COMMANDANT C. BERREVOETS 40 JAAR IN DE BLUSSERIJ Ontstaan en betekenis van de Zierikzeese straatnamen Jaarvergadering L.R. Westelijk Schouwen STREEKNIEUWS Stijgende omzet in eerste boekjaar van nieuwe organisatie CEBECO-Zuidwest Lopend seizoen levert onuitputtelijke mosselvoorraden op ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag G februari 1973 Nr. 21230 Bijzonder brandweer jubileum Cursus Streekgeschiedenis ZIERIKZEE, 5-2. Er is een moment geweest dat de Brandweerinspektie te Breda aarzelde of de comman dant van het Zierikzeese vrijwillige brandweerkorps wel als zodanig benoemd kon worden, want ze von den hem zo „speels". Over het bijna-misverstand is men in Breda toen gelukkig toch maar heengestapt en zo werd in 1951 de heer C. Berrevoets bevelvoerend commandant van de stedelijke brandweer. Dat jaar (1951) was er dus een met een bijzonder merkteken in de lange brandweercarrière van commandant Berrevoets, die „speels" erg goed wist te combineren met een bijna natuurlijk overwicht op mensen, in een sfeer van gelijkheid en vriendschap. Dat is een goede eigenschap voor een „offi cier" en daarom zo zeldzaam. Een lange brandweercarrière voor betrokkene: inderdaad, want donderdag 8 februari a.s. viert de heer Berrevoets zijn 40-jarig jubileum. Dat is zelf landelijk vrij uniek. korps uiteraard niet voorbij ging. Maandenlang was men in dienst. Een vast kwartier was ingericht in het politiebureau en een vaarploeg werd ingesteld. Mensen, dieren, gebouwen kregen de volle aandacht en nu - na twintig jaar - resteert de herinnering aan een tijd van „ellende en plezier". Andere branden. Alarmerende branden nadien wa ren Timmerman Verbeek (St. Ja- cobstraat), „Tearoom Perfekta" (Vis- straat) en later pand Hendrikse (Nieuwe Boogerdstraat). Er kwam ook een eindeloze stroom schoor steenbranden en veel werd aan brandpreventie gedaan. Geholpen wordt ook in de andere gemeenten, maar dat moet subtiel gespeeld, want brandweermensen willen nog wel eens op hun strepen staan. „Spullen' kwamen er en zijn er: de grote wagen, de gecombineerde hoge- en lagedrukwagen. de motor- pomp. de magyrusladder. en de poe derwagen. Dat materieel (straks in de Cebeco- garage) staat altijd onder „stoom" en is in staat een potentieel grote brand, toch klein te houden. Vorst bij brainl ..Vorst is ook iets bij brand", zo vertelt de heer Berrevoets, die zijn geheugen ondersteunt met een geel boekje „waar het allemaal in staat". Negen graden vorst noteerde hij in 1956 bij een zware pakhuisbrand aan de Nieuwe Haven. Zout water mijdt men zoveel mogelijk; zoetwaterbron nen zijn schaars en vaak is men der halve op de waterleiding aangewe zen. De woonwagens vormen een griezelig hoofdstukje apart in het brandboekje. Een grapje in het kader van brand preventie: „meneer kunt U nu mijn schoorsteen niet afkeuren? Ik vind hem zo lelijk en wil een nieuwe, maar mijn man wil het niet". Ging niet door dit „speelse" voorstel en dan komt de commandant tot slot ,.op zijn mannen". „Fijne kerels, die hun best doen. Het korps is een een heid. Valt iemand buiten het korps kader op punt van inzet en mentali teit, dan is het snel met hem ge beurd. Iedereen moet op iedereen kunnen vertrouwen". Commandant. Berrevoets werkte onder vijf burge meesters, die hij „verbood" zich di- rekt met het blussen te bemoeien. Gekkigheid natuurlijk, maar voor afbakening van grenzen is hij wel en zo slecht is hij kennelijk bij de ma gistratuur niet overgekomen, want hij mag blijven tot zijn 65ste jaar. „Dat is mijn mooiste jubileumge schenk", aldus de heer Berrevoets, die met zijn mensen blijft waken dat het vuur Zierikzee niet bespringt en als het zover is blijkt hij paraat, dag en nacht. Veertig jaar al! Het dons nog op de lip en 19 jaal oud stapte de jubilaris van straks, in 1933 het korps binnen, nog anders gestruktureerd dan het huidige ui teraard, maar toch wel al bestaande uit zo'n dertig mensen. Hij was één van de jongste, onder leiding van (wijlen) zijn vader, de toenmalige brandmeester M. Berrevoets. De uit rusting bestond toen uit een soort gummipakken „die altijd kleefden". Eens bij een nachtelijke brand was een kolenkit aan de jas blijven plak ken en dat op weg naar een brand Het materieel bestond uit een open. op een Ford gemonteerde spuit, die het uithield tot de ramp. De heer Berrevoets arriveerde ongeveer ge lijktijdig met die Ford. Opperbrand- meester was toen de heer P. Ver beek. „Wel totaler „Het brandde vroeger rtiet vaker, maar wél totaler", aldus de indruk ken van de jubilaris over de voor oorlogse „fikkies". Dat hing uiter aard samen met het aanwezige blus- materieel en dan was het ook nog wel zo, dat de mannen niet zo opti maal waren ge-instrueerd en gebre vetteerd als tegenwoordig. Echte fikse branden waren in de oorlog de panden van Thien en Itisch en een logement aan de Balie. Vooral de Risch-brand gaf moei- (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) lijkheden, want de zaakvoerder stond in intieme relaties met de Duitse bezetting en het woord „sabotage" viel snel. Er kwam zelfs een Duitse spuit uit de Westhoek, maar ook het bezettingswater vermocht de laaien de gloed niet te stuiten. Een mee valler voor de mannen van Zierik zee was het instorten van een pla fond, waardoor teilen met „alles van de keu" omlaag kwamen zeilen en dat was dus thuis worst braden na de brand, want in die verpolitiekte situatie was men niet scrupuleus. Water voor die branden werd ge haald uit de (nog aanwezige) put aan de Fonteine. Oud Engels materiaal Na de oorlog veranderde wel iets en typisch was de komst van oud Eugels materieel („de Harland" en de belleriwagen) en de mannen werden in battle-dress gestoken. Wat men in militaire kringende „inwendige dienst" noemt, wérd grondig aangepakt, want vroeger was dat maar zo zo. Er kwamen wel ingewikkelde stukken uit Breda, maar om al die technische details en kreten op de mensen over te brengen viel niet mee. De comman dant ging lessen in de Baroniestad en de mannen bleven op cursussen niet achter. Zo zat men al stevig in het zadel toen de ramp kwam, die aan het RENESSE, 2-2. Vrijdagavond hield de Landelijke Rijvereniging „Weste lijk Schouwen" haar algemene jaar vergadering onder leiding van haar voorzitter, de heer N. J Beije in het hotel-restaurant „Het wapen van Renesse" te Renesse. De voorzitter kon een groot aan- tal leden welkom heten en speciaal de heer A. J. Hanse als vertegen woordiger van de Gewestelijke Bond van Landelijke Rijverenigirigen. In zijn openingswoord spoorde de heer Beije de leden aan aktief te blijven en de lessen trouw te bezoeken. Naast de instructeur, de heer W. de Braarker geeft mej. E. van Iersel in het vervolg les aan nieuwe pony le den. De geplande samengestelde wed strijd op 10 februari gaat niet door. Op 2e Pinksterdag zal de vereniging uit komen op een concours in Ber gen op Zoom. Er worden 4 streek- wedstrijden gehouden in samenwer king met „De Schouwse Ruiters" uit Dreisehor. heren ir. M. Draisma, P. A. Wage- van ningen en dr. ir. C. W. C. kom. ZIERIKZEE ZIERIKZEE, 5-2. Het kenbaar ma ken van straatnamen door bordjes is niet altijd gebruikelijk geweest. In Zierikzee is dit voor het eerst het geval in 1897 en was de prijs per stuk 50 cent. De namen der straten werden vroeger niet officieel vast gesteld, maar de volksmond bepaal de de namen daarvan, die dan weer door het stadsbestuur werden over genomen. Over dit onderwerp hield de heer J. M. J. Lokker, secretaris van „Stad en Lande" de derde lezing van de cursus streekgeschiedenis. Spreker deelde de stof chronologisch in en begon dan ook met het oudste ge deelte. De kern van de stad werd ge vormd door de kerk, het kerkhof (kerkplein) en het 's Gravenhof. Het mag verondersteld worden, voldoen de bekend te zijn. dat Zierikzee ge sticht is aan een kreek, en zich langs Algemene vergadering Z.L.M. De Kring Schouwen-Duiveland van de Z.L.M. houdt de algemene vergadering op vrijdagmiddag 16 fe bruari a.s. in de Graanbeurs van het Huis van Nassau. In deze -vergade ring zullen inleidingen worden ge houden over het onderwerp „De toe komst van het Zeeuws landbouwbe drijf in het lieht van de vergrote E.E.G.". Sprekers hierover zijn de De financiën werden in orde be vonden. De nieuwe kascommissie be staat uit mevr. M. Dalebout-v. d. Sluis en de heer Bakker. Een totaal herzien huishoudelijk reglement werd door de voorzitter voorgelezen en door de vergadering goedgekeurd. Bestuursverkiezing De bestuursverkiezing leverde geen problemen op en de aftredende voorzitter, de heer N. J. Beije werd herkozen. Het bestuur loopt al een tijd rond met plannen voor een over dekt manege-gebouw te realiseren. De voorzitter polste de leden die er zeer enthousiast over waren. In de wintertijd geeft de buitenmanege de nodige problemen met een te nat terrein of door vorst te hard gewor den ring. Het bestuur wil trachten hier voor verdere stappen te onder nemen. De heren A. Padmos en J. C. Prin ce vertoonden tot slot een prachtige serie dia's over paardenevenementen on strockwedstrijden. deze kreek langzaam in oostwaartse richting heeft uitgebreid. In het oud ste gedeelte o.a- vinden we de Lom bardstraat, genoemd naar de Lom barden (Italiaanse bankiers) die daar hun wisselkantoren hadden. De Ko raalstraat herinnert aan de Koraal- schole, waar de zangers werden op geleid en niet zoals men zou denken, aan de zeekoralen. De markten ont leenden meestal hun namen aan het product wat er verdocht werd; een naam als melkmarkt spreekt voor zichzelf. De Meelstraat was oor spronkelijk de Middelstraat, die door het midden van de stad liep. terwijl Poststraat een verbastering is van Potstrate en komt dit in 1321 al voor. Wellicht was hier een potten bakkerij of genoemd naar het uit hangteken „Waar de pot uithing' als danduiding van de koopwaar. Het blijft gissen, de oorsprong van deze naam is niet bekend. ZIERIKZEE, 6-2. In het jaarver slag 1971-1972 van CEBECO-Zuid west wordt vermeld dat in dit eerste boekjaar van de nieuwe organisatie sprake is van een stijgende omzet, in vergelijking met het totaal van de omzetten der verenigingen in het laatste boekjaar vóór de fusie. Deze bedroeg nl. in het boekjaar 1970- 1971 f 87.696.000,De omzet van CEBECO-Zuidwest beliep een be drag van f 93.109.000, CEBECO-Zuidwest ontstond toen de leden van elf coöperatieve vereni gingen hun fiat gaven aan de voor stellen van hun besturen, om de za kelijke belangen met ingang van 1 juli 1971 te bundelen in een nieuwe organisatie. OOSTERLAND Ouderavond Chr. Schoolvereniging De Christelijke Schoolvereniging, voorzitter de heer J. A. van der Weele houdt op vrijdagavond 9 fe bruari de jaarlijkse ouderavond in het schoolgebouw aan de Van den Abeelestraat. Alle ouders der leer lingen, zomede de leden van de schoolvereniging werden uitgenodigd naar deze avond, die geopend zal worden door de predikant van de Ger. Gemeente alhier, ds. W. Hage. Verder zal als spreker optreden de heer J. Groeneveld. hoofd van de B. L.O.-school te Middelharnis. Deze heeft als onderwerp: „Het B.L.O.-on- derwijs." Verder zal het hcofd van de Chr. school alhier, de heer J. D. Bart. verslag uit brengen over het schooljaar 1972. Het bestuur hoopt weer op een goede belangstelling. Vergadering Maiskern „Duiveland" De „Maiskern Duiveland" zal op heden (dinsdagavond) 6 februari een vergadering houden in het café-res taurant „De Blauwe Keet" alhier. Alle landbouwers, die interesse heb ben in het verbouwen van korrel- mais dit jaar worden op deze bijeen komst verwacht. In feite - zo wordt medegedeeld - is de omzetstijging groter dan uit de genoemde cijfers valt af te leiden, omdat het handelsverkeer tussen de oude verenigingen na de fusie uiter aard is vervallen. Het wordt ver heugend geacht dat het eerste boek jaar met een batig saldo kon worden afgesloten, nadat de afschrijvingen op verantwoorde wijze konden wor den verricht en voorts ook de voor zieningen konden worden versterkt. Omzetcijfers De omzetcijfers luiden: Granen, zaden en peulvruchten 102.765 ton nen (f 42.016.000.zaaizaden 6.504 tonnen (f 5.523.000.pootaardap- pelen 6.310 tonnen (f 2.064.000): mest stoffen 62.012 tonnen (f 15.084.000, consumptie-aardappelen 60.680 ton nen (f 4.911.000,gewasbescher mingsmiddelen f 5.863.000,uien 16.500 tonnen (f 567.000,veevoe ders 18.435 tonnen (f 7.284.000); ruw- voeders 5.284 tonnen (f 329.000, vaste en vloeibare brandstoffen 16.854 tonnen (f 3.247.000,diverse artikelen f 2.617.000,—; diensten f 3.604.000,Totaal aantal tonnen 285.344; totaal in guldens f 93.109.000. Van de behaalde omzet, groot f 93.109.000,resulteerde, nadat aan alle statutaire verplichtingen tot af schrijving ruimschoots was voldaan, een batig saldo van f 65.000, i Advertentie) NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank TJ bent welkom bij uw Nutsspaarbank Aan- en verkoop en bewaarneming „Maerman" en „maerwijf" In de Maarstraat verkochten de „Maerman" en het maerwijf" hel minderwaardige vlees dat niet in de vleeshal zelf verhandeld mocht wor den. Namen ontleend aan de stads poorten, zoals de Hoofdpoortstraat, genoemd naar de in 1624 gebouwde Hoofdpoort; ook wel Bolwerkstraat naar het Blauwe Bolwerk en in de volksmond ook nu nog „de Poort- straete". Of de Nobelpoort naai' de gelijknamige straat is genoemd of omgekeerd, is niet bekend en even min is de afleiding zeker. Mogelijk, dat er net als in andere steden een uithangbord met de Nobel -(munt) hing. Ook is het niet uitgesloten, dat het hier een eigennaam betreft. Na het beleg van 1304 kwam de grote stadsuitbreiding naar het oos ten. Namen als Molen- en Hogemo- lenstraat spreken voor zichzelf en herinneren evenals de naam Water molen aan de talrijke molens, die de stad rijk was. De Watermolen is een zeer oud gedeelte van de stad. In 1220 was hier reeds de grafelijke watermolen, als huwelijksgift geschonken door Graaf Willem I aan zijn tweede vrouw Maria van Brabant. St. Joostmeet, wei of landbouw grond aan de rand van de stad. Meet betekent gewoon wei of hooiland. Wordt ook nu nog de Meet genoemd. Het Jannewekken (Wekken betekent doodlopende weg) was evenals een slop of steeg een nauwe straat, maar daar de naam slop een ongunstige betekenis heeft gekregen, wil men er niet meer wonen, zodat Visslop en 's Heer Arendsslop de naam straat kregen. Het Groot Slop heet nu Paardenstraat; wellicht woonden hier de slepers en stalhouders, die er hun paardestallen hadden. In de volksmond beter bekend nu als „Hel concertzaalstraatje". St. Thomas-St. Domus St. Domus komt niet op de heili genkalender voor, maar is een ver bastering van St. Thomas. Domus was trouwensin Zeeland een heel gebruikelijke naam voor Thomas. De oude Zierikzeeënaars hebben hel nog meestal over het „achteron\metje" als ze de St. Domusstraat bedoelen. Dan Slabberswerf. (Werf is een erf of verhoogde grond langs een water of rondom een hoeve. Ook nu nog komt de naam Slabber voor in Wal cheren, zowel als voornaam en fa milienaam. Toch moeten er vroeger in Zierikzee slabberscheepjes ge bouwd zijn voor visvangst op de Noordzee en aan de Scheldemonden. maar waar deze werf lag is niet bekend. In 1443 was op het Slabberswerf het klooster van de zwarte of Cellezus- ters. Het St. Lievensstraatje heette in 1870 nog Zwarte zusterstraatje. De St. Annastrate was de rosse buurt van Zierikzee, gelegen bij de stads muur (ong. tuin notaris Karsten). Deze straat komt in 1502 voor in het waarheidsboek van de stad. („De Sl. Annastrate. daer de gemeene meys- kens woenen."). Tenslotte werd na het slopen van de walmuur in 1829 de wandeling aangelegd, ook bekend als Slinger- bos. Na afloop van de lezing was er gelegenheid tot het stellen van vra gen, waarvan velen gebruik maak ten. Hierna dankte mevrouw M. E. Jan- sen-Glas de heer Lokker voor deze leerzame en geslaagde avond. Maandagavond 5 februari spreekt de heer C. M. van Hoorn, arts over de geschiedenis in de geneeskunde en wel in het bijzonder over een be roemde Zierikzeese arts. W. P. M. Bee- K>vekersverenigiüi"; „Algemeen Vissersbelang Vereniging van Oud-leerlingen De Vereniging van Oud-leerlingen der Tuinbouwwintercursussen te - Zierikzee komt bij een op dinsdag avond 6 februari a.s. in het Huis van Nassau voor het bijwonen van een door de fa. Rijk-Zwaan te organise ren sla-avond. Bezoek circus Een 100-tal leden van D.F.S. in de leeftijd van 8-16 jaar heeft zaterdag middag ëen matinévoorstelling van het Russissch Staatscircus, dat tijde lijk in Rotterdam verblijft, bezocht. Dit als compensatie voor het niet bij kunnen wonen van deze leeftijds groepen der sportverenigingen van de grote feestavond, binnenkort te houden. Daartoe ontbreekt de beno digde ruimte. De jongelui hebben zich uitstekend vermaakt (ondanks dat ze geen woord Russisch ver staan). 20 jaar consul Een bestuursafvaardiging van de s.v. „D.FS." heeft op 1 februari 's avonds onder aanvoering van de voorzitter, de heer R. Saman de ju bilerende consul van de KNVB. de heer P. Rademaker gefeliciteerd met zijn maar zelden voorkomend jubi leum. Natuurlijk was er een aanden ken en werden veel oude herinne ringen opgehaald. MIDDENSCHOUWEN Burgerlijke stand over januari Geboren: 3. Maria Johanna Lena. dochter van J. C. Stouten.en C. Vaa- ne (Kerkwerve); 16. Clazina Hendri- ka. d. v. T. van Sligtenhorst en J. H. P. Nieuwenhuijse (Kerkwerve): 26. Pieternel la Tona. d. v. J. Landman en A r. van der Werf (Kerkwerve). BRUINISSE, 2-2. In de te Brui nisse gehouden vergadering van de Mosselkwckcrsvereniging Algemeen Vissersbelang hield de voorzitter de heer W. Okkerse een jaarrede, waarin hij memoreerde hoe de mos- selkwekcrs in mei 1972, een slecht seizoen afsloten, althans wat de fi nanciële uitkomsten betrof. Ilct nieuwe seizoen dat in juni be gon en dat nog steeds aan de gang is, kenmerkt zich door een schier on uitputtelijke mossel voorraad op de kweekpercelen en op de wilde ban ken, wat op zijn beurt weer leidt tot een te grote aanvoer en te lage prij zen. Vandaar dat reeds vroeg gelegen heid werd gegeven mosselen in het opvangfonds te lossen, een uitkomst voor de kwekers die hun mosselen niet in de vrije handel konden afzet ten. De kettingreactie daarvan was weer dat de gelden uit het Mossel fonds waarmee de mosselen, die geen koper konden vinden worden betaald spoedig uitgeput raakten. Verhoging van de heffing om het fonds weer op peil te brengen was meerdere malen nodig. Men begon met een heffing van 30o van de minimumprijs, verhoogde die tot 40%. maar moest op een gegeven ogenblik zelfs 50 van de mini mumprijs. eisen, om de financiële gevolgen var. de te grote aanvoer het hoofd te kunnen bieden. Gelukkig traden weer verlagingen op als men weer voldoende reserve gevormd had. maar de hoop in de cember. dal men zonder verdere verhogingen het einde van het sei zoen wel zou halen en dat men het seizoen zou afsluiten met een flinke reserve in de fondspot. bleef ijdel. De laatste weken worden meer mosselen in het fonds gelost dan ooit te voren. De oproep om twee keer in de maand december een vrijwillige aanvoerstop in te voeren werkte gunstig. Spreker dankte de leden die voor 90 aan de oproep gevolg hebben gegeven. Meer staaltjes van eensge zindheid in de mosselwereld, zowel in Bruinisse, als in de andere mossel plaatsen, zouden ongetwijfeld een betere sfeer en een meer vertrouwe lijke samenwerking scheppen. De palingvisserij Het jaar 1972 was ook het jaar, dat een aantal mosselkwekers overscha kelden op de palingvisserij. Van alle kanten werd het recht van deze mensen, die geslachten lang de Gre- velingen als rivier waarop zij in de mosselen hun brood hadden verdiend en bevist aangevallen. Gelukkig dat zes van de tien uitgegeven verdun ningen aan overschakelende mossel kwekers werden toegewezen, terwijl nog aan drie anderen die de paling visserij in Bruinisse reeds vroeger uitoefenden eveneens een visvergun ning werd verleend.'Zij sloten in 1972 een seizoen af. dat niet al te beste resultaten opleverde. Dat aan de overschakelende mos- selkwekers. na verschillende bespre kingen met autoriteiten hierover tcch een liquidatie vergoeding werd toegezegd, was verblijdend. Gok de data, waarin de mossèlper- celen die door de overschakelenden werden ingegeven moesten ontruimd zijn, kon diverse malen worden ver schoven, omdat de palingvissers toch gelegenheid moesten hebben om hun mosselen, aan de handel af te leveren Thans is deze datum 1 april 1973 Op 24 maart 1972 werd in Zierikzee de voorlichtingsdag gehouden, waar bij-vele vragen die er leefden op het gebied van de afwikkeling van de Deltaschadewet en de interpretatie van velschillende artikelen van de Deltaschadewet werden opgelost. Tussentyilse schade Dat de afwikkeling niet plaats vond van de tussentijdse schade ont staan door de afsluiting van de Gre- velingen en de uitgifte van vervan gende percelen voor de kwekers die in de Grevelingen hun grond verlo ren stemt verdrietig. „We worden het moe, nu het ene jaar na het an dere verstrijkt en Bruinisse hel slachtoffer is en blijft van hel feil; dat de Grevelingen vroeger werd af gesloten dan de Ooslerschelde.' Hie: wreekt zich het feit, dal Brui nisse in diverse commissies in het geheel niet of niet sterk genoeg ver tegenwoordigd is. Ook het verwateringsprobïeem wordt, nu het Hornlje niet aan de verwachtingen schijnt te voldoen, een met het oog op de tijd, klem mend. Rapporten en praktijk spre ken elkaar tegen. Een nieuwe voorlichtingsdag van Rijkswaterstaat en Deltaschade af wikkelende instanties is beloofd en zal worden gehouden. Ongetwijfeld nuttig en nodig, want diverse maatregelen lijken er op ge richt te zijn, dat men van mossel- kwekers, klanten van sociale zorg wil maken. Een goede geste noemde spreker dan ook, dat door, het Visse rijschap een commissie werd inge steld voor de „Verbetering van de rechtspositie van de mosselkwekers". Hij pleitte in het slot van zijn toe spraak voor eensgezindheid, en geen onnodige agitatie te voeren, tegen collega's in andere plaatsen waar door de kloof tussen Bruinisse als eerste slachtoffer van de deltawet ken en de anderen, die nog geen slacht offer zijn ,maar ongetwijfeld worden, wordt verbreed en het bestuur te steunen in zijn strijd om te bereiken dat recht wordt gedaan aan de be langen van de kwekers, die hetzij hun bedrijf liquideren, of hun be drijf voortzetten. Aan het begin van zijn toespraak had de voorzitter er het in december overleden lid M. Jumelet Az. her dacht, die wel niet meer aktiel' in het bedrijf werkzaam was, maar die toch lid van de vereniging was ge bleven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5