Nieuwe zaak „vrije-tijds"-klediii g Paul van Geesbergen geopend STREEKNIEUWS Vrouwenvereniging I.S.L0.K. zet zich in voor avondmaalsbekers Programmeringscommissie woningbouw Schouwen - Duiveland Geslaagde toneelavond voor bejaarden Jaarvergadering Huisvrouwenvereniging afdeling Westerschouwen te Haamstede ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 22 februari 1973 Nr. 21239 Kijkje in het interieur. (Foto: Zierikzeesehe Nieuwsbode) ..Breng eens een zonnetje"-prograinnia te Oosterland Gevestigd in liet pand Appelmarkt 1 ZIER.IKZEE, 22-2. Zierikzees' meest uitgesproken winkelstraat in het aentrum, de Appelmarkt, heeft er een moderne kledingzaak by ge kregen en daarmee duidelijk gewon nen aan „gezicht" als eigentijds winkelcentrum Gisteren (woensdag) avond werd voor de eerste maal „of ficieel" de deur geopend van de in het pand Appelmarkt 1 gevestigde zaak in vrij e-tij dskleding voor da mes, heren, jongens en meisjes (van af zes jaar) van de heer Paul van Geesbergen. De speciaalzaak van de heer Van Geesbergen is overigens al lange tijd een begrip te Zierikzee en op Schouwen-Duiveland, want de winkel werd reeds 37 jaar geleden gevestigd op de hoek St. Janstraat- Fonteine. Advertentie NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank voor HYPOTHEKEN op aantrekkelijke voorwaarden RENE&Sï: j bij bar ,<De B^ujfel", woensdags van 9.UQ^0.30 uur. BROUWERSHAVEN, 21-2. De Ned. Hervormde Vrouwenvereniging „I.S.L.O.K." te Brouwershaven start één dezer dagen met de verkoop van loten, waarvan de opbrengst bestemd is voor het fonds, waaruit een nieuw Avondmaalsstel gekocht zal worden Zoals bekend werd het uit de 16e eeuw daterende stel met bekers, wel ke met inscripties en verzen ver sierd een grote antieke waarde ver- Z1 ERIK ZEE. 21-2. Ten stadhuize van Zierikzee had woensdagmorgen de eerste vergadering plaats van de z.g.n. Progranimeringscomnfissie Woningbouw Schouwen-Duiveland. Ccn commissie die tot taak heeft de woningbouw in de sociale sector (woningwetwoningen etc) zo goed mogelijk over de zes gemeenten te verdelen en daarom is iedere ge meente er in vertegenwoordigd, met één lid van het dagelijks bestuur In de oude zaak kampte de eige naar, ondanks enige malen uitge voerde verbouwingen, met ruimte gebrek. Toen de algemene textiel- Spotlight 1973 P.J.Z. De vereniging Plattelands Jonge ren Zuid organiseert op zaterdag 24 februari a.s. in „De Nobelaer" te Et- ten-Leur voor de vierde achtereen volgende maal haar kulturele mani festatie, Spotlight-1973. Spotlight wil een uitlaat zijn voor allerlei ex pressievormen, zoals kabaret, panto- mine, revue, e.a., waarmee men in de plaatselijke afdelingen bezig is. Naast het spelen van toneel, nemen deze vormen van expressie een steeds belangrijker plaats in. Wel licht, omdat deze spelvormen zich bij uitstek lenen voor een geheel eigen inbreng en uitbeelding van gedach ten en ideeën door de spelers, de groep zelf. Je kunt jezelf en je ge dachten beter kwijt. Je leert de an der en de andere leert jou beter ken nen. Aan Spotlight-1973 werken o.a. mee de P.J.Z.-afdelingen West Zeeuws-Vlaanderen, Oost Zeeuws- Vlaanderen, Goes en Zevenbergen. Zij brengen een avondvullend pro gramma, bestaande uit kabaret, een akter, revue en bewegingsspel. ZIERIKZEE Bridgenieuws De uitslagen van de dinsdagavond in het Huis van Nassau gehouden competitiewedstrijd van de Zierik- zeese Bridge Club zijn als volgt: Goep A: 1. heren Schürmann-Wie- bols. 152 punten; 2. dames Van der Valk-Van de Zande. 141 punten; 3. en 4. de echtparen Matthijsse en No- let, 132 punten; 5. heren Becu-Van der Pest. 119 punten: 6. heren tegenwoordigen, tijdens een in braak ontvreemd. Hoewel de daders van deze dief stal zijn gegrepen zijn de kostbare stukken nog niet achterhaald, daar ze zijn doorverkocht. Gezien het mooie doel waarvoor de vrouwenvereniging deze verloting organiseert zal de verkoop der loten zeker succesvol verlopen. Er zijn fraaie prijzen te winnen, waaronder mooie handwerkstukken. meestal de burgemeester en daar naast de gemeenteopzichter Nadat burgemeester Th. H de Meester van Zierikzee de vergade ring had geopend, werd met alge meen goedvinden burgemeester H. P. Everwijn van Westerschouwen benoemd tot voorzitter en de heer Louwerse, hoofd gemeentewerken Zierikzee tot secretaris. De eerste teleurstelling die de pril- zaak van mej. Schoenmaker aan de Appelmarkt vrij wam wegens ophef fing zag de heer Van Geesbergen kans de gewenste uitbreiding te rea liseren en zich bovendien recht streeks in het centrum te vestigen. Uiteraard kon dit niet worden uit gevoerd met een simpele verhuizing want de nieuwe zaak werd ingrij pend vernieuwd en gemoderniseerd onder leiding van de architect W. Kraamer van architectenbureau Schuch en Kraamer. die er volledig in geslaagd is de bekende intieme sfeer van de vroegere zaak over te brengen naar de nieuwe winkel, waarvan de nuttige verkoopruimte 110 m- bedraagt: een ruimtewinst van 35 m-. Zelfkeuzc Cok de nieuwe zaak is vooral ge richt op zelfkeuze en ingericht met een zg. ,,shop"-systeem. door toepas sing van flexibele rekken. Er zijn zeven paskamers met spiegels en verlichting in de nieuwe van air conditioning voorziene zaak. waarin verder als praktisch snufje opvallen enige wentelbare overhemdenvak- ken. Belangrijk gezichtsbepalend voor sfeer en aankleding is de grote van f de deur via hal in de winkel doorlopende fraaie luifel met ver lichting, welke zich uitstrekt tot bo ven de grote centrale paktafel met kassa Opvallend zijn ook de grote epen etalages die een kijkje geven in het intieme interieur, terwijl toch het kepend publiek niet „te koop" staat. De hal, bij het betreden van de zaak, kreeg glazen deuren, met daar op als handgreep een schild met de initialen P. van G. het interieur geeft een warme en intieme, sfeer volle indruk, vooral ook door de fraaie aubergine vloerbedekking. De war.den en het „wegvallende" pla fond werden eveneens aubergine gc- scmlderd en met deze warme tinten contrasteren goed de witte koven van het „shop"-systeem, waarin gele plai'ondjes zijn aangebracht. In de nieuwe zaak werd bovendien een praktisch kantoortje ingericht De zaak werd niet officieel ge opend, maar woensdagavond bestond er een enorme belangstelling voor het gegeven „open. huis', waarbij de winkel opgeluisterd was met vele fraaie bloemstukken Schaap-Sweere, 113 punten; 7. mevr. Vorwerk-heren Timmerman, 108 punten; 8. heren Canters-Ribbens, 104 punten: 9. heren Ten Haaf-Hol- ty, 103 punten; 10. heren Goedhart- De Vlieger, 96 punten. Groep B: 1. echtpaar Van dei- Wolf86 punten; 2. echtpaar Hoger- heijde, 83 punten; 3. dames Schiette- katte, 79 punten; 4. echtpaar Eek man, 75 punten; 5. heren Schot, 72 punten; 6. dames Does-Hendriksen, 67 punten; 7. heren Berrevoets-Ver- kaart, 66. punten; 8. echtpaar Heu ser, 61 punten; 9. dames Holty- Klumper, 59 punten. Modeshow Gp dinsdag 27 februari wordt in Mondragon de Margriet-knip-mode- show'gehouden. Geslaagd Door prof. dr. G. Kuiper werd deze wefek het certificaat voor ge volgde ijtudie psychologie, uitgaande van de sociale academie van weten schappen te Leiden, uitgereikt aan de heer Rien Wesdorp te Anna Ja- coba Polder. De heer Wesdorp is werkzaam op het bedrijfsbureau van de Centrale Werkplaats te Zierikzee. Algemene ledenvergadering v.v.v. Op woensdag 28 februari a.s. zal in hotel Concordia alhier op nieuw een algemene ledenvergade ring worden gehouden in verband met de toeristendagen 1973. waar over - zoals bekend - als gevolg van de slechte opkomst van de leden in de onlangs gehouden vergadering geen beslissing genomen kon wor den. Het bestuur heeft dan ook een dringende oproep tot de leden ge richt de komende vergadering te be zoeken. Als er weer een te kleine be langstelling is zullen de toeristenda gen dit jaar geen doorgang kunnen vinden. Filmvoorstelling in de Concertzaal Zaterdagavond 24 februari a.s. wordt in de Zierikzeese Concertzaal vertoond de Paramountfilm „The Deserter", welke de Nederlandse ti tel meekreeg van ,,De bezwering van de Duivelspas Het verhaal van deze film in technicolor speelt zich af in het ..aar 1886 aan de zuidwestelijke grens tus sen Amerika en Mexico en behelst de bloedige strijd van de U.S.-cava lerie tegen de Apache-indianen. (Toegang 14 j.). Ie commissie te verwerken kreeg was de terugschroeving van de toewij zing woningwetwoningen voor de regio van 125 woningen naar 100 wo ningen, een vermindering die voor geheel Zeeland geldt, maar die (naar verondersteld werd te zijn veroor zaakt door leegstaan van woningen in Middelburg, Vlissingen en Ter- neuzen) voor Schouwen-Duiveland omdat hier nergens leegstand voor komt. Ouderavond R.K.-scholen De Oudervereniging van de R.K. scholen organiseert op woensdag 28 februari aanstaande een ouderavond in hotel Van Oppen. Op het pro gramma staat onder andere een cau serie te houden door mej. Meulema- ker over het onderwerp „Het kind en de politie Verder zal in bespreking komen het geschenk dat namens de ouders zal worden aangeboden bij de ingebruikneming van de nieuwe ba sisschool. De ouderavond zal worden afge sloten met de vertoning van een tweetal films: een filmpje over het 1100-jarig bestaan van Zierikzee in 1949 en een documentaire over Zweden, getiteld „Zweedse Rhapdo- sie'Bovendien wordt een verloting gehouden. BURGH Jaaravond sportver. D.F.S. De jaarlijkse feestavond van de sportvereniging D.F.S. wordt ook dit jaar weer gehouden, al is het dan niet in de zaal van hotel „Het wapen van Burgh" maar in de recreatie zaal „Het Vliegtuig" op het terrein van de camping „Duinrand" aan de Hogeweg te Burgh-Haamstede. De toneelgroep „De Hutspot" zal een blijspel in drie bedrijven opvoeren, met in de pauze na het tweede be drijf een verloting. De avond wordt met dansmuziek besloten. Deze feestavond wordt gehouden op 2 maart, aanvang 19.30 uur. HAAMSTEDE Bejaardensoos In de zaal van de Ger. kerk komen dinsdag 27 februari om 14.30 uur de leden van de bejaardensoos te Haamstede bijeen voor een gezellige middag. Genodigden op deze middag zijn de bejaardensociëteiten uit Burgh, Renesse, Noordwelle. Se- rooskerke en een gezelschap uit Vlis singen. Filmavond „De Koppeling" Op 23 februari a.s. aanvang 19.30 uur organiseert de motorclub „De Koppeling" een filmavond in de zaal van „Tavenu" van Hotel Bom te Haamstede. Deze avond is niet alleen toegankelijk voor leden, maar ook voor donateurs en belangstellenden. Jeugdsoos „Big S" heeft nieuw program Na een korte stilte komt jeugd soos „Big S" met een geheel nieuw programma voor het komende sei zoen. 1-Iet begon namelijk al op 17 februari jl. met een filmavond. 25 februari a.s. is een voorlichtingsmid- dag door en over de K.N.B.R.D.. 3 maart de jaarlijkse carnaval en stra- avond, 11 maart wordt een voorlich- tingsmiddag gehouden over jeugd- en politiewerk, 23 maart is het dona teursavond, voor 14 april is een fietstocht over het eiland gepland, 17-23 april een tentoonstelling over Schouwen, zoals het was en zoals het is met o.a. oude foto's, schilderijen, films enz; 4 mei een filmavond over de Antillen; 5 mei wordt een dans avond gehouden m.m.v. de Dutch Rythem Steelband; 31 mei kan men gaan dauwtrappen en als laatste punt en tevens bedoeld als afsluiting van dit seizoen staat voor 11 juni een boottocht op het programma. Programmapunten waarvoor nog geen data bekend zijn. zijn o.a. Cul tureel weekend, een middagvulling door de zweefclub te Haamstede, strandwandelingen, gesprekken met belangrijke personen en een bezoek aan de Deltawerken. Zeer zeker mag niet vergeten worden dat er iedere zaterdagmorgen de kleinere kinde ren nog steeds hun hart kunnen op halen met allerhande knutselwer ken. Jaarvergadering afd. N.C.V.B. Op dinsdag 20 februari hield de afdeling Haamstede van de NCVB in de recreatiezaaal van de Geref. kerk haar jaarvergadering. De leiding berustte bij de presi dente mevrouw Hack. die na een hartelijk welkomstwoord liet zingen Ps. 92 1 en 6. Na het gebed las zij voor uit Matth. 20, waarna een korte meditatie volgde, hierin werd benadrukt de opdracht aan de mens: Liefde tot God en de naaste! Als af sluiting hierop werd gezongen Gez. 81 1 en 2. Jaarverslag en financieel overzicht volgden nu. als nieuwe be stuursleden werden gekozen: mevr. L. Geldcf-Looise en mevi\ A. Speel man-v. d. Linde. Na de pauze werd de avond gezel lig doorgebracht met verschillende spelen, afwisselend was er een let- terspel, uitbeelden van spreekwoor den en het raden van bekende Ne derlanders. Alle leden deden hier aktief aan mee. De traktatie bij de koffie werd aangeboden door een lid. de kort geleden in familie kring een jubileum vierde. Om de kas wat te vullen, werd nog een pakjes-verkoop gehouden, hetgeen f 61.- opbracht. Nadat de presidente het aftredend bestuurslid mevr. J. v. d. Sluys-Pat- huis op zeer hartelijke wijze had toegesproken, werd de avond met dankgebed gesloten. Met nadruk werd nog gevraagd de wereld vrouwen gebedsdag van 2 maart in de recreatiezaal van de Herv. kerk te willen bezoeken. RENESSE Hervatting bejaardengymnastiek Gp dinsdagmiddag 27 februari aanslaande zal een herbegin worden gemaakt met de gymnastiek voor bejaarden. De bejaardengymnastiek zal worden gegeven door wijkzuster Maas in het Dorpshuis, elke dinsdag middag van 14.00 tol 14.30 uur. Ledenvergadering „Luctor et Emergo" Do ledenvergadering van het fan- OOSTERLAXD. 21-2. Zaterdag middag 24 februari a.s. zal in de „Conferentiekamer" alhier de be jaardenmiddag plaats vinden onder het motto „Breng eens een zonnetje" georganiseerd deor het bestuur van de plaatselijke Oranjevereniging. Alle bejaarden vanaf 55 jaar uit Oosterlard kunnen er aam deelne men. De bekende band van „Jaap en Kees" verleent medewerking aan het programma. Verder zullen leer lingen van de openbare basisschool alhier een musical, genaamd „Teun de Speelmanvoor het voetlicht brengen, onder leiding van de on- BROUWERSHAVEN, 20-2. Op uit nodiging van de bejaardensociëteit Brouwershaven was dinsdagavond een grcot aantal bejaarden uit Zon- nemaire, Dreischor en Kerkwerve te gast in het verenigingsgebouw voor het bijwonen van een toneelavond die werd verzorgd door de Alg. Sportvereniging Brouwershaven. De presidente van de „soos" Brou wershaven, mevr. Schouwenaar-Lin- denbergh verwelkomde de vele gas ten uit de naburige kernen en in het bijzonder de toneelgroep. De presi dente vyees er in haar openingswoord op dat dergelijke avonden niet alleen gezellig zijn maar ook de onderlinge vriendschapsbanden verstevigen. De toneelgroep speelde hierna het farekorps „Luctor et Emergo" zal gehouden worden vrijdagavond 23 februari a.s. in het hotel van de heer Vla ander. In deze vergadering zullen de jaarverslagen van secretaris en penningmeester worden uitgebracht. Bij de bestuursverkiezing zijn aftre dend de heren J. A. Kouman en J. J. Padmos, de laatstgenoemde stelt zïéh niet meer herkiesbaar. In aan merking als nieuw bestuurslid komt de heer W. Veerhoek. In bespreking komt een eventueel te maken reisje en verhoging van de vergoeding van de dirigent. DREISCHOR Afd. Plattelandsvrouwenbond Noordgouwe e.o. De afdeling Noordgouwe e.o. van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen, houdt op dinsdag 27 februari a.s. in café „De Drie Schapen" de voorjaarsvergadering. Het woord zal worden gevoerd door de heer J. L. Braber, arts te Dreischor, over het onderwerp: „Familienamen en hun herkomst". BROUWERSHAVEN Vergadering ZLM-afdeiing De afdeling Brouwershaven van de Z.L.M. komt in vergadering bij een op maandagavond 26 februari a.s. in hotel Jacob Cats. Óver het onderwerp „grond- en pachtzaken" zal een inleiding worden gehouden door de heer J. Vroegop. OUWERKERK Contactmiddag bejaarden Op 28 februari zal in het Dorps huis te Ouwerkerk de contactmiddag voor de bejaarden van Schouwen- Duiveland plaatsvinden. NIEUWERKERK Kostelijke middag voor bejaardenbond en „soos" Een middag met „Jilles de Puut" van de „Lekke Melkbussé". Alias Rien de Jonge uit Kloetinge en zijn onafscheidelijke accordeonist De Vos uit Gees is de bejaarden van Nieu wer kerk woensd.-g prima bevallen. Deze beiden uitgenodigd door de be sturen van de bejaardenbond en de „soos" hebben de talrijke aanwezi gen bijzonder geamuseerd. HAAMSTEDE, 21-2. De afdeling Westerschouwen van de Neij. Ver. van Huisvrouwen hield onder lei ding van de presidente mevr. M. Behrend-van Sevenhuizen de jaar vergadering in hotel Bom te Haam stede. Na een korte terugblik op het af gelopen jaar gaf de presidente het woord aan de secretaresse, mevr. drs. I. G. Beijerman-Drost, die alle evenementen uit het jaar 1972 de revue liet passeren. De vereniging bestaat dit jaar 45 jaar en gehoopt wordl dit feestelijk te herdenken. Een stille wens is dat dan ook het tweehonderdste lid zal zijn inge schreven. Thans bedraagt het leden tal 179. De penningmeesteresse. mevr. P. A. C. Renters-Ver ton, las het financieel verslag. Beide dames werd dank gebracht voor het ver richte accurate werk. Mevrouw C. H. Saman-Jonker bracht namens de kasconrmissie verslag uit van de controle, waarbij alles in orde wérd bevonden. Van het lief-en-leed-potje werd verslag uitgebracht door me vrouw C. M. de Vrieze-Landegent. Bij ziekte, jubilea, of geboorte van een baby wordt hieruit een attentie geschonken. Voor het komende seizoen staan derwijzeres mev r. Sinke en leden van de sportvereniging „Duiveland" balletdansjes uitvoeren, onder lei ding van mevr. Beije-Plug. Enige dames voeren een toneelstukje op. Mevr. T. Dorst-Hoogvliet en Rianda Dalebout verzorgen de muzikale noot resp. met akkordeon en het electronisch orgel. De bejaarden die van Oosterland naar het bejaarden tehuis te Bruinisse zijn gaan wonen, kunnen ook deze middag weer bij wonen. Bij de uitgang zal een collec te gehouden worden tot dekking van de onkosten voor deze ongetwijfeld prettige en gezellige middag. uit drie bedrijven bestaande toneel spel „Zonder haar in de twijfelaar", hetgeen vlot voor het voetlicht werd gebracht en diverse lachsalvo's aan de zaal ontlokte In de pauze werd koffie en thee geserveerd. Dankwoord In haar dankwoord betrok de pre sidente in het bijzonder de toneel groep die voor de bejaarden weer een onvergetelijke avond had ge bracht. Het is een groot succes ge worden en aan de reacties uit de zaal hebt u kunnen proeven hoezeer de bejaarden hebben genoten", aldus de presidente. Voor het belangeloos verzorgen van de avond werden de tonelisten een attentie aangeboden. Namens de Brouwse bejaarden sprak de heer W. Janse een dankwoord en overhandigde een enveloppe met in houd. De diverse presidentes uit de kernen brachten hun dank over na mens hun „soos" Mevr. Schouwe- n; ar dankte tenslotte alle medewer kenden, in het bijzonder het keuken- personeel, waarna de heer Ph. van Ast namens de toneelgroep meedeel de graag als jongeren voor de oude ren een dergelijke avond le verzor gen. Er is hartelijk gelachen om de snaakse zetten van De Jonge en de muzikale omlijsting van De Vos, noopte tot meezingen van de meestal bekende wijsjes Deze middag aan gekondigd als ontspannend heeft he lemaal aan de toch al hoog gespan nen verwachtingen voldaan. Tussen de bedrijven door werd de thee en de koffie geserveerd. De mensen hadden er nog wel wat meer tijd aan willen besteden. De bijeenkomst werd geopend door de „soosprësi- dente" en gesloten door de voorzitter de heer Slootmaker, die beide heren een presentje aanbood, onder dank woorden voor de genoeglijke middag. Zeer voldaan trokken de bezoekers huiswaarts. Het was een aantrekke lijk programma dat vlot werd afge werkt. en naar- meer van die aard smaakt. OOSTERLAND Bouw bungalow De bungalow die momenteel ge bouwd wordt door de Aannemings- en metselbedrijf fa. Capelle-Stouten, in samenwerking met het Aanne- mings- en timmerbedrijf fa. L. M. Meerman aan de Van de Abeele- straat alhier, is zover gevorderd dat de pannen er op gelegd zijn. Deze woning wordt gebouwd voor reke ning van de heer M. van 't Hoff Jac. z. BRUINISSE Jeugddienst in Ger. Kerk Op zondag 25 februari a.s. wordt in de Gereformeerde kerk aan de Noorddijk te Bruinisse een jeugd dienst gehouden. Voorganger is ds. A. S. Rienstra. die zal spreken over het thema: „Sterker als de dood is de liefde." De dienst, waaraan ook jon geren medewerken zal in het teken staan van het Hooglied. De dienst is georganiseerd, door de jeugddienst- commissie Bruinisse (gereformeerde en hervormde jongeren). Na de dienst is er gelegenheid een kop kof fie te drinken. Jong en oud zijn wel kom en gehoopt wordt op een goede opkomst. weer verschillende evenementen op het programma. In plaats van hel aftredende bestuurslid mevr. A. C. van der Hulle-Krug werd gekozen mevrouw J. Lepelaars-Verzijden te Schuddebeurs. Zij zal de funktie van secretaresse op zich nemen. Wandkleed Het wandkleed dat aan de gemeen te werd toegezegd voor het nieuwe gemeentehuis is ontworpen. Binnen kort zal door dames van de verschil lende verenigingen worden begon nen. Dit onder leiding van de lerares mevrouw Dalebout en mevr. J. v. d. Hoeven-Paris. Als nieuw kascommissielid is be- foemd mevr. A. van Leersum-Orth. De presidente vestigde nog eens de aandacht op de collecte voor de Hartstichting die in de week van 2-8 april wordt gehouden. Mevrouw .J. Geluk-Schipper dacht dat er mis schien wel belangstelling was voor de grote tentoonstelling van Welfa- rcwerk van het Rode Kruis die van 27 apiil-7 mei gehouden wordt in de Flevo-hof. Na beëindiging van het officiële gedeelte werd, om alvast wat in het feestpotje te krijgen, nog „bingo" gespeeld, waarna de presi dente deze gezellige jaarvergadering besloot. Initiatief te Brouwershaven Straks minder woningen Jong voor oud in Smalstad

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5