panty De ene krisis na de andere Deperfekte pasvorm van Panty P merkt upas goed aanheeft! Uitzichtloos gevangenschap Bangla Desj (§renóboerin ZÏERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Vrijdag 16 februari 1973 Nr. 21236 BLIK DOOR HET WERELD Op de geldmarkt: De laatste geldkrisis was al de zes de binnen vijf jaar - het duidelijk bewijs dat het ijverig vergaderen dat men toen zowel als nu ziel plaats vinden, niet tot een definitieve op lossing leidt. Dit keer zo min als de vorige malen. De remedie is ook niet zo eenvoudig. Diverse landen hebben wel hun ideeën over wat gedatih moet worden, maar gemakshalve worden dan de nare karweien afygfl aan de ander gegund. Op die basis vindt men niet gauio overeenstem ming. Er bestaat trouwens ook geen eensgezinde opvatting over de schul dige. De wortel van het kwaad is dat de V.S. nu al jaren en jaren een enorm betalingsoverschot hebben. Wal wil zeggen dat ze meer over de grens kopen dan ze aan het buiten land verkopen. Vorig jaar gingen zo acht miljard dollars de V.S. uit. Voor dit jaar wordt dit tekort voorlopig al door de O.E.C.D. geschat op vijfen een half miljard dollar, een vermin dering die we mogen zien als een perste resultaat van de devaluatie van de dollar waartoe bij de zoge naamde Smithsonian overeenkomst in 1971 was besloten. Immers: nu de dollar goedkoper wordt door de de valuatie neemt de animo toe om Amerikaanse pro'dukten te kopen, vooral als daartegenover een op waardering staat van mark en yen, de munten pan de twee grootste konkurrenten op demarkt voor in dustriële goederen. Hebben de V.S. dus de schuld door hun kooplust? Anderzijds mogen we zeggen dal hel grootste deel van het Amerikaanse tekort wordt veroor zaakt door Japan, dat enorm veel meer verkoopt dan het koopt en dus de voornaamste verzamelaar is van de onbestede dollars waarmee nu de ■wisselmarkten worden overvoerd. Had Japan dan niet net zo goed de laak als de V.S. om een evenwicht aan te brengen in de stroom van in komend en uitgaand geld? Bijvoor beeld door de import niet moeilijker te maken dan strikt onvermijdelijk is - het lijdt geen twijfel dat in dit opzicht de Japanners bepaald ook niet zonder blaam zijn als men de Amerikanen de schuld wil geven. Steeds wankeler Wat de laatste krisis zo onaange naam maakte is, dat niemand ge baat was met een totale ontwrich ting van het betalingsverkeer. Dal vooral in Duitsland en in Japan de nationale bank voor enorme bedra- gen dollars inkocht om de koers niet tot onder een afgesproken nweau te laten dalen is niet gebezird om de V.S. te gerieven maar om te voorko men dat door onzekerheid over het geld de handel zou doodbloeden - de handel waarvan iedereen leeft, niet (flleen de V.S. en Japan. Maar het oppotten van onbestede dollars die niemand hebben wil in bankkluizen en het ervoor in de plaats brengen van ander geld is natuurlijk geen be- ^.zygheid waarmee eindeloos kan wor den doorgegaan. Maar wat doet men dan? De V.S. lieten al gauw doorsche meren in welke koers zij voor zich zelf de oplossing zochten. Ze meen den - niet ten onrechte - dat Japan er ekonomisch van profiteerde dat de yen een beetje te laag was getaxeerd in officiële overeenkomsten. Waar deerde Japan de yen niet op, dan zou de V.S. op alle invoer uit Japan een extra-heffing leggen. Maar dat zou geen maatregel zijn die op zich zelf stond, natuurlijk. Als alle lan den die niet helemaal akkoord gaan met de officiële koers van een munt dit met heffingen naar hun smaak gaan co-rrigeren wemelt het op een gegeven moment van de barrières voor de handel - en die willen we uit welvaartsoverwegingen graag zo beperkt mogelijk houden. Al leek het er aanvankelijk op dat niemand zo'n haast had met revalu eren en devalueren, het was toch de enige logische oplossing. De konse- kwenties voor de wereldhandel zijn nog niet helemaal te voorzien, maar dat de Amerikanen weer een beetje meer water bij de dollar-wijn moes ten doen, daaraan was niet meer te ontkomen De dollar, eens de rots in de valutabranding, is weer iets wan keler geblekfei}. Toeneming aantal buitenlandse werknemers DEN HAAG. 15-2. In het afgelopen jaar is het aantal buitenlandse werk nemers, afkomstig uit landen rond de Middellandse Zee. in Nederland met bijna 2.000 toegenomen, en wel van 83.000 tot 85.000. Er zijn thans rond -20.000 buitenlandse arbeids krachten, die langer dan vijf jaar een tijdelijke verblijfsvergunning hadden. Deze cijfers heeft minister Boer- sma van Sociale Za.ken aan de Tweede Kamer verstrekt tijdens het voortgezet debat óver zijn begroting, hoogste f 15.000. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND NIJMEGEN. Na een dagenlang verhoor heeft een 29-jarige koopman uit Arnhem bekend de man te zijn, die vorige week dinsdag in een Nij meegse buitenwijk een 19-jarig meisje in haar auto heeft verkracht. ROTTERDAM. De Rijn-Schelde- Verolme groep heeft van Nederland se elektriciteitsbedrijven opdrachten verkregen, waarmee een bedrag van ca. f 35 min. is gemoeid, zo heeft de groep medegedeeld. AMSTERDAM. Woensdagmorgen heeft een groep leden van het As- va-actiecomité ..Weg met de wei" het inschrijvingsbureau aan de Jo- denbreestraat in Amsterdam bezet. Het Asva-bestuur heeft zich mei de ze bezetting solidair verklaard, zo. wordt in een communiqué meege deeld. ZALTBOMMEL. Het binnenschip Majorca met 825 ton l'errosilicium aan boord, is woensdagochtend ten gevolge van een aanvaring in de Waal gezonken. Deze stof kan bij aanraking met water een zeer ge vaarlijke damp ontwikkelen. ..Kunt u mij de iveg naar Hameien vertellen, meneer" borg. De afleve ring van vanavond, die de titel „De kuddegeest" draagt, toom de kijker prinses Madelein, die nog steeds verdrietig is om de verdwijning van Prins Tor. Medespelenden zijn Ge rard Cox, Pieter Lutz. Rob de Nijs, Margreet Heemskerk en Marnix Kappers. Hei jeugdprogramma om vier uur brengt het jonge kijkbuis- volk allereerst bij Wop en Flop in Donderland. Het volgende uur op de zaterdagmiddag is voor de scholie- renkwjs Klassewerk, ook altijd wel het aankijken waard. Tot zes uur vertoont Teleac vervolgens les 5 uit de cursus Kijk op Sport. HAREN (Gr.). Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van do N.V. NED. 11: Tussen drie en half zes Nederlandse Gasunie in april a.s. kanjmQn via de televisie getuige zijn heeft de directie van de Gasunie b^^fcaf de wereldkampioenschappen sloten, een schenking van f 100.000.- hardrijden op de schaats voor heren, te doen aan de stichting ,.Het Gro- ytliê dit weekend in Deventer gehou- ninger Landschap d&rtvordeh. De AVRO tekent van- EINDHOVEN. De bezetters, die^" zich met slaapzakken nestelden het administratieve deel van de Technische Hogeschool te Eindhoven, hebben later ook de drie kamers van de afdeling voorlichting en de tele fooncentrale tot bezet gebied ver klaard. ROTTERDAM. In de nacht van dinsdag op woensdag omstreeks 2.30 uur is een ongeveer 70-jarige man het slachtoffer geworden vary, een beroving. Kort nadat hij op de krui sing Isaac Hubertstraat-Linker Rofa*^ tekade in Rotterdam was aangèvaï- len door een inmiddels gearresteer de 32-jarige los-werkman W/V-»^- uit Rotterdam, overleed de béj.aarde man. EINDHOVEN. De Eindhovense po- litie heeft woensdag de 26-jarige H. de V. aangehouden op verdenking van oplichting verduistering en hu- welijkszwendel. UTRECHT. Het college van be stuur van de Rijksuniversiteit in Utrecht heeft de eisen van de bezet ters van het academiegebouw afge wezen. Het universiteitsbestuur noemt de bezetting ondemocratisch. AMSTERDAM. Het verdere onder zoek rond de vier Chinezen die het afgelopen weekeinde in Amsterdam met 900 gram heroïne werden aan gehouden, heeft geleid tot de inbe slagneming van nog eens 600 gram heroïne. APPINGEDAM. Bij een brand in de binnenstad van Appingedam is grote schade ontstaan in een foto atelier. Een schoonzoon van de eige naar kreeg brandwonden aan han den en voeten. Een cleel van het ar chief ging verloren. UITHOORN. Twee mannen heb,- ben dinsdagmiddag een overval ge pleegd op het postkantoor van de Kwakel bij Uithoorn, waarbij een bedrag van twee duizend gulden word buitgemaakt. indaag voor het avondprogramma op 1 de tweede zender. Het interessantste die zich volmaakt van elke vrouw* wa f deze omroep tussen zeven en elf uur te bieden heeft is, om tien over negen, een optreden van de Franse chansünnière Juliette Greco. De AVRO begint haar uitzending om ze ven uur met een aflevering uit. de serie „Het wonder der natuur". De filmbeelden brengen de kijker in kontakt met Brits Columbia, een Ca nadese provincie. Tips en nieuivtjes op velerlei gebied worden vervol gens tot acht uur gegeven in het pro gramma „Ouder andere". In Wes ternsfeer is de beeldbuis na het jour naal met een aflevering uit de serie „Cade's County". Er gebeuren veel geheimzinnige dingen. Twee dron ken mannen zijn er getuige van dat. een andere man in bewusteloze toe stand uit een wagen getild wordt. De andere dag wórdt een van de dronkaards dood in een ravijn ge vonden. Sam Cade stuit op tegen werking om klaarheid in hel raadsel te krijgen. Sportief besluit de AVRO haar uilzending van de rubriek Sporlpanorama. met iveienswaardig- heden over talrijke takken van sport, Ook wordt het doelpunt van de maand januari bekend gemaakt. ZATERDAG 17 FEBRUARI NED. 1: 10.00 Instructieve televi sie; 10.00 Journaal; 16.02 Wop en Flop in Wonderland; 16.25 Klasse- werk; 17.30 Kijk op Sport; 18.45 Ti- ta-tovenaar; 18.55 Journaal; 19.05 Kunt u mij de weg naar Hameien vertellen, meneer?; 20.00 Journaal; 20.20 De Berend Boudewijnkwis; 22.10 Brandpunt; 23.00 Epiloog; 23.05 Journaal, NED. II; 15.00 Wereldkampioen schappen schaatsen; 1S.45 Ti-ta-to- venaar; 18.55 Journaal; 19.05 Het wonder der natuur; 19.30 Onder an dere; 20.00 Journaal; 20.20 Cade's County; 21.10 Juliette Créco; 22.00 èportpanorama; 22.45 Journaal, in de rode verpakking voor eïï:e vrouw voor elke maat ZONDAG 18 FEBRUARI NED. I: Het zondagmïddagpro- gramma op hel eerste net staat van daag in het teken van de wereld kampioenschappen hardrijden op de schaats voor heren-amateurs. Ne derland 1 ivordt om een uur in wer king gesteld voor de schaatsrejwrta- ges. Omstreeks twee uur is dan een aflevering van de Partridge Family NED. I: Het vienvekelijkse zater-V 'tef&QVwachten. De NOS-kiosk komt dagav&ndprogramma van de KRO ongeveer hall vier o„ de buis. op het eerste net wordt gekenmerkt jnrtmjormnfw en ontspanning voor door zijn evenwichtige opbouw: tU**i yiete getin. Op de gebruikelijke sen zeven en acht uur het jeugdpro- lijd, vijl voor vijf, komt Frits van gramma „Kunt u mij de weg naar Tttrehhout met de voetbaluitslagen. - - De volgende vijftig minuten, tot tien Wat biedt de BEELDBUIS? ZATERDAG 17 FEBRUARI Hameien vertellen, meneer," met na het journaal het quizwerk van Be rend Boudewijn en ten slotte hel se rieuzere werk in de aktualiteitenru- briek „Brandpunt". Een kleine twee uur vrolijk kijkspel biedt de Berend Boudewijn-kwis. Voor uitstekend amusement staat ook steeds de serie KOUWENBERG voor zes, zijn voor het IKOR. Gees telijke liederen klinken op in het programma waarmee de NCRV om zeven uur de zondagavond, opent. In „Door de wereld klinkt een lied" zin gen o.a. de Walburgscantorij en de jeugdcantorlj van de Gereformeerde kerk in Zutphen. De volgende vijftig minuten besteedt de NCRV aan de Franse documentaire „Van kraters en grotten". Na de vijf minuten jour naal is het tijd voor de muzikale kwis „Herkent u deze melodie", waarin Kick Stockhuyzen drie kan didaten zal testen op hun kennis van opera, operette en musical. Ook een televisiespel heeft de NCRV op haar programma slaan. Om half tien kan men kijken naar de Zweedse pro- 'duktie „Mcirta Larsson" van de au teur Benght Alhfors. Het verhaal gaat over een vrouw, wier man juist gestorven is. Terwijl iedereen van haar verwacht dat zij een stil en te ruggetrokken leven gaat leiden, rea geert zij op een kennismakingsad vertentie en dat brengt haar in kon- taakt met een ex-visser. De reste rende tien minuten van de NCRV gaan op aan de eerste aflevering van de serie „Alles was Odem hat". Voor het laatste journaal kan men nog kijken naar het, Humanistisch Ver bond, NED. 11: Polly, Studio Sport, Pa- noramiek, Oh mijn papa, nogmaals Studio Sport en Kort Geding. Zo is het programma voor het liveede net samengesteld. De rubriek Kort Ge ding behandelt vanavond een wel zeer aktueel onderwerp. De vraag wordt namelijk aan de orde gesteld of Nederland lid behoort te zijn van de NAVO of dat ons land daar uit moet treden. In de aflevering Oh mijn papa vanavond verkeert het gezin Gloover in vakantiestemming. Er worden althans plannetjes ge maakt voor de naderende vakantie. Over het reisdoel zijn de menüiyeu eer verdeeld. De pony Polly getuigt; om zeven uur opnieuw van gro fa in- telligentie. Slim als hij is rent hij 1 naar het politiebureau om hulp te halen voor zijn vriendjes die in eenj kelder gevangen zitten. *Studt6- Sport spreekt voor zichzelf. Panofa-- miek geeft, achtergrondinformatie over aktuele gebeurtenissen in bitiV nen- en buitenland, ZONDAG 18 FEBRUARI NED. I: 12.00 Technisch Engels; 12.30 Van revolutie tot koude oor log; 13.00 Wereldkampioenschappen schaatsen amateurs; 13.45 Journaal; 13.47 Weekjournaal; 14.07 De Par tridge Family; 14.30 Wereldkam pioenschappen schaatsen amateurs; 15.30 NOS-Kiosk; 16.25 Wereldkam pioenschappen schaatsen amateurs; 16.55 Voetbaluitslagen: 17.00 Woord voor woord; 17.05 Hei oog van de naald; 17.35 Zingend geloven; 18.55 Ti-ta-tovenaar; 19.00 Door de wereld klinkt een lied19.30 Van kraters en grotten; 20.20 Journaal; 20.25 Her kent u deze melodie?; 21.35 Maria Larsson; 22.45 Alles was Odem hat; 22.55 Humanistisch Verbond: 23.05 Journaal. NED. II: 1S.52 Schooltelevisie; 18.55 Ti-ta-tovenaar; 19.05 Polly; 19.30 Studio Sport: 20.20 Panora- miek; 20.45 Oh mijn papa: 21.10 Stu dio Sport; 21.35 Kort Geding: 22.35 Journaal; 22.40 Milieubescherming. MAANDAG 19 FEBRUARI NED. I: Humor en misdaad. Dat zijn de ingrediënten waarmee de speelfilm „The Ladykillers", die vanavond over het scherm gaat, is opgebouwd. Verder heeft de KRO vanavond nog drie onderwerpen te bieden: tussen zeven en acht uur een aflevering uit de serie „De familie Ashlon", na het journaal de rubriek Volgende Patiënt en als besluit van de uitzending de televisieschaak- match tussen Nederland en Polen. De Ashtons zijn dit keer ie zien in romantische stemming. Freda Ash- ton maakt een afspraak met een jonge ziekenhuisdokter en David zoekt het wufte gezelschap van Grace Gould, maar daar beleeft hij later minder plezier aan De rubriek „Volgende Patiënt", die informatie geeft over de mens in de gezond heidszorg. richt vanavond de schijn werper op de gespecialiseerde art sen, die men ook wel ondernemers in de gezondheidszorg zou kunnen noe men, De speelfilm „The Ladykiller" werd in 1955 gemaakt onder regie van Alexander Mackendriclc. Naast Alec Guinness treden in deze hu morvolle film o.a, ook Peter Sellers en Cecil Parkerk op. Alec Guinness speelt in The Ladykiller een profes sor die levens bendeleider is. Hij staat aan het. hoofd van vijf gang sters die htm intrek in het huis van een oud vrouwtje nemen en vandaar uit hun misdadige praktijken bedrij- NED. 11: De AVRO gaat op hei laweede net op de carnavalstoer. .'S'jakie Schram is daarin hel middel punt. Verder is het. AVRO-program- ma volgens liet beproefde recept op gebouwd. In de vooravond Toppop en de rubriek Tips voor je toekomst, waarin ditmaal aandacht wordt be sleed aan de geüniformeerde beroe pen. Na het journaal staat als ge bruikelijk Peyton Place en mei Te- levizier Magazine ivordt de avond besloten. In Peyton Place ligt de do mineesvrouw Susan Winter met al coholvergiftiging in het ziekenhuis. En Steven Cord voelt zich nog steeds schuldig aan het ongeluk dat Rod ney is overkomen. Sjakie Schram ■maakt zich er geen zorgen over. Hij denkt op het ogenblik alleen aan carnaval. Om tien uur de ernst in de rubriek Televizier-magazine. MAANDAG 19 FEBRUARI NED. I: 10.45 Schooltelevisie; 18.45 Ti-ta-tovenaar18.55 Journaal; 19.05 De familie Ashlon: 20.00 Journaal; 20.20 Volgende Patiënt: 21.10 The Ladykillers: 22.40 T ele-zet; 22.45 Journaal: 22.50 Engels. NED. II: 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Journaal; 19.05 Toppop; 19.30 Tips voor je toekomst; 20.00 Jour naal; 20.20 Peyton Place: 21.10 Kleintje Carnaval; 22.00 Televizier magazine: 22.50 Journaal. Posfstraat 48 tegenover het postkantoor Zierikzee Werkplaats: Meelstraat 46. ST.-PETERSBURG, Florida. Ernie Hewelt (l.) Icoml in het water te recht, nadat hij de controle over zijn raceboot „Yankee Stealer" heeft ver loren tijdens de Southland Sweeps take Ragatta. Hewett iverd niet ernstig gewond. NEW DELHI, 15-2. In India wor den sedert de december-oorlog van 1971 nog meer dan 90.000 Pakistaan se krijgsgevangenen en geïnterneer de burgers vastgehouden voor wie de onzekerheid over de toekomst drukkender ts dan de beperking van de persoonlijke vrijheid. De angst voor de herhaaldelijk aangekondigde processen wegens oorlogsmisdaden en voor sociale moeilijkheden in Pakistan na hun vrijlating overschaduwt de hoop op een spoedige vrijheid. De 74.127 soldaten en 10.377 bur gers en hun 6.319 gezinsleden die in 50 kampen in India zijn onderge bracht, kunnen volgens internatio nale waarnemers niet klagen over slechte behandeling. Toen zij half december 1971 de wapens in Bangla Desj (toen nog Oost-Pakistan) neerlegden, verze kerde het gezamenlijke opperbevel van India en Bangla Desj behande ling overeenkomstig de Geneefse conventies voor krijgsgevangenen. India spant zich in deze garantie zo stipt mogelijk na te komen, hoe wel het de belangrijkste clausule van de conventie naast zich neerlegt Volgens deze clausule hadden de krijgsgevangenen onmiddellijk na beëindiging van de actieve vijande lijkheden vrijgelaten moeten wor den. FEUILLETON DOOR J. L. POSTHUMUS Ze glimlachte. „En wat deed vriend Vasen tegen hem?" „Verrek, tegen een knecht zeg je loch zeker geen u? Ze bleef lachen. „Ik niet, want ik ben' hier"d^ boerin. Jij wel. want jij bent, hier bezoeker op mijn bedrijf.'' ,..Ik was al een vriend van je man, toen jij—hier nog boeren dienstbode wasv' Haar-^ezicht verstrakte. Knikkend antwoordde ze: „Dat weet ik, want dat heb je mij al tot in de treure toe voorgehouden. Maar die tijd is voor bij en nu ben ik de boerin. Het zal nodig zijn, dat je er voortaan een beetje rekening mee houdt. Anders is hel de laatste keer geweest, dat ik je laat komen/ „Kom. kom, laten we niet kibbelen We gaan dat kalf eens bekijken." Kees zag de boerin met de dikke bezoeker de stal in gaan, zijn werk niet onderbrekend. Het is mijn zaak niet, dacht hij. Hij had gezien, dat de man zonder kloppen naar binnen was gegaan. Waarschijnlijk een goe de kqnftis^van de vrouw; in dit op zicht kon hij haar smaak niet be- -wondyren. Maar ook dit was zijn zaak niet. Jaloers was hij evenmin. .Ik neem van het leven, wat ik kan krijgen) Verder ben ik tevreden, ac cepteer mijn huidige positie, dacht hij. Als er al eens een extraatje over schiet en het lot me in een bepaald opzicht goedgunstig is, zoals afge lopen zaterdag, dan pak ik dat na tuurlijk met beide handen aan. Ik zou wel gek zijn, als ik het niet deed Per slot van rekening besta ik uit vlees en bloed, dus ergens heb ik ook mijn verlangens, al probeerde ik ze al die tijd de kop in te drukken. Het duurde enige tijd, voordat het. tweetal weer naar buiten kwam. Vasen keek naar de knecht en riep: „Hé, jij! Laadt dat kalf eens in m'n wagen!' Kees deed net of hij het niet ge hoord had en bleef aan zijn werk. Hoewel hij inwendig kookte van woede over deze arrogante kerel, hield hij zich in en was er op zijn gezicht niets te zien. Hij hoorde, hoe de vrouw op ge dempte toon met de man sprak, waarna de boerin zich tot Kees wendde en op kalme toon vroeg: „Kees wil jij het stierkalfje uit de stal halen en in de auto zetten? Ik heb het verkocht „Jawel, boerin". „Rustig liep hij naar de stal en deed, wat de boerin hem had opge dragen, zonder ook maar enige noti tie van de veekoper te nemen. Mis schien is de boerin er nijdig om; ik riskeer het dacht hij. Nadai hij de klep van de veeauto gesloten had. hernam hij zijn werk op dezelfde rustige manier. Al die tijd had Vasen toegezien, zonder een woord te spreken. Lang zaam liep hij naar de auto. gevolgd door de boerin. „Leendert was een brutale hufter, maar deze knul spant wel de kroon. Ik kan niet zeggen, dat je veel geluk met je personeel hebt, Stien." „Ik ben best over hem tevreden. Vasen, Als hij jou op de een of an dere manier niet mag, zul je het er zelf wel naar gemaakt hebben, ver onderstel ik.' „De arbeiders van tegenwoordig krijgen steeds meer babbels," mop perde de man, in zijn auto stappend. „Nou, Stien, ik zal proberen er een mooi prijsje voor te maken. Ik hoef er niets aan te verdienen, dat weet je: de opbrengst is helemaal voor jou. Omdat we al zo lang vrienden zijn. Als ik in de buurt kom, breng ik je het geld." „Je mag het ook op m'n giroreke ning overmaken.'' Hii krulde^spottend zijn lip. „Wat moet ik" met een giro? Ik moet m'n geld kontant bij de hand .hebben Hoe kan ik anders zaken doen?" '"r-Pae-fnaar op, dat ze je vandaag of morgen niet beroven. Je leest zo vaak .van die gekke dingen tegen woordig in de krant." De man lachte breeduit. „Degene, die me dat wil lappen, moet van goe de huize komen, Stien. Toevallig ben ik niet bang uitgevallen. Tot ziens. En zal ik jou een goede raad geven? Donder die knecht van je op staande voet er uit. Ik versier wel een betere voor je. „Bedankt voor je raad. Als ik een knecht nodig heb, zoek ik hem zelf wel." Nog voor hij wegreed, had ze zich al omgedraaid om naar de boerderij te gaan, na de hond een scherpe te rechtwijzing gegeven te hebben, want Cora had het blijkbaar ook al niet op de veekoper voorzien. ,s Avonds, na het melken, toen ze samen brood aten, zei de boerin: „Vasen is een onsympathieke kerel, maar we hebben hier in wijde om geving geen betere veehandelaar. Mij betaalt hij altijd goed. Dat heelt zo z'n reden." Kees knikte slechts, maar gaf ver der geen commentaar. Ik heb er im mers niets mee te maken? De vee- transaclies zijn zaken tussen de boerin en die vetzak, waar ik bui ten sta. Als de boerin maar weet.dat ik me door hem niet laat comman deren. Ik heb één baas en dat is de boerin. Verder accepteer ik van nie mand bevelen. Tenminste niet hier op het erf. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 7