeeld van vluchtigheid: 49. kleverige stof; 51. rangtelwoord, 52. „bouw"-afde- ling v.h. leger; 55. vereniging; 56. opgooi bij het begin v.e. voetbalwed strijd: 59. geheel gevuld; 61. schaak term: 63. uitroep; 65. chemisch symbool.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 11