ie éne druppel 1973 WORDT EEN TESTJAAR Veerhool zinkl - Veel vermisten Kissinger en Tho weer bijeen Jeugdraad te Bruinisse „sjouwt" van alles <2> ZÏERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag januari 1973 Nr. 21214 LAND EN TUINBOUW Het jaar 1973 wordt beslissend voor E.E.G.-landbouwpolitiek (Slot) De Nederlandse kaasproduktie is zeer doelmatig en af en toe kom je er echt niet als je die kaasprijzen omrekent tot melkprijzen. Dat be tekent: dat je dan af en toe echt niet aan de richtprijs voor melk komt. Daarom hadden die Belgen en die Fransen wel éen klein beetje gelijk. Alleen: zodra zij méér willen betalen voor onze kaas was die dumping geen dumping meer. De Bondsrepubliek zwijgt bij dit alles. Daar stijgt de melkproduktie niet meer. Het Nederlandse Zuivel Bureau heeft het land zó stevig in de houdgreep van de kaasreklame dat hel ginds beslist niet de moeite loont lelijk tegen onze kaas te doen. De Duitsers kunen i.h.a. geen goede kaas maken en zij doen er ook niet veel moeite voor behalve in het noorden dan. Leve de Denen Straks komen de Denen erbij en die kunnen wél kaas maken. Ze kun nen met gemak de produktïe van melk en kaas verdubbelen als ze dat willen. En ze willen het ook, maar nog vóór de Deense zondvloed de EEG overspoelt heeft Nederland al les al grondig bedorven. Want het is zéér de vraag of de anderen ons on ze gang zullen laten gaan. Op alle mogelijke manieren zullen met name de Fransen (en dan volgen de ande ren het slechte voorbeeld wel na) trachten hun markt voor ons af te schermen. De kwestie is dat Fran krijk wel het goedkope graan produ ceert, maar dat de Nederlanders zich werpen op alles wat duur is: melk. Dames- en heren paraplu's in alle bekende merken dam 9 LENGKEEKiLEbERWAREN zierikzee Brand weer redt gezin DEN HAAG. 8-1. Een gezin van mar., vrouw en dochtertje van vier maanden is in de nacht van zondag op maandag door de brandweer ge red uit hun huis boven een koffiebar waar brand was uitgebroken. De weg naar beneden via de trap was door het vuur afgesneden. Met rookver giftigingsverschijnselen werd het ge zin naar een ziekenhuis gebracht. De ouders konden na behandeling huis waarts. Het kind ligt nog in het zie kenhuis. De koffiebar brandde uit De brandweer schat de schade op f 70.000.- Slaclitoffer van kolend; amp VEENDAM, 8-1. In Veendam is zondagavond de 42-jarige alleenwo nende A. Makken door kolendamp vergiftiging om het leven gekomen. Zijn lijk werd geheel ontkleed in de keuken aangetroffen door een buur man. Het water van de douche, die met de keuken een geheel vormt, stroomde nog. In de keuken bleken de gasgeiser en de ingebouwde gas kachel volop te branden. zuivel, varkens, slaehlkuikens, eie ren enz. Op de laatste 'vergadering van de Friese Mij. van Landbouw heeft drs. - Schelhaas van de machtige E.N.Z. reeds op de overvloed aan melk ge wezen. Hij heeft zelfs de uitdrukking „contingentering van de kaaspro duktie" ter hand genomen. Inder daad is dat de enige maatregel die ons redden kan, want zoals het nu gaat produceren wij onszelf kapot. Hij wenste zelfs een contingentering in Nederland en een beperking van de melkproduktie in de EEG. Ver moedelijk zullen zijn volgelingen er de voorkeur aan geven beide maat regelen in EEG-verband te treffen. Plantaardige vetten, zo zei drs. Schelhaas, worden veel te goedkoop ingevoerd en aan de margarinefa- brieken geleverd. Dit gaat ten koste van de boter, die bovendien nog lijdt onder de misleidende bloedvatenre- klame. Een ander punt is het feit dat de uitbetaling van de boerderijmelk alleen op basis van het vet een on ding is. Drs. Schelhaas wilde naar 50-50 voor vet en eiwit en liever nog tiaar 60 voor het eiwit en 40 voor het vet, wat in Amerika hier en daar al gebruikelijk is. Noodmaatregelen Verder wilde drs. Schelhaas de ontwikkelingslanden jaarlijks 200.000 ton melkpoeder schenken, tien jaar lang. Dat is een goed idee, al zullen de kalvermelkfabrikanten daar wel tegen zijn. Het zou hun grondstof erg duur maken. Al met al kan men zeggen dat drs. Schelhaas grote gevaren zag in de huidige ontwikkelingen bij melk en zuivel. Vandaar dat velen verwach ten dat 1973 van beslissende beteke nis gaat worden. In dit jaar zal b.v. moeten blijken of de andere EEG- landen ons onze voorsprong gunnen of dat zij oneerlijk spel gaan spelen. Gras en melk overheersen uiterlijk onze landbouw. Slagen wij er niet in bij deze produktie orde op zaken te stellen, dan betekent dat een ver brokkelde landbouwpolitiek in de EEG. Dat is dan een politiek- die in naam nog grote doeleinden gemeen heeft, maar die uitgehold is door al lerlei nationale hulpmaatregelen. Nederland zou een bijdrage kun nen leveren tot herstel van de land bouwontwikkeling op Europese schaal door zelf zijn melk en zidvel te ordenen. Wanneer-wij ons hierbij wijze zelfbeperking opleggen kunnen de anderen ons riiet kwaad meer aan kijken. En dat is weer van belang als het om de andere agrarische produk- ten gaat. Drs. Schelhaas wilde de kaasproduktie contingenteren. Dat is zeer eenvoudig want elke fabriek kan haar portie van de produktïe- koek krijgen. Maar wil men het ook? In produceren zijn wij tot dusver steeds sterker geweest dan in het onszelf opleggen van beperkingen. De produkten waarbij dat falikant mis liep zijn talrijk. Het zou nood lottig zijn als melk en zuivel daar óók bij kwamen. Jongen na twaalf uur dood gevonden AMSTERDAM. 8-1. De 18-jarige Antonius Pieter Klaassen uit Am sterdam is zondagavond om kwart voor acht door nog onopgehelderde oorzaak met zijn bromfiets bij de bosbaan in Amstelveen van de weg geraakt en tegen een boom gebotst. De jongeman moet op slag zijn over leden. Zijn stoffelijk overschot werd pas maandagmorgen door een voor bijganger gevonden. DUSSELDOR.P. Zuinigheid met vlijt. De Dusseldorpse beroeps-brand weerman/bankwerker Bernhard Vormann (31) met zijn Volkswagen - ke ver van het bouwjaar 1947. De veteraan brengt met zijn 24 pk motor nog al- lijd 100 km op de klok. De brandweerman kocht de kever in 1963 tweede hands voor de prijs van 350 Mark. Wellicht zijn er in Nederland ook nog van deze wonderen op wielen POSADAS (Argentinië), 8-1. Een Paraguayaanse veerboot is maandag op Parana, bij de Argentijnse plaats Posadas, gezonken. Volgens de eerste berichten worden veertig mensen vermist. Men heeft tot dusver twin tig opvarenden kunnen redden. De veerboot stak de Parana over van Encarnacion in Paraguay naar Posadas toen hij verging. PARIJS, 8-1. De Amerikaanse onderhandelaar Henry Kissinger is maandag in Parijs begonnen met nieuwe besprekingen met de Noord- vietnamese onderhandelaar Le Due Tho over beëindiging van de oorlog in Vietnam. Zij kwamen bijeen in een villa in de Parijse buitenwijk Gif Sur Yvette Dr. Kissinger werd vergezeld door hoge Amerikaanse fuctionarissen onder wie de deskundige voor Zuid- oostaziatische zaken van het Ameri kaanse ministerie van buitenlandse zaken, Gilliam Sullivan. Bombardements- vergissing in Vietnam SAIGON, 8-1. Vijf Amerikaanse bommenwerpers hebben maandag morgen bij vergissing de grote lucht machtbasis Danang in Zuidvietnam gebombardeerd. Verscheidene Am erikaanse militairen, men spreekt van e<»n aantal tussen vijf en negen zijn gewond geraakt- Volgens het Amerikaanse opperbe vel in Saigon lieten drie Phantom- straaljagers en en twee corsairs 226 kilo bommen vallen op een benzine opslagplaats van de basis waardoor brand uitbrak. Ook werd een heli kopter getroffen. De oorzaak van de vergissing is niet bekend. Ten tijde van het ongeluk was het weer hevig. Fietser do««l door trein ROSMALEN 8-1. Op een niet automatische knipperlichten bevei ligde spoorwegovergang( lijn Den Bosoh-Nijmegen) is maandagmorgen een fietser, de 62-jarige M. Maas uit Den Bosch gedood, die in botsing kwam met de trein. De trein, een posttrekker raakte daarbij defect en moest worden te ruggesleept naar Den Bosch. Hier door is het treinverkeer op de lijn enige lijd gestremd geweest. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. De Koninklijke Noord- en Zuidhollandse Redding maatschappij heeft in 1972 een re cord aantal malen in actie moeten komen bij noodgevallen. De stations met reddingboten, lijnwerp- en wip pertoestellen moesten in 232 geval len schepen en mensen in nood bij staan. In 1971 was men 205 keer uit gerukt. DEN HAAG. Het hoofdbestuur van D"66 is er verontwaardigd over dat minister Engels (c.r.m.) een be risping heeft gegeven aan de VPRO. Het hoofdbestuur meent geen oordeel te moeten geven over de inhoud van de uitzending. KWINTSHEUL. Twee leden van de Jongerensociëteit. Nederland III in Kwintsheul, hebben het wereld record dammen op veertig uur ge bracht. Dit wereldrecord stond sinds vorig jaar op naam van twee Lim burgers, die in totaal 36 uur aan- een-stuk-door aan het dammen wa- AMSTERDAM. Het Rijksmuseum in Amsterdam heeft in 1972 1.317.240 bezoekers getrokken, 23.931 meer dan in 1971. De drukste maanden waren april met 160.842 bezoekers, juli met 175.818 en augustus met 174.655. Het recordjaar is nog steeds 1969, toen het museum, dank zij de grote Rem- brandt-tentoonstelling, 1.402.563 be zoekers kreeg. UTRECHT. In Utrecht is Scouting Nederland opgericht, een nieuwe vereniging, die is voortgekomen uit een fusie tussen de Vereniging de Nederlandse Padvindei-s, de Katho lieke Verkenners, het Nederlandse Padvindstersgilde en de Nederlandse Gidsen. GOUDA. Hout is in de laatste maanden van 1972 sterk in prijs ge stegen. De prijsstijging bedraagt bij vurenhout 15 a 20 procent. De prij zen van triplex en multiplex zijn in minder dan een jaar ongeveer 20 procent omhoog gegaan; meranti- hout ging 45 a 50 procent in prijs omhoog. EINDHOVEN. Partijen in het con flict rond de St. Lambertuskerk in Eindhoven zijn zondag, in afwach ting van een uitspraak van Rome. tot een godsvrede gekomen. Bis schop mgr. J. Bluijssen, die de Lam bertuskerk heeft gesloten, staat weer nonnale kerkdiensten en andere li turgische vieringen toe. De elf we ken durende bezetting van het kerk gebouw wordt opgeheven. DEN HAAG. In Nederland, even als trouwens in onze buurlanden, is de schoenindustrie bezig te verdwij nen. Vooral in Nederland wordt de schoenindustrie geteisterd door de steeds stijgende kosten, doordat zij zeer loonintensief is. HENGELO. Dc spoorwegen heb ben zondagavond assistentie ge vraagd aan de politie, omdat een groep van circa dertig Zuidmoluk- kers (in de leeftijd van 17 tot 23 jaar) in de trein van Enschedé naar Hen gelo veel moeilijkheden veroor zaakte, onder meer door verschil lende keren aan de noodrem te trek ken. Bundel tekeningen zoek ARNHEM. 8-1. De bundel ..Ga lop de camargue" met 84 penteke ningen van de Arnhemse kunstenaar Harrv van Lunenberg is nog spoor loos. De bundel werd de commissie voor contraprestatie van de gemeen te Arnhem aangekocht voor f 6500,- omdat van Lunenberg het binnen het bereik van een groler publiek wilde brengen, liet hij er 500 exemplaren van drukken. Bij een boekbinderij in Huïssen is daarop echter het ori ginele exemplaar zoek geraakt. Mo gelijk is de kostbare bundel penteke ningen tussen afval geraakt en ver dwenen naar een handelaar in oud papier. Wat biedt de BEELDBUIS? WOENSDAG 10 JANUARI NED. I: Shirley Temple, die op tweejarige leeftijd al voor de fiml- camera's stond, sinds dal moment schitterde in menige rolprent en zich de laatste jaren actie/ met cle Ame rikaanse politiek bezig houdt, gaat vanavond over het vaderlandse tele visiescherm als de lieftallige Shirley Lloyd uit de verrukkelijke speelfilm „De kleine kolonel'. In deze creatie uit 1935 werd kleine Shirley de lie veling van het publiek en zeker is, dat de NOS vooral de oudere kijkers een groot plezier doet door deze film op de buis te brengen. Verder heeft de TROS nog twee programma's op deze woensdagavond. Dal is allqr- eest „Opportunity Knocks", dat in dit geval het best vertaald is met: Kies uw ster. In Engeland is het een druk bekeken programma, waarin wekelijks amateurs hun talenten op zang, dans enz. tonen. De vijftien minuten die de TROS hierna nog ter beschikking heeft, worden gevuld door hel programma „Telecommuni catie". Tussen zeven en acht drie programma's: een reportage over Los Machucambos, een groep circus artiesten van tien tol achttien jaar, vervolgens de rubriek „Kleine men sen hebben grote wensen" en ten slotte het elfde deel van „De mens en de zee". Het kinderprogramma komt om vijf uur van de KRO. NED. II: De KRO zendt om zeven- uur fragmenten uit van het circus Billy Smart in Engeland. Dit Icon een hoogst vermakelijk uurtje worden met kinderen van beroemde circus artiesten, clowns, trapezeiverk, acro batiek en dressuur. Om tien voor acht wordt de Radboudstichting. in het zonnetje gezet. Zeven kwartier staat na het journaal het hobbyisten programma Studio Vrij ter beschik king. Om vijf over tien neemt IKOR bezit van de zender. Na Kemnerk- kort (vijf minuten informatie) volgt het programma ;.De wereld der ilco- nen". Ilconen worden gezien als een onderdeel van het mysterie van de kerk. De kleine op hout geschilderde voorstellingen hebben behalve voor de eredienst ook betekenis voor de antiekmarkten en musea. WOENSDAG 10 JANUARI NED. I: 10.45 Schooltelevisie: 17.00 Nogal wiedus: 1S.45 Ti-ta-tovenaar: 1S.55 Nieuws; 19.05 Los muchachos; 19.30 Kleine mensen hebben grote wensen; 19.40 De mens en de zee; 19.50 Socutera; 20.00 Journaal; 20.20 Politieke partijen; 20.31 De kleine kolonel; 21.50 Kies uw ster: 22.35 Te lecommunicatie; 22.50 Den Haag vandaag; 23.00 Journaal. NED. II: 1S.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Billy Smarts kin dercircus: 19.50 Radboudzondag: 20.00 journaal: 20.20 Studio vrij: 22.05 Kenmerk kort; 22.10 De wereld der ikonen; 22.50 Journaal; 22.55 Teleac. DONDERDAG 11 JANUARI NED. I: De VPRO en de E.O. moe ten op het eerste net hel donderdag Vrijdag 12 januari, 20.20: De Mounties show. Pier Bambergen en René van Vooren zullen weer vele kijkers vermaken met hun on mogelijke situaties. avond programma vullen. De VPRO is er tot tien uur. Het beertje Colar- gol, de fragmenten van komische stomme films en een film van Po- peye staan tussen zeven en acht uur te wachten. Berichten uit de Samen leving volgen na het NOS-journaal. Komisch straattoneel in en oz-er New York krijgt de kijker gepresen teerd in het programma ,.A nice place to visit". Straattoneel is in de ze stad van wolkenkrabbers een zeer bekend verschijnsel. De acteurs die op hel tv-scherm aan het werk te zien zullen zijn, beogen met hun spel New York in al zijn facetten te to nen. Tol tien uur resteert vun de VPRO dan nog het programma „Zvp Code". Onderwerp van deze uilzen-, ding is het koningsrijkdeel Curagao. De E.O. besteedt haar eerste half uur aan ontwikkelingen binnen de kerk en theologie. De tweede dertig minu ten worden gevuld mei klassieke muziek. NED. II: Mannix terug van wegge weest. Om tien voor half negen zend de VARA na lange tijd weer een aflevering uit uil deze populaire detective-serie. Mannix houdt zich vanavond bezig met het raadsel van de verdwenen basketball-trainer Lee Thomas. Om zeven uur maakt de VARA zijn opwachting op de buis met de bijna een uur durende film „Mzima portret van een lente". Mzi- ma is een prachtige oase in het dorre Tsavo-park in Kenia, waarin de mens nog niet is doorgedrongen. „Is getekend: Rob Toiiber". Onder deze titel gaat om tien over negen een nieuwe show van regisseur Rob Touber de ether in. Met een afleve ring van „Van Onderen" verlaat de VARA het kijkersvolk. DONDERDAG 11 JANUARI NED. 1: 10.45 en 14.00 Schooltele visie; 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws: 19.05 Beertje Colargol; 19.20 Zwijgen is goud; 19.45 Popeye; 20.00 Berichten uit de samenleving; 20.35 A nice place to visit; 21.15 Zip Code: 22.00 Van hel kerkelijk erf; 22.30 Ho ren en zien; 23.00 Journaal. NED. II: 18.45 Ti-ta-tovenaar: 18.55 Nieuws; 19.05 Mzima portret van een lente; 20.00 Journaal; 20.20 Mannix; 21.10 Is getekend: Rob Tou ber; 21.50 Van onderen; 22.30 Den Haag vandaag; 20.40 Journaal. BRUINISSE, 8-1. De jeugdraad te Bruinisse, is zo hij die nog niet be zat snel bezig de sympathie te ver werven van de Bruinisser bevolking, dank zij de in de kerstvakantie en ook reeds daarvoor ontplooide akti- viteiten. Op de knutselmiddag waarvan zelf meegebracht materiaal, de meest uit eenlopende dingen werden gemaakt (maanmannetjes, vliegtuigen, mobi les enz.) waren 70 kinderen aanwe zig. maar dit aantal werd ver in de schaduw gesteld, door de toneel mid dag met ruim 160 kinderen. Dertien toneelgezelschappen werden uit de jeugdige aanwezigen gevormd. De eerste prijs kregen Jaap Littooy. Ab de Goot. Mattie Schot en Heieen Ver kamman met het stukje „Het Zonne straaltje" een tweede prijs kregen Peter en Diana Coppoolse met „Het Schoenmakertje". Eveneens een tweede prijs werd toegekend aan een veertiental kin deren, dié op sublieme wijze het cir cus: „Joke Boltini" gestalte gaven. Fikkie De meeste jeugd verzamelde zich uiteraard rond een kersboombrand waar van 230 bomen een „lekker fik kie" werd gestookt. Maar het aantal kinderen op de speelmiddag loog er ook niet om. Honderzeventig kinde ren deden mee aan: sjoelen, dammen schaken, kegelen, tafeltennis, het gooien met ballen en pijltjes enz. De eerste prijs sjoelen, was voor Johnie van Gilst, de eerste prijs kegelen voor Stoffel Duinhouwer, in balwer- pen was Jos van Unen allen de baas terwijl Tonnie IJzelberg de eerste prijs pijl werpen veroverde. En tenslotte de filmmiddag. Deze trok 200 kinderen naar het Hervormd verenigings gebouw om te genieten van films van Charly Chaplin. Co medy Capers „Makker' en diverse tekenfilms. FEUILLETON DOOR CEES GIESBEEK 59 Er is voor beide partijen alle ge legenheid om stoom af te blazen. Dan zegt moeder Worms op wat rustiger toon: „Wim blijft onze zoon, wat-ie ook gedaan heeft. En jij en Bas zul len moeten poberen te vergeven. Want we moeten allemaal verder leven en tweespalt in onze familie mag niet voorkomen. Het kan nog lange tijd duren, maar Wim komt ook weer een keer thuis. En dan? Dan moeten we samen, met elkaar kun nen optrekken. Dan moet alles ver geven en vergeten zijn. Ol' wil jij, dat je broer twee keer gestraft wordt? Eerst door de rechtbank en daarna nog eens door jou en je man? Noem jij dat billijk?" Gerie is het er nog helemaal niet mee eens ,.Laat-ie dan maar uit Bas buurt blijven. Want hij zint op wraak. Als-ie Wim in z'n knuisten krijgt, vermorzelt hij hem." „O. dat is even leuk? Zijn we dan klaar? Dan jouw man de cel in. Heb je het dan gewonnen? Kunnen we van voren af aan beginnen 't Is jouw taak je man aan het verstand te brengen, dat het hiermee afgelopen moet zijn. En dat hij zijn handen thuishoudt, als Wim weer vrij is. Denk er ook maar eens over na, dat Bas ook schuld heeft. Hoe vaak pest te en treiterde hij onze Wim niet met zijn postzegels? Of ben je dat. verge ten? Nou. ik niet. Ik zou wel eens willen weten, hoe jouw man gerea geerd zou hebben, als hij stelselma tig door iemand gesard werd. Die had er meteen op geslagen. Nou, je weet het nu: dat gedonder in onze familie moet nu maar eens afgelo pen zijn. Doe 'm vanavond de groe ten en zeg maar, dat we van de week nog een keer komen, je vader en ik." Josje van Geren komt nu ook af en toe even aanwippen bij Wim's ouders. Hoewel schoorvoetend, be gint Betty het meisje sympathiek te vinden. Op school is een meisje dat vlak bij „Rijnlust" woont en van haar hoort ze, dat men juffrouw van Geren in het naburige dorpje de „freule" noemt. „Ze is reuze ardig en helemaal niet trots of ongenaak baar. Ze doet veel voor zieken en zo. En gebrekkige mensen Bettie gaat een keer mee naar „Rijnlust". Josje is op haar manier geraffineerd. Ze is te weten gekomen waar Bettie op school is en wacht haar op een woensdagmiddag in de nabijheid van het gebouw op. Bettie kijkt verrast, als ze Josje van Geren in haar wagen ziet. „Hallo." zegt ze. „Hoe komt u hier in de buurt?" Josje lacht. M'n oude school Bettie. Ik ben hier vier jaar ge weest." Bettie's blik verheldert. „Gossie, da's leuk? Nooit geweten." Ze staat met één voet op de trapper van haar fiets. De vrouw iii de auto zegt„Ga een uurtje met me mee, Bettie, naar „Rijnlust". Kunnen we samen wat babbelen. En drinken we wat." Het meisje is besluiteloos. Van haar vader en moeder heeft ze het een en ander over de mooie villa gehoord. Ze is nieuwsgierig. Maar ze zit met haar fiets. „En dit dan? Waar moet ik hem laten?" Josje heeft op alles gerekend en daarom de grote auto meegenomen, die ze doorgaans enkel gebruikt, als ze grote tochten maakt. In de baga geruimte kan de fiets wel liggen. Ze heeft stevig touw bij zich. Een half uurtje later is Bettie op „Rijnlust" en kijkt haar ogen uit. Dit is even een mooi huis. En wat een boeken in de salon. Bettie loopt naar de grote, open kast en bekijkt met kritische blik de banden. Het is warm voor de tijd van het jaar. Josje komt met frisdrank, waarin blokjes ijs tinkelen. En pre senteert een sigaret. Ze babbelen samen, over school, maar ook over Wim. Josje zegt: „Ik heb van hem gehoord, dat jullie samen goed met elkaar overweg konden, he?" Bettie ontdooit langzaam, „We zochten instincmatig elkaar op, als Bas en Gerie er waren. Want Bas plaagde Wim altijd met zijn post zegels. Dan zocht hij zijn troost bij mi^ en zaten we op mijn kamertje te bomen. Enne. al heeft-ie iets stoms gedaan, hij blijft toch altijd mijn broer, niet? Ik vond het zielig voor Bas, maar die is sterk en die komt er weer bovenop. En het was toch ook zijn schuld?" Na aan paar uur brengt Josje het meisje weer naar de stad. En ze weet op de terugreis, dat ze Bettie nu voor zich ingenomen heeft. Maar thuis piekert ze. Er moeten nog twee barrières overwonnen worden: Gerie en haar man. En hoe vérsiert ze dat? Vooral die vrouw, dat zal nog de meeste moeilijkheden opleveren. Van Bettie heeft ze ver nomen. dat Gerie nog niets van haar broer wil wéten. Ze denkt er een paar dagen rus tig over na, waarna ze een besluit neemt, Een stormaanval is het beste wapen, veronderstelt ze. Dus stapt ze in haar wagentje en rijdt naar de Hooigracht, waar ze aanbelt. Gerie kijkt met wantrouwende blik naar de vrouw op de stoep. „En?" Haar gezicht staat ernstig, als ze zegt: „Ik ben Josje van Geren. U zult wel over mij gehoord hebben. Kunnen wij samen eens praten als twee volwassen, verstandige vrou wen?" (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 7