OUD V.S.-PRESIDENT LYNDON B. JOHNSON OVERLEDEN Frankrijk en de vliegtuigkapingen Vulkaanuitbarsting op IJsland Honderdtachtig doden bij vliegramp Springstof en ontsteking gevonden naast spoorbaan in Limburg DR. RUPPERT: INFORMATIE IN BESLISSEND STADIUM Vliegtuigongeluk in Indonesië QX 1/ VU' REDAKTIE EN ADMINISTRATIE Jannewekken 11, Zierikzee, Postbus 1, tel. (01110) 2255, na 18.00 uur: tel. (01110) 2118. Girorekening 13 76 77. Redakteur: M. J. Bij de Vaate, tel. (01110) 2938. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 14,50; per maand 5,per jaar 55,Losse nummers 30 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 21 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) f 2,75. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 °/u B.T.W. Ondernemers Centrale wendt zich tot G.S. Getroffen door hartaanval ZIERIKZEESCHE Dinsdag 23 januari 1973 129ste jaargang Nr. 21222 NIEUWSBODE SAN ANTONIO (Texas), 23-1. De Amerikaanse oud president Lyndon B. Johnson is maandag overleden. Dit lieeft zijn secretaris voor perszaken maandag in San Antonio bekendgemaakt. Ook het militaire ziekenhuis Brooke in San Antonio, waarheen Johnson per vliegtuig en hefschroefvliegtuig en op een brancard vervoerd was, heeft de dood van Johnson bekend gemaakt. Johson was maandagmiddag met spoed naar het Brooke-ziekenhuis ver voerd, maar bleek bij aankomst reeds overleden te zijn. Hij is gestorven op de leeftijd van 64 jaar en heeft meermalen een hart aanval gehad. middellijk per vliegtuig naar het vliegveld van San Antonio vervoerd en per hefschroefvliegtuig naar het Brooke-zieken huis. Johson was door president Nixon uitgenodigd tol bijwoning (op zater dag j.l.) van de tweede beëdiging van Nixon als president van de V.S. maar Johnson liet zich verontschuldigen in verband met zijn slechte gezond heidstoestand. Direct nadat de dood van Johnson bekend was begonnen de Ameri kaanse radio- en televisiestations programma's uit te zenden gewijd aan de levensloop van de- overledene. VAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797 - 1889 Johnson was maandag op het in ternationale vliegveld van San Anto nio toen plotseling een ambulance werd ontboden. Een hefschroefvlieg tuig vervoerde hem van het vlieg veld naar het ziekenhuis Brooke. Het. was toen 17.00 uur plaatselijke tijd (23.00 uur Ned. tijd). Vieteong laat (gewonde) krijgsgevangenen vrij SAIGON 22-1. Terwijl Henry Kis singer maandag naar Parijs vloog voor de, naar algemene verwachting, laatste ronde van de onderhandelin gen met Noord-Vietnam over een vredesakkoord, hebben de ten noor den van Saigon opererende troepen van Noord-Vietnam en de Vieteong gewonde Zuidvietnamese militairen vrijgelaten. WASHINGTON, 22-1. Het Ameri kaanse parlementslid John Murphy heeft maandag gezegd dat de bespre kingen die in Montreal worden ge voerd om vliegtuigkapingen tegen te gaan, in een impasse zijn geraakt omdat Frankrijk medewerking wei gert. Frankrijk zou zich niet willen aansluiten bij een overeenkomst om sancties te nemen tegen landen die een toevlucht bieden aan vliegtuig kapers. De Fransen zouden vrezen dat hun luchtvaartroutes naar Alge rije daardoor in gevaar gebracht zouden worden. Hcroïnevondst te Brussel BRUSSEL, 22-1. Op de Belgische luchthaven Zaventem heeft de doua ne 1,5 kg heroine gevonden in de dubbele bodem van een koffer van een man uit Maleisië die zojuist uil Luluaburg was gearriveerd. De he roine was bestemd voor Amsterdam. De man die de heroine vervoerde kon lezen nog schrijven. In een no titieboekje dat hij bij zich had vond men aanwijzingen die de man in staat moesten stellen het verdovende middel op het juiste adres ai' te leve ren. ROERMOND. Een overzicht, van de vergadering van de Diocesane Pas torale Raad, die in Roermond, werd gehouden. Op de voorgrond geheel rechts de bisschop van Roermond, Mgr. Gijssen. Maand 11a Truman's dood Mevrouw Johnson arriveerde kort na de aankomst van Johson, verge zeld door agenten van de geheime dienst, die belast zijn met de bewa king van de oud-president. Lyndon Baines Johnson, de 36ste president van de Verenigde Staten, is klaarblijkelijk aan een hartaanval bezweken, zo is door artsen ver klaard. Johnson verliet Washinton in ja nuari 1969 om het leven van een hereboer te gaan leiden in het heu velachtig gebied van Midden-Texas, waar hij werd grootgebracht. De dood van Lyndon Johnson komt nog geen maand na die van oud-president Harry S. Truman, die 26 december j.l. stierf. De Verenigde Staten hebben thans geen levende oud-presidenten meer. Volgens berichten heeft Johnson reeds op zijn boerderij in Texas een hartaanval gekregen. Hij werd on- REYKJAVIK, 23-1. Schepen bij de zuidelijke kust van IJsland hebben dinsdagochtend vroeg het verzoek ontvangen, zich naar de Westman eilanden te begeven om de 5000 in woners te redden, die in nood zou den verkeren na een vulkanische uitbarsting. De uitbarsting begon dinsdagoch tend te 02.00 uur in de berg Helga- fell, die deel uitmaakt van de eilan dengroep Vestmannaeyjar, vlak ten zuiden van IJsland. De vulkaan is volgens geologen voor het laatst 6000 a 800() jaar ge leden tot uitbarsting gekomen. LAGOS, 22-1. Het ongeluk met een gecharterd lijnvliegtuig van de Jordaanse luchtvaartmaatschappij in het noorden van Nigeria heeft maan dag aan ISO inzittenden het leven gekost. Tweeëntwintig personen, onder wie de gezagvoerder en vijf andere bemanningsleden, hebben het onge luk in Kano op 830 kilometer ten noordwesten van Lagos, overleefd. De slachtoffers waren Nigeriaanse Mohammedaanse pelgrims die naar Mekka waren geweest. Het ongeluk was het ergste vliegtuigongeluk uit de luchtvaartgeschiedenis. De Jordaanse Boeing kwam bij de landing op het vliegveld van Kano 16 meter naast de landingsbaan op grint terecht, verloor bij het zwen ken naar een greppel het linkerwiel, slipte langs de rand van de lan^ dingsbaan en vloog in brand. Van uit het stationsgebouw op het vliegveld zag men het drama zich voltrekken. UTRECHT, 23-1. Een stuk spring stof, met een draad verbonden naar een ontstekingsbatterij is dinsdag morgen vroeg gevonden naast een van de spoorstaven van de spoorlijn Valkenburg-IIeerlen-Maastricht. De ontdekking werd omstreeks zes uur gedaan. De vindplaats was Klirn- men-Randsdal. Tot negen uur is het treinverkeer over een spoor geleid, waardoor ernstige vertragingen ontstonden. De ontdekking werd bij het begin van de treinendienst gedaan. De spoorwegen besloten voorlopig de treinen over enkel spoor te laten rijden. De springstof werd daarna verwijderd door militairen uit 't Harde, die in de afgelopen nacht oefeningen hebben gehouden op de heide bij Amby in Zuid-Limburg. Tegen negen uur werd het treinver keer over beide sporen heiwat. De spoorwegrecherche stelt een onderzoek in en heeft voor alle ze kerheid ook de marechaussee inge- DEN HAAG, 22-1. Kabinetsinformateur rlr. M. Rup- pert vindt dat de informatie in een beslissend stadium is gekomen. Op een maandagmorgen gehouden pers bijeenkomst in Den Haag zei bij dat de elementen om tot een advies te kitnnen geraken, nu compleet be ginnen le worden. De informateur verwacht rond het komend weekende zijn eindrapport te kunnen schrijven. Maandagmddag heeft hjj de koningin mondeling verslag uit gebracht van de stand van zaken. Naar de mening van de informa teur is de vorming van een extra parlementair kabinet op brede basis van confessionelen, progressieven en nelen en liberalen of van confessio nelen en progressieven mogelijk is. Hij ontvangt vanmiddag de fractie voorzitters Wiegel en (gezamenlijk) liberalen niet mogelijk. De komende dagen wil hij nader onderzoeken of de totstandkoming van een extra parlementair kabinet van confessio- Andriessen, Aantjes en Tilanus. In dien nodig zal nog een gesprek vol- gen van de informateur met de vier fractievoorzitters gezamenlijk. Woensdag gaat hij de mogelijkhe den van een progressief-confessio- neel extra parlementair kabinet af checken. Eerst wil hij met Den Uyl praten en desgewenst komt er een gesprek tussen vertegenwoordigers van de zes fracties (PvdA. PPR en D'66 en KVP, ARP en CHU). Dr. Ruppert zei dat het best mo gelijk kan zijn dat hij vrijdag gaat onderzoeken of een confessioneel minderheidskabinet mogelijk is. Nieuwe feiten In de persbijeenkomst legde de in formateur er de nadruk op dat hij het heel goed mogelijk acht dat er deze week nieuwe feiten op tafel komen die het hem noodzakelijk ma ken later zijn eindverslag te schrij ven dan hij thans denkt. Dr. Ruppert ontkende nadrukkelijk als zou de in formatie „vast" zitten. Pas aan het einde van de ril. als alle mogelijk heden op een rijtje zijn gezet, kan ik een conclusie trekken, zo zei hij. PARIJS. De Amerikaan Henry Kissinger en de Noord-Vietnamees Le Due Tho zijn dinsdagochtend in Parijs aan het hoofd van grote dele gaties bijeengekomen voor wat de beslissende bespreking over een be stand in Vietnam kan zijn. schakeld. Of er sprake is van een verband met de militaire oefeningen is niet bekend, zelfs niet of er sprake is van opzet, nalatigheid of een nare grap. DJAKARTA. 23-1. Maandag zijn - vier mensen om het leven gekomen en vierendertig ernstig gewond toen een Dakota van de Indonesische luchtmacht bij het opstijgen van het vliegveld 'van Pontianak in West- Kalimantan neerstortte. Dit heeft een wooxdvoerder van de Indonesi sche luchtmacht dinsdag bekendge maakt. Vorige week vrijdag stortte even eens een Dakota bij Pontianak neer. Het was een door de Indonesische oliemaatschappij Pertamina gehuurd toestel. Dit stortte bij de landing neer en vloog in brand. Van doden werd evenwel geen melding ge maakt. Enige zoon van Onassis had vliegongeluk C O ATHENE, 22-1. De in april 24 jaar wordende enige zoon van de Griekse reder Onassis, Alexander Onassis, is maandag levensgevaarlijk gewond toen hèt vliegtuigje dat hij bestuur de kort na de start van het vlieg veld van Athene neerstortte. Alexander Onassis werd overge bracht naar het ziekenhuis van Ki- fissia. een voorstad van Athene, waar professor George Hartofylaki- dis een operatie van ruim drie uur uitvoerde Volgens ziekenhuiskringen heeft Alexander Onassis vele inwendigè kneuzingen opgelopen en was zijn gezicht een bloederige massa. Aan boord van het vliegtuigje van Onassis bevonden zich een Britse en een Amerikaanse tweede piloot, Do- nals McGregor en Donals McCusker. die beiden eveneens zwaargewond naar een ziekenhuis werden ge bracht. Het toestel waarmee Onassis ver ongelukte was een twee-motorig Piaggio-amfibievliegtuig. De moto ren sloegen af toen het van de startbaan was losgekomen en hoogte won. Alexander Onassis is de zoon van Onassis en zijn vroegere vrouw Tina, nu de vrouw van reder Stavros Niarchos. Onassis senior hertrouwde met de weduwe van president Ken nedy van de Verenigde Staten. Jae,- queline Bouvier. Bondskanselier Brandt naar Zuid-Slavië BONN. Bondskanselier Willy Brandt zal dit voorjaar een officieel bezoek brengen aan Zuid-Slavië. zo heeft een regeringswoordvoerder maandagavond in Bonn bekendge maakt. Hij zei dat de datum nog moet worden vastgesteld. HANOI. Voor het door bommen ver woeste Back-Mai-ziekenhuis in Ha noi is een herdenkingsdienst gehou den ter nagedachtenis aan de slacht offers, die bij het bombardement ge vallen zijn. Een Japanse fotograaf was ter plaatse en maakte dit over zicht tijdens de plechtigheid. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's De zwaarste beproevingen worden ons opgelegd door nie- 4 tigheden. Zij overvallen ons dagelijks, telkens, aanhou- jf dend, en vinden ons meestal f ongewapend. Multatuli Verwachting tot woensdagavond: Later regen Eerst nog enkele opklaringen en hier en daar mist; geleidelijk toenemende bewolking, gevolgd door regen; overwegend matige wind tussen zuidwest en zuid; max.-temperatu ren ongeveer zes graden. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 4. Min.-temperaturen: van ongeveer normaal tot 3 graden boven normaal. Max.-temperaturen: omstreeks nor maal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent, ZON- EN MAANSTANDEN 24 jan. Zon op 8.32, onder 17.13. Maan op onder 10.13. 25 jan. Zon op 8.30, onder 17.15. Maan op 0.42, onder 10.30. Laatste kwartier: 26 jan. (7.05). HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee: Hoogwater Laagwater 24 jan. 6.41 19.08 0.03 12.31 25 jan. 7.15 19.43 0.46 13.14 Doodtij: 28 jan HET WEEKOVERZICHT DE-BILT, 23-1. Het K.N.M.I. deelt mede: Zeer zachte lucht was dins dagochtend over Ierland tot midden Engeland doorgedrongen. De tempe raturen zijn in deze zachte en voch tige lucht boven de tien graden. Aan de voorzijde ervan trok dinsdag een regengebied over het westen en zui den van ons land naar Frankrijk. Het opdringen van de zachte en voch tige lucht gaat uiterst langzaam. Het ziet er dan ook naar uit dat deze lucht woensdag nog niet het gehele land zal hebben bereikt. Echte vorst komt voor het oosten van de lijn Stockholm-Warschau-Boekaresl. In Duitsland en het Alpengebied vriest het s nachts een paar graden, maar komt de temperatuur overdag veelal toch boven het vriespunt. Een de pressie boven de Middellandse Zee brengt in Italië en Joegoslavië veel neerslag.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 1