Indische rijsttafel Landbouwvereniging „D.E.SOosterland boekte verlies LAATSTE NIEUWS Actiekrant voor open Oostersehelde MEVROUW K. VAN DER VLIES VOLGDE „EEN CURSUS" AGENDA A.JN.W.B. op de bres voor vier molens DEN HAAG, 14-2. De ANWB wil voor het 50-jarig jubileum van de Vereniging de Hollandsche Molen onder haar leden een geldinzameling houden, die ruim 250.000 gulden meet opbrengen. Het geld is bestemd voor de restauratie van vier Neder landse molens: een spinnekopmolen n Bolsward ('kosten "1 48.000), de ko rénmolen in Goor (f 30.000), een achtkantige bovenkruier in Ouder kerk a.d. Amstel (f 55.000), en een wat -"tenen molen in Oud-Vossemeer op het eiland Tholen (f 130.000). Runderen kregen vogel tuberculose HOOGEVEEN, 14-2. In en rond de dorpen Pesse en Drijber in zuid- Drenthe lijden op het ogenblik veel koeien aan vogelluberculose. De boeren beschouwen de duizenden kokmeeuwen die boven Drenthe vliegen als de overbrengers .van de ziekte. De gezondheidsdienst voor dieren in Drenthe heeft vogels laten dood schieten voor onderzoek. Volgens di recteur Ter Heege is tot nu toe ver geefs geprobeerd een verband te leg gen tussen ziekte en de duizende meeuwen, die volgens de boeren via hun uitwerpselen de ziekte zouden overbrengen. Contra aardgaswinning in Waddengebied DEN HAAG, 14-2. De Landelijke vereniging tot behoud van de Wad denzee heeft er bij regering en par lement op aangedrongen alles in het werk te stellen om de winning van aard'gas in het waddengebied te voorkomenl In een adres aan rege ring en kamerleden stelt de vereni ging dat onderzoekingen hebben aangetoond dat in het Waddenge-, bied slechts weinig gas zou kunnen worden gewonnen De hoeveelheid onder de Waddenzee zou slechts de behoefte in Nederland dekken voor twee jaar, terwijl er in de bodem bij SloChteren nog een voorraad zit genoeg voor een verbruik van dertig jaar, of wellicht nog langer, Biefstuk lekker! AMSTERDAM, 14-2. Een onbe kend gebleven Deense of Duitse dog moet het water in de bek zijn gelo pen toen hij in de etalage van een restaurant in de Amsterdamse Leid- sestraat een flinke biefstuk zag lig gen. Zijn trek in' de lekkernij bleek zo groot, dat hij de zaak binnenstap te, het verleidelijke brok vlees greep en weer snel de plaats van het „mis drijf" verliet. Van het publiek trok hij zich niets aan. De klanten die hem op zijn weg naar de etalage in de weg stonden duwde hij resoluut op zij. RESTAURANT „MONDRAGON" ZIERIKZEE telefoon 01110-2670 serveert a.s^yrijdag-, zaterdag- en zondagavemd tanaf 17.00 uur weer de reeds alom bekende uitgebreide a j 10,— per couvert Dus ook vooraf aan de voorstelling „Soldaat Tanaka". Gaarne vroegtijdige tafel reserve ring Aktie contra lepra UTRECHT, 14-2. Een groep parti culieren in Haarlem heeft het initia tief genomen tot een nationale ak tie om gelden in te zamelen voor de bestrijding van lepra in ontwikke lingslanden. Het bestuur van de daartoe gevormde stichting „Neder land geneest de lepra" heeft dins dag op een persconferentie meege deeld, dat er op 5 oktober een radio- en televisiemarathon komt (tot twee uur 's naöhts), gepresenteerd door Mies Bouwman, waaraan vele be kende artiesten zullen meewerken. Mevr. K. van der Vlies-van der Vlies nu. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) Via Postema's „Uur" werd zij ge lipt voor de Club voor Slankblijvers, van mevr; Gratia S. van der Oye, in Den Haag deelneemsters en deelne mers (mannen mogen pok) van de „Cursussen voor betere voedingsge woonten'. De vrijwel slank te noe men stadgenote vertelt over haar er varingen in 't verleden, gevuld, met goed. bedoelde doktérspilletjes, die niet hielpen, sherrykuren en andere lapmiddelen, allemaal tot het mo ment dat een briefje uitging naar mevr. Van der Oye en in de tweede 'nelfl van 1972 heeft mevr. Van der Vlies cursus gelopen; eens per weck een uurtje in Den Haag en - als ge zegd - thuis verder uitwerken en doen, wat zij hoorde, vernam en aan richtlijnen meekreeg. OOSTERLAND, 13-2. Dinsdag avond bestond goede belangstelling voor de algemene ledenvergadering van de landbouwvereniging D.E.S. die gehouden werd in het café „De Pleisterplaats" onder voorzitterschap van de lieer H. J. van de Zande. Deze sprak een welkomstwoord in zonderheid tot de afgevaardigden van de zustervereniging Bruinisse. De voorzitter deelde mede dat deze avond in twee delen bestond, wat de vergadering betreft, eerst had deze een zakelijk en daarna een cultureel karakter. In zijn openingswoord wees hij op het prijsbeleid in de landbouw waarvan een verhoging eind februari naar voren zal komen, en waarvan men het beste maar zal hopen. De aardappelprijzen lagen vorige weken wat flauw in de markt, doch vertonen nu weer een levendi ger tendens. Sprekende over de kabinetscrisis was de voorzitter van oordeel dat we nog geen slap opgeschoten zijn en dat hier maar één woerd voor is, „droevig", We zullen geduldig moe ten afwachten. Oók de monetaire geldcrisis passeerde de revue, waar bij cle voorzitter opmerkte dat het slecht uitzag, doch dat er nu wel enig licht in de zaak gekomen is door de dollar-devaluatie. De gevolgen voor de export uit de USA wordt voor de Amerikanen gunstiger, doch ongetwijfeld zal men in ons land de minder gunstige ge volgen hiervan ondervinden, vooral onze bollcnkwelters zijn er niet ge lukkig mee, wat de export betreft. Na dit inleidend woord volgt bal lotage van een drietal nieuwe leden die worden ingeschreven. Vervolgens kwam de secretaris, de heer A. Bal, aan het woord met de rekening en verantwoording van het boekjaar dat ditmaal liep van 1 juli 1971 tol 31 december 1972, maar voortaan gaat lopen van 1 januari tot 31 de cember. Uit één en ander blijkt dat er een fikse verliespost valt 'te ver melden, in hoofdzaak omdat de pro visie van de Coöp. Aankoopverenï- ging, zijnde 10 °/u van de omzet, is komen te vervallen. Het bestuur dóet dan ook het voorstel om met ingang van 1 januari 1974 de jaar lijkse contributie van f 1,- te bren gen op f 5,- per lid. Hiervoor be stond geen tegenkanting van de ver gadering. De voorzitter dankte de secretaris voor zijn akkuraat beheer en ook de commissie van toezicht voor het controleren van de be scheiden. Het gevaar bestaat wel, al dus de voorzitter, dat verschillende evenementen zoals excursies en cur sussen voor de jongeren wel wat meer op de achtergrond zullen ko men in verband met de verliespost; op de rekening. Colc de fracties van KVP, VVD, ARP, CHU en DS'70 vinden, dat de relatieve en absolute vermindering van de subsidie hard bij die vereni gingen is aangekomen. Maar deze fracties - zo bleek woensdagmiddag in de Tweede Ka mer bij het debat over die begro ting - zijn nog niet zover dat zij miljoenen guldens extra beschikbaar willen stellen. Treinbotsing in Delft DELFT, 15-2. Op een viaduct in Delft zijn donderdagochtend om tien voor acht twee reizigerstreinen op elkaar gebotst. Volgens de eerste be richten zijn. in de ene trein twee mensen lidhl gewond. De andere trein was leeg. Het treinverkeer tus sen Delft en Den Haag is in beide richtingen gestremd. YERSEKE, 14-2. Maandag is in een voorlopige oplage van 25.000 exemplaren de Ocsterscheldekrant 1973 van de pers gerold, een uitgave van de afdelingen Yerseke, Roosen daal en Beurne (België) van de ac tiegroep Oosterschelde-open. Deze krant ondersteunt met vele beschouwingen het alternatief voor afsluiting van de Oostersehelde: ver hoging van de dijken tot op Delta hoogte, eventueel gevolgd door de bouw van een stormvloedkering. De Oosterscheldekx-ant behandelt het veiligheidsaspect, de biologische rijkdom, de recreatieve ontwikke ling, de werkgelegenheid en het standpunt van de waterschappen in zake de afsluiting. AMSTERDAM, 14-2 Be 59-jarige Amsterdammer J. van Scheppingen is ernstig gewond naar de Q.L.V.- Gasthuis overgebracht nadat hij woensdagochtend in zijn woning in de 2e Oosterparkstraat enige malen met een broodmes was gestoken. De vermoedelijke daderes, de 21- jarige uit Curacao afkomstige I. R. is aangehouden. De vrouw woonde sa men met een vriend op een kamer bij het slachtoffer. De vriend had haar dinsdag verlaten nadat- zij hern bij een ruzie met een schaar in de berst had gestoken. Volgens de po litie had zij ook 'zijn kleding aan stukken gesneden. Omdat de heer Van Scheppingen genoeg had van het geruzie van het tweetal verzocht hij de vrouw woensdagochtend haar boeltje te pakken en te verdwijnen. Zij ging daarop naar haar kamer, maar keerde even later terug met het broodmes. Twee doden bij aulo-ongeïuk MARKNESSE, 14-2. Bij een bot sing tussen twee personenauto's bij Marknesse (W.O.P.) is een echtpaar uit Blokzijl om het leven gekomen. Herv. Verenigingsgebouw, 2.30 uur bejaardenmiddag N.C.V.B. Herv. verenigingsgebouw, 20.00 uur, afdeling N.C.V.B. Stadhuis, 20.00 uur, vergadering ge- meentex-aad Zierikzee. Rcnesse Dorpshuis, jaarvergadering afdeling Noordwelle e.o. Ned. Bond van Plat telandsvrouwen. Donderdag 22 februari Zierikzee Schoolgebouw Chr. kleuterschool, 19.30 uur, ouderavond. Huis van Nassau, 19.30 uur, jaarver- gadering Vissersvereniging. Nicu werker k Dox-pshuis, 19.30 uur, dia-avond zen dingscommissie Gex-ef. Gemeente. Vrijdag 23 februari Haamstede Hotel „Vliegveld", 19.45 uur, lezing Natuur- en Vogelwacht „Schouwen- Duiveland". Dreischor „De Drie Schorren", 20.00 txux-, alge mene vergadering landbouwvereni ging „Dreischor", (spreker de heer T. Miedema). Het echtpaar, de 42-jarige slager P. de Vries en zijn 45-jax*ige echtge note D. de Vries-Innema, werd x-ij- dend op een voorrangskx'uising in volle vaart in de flank aangereden door een pex-sonenauto. Zwaar gewond werden opgenomen in het ziekenhuis van Emmeloord de ouders van het echtpaar De Vides, afkomstig uit Oudebiltzijl (Fr.). De bestuurder van de andere auto en zijn vrouw, uit Zwolle, liepen ver wondingen op. De vrouw moest ook naar een ziekenhuis. Meer geld voor en herstructurering Kruiswerk gevraagd BEN HAAG, 14-2. Be progressieve drie fracties in de Tweede Kamer hebben voorgesteld een bedrag van f 3,7 miljoen extra op te voeren op dc begroting 1973 van het departe ment van volksgezondheid ten be hoeve v^n het werk van de kruisver enigingen, omdat hierop te sterk bezuinigd ïs Het verhaal van een „ex-dikkerd" Donderdag 15 februari Zierikzee Huis van Nassau, 19.30 uur, alge mene jaarvergadering afd. Schou- wen-Duiveland Ned. Fruittelers Or ganisatie. Oosterland Verenigingsgebouw, 20.00 uur, voor lichtingsavond van de Ned. Hart stichting. Bruinisse Herv. Verenigingsgebouw, vergade ring N.C.V.B. Vrijdag 16 februari Zierikzee Huis van Nassau, Graanbeurs, 14.00 uur algemene vergadering Kring Schouwen-Duiveland van de Z.L.M. Mondragon, 14.00 uur, algemene ver gadering CEBECO-Zuidwest. Jeugdsociëteit „Brogum", 20.00 uur, voorlichtingsavond over „drugs". Nieuwerkerk Dox-pshuis, 19.30 uur, uitvoering fan farekorps „Muziek en Uitspanning". Oosterland Conferentiekamer, 19.45 uur, feest avond Openbaar Onderwijs. Zaterdag 17 februari Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, toneelvoor stelling Zuidelijk Toneel Globe, (Z.V.U.), Wcstenschouwen Hoofdingang Domeixien, 13.30 uur, crosswëdstrijden Delta-Sport: 15.30 uur, prestatieloop. Rcnesse Dorpshuis, tweede uitvoering „Luc- tor et Emergo". Maandag 19 februari Zierikzee Havenplein, 19.00 uur, start excursie „Stad en Lande" naar tentoonstel ling „Geschiedenis als hobby" te Middelburg. Mondragon, 20.00 uux-, afdeling „Phi- latelica". Dinsdag 20 februari Brouwershaven Hotel „Floris V", 20.00 uur, leden- vex-gadexing Rode Kruis. Haamstede Geref. kerk, 19.30 uur, afdeling N.C.V.B. Woensdag 21 februari Zierikzee Huis van Nassau, 9.00 uur v.m. tot 16.00 uur n.m., kursusdag gespreks techniek. Speldje De „grap" (maar het geldt een ernstige zaak), is dat voor „dikkerds,, de traditionele vaderlandse kookge- woonten totaal ondeugdelijk zijn. Die moéten worden veranderd. Tijdens de cursus ondervindt men dan ver der steun van andex-e lotgenoten, die doorgaans ook al jax-en talrijke kilo's overtollig vet hebben moeten sjou wen, maar nu - niet helemaal moei teloos, maar goed doenbaar - op weg zijn naar hun streefgewicht. Als dat bereikt is. komt er een speldje op de japon, door betrokkenen mogelijk nog hogere waardering dan een ko ninklijke onderscheiding. Niet hongeren De methodiek van het slank wor den, zoals wordt toegepast in het cursusschema is afkomstig uit Israël, waar mevrouw Van der ©ye ooit ook haar slankmakende wijsheid op deed Amerika is ook al aardig opgescho ten met deze methodieken, uitgaan de van de New York Board öf Heal- the, die dikke mensen in z.g.n. ver- vettingskiinieken op vergelijkbare wijze onderhanden neemt. „Tydens de cursus en ook nu niet, heb ik ceit een seconde moeten hon geren; het gaat om andere kookge- wconten en een specifieke leefwijze In december heb ik wel wat gezon digd, ben ook aangekomen, maar eenmaal weer op regel was het er meteen weer af". Advertentie Man neergestoken Enkele jaren geleden; druk op weg naar 8S kg. ZIERIKZEE, 14-2. Leeftijden en gewichten van dames moeten geheim blijven, maar met name het gewicht kan relevant zijn, bijvoorbeeld in het geval van mevr. K. vgn der Ylies-van der Vlies (Keetenstraat 90) te Zierikzee, die op een avond in september 1972 juist de koffie binnenbracht en als aan de grond genageld de buis bestaarde tijdens het „Groot Uur U" van Koos Postema, die dikke dames en beren „onderhanden had" en meteen er bij vertelde dat er redding mogelijk was zelfs voor de diksten. Mevrouw Van der Vlies behoorde tot die categorie. Met acht-en-tachtig kilo mag men dat wel zeggen. Even dit: mevrouw Van der Vlies is thans bijna toe aan haar streefgewicht" (68 kg) na een zesweekse cursus; richtlijnen in Den Haag en ze thuis opvolgen. Mevrouw Van der Vlies schiet nu vlot in een maatje 42 en - vertelt ze: „ik voel me eindeloos veel fitter, ben gelukkiger en had nooit kunnen denken dat zo iets voor mg was weggelegd, want ik heb ontzettend onder mijn corpulentie geleden". Medicijnen komen ex- bij de cur sus niet aan te pas, noch „tegen de muren opvliegen van de hongex'" Keuze mogelijkheid De cursist mag zoveel eten als hij of zij wil, maar dan wel van be paalde spijzen en - vult mevr. Van der Vlies aan - „er is keuzemogelijk heid genoeg". Een konsekwentie is wel, dat men wat langer in de keu ken moet staan dan voorheen, maar het bijna moeiteloos verlies van' veertig pond in zes weken, is zon „offertje" wel waard. Mevrouw Van der Vlies „onder gaat" haar metamox-fose wel, want ovex-al waar ze komt is de kreet: „maar mevrouw, wat is er met u gebeurd?'' Haar echtgenoot kreeg een andere vrouw, al bleef ze de zelfde. Cursus te Zierikzee Mevrouw Van der Vlies wil haar ervaringen voor Zierikzee en omge ving gaan doorgeven en begint - bij voldoende deelname - een cursus, onder supervisie van de „Club voor Slankblijvex-s". In aanmerking komen dames en heren, die een overwicht hebben van 10 tot 16 kg. Be cursus gaat zes tien weken duren (1 uur per week) en de gegarandeerde verslankings- faktor is dan wel 1 kg per week. Mevrouw Van der Vlies, mooie, goed verzorgde, chique geklede gestroom lijnde vrouw, heeft tientallen jaren geleefd in de situatie: „als k maar naar eten keek, werd ik al dik", maar de komende zomer kan ze rustig in een fleurig badpak het strand betreden en er zullen stellig mannen zijn die langer opkyken, dan strikt nodig is, als zij passeert. De cursist(e) wordt ge-adviseerd eerst haaxVzijn arts te raadplegen, •maar doorgaans hebben de medici geen bezwaren. Integendeel, vele ax-tsen verwijzen hun te gezette pa tiënten naar de cux-sussen van Gra tia S. van der Oye, die te Zierikzee in mevrouw Van der Vlies een vu rig pleitbezorgster heeft gevonden. Zij kan vijftien cursisten gebruiken. Eén heeft ze er al; haar eigen man, die beslist van kilo's vet af meet, al les onder het motto: „de geschoolde ex-dikkerd helpt de dikkerd van BIOSCOOP DE CONCERTZAAL ZIESÏSKZEE Telefoon 01110-2770 In tegenstelling tot wat op de affiches vermeld staat a.s. zater dagavond geen voorstelling, wel echter vrijdagavond 16 februari aanvang 20.00 uur en dinsdagavond 20 februari aanvang 20.00 uur brengen wij de meest komische film van 1972. U mag hem niet missen! MIML/LMDD BUZZWCt/VWUSOUa/ PETER COOK/TONY CURTIS/MIREILLE DWÏC MftRIEBUBOIS/GERT FROBE/SUSAH HAMPSHIRE NICOLEITA MACHIAVEILI/OUOLEY WOORE/ PEER SCHMIDT/ERIC SYKES/TEBRY-1H0IWS Voorverkoop aan de kassa en telefonisch van 11.00-12.00 uur op de dag van de voorstelling. Toegang alle leeftijden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 2