Huizenbezit gemeente wordt overgenomen door .Beter Wonen" Twee nieuwe lioreca-zaken te Renesse Kans op bouw bejaardenwoningen Burgh STREEKNIEUWS Ook veel dode „olie-vogels" langs de kusten van Schouwen CARncWAl te zieRikzee Gemeenteraad Bruinisse BRUINISSE, 28-2. Zoals reeds eerder vermeld is de overdracht van het woningbezit van de gemeente Bruinisse aan de bouwvereniging „Beter Wonen" in Zierikzec een stap van betekenis in de geschiede nis van de gemeente, een afsluiting van een 25 jaar. waarin de gemeente als gevolg van de oorlog en van de na die oorlog in het leven geroepen wetgeving zelf woningbouw ter h.vnd ging nemen. Met die woningbouw is men ze ker ten volle geslaagd De woning nood kon worden opgeheven, men kan de woningbehoefte thans rede lijk bijhouden. Voer het gehele complex woningen zal de woningbouwvereniging moe ten betalen een som van f 3.139.661.73 of zoveel meer of minder als de boekwaarde bedraagt op de nog op te maken balans per 31 december'72. In totaal gaat het om 230 woningen Behalve door de gemeente gebouwde w oningen heeft ook de Chr. Woning bouwvereniging nog een kleine hon derd woningen op Bruinisse gebouwd die uitpraard niet worden overge daan. Verkoop zomerwoningen Behalve overdracht van de wo ningwetwoningen aan „Beter Wonen" staat eveneens op de agenda een verkoop van de zomerwoningen (48) aan de tegenwoordige huurders, een zaak die reeds veel eerder aan de orde w:as gesteld, maar die in Den Haag nogal op weerstand stuitte, om dat men vreesde dat deze woningen die indertijd zijn gezet als „Nood woningen" na de oorlog, zouden worden gebruikt voor permanente bewoning. Oorspronkelijk werd bepaald, dat deze woningen toen zij (veel langer dan oorspronkelijk was gedacht) als noodwoning hadden gediend, moes ten worden afgebroken. Met de van hout gebouwde huisjes gebeurde dat ook, maar het gemeentebestuur on der burgemeester van de Linde wist te bereiken, dat de stenen woningen gedeeltelijk mochten blijven staan. Er zijn weekendbeworers, die van hel; begin af, een woning te Bruinis se hebben gehuurd en die hier al he lemaal thuis zijn. Enkelen hebben zelfs een permanente woning laten bouwen. Door het in het leven roepen van een Stichting, die nog toezicht houdt zal over nemen, wil men onder meer voorkomen, dal de aan de weekend huurders verkochte woningen in handen van speculanten zullen val len. Overname weegbrug Het college van b én w stellen aan de gemeente.aad voor de weegbrug aan de Noorddijk aan te kopen van de daarvoor indertijd opgerichte Co- operatieve Vereniging. Nu de suikerbieten niet meer via de Bruinisser haven zullen wor den verscheept is het exploiteren van een weegbrug voor deze vereniging niet meer aantrekkelijk. Het staat vast, dat deze weegbrug, niet meer lenend kan worden geëxploiteerd. Begroot wordt, dat ongeveer 9500 ton op deze weegbrug wordt gewo gen voornamelijk in de periode juli, augustus en september. Wanneer deze weegbrug zou ver dwijnen zou dit ongetwijfeld een ver lies voor de gemeente moeten ge noemd worden, vooral omdat in de gemeente een aantal bedrijven zijn gevestigd, voor wie een weegbrug noodzakelijk is. Bij een haven be hoort een weegbrug. Daarom wordt voorgesteld, de havenmeester als we ger aan te stellen. De uit 1910 daterende weegbrug is in de loop der jaren verschillende keren vernieuwd en vergroot. De ondergrond is erfpachtsgrond waarvan de overeenkomst medio 1994 af loopt. De overnemingsprijs is f 6500.- RENESSE, 1-3. Ongeveer half februari is te Renesse een begin ge maakt met de bouw van twee nieu we horeca bedrijven. De bfcdryven kemen aan de Hogezoom vlak by de dorpskern. De heer J. M. Verboom laat vlak naast zijn bar „De Luifel"' een cafe- taria-friteshal bouwen. Hij hoopt dat de friteshal met pasen in bedrijf kan worden genomen. Het cafetaria zou half mei gereed moeten zijn. Vlak daarnaast wordt gewerkt aan een pand voor de firma Veerhoek- Weng. In dat gebouw komt aan de Hogezoomkant een Chinees-Indisch- restaurant en aan de kant van het toekomstige winkelcentrum een Broodjescounter-Bstro. Het ligt in de bedoeling dat de zaak met Pinkste ren gereed is. Gemeenteraad Westerschouwen HAAMSTEDE, 28-2. Woensdag kwam de raad bijeen voor het af werken vr.n enkele zaken die niet wachten konden op de reeds voor 20 maart vastgestelde vergadering. Enkele ingekomen stukken werden vcor kennisgeving aangenomen hier onder waren vier goedkeuringen van GS. cp reeds eerder genomen beslui ten. Na een wat moeizame onderhande ling met de eigenaren van enkele percelen grond gelegen tussen Dreef en de Kakelstraat te Burgh was het college nu zo ver dat het met een voorstel tot aankoop bij de raad kon komen. Grondzaken Het betrof hier een perceel grond groot 57 are, eigendom van mevr. T. Schimmel-de Graaf te Eindhoven. Leze grond kon tegen de taxatie waarde f 50.700 gekocht worden vrij van huur en pacht. Ter vergadering werd nog een voorstel toegevoegd betreffende grond van de fam. mevr. N. Dijk man-Vis, groot 0.49.05 ha voor de prijs van f 31.680. De raadsleden waren blij dat men deze grond aan kon kopen waardoor de mogelijkheid ontstaat dat er ook voor de inwoners uit Burgh. dicht bij de kom enkele bejaardenwonin gen kunnen gebouwd worden. Het prijsverschil ontstaat omdat in het eerste perceel een gedeelte bouwrijpe grond aanwezig is, zo kre gen zij te horen, die hier over vragen stelden. Bedrr.g per leerling Het volgende punt op de agenda betrof een regeling met het bestuur van de Chr. Nationale School inzake de vaststelling van het bedag per leerling, zodra men gebruik gaat maken van de nieuwe .school. Zolang men nog les geeft in de oude school geldt het bedrag per leerling dat in januari werd vastge steld. Bij ingebruik name van het nieuwe gebouw, gaat de gemeente een aantal kosten zoals de instand houding (onderhoud) verlichting, verwarming, schoon houden, enz. voor haar rekening nemen. Daardoor kan het bedrag per leerling teruggebracht worden tot f 62.49. Hierna werd deze vergadering ge sloten. Wethouder Steur en raadslid Kloosterman waren met kennisge ving afwezig. Commissie Sameiilevingëopbou w Schouweii-Duiveland ZIERIKZEE, 28-2. Op Schouwen- Puiveland is een z.g. Commissie Sa- menlevensopbouw samengesteld, een commisie die na moet gaan of en hoe de samenleving op Scliouwen- Duiveland cultureel kan worden gesteund. De zes gemeenten zijn daarin als volgt vertegenwoordigd: burgemees ter De Meester, Zierikzee; burge meester Schouwenaar, Brouwersha ven; burgemeester Everwijn, Wes- lerschouwen en de wethouders S. Overbeeke, Duiveland; J. Boot. Middenschouwen en S. A. Jumelet Az„ Bruinisse. Namens de Stichting Zeeland voor Cultureel en Maatschappelijk Werk is de heer Mutsaerts in genoemde commissie afgevaardigd. Het Zeeuws Studiefonds in 1971/1972 Deze week verscheen het verslag over het studiejaar 1971/1972 van de Stichting Zeeuws Studiefonds. Het aantal aanvragen steeg van 209 in 1970/1971 tot 243 in het studiejaar 1971/1972. Het aantal toekenningen steeg slechts van 93 tot 95, terwijl het totaal uitgekeerde bedrag met f 8.320.- verminderde tot f 125.645.- Het gemiddelde bedrag per bur saal vertoonde eveneens een daling en bedraagt voor 1971/1972 f 1.323.-, dat wil zeggen ruim f 100.- beneden het gemiddelde over 1970/1971. De Een triest verschijnsel WESTERSCHOL'WEN, 28-2. De N.J.N.-afdeling Schouwcn-Duiveland heeft recentelijk een onderzoek inge steld naar het aantal z.g.n. olic- s'achloffers langs de kust van Schouwen. Een onderzoek werd in gesteld van Punt tot Vuurtoren; van PARAMARIBO. De onlusten in Paramaribo duren voort. Een scho len complex werd een prooi van de vlammen. Tijdens de stakingsperiode werd hier zes maal brand gesticht. Drie honderd en vijftig kinderen genoten hier onderwijs. Ook het be lastingkantoor van Paramaribo werd in brand gesloken Verklikker tot Laöne, van Scharen- dijke tot Goeree (inclusief de Brou- wersdam). Op een willekeurige dag kwam men tot 63 dode olievogels. Gevonden werden: 5 zwarte zee eenden, 3 futen; 3 kapmeeuwen, 2 alken, 1 grote mantelmeeuw. 1 klei ne mantelmeeuw, 1 stormmeeuw, 1 zilvermeeuw, 1 drieteenmeeuw, 1 pa relduiker, 1 rotgans. 1 grauwe gans, 1 merel en 1 duif. Breder onderzoek De bevindingen stemmen naar de trend overeen met onderzoekingen van de Haagse ornitholoog A. An- driesse, die langs de kust van Voor- ne, Haringvlietdam, de kop van Goe ree Overflakkee, de dam in het Brouwershavense Gat en langs het strand van Schouwen-Duiveland honderden olieslachtoffers heeft ge vonden. Het betrof hier minstens 400 wilde zwarte zee-eenden, 1 middel ste zaagbek, 1 Jan van Gent. 2 rode keelduikers, 4 drieteenmeeuwen, 7 zeekoeten, 5 alken, en 1 Noorse stormvogel. De vogeldeskundige merkte nog honderden zee-eenden op. die nog leefden, maar in zeer ernstige mate besmeurd waren met stookolie. SPORT BADMINTON Zierikzee IIJong Ambon II 53 Afgelopen weekend weer uitste kende resultaten voor de plaatselijke badmintonclub Zierikzee. Zierikzee II zegevierde op het nip pertje jl. vrijdagavond in Malta in haar thuiswedstrijd tegen Jong Am- bon II. Immers, drie van de vier en kelspelen gingen naar Jong Ambon en van de overige partijen moesten er drie verlengd worden, die allen winstpunten voor Zierikzee oplever den, zodat de Zierikzeese overwin ning maar net tot stand kwam. Het team van Zierikzee bestond uit de dames v. d. Valk en Kort en de he ren Schimmelpennink en v. d. Zande. Astro'iden IZierikzee I 35 Ook het eerste team kwam zater dagavond te Souburg niet gemakke lijk aan de overwinning. De Zierik zeese dames Simmers en Vuyk - in valster - zorgden hier echter voor de maximale punten en zij droegen er toe bij dat Zierikzee uiteindelijk won. De verdere winstpartijen wa ren voor het tweede herenenkel en het eerste gemengd dubbel. De plo'eg is nog steeds ongeslagen en voert de ranglijst aan met 24 pun ten uit 13 wedstrijden. De Zierik zeese heren waren Lupgens, Quartel en Den Reijer. Junioren: Zierikzee AShuttel A 62 De junioren van Zierikzee blijven ook op het goede pad. Tegen Shuttel uit Brcskens moest met invallers ge speeld worden, doch zij brachten het er prima af en zonder één ogenblik in gevaar te zijn geweest, zegevier den zij zaterdagmiddag in de gym zaal Malta met 6-2. Er resten voor hen nog twee uitwedstrijden. Het programma voor deze week luidt: Senioren: 2 maart: Zierikzee IIMarathon IV; 3 maart: Marathon IIIZierik zee I. J u n.i o r e n: 3 maart: Avanti A—Zierikzee A. terugbetalingen verlopen regelma tig en bewegen zich op een hoger niveau dan enige jaren geleden het geval was. ZIERIKZEE Koffieconcert in de Concertzaalfoyer Op zondag 18 maart - om 12.00 uur - wordt in de foyer van de Con certzaal alhier onder auspiciën van de Z.V.U. weer een koffieconcert ge geven, en wel door het Ardito Kwin tet. Dit kwintet bestaat uit Emile Biessen, Rob Visser, Sjef Douwes, Peter Hoekmeijer en John Mostard. Door het Kwintet dat de instrumen ten hobo, fagot, klarinet, dwarsfluit en Franse hoorn bespeelt, zullen werken worden uitgevoerd van Ro- setti, Eisma, Reicha en Ibert. Spreekuur Consumenten-informatie Heden (donderdag) wordt in de middaguren in de huishoudschool „Prinses Juliana" weer een spreek uur gehouden voor de consumenten informatie, uitgaande van de Stich ting Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande. Restauratie Nobelpoort Het college van Ged. Staten stelt de Zeeuwse Staten voor aan het ge meentebestuur van Zierikzee een bijdragen te verlenen van f 38.000,- (10 procent), in de op f 380.000,- ge raamde subsidiabele restauratiekos ten van de kap van de Nobelpoort. Modeshow Op maandag 5 maart a.s. zal in de Concertzaal te Zierikzee een mode show plaats hebben. De show begint om 20.00 uur en medewerking zal worden verleend door Modehuis Holty, Holty's Young Shop, Firma Verton en Modehuis Drehsen. Optreden „Het Zwarte Theater" in de Concertzaal Op vrijdagavond 9 maart aan- aanstaande zal in de Zierikzeese Concertzaal onder auspiciën van de Z.V.U., een optreden plaatsvinden van het vermaarde Zwarte Theater uit Praag, dat in vorige seizoenen reeds eerder te Zierikzee - en in Zeeland - met succes optrad. De geestelijke vader van het nieuwe programma Dilivium is Jiri Srnec, die ook de muziek erbij heeft gecom poneerd. Deze keer heeft de samen steller het meer gezocht in lichte toonaarden. De handeling in de programma's van Het Zwarte Theater vindt plaats in een zwart kabinet en wordt te weeggebracht met behulp van op tische effecten. Dit levert een feeë rieke sfeer op, zonder dat men zich bewust is van het technisch vernuft waarmee de voorstelling tot stand wordt gebracht. Het gezelschap bestaat uit achttien medewerkers. Ver. van Oud-leerlingen Op dinsdag 6 maart wordt, een ver gadering gehouden van de Ver. v. Oudleerlingen der Tuinbouwcursus- sen te Zierikzee. De bijeenkomst in het Huis van Nassau, wordt verzorgd door de heer C. van Vrie van het Consulentschap voor de Tuinbouw te Goes, die spreekt over een ge maakte studiereis naar Amerika. Hel gesproken woord wordt toegelicht met dia's en films. In jeugdsoos Brogum te Zierikzee, werd door de Reddingsbrigade een vrolijke en geslaagde carnavalsavond gehouden. Op de foto: prins Carnaval mét een „dansmarieke" Aan vermommingen en uitmonsteringen geen gebrek op dil vrolijk feest, waarop ook veel jongeren kwamen opdraven. Hoe ook, wel bewaakt is deze. danseuse zeker geweest op dit Limburgs aandoend avondje, dal toch,echt le Zierikzee werd gehouden. (Polo's: Zierikzecsche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 6