WATERSCHAP SCR-DUIVELAND DISTRICTEN II EN Hl Amro-bank overvallen „Crescendo" en „Nieuw Leven" hielden solisten-concours Onderling solistenconcours te Zierikzee s AGENDA een nieuwe giller >an gerard ouiy de mater Man samöiuft samen thuis DAVID NIVEN JEAN-PAUL BELMONDO ELI WALLACH BOURVIL Buit bij overval GEMEENTEBESTUUR SPRAK MET BEWONERS PLAN-WEST Toestand van de Delingsdijk gaat achteruit BROUWERSHAVEN, 31-1. Voor de jaarlykse vergadering: van het Wa terschap Schouwen-Duiveland voor de distrieten II en III, gehouden in café-restaurant „Jacob Cats" te Brouwershaven bestond een goede belangstelling. De voorzitter van district II, de heer C. Gast verwelkomde de aan wezigen in het bijzonder de dijkgraaf de heer A. M. Geluk. In zijn openingsrede stelde de heer Gast, dat nu de watergetijden achter de Brouwersdam hun invloed niet meer doen gelden op de daarachter gelegen dijken deze thans als twee de waterkering fungeren. De glooi ingen hiervan zijn gecontroleerd en verkeren in een goede staat, hier en daar is op de waterlijn nog wat bij gestort. De verrichtte peilingen aan de noordzijde het afgelopen jaar, zowel buiten als binnen de dam waren over het algemeen gunstig te noemen, be halve bij Scharendijke, waar wat achteruitgang is waargenomen. Hier is nog wat mijnsteen bijgestort. Bij Brouwershaven was er enige ver dieping bij de loswal veroorzaakt door de draaiende schroeven van de schepen. Ook hier is nog wat gezon ken. De aanliggende havens worden nu voor andere doeleinden gebruikt. De gemeente Bouwershaven geeft daar al uitbreiding aan. Ook in de haven van Scharendijke is meer ac commodatie aangebracht voor zijn bestemming. Op verschillende plaat sen achter de dijk zet de bebouwing nu door m.b.t. de recreatieve ont wikkeling. Hoe dit zich zal ontwik kelen aan de dijken is nog een kwes tie van ai^aohten, daar deze nu alle nog zijn verpacht. Waterbeheersing Wat de waterbeheersing betreft verkeert het waterloopstelsel in een goede staat, vele leidingen zijn nu gedolven. In de secundaire leidingen zijn op verschillende plaatsen talud beschermingen aangebracht, hetgeen in eigen beheer wordt uitgevoerd. Ook wordt er jaarlijks een bepaalde lengte aanbesteed aan een aanne mer. Grote eisen zijn er het afgelo pen jaar aan de ontwatering niet gesteld. Het was een jaar met zeer weinig neerslag. Het gemaal in Den Osse is de gehele zomer buiten dienst geweest. Er zijn grote herstel werkzaamheden aan verricht. Over last van water deed zich niet voor daar het gemaal aan de Prommel dit vlot kon verwerken. Den Osse heeft zodoende afgelopen jaar nog geen 100 uren gedraaid. De schouw op de kavelsloten is weer gehouden en over het algemeen goed uitgevoerd in dit district. Zij, die in gebreke gebleven zijn hebben reeds een schrijven ontvangen om het alsnog te doen. Aan de lozing van afvalwater op de poldersloten zullen steeds grotere eisen worden gesteld. Aan de wegen worden steeds gro tere eisen gesteld door het toene mende en zwaardere verkeer. Het is een dure zaak om dek- en slijtlagen aan te brengen en eventuele verbre ding van wegen. De bermen zijn het afgelopen jaar door het Waterschap gemaaid. Liep het in het begin wat stroef, thans is dit verbeterd dooi} aanschaf van toepasselijk materiaal. De aangelanden, die deze bermen zelf willen maaien kunnen zich op geven bij de technisch ambtenaar. De plannen voor een verdeelweg van Scharendijke naar Zierikzee zijn uit Het Streekplan geschrapt. Wel is vastgesteld een weg vanaf Repard te Scharendijke aansluitend aan het grote wegennet en kunstwerken naar Renesse. Hierna gaf de heer J. v. d. Wekken voorzitter van het district III een globaal overzicht. Wat de zeewerin gen betreft deelde de heer v. d. Wekken mede, dat tussen het gemaal Prommelsluis en de haven Flaau- wers alsmede tussen de haven Flaauwers en de Val van Flaauwers slechte gedeelten steenglooiïng met betonspecie zijn volgewassen. De steenglooiïng is thans vanaf de Prommelsluis tot de Ringdijk Schelphoek met uitzondering van een stukje Vilvoordse steenglooiïng met betonspecie volgewassen. Geen schade Dat dit volwassen uitstekend werkt is gebleken bij de laatste zwa re storm in nov. j.l. daar er bij windkracht 12 geen schade aan de glooiing is ontstaan. De scheuren in de asfaltglooiïng Schelphoek worden regelmatig gedicht. Tussen de haven Schelphoek en Koudekerkse zeedijk is een slijtlaag aangebracht. Voor het dichten van de gaten in de buiten berm achter de steenstrook is steen, welke beschikbaar kwam van de te maken jachthaven Bruinisse aange voerd. De uitkomsten der peilingen in district 3 waren niet ongunstig. Over het wegennet deelde de heer v. d. Wekken mede, dat langs de verharding van de Delingsdijk een verbreding van asfaltbeton is aan- gebacht (ged. Zuidernieuwlandsweg tot Heuvelsweg). De toestand van de Dellngsdyk gaat hard achteruit en het is nood zakelijk dat de verharding 2 meter wordt uitgebreid. Verschillende wegen kregen een slijtlaag o.a. Turelureweg,- Prunje- weg, Florisweg, Tellersweg en Kie- vitsweg. Een gedeelte Zwaardweg. werd voorzien vah een dëkla'ag; De schade aan de wegverhardirigëri werd herstelddoop de onderhouds ploeg van het waterschap. De-slijtr en deklagen door fa. Offringa. Over de waterleidingen werd meegedeeld, dat op verschillende plaatsen langs de waterleidingen de kanten er in vallen. Vanaf het PrunjegemaaL tot de Zwaardweg wordt betuining aangebracht. Dit -zal, in de toekomst ook geschieden aan de westzijde van de Zwaardweg. Concentratie Dijkgraaf A. M, Geluk hield een inleiding over de grotere córicentra-1 tie van waterschappen 'in Nedërland waarbij hij ook dé ïrinchtlrig bétrdk' van het w'aterschap Schoüy/éri-Dui- veland. De heer' Kloosterboer ischétste de' tóestand van de zeeweringen, wegén en waterlopen. Tenslotte was het de heer Rotte," die de aanwezigen méé inzicht, gaf over de begroting, de inkomsten en uitgaven van hét schap! Diverse personen stelden nog vragen welke door dijkgraaf Geluk werden beantwoord. OUWERKERK, 30-1. In het Dorps huis te Ouwerkerk vond het reeds aangekondigde onderlinge solisten concours plaats, waaraan deelnamen leden van de muziekverenigingen „Crescendo" uit Dreischor en „Nieuw Leven" uit Ouwerkerk. Jury was de heer A. L. van Wal lenburg, die de optredende elf kwar tetten beoordeelde naar de rubrieken zuiverheid, tempo, nuancering, voor dracht, opvatting en frasering, rit miek, klankgehalte, techniek en sa menspel en keuze van het nummer. Na afloop zei de heer Van Wallen burg dat het kwartet-spel zeer moei lijk is. In aanmerking genomen dat het voor de meesten de eerste keer was dat zij als solist optraden, had het resultaat hem niet teleurgesteld. Hij hoopte dat deze eerste stap zou leiden tot verhoging vn het muzi kale peil en het deelnemen aan een „echt" concours zou mogelijk maken. De uitslagen De voorzitter van „Crescendo" maakte de uitslagen bekend. Deze zijn als volgt: Kwartet 1: C. van Dixhoorn, piston; A. de Bil, alto; J. Padmos, bariton; J. v. d. Linde, es-bas: 58Vï pnt. Kwartet 2: L. Raamsdonk, sopr.- sax; G. Stoutjesdijk, trompet; J. Manni, alto; J. v. d. Sande, trom bone: 59'/2 pnt. Kwartet 3: L. v. d. Weyde, trom bone; A. de Waay, trombone; W. Terpstra, trombone; A. Terpstra, trombone: 58 pnt. Kwartet 4: U. Manni, bugel; P. van Donge, clarinet; Carla Vijver berg, clarinet; D. Sies, tuba: 59 pnt. Kwartet 5: C. van Dixhoorn, piston; H. van Donge, bugel; Terp stra, cor; P. Quist, bariton: 58 pnt. Kwartet 6: P. Vijverberg, clarinet; Marja Stoutjesdijk, clarinet; H. Hil- lebrand, alto; P. v. d. Weyde, bari ton: 58'. 2 pnt. Kwartet 7: L. Raamsdonk, sopr- sax; W. Koopman, alt-sax; R. v. d. Weyde-Smits, tenor-sax; A. de Waay, trombone: 62 pnt. Kwartet 8: J. Smits, piston; Jac. Manni, piston; P. Stoutjesdijk, cor; J. Boot, clarinet: 55 pnt. Kwartet 9: P. J. van Donge, clari net; H. Terpstra, clarinet; A. v. d. HET „KOMMERTJESWEEGJE" BURGH. Het Waterschap Schouwen-Duiveland heeft, zoals de dijkgraaf A. M. Geluk in de distridsvergadering te Haamstede meedeelde, in 11172 zeer veel aan de wegen gedaan. Een der aanwezigen, de heer Jac. Steur dankte het waterschapsbestuur voor het aanbrengen van een naampaal of beter een blok beton met de naam er op) aan de ingang van Kommertjesweegje. Dit strikje weg, vroeger 100 meter lang, is na de totstandkoming van de „bottle-neck" aan hel einde der Kraaijesteinseweg de helft korter geworden en meet nu nog ca. 50 meter. Met dit luttel aantal meters zal het zeker tot de kortste ivegen van het schiereiland behoren. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Linde, clarinet; Joke Dorst, clarinet: 60'/: pnt. Kwai-tet IQ: L. v. d. Weyde, trom bone; Péter Vijverberg, bariton; D. Sies, tuba; M. A. Sweiine,' bas: 58 pnt. Kwartet 11: P. y, d. Weyde, clari net; D. v. d. Linde, clarinet; A. de Wit, tuba; C. de Vlieger, tuba: 59 pnt. SAIGON. Sinds Bet bestand zon dag van kracht wérd zyn 991 schen dingen door „de communisten'* gere gistreerd, zo heeft een legerwoord- voerder in Saigon meegedeeld. In die periode waren naar zyn zeggen 2.434 „communistische militairen" gedood en 113 gevangen genomen tegen 434 doden, 1.638 gewonden en 129 ver misten by de regeringstroepen. BADHOEVEDORP, 31-1. Een kan toor van de AMRObank te Badhoe vedorp is woensdagochtend overval len door een man van ongev. 35 jaar. Hij was gewapend. De man droeg een zonnebril en is in een groene Volkswagen (kever) verdwenen. De man die was gewapend met een pistool, i:s over de balie ge sprongen en heeft ongeveer f 17.000 uit de kas; gegrepen. Achter 'hét lo ket zat een cassiere, die'hij met hét pistool heeft gedreigd. Vijftienjarig meisje verkracht in Den Haag DEN HAAG, 31-1. Twee Hage- naars hebben de politie bekend za terdagavond een 15-jarig meisje in een poortje naast het clubhuis in de Pelistraat te hebben verkracht. De 19-jarige loswericman D. de B. had hét meisje in het clubhuis ontmoet en was met haar naar buiten gegaan. Daarna kvYamen eén 16-jarige sóhoonaker en de 22-jarige grond werker R. K. er ook bij. Zij hebben het meisje ovérweldigd. De laatste twee hebben haar verkracht. Verkeer en stropers bedreigen reeënstand ARNHEM, 31-1. Veertig volwassen herten uit de bossen bij Hemmelo en Keppel (ten oosten van Arnhem) zijn in 1972 het slachtoffer geworden van automobilisten en stropers. 21 kwamen er bij aanrijdingen om, de overigen werden een prooi van ille- galë agers. De beheerders van de herten ma ken zich ernstig bezorgd over deze Ontwikkeling. Het betekent dat in één jaar twintig procent van het hërtéhstand in dit gebied is uitge schakeld, een verlies dat niet snel goedgemaakt kan worden. Ontbreken afrastering heeft gevolgen GRONINGEN, 31-1. De Groninger politie zal proces-verbaal opmaken voor het ontbreken van een afraste ring op een werkterrein bij het Noorderstation in Groningen. Het werk aan de ophoging van de spoor lijn blijft stil liggen zolang er geen afrastering is. Op het terrein raakte maandagmiddag de 11-jarige Engel tje Ensing onder éen zandauto. De jongen was öp slag dood. Dit onge luk werd voor dè buurtbewoners aanleiding tot een félle aktie. Al veertien dagen hadden zij op het piaatsen van een afrastering aange drongen. Fraaie prestatie leden Kop. Harmonie „Kunst en Eer" ZIERIKZEE, 30-1. Voor een goede publieke belangstelling hield-de Kon. Harm. „Kunst en Eer*' een zeer ge slaagd onderling solistenconcours in de aula van de R.S.G. „Prof. Zee man". Voor de liefhebbers viel deze avond van goed gebracht solowerk te genieten. Niet minder dan vijftien leden van „Kunst en Eer" hebben zich tot hun uiterste muzikale kun nen ingespannen om de door het be stuur beschikbaar gestelde wissel beker in de wacht te slepen. Het jurylid de heef K. den Toon der, dirigent van Excelsior Kloetin- ge, jureerde op bekwame, wijze. De piano-begeleiding was in de ver trouwde handen van mevrouw H. de Regt-de Rijke. Het hoogste aantal punten werd behaald door Aartde Looff met bariton, die met zijn ver tolking van Concert no. 2 van Haydn 63 punten in de wacht sleepte en daardoor met het predikaat lof van de jury ook de wisselbeker kreeg. Wat betreft het muzikale peil deel de de heer Den Toonder mede dat vooral de jongeren zich terdege in moeten spannen om blijvend goede resultaten te halen. In een slotwoord dankte de vice- voorzitter De Jonge ieder die meege werkt had aan het welslagen voor Bioscoop ,,De Concertzaal" Zjerikzee TelefoonJ(01110) 2770 Jdrengt u a.s. zaterdag 3 februari: PARAMOUNT PICTURES PRESENTEERT in een film van GERARDOURY (L£ CERVEAU) met SILVIA MONTI FRANSCOPE- EASTMANCCX-OR een PARAMOUNT FilM «ft Toegang alle leeftijden. dit concours, in het bijzonder de heer Deri Toonder en mevrouw De Regt voor hun gewaardeerde medewer king. Ook de dirigent, de heer E. A. de Looff kreeg woorden van dank toegezwaaid voor zijn stimulerende aktiviteiten. Verder betrok de voor zitter in zijn dankwoord de R.S.G. voor het beschikbaarstellen van de zaal en de oratoriumvereniging voor hét gebruik van de piano. Eerste prijs, 63 punten (met lof van de jury) vaandelafdëlïng bariton: A. dé Looff; eerste prijs, 57% pnt. vaandelafdeling, tuba: K. Broekhui zen.. In de tweede ere-afdeling be haalde A. Louws met trombone een tweede prijs (53 pnt.)i In de eerste afdeling: eerste prijs met 57% pnt., vóór P. Duson, klarinet; eerste prijs met 56 pnt.: E. A. de Looff, klarinet; tweede prijs met 53% pnt. voor E. C. Lems, fluit; tweede prijs met 53 pnt. voor M. C. Fiere, bar.-saxofoon; twéede prijs met 51% pnt. voor R. de Looze, piston; tweede prijs voor A. Louws en R. de Looze, trombone en piston, met 49% pnt.; tweede prijs met 49 prit. vöor H. A.M. Koper, bariton- Tenslotte behaalde H. A. M. Koper met 53% pnt. op trombone een twee de prijs in de tweede afdeling, even als W. Schot met 51 punten op alt saxofoon. Voorverkoop op de dag van de 5 voorstelling van 11.00-12.00 uur. Hulp bij invullen aangiftebiljet voor de belastingen DEN HAAG, 31-1. De belasting dienst gaat meer hulp bieden by het invullen van het aangiftebiljet voor de inkomstenbelasting. Dit heeft staatssecretaris Scholten van finan ciën woensdag in de Tweede Kamer gezegd in het voortgezette debat over de begroting-1973 van het departe ment van financiën. De belastingdienst gaat bij wijze van proef in een aantal plaatsen ook op een avond per week - meestal de koopavond - gelegenheid bieden om inilchtingen te vragen. In bepaalde gevallen zullen ambtenaren van de belastingdienst in wijkcentra bejaar dentehuizen en dergelijke zitdagen houden om assistentie te verlenen bij het invullen van het biljet. Enkele speciale t.v.-spots over het invullen verschijnen de komende weken om tien voor half negen op het beeld scherm. ZWOLLE, 31-1. Vier gewapende mannen hebben een overval ge pleegd op een bijkantoor van de Boerenleenbank in Zwolle. Zij zijn er met een bedrag van bijna f 57.000 van door gegaan. Donderdag 1 februari Zierikzee Landbouwhuishoudschool, 14.00-16.00 uur, spreekuren consumentenvoor lichting. I-Ierv. Verenigingsgebouw, 20.00 uur, Herv. Vrouwenver. „Wees een Ze gen". Ouwerkerk Ned. herv. kerk, 20.00 uur, herden kingsbijeenkomst watersnood 1953. Vrijdag 2 februari Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur. „Fun-House", (Z.V.U.). 's middags 13.30 uur. idem voor het voortgezet onderwijs. „Het Wapen van Renesse', l.r.v „Westelijk Schouwen". Zaterdag 3 februari Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, filmvoorstel ling, („Wie 't laatst lacht...."). Maandag 5 februari Zierikzee Concertzaal, 14.00 uur, optreden Westfalisches Landestheater voor het voortgezet onderwijs (Z.V.U.). Hotel Van Oppen, 20.00 uur, derde cursusavond „streekgeschiedenis", (Stad en Lande). Nieuwerkerk Dorpshuis, 19.30 uur, vergadering C.V.E.L. Dinsdag 6 februari Haamstede Hotel R.T.M.-station, 10.00 uur, kof- fie-uurtje, afdeling Ned. Ver. van Huisvrouwen. Dinsdag 13 februari Zierikzee Huis van Nassau, 19.30 uur, Ver. voor Bedr. Voorl.Schouwen-Duive land- Haamstede Hotel Bom (Tavenu), 14.30 uur, jaar vergadering Ned. Ver. van Huisvrou wen. Woensdag 14 februari Haamstede Gemeentehuis, 19.30 uur, vergade ring gemeenteraad Westerschouwen. Bijeenkomst te Zierikzee ZIERIKZEE, 30-1. Door het ge meentebestuur ven Zierikzee werd In samenwerking met het bestuur van „Beter Wonen" een ontmoetings avond gehouden met de bewoners van plan West. De bijeenkomst die geanimeerd verliep was zeer goed bezocht. Na een korte inleiding door burgemees ter Th. IL de Meester, werd door de heer J. Louwers.e, direkteur van de dienst gemeentewerken, een nadere uitleg gegeven omtrent de opbouw van de wyk, een en ander aan de hand van kaarten welke reeds voor de bijeenkomst ter inzage aanwezig waren. Hierna bestond de mogelijkheid vragen te stellen en suggesties te deen over diverse punten. Hierbij kwam naar voren dat men in West erge last ondervindt, van de huidige vuilstortplaats, vooral bij bepaalde weersomstandigheden Met bctekking tot dit punt sprak de bur gemeester de hoop uit dat hiervoor nog dit jaar een definitieve oplos sing gevonden zal worden. Door een der aanwezigen werd de suggestie gedaan om aan het eind van de doodlopende straten - Deur- loostraat en Hammenstraat - een tegelpad te leggen om de ter plaatse aangebrachte beplanting te sparen. Deze suggestie zal door de gemeente overwogen worden. Op een vraag van één van de da mes of er ook dames betrokken zijn bij ontwerp en bouw van de wonin gen, antwoordde dé heer J. Coumou dat dit inderdaad hét géval is maar dat dit geschiedt.op landelijk niveau en niet ter plaatse. Ten aanzien van de woningen in West werd een aantal klachten naar voren gebracht welke vooral be trekking hebben op lawaaioverlast van de verwarming en gehorigheid. Met betrekking tot de verwarming werd door de heer v. d. Hoeven van „Beter Wonen' gezegd, dat dit la waai veroorzaakt wordt door de pomp en dat men dit wil oplossen door het aanbrengen van expansie stukken die de vibratie van de pomp zullen opvangen. Gehorigheid Wat de gehorigheid van de wonin gen betreft, deze wordt veroorzaakt door het feit dat men nog steeds geen ankerloze spouwmuren tussen de woningen mag zetten. Zodra dit financieel mogelijk is zal men deze spouwmuren in de woningen die nog gebouwd worden, gaan aanbrengen. Als een belangrijk punt voor vele bewoners gold ook de gevaren die ontstaan doordat er te snel gereden wordt op de Schelde?,traat. Men ver zocht hier iets aan te doen. De mogelijkheden hiervoor zullen worden onderzocht w.o. het aanbren gen van drempels, hoewel de enige juiste en goede oplossing gelegen zal zijn in een zekere zelfdiscipline door rustiger te rijden. Rechte wegcnstructuur Naar aanleiding van een opmer king over de zuivere, rechte lijnen van het wegenplan deelde de heer Louwerse mede dat indien men ge vorderd is tot de Boerenweg met de uitbreiding men de gebogen lijnen hiervan zal volgen in de aanleg van afsluitend groen Maar dat de rechte wegenstructuur door de optimale terreinbesohutting wordt veroor zaakt. Naar aanleiding van de toegezegde bouw van garages, werd door een aantal bewoners de suggestie naar voren gebracht, de thans braak lig gende terreintjes die voor de bouw van deze garages bestemd zijn, te bestemmen als speelterrein voor de kinderen, en de geplande garages el ders in de wijk te bouwen. Dit tc meer omdat men de inritten zeer smal en gevaarlijk vindt. Flitsen uit het buitenland LIMA. In Peru is de doodstraf weer ingevoerd. De militaire rege ring maakte bekend dat het groeien de aantal misdaden hiertoe de door slag heeft gegeven. TEL AVIV. Israël heeft een spio- nagenet opgerold dat zich op de be zette hoogvlakte van Golan bevond. Een onbekend aantal personen is ge arresteerd. KAARS Nog pas geleden hoorde ik het verhaal van het kaarsje, in de nacht, geen kerstkaarsje, maar een ramp nachtkaarsje, dat brandde in de ka mer van een boerderij, volgestouwd met uitgespoelde mensen. De boer derij kreeg het zelf hard te verdu ren, maar al die kleumende mensen wisten toen nog niet, dat hij uitein delijk toch nog overeind zou blijven. Ze kwamen van de daken en uit de bomen die mensen en hadden op een of andere manier de afstand naar de boerderij overbrugd. Velen echter waren nog niet zover. Ze moesten zich onder erbarmelijke omstandigheden in leven zien te houden, maar later vertelden ze dat het kaarsje - twinkelend door de ra men in het boerenhuis - hen moed had gegeven om vol te houden. Een mensenleven wordt soms door klei nigheden bepaald, die bijna absurd afsteken tegen het barnend geweld van - in dit geval - een alles ver nietigende stormvloed. In die ogenblikken speelt ook het verhaal van het paard, dat ruw uit zijn stal werd verdreven door het kolkende water. Het stond daar maar roerloos in de ijzige koude, de benen en het middel omspoeld door het kille zeewater. Op een ogenblik zag het dier kennelijk toch nog een levenskansje. Het waadde door hel ivater en klom een huis binnen door een openstaande voordeur. Haar ko lossale lichaam wrong het dier de trap op. Staande op de treden wacht te zij een volgende golf af en ging telkens, de flankend schurend tegen de muren, een trede hoger en hield :o het hoofd boven water. Toen dat zijn hoogste stand had bereikt, wa ren de treden van de trap uitgeteld. Het is later een zwaar karwei ge weest het verkleumde en nerveuse paard achteruit de trap weer af te duwen, maar het is gehikt. Het dier had al een veelbeioogen leven ach ter de rug, ivanl i?i de oorlog werd het gevorderd door de bezettende macht Nederland eenmaal be vrijd, nam de boer de moeite-op zoek te gaan naar zijn paard. Hij vond liet ergens - na veel moeitzvol speuren - in de buurt van 's-Hertogenbosch. Veel later kwam het trap-avontuur van deze dappere viervoeter. Leed deelt zich niet louter mee aan de ■mensen, dieren krijgen ook hun deel als de wereld wankelt en de zeker heden van stal, van ivarmte en voed sel wegvallen. Een kaars redde men sen; geredde mensen hielpen een paard uit de hoogste nood. Dat was ook februari 1953. SCHJEREJLANDMAN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 2