KWART EEUW BEZORGER ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Bruinisse heeft tweede Noordzee-kotler STREEKNIËUWS Subsidievoorstellen in behandeling ZTERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 11 januari 1973 Nr. 21215 MultimiljonairM. W. Janse verblijf in de kuil verdiept. ïanmerkelijk is (Foto: Zierikzeesche-Nieuwsbode). ZIERIKZEE, 10-1. Journalisten kunnen nog zoveel kranten maken, fle potentiële lezerskring heeft er niets aan als die kranten niet worden bezorgd. Voor die bezorging is een apparaat" nodig en - wat Zie- rikzee betreft - is hier onmisbaar en opvallend de heer M. W. Janse, die zaterdag 13 januari a.s. zijn zilveren jubileum viert als bezorger van de Zierikzeesche Nieuwsbode. De heer Janse - een typische „Maarten bij de weg" - moet een oersterk mens zijn, want kranten bezorgen lijkt gemakkelijk, maar het is uiterst inspannend en de weersinvloeden, de hitte van de zomer en de koude van de winter, teisteren zo'n bezorger vaak in niet geringe mate. Om daar fit bij te blijven en opgewekt (dat is de heer Janse heel duidelijk) gedurende een kwart eeuw pleit voor de persoonlijkheid van de betrokkene en diens fysieke conditie. Samen met een vriend is de jubilerende bezorger eens aan het rekenen geslagen: in vijf en twintig jaar heeft hij 3.848.000 kranten bezorgd, met een totaalgewicht van 184.700 kg. De heer Janse is dus multi miljonair, maar niet financieel natuurlijk. Vroegere leidende gedachte in het leven van de jubilaris was: ..uit de slijk te komen", wat eerst op zijn 29ste jaar gelukte. Voorheen was hij werkzaam in land- en tuinbouw en geboortig Van het „Oude Sasje" ken de hij al vroeg de hoedanigheid van de Schouwse kluiten. Hij had het er niet zo op. In 1947 In 1947 Janse ging van start in 1947, toen de „Z.N." nog dagblad was (tot na de stormramp van 1953) en de be zorging vond plaats in de heel vroe ge ochtenduren. De drukkerij was destijds gevestigd in de Lange No- belstraat, op de plaats van de hui dige Middenstandsbank. Samen met zijn zwager - thans wijlen de heer J. Hendrikse - legde het het solide contact tussen de bakermat van de krant en de gevarieerde kring van lezers, met wie hij prettige contac ten onderhield en onderhoudt. Vooral in die tijd nog ervoer Jan se de Zierikzeese bevolking als één grote familie en vaak stootte hij op de bezorgadressen op een kop koffie of zelfs een borreltje als er iets te vieren viel. De elementen van vervlakking en vervreemding doen zich duidelijk ook in een provinciestad als Zierik- zee voor, waar veel ook al onper soonlijker is geworden, maar kran- tenbezorgen blijkt toch altijd nog een vak. dat de persoon dicht bij de mensen brengt en dat is wel eens onaangenaam, maar heel vaak ook gewoon prettig. Andere funkties De heer Janse kon en kan „van de kranten niet leven". Dat zou mini maal een dagbladsituatie vergen, die voor „zijn krant" niet haalbaar is. Hij deed en doet er dan ook van al les bij: de kwitanties, vertegenwoor diger van 'n firma in keukenmatena- len. en het omroeperschap. Het laat ste is aan het afzwakken, hoewel toch onlangs de stem van Janse nog hoorbaar was in de straten. Heel ge- langrijk als bijbaan is ook „het vlees in de Hem" geweest, in de tijd dat paardeslager Stouten, hier nog nood- slachtingen verrichtte. Enige tijd was de heer Janse ook nog lijkdie- naar en zo komt men tot een hoe veel aktiviteiten, die respekt afr- dwingt. Goede herinneringen be waart hij aan zijn medewerkers, o.w. de reeds genoemde heer Hendrikse en de heer Kleppe, met wie hij acht jaar samen liep. Later zijn er aller lei tweede mannen gekomen, teveel om op te noemen en zeker niet zo duidelijk professioneel standvastig als deze doordouwer, die vooral ook vol steekt van rampavonturen uit 1953, toen de bezorging aan de moei lijk bereikbare abonnees toch moest doorgaan. Hoofdstuk apart Zijn afdeling: gladheid, mist, re gen, sneeuw en storm vormen een hoofdstuk apart, maar - zegt de heer Janse zelf - „gelukkig ben ik er fit bij gebleven en dat is heel wat waard". Van de zaak uit zal aan het bijzondere jubileum zaterdag en la ter nog op feestelijke wijze, aandacht worden besteed. Hap uit ijsbaan Burgh om voldoende water te krijgen BURGH, 9-1. Met een grote rups kraan van Gebr. Boot te Haamstede is vorige week nog een hap grond uit de ijsbaan gehaald zodat er nu een mooie watervlakte is ontstaan. Door de aanhoudende droogte en het toenemend watergebruik neemt de waterstand drastisch af en het ijs- baanbestuur had reeds een kleinere kraan ingezet om te trachten goed bevriesbaar water te krijgen. Wel is ongeveer een derde van de baan prijsgegeven omdat aldaar vele kubieke meters zand weggehaald zouden moeten worden. Het waterop pervlak is nu zo glad als een pen netje en bij vorst mag op een goede baan gerekend worden. Het is wel schrikbarend hoeveel het water, in vergelijking met voorgaande jaren, toen steeds een overloop gebruikt moest worden omdat er teveel was, nu gezakt is.We vragen ons af of de vogelstand niet af zal nemen omdat voor vele aldaar broedende vogels (we denken daarbij aan het gehele duingebied met het fraaie ..'t Zeepe" erbij) in de toekomst geen drinkwa ter meer aanwezig zal zijn. Gelukkig wordt gestadig aan een nieuw kunstmatig meer temidden in het ..Zeepe-gebied" gewerkt, doch men staat verstelt hoe diep men daar al moet graven om een redelijk meer te bewerkstelligen. Redaktioneel gaan onze gevoelens van bewondering en waardering uit naar de man, die op zijn wijze de Zierikzeesche Nieuwsbode zo waar devol wist te begeleiden en te steu nen. Liquidatie van het Z.T.I. Ged. Staten van Zeeland stellen provinciale staten voor een eenma lige bijdrage te verlenen groot f 40.000.- in het resterend exploita tietekort van de Stichting Zeeuws Instituut te Goes. De opheffing van de Z.T.I. is een gevolg van het feit, dat de minister van onderwijs en wetenschappen af wijzend heeft beschikt op het ver zoek van het instituut om te worden opgenomen in het scholenplan. welk verzoek door G.S. werd ondersteund. Tevens heeft de minister niet willen toestaan, dat het Z.T.I. zou worden aangemerkt als een afdeling van de M.T.S. te Vlissingen. Het gevolg hiervan was dat het Z.T.I. niet in aanmerking kwam voor bekostiging door het rijk. Derhalve zijn ook voor het schooljaar 1972'73 geen nieuwe leerlingen meer aangenomen. Ver. tot Steun aan Nierstichting Op donderdag 18 januari wordt in het motel-restaurant ,,'t Caisson" te Kapelle bij Goes, de. algemene ver gadering gehouden van de Vereni ging tot Steun aar. de Nierstichting Nederland ZIERIKZEE Inbraak in „Onderdak" In de afgelopen nacht is ingebro ken in sporthal'zwembad „Onder dak". Toen vanmorgen de hal werd betreden, bleek de toegangsdeur tot het complex geforceerd en ernstig beschadigd. De dader of daders wa ren kennelijk uit op geld, maar dat is 's nachts nooit aanwezig in het gebouw, althans niet in hoeveelhe den die een inbraak „lonend" zou den kunnen maken. Het wisselgeld in het restaurant werd meegenomen. Een speelapparaat en een sigaret tenautomaat uterden gesloopt en het aanwezige geld uitgenomen. Verder is er schade aan de deuren en ra men. Enkele maanden geleden kreeg „Onderdak" ook al eens bezoek van ongewenste gasten. Afd. N.C.V.B. Op 17 januari wordt de jaarver gadering gehouden van de afdeling Zierikzee van de N.C.V.B. Bestuurs verkiezing vindt plaats, pakjes wor den geruild en feestdia's van Zierik zee vertoond. Opening zaak De receptie te houden op maandag 15 januari, bij gelegenheid van de opening an „De Wever" in het pand Dam 13. is - zo deelt men ons mede - voor ieder toegankelijk Schoolvoorstellingen Z.V.U. De schoolvoorstelling van „Eisen- wichser" door hel Westfalisches Landestheater. onder auspiciën van de Z.V.U.. uitgeschreven tegen 25 januari, zal eerst plaats vinden op 5 februari. Wegens ziekte van één der hoofd rolspelers zullen de voorstellingen van de toneelwerkgroep Proloog op heden donderdag 11 ,,anuari) geen doorgang vinden. Een nieuwe datum wordt nog nader bekend gemaakt. Kinderkoor Muziekschool Deze week begint in de muziek school te Zierikzee een kinderkoor, dal als een voortzetting beschouwd kan worden van de kinderzanggroep, die onlangs op de kerstavond van de muziekschool te beluisteren was o.l.v. de heer J. M. Luykenaar. De repetities zullen worden gehouden op. vrijdag van 4-5 uur onder leiding van de heer J. van Dijk, docent aan de muziekschool en organist van de Gasthuiskerk alhier. Het koor staat open voor alle kin deren tussen 9 en 12 jaar die graag zingen, óók voor diegenen die nog niet eerder leerling van de muziek school waren. Filmavond „Ziejook" De eerstvolgende „Ziejook'-l'ilm- avond is vastgesteld op vrijdag 12 januari - R.S.G. „Prof. Zeeman' Manhuisstraat - en samengesteld rond het thema van de persoonlijke vrijheid. Getracht wordt deze avond een aantal aspecten van die vrijheid - of het gebrek aan vrijheid - aan de orde te laten komen. Het voor-programma zal bestaan uit een drietal filmpjes: ..Kinderen tekenen de muur". The Trendsette (..De vooraper") en „De Rinoceros sen". De hoofdfilm is „De vrouw in het zand" van Iliroshi Teshigahara. In een klein Japans dorp. waar de bevolking in haar bestaan wordt be dreigd door alles overwoekerend zand. Iwioont een jonge weduwe in een kuil. Haar man en dochter heb ben hun tol aan het zand betaald. Een onderwijzer, op zoek naar in- sekten. verdwaalt en wordt door een „behulpzame" gids naar de vrouw in de kuil geloodst. Weldra ontdekt de man dat hij de kuil niet meer kan verlaten en vanaf dat moment streeft hij ernaar zijn vrijheid te herwinnen. Ook de ongewilde lief desrelaties met de vrouw kan hem niet. weerhouden. Als plotseling de mogelijkheid zich voordoet de kuil te verlaten, hervindt de man zijn vrijheid. De film toont dat het vrij heidsbegrip van de man, tijdens zijn Schoolkrant „Scheepspraet" In het jongste nummer van „Scheepspraet". de schoolkrant van de openbare basisschool ..'t Kof schip" wordt onder andere uitge breid verslag gedaan van de in het najaar gehouden ouderavond. Verder Wordt een verklaring gege ven van de titel „Scheepspraet" wel ke, zoals bekend, aan de schoolkrant is toebedacht. Het woord „scheeps praet" lijkt een Zeeuws woord, maar is in werkelijkhied een woord uit de 17e eeuw. De naam werd ontleend aan een gedicht van Constatijn Huy- gens, getiteld ..Scheepspraet, ten overlijden van Prins Maurits". In dit verband wordt gememoreerd dat Constatijn Huygens. na zijn rechten studie, een tijdje in Zierikzee is ge weest om ervaring op te doen bij een beroemde rechtsgeleerde uit die tijd. nl. Anthonie de Huybert. In „Scheepspraet" verder een toelich ting voor de ouders op de nieuwe leesmethode voor de eerste-klasser- tjes. Bovendien in dit nummer het intussen al uit andere schoolkranten bekende artikel over het nu van het gebruik van schoolmelk door de kinderen. Vele bijdragen van de leer lingen zélf. rijkelijk van tekeningen voorzien, vullen verder dit tweede nummer van de eerste jaargang van „Scheepspraet' BURGH Aanstellingen Rode Kruis-kolonne Maandagavond, tijdens de weke lijkse Rode Kruis-cursus. werden drie dames door dokter Simons „be vorderd" en aangesteld als helpsters. In de „Koebel" kreeg mej.M. Straijer uit Haamstede (vuurtoren) haar aan stelling „helpster lsle klas", terwijl mej. C. Bogerman en mej. M. C. van Pulten. beiden werkend in het Rust huis „Duinoord" hun aanstelling „helpster 3e klas" kregen. Opnieuw een welkome aanvulling voor de ko- lonne van de afd. Schomv.en (West hoek van het Ned. Rode Kruis. Deze bevorderingen werden na afloop nog even gevierd. HAAMSTEDE Vergadering N.C.V.B.-afdeling Op dinsdag 16 januari vindt in de recreatiezaal van de Ger. Kerk een bijeenkomst plaats van N.C.V.B.- afdeling. Als spreker treedt op de heer M. C. Capelle te Nieuwerkerk, met als onderwerp: „Perzië, het land van koningin Esther", toegelicht met dia's Zeref. kerk, woens- r>an 12.30-13.30 uur. BRUINISSE. 10-1. Naast de Bru 12. die deze week de Noordzee ging bevissen, blijkt nog een andere kot ter, de Bru 18 deze week zee te kie zen gerigistreerd met als thuishaven Bruinisse. De Bru 18 is de ex Nieuwpoort 100. oen in 1966 gebouwde Belgische kot ter met de naam Due in alten, dooi de firma P. Maaskant en Zonen ge kocht, die nu met een Nederlandse bemanning ook deze week voor het eerst weer op de Noordzee verscheen. De Bru 18 is 99 ton groot. Naast de Bru 18 heeft de firma P. Maaskant en Zonen te Bruinisse nog de Go 18 in deelvisserij met de Gebrs. Lokket en de GO 29. Dit schip is een ver vangend schip, waarmee wordt ge vist door Noordzeevissers, die een nieuw schip in bestelling hebben en soms hun oude schip al hebben ver kocht. RENESSE Schooljeugd irad op voor bejaarden Dinsdagmiddag werd het norma le programma van de bejaardenso ciëteit van Renesse, die de leden van de soos van Noordwelle op be zoek had, opgevrolijkt door een op treden van leerlingen van de open bare basisschool „t Staepel of' te Renesse. De kinderen gaven een her haling van t programma dat was uitgevoerd op de afscheidsavond van de onderwijzer van hun school „meester Kristelijn". De bejaarden genoten zowel van 't schoolkoor als van 't komische toneelstukje. Na afloop van hun optreden kre gen de kinderen van de echtgenote NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank HYPOTHEKEN op aantrekkelijke /aaiden van de burgemeester van Wester- schouwen, mevr. Everwijn, die de middag bijwoonde, een glas limona de. NIEUWERKERK Jeugdclub opgericht Zondagavond jl. werd in het Ge- ref. Verenigingslokaal een jeugdclub opgericht voor jongens en meisjes van 13-16 jaar. Gezien het succes dat men onlangs mocht oogsten met de kleinere club, kreeg men behoefte om ook de groteren een kans te ge ven. De kleine club is pas gesplitst, omdat de toeloop te groot werd om samen op te trekken. Zo waren er zondagavond 16 jongeren aanwezig, onderleiding van de heer W .Ren tier. Getracht zal worden om nog een leider te vinden en dan iedere zondagavond te vergaderen. Uiter aard zijn meerdere leden steeds wel kom. DUIVEL AND V.V.V. Ouwerkerk Dezer dager, werd zoals reeds ge meld. een circulaire van de V.V.V. Ouwerkerk. huis aan huis bezorgd in Duiveland. Het bestuur schrijft hierin dat het tien jaar is geleden dat V.V.V. Ouwerkerk (omvattende het. gebied van de gemeente Duive land) met zijn werkzaamheden is be gonnen. Het toerisme heeft zich eerst lang zaam, maar de laatste jaren steeds sneller ontwikkeld. Het overnach- tingseijf'er voor 1972 ligt rond de 100.000, een voor de gemeente Dui veland respectabel getal. De V.V.V. is echt niet de mening toegedaan al leen gezorgd te hebben dat dit over- n'achtingscijfer bereikt is. maar dat de V.V.V. er wel het nodige' aan heeft bijgedragen staat wel vast. De V.V.V. activiteiten spelen zich hoofdzakelijk af op die plaatsen, waar men de mensen vandaan hoopt te krijgen, terwijl de inwoner slechts iets van de V.V.V. merkt wanneer men voor de hier verblijvende gas ten met medewerking van andere plaatselijke verenigingen een evene ment verzorgen. De VVV stelt zich echter voor dat de gehele otwikke- ling van het toerisme in de gemeente niet overal met hetzelfde enthousias me wort begroet, ja zelfs moeilijk heden kan veroorzaken. Ook zullen er ten aanzien van vele dingen op recreatïefgebied vragen kunnen zijn die tot nu toe onbeantwoord zijn ge bleven. De VVV nodigt een ieder uit om op heden donderdag 11 jan uari naar hotel Vijverberg in Ou-, werkerk te komen, waar de V.V.V. met de aanwezigen van gedachten wil wisselen. OOSTERLAND Kerkhof krijgt opknapper Nu de restauratie van het kerkge bouw van de Ned. Herv. Gemeente alhier voltooid en de restanten van puin en oude materialen zijn verwij derd, is de tijd aangebroken om het vroegere kerkhof een flinke opknap beurt te geven. Door de dienst ge meentewerken is men hiermee be gonnen. De grond wordt diep omge woeld en de oude vegetatie verwij derd. Verder ligt het in de bedoeling het hele veld opnieuw in te zaaien met gras. en een andere beplanting aan te brengen. Zodoende zal het ge heel een mooier aanzien krijgen, ge heel in overéénstemming met de fraai gerestaureerde eeuwenoude kerk. Kringkampioenswedstrijden turnen Op zaterdag 13 januari a.s. zullen er in de Sportzaal aan de Van den Abeelestraat alhier Kringkampioen- v|edstrijden toestel turnen gehouden worden voor jongens van 8 tot 12 en van 12 tot 15 jaar. Vervolgens voor Gemeenteraad Westerscliouwen WESTERSCHOUWEN. 8-1. Voor de raad zich zette om de begroting te behandelen, werden eerst een aan tal voorstellen inzake subsidie ver deling afgewerkt. De vergadering stond cnderleiding van buigemees- ter H. J. Everwijn. De ver. Het Groe ne Kruis Sehouwen-Duiveland blijkt aanspraak maken op 50van het contributiebedrag. Ook andere ge meenten volgen de zelfde lijn zo deelde Mevr. Friederiks mee ter be antwoording van een vraag van de heer Lustig Goedkeuring verkregen de voor stellen inzake het Zeeitws Consulta tie bureau voor Alcohol en Drugs (8 cent per inwoner) Nierstichting (f 50.-). Zeeuws Instituut voor de gees telijke volksgezondheid (f 50.-). Leesbibliotheek Burgh zag haar subsidie verhoogd van f 250 naar f 350 per jaar. De Stichtingen Militaire Tehuizen krijgen alle drie nu f 50 per jaar toe gewezen. Per cursist per jaar kan de Stichting Vormingscentrum „Van Eeghenhuis" en het vormings cen trum Hedenesse rekenen op een bij drage van f 3,-. De afdeling volleybal van DFS verkrijgt een subsidie gelijk aan de zaalhuur die men betalen moet. Sanitaire voorzieningen De heer Krijnse Locker vroeg hierbij aandacht voor de S.V. Re nesse inzake de sanitaire voorzie ningen op haar sportveld aan de Laöne. Medegedeeld werd dat deze zaak in studie is bij de dienst ge meentewerken. Voortaan zullen de kosten verbonden aan een test door een beroepskeuzebureau, boven de f 10.- komen voor rekening van de gemeente. Alle overige subsidieregelingen van voorgaande jaren werden weer verwerkt in de begroting 1973 met dien verstande dat daar waar deze verleend worden naar het aantal in woners deze worden aangepast naai de stand van zaken op 1 januari 1973. Met ingang van 1972 zal de Neder landse Blindenbibliotheek een sub sidie ontvangen voor haar werk naar rato van het aantal uitleningen in de gemeente met als basis 1" 1,- per uitgeleend boek en 1' 0.40 per uit geleende band. Voor 1972 vraagt dit een bedrag van f 123,60. jongens-junioren van 16 a 17 jaar. De organisatie hiervan berust bij de Zeeuws-Brabantse Turn Kring (de Zebra), en de plaatselijke Sportver eniging „Duiveland". Sloop woningen Door de firma Kr. Saman te Zie rikzee, slopers van oude gebouwen etc.. is thans de eerste krotwoning van de drie. staande aan de Molen weg. met -de grond gelijk gemaakt. Laatste bewoner van dit huisje was de heer J. van 't Hoff Jac. z. Hel middelste huis staat °°k leeg, doch doordat de laatste woning nog be woond is door de heer M. C. van den Berge Pz. kunnen deze twee wonin gen nog niet worden weggebroken. Vermoedelijk zal dit nog wel even duren omdat de heer Van den Berge nog geen woning in het vooruitzicht heeft op dit ogenblik. Deze drie wo ningen waren ongeveer de eerste die op de Molenweg gebouwd zijn omstreeks 1895. door de heer Bas- liaan Meerman, timmerman alhier. Er stonden toen nog weinig onst al len op de Molenweg, behalve de ko renmolen en de schuur van de mo lenaar, was er nog op het andere einde de woning van dokter Schut ter „Schuttershof" genaamd. Overi gens is nu door deze sloping de ge legenheid geschapen om de vieze sloot achter de woningen aan de Mo lenweg te dempen, omdat men nu door kan rijden over deze grond. Naar wij vernemen zal dit spoedig plaats hebben. Aktiviteil In plan Stouten Door het aannemings- en wegen bouwbedrijf A. W. Wandel te Nieu werkerk wordt momenteel door middel van een graafmachine en bulldozer de Dokter Schutterstraat in het plan-Stouten doorgetrokken. Door uitgraving en het leggen van rioleringen, wordt dit verdere ge deelte van deze straat bouwrijp ge maakt. Eerlang zal ook aan deze nieuwe straat nog een contïgnet wo ningwetwoningen verrijzen. Verder moet ook de in deze nabijheid gele gen Weelstraat, waar reeds 22 wo ningwetwoningen aan zijn gebouwd, herbestraat worden door de dikke betonklinkers die er in liggen, nog een keer te draaien. Genoemde wo ningen naderen hun voltooing. Tege lijk zullen er in de Weelstraat par keerplaatsen worden aangebracht. Al met al een drukte van belang in het plan Stouten. Start catechisaties De catechisaties onder leiding van de consulent, ds. Post. hervormd predikant te Bruinisse worden vrij dagavond a.s. weer hervat. Voor de Jongste groep zijn de tijden van 6.30 tot 7.15 uur. voor de oudste groep van 7.15 tot 8.00 uur. Treurig geval van dierenmishandeling Verveling leidt bij de schooljeugd, wanneer de vakanties wat lang du ren. soms tot baldadigheid. In Brui nisse leidde net zell's tot ernstige dierenmishandeling. Bij de landbou wer A. J. Geluk, werden deze week, door een drietal jongens, achter de schuur lopende kippen opgejaagd, waardoor één diertje (een krielkip) zolang werd achtervolgd tot het tus sen een stapel perkoenpalen terecht kwam. I-Iier werd het beestje dood gedrukt en op ol' bij het ijs van de ijsbaan werden kop en vleugels af gesneden. De gewaarschuwde eige naar kon hen daarbij bijna op heter daad betrappen. De politie zorgde verder voor een geduchte schrob bering. BRUINISSE Moeder- en kleutercursus Op dinsdag 23 januari start te Bruinisse uitgaande van het Groene Kruis een moedercursus annex kleutercursus totaal acht lessen. De ze cursussen worden verzorgd dooi de districtsverpleegster voor de kinderhygiëne zuster De Vries, ter wijl o.a. de huisarts dokter De Bruin en de dieëtiste mevrouw Boorsma- Schilperoort, een les voor hun reke ning nemen. Aan de peuter- en kleuterleeftijd worden drie lessen besteed, waar voor men zich ook apart kan opge ven. Opgave voor de cursus kan ge schieden bij de wijkverpleegster zus ter v. d. Berg-Oranje te Bruinisse op maandag, woensdag en vrijdag van 1-1.30 uur. J Gesproken weekblad VUSS1NGEN10-1. Deze week verschijnt in Zeeland een gesproken weekblad, een geluidsband van anderhalf uur mei allerlei Zeeuws nieuws. Het is bestemd voor bliuden •.'li ook ï'oor bejaarden, die niet goed meer kunnen lezen. De oplage is voorlopig 50 geluisdbanden per aflevering. Prijs f 5 per jaar. CAIRO. De vier Palestijnen die op 28 november 1971 in Cairo premier Wasfi Tell van Jordanië doodscho ten. mogen Cairo verlaten zonder dat ze terechtgestaan hebben.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5