ROND HET MELKVET IS EEN HEVIGE STRIJD TE VERWACHTEN Brood cent duurder Industrialisering van Baalhoekgebied M,«7 <2) ie éne druppel Regering bereid de wederopbouw te ene CtVUppeL door van Indo-Cbina te steunen 66 VAN HET VADERLANDSE ERF Slapende reus wordt wakker (i) Terwijl de Europese boterberg al hoger wordt en slechts met zeer gro te kosten (dus: toelagen) afgegraven kan worden is er geen kijk op dat de vergrote E.E.G. een andere en be tere situatie zal kennen. Want het is wel waar dat de Britten boter eten, maar even waar is het dat grote ïn- voerkontingenten voor Australië en Nieuw-Zeeland zijn vrijgehouden, terwijl Ierland en Denemarken hun boterproduktie vermoedelijk zullen uitbreiden. Waarom ook niet? Wij doen het óók want het wordt goed betaald. Tweederde van de melkop- brengst, die toch al niet slecht is, haalt men uit de boteropbrengst, dus voor een groot deel uit gemeen schapsgeld. Desondanks wordt boter zo zacht jesaan een artikel dat niet meer aan straatstenen van Nederland is kwijt te raken. Elders in de E.E.G. stijgt het verbruik van margarine. De oor zaken zijn bekend genoeg. Wij eten teveel vet In 1969 at iedere Nederlander 135,5 gram vet per dag, in 1970 en in 1971 vermoedelijk 134,1 gram. ziet dat dit 00 gram te hoge vet verbruik ta melijk konstant blijft. Ruim 40 °!o van dat vet komt uit margarine24°,o uit vlees en spek, 16" u uit spijs- en slachtvetten en slechts 11,4°,u uit mellc. Onder invloed van de anti- vet-reklame zal het te hoge verbruik, naar men verwacht, gaan dalen maa df 5,3 "ia uit boter eveneens. Boter is het klassieke voorbeeld geworden van de z.g. dure land- bouivproduktie in de EEG. Want ie dereen vergelijkt de prijs van boter met die van margarine. Daarbij ver geet men, dat vrijwel alle spijsvetten en oliën die nodig zyn voor de be reiding van margerine de EEG' onbe last binnengekomen,■ierjjpijl de boter een melkprodukt is en dus alle stij gingen van lonen, lasten e.a. kosten heeft meegemaakt en nog dagelijks meemaakt. Daarbij gelieve men te bedenken, dat een gróót deel van de grondstoffen voor margerine uit ont wikkelingslanden komt, die -dus maar armetierig betaald worden. In dien men iets zou willen doen: een flinke heffing op alle soorten vet-die de EEG binnen komen zou een heel aardig potje vórmen waaruit men de goedivillende ontwikkelingslanden zou kunnen helpen. DEN HAAG, 19-1. De Nederlandse Bakkerijstichting heeft de bakkers geadviseerd, van maandag a.s. af de prijs van het brood met één cent te verhogen. De bakkers plegen de ad viezen der stichting op te volgen. Volgens de Bakkerijstichting is de verhoging nodig op grond van kos tenstijgingen. Door de werking van het EEG-prijssysteem wordt de bloemprijs maandelijks verhoogd wegens kosten van opslag en rente verlies, aan het begin van dit jaar zijn de kosten van lonen en sociale lasten hoger geworden. Veel lepralijders in de wereld AMSTERDAM. 20-1. „Hoewel er al honderdduizenden lepralijders ge nezen zijn, is het trieste dat er nog miljoenen in de wereld verstoken zijn van alle hulp. Medisch-technïsch gezien zou lepra in deze generatie kunnen worden bedwongen en in de volgende uitgeroeid". Dit zei de lepraloog dr. D. Leiker op een persconferentie ter gelegen heid van Wereldlepradag 1973, die op 28 januari wordt gehouden. ZIERIKZEE. Nog een sfeerhoekje in het te saneren Havenkwartier van Zierikzee. Pittoresk gaat heel vaak samen met aud en vermolmd en dat is heed jammer. Duidelijk is dat er ,iets moet gebeuren". Dit had er natuurlijk al moeten zijn sinds 1967, toen de zuivelveror- deningen van de EEG van kracht werden. Helaas, het zou thans het levensmiddelenpakket wat duur der maken en alleen daarom, al heeft het voorstel weinig kans. Hier heeft zoioel de boer als de zuivelindustrie zich bij de neus laten nemen. Maai er is nog veel meer. VLISSINGEN, 20-1. De kring van werkgevers in de kanaalzone van Zeeuwsch-Vlaanderen is van me ning, dat de ontwikkeling van een zeehavenindustriegebied bij Osse- nisse voorrang moet hebben op in dustrievestiging langs het Baalhoek- kanaal. Industrialisering van het Baalhoekgebied zal pas aan de beurt komen als het Antwerpse industrie gebied helemaal is volgebouwd, zo vrezen zij. Ossenisse heeft het voordeel dat de ontwikkeling al op vlotte wijze ter hand kan worden genomen, dooi de aanwezige overheidsdiensten in Terneuzen. De kring van werkgevers heeft dit standpunt o.m. aan Gedeputeerde Staten van Zeeland meegedeeld. Kippen voor de armen CARACAS, 19-1. Zes mannen in olijfgroene uniformen, hebben in Ca racas een vrachtwagen met 1.100 kg diepgevroren kippen gekaapt eri dé kippen uitgedeeld in een sloppen wijk. In vlugschriften maakten zij bekend te behoren tot de linkse stadsgüerillagroep „Rode vlag". UIT IIET BINNENLAND KORTE BERICHTEN EINDHOVEN. De Dal-fabrieken gaan in 1973 25 procent meer vracht- autos maken dan in 1972. Daarmee zal de produktie in dit jaar ongeveer 10.000 vrachtwagens bedragen. Dit blijkt uit mededelingen van de president van de Raad van Bestuur, M. P. J. H. van Doorne, aan de re- daktie van de „Daf-bode". ROTTERDAM. De tweede dader van een overval op de Spaarbank van Rotterdam begin deze week is door de politie op heterdaad betrapt bij een poging tot inbraak in Til burg. Het is de 28-jarige Duitser H. J. P., zonder beroep en zonder vaste woonplaats. Hij werd overgebracht naar Rotterdam. GRONINGEN. Café-portier Hen drik W. (25) en Grietje B. (21), beide uit Groningen zijn door de recht bank in Groningen veroordeeld we gens het. meelokken en beroven van een doofstome man in Groningen. Hendrik W. werd veroordeeld tot acht maanden cel met aftrek waar van drie voorwaardelijk, Grietje tot twaalf weken cel met aftrek, waar van de helft voorwaardelijk. DEN HAAG, 20-1. De regering is bereid om na het staken van de vij andelijkheden in de landen van Indo- China, bij te dragen aan de weder opbouw van deze landen. Zij geeft er de voorkeur aan de hulpverlening in het kader van de Verenigde Naties te doen plaatsvin den, maar zij zal zich in haar be slissingen mede laten leiden door de wensen die de regeringen van de be- ZWOLLE. De inwoners van het dorp Ittersum bij Zwolle dreigen met harde aktie als er niet spoedig een eind wordt gemaakt aan de spoorwegovergang-ellende, waarmee de Ittersumers al jarenlang worden geconfronteerd. SCHIPHOL. Geleid door de minis ter van buitenlandse handel, Pai Hsiang-Kuo, is voor een bezoek van vijf dagen een officiële regeringsde legatie van de Chinese Volksrepu bliek uit Engeland in Nederland aangekomen. RIJSWIJK (ZH). De waterleiding bedrijven hebben vorig jaar bijna 912 miljoen kubieke meter leiding water geleverd. Dat is 8 miljoen m:i of 0,9 procent rrieer dan in 1971. ROTTERDAM. Aan boord van het Westduitse vrachtschip „Ockenfels" heeft brand gewoed in een lading katoen. De Rotterdamse brandweer bestreed het vuur, geassisteerd door twee blusboten van de havendienst, met groot materiaal. ROTTERDAM. De Rotterdamse luchthaven Zestienhoven heeft een algeheel start- en landingsverbod gedurende de nachtelijke uren afge kondigd voor vliegtuigen, die niet geluidsarm zijn. EPE. Twee inwoners van Epe, de 22-jarige H. W. en de 18-jarige A. B„ hebben bekend in de oudejaai'snacht brand te hebben gesticht in het va kantie-oord de „Schaapskooi", in het buurtschap Wissel (gem. Epe). De brand richtte voor enkele honderd duizenden guldens schade aan. VENLO. In het Noordlimburgse Helden heeft Martin Hendrix, die sedert zijn 80ste jaar bij zijn zoon inwoont, zijn 103de verjaardag ge vierd. De jarige is nog bijzonder fit en helder van geest en heeft nog een levendige belangstelling voor het wereldgebeuren Trouw speelt hij iedere dag nog een uur op zijn ac cordeon. AMSTERDAM. Het Stedelijk mu seum Amsterdam heeft in het afge lopen jaar 490.000 bezoekers getrok ken. Dit betekent een duidelijke toe neming in vergelijking met 1971 (458.000). DEN HAAG. Nederland heeft Tan zania financiële steun in de vorm van een algemene lening tot een be drag, van elf miljoen gulden toege zegd. WOLFHEZE. In samenwerking met de politie van Ede heeft de Renkumse* politie de dader kunnen aanhouden van een poging tot wur ging op het perron van het station in Wolfheze. Een 24-jarige vrouw uit Amsterdam kon hieraan, dank zij hard gillen, maar net ontsnappen. Het is een 37-jarige Edese kok. DEN HAAG. De Sociaal-Econo mische Raad heeft zich verenigd met het ontwerp-advies de deelneming in het bedrijfspensioenfonds voor huis artsen verplicht te stellen. SCHIPHOL. Minister Geertsema (VVD) zal dinsdagmiddag van Schip hol naar Israël vertrekken, om in Jei-uzalem de algemene bestuurs vergadering van de „Liberale Inter nationale" bij te wonen. UTRECHT. De Amsterdamse huis arts W. van den Bergh vindt dat de (huis)artsen het goede voorbeeld moeten geven door te besluiten hun •honoraria te bevriezen. In „Medisch Contact" roept hij gelijkgezinde col lega's op, de artsenorganisaties te be wegen tot een financiële pas-op-de- plaats. DEN HAAG. De Britse mijnenve ger Bronington heeft de negen be manningsleden gered van het Nederlandse schip Tide dat gemeld had dat het halverwege het eiland Man en de Ierse kust in brand stond. trokken landen naar voren zullen brengen. Dit is vrijdagmiddag meegedeeld door de ministers Schmelzer van buitenlandse zaken en Boertien van ontwikkelingssamenwerking tijdens een bijeenkomst met de vaste ka mercommissie voor buitenlandse za ken en ontwikkelingssamenwerking. In deze vergadering gaf minister Schmelzer een uiteenzetting over de ontwikkelingen in Indo-China sinds medio oktober van het vorig jaar. OUDE PEKEL A. In verband met de plannen van de strokartonfabriek „Union" te Oude Pekela, om een fa briek in Duitsland te bouwen, is er een conflict ontslaan tussen de di rectie en de ondernemingsraad van het bedrijf. Dit heeft er toe geleid dat de ondernemingsraad is afge treden. UTRECHT. De raadkamer van de rechtbank in Utrecht heeft de door de N.V. Gerofabriek in Zeist ge vraagde surseance van betaling ver leend. HEEREN VEEN. Tien doopsgezinde predikanten uit Friesland en Gro ningen hebben vrijdag in een ver klaring hun sympathie betuigd met de achttien Friese artsen, die- heb ben verklaard ooit euthanasie te hebben bedreven. DEN HAAG. Drie Westduitse aardgasmaatschappijen zullen naar zaterdag is meegedeeld een klacht bij de raad van state indienen tegen het verbod van minister Langman van economische zaken, aardgas naar West-Duitsland te exporteren. VISSERIJBERICHTEN De mosselverzending Van de in -de week van 14 tot 19 januari aangevoerde mosselen (53352 tonnen) ging bijna de helft (25.721 tonnen) in het mosselopvangfonds, een situatie die de laatste maanden niet meer was voorgekomen (aan voeren tot en met donderdag). Naast de te grote aanvoer voor de tijd van het jaar is ongetwijfeld ook de aktie van de Belgische.consumen tenbond de oorzaak van de minder goede vraag. Gelukkig begint het verbouwen in de goede kwaliteit van de mosselen terug te keren en nemen de bestel lingen van de vishandelaren die sterk waren teruggelopen, weer toe. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 22-1. Aanvoer: to taal 1218, slachtrunderen 917, var kens 301. Prijzen (in guldens per kg): koei en le 5,85-6,30, 2e 5,15-5,60, 3e 5,05- 5,15; vaarzen le 6,35-6,90, 2e 5,55- 6,00; stieren le 6,75-7,25, 2e 6,35-6,70; worstkoeien 5,05-5,15; varkens le 3,00-3,02, 2e 2.98-3,00, 3e 2,96-2,98; slachtzeugen 2,42-2,47; zware var kens 2,80-2,90. Overzicht: slachtrunderen: aan voer kleiner, handel vlot en prijzen hoger; stieren onveranderd; varkens aanvoer korter, handel flauw en prijzen fijne varkens onveranderd, slachtzeugen iets stijver, enkele pri ma's boven notering. Levendige stemming op uicnmarkl DEN HAAG, 20-1. Op de Neder landse uienmarkt bljjft de stemming bijzonder levendig. Wekelijks gaan er grote hoeveelheden uien de gren zen over naar alle delen van Europa en tegenover deze grote vraag staat geen al te groot aanbod. Als gevolg hiervan zijn de prijzen de laatste weken regelmatig opge- lopen^ Op het ogenblik doet de ex port geschikte middelkwaliteit tot ongeveer 70 cent per kg. Dat is een erg hoge prijs en het verschil met het vorige seizoen is bijzonder groot; toen lag de prijs in deze tijd van het jaar namelijk rond 15 cent per kg. Het uitvalpercentage bij het klaar Als hij niet antwoord, vraagt ze: „Waar denk je aan?" „C, over alles. Dat we hier samen lopen, jij, Josje van Geren, de knap pe jongevrouw, ongetwijfeld een hoogst begerenswaardige partij voor tal van. jonge mannen van. je eigen stand, met een mooi 'huis en alles, wat een mens zich 'op materieel ge bied maar kan wensen en ik, Wil lem Worms, voormalige gevangenis boef en. Ze geeft een ruk aan zijn .arm en blijft staan. Verschrikt kijkt hij haar aan en ziet, dat het meisje rood is geworden. „Dat wil ik niet meer ho ren, verstaan? Noch het één, noch het ander. Ik ben Josje van Geren, zonder meer, jij Willem Worms. On ze verschillende maatschappelijke omstandigheden spelen in onze dou ble geen enkele rol. Het feit, dat jij gezeten hebt, evenmin. Wij zijn twee jonge mensen, die elkaar door een. grillige samenloop van omstandig heden hebben leren kennen. Ik ben er blij om, heel erg blij. Die nood lottige dag voerde jou ongewild naar mij toe. Dat jij, doodvermoeid, op een bank bij mijn woning terecht kwam, was geen toeval. Het lot be sliste, dat je naar mij kwam. Toén ik heel summier de achtergronden vernam, was het voor mij een uit daging jou te helpen. Ik zag het als een taak, die een hogere macht mij op de schouders legde. Ieder mens heeft een schutsengel. Die dreef jou naar mij. En het was voor mij 'n dui delijk teken, dat ik je niet zo maar mocht laten gaan. Dat had ik nooit met mijn geweten in het reine kun nen brengen. Door de corresponden tie, die wij al die maanden hebben gevoerd, en de bezoeken, die ik je bracht, zijn we langzamerhand el kaar sympathiek geworden. Laten we er alsjeblieft niet omheen draaien, Willem, maar nuchter de feiten on der ogen zien. En die feiten zijn: ik houd van jou en jij van mij. Mogen we? Zijn we jong of niet?" maken is weliswaar groot, maar voor telers en handelaren is het toch een plezierig uienseizoen met goede re sultaten. Blijkens de cijfers van het Uitvoerconlrólebureau voor Tuin- bouwprodukten werden er in de tweede week van januari van dit jaar 7682 ton Nederlandse uien ge ëxporteerd. Hiervan ging 3601 ton naar West-Duitsland; 1960 ton naar Frankrijk; 477 ton naar België-Lu- xemburg; 461 ton naar Engeland; 207 ton naar Italië en 448 ton naar Afri kaanse landen. Verder vonden nog vele kleinere zendingen hun weg naar verschillende landen over de hele wereld. De voorraden in koelhuizen en be waarplaatsen zijn op het ogenblik aanzienlijk kleiner clan een jaar ge leden. KERKNIEUWS Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Rotterdam-Oost: M. Vlietstra, Werkendam. Geref. Gemeenten Tweetal te Krimpen a/d IJssel: C. J. van der Noort, Zeist en C. de Rid der, Nunspeet. Beroepen te Scherpenisse: Chr. v. d. Poel, Yerseke. Bedankt voor Rilland-Bath: J. Ka rens, Opheusden. SCHEEPVAART Abida, 19-1 Melbourne naar Geelong Acmaea, 19-1 Rotterdam naar Fre- derica Area. 27-1 te B. Mahshar verwacht Atys, 20-1 te Singapore Diloma, 21-1 te Honolulu verwacht Dione, 31-1 te Sydney verwacht Krebsia. 25-1 te Anchorage venvacht LAND- EN TUINBOUW Varkenspest in de Gelderse Vallei EDE, 20-1. In Bennekom (gem. Ede) en in Wageningen is op boeren- bedxijven vai-kenspest geconstateerd. De vee-ai-tsenijkundige dienst in de px-ovincie Geldexiand heeft maatre gelen genomen. De terreinen van de veehouders zijn ontsmet. Op waarschuwingsbor den is aangegeven, dat vervoer van vai'kens binnen een straal van twee kilometer van de besmette bedrijven vex-boden is. Varkens binnen een straal van tien kilometer van de be smette bedrijven mogen niet voor expoi-t wox'den bestemd. In de Gelderse Vallei wox-den de laatste tijd regelmatig gevallen van varkenspest geconstateerd. Zeeuwse varkenshouderijdag Op donderdag 8 februax-i a.s. zal te Goes een vai'kenshouderijdag wor- den georganiseex-d door de Kring Zee land van het Zuidnederlands Var- kensstamboek, de Provinciale Ge zondheidsdienst voor Dieren in Zee land en het Consulentschap voor de Varkens- en Pluimveehouderij voor Noord-Bi-abant en Zeeland, in nauwe samenwerking met de coöperatieve en particuliere veevoedex-fabrieken. Deze dag, die om 10 uur begint en die onder leiding zal staan van de heer D. Hannewijk, wox-dt gehouden in een der zalen van de „Prins van Oranje" te Goes. Het programma omvat onder meer de volgende inleidingen: De vax-kenshouderij in de vergrote E.E.G. door de heer ir. E. H. Kete- Ze lopen verdei-. „Maar Josje, je reputatie.. Als ze horen, dat ik.." „Houd je mond, stoute jongen. Voor mijn reputatie zorg ik zelf wel. En wie het waagt te zinspelen op jouw vex-leden, als je dat zo graag zo wilt noemen, krijgt het geducht met mij aan de stok." Terug in huis omhelzen ze elkaar en telkens vinden hun lippen elkaar Met haar hoofd tegen zijn schouder zegt ze zaoht: „Wij beiden, Willem, dat is belangrijk. Al het andere is niet in tel. Jij bent weer vrij; wij samen gaan genieten van onze jeugd, van al het schoons dat het le ven ons kan bieden. Hoofdstuk 21 Thuis is er geen feest. Maar wel probeert iedex-een hartelijk te zijn tegen de teruggekeerde zoon. Josje heeft hem tegen vijven texugge- bi-acht, is nog een half uui'tje ge bleven, maar ondanks de protesten van de jongen, daax-na weggegaan. „We zullen elkaar nu vaak genoeg zien, jongen. Als het moet: iedex-e dag. Maar vanavond heeft je eigen intieme kring i-echt op je. Dit moet je alleen verwerken. En dat kun je. Je hebt je al die maanden klink ge houden. nu moet je gaan acclimati.- seren. Dat moet je zelf pi-oberen. Lukt het niet, dan ben ik er altijd nog om je te helpen. Maar zelf moet je het begin zoeken. Doe het goed. Moi'gen kom ik je halen. Gaan we samen praten over je toekomst." Er is een gedrukte stemming, on danks iedei*s goede wil om het ver leden te vergeten. Dat is moeilijk en daax-om is de -sfeer gedwongen. Want iedereen denkt terug aan die fatale avond, dat kan immers niet anders? Bovendien is er een boodschap naar de Hdoigi'acht: Wim is thuis; hij is vandaag vrij gekoinen. Wat doen jullie? Komen jullie een uurtje? Bettie is opgetreden als koei'ier- laars, consulent voor de varkens- en pluimveehoudei-ij voor Nooi-d-Bra- bant en Zeeland te Tilburg; „De economie van de vai'kensfok- keiij en de -meslex-ij", door de heer J Hooi'nweg, medewei'ker van het L.E.I. te Den Haag; „Ontwikkelingen in de huisves ting van de varkens", door de heer J. H. Fx-eriks, medewei'ker van het Consulentschap voor boerderijbouw en -ini'ichting te Wageningen. Na de lunchpauze treedt een fo rum op onder voorzitterschap van de heer ïi\ E. H. Ketelaars. Wat biedt de BEELDBUIS? DINSDAG 23 JANUARI NED. 1 .De scholierenquiz „Twee kamp" opent de rij programma's die de NCRV vanavond op het scherm brengt. Middelbare scholieren bin den met elkaar de strijd aan. Als het pleit beslecht is worden in „Beter samen" opnieuw enkele voorbeelden gegeven van manieren waarop men sen elkaar kunnen helpen. De tele visieserie „Bartje" heeft het hele maal gemaakt. En dat terwijl er nog maar twee afleveringen zijn uitge zonden. Na het journaal gaat de der de aflevering van Bartje de lucht in. De sombere wolken boven het gezin Bartels drijven gelukkig over, want op het moment, dal Bartje met zijn familieleden naar hel armenhuis dreigt te moeten verhuizen, krijgt vader Bartels een baantje aangebo den, dat uitkomst brengt. Vervol gens gaat de NCRV weer terug in het muziekverleden met hel pro gramma „Goeie ouwe koffergram mofoon". Populaire liedjes van voor 1950 worden in originele uitvoering gezongen door o.a. Rita Hovinlc, Frils Lambrechts en Therese Steimnetz. Tot slot van de avond het laatste programma de rubriek „Ander Nieuws". NED. 2. De VARA biedt op het twee de net een zeer onderhoudend pro gramma met detectivewerk, de span ning van een quiz, actualiteiten een sportthema en het khcchtwerk. Het laatste is verpakt in de serie „Hier is Lucy", waarvan om half acht weer een aflevering wordt uitgezonden. Lucy is te zien verkleed als Chinese vrouw in een stomerij. De aanleiding tot het verkleedwerk: ze moet geld verdienen om een bekeuring te kun nen bétalen. Vooraf aan haar caprio len gaat een televisieportret van de Amerikaanse bokser Cassius Clay. Na het journaal gaat de Duitse com missaris Keiler over hel scherm. „Der Kommissar" wordt geconfron teerd met de moord op een meisje. De twee mensen die de gruwelijke ontdekking doen, menen nog net een glimp opgevangen te hebben van de dader. Resteren hierna nog twee pro gramma's Allereerst de uitstekende quiz ,Twee voor twaalf" en vervol gens de actualiteiten rubriek „Ach ter het Nieuws". DINSDAG 23 JANUARI NED. 1. 10.45 en 14.25 (ZW) school televisie; 1S.45 Ti-la-tovenaar; IS..55 Nieuws; 19.05 Tweekamp; 19.30 (ZW) Beter samen; 20.00 Journaal; 20.20 Bartje; 21.25 Goeie ouwe, koffer- grammafoon; 22.20 Ander Nieuws; 22.45 Journaal; 22.50 (ZWO) kijk op sport. NED. 2. 1S.45 Ti-la-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Stoel vrij voor Mo hammed Ali; 19.30 Hier is Lucy; 20.00 Journaal; 20.20 (ZW) De com missaris; 21.20 2 voor 12; 22.00 Ach ter het Nieuws; 22.50 Journaal; 22.55 Teleac. ster-. Ze is op haar fiets gestapt en naar de Hooigi'achtgereden. Bas is een paar dagen thuis. Hij heeft zich tijdens een transport naar Duitsland vex-tild. Niet ernstig, maar wel las tig. De dokter is geweest en adviseert hem een weekje 't kalmpjes aan te doen. Dat moet met rust genezen. ,Kom vrijdagmorgen maar op het spreekuur, dan zullen we kijken, of je maandag weer aan de slag kunt." Thuis verveelt hij zich. Bas is geen man. om bij moeder de vrouw in huis te zitten koekeloeren. Eén dag is leuk. Dan is er ruimschoots tijd voor een extra vrijpartijtje, waarin Bas een expert is en waarvoor Gerie vast niet bedankt. Want ze is nog altijd dol op haar „beer". Al heeft ze stij gende zox-gen over haar kinderloos heid. Op rustige toon betoogt Bettie, dat het voor de image van haar broer goed zal zijn, als Bas en Gerie van avond komen. Willem heeft ondanks alles nog een beetje vrees en ziet op tegen het weerzien. Vooral voor wat Bas betx-eft. Hij heeft er met geen woord over gesproken, maar je kunt het goed aan zijn houding zien. „We moeten hem allemaal helpen, zwa ger. Wij niet alleen, jullie ook. Hij zal het heus nog wel moeilijk krij gen, want z'n baas durft hem niet meer texng te nemen; er zijn vroe gere collega's van Willem, die het niet villen. Willem weet het zelf nog niet. En vanavond houden we er on ze mond over, denk daar aan. Slech te tijdingen hebben geen haast. We moeten hem vanavond op z'n gemak zetten, aardig tegen hem zijn en la ten merken, dat we hem weer hele maal accepteren. Per slot van reke ning heeft hij zijn straf gehad. Ik vind. dat wij nu definitief een punt achter die hele nai*e historie moeten zetten. Hoe denken jullie daar over?" (wordt vervolgd) (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) TWEEDE KAMER feuilleton door cees giesbeek

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 6