ALGEMENE VERGADERING KRING SCH DUIVELAND ZLM Causerie over broodvorm en gebaksoort STREEKNIEUWS Groot aantal zwemdiploma's uitgereikt in zwembad .Onderdak' Brief van geschrokken eiland-bewoners Liet sportcentrum „Onderdak'' voorziet duidelijk in een behoefte Bruinisser ondernemers zien af van exploitatie jachthaven ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 20 februari 1973 Nr. 21238 „Kwetsbaar ondanks technische en chemische hulp-middelen ZIERIKZEE, 19-2. In de Graanbcurs van het Huis van Nassau vond een goed bezochte algemene ledenvergadering plaats van de Kring „Schouwen- Duiveland" van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij, onder leiding van de voorzitter, de heer A. J. G. Doeleman, die in zijn openingstoespraak enige woorden sprak ter nagedachtenis van de op 18 december 1972 overleden heer C. j. van Westen die in Z.L.M.-verband een grote rol heeft gespeeld, voor namelijk als voorzitter van „Eendracht Bindt" en als vice-voorzitter van de Kring. Veel betekende de heer Van Westen ook voor de C.A.V., waarvan hij vele jaren voorzitter is geweest. De belangstelling van de heer Van Westen betrof ook het waterschapswerk. De voorzitter schetste de overledene als een stand vastig man met een duidelijk eigen mening, die open stond voor noodzake lijke veranderingen en met respekt en dankbaarheid in de herinnering zal voortleven. De heer Doeleman herinnerde ver der aan de watersnood van 1953 en stelde in dit verband de vraag „wat hebben we er van gemaakt'. De landbouw was er immers zeer nauw bij betrokken. Na twintig jaar meen de de voorzitter te kunnen stellen dat er weer een landschap is ont staan waar het goed wonen en wer ken is. waar ook nieuwe bewoners zich thuisvoelen en de dagrecreatie grote vormen heeft aangenomen. Goed vond de voorzitter het te kun nen constateren dat Prov. Staten bij de vaststelling van het streekplan begrip hebben gehad voor de be zwaren welke op Sch.-D. leefden te gen teveel versnijdingen van het ge bied door recreatie-ontsluitingswe gen. ..We willen niet de recreatieve ontwikkeling tegenhouden maar de ze zal wel begeleid moeten worden, om later niet tot de conclusie te ko men dat men te ver is gegaan". De voorzitter was van oordeel dat ge meenten niet te lichtvaardig mogen overgaan de landbouw beperkingen op te leggen. Een goede zaak is dat de waterschappen het beheer over het oppervlaktewater krijgen, be langrijk is dat de landbouw nauw bij de organisatie betrokken blijft. Centraal zal, o.a. komen te staan een evenredige verdeling van de lasten. Een gelukkige omstandigheid voor de landbouw is dat de prijzen op een hoger niveau liggen dan men de laatste jaren gewend is geweest: na een periode van overschotten lijkt het erop dat men met tekorten te doen gaat krijgen. Gebleken is dat wanneer de natuur in grote delen van de wereld tegenwerkt, de situa tie snel kan veranderen. Men reali seert zich dan hoe kwetsbaar de bedrijven zijn. „Over-mechanisatie" Kwetsbaar ondanks alle technische en chemische hulpmiddelen. In dit verband vroeg de-voorzitter zich dan ook af wanneer fam^.over-mechani- satie" kan worden gesproken. „Maar ook de harde kritiek die de land bouw veelvuldig te horen krijgt - „zij produceren maar raak" - kan snel in een ander licht komen te staan." Hij meende dan ook, dat alle ten dienste staande middelen moeten worden benut weerstand te bieden tegen deze onrechtvaardige kritiek. „Met vertrouwen zien we o.a. de landbouwexportcijfers weer tege moet". Deze exportbijdrage bedroeg ook vorig jaar weer ruim 27% van de totale export. Uit de veranderde situatie kan worden geleerd hoe gevaarlijk het is om van richting te veranderen. Dat komt dit jaar vooral tot uiting bij een afweging van de resultaten van de akkerbouw en de fruitteelt te genover de veehouderij. De voorzit ter waarschuwde voor teveel opti misme t.a.v. akkerbouw en fruitteelt terwijl de situatie van de veehoude rij mede door de hoge vleesprjjzen niet slecht genoemd kan worden. Dat akkerbouw en fruitteelt een vrij gunstig jaar doormaken is al leen te danken aan de hogere prij- NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank taiiespareii toremie Julianastraat/Bernhardstraal, dinsdags van 11.00-12.30 uur. N.C.V.B.-afdeling Bruinisse Vorige week hield de afdeling Bruinisse van de Ned. Chr. Vrou wenbond haar maandelijkse verga dering in de Ned. Herv. Verenigings gebouw, onder leiding van mevrouw M. van der Spek-de Waal. Nadat gezongen was psalm 147:6 las zij Joh. 13:1-7 waarna zij een me ditatie hield over het thema Gij zult het na dezen verstaan". Jaar verslagen van secretaresse en pen- ningmeesteresse onderstreepten het karakter van de jaarvergadering evenals de bestuursverkiezing. De penningmeesteresse sloot haar reke ning af met een batig saldo van f 444,68 De heer P. G. Rotte leraar L.T.S. afd. bakkerij hield vervolgens een lezing over „Folkloristische gebrui ken en de ontwikkeling van brood vormen en gebaksoorten". De geschiedenis van het gewone dagelijks brood in vele landen van Europa was een onderwerp waar de heer Rotte veel van wist te vertellen De vele gebruiken die overal in de wereld ontstonden bij het consume ren van. het dagelijks brood hebben allerlei brood en gebakvormen doen ontwikkeld. Soms had het brood ook sacrale betekenis. Vanuit de heiden se cfferfeesteen ontwikkelden bij zondere vormen die op onze gewone feesten terecht kwamen. Sint Nico- laas. Kerstfeest, geboorte, verjaar dagen zij waren aanleiding voor bij zondere gebak soorten. Zeeuws gebakvorming Onze Zeeuwse gebakvormen en soorten waren voor de inleider een onderwerp apart. Vooral de „stok- beschuit" had een bijzondere ge schiedenis, oudtijds was het een spe ciaal gebak voor de kraamkamer, hel werd thuis gebakken dikwijls door de baker. Eerst later kwam het in de bakkerij terecht. Een showtafel van diverse model len en soorten verduidelijkte het ge sprokene, terwijl ook de demonstra tie door de dames met aandacht werd gevolgd. De modellen werden aan het slot van de causerie verloot een gebeurtenis op zichzelf. Nadat gezongen was een vers van het Bondslied sloot de heer Rotte met dankgebed. zen. Bij de akkerbouw wordt dit al leen veroorzaakt door de prijzen van aardappels en uien: resultaten an dere produkten zijn zeer matig. Aardappels zijn een belangrijk produkt voor Schouwen-Duiveland. Binnen de EEG is een sterke concur rentiepositie opgebouwd, exportcij fers wijzen dit uit. De telers zullen er alles aan moeten doen de kwali teit nog te verbeteren. Met bezorgd heid zag de heer Doeleman het bekende „achter-de-markt-aanzaai- en" tegemoet, in 't bijzonder voor de uien. ELLEMEET Feestavond afd. V.O.O. De afdeling Middenschouwen van de V.G.O. organiseert op zaterdag 24 februari een propaganda-feest- avond in het dorpshuis te Ellemeet. Opgevoerd wordt het toneelstuk: „Gieren op het veilig nest" door de toneelgroep van de afdeling Wester- schouwen. Na afloop wordt de dans muziek verzorgd door het duo „Jaap en Cees" te Oosterland. NOORDGOUWE Uitvoering van „Con Amore" van de baan In verband met de slechte toestand van de houten kantine bij de uit spanning te Schuddebeurs zal dit jaar de uitvoering van de muziek vereniging „Con Amore" geen door gang vinden. et is bijzonder jammer voor het korps, en uiteraard voor de muziek liefhebbers, dat het hoogtepunt in het verenigingsleven dit jaar moet worden afgeschreven, vooral ook voor de donateurs die immers ook nu weer hun onmisbare steun aan „Con Amore" hebben gegeven. Overigens was er min of meer op gerekend dat de uitvoering dit jaar wel zou kunnen plaatsvinden. Ge hoopt wordt dan ook dat de dona teurs hiermee genoegen zullen ne men, temeer omdat de vereniging al een moeilijk jaar achter de rug heeft Er wordt gezocht naar een andere mogelijkheid, maar het is toch wel zo dat er te Noordgouwe, wegens gebrek aan geschikte zaalruimte, op nieuw iets van de baan is. Het be stuur en de leden van „Con Amore'' blijven echter hun best doen om zich opnieuw aan het publiek te ver tonen en zich te laten horen. BRUINISSE Slippartij Een gladde plek in het wegdek, bij de Staphorster kruising aan de z.g. Oude Dijk bij Bruinisse speelde J. A. van den O. uit Nieuwerkerk zaterdagmorgen parten, waardoor zijn auto totaal werd vernield. Ko mend uit Rotterdam slipte hij in zijn personenauto op genoemde plek, rijdend in de richting van zijn woon plaats. Hij kwam tegen de ver- keersgeleider terecht, sloeg enkele malen over de kop en belandde ten slotte in de middenberm. Persoonlijk letsel bestond gelukkig alleen uit een bloeduitstorting aan het hoofd. Wim Pel voor N.V.V. Vrijdagavond 23 februari houdt de afdeling Bruinisse van het N.V.V. een propagandaavond in het Hervormd verenigingsgebouw. De heer Wim Pel, districtsbestuur der van het N.V.V. zal hierbij spre ken over de vakbeweging in onze lijd en wat daarmee in verband staat. Na het „zakelijke gedeelte, zal het toneel gezelschap „Op Drift" het blijspel „De stier van Californie op voeren, het gezellige programma nummer pauze met verloting ont breekt niet terwijl ook de „Lejos" hun best zullen doen, het gezellig te maken en te houden. Sinds opening bad 700 diploma's verstrekt ZIERIKZEE, 17-2. Een groot aan tal zwemdiploma's werden zaterdag uitgereikt in het restaurant „Onder dak": 66 A-diploma's en 36 B-diplo ma's, totaal dus 102 diploma's. De examen-commissie bestond uit de heren Goddijn, Henderson en van Sluis. Bij de org nisatie werden zij gesteund door mej. Biemansen mej. Plaiser en voorts door de heer den Engelsman. De heer van Hooijdonck was door ziekte niet in staat het „af zwemmen" van mede zijn pupillen bij te wonen. Voor de uitreiking van de diplo ma s wees de heer Asma, voorzitter van de sportstichting erop dat sinds de opening van het zwembad in april 1972 ruim 700 diploma's werden uit gereikt. Hierin zag hij het tegenbe wijs van de bewering door sommi gen, dat het allemaal zo lang duurt en de lesgroepen te groot zijn. De duur van de opleiding is mede af hankelijk van de leeftijd, aanleg en interesse. Vooral bij jonge kinderen neemt het watergeweiinen veel tijd in beslag'. De ouders kunnen hier zelf veel aan doen door met hun kin deren dit punt. ter hand te nemen in het instruktie-badje. Hij prees het badpersoneel, dat kans heel't gezien in zo'n kort tijds bestek zo'n respectabel aantal ge diplomeerde zwemmers af te leveren Epeciaal feliciteerde hij nog vier heren die thans afzwommen, waar van twee voor het B-diploma. Hier aan kunnen vele heren op Schou wen-Duiveland een voorbeeld nemen De geslaagden Geslaagd voor diploma A. meisjes: Monique Abrahamse, Paula Berre- voets, Marina Beun. Hanneke Blom- maert. Thea Blommaert, Cobv de Bruin, Yvonne Dorreman, Monique van de Diies, Martie van Goethem, Wilma van Hemert, Lia Jonker, Marja Jonker, Lucia de Lange, An- nemieke Letterie, Jaqueline Lokker, Anke van Mourik, Marion van Oe- veren, Sylvia Oostenboer, Bardien Guweneel. Jenette Ouweneel, Thea Peute, Lianne Primus, Astrid Rectus, Marion Rook. Jan-Tine de Ruijter, Angela van Schelven, Apne- Marie van dor Sluis, Carolein van der Sluis, Mieke van Velthoven, El- ma Verton, Jaqueline Voermans, Marta Westhoeve, Marijke de Win ter, Amanda de Looze, Joyce Ver meulen. Diploma A, jongens: Ronald Bar- neveld. Cor Berrevoets. Ton Breen. Paul van lsurg, Marco Does. Jan, INGEZONDEN STUKKEN Over de „herberg Schuddebeurs" Mijnheer de Redacteur, Kees Eekman. Martijn Favier. Ad- riaan Goudswaard, Johan Gudde, André Hartog, Eric Hartog, Chris Hoek, Eric Holm, Jan de Jonge, Han Kaashoek, Bauke Koster, Franc Kouijzer, Leen-Jan Kruik, John van Leeuwen, Guv Letterie. Ronny Uit- dewilligen, David Mol. Jaap de Vries Marco de Waay. Paul Wilbrink, Eric de Wild. Ko Willemse, Rini IJzelen- berg, Dhr. van de Berghe. Dhr. Dek ker. Diploma B. meisjes: Ragonda de Boer. Annemieke Bom. Yvonne Bon, Coby Bouman, Corinne Bijl. Marjo lein Hcndriksen, Addie van den Hoek, Marjon Kouijzer, Astrid de Jong, Petra Kruik, Petra van 't Le ven. Nicole van der Sneppen. Jea- nette van t Veer, Josee Velders, Co- rien de Waay, Ina van der Weele. Diploma B, jongens: Rene Boot, Teunis Broekhuizen, Alfred Dale bout, Juul van de Doel. Rcné Duff- ner, Camiel Faber, Kees Hagesteijn, Jan Willem Mol, Bert. Nuijens, Hans van der Poel, Cor van 't. Veer, Jan van Velthoven, Frans Verspeek, Wil lem de Vries. Herman van der Wek ken, Johan van der Wekken, de heer Van Dijk, dc heer Hoogenboom, Wim Schot. Uw artikel van donderdag 15 fe bruari over de „herberg Schudde beurs" heeft vele eilandbewoners aangcsproken.Geruststellend was, het bericht dat het landelijk „hoofdge bouw" beschermd is door Monumen tenzorg en niet mag worden aange tast. Dit is natuurlijk ook geheel en al in de lijn van een rondschrijven van de gemeente Brouwershaven, die zeer terecht waakt over bouw- aktiviteiten die omgeving en land schap kunnen verknoeien. Wjj kun nen op dat punt echter niet genoeg gerustgesteld worden, want er ge beuren toch wel vreselijke dingen cp dit eiland, dat langzamerhand af glijdt naar dc ontluistering. Terwijl deoverheid geweldige som men besteedt om stede- en natuur schoon te behouden en te behoeden, ziet men allerlei mooie plekken door ongelukkige oplossingen voorgoed verloren gaan. Nu is men zeker ver plicht ook aan economische belan gen en particuliere' rechten te den ken - men kan niet uitsluitend be schermen en bewaren - maar dat Schouwen-Duiveland in groot gevaar verkeert, dat weten velen die echt van dit eiland houden en met angst en vrezè de toekomst tegemoet zien. En Schuddebeurs is- dan wel een uiterst tere plek. Met zo'n landelijk en landschappelijk fraai stukje moet men uiterst voorzichtig zijn. En dat is men niet altijd. Zó heb je ergens een in het landschap passend per ceel staan dat wordt „opgeknapt", en even later staat er een keihard gege ven in de vorm van een hypermo dern bungalow-achtig gebouwtje, waardoor het samenspel landschap- bebouwing volstrekt wordt bedorven en .eer' heel dorpsaangezicht wordt verknold. De methoden waarmee men dit dan voor elkaar krijgt, zijn vaak onbegrijpelijk. Gelukkig staan daar veel voorbeelden tegenover van mensen die met een dosis praktisch inzicht, gevoel èn liefde voor de or% geving aan het opknappen slaan. Volgens ons kunnen de gemeentelij ke overheden op Schouwen-Duive land op dit punt niet kritisch ge noeg zijn. Al is de grond niet van al len, het landschap is wél van ons al lemaal. Als het eenmaal verknoeid is, kunnen we alleen nog maar wee moedige foto s afdrukken, iets dat u bijzonder terecht doel overigens. Café, speeltuin en vijver Aannemend dus dat de woonaf- deling van de uitspanning Schudde beurs volstrekt onaangetast blijft-rë- stauraties e.d. daargelaten - dan nóg blijft de angst dat het café, de speel tuin en de vijver met de waterfiet sen gaan verdwijnen door verkoop aan een particulier. Hoeveel mensen dat aan het hart zou gaan, is niet te zeggen, maar het zijn er velen en ve len, eilanders èn toeristen. De char me van dit bedrijf is: de eenvoud.- het gewone, het huiselijke bij na. Geen gestroomlijnde horeca- or ganisatie. maar juist de romantiek van de boeren- uitspanning, gedre ven door aardige mensen. En laten we deze romantiek niet onderschat ten, ook al mankeert er wel eens een plankje aan een schommel, de rust cn ontspanning die ervan uitgaan, is nu precies waar de hele wereld het over heeft en dat velen hier op dit eiland komen zoeken. Het zou eenvoudig een geweldig verlies zijn voor talloze mensen die de bekoring hiervan uog kunnen voelen, als dit alles eenvoudig werd opgeruimd Wie denkt ook niet aan de groepen - vaak gehandicapte - kindgren uit het na burige Mr. De Roos-huis die hier 's zomers genieten van speeltuin en waterfietsen. Maar ook alle „land- fietsers". wandelaars en ommetjes makers uit de stad die de plek ken nen, houden ervan. En dat al talloze jaren. - De ellende lijkt - uw stuk lezend - dat het een beetje ligt, zoals het vaak ligt: geld geeft de doorslag en bijna nooit het algemeen belang. Zou het in dit geval weer zo gaan, dan zullen toch behoorlijk wat eilandbe woners bereid zijn mee te zoeken naar een oplossing die het behoud van speeltuin en speelvijver kan ga randeren. Zij zullen het niet alleen kunnen ook de bestuurlijke instanties kunnen wellicht de weg wijzen. Aan een „Comité speeltuin-moet-blijven" valt te denken. Laten wij in ieder geval hopen - haast zou men zeggen ZIERIKZEE. De automobilist G. J. L. te Rotterdam gaf op het kruispunt Gracht weg-Schuurbeque Boeye- straal geen voorrang aan de automo bilist H. de H. te Zierikzee. als ge volg waarvan L. met zijn auto over de kop vloog. Een inzittende van de auto werd gewond. Beide auto's lie pen ernstige schade op, het meest de wagen, die de 360 graden-manoeuvre maakte. (Foto: Zierikzeesehe Nieuwsbode) bidden - dat niemand ten eigen bate - alleen doordat er een beurs kan worden geschud - zo n uniek stukje schoonheid en gezelligheid zonder prestaties naar de maan zal willen helpen. Een aantal erg geschrokken eiland bewoners. (Namen bekend bij de ré- daktie). Sportverenigingen hebben meer kader nodig (Ingezonden) ZIERIKZEE, 19-2. Uit het afgelo pen exploitatiejaar van het Sport centrum „Onderdak" bljjkt duidelijk in welk een behoefte deze sportak- kommodatie voor Schouwen-Duive land voorziet. In de afgelopen perio de tot 31 december 1972 bezochten gemiddeld 5.000 aktievc sportbeoefe naars de sporthal en het zwembad. Hierbij zijn inbegrepen de scholieren Op jaarbasis komt dit ongeveer neer op 220.000 bezoekers, dat wil zeggen als de schooltijd op 40 weken wordt berekend. Dit betekent een aantal van ongeveer negen maal de bevol king van Schouwen-Duiveland. Bo vendien bestaat de verwachting dat de belangstelling in stijgende lijn zal gaan. Er werden 348 A-zwemdiploma's en 256 B-diploma's uitgereikt. Totaal dus 604 diploma's. Voorts vonden er een aantal belangrijke sportgebeur tenissen plaats: regionale recreatieve zwemwedsti-ijden van de KNZB, Zeeuwse jeugdkampioenschappen badminton. volleybalkersttoernooi, schoolvakantie-toernooien handbal, korfbal en zwemmen. Verder is er een goed bezette zaalvoetbalcompeti tie verspeeld. Als bijzondere evenementen wordt herinnerd aan de postzegel-tentoon stelling van Philatelica. verder de krachtproef bij het realiseren van het Jehova Getuigen-congres met 2200 bezoekers in de sporthal. Tevredenheid heerst er omtrent de toch wel prettige samenwerking met de diverse verenigingen en organi saties die gebruik maken van de sportakommodatie. De pluim op de hoed gestoken van het badpersoneel in verband met de behaalde resul taten. dit geldt zeker ook voor de be heerder van de sporthal de heer J. Kloet. Terecht kan deze trots zijn over de conditie waarin hij steeds weer de akkommodatie aanbiedt aan de ge bruikers. De tevredenheid van de gebruikers hierover is meermalen gebleken. Ook bezoekers van elders is dit herhaaldelijk opgevallen. Intussen zijn stappen ondernomen om te komen tot het georganiseerd zwemmen door gehandicapten. Dit projekt vereist een gedegen aanpak. Het bestuur van de stichting hoopt in samenwerking met anderen tot een verantwoorde realisering van dit voornemen te komen. Ontmoetingspunt Al met al kan gesteld worden dat het sportcentrum een belangrijk ont moetingspunt aan het worden is voor jongeren en ouderen die hier op gezonde wijze hun lichaam en geest ontspannen. Iets wat ongetwij feld belangrijk is in deze tijd. Het bestuur van dc stichting is cr dan ook over verheugd dat het in samenwerking met verenigingsbe sturen werkt aan de bevordering van de sportbeoefening in de breed te. Voor verdere uitbreiding is er in dc verenigingen echter meer kader nodig. Jongeren zullen het niet alleen moeten laten bij de beoefening van een tak van sport, zij moeten ook bereid zijn bepaalde taken in de vereniging op zich te nemen. Oude ren. die vroeger geprofiteerd hebben van de werkzaamheden van hun verenigingsbesturen, zullen nu ple zier kunnen beleven aan het daad werkelijk meewerken aan de verdere uitbomv van bestaande verenigingen. Opvallend is steeds weer dat het op enkelen aankomt. Er wordt nog te weinig beseft welk een bevrediging het kan geven om vrije tijd beschik baar te stellen voor de aktiviteiten van de jeugd in de sport. Basketbal Regelmatig bereiken de bestuurs leden van dc stichting vragen om trent het al of niet bestaan van een basketbal-vereniging. Wie bindt de kat de bel aan en gaat starten met deze zaalsport? Misschien is er een bestaande zaalsportvereniging, die een afdeling basketbalsport aan de bestaande vereniging wil koppelen. Die mensen die altijd en overal klaar staan met kritiek op van alles en nog wat, zouden we willen advi seren: ga eens kijken in het sport centrum wat daar allemaal gebeurt voor de jeugd en de ouderen. Durf zelf eens aan kritiek bloot te staan en werk nu eens daadwerkelijk mee aan de uitbouw van een gezond ver enigingsleven. Geen tijd! Dat is de vaak gehoorde kreet. Onderzoek eens eerlijk of dit wel zo is. Ga eens één avond per week weg van huis. van de „buis" en span u in voor het welzijn van uw eigen jeugd. Het is beslist belangrijker dan te weten wie er nu weer aan echtscheiding toe is in Peyton Place. A. P. den R. BRUINISSE, 19-2. De afdeling Bruinisse van het Kon. Verbond van Ondernemers heeft in een Schrijven aan b. en w. en aan de raadsleden bericht, dat zij als gezamenlijke ver eniging afzien van een mogelijke exploitatie van de jachthaven, die momenteel in aanleg is. Enige tijd geleden werd een hea ring dooi- het gemeentebestuur ge houden waar inlichtingen werden verstrekt over de vorderingen van de aanleg, de inrichting van de haven alsmede de exploitatie zoals men zich die had gedacht. Gewezen werd toen op drie mogelijkheden, exploitatie door de gemeente, ex ploitatie door een Stichting en ex ploitatie door een particulier. Bij voorbaat werd van gemeentezijde gezegd, dat men zich eigenlijk wilde distanciëren van exploitatie door de gemeente, voornamelijk vanwege de administratieve rompslomp, die dit zou mede brengen, een situatie, die men het tegenwoordige personeel op het gemeentehuis, zeker niet zou kunnen opvangen. Bleef de mogelijkheid van een Stichting, eventueel te vormen door de gezamenlijke Middenstand, terwijl de derde mogelijkheid, een particu lier zou zjjn. Wel dringen de gezamenlijke Mid denstanders er op aan, de belangen van de plaatselijke middenstanders in het oog te blijven houden, dooi de mogelijkheid van individuele ak- ties open te houden (c.q. mede ex ploitatie met middenstanders en een beleggingsmaatschappij). Intussen vernemen wij dat enkele iMiddenstandei'S nog bezig zijn in deze richting een mogelijkheid Ie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5