HUURAANPASSING PER 1 APRIL 1973 VEREENVOUDIGD Conferentie over verontreiniging van zeeën beëindigd Panagoulis bekent AGENDA LAATSTE NIEUWS Drie mede-studenten gedood door trein Minister selirijft colleges van b. en w. DEN HAAG, 20-1. De minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening heeft, mede in verband met de moeilijkheden die hier en daar in verband met de huurharmonisatie zijn gerezen, besloten de aanpassing per 1 april 1973 van de huurprijzen van woningen van gemeenten en corporaties, op een aantal punten te vereenvoudigen. Aldus heeft de minister meege deeld aan de colleges van b. en w. De minister wijst erop, dat de huurharmonisatie voor oude wonin gen. met weinig woongerief niet au tomatisch tot aanzienlijke huurver hogingen behoeft te leiden. Een ver gelijking van de huren van zulke woningen met die van nieuwe wo ningen zal in vele gevallen tot de conclusie leiden, dat geen verdere huurverhoging gerechtvaardigd is dan met zes procent. Daarnaast zullen er complexen oude woningen zijn waarbij een huurverhoging of wel achterwege moet blijven of wel meer dan zes procent moet bedragen. Voor vele na-oorlogse woningwetwoningen die in wooncomfort niet belangrijk on derdoen voor die van de laatste ja ren, maar waarvan de huur wel be langrijk lager is, zal de huuraan- passing meer dan zes procent be dragen. Als voorheen zal het bedrag van de huurverhoging echter niet hoger mogen zijn dan die voor nieu we woningen. De minister heeft besloten, dat de woningcorporaties en gemeenten die door welke oorzaak dan ook geen afgerond harmonisatieplan voor de huurverhoging per 1 april 1973 heb ben kunnen opstellen, hiervan mo gen afzien. Zij zullen dan voor de huuraan- passing per 1 april 1973 kunnen uit gaan van het harmonisatieplan dat werd goedgekeurd voor de huuraan- passing per 1 april 1972. De woningcorporaties en. gemeen ten, die vóór 1 februari 1973 een (nieuw) plan voor de harmonisatie van de huurprijzen van hun wonin gen per 1 april 1973 bij de huurad- viëscommissie hebben ingediend, züllen dat plan ook kunnen gebrui ken als basis voor de huuraanpas- sing per 1 april 1974 en per 1 april 1975. Verplichte categorie Voor de woningen waarop de wet jaarlijkse huurverhogingen van toe passing is,dat zijn de woningen waarvoor het rijk nog een jaarlijkse bijdrage geeft, is de huurverhoging verplicht. Voor de andere woningen kan de huurder gemotiveerde, bezwaren aanvoeren tegen dehuurverhoging, b.v. op; grond van ónderhoudsgebre- ken. Als de .verhuurder het met deze bezwaren niet eens is, zal hij de mi nister vragen de huur vast te stel- Bejaarde kraakte" hamer HOENSBROEK, 20-1. Aan de 77- jarige heer J. Mikkers heeft de Hoensbroelcse carnavalsvereniging donderdag tijdens een carnavalszit ting voor bejaarden in „Kasteel Hoensbroek" een carnavalsonder scheiding toegekend voor het feit, dat hij als bewoner van het bejaar dencentrum „Pius X" enkele dagen geleden een andere, leegstaande ka mer in het centrum heeft gekraakt. De heer Mikkers deed dit, omdat de nieuwe kamer (met balkon) die hem al enige tijd geleden door de directie was toegezegd, inmiddels weer aan iemand anders ivas beloofd. Hierdoor dreigde de kamer met balkon de neus van de heer Mikkers voorbij te gaan. Middenin de nacht heeft hij toen zijn kraakactie uitge voerd, „op kousevoeten", door nie mand geholpen, heeft hij zijn meu beltjes van zijn oude naar de nieu we kamer gebracht. Directie en be stuur van het bejaardencentrum hebben nog niet besloten, wat ze thans zullen doen. len. Dergelijke verzoeken worden door de minister aan de huuradvies commissie Voorgelegd, die nagaat in hoeverre de bezwaren van de huur der gerechtvaardigd zijn. De verhuurders zullen vóór 1 UTRECHT, 22-1. Drie Leidse stu denten vinden in de nacht van zon dag op maandag om half één, op een met automatische overwegbomen be veiligde overweg aan de Hoge Rijn dijk in Leiden, de dood, nadat een mede-student de overwegboom had opgetild om de auto met het drietal door te laten. Chemisch produkt in Duitse wijnen verboden BONN, 20-1. Het chemische pro dukt „Baycovin", dat wordt geleverd door de Bayer-fabrieken in Lever kussen, mag niet meer worden ge bruikt om' de koude gisting van Duitse wijnen stop te zetten. Het mi nisterie van openbare gezondheid in Bonn heeft laten weten dat het pro dukt met onmiddellijke ingang ver boden is omdat het verdacht is. Het weekblad „Die Zeit" had don derdag eén artikel gepubliceerd, waarin werd gesteld dat Baycovin kankerverwekkend is. Canadese pianist: „Geen romance met prinses Christina" MONTREAL, 20-1. De 23-jarige Canadese pianist Emile Bourree, die een deel van de kerstvakantie op pa leis Soestdijk heeft doorgebracht, heeft vrijdag het gerucht tegenge sproken dat zich een romance zou hebben ontwikkeld; tussen hem en prinses Christina. Wel kent hij de prinses al vier jaar doordat beiden studeren aan de muziekschool Vincent d'Indy in Montreal. Over zijn verblijf op paleis Soest dijk zei hij dat hij slechts één van de genodigden was. KOPENHAGEN, 2-1. Deskundigen uit dertien Westeuropese landen hebben vrjjdag in Kopenhagen een conferentie van drie dagen over de verontreiniging van de zeeën be ëindigd. De 53 deelnemers hielden zich in eerste instantie bezig met het defi niëren van giftige en afvalstoffen, waarvan het lozen volgens de op 15 februari in Oslo ondertekende con ventie tegen de verontreiniging van de zeeën, moet worden verboden. Tot de conventie zijn België, Ne derland, Frankrijk, Groot-Brittan- nië, de Westduitse Bondsrepubliek, Sparije, Portugal, Ierland, Denemar ken, Zweden, Finland, IJsland en Noorwegen toegetreden. Zij is tot nu toe door Denemarken, Noorwegen en Zweden geratificeerd. De conventie wordt van kracht wanneer minstens zeven landen haar hebben geratifi ceerd. maart 1973 aan de huurders schrif telijk moeten mededelen welke huur prijzen met ingang van 1 april 1973 voor hun woningen uit het laatst ingediende harmonisatieplan voort vloeien. Door het grote aantal procedures dat nog loopt naar aanleiding van de huuraanpassingen per 1 april 1972 zal de huurprijs van vele woningen per 1 april 1973 nog niet vaststaan. Dit is bezwaarlijk voor huurder zo wel als voor verhuurder. Teneinde hieraan tegemoet te komen heeft de minister voorts besloten op verzoe ken tot vaststelling van huurprijzen als regel te beslissen voor een perio de van twee jaar, te weten van 1 april 1972 tot en met 31 maart 1974. Evenals tot nu toe wordt uiteraard eerst het advies van de huuradvies commissie gevraagd voordat huren worden vastgesteld. Een reizigerstrein op weg naar Leiden greep de wagen juist op het moment dat men de overweg opreed. De slachtoffers zijn: Annemarie (19) en Louise (21) Quarles van Ufford, allebei dochters van de burgemees ter van Heemstede en de 20-jarige student Allard Lagemann uit Leiden, die volgens N.S. vermoedelijk ach ter het stuur zat. De student die de spoorboom optilde, de 22-jarige Dick van der K. uit Leiden, bleef onge deerd. De auto werd totaal vernield; de trein werd licht beschadigd. Oostduitsers vluchtten naar het westen BERLIJN, 20-1. Vier burgers uit de DJXR-, onder wie twee grenssol daten, zijn vrijdag, naar de Bonds republiek gevlucht. De twee negentienjarige soldaten namen in de nacht van donderdag op vrijdag gezamenlijk dè wijk naai de Westduitse staat Hessen. Verder slaagden een 40-jarige man en eén 20-jarige vrouw erin eveneens on opgemerkt door de grensversperrin- gen heen te komen. ATHENE, 19-1. De 26-jarige stu dent Stathis Panagoulis, heeft voor de krijgsraad in Athene bekend, dat hij de leider is geweest van een kom- plot om zijn broer Alexos-te bevrij den, die in 1968 ter dood werd ver oordeeld wegens een aanslag op pre mier Papadopoulos. De twaalf ande ren die met Stathis terecht staan, zijn volgens hem onschuldig. Zij zou den niet tot de organisatie „Grieks verzet" hebben behoord. Diefstal antieke munten GELA, 20-1. Vier gemaskerde man nen hebben uit het museum van Gela op Sicilië, antieke munten gestolen, waarvan de waarde wordt geschat op ruim acht miljoen gulden. De dieven overmeesterden de twee bewakers en sloten hen op in een sarcofaag. Daarna gingen zij er van door met de munten, die uit de vijfde en vierde eeuw vóór Christus af komstig zijn. Het grootste deel van deze mun ten werd in 1966 ontdekt bij opgra vingen in de Griekse tempel van Gela. Visverkoop in België wordt weer normaler BRUSSEL, 20-1. De verkoop van vis in België wordt langzamerhand weer normaler. Na het sterk terug lopen van de verkoopcijfers - vorige week - toen de Belgische Verbrui kersunie gewaarschuwd had tegen in vis voorkomend kwik, hebben de Belgische winkeliers de laatste da gen weer wat betere zaken gedaan. Van invloed op de verkoop was waarschijnlijk de persconferentie van landbouwminister Tindemans, die de Belgen weer wat kon gerust stellen. Echtpaar omgekomen door verstikking SCHAESBERG, 22-1. Zondagmor gen is het echtpaar Hanssen-Vren- cken (man 76 jaar en echtgenote 74 jaar) dood in hun woning aan de Baanstraal te Schaesberg aangetrof fen. Een fel brandende gashaard, waardoor zuurstofgebrek in de ka mer moet zijn ontstaan, is de ver moedelijke oorzaak van de dood van het echtpaar. Een buurman had de politie ge waarschuwd, nadat hij gezien had dat het brood dat de bakker zater dag aan de deur van het echtpaar had gelegd, niet naar binnen was ge haald. AMSTERDAM. Het Initiatef Co mité Amsterdam, opgericht door PvdA, PSP, PPR, CPN, heeft zater dag op dertig verkooppunten in de hoofdstad 50.000 affiches met de op schriften „Nixon teken nu de vrede", „Stop bombardementen op Vietnam", en „Vietnam voor de Vietnamezen" verkocht. DODELIJKE ONGELUKKEN RUCPHEN. De 31-jarige Albertus A. M. Baaijens uit Etten-Leur is in Rucphen door onbekende oorzaak met zijn auto tegen een boom gere den. Hij was op slag dood. ASTEN. In het Brabantse Asten zijn bij een verkeersongeval twee mensen gedood en werd er één zvvaar gewond. De personenauto waarin zij zaten raakte in een slip en botste tegen een boom. De be stuurder werd zwaar gewond, zijn twee mede-inzittenden, Joosten (45) en H. Wolters (30) beiden uit Asten, overleden ter plaatse. ZEVENAAR, De 73-jarige Wilhel mus J. Gieling is in zijn woonplaats Zevenaar om het leven gekomen, toen hij met de fiets op een .voor- rangsweg geen voorrang verleende en door een autobus werd aangere den. LEEUWARDEN. De sectie op het lichaam van de achttien-jarige leer ling-zieken verzorgster Klaasje van der Wind uit Joure, dat in de vaart te Appelscha werd gevonden, heeft uitgewezen, dat ze door verdrinking om het leven is gekomen. GEF.FEN. De 30-jarige A. van Schijndel, is in zijn woonplaats Gef- fen met zijn auto frontaal op de zandschep aan een vrachtauto ge botst. De man, gemeenteraadslid van Geffen, is ter plaatse overleden. HEERLEN. De 78-jarige M. War denburg uit Heerlen is toen hij naast de voetgangersoversteekplaats op het verkeersplein aan de Schelsberg in zijn woonplaats de weg wilde oversteken, door een personenauto aangereden en ernstig gewond. In het ziekenhuis van Heerlen is hij la ter aan zijn verwondingen overle den. DEN HAAG. Op de Nieuweweg in Den Haag is het 13-jarige Haagse meisje Astrid van Uffelen veronge lukt, toen zij met de fiets aan de hand de weg overstak. DEN HAAG. De 12-jarige Maria van der Lee is in een ziekenhuis in haar woonplaats Den Haag overle den aan het hoofdletsel dat zij had opgelopen bij een verkerseongeluk. Zij was toen met haar 15-jarig zus je, bij wie zij achterop de fiets zat, door een personenauto aangereden, waaraan de meisjes geen voorrang hadden verleend. SITTARD. In Sittard is de 13-ja- rige Gertie Schols uit Munster-Ge leen overleden aan de gevolgen van een verkeersongeval. Het meisje werd op weg naar school door een personenauto aangereden. RENKUM. De 77-jarige S. Höster uit Colmschate (gem. Diepenveen) is bij een verkeersongeluk in Renkum i om het leven gekomen. Zij zat in een personenauto die geen voorrang verleende bij het oprijden van een voorrangsweg. WORMERVEER. Op de provinci ale weg Westzaan-West Graftdijk heeft een verkeersongeluk plaatsge vonden, waarbij de 59-jarige H. Hof man uit Jisp om het leven kwam. BERGEN. In Bergen (Limburg) is de 14-jarige Tony Driessen uit Sie- bëngewald om het leven gekomen. Hij is op de fiets van achter aan gereden door een personenauto. WASSENAAR. De 18-jarige J. C. Schrijver uit Wassenaar is bij een verkeersongeluk in zijn woonplaats om het leven gekomen. Met zijn mo- tor kwam de heer Schrijver op de kruising Van Cranenburglaan-Van Duivenvoordelaan in botsing met een van rechts komende auto, die de motorrijder geen voorrang verleen de. TEGELEN. In het ziekenhuis te Tegelen is de 62-jarige M. Doesburg overleden. Het slachtoffer werd zwaar gewond toen hij in zijn woon plaats Tegelen de Grotestraat over stak en daarbij door een personen auto uit Venlo werd geschept. GRIJPSKERK. In het Groningse Grijpskerk is de 18-jarige Gerrit Vader uit die woonplaats dodelijk verongelukt. De jongeman kwam met zijn personenauto nabij de spoorwegovergang frontaal in bot sing met een personenauto. Het slachtoffer overleed ter plaatse. Bei de auto's werden totaal vernield. AMERSFOORT. Een verkeerson geluk op de rijksweg Utrecht- Amersfoort ter hoogte van Soester- berg heeft het leven gekost aan de 29-jarige verkoper C. A. van Kous- wijk uit Amersfoort. De man botste tijdens het inhalen van een file fron taal tegen een truck. De pei-sonen- wagen werd volkomen vernield en de bestuurder op slag gedood, DEN BURG. De 23-jarige kotter- visser K. Tuinder uit Oudeschild is met zijn auto in een sloot gereden en verdronken. EELDE. De 33-jarige mevrouw H. Folkers-Piersma uil Groningen is na een verkeersongeluk in het zieken huis te Groningen overleden. Het ongeluk gebeurde in de gemeente Eelde op de vierbaans rijksweg As- sen-Groningen. GEMERT. De 40-jarige J. M. H. van Loosbroek uit Oss is in het zie kenhuis te Boxmeer overleden, na dat hij met zijn personenauto op onverklaarbare wijze in Gemert te gen een links van de weg staande boom was gebotst. HEELSUM. De 77-jarige mevrouw F. R. Hüster uit Colmschate in de gemeente Diepenveen is vrijdag middag bij een verkeersongeluk in Heelsum om het leven gekomen. Zij zat in een auto die met een andere auto in botsing kwam op het kruis punt van de nieuwe rijksweg en de Heidensteinselaan. WQLFAARTSDIJK, 20-1. Vrijdag middag is in Wolf aartsdijk de 2 Va- jarige Johanna Suzanna Hoogerland in de vijver achter het gemeente huis gevallen en verdronken. Gewest Zeeland P.v.d.A. wil buitengewoon congres MIDDELBURG, 21-1. Het gewest- lijk bestuur Zeeland van de P.v.d.A. is in grote meerderheid van mening dat regeringssamenwerking moet worden aangegaan met andere par tijen. Maar, vinden zij, daar is een bui tengewoon congres voor nodig. De P.v.d.A.-Zeeland is zich bewust dat een bijeenroepen van een congres grote organisatorische moeilijkheden kan opleveren. Daarom kan volgens hen ook worden volstaan met een uitgebreide partijraad met afvaardi ging van de gewestelijke besturen. Alcoholcontrole in Zuid-Holland en Zeeland ROTTERDAM, 20-1. Tijdens een alcoholcontrole in het zuidelijk deel van Zuid-Holland en Zeeland heeft de politie in de nacht van vrijdag op zaterdag 10.062 auto's, 200 fietsen en bromfietsen en 27 motors en scooters gecontroleerd. Zeven automobilisten en een bromfietser kregen een rij verbod. Tegen negen autobestuurders en een andere bromfietser werd proces verbaal opgemaakt, omdat zij onder invloed van drank reden. De controle leverde voorts 103 pro cessen verbaal op, omdat het betrok ken voertuig" te gladde banden had. Van de ruim 10.000 aangehouden voertuigen hadden 153 een ondeug delijke verlichting en 215 vertoonden op andere plaatsen dusdanige ge breken, dat tegen dé betrokken be stuurders proces-verbaal moest wor den' opgemaakt. Gedetineerde ontsnapt DEN HAAG, 22-1. Uit het Huis van Bewaring in Scheveningen is zondagavond een gedetineerde ont snapt die als gevaarlijk wordt be schouwd en in staat is vuurwapens te gebruiken. Het is de dertigjarige L. G. H. B. uit Utrecht, die nog tot september 1975 gevangen moest zit ten p.m. wegens een overval. Doorgereden na dodelijke aanrijding DALFSEN, 22-1. Een tot dü?ver onbekende automobilist heeft zon dagmiddag op de weg van Dalfsen naar Heino een vijftienjarig meisje doodgereden-. Het slachtoffer; Jo hanna W. M, Koenjer uit Heino, reed volgens de politie op een fiets geheel rechts van de weg in de richting van haar woonplaats, toen zij door een achteropkomende personenauto werd geschept. Zij kreeg zo ernstig her senletsel dat zij vrijwel op slag dood was. De - bestuurder van de auto reed zonder zich om haar të bekom meren door. Aan koolmonoxyde gestorven HOOGEZAND, 21-1. Het 21-jarige meisje Wilhelmina Bakkers uit Wa terhuizen (gem. Hoogézand/Sapper- meer) is zaterdagmiddag door kool monoxyde om het leven gekomen. Haar lichaam werd door een brood bezorger in een stomende keuken aangetroffen. Het meisje waste daar haar haar onder een geyser. Tevens stond er een gaskachel te branden. De hond van de familie lag dood in de woonkamer. Haar moeder, die bo ven ziek op bed lag, had niets ge merkt. Bejaarde (102 jaar) bij brand omgekomen OLTDENBOSCH. 21-1. In het be- jaardenhuis „De Zuilebergen" te Oudenhosch, is zondagavond kort na zeven uur de kamerbewoner A. de Ropij door brand om het leven geko men. De 102-jarige heer De Rooij moet in een stoel in slaap zijn geval len en daarna door morsen met vuur van een brandende sigaar in brand zijn geraakt. Door de naar huiten dringende zware rook werd het per soneel van het bejaardentehuis op de brand attent gemaakt. De verstik kende rook belette het binnendrin gen in de kamer. Toen leden van de Ouden'bosche brandweer tot bij het slachtoffer waren doorgedrongen, was hij reeds gestorven. De overval op het postagentschap Voorburg VOORBURG, 20-1. Bij de overval door drie gewapende mannen op het postagentschap aan het Oosteinde te Voorburg werd niet zoals aanvanke lijk werd gedacht voor f 20.000,- maar ter waarde van een bedrag groot f 15.000,- aan postzegels ge stolen. De daders gingen er verder vandoor, zoals gemeld met een be drag van f 25.000,- aan baar geld. Ton buit bij inbraak in P.T.T.-kantoor AMSTERDAM, 20-1. Bij een in braak in het postkantoor aan de Sint Antoniesbreestraat in Amster dam is in de nacht van vorige week voor f 90.000 aan postzegels en een nog onbekend bedrag aan geld (ver moedelijk ca. f 50.000) gestolen. De buit bevond zich in een muurkluis op de eerste etage, die door de in brekers met een snijbrander werd opengebrand. Zij brachten enkele gasflessen naar een binnenplaatsje naast het postkantoor, van waar zij slangen naar boven uitlegden. Om het binnenplaatsje te bereiken ver wijderden zij enkele planken van een schutting. Daarna werd een op het plaatsje uitkomende toegangs deur verbroken. Maandag 22 januari Zierikzee Hotel Concordia, kleine zaal, 20,00 uur, alg. ledenvergadering St. On dernemers Centrale Zierikzee. Hei-v. Verenigingsgebouw, 20.00 uur, Ver. van Vrijz. Hervormden. Hotel Van Oppen, 20.00 uur, cursus streekgeschiedneis „Stad en Lande". Dinsdag 23 januari Zierikzee Stadhuis, 20.00 uur, vergadering ge meenteraad. Haamstede N. H. Kerk, 14.30 uur, Ned. Ver. van Huisvrouwen (lezing met dia's over Rhodos. Brouwershaven Jeugdgebouw 20.00 uur bijeenkomst Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Brouwershaven. Hotel Ringelberg, 20.00 uur, cursus Veilig Verkeer. Dreischor Café „De Dre Schapen', tweede Nuts- avond. Ouwerkerk Dorpshuis, 19.30 uur, afdeling Dui- veland Plattelandsvrouwen. Bruinisse Start moeder- en kleutercursus. Woensdag 24 januari W esterschouwen Gemeentehuis Haamstede, .19.30 uur, vergadering gemeenteraad Wester- schouwen. Ellemeet Dorpshuis 20.00 uur, afdeling Noord- welle Ned. Bond van Plattelands vrouwen. Dreischor „De Drie Schapen", 20.00 uur, afde ling Noordgouwe Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Donderdag 25 januari Zierikzeé Familie-avond Chr. Plattelands-or ganisaties. Hervormd Ver.-gebouw. 19.30 uur. Kerk Ger. Gem., St. Domusstraat, 19.30 uur, S.G.P. Zerikzee (ds. J. van Prooijen, Stavenisse). Vrijdag 26 januari Zierikzee Chr. Geref. kerk, 19.30 uur, „In de rechte Straat". Zaterdag 27 januari Brouwershaven Soos „Zenith": „dans maar-in". Maandag 29 januari Nieuwerkerk Openb. basisschool. 19,30 uur, cursus huishoudelijke voorlichting. Oösterland Koffiekamer, 13.30 uur, kookkursus, huishoudelijke voorlichting. Maandag februari Zierikzee Concertzaal, 14.00 uur, optreden Westfaliscb.es Landestheater voor het voortgezet onderwijs (Z.V.U.). LONDEN. Vrachtwagens die lan ger zijn dan 12 meter worden met ingang van april uit de Londense binnenstad geweerd. Aardschok bij de Mexicaanse kust WASHINGTON, 22-1. Het seismo- grafisch centrum in Washington heeft maandagochtend vroeg een krachtige aardschok geregistreerd bjj de Mexicaanse kust. De beving had een kracht van 6,2 op de schaal van Richter; ongeveer even groot als de aardbeving die op 23 december de Nicaraguaanse hoofd stad Managua verwoest heeft. Het was niet direct bekend of de schok zich onder het land of onder de Stille Oceaan voordeed en of al dan niet bevolkte gebieden werden getroffen. Volgens een woordvoerder van het Amerikaanse centrum doen zich in het betrokken gebied herhaaldelijk aardbevingen voor, maar meestal van geringere kracht. Brand in Minerva- paviljoen te Amsterdam AMSTERDAM, 22-1. Kort voor zes uur maandagochtend is brand ont dekt in het Minerva-paviljoen aan het Amsterdamse Albert Hahn- plantsoen. Deze voormalige muziek tempel staat al geruime tijd leeg. Ondanks het feit dat het gebouw afgesloten is, hebben herhaaldelijk jongelui kans gezien het gebouw bin nen te dringen. Als gevolg van "onvoorzichtigheid met vuur door de klandestiene be woners, heeft de brandweer al ver scheidene malen moeten ingrijpen. Toen maandagochtend werd gecon stateerd dat er weer rook uit het dak kwam, was de brandweer snel aanwezig. Het bleek een brand van grote omvang te zijn. Volgens de brandweer stond er in het gebouw een brandende kachel. Een bed dat daar te dicht bij stond, was in brand geraakt. Er werden geen bewoners aangetroffen. Alleen ivie de schoen pastt trekke hem aan DEN HAAG, 20-1. We moeten schoenen dragen die ons passen J en die gezond voor onze voeten zijn. Doordat we dat meestal niet doen, hebben de meeste mensen voetklachten en hebben velen daarbij ook rugklachten. Vele ouden van dagen kunnen niet goed t meer „uit de voeten" en gaan strompelend door het leven, doordat f zij altijd slecht schoeisel hebben gedragen. i Een groep medici, wetenschappelijke onderzoekers en deskundigen f uit de schoenindustrie, ongerust over het veelvuldig voorkomen i van fysieke klachten tengevolge van het dragen van onjuist schoei- 4 sel, is een veldtocht begonnen en heeft een nota over deze zaak f overhandigd aan het ministerie van volksgezondheid en milieu- hygiëne. In deze nota wordt aangedrongen op de instelling van J een permanente commissie, die voor de belangen van de voet gezondheid opkomt Ongeveer drie op iedere vier mensen (72 procent van de West europese bevolking) loopt op te nauwe schoenen, deelden de des kundigen in een persconferentie ter toelichting van hun nota mede. Het ergst is dit bfj kinderen, doordat zij uit hun schoenen groeien. Student tilt spoorbomen op voor auto

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 2