Welfare-afd. Rode Kruis Brouwershaven Jaarvergadering afdeling Sch.-Duiveland Vereniging tot bevordering bijenteelt De K.G. 3 (Noordzeekotter) maakte proefvaart op het Zijpe JAARVERSLAG 1972 VERENIGING TECHNISCHE SCHOOL Openbare basisschool te Oosterland mikt op vierde leerkracht „MARGRIET" KNIP- EN MODESHOW IN DE CONCERTZAAL STREEKNIEUWS ZIERIRZEÊSCHE NIEUWSBODE Donderdag 1 maart 1973 Nr. 21243 Zij liep verwondingen op en werd naar het Rode Kruis-ziekenhuis ver voerd. Twee inzittende kinderen lie pen schrammen op. De auto werd l'link beschadigd. Vrouwen Wereldgebedsdag De Vrouwen Wereldgebedsdag wordt alhier gehouden op 2 maait in het verenigingsgebouw. DREISCHOR Vergadering weegbrugvereniging „Beldert" De (uitgestelde) algemene leden vergadering van de weegbrug-ver eniging ..Beldert" zal gehouden wor den op donderdagavond 8 maart. De vergadering vindt plaats in café ,.De Drie Schapen". Trekking loterij Voetbalver. „Dreischor" Vrijdagavond 2 maart a.s. vindt in café ..De Drie Schorren te Drei schor de trekking plaats van de ver loting van de voetbalvereniging „Dreischor". De prijswinnende num mers zullen worden getrokken door de heer P. de Moor, wethouder van Brouwershaven. DUIVELAND Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Duiveland kcmt in openbare vergadering bijeen op vrijdagavond 2 maart a.s. in het gemeentehuis te Nieuwerkerk. Op de agenda staan onder andere voorstel len van b. en w. met betrekking tot: garantie lening aankoop woning door J. H. Brinkman; verkoop kamp te Oosterland: verkoop grond te Nieu werkerk aan L. W. Boogert; verle ning subsidie t.b.v. stichting Jeugd Schouwen-Duiveland; idem t.b.v. stichting C. J.V.-kamp en intrekking raadsbesluit oktober '72 en verlening subsidie aan jeugdsoos te Nieuwer kerk. NIEUWERKERK Kerktelefoon Ger. Kerk Naar verluidt is de kerkeraad van de Gerei'. Kerk van Nieuwerkerk- Oosterland bezig om te overwegen voor langdurige zieken en aan-huis- gebondenen z.g.n. kerktelefoon aan te schaffen. Bij voldoende aanvraag kan men zowel in Nieuwerkerk als in Oosterland worden aangesloten. Vanzelfsprekend zijn aanvragen welkom. Men hoopt op deze wijze nog beter als tot nu toe met de band recorder, de zieken en bejaarden de kerkdiensten te kunnen doen volgen. Vrouwen Wereld Gebedsdag Op vrijdag 2 maart wordt ook hiel de Vrouwen Wereld Gebedsdag ge houden. Iedereen is welkom in zaal „Rehoboth". Heropening hotel Vrijdag 2 maart opent burgemees ter G. Hokken het verbouwde en uitgebreide hotel Storm. Gisteren (woensdag) opende hij supermarkt Mol. Wat bedoelt liet Welfare- werk te zijn BROUWERSHAVEN. 25-2. Op de jongste ledenvergadering van de af deling Rode Kruis Brouwershaven, werd - gelijk gemeld - een Welfare afdeling opgericht voor de volgende plaatsen: Brouwershaven, Zonnemai- re, Noordgouwe. Dreischor. Schud- debeurs. Het Welfarewerk is bekend, als tak van Rode Kruiswerk, maar het kan niet schaden er hier nog ets van te zeggen. Het gaat om specifieke hulp aan zieken en bejaarden, die vaak geïsoleerd leven en door mid del van een bezigheidstherapie uit hun isolement en vereenzaming ko men. De Welfare-werksters bieden de mensen de mogelijkheid, eigen kreativiteit te ontdekken, waardoor ziekte en eenzaamheid een minder belangrijke plaats in zijn gedachten innemen, hetgeen het genezings- en aanpassingsproces bevordert. Het begin Het begin van het Welfare-werk in Nederland stamt uit 1946 en vorm de een aangepaste copy,wat tijdens de oorlog in Engelse militaire zie kenhuizen werd gedaan, om gewonde militairen te helpen naast het pa troon van de medische therapie, ón der de verpleegden waren ook Ne derlandse militairen, die met ent housiaste Welfare-verhalen terug keerden in ons lar.d. Contactadres voor de Welfare-af deling is: mevr. J. M. Geluk-Schip- per. Eogerdweg 2. Dreischor. De Ro de Kruis-afdeling doet een beroep op artsen, wijkverpleegsters, maat schappelijk werksters, geestelijken en mensen die professioneel huis-aan -huis bij de mensen komen, schakel te willen zijn tussen de Welfare-af deling en degenen om wie het gaal: zieken en bejaarden. MIDDELHARNIS Belangrijke aanbesteding Middelharnis Te Middelharnis werd aanbesteed, het maken van een voetgangerstun nel onder de Rijksweg, die de ver binding vormt Flakkee-Rotterdam bij Achthuizen, Laagste inschrijver was de firma Dijkers en Pijl te Mid delharnis voor f 161.700.- Op deze kruising van wegen moe ten dagelijks tientallen kinderen oversteken en de tunnel voorziet dan ook in een behoefte waarop reeds in 1964, bij de opening van de Haring vlietbrug werd aangedrongen. Dagelijks passeren tienduizenden auto's deze drukke weg. Men hoopt reeds voor Pasen de schoolkinderen door te kunnen laten, bij mist wer den de kinderen dikwijls thuis ge houden van de scholen, later zullen ook grotere voetgangers, fietsers en bromfietsers, voor wie bij gereed ko men van de tunnel bovengronds oversteken verboden wordt, kunnen passeren. NUTSSPAARBANK l w id/ale "[eziiisbank m bil paarbank SPAARBUSJ ES in bruikleen BROUWERSHAVEN: Markt, donderdags van 9.00- 10.30 uur. LONDEN. Het Britse Lagerhuis heeft woensdagavond de omstreden anti-inflatiewet van de conservatie ve regering aangenomen, die over het hele land op verzet is, gestuit en tot een serie stakingen heeft geleid. ZIERIKZEE, 28-2. Zaterdagmid dag vond in het „Huis van Nassau" de jaarvergadering plaats van de afd. Schouwen-Duiveland der bijenteelt in Nederland. Door afwezighe.id van de voorz. de heer van Leeuwen stond de verga dering onder leiding van de waarn. voorz. de heer C. O. J. Hendrikse. Uit het jaarverslag van de secr. J. Fluyt bleek o.a. dat de uitwinte- ring in het voorjaar 1972 minder goed was. Veel bijenvolken zijn ver huurd aan fruittelers op Schouwen- Diriveland, maar ook van Nd. en Zd. Beveland neemt de vraag steeds toe naar bijenvolken voor de bestui ving van fruitbomen. De bijencur sus voor beginners is een succes ge worden, er gaven zich 4 jeugdleden op. Aan gedenatureerde suiker heeft de vereniging in 1972 omgezet 2300 kg, in 1971 was dit 1750 kg, een toe name dus van 550 kg. Bij de be- stuursve.kiezing werden herkozen L. v. Leeuwen en C. L. v. d. Wekken. Vertoning film De heer A. J. v. Willegen hoofd ass. van het Rijksbijenteeltconsu- lentschap vertoonde een nieuwe film getiteld: Het gebruik van chemische bestrijdingsmiddelen." Verder werd er besloten dit jaar weer een excursie te organiseren. De adviesprijs van de honing werd vastgesteld op f 2,50 minimum per pondspot Van casco werrl mooi scliip gemaakt ZIJPE, 24-2. Op het Zijpe bij Bruinisse had de zeer geslaagde proefvaart plaats van de K. G. 8, de nieuwe Noorzeekotter van de heer I. H. Bout-Schot uit Kortgene-Co- lijnsplaat. Dit schip werd afgeleverd door de firma L. Padmos en Zoon te Bruinisse, die het schip geheel in richtte. Het casco werd gebouwd bij Scheepswerf Velthuijs te Zuidbroek, naar een ontwerp van de heer H. Jansen te Zuidbroek. In het schip werd door de firma Padmos een 600 pk. Stork scheeps-dieselmotor ge plaatst. 750 omw. min., type DRO 216 k. gekoppeld aan een Brevo reductie koppeling, reductie 4:1. Verder werd geplaatst een zestrommelige Padmos type L. 130-6 op afstand vanaf de brug pneumatisch bediend met hy draulische aandrijving. Een Seffle hydraulische stuurin richting, een Promac koelinstallatie en een Scherfijsmachine. twee bal- lastpompen merk K. en R. een van Voorden bronzen schroef en een Hodi straalbuis behoren tot de uitrusting van de moderne kotter. Op de brug een radar. Decca, plotter en intercom van de firma I.N.A. uit Rotterdam, een echolood, een zender en spoetnik van Radio Holland te Vlissingen. De hulpmotor is een 48 p.k. Ford Dieselmotor 1500 omw. per min. De electrische installatie werd aange legd door de firma Huibers Bruinisse Het timmerwerk van de verblijven en de polyester bekleding van het visruim werd uitgevoerd door de heer C. Bal Bruinisse. de centrale verwarming door de firma Saman en Deurloo te Zierikzee. De stoffe ring is van de heer G. Bal (Duive- lands Meubelhuis), het schilder en straatwerk werd uitgevoerd door de firma Cornelisse en van Luijk te Middelburg. „Handhaving parttime-onderwijs te Zierikzee niet haalbaar door de huidige normering" ZIERIKZEE, 28-2. Het aantal leerlingen van de Lagere Technische School bedroeg op 31 december 1972 382, van het parttime- onderwijs: 25. Het aantal geslaagden voor de dag school was 81, en wel 62 voor een P- diploma, 10 voor een T-diploma en 9 zowel voor helT- als een P-diploma Het aantal geslaagden voor de avondschool was 21. Afgewezen wer den 9 leerlingen van de T-stroom en 12 leerlingen van de P-stroom. Al dus meegedeeld in het jaarverslag 1972 van de Vereniging Technische School voor Schouwen-Duiveland. Van de dagschoolleerlingen gingen er 22 naar een school voor voortgezet onderwijs. De verdeling was als volgt: middelbaar technische school: 11; nAthony Fokkerschool: 1; auto- technische school 1kokschool Rot terdam 5; kokschool Breda 1: kop- klas metselen 3. Ook dit jaar werden weer prijzen aan de beste leerlingen uitgereikt. In het verslag wordt met spijt ge constateerd dat handhaving v. n het p i ttime-onderwijs in Zierikzee niet haalbaar is door de huidige norme ring. zedat met het einde van de cur sus 1972-1973 een zeer belangrijke onderwijsvorm op Schouwen-Duive land wordt beëindigd. Verder wordt meegedeeld dat goed keuring werd ontvangen voor het experiment Algemene Bouwtechnie ken. Dit betekent, dat de afdelingen timmeren en schilderen in 1973 wor den opgeheven en dat binnen de af deling" bouwtechniek ruimte zal zijn om de differentiaties timmeren schilderen en metselen te geven. De L.T.S. Schouwen-Duiveland fungeert hierbij als een van de voorlopers voor wat landelijk komen gaat. De start van de nieuwe opzet wordt zeer bemoedigend geacht. De leerlingen maakten ook in het verslag.,aar weer afdelingsgewijs ex cursies naar allerlei fabrieken en in stellingen en woonden schoolvoor stellingen bij samen met de andere scholen van voortgezet onderwijs. Ei- werden diverse klasse-avonden ge organiseerd; het schoolvoetbal lever de weer enkele trofeeën op. De sa menwerking met Stichting Leerlin genstelsel Zeeland wo.dt uitstekend genoemd. De kontakten met het Gew. Arbeidsbureau waren vele en van prettige aard. De ouders maakten weer druk gebruik van de voorlich tingsbijeenkomsten. Exploitatie Uit het financieel overzicht blijkt dat de exploitatiekosten van de school in 19.2 ten opzichte van 1971 zijn toegenomen met een bed.ag van f 221.366.73. De stijging van de ex ploitatiekosten wordt voornamelijk toegeschreven aan salarissen. Deze bedroegen in 1972: f 1.072.400.70, in 1971: f 896.931,84, een stijging dus van f 175.468,86. Voor het jaar 1973 zijn dé totale exploitatiekosten geraamd op f 1.504.265,- OOSTERLAND, 28-2. Voor het eerst na de splitsing van het Lager onderwijs hier ter plaatse omstreeks 1948, (Openbaar-Bijzonder Onder wijs) heeft de Openbare Basisschool, hoofd de heer P. T. Bolkenbaas. thans het aantal van 100 leerlingen bereikt. Bovendien zijn een record aantal van 25 leerlingen voor het nieuwe cursusjaar ingeschreven. Dit heeft tot gevolg d.'t de gemeente Duiveland alles in het werk zal stel len om tijdig een vierde leerkracht aan te trekken voor deze basisschool Verder heeft de ervaring geleerd dat huisbezoek als middel om te in formeren omtrent de schoolpresta ties en het gedrag der kinderen, resp. om event ule vragen aan het onder wijzend personeel te stellen, een nut tige en tevens intensiverende vorm van contact kan vormen tussen school en gezin. Daarom zijn de leer krachten van de school thans aan dit huisbezoek begonnen. Aan de ver schillende ouders wordt een „folder tje" verstrekt waarin gevraagd wordt wanneer zij huisbezoek kun nen ontvangen, op welke dag en welk uur. Peter Jonker. Ringsteken te paaid: 1. Joop Han- se. wisselbekei2. Klaas Steur: 3. Maartje Beije; 4. Chris Oosterling; 5. H. Kamerling; 6. Nico Beije; 7. Al fred Bakker; 8. Leendert Hanse. Alle deelnemers aan fiets- en paardenringsteken ontvingen een deelnemers prijsje. De prijzen wer den met een toepasselijk woord door het Stracommité bekendgemaakt na afloop der wedstrijden. NOORDGOUWE £uto contra paal Een personenauto, rijdend op de Heerenweg. richting Kerkwerve. botste door onbekende oorzaak, te gen een telefoonpaal. Een vrouwe lijke inzittende van de auto werd door de voorruit naar buiten gedrukt Klok- en plooirok blijft „in" ZIERIKZEE, 27-2. De Margriet-knip-modeshow trok dit jaar voor de 20ste keer door het land. Dinsdagmiddag en -avond kon men deze show bijwonen in de Concertzaal te Zierikzee. Gastvrouw was mevrouw Tosca Hoogduin. Voor de eerste keer dit jaar was ook een dress-man aanwezig die de zelf- maakmode voor de man toonde. Misschien dat het nog eens zover komt, dat de man zelf ook aan de slag zal gaan met naald en draad. Na al'loop van de show kreeg men gelegenheid patronen te kopen, waar veel „doe-het-zelfsters" gebruik van maakten. Vijf mannequins loonden de model len voor alle maten en leeftijden. De klok- en plooirok blijft nog steeds „in". De lengte van de plooirok is op of net onder de knie, van de klok- rok iets korter, maar niet veel. De juries hebben het komende mode seizoen veel blote ruggen, wat uiter aard zeer aangenaam is bij warm weer. Romantische details vindt men bij de avondjurken, die op enkel lengte worden gedragen en broek- pakken. De hierbij te dragen accessoires zijn corsages, minieme centuurtjes (in tegenstelling tot dit jaar waarin de centuur zeer breed was), strikjes en kantjes. Vooral laatstgenoemde zien we veel terug wat de vrouw iets kinder lijks geeft. De kleuren variëren nog al van pasteltinten tot zeer fel ge kleurd. De broekpakken doen het ook nog steeds goed en nemen ook dit jaar weer een j het modebeeld. rote plaats in, in Pantalon met wijde pijpen De pantalon met wijde pijpen en „tuinbroek" wordt gedragen met bij passende truitjes, toppers, (een kort en zeer wijd vallend jasje, met veel al aangeknipte mouwen en rechte schouders) blazer en blousonblouse. De stoffen zijn luchtig zoals plissè. zijden jersey, zomertweed. gabardine. crêpe, katoen, lin nen en broderie. Voor de avondkle ding komt het zwart fluweel terug, zowel voor de viouw als voor de man Het avondjurkje wordt met organ za gegarneerd. De man draagt order het fluwelen costuum een zijden overhemd, dat sterk getailleerd is. Klapstuk van deze show was de bruidsjapon met broderie garnering Kantje hier en kantje 'daar. wat het bruidje iets kinderlijks gaf. Op deze foto toont de mannequin een tuinbroekdie het komende voorjaar en zomer een grote plaats zal gaan innemen. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) RENESSE Carnavalsfeestje in „The Country Club" Op maandag 5 maart wordt in bar „The Country Club" een carnavals feestje gehouden. De gasten is ge vraagd gecostumeerd en gemaskerd aan het feestje te willen deelnemen. De wedstrijden tijdens het Strafeest Hieronder volgen de uitslagen van de wedstrijden tijdens het sfeer volle Strafeest. Versierde paarden: 1. Marja Gil- jam f 10,2. Erna Hanse f 8, 3. Riet v. d. Hoek f 6.4. Henk Krijger f 4.5. Connv v d. Hoek f 2.50. Ringsteken schoolkinderen: groten: 1. Han Boogerd: 2. Hans Jonker; 3. Giljam de Ruiter. Kleinsten: 1. Mi- chele Simon; 2. Ad Hendrikse: 3. Gedessineerde jurk met. plooirok, zeven plooien voor en zeven plooien achter.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5