Bruinisse spant zich in bestaande industrieën te behouden Drie doden bij verkeersongeluk AGENDA LAATSTE NIEUWS Manifestaties in vele wereldsteden tegen de Amerikaanse bombardementen De Amerikaanse verliezen in Vietnam Antiekbende - opereerde in het gehele land - stal voor miljoen bij elkaar Gevaar <ioo. Scheide-siuitiiig Sehenldiig voor het Wereld Natuur Fonds BRUINISSE, 6-1. Niet alleen de Zeeuwse visserij, zal schade onder vinden c.q. gedoemd zijn te verdwe nen, als de Oosterschelde zal zyn afgesloten en de getijbewegingen van eb en vloed in het water verdwenen zullen zü11- Het betekent ook de doodsteek voor die bedrijven al of niet rechtstreeks bij de visserij be trokken en ook de machinefabrie ken en de scheepswerf vallen daar onder, zoals die te Bruinisse in de loop der jaren een flinke bedrijven hebben opgebouwd. De Noordzeekotters, met hun grote diepgang kunnen deze fabrieken niet meer bereiken als er niet meer vol doende water voor de kant komt op de natuurlijke manier. In dat geval zullen dus kunstmatige voorzienin gen moeten worden getroffen, om te houden wat men op Bruinisse mo menteel heeft. Ten gemeentehuize werden daarvoor met verschillende autoriteiten en vertegenwoordigers V rouwelijke schaapherder stopt BARNEVELD, 6-1. De enige vrouwelijke schaapherder van Ne derland, mejuffrouw Koos Vos (46) heeft na ruim 12 jaar haar werk zaamheden beëindigd. Wegens ge brek aan geld kon zij haar eigen kudde in Hoog-Buurlo (bij Apel doorn) niet langer beheren. Ze heeft ruim 70 van haar herder schapen inmiddels verkocht aan een adspirant-schaapherder, die dit niet alledaagse beroep op de Brunsum- merheide in Zuid-Limburg wil gaan uitoefenen. Veertig procent van Nederlandse vloot onder vreemde vlag GOUDA. 7-1. In de eerste negen maanden van 1972 hebben de Neder landse rederijen slechts 17 schepen met een gezamenlijke tonnage van 90.000 b.r.t. in het eigen land gere gistreerd. Daarentegen werden 35 schepen met een totale grootte van 700.000 b.r.t. onder buitenlandse re gistratie gebracht. Daarmee is het aantal schepen van Nederlandse re derijen, die onder vreemde vlag va ren, gestegen tot 105, tezamen 2,5 miljoen br.t. metend. Dit is ruim 40 van de gehele Nederlandse vloot. Voorzitter K.V.O. P. G. van der Weele overleden GOUDA, 6-1. In het Van Herson- ziekenhuis in Gouda is vrijdagmor gen op vijftigjarige leeftijd overle den de heer P. G. van der Weele, voorzitter van het Koninklijk Ver bond van Ondernemers in het Mid den- en Kleinbedrijf en o.m. lid van het dagelijks bestuur van de Sociaal Economische Raad. Het bestuur van het K.V.O. heeft de voor heden (maandag 8 januari) in het Europa-hotel in Scheveningen te houden nieuwjaarsbijeenkomst afgelast. Alex de Haas overleden ROTTERDAM, 6-1. De klein kunstenaar Alex de Haas is donder dag na een langdurige ziekte op 76- jarige leeftijd in zijn woning in Rot terdam overleden. Op verzoek van de overledene is de begrafenis zater dagmorgen in Rotterdam in alle stil te geschied. WASHINGTON, 6-1. In 1972 zijn op de slagvelden in Zuid-Vietnam 299 Amerikaanse militairen om het leven gekomen, aldus blijkt uit een rapport van het Amerikaanse mini sterie van defensie dat in Washing ton is gepubliceerd. Het is het laag ste aantal in acht jaar van Ameri kaanse betrokkenheid in Indochina. Het totaal aantal Amerikaanse ge sneuvelden in Zuid-Oost-Azië sinds 1 januari 1961 bedraagt volgens het rapport 45.928 man. Het jaar 1968, in de loop waarvan het grote „Tet"-offensief plaats had, eiste de meeste Amerikaanse doden: 14.549, alleen al in de week van 4 tot 11 mei sneuvelden 562 Ameri kaanse militairen. Dit was een record voor een week. sinds 1969, het jaar van diverse instanties, alsmede de directies van de betrokken bedrijven zelf besprekingen gevoerd. Nu de industrievestiging op het in dustrieterrein niet voldoende van de Op 19 december zullen in grote steden als New York, Boston. Chica go en Philidelphia demonstraties worden gehouden. Op diezelfde dag zal in Washington een fakkeloptocht ónder denaam „Mars tegen de dood" plaats vinden en de volgende dag wil men van de erebegraafplaats Arlington naar het monument van Washington marcheren. In België hebben vrijdagavond duizenden betoogd voor „onderteke ning van het vredesakkoord voor Vietnam" en „onmiddellijke en defi nitieve staking van de Amerikaanse bombardementen" In Brussel defileerden' 2500 beto gers rond het station onder het uit roepen van onder meer „Nixon moordenaar" De „sociale organisaties" in de Sow jet-Unie riepen „alle mensen van goede wil" op tot „concrete ac ties opdat de vredesregeling voor Vietnam onmiddellijk wordt gete kend" „Bomen groeien niet tot in de hemel DEN HAAG. 6-1. De nieuwe rege ring zal evenals het nieuwe parle ment, de moed moeten opbrengen het volk duidelijk te maken dat de bomen niet tot de hemel groeien, aldus de Raad van Nederlandse Werkgeversverbonden in een brief over het sociaal-economische beleid aan kabinetsinformateur dr. M. Ruppert. De raad, waarin het Verbond van Nederlandse Ondernemingen en het Nederlands Christelijk Werkgevers verbond samenwerken, vindt voorts dat ook moet worden duidelijk ge maakt dat nieuwe gemeenschaps voorzieningen slechts kunnen wor den verwezenlijkt door besparingen op bestaande voorzieningen. Indivi duele welvaartsverbetering zal in de kotnende jaren in een aanzienlijk lager tempo haar beslag moeten krij gen dan men lange tijd gewend was, aldus de raad. Amnestie in Jordanië AMMAN, 7-1. Koning Hoessein van Jordanië heeft zondag ter gele genheid van zijn huwelijk met de 24-jarige palestijnse Alia Touka am nestie verleend aan 350 palestijnse verzetsstrijders en andere politieke gevangenen. Het grootste deel van hen komt meteen vrij, van de overi gen wordt de straftijd verkort. Zoon voor Sophia Loren GENEVE. 6-1. De Italiaanse film actrice Sophia Loren (38) heeft za terdagochtend in Genève een zoon ter wereld gebracht, zo is in welin gelichte kringen vernomen. Moeder en kind make.n het goed. Sophia Lo ren heeft al een zoon. Carlo, die in 1968 is geboren. waarin president Richard Nixon met het terugtrekken van Amerikaanse militairen begon, is het aantal Am erikaanse gesneuvelden steeds ver der gedaald. Volgens het pentagonrapport ver loren de Zuidvietnamezen. in 1972 37.566 militairen op de slagvelden en Zuidvietnams bondgenoten bui ten de Verenigde Staten 442. Noord- vietnam en de Viet Cong verloren in 1972 131.675 man, maar het rapport merkt hierbij op dat het cijfers zijn die door Zuid-vietnam zijn verstrekt. In twaalf jaar verloren de Zuid- vietnamese strijdkrachten 180.676 man en hun bondgenoten - de Ver enigde Staten uitgezonderd - 5.221. Noord-vietnam en de Viet cong in het zelfde tijdvak 921.350 doden ver loren hebben. grond komt is er het gemeentebe stuur alles aan gelegen, de hier ge vestigde bedrijven en het ongeveer 60 man tellende personeel in Brui nisse te houden. OTTAWA. - Het Canadese Lager huis heeft een resolutie van de re gering aanvaard waarin de recente Amerikaanse bombardementen op de gebieden van Hanoi en Haiphong worden betreurd. De resolutie was ingediend door minister van buitenlandse zaken Mitchell Sharp en had de steun van alle partijen. ETTEN-LEUR, 6-1. Bij een ver keersongeluk in Etten-Leur (nb)) zijn zaterdagavond drie mensen om het leven gekomen. De drie slachtoffers, een man zijn vrouw en hun kind za ten in een personenauto, die op de weg Roosendaal-Breda in Etten voor een rood stoplicht stond te wachten, toen er een Belgische auto met gro te snelheid achterop reed. De namen van de slachtoffers van het verkeersongeluk zaterdagavond in Etten-Leur zijn de 29-jarige mevr. C. W. van der Ploeg-Verschuren en haar 2-jarige zoontje Tjeerd, die ter plaatse overleden en de echtgenoot A. van der Ploeg. Hij is op weg naar het ziekenhuis overleden. Het gezin woonde in Breda. De heer van dei- Ploeg was sinds 1 januari j.l. adjunct -directeur van de gevangenis „De Koepel". UIT HET BINNENLAND KORTE BERICHTEN VENRAIJ. Vermoedelijk als ge volg van kortsluiting is zondagavond in het plaatsje Aijen (gem. Bergen bij Venraij) een varkensstal in- de as gelegd. Ongeveer honderd mestvar- kens en een aantal zeugen zijn daar bij door verstikking om het leven gekomen. GOUDA. De Goudse politie heeft de 49-jarige zigeunerviolist Nicolai Z. uit Hazerswoude gearresteerd, die sinds vorig jaar oktober een tiental banken in ons land voor een bedrag van in totaal ruim f 200.000,heeft opgelicht. DEN HAAG. De minister van ver keer en waterstaat, drs. B. J. Udink, zal dinsdag a.s. in het departements gebouw aan de Plesmanweg de ad viescommissie tweede nationale luchthaven installeren. In de ad viescommissie hebben vertegen woordigers van verschillende mini-- steries, provincies en gemeenten zitting. ARNHEM. Het wegvallen van en kele grote orders heeft de Neder- landsche Hardmetaalfabrieken N.V. in flinke financiële moeilijkheden gebracht. Volgens directeur J. J. van de Velde moet op korte termijn een herstructureringsplan op tafel ko men om aan deze moeilijkheden het hoofd te bieden. Of er ontslagen zul len vallen is nog niet duidelijk. WEERT. Een felle brand heeft grote schade aangericht in de op slagplaats van kermisexploitant L. Korten in Weert. Na een strijd van twee uur tegen de vlammenzee was de brandweer het vuur meester. DEN HAAG. In de hele uitgebrei de gemeenschap, zou de bruto-staal- produktie in 1973 145,5 miljoen ton kunnen overschrijden, wat een stij ging van 5,6 procent ten opzichte van 1972 betekent. Dit raamt de Europe se Commissie in haar programma „Vooruitzichten staal voor 1973". DEN HAAG. Minister Udink van verkeer en waterstaat is gevraagd naar zijn oordeel over het standpunt van Rijkswaterstaat, dat de ver keersveiligheid gediend wordt door het kappen van bomen langs door gaande wegen. De vraag is afkom stig van de Tweede-Kamerleden Voogd en Van Thijn (beiden PvdA) en gebaseerd op de kritische be schouwingen van ir. A. Verhoef f van de Heidemaatschappij over het standpunt. DEN HAAG. Minister Stuyt van volksgezondheid is van oordeel, dat reklame-uitingen over de voor de gezondheid gunstige eigenschappen van voedings- en genotmiddelen zo veel mogelijk moeten worden tegen gegaan als er sprake is van strijd met wetenschappelijke kennis of van twijfel over de juistheid. DEN HAAG. Volgens voorlopige gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek werd in november bij de spaarbanken (exclusief de handelsbanken) f 154 min. meer in gelegd dan terugbetaald, dat is 1' 134 minder dan in de voorafgaande maand. EMMEN. Enka Glanzstoff gaat in haar vijf bedrijven in Emmen en Emmercompascuum dit jaar in to taal 200 nieuwe werkkrachten aan trekken. Het totaal aantal werkne mers in beide steden zal dan ruim 4.800 bedragen. DEN HAAG, 6-1. Prins Bernhard heeft in zyn funktie van internatio naal voorzitter van het Wereld Na- tuurfonds een cheque ter waarde van 50.000 gulden gekregen. Het bedrag is bedoeld als „voor schot" op een veel groter bedrag, na melijk een kwart miljoen gulden, dat de leden van de landelijke melkslij- tersorganisatie I.V.E.K.O. met een 17 weken durende consumentenaktie voor het natuurbeschermingswerk van het W.N.F. bijeen hopen te bren gen. Namens hun organisatie over handigden de heer G. J. van Oort- merssen, direkteur van I.V.E.K.O. en de heer G. J. L. S. van Rooy, cam- pagne-coordinator het bedrag aan de prins op paleis Soestdijk. De aktie die 15 januari van start gaat, zal onder meer worden gevoerd met honderdduizend gratis ver spreidde wereldkaarten. Daarop kunnen dan een vijftigtal Voor tweede maal brand in woning OUDE PEKELA, 8-1. In de nacht van zondag op maandag is in Oude Pekala de woning van de familie H. Kuiper aan de Thorbeckelaan door brand volkomen in de as gelegd. Van de inboedel kon niets worden gered. De schade bedraagt zeker een ton. Woning en inboedel zyn verzekerd. De familie Kuiper, man, vrouw en een kind, was toen de brand uitbrak bij schoonouders op bezoek. De brand werd ontdekt door overburen. Toen de brandweer van Oude Pekela arriveerde, viel er niets meer te red den. Met veel moeite wist zij de be lendende percelen in deze dichtbe volkte woonwijk te behouden. Onge veer een jaar geleden brandde een woning van de familie Kuiper onder dezelfde omstandigheden af. De oor zaak van de brand is onbekend. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. DODELIJKE ONGELUKKEN EIJSDEN. De 51-jarige heer N. L. H. Aardenburg uit Beverwijk, chauffeur bij de afdeling wegver voer van Hoogovens, is 5 januari om het leven gekomen bij het optrekken van een truck met oplegger in het Zuidlimburgse, plaatsje Eijsden. HOOFDDORP. In een Haarlems ziekenhuis overleed de 19-jarige F. K. M. R. uit Hoofddorp aan de op gelopen verwondingen bij een ver keersongeval. Hij werd op de Kruis weg aangereden door een personen auto, die het terrein van een garage afreed. LEEUWARDEN, 6-1. De recher cheteams in Friesland hebben in sa menwerking met vyftien andere politiekorpsen in het land een ben de opgerold, die verantwoordelijk wordt gesteld voor een golf van in braken, waarbij voor ruim f 1 mil joen aan antiek werd ontvreemd uit antiekbeurzen en woningen. Het bedrag van f 1 miljoen is volgens de politie nog aan de lage kant omdat dit de verzekerde waar de van de goederen is. In werkelijk heid zou de waarde van de goederen heel wat hoger liggen. De bende bestond uit twee Rot terdamse inbrekers, een antiekhan delaar uit dezelfde plaats en de 35- gekleurde zelfklevende afbeeldingen van met uitroeiing bedreigde dier soorten, verkrijgbaar bij verschillen de artikelen en produkten, eenvoudig worden aangebracht De gelden zijn bestemd voor het behoud van de tij ger in Azië, de flamingo's in Afrika (Lake Nakuru) en de Nederlandse "Wadden. Vrouw omgekomen bij brand ROTTERDAM, 6-1. Een brand in haar flat heeft bet leven gekost aan de 40-jarige Rotterdamse vrouw L. E. M. van Damme. De flat aan de Granadoslaan, waar de vrouw alleen woonde, brandde geheel uit. Over de oorzaak van de brand, die omstreeks acht uur uitbrak, is niets bekend. Brandweerlieden vonden het slacht offer met ernstige brandwonden op de vloer. Ze werd ijlings naar het Bergwegziekenhuis gebracht, waar men de dood constateerde. Jeugdsoos afgebrand BRUMMEN, 7-1. Zondagochtend vroeg is in Epe (gem.) Brummen) de interkerkelijke jeugdsocieteit tot de grond toe afgebrand. De Eerbeekse brandweer kon niet voorkomen dat het gebouw en de kostbare inventa ris (stereo-apparatuur) geheel ver loren gingen De schade wordt ge raamd op vele tienduizenden guldens Omtrent de oorzaak van de brand tast men nog volledig in hel duister. Twee bars uitgebrand EINDHOVEN, 7-1. In de nacht van zaterdag op zondag is door on bekende oorzaak brand uitgebroken in een pand aan de Nieuwendijk in Heeze (bij Eindhoven), waarin twee bars waren gevestigd. Eén etablisse ment brandde geheel uit, terwijl van de andere bar de bovenverdieping werd vernield. De schade bedraagt meer dan 100.000 gulden. Persoon lijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Twee doden bij brand in Amsterdam AMSTERDAM, 6-1. Bij een felle brand in de Govert Flinckstraat 213 in Amsterdam is in de nacht van vrijdag op zaterdag tussen drie en vier uur een pand van vier verdie pingen geheel uitgebrand, waarbij een oud echtpaar op twee hoog in de vlammen is omgekomen. Het zijn de gepensioneerde lood gieter C. van de Pijll en zijn vrouw, volgens de buren beiden ongeveer 75 jaar oud. De brand werd tegen drie uur ont dekt door een studentenechtpaar woonachtig in het benedenhuis. Het was op bezoek geweest bij een stu dente die op één hoog woonde. jarige Rotterdamse portier H. G„ die volgens de politie de „grote baas" geweest is. Met de arrestatie van de vier man nen zijn opzienbarende inbraken op gelost zoals die in de musea „Het Poptaslot" te Marssum, „Fogelsangh" te Veenklooster (beide in Friesland), „Sypestein" te Loosdrecht, de „Can- nenburgh" te Faassen, de antiek beurs te Alphen aan de Rijn en het Veluwe Museum te Harderwijk, Een van de „bezochten" was bovendien een antiquair te Middelburg Een groot deel van de buit is nog niet teruggevonden, maar volgens de officier van justitie in Leeuwarden, mr. H. Niemeijer, is de buit nog wel in Nederland. Maandag 8 januari Haamstede Gemeentehuis, 19.30 uur, vergadering gemeenteraad van Westerschouwen. Dinsdag 9 januari Zierikzee Huis van Nassau, 19.30 uur, Ver. voor Bedrijfsvoorlichting Schou- wen-Duiveland. Huis van Nassau, 20.00 uur, Ver. van Oudleerlingen Tuinbouwwintercur- sussen. Woensdag 10 januari Zierikzee Geref. Verenigingsgebouw, 20.00 uur, vergadering Geref. Vrouwen vereniging. Donderdag 11 januari Zierikzee Mondragon, 3.30 uur, afdeling Schou wen Plattelandsvrouwen Bond. Huis van Nassau, 19.30 uur, snij- maisbespreking Consulentschap. Huis van Nassau, 20.00 uur, lezing „Binnenhuisarchitecttuur" (Z.V.U.). Vrijdag 12 januari Zierikzee Geluk's Kegelhuis: 18.30-20.00 uur, 75-jarig „Sans Souci". Zonnemaire Café Van Almkerk, 19.30 uur, ge meenschappelijke uitvoering. Maandag 15 januari Zierikzee Hotel Van Oppen. Eerste cursus avond streekgeschiedenis. 8 uur. Nog geen haven-CAO ROTTERDAM, 6-1. Werknemers en werkgevers in de havens van Rot terdam en Amsterdam hebben nog geen overeenkomst bereikt over een nieuwe haven-c.a.o. De drie ver- voersbonden (NBV, KBV en CBU) en de Scheepvaartverenigingen Zuid en Noord voerden vrijdag hun derde gesprek. Na afloop werd door beide partijen op vragen gezegd, dat men nog niet tot een akkoord was ge komen. Het overleg zal dinsdag wor den voortgezet. Stijgentle criminaliteit in Amsterdam AMSTERDAM, 6-1. Naar schat ting is de criminaliteit in Amster dam in het afgelopen jaar met meer dan tien procent gestegen. Dit heeft commissaris P. A. Jong medegedeeld in zijn nieuwjaarstoespraak voor het Amsterdamse politiekorps. Verontrustend noemde hij de stij ging van het aantal geweldsdelicten, met inbegrip van beroving. In deze categorie wordt de stijging geraamd op 50 procent. Knotivilgen onder het mes DORDRECHT, 7-1. Ruim 80 vrij willigers hebben zaterdag in West maas (bij Dordrecht) in samenwer king met de regionale milieuactie groep een knotwilgenactie gehouden. In totaal zijn vijftig knotivilgen, waarvan het voortbestaan werd be dreigd door een te zware takkenlast, onder het kapmes gegaan. De actie is volgens de organisatoren goed ver lopen en besloten is de volgende winter een soortgelijke actie te on dernemen. De organisatoren van de actie groep stelden, dat de knotwilg de meest verwaarloosde boomsoort van het polderlandschap genoemd kan ivorden. In de loop van de laatste vijftig jaar zijn uit de Hoeksche Waard al duizenden knotwilgen ver dwenen „en de weinige nog overge bleven knotwilgen verdienen het om beivaard te blijven", zo meent het actiecomité. Israël bestookt Syrië TEL AVIV, 8-1. Israëlische vlieg tuigen hebben maandag doelen in Syrië aangevallen, zo is door een mi litaire woordvoerder in Tel Aviv meegedeeld. Het ging om „steunpun ten van Arabische terroristen." Alle vliegtuigen waren onbeschadigd te ruggekeerd. Israëlische en Syrische troepen hebben elkaar in de nacht van zon dag op maandag tweemaal beschoten in de door Israël bezette Golan-heu- vels. In beide gevallen zo wordt van Israëlische zijde meegedeeld, waren de Syriërs met schieten begonnen. Aan Israëlische zijde waren geen verliezen geleden. Ook zondag was in Golan een Is raëlische patrouille beschoten. Vier kinderen in België omgekomen bij brand BRUSSEL, 8-1. In het Belgische plaatsje Ans, nabij Luik, zijn zon dagavond vier jonge kinderen uit een Frans gezin bij een brand omge komen. Even na elf uur brak in het kleine huis dat het gezin bewoonde brand uit, waarschijnlijk als gevolg van het exploderen van een olie kachel. Twee kinderen verbrandden en twee andere kinderen stierven toen ze naar het ziekenhuis overge bracht werden. Het huis werd bewoond door het Franse echtpaar Moule. De man is 33 en de vrouw 29 jaar oud. Zij woonden ongeveer een jaar in Ans. De man en de vrouw liepen geen verwondingen op. Hun woning brandde tot de grond toe af. Nederlanders drinken meer champagne f DEN HAAG 6-1, Nederlanders blijken een toenemende cham- f pagnedorst te hebben. In de eerste negen maanden van het afgelo- J pen jaar heeft Frankrijk aanmerkelijk meer champagne naar ons l land verkocht dan in het jaar daarvoor, zo blijkt uit de cijfers van 4 het comité Interprofessionel du Vin dé Champagne. Bijna 390.000 flessen ter waarde van een kleine 5,5 miljoen Franse Frank gingen naar ons land tegen 340.000 flessen ter waarde van 4,24 miljoen f frank in de eerste negen maanden van 1971. Overigens liep in het t derde kwartaal van het afgelopen jaar de uitvoer naar Nederland f wat terug. a In totaal zijn in geheel 1972 ongeveer 121,5 miljoen flessen cham- l pagne verkocht tegen 116,4 miljoen flessen in 1971. De uitvoer steeg t in de eerste negen maanden met ongeveer 20 procent. WASHINGTON/BRUSSEL/MOSKOU, 6-1. De twee grootste Amerikaanse pacifistische organisaties hebben besloten op 20 januari, als president Nixon zijn tweede ambtstermijn aanvaard, demonstraties tegen de oorlog in Viet nam te houden. ROTTERDAM. Bij een verkeers ongeluk op rijksweg 29 (Zeelandrou te) in de gemeente Heinenoord is de 40-jarige W. Kok uit Rotterdam om het leven gekomen. Hij werd door een vrachtauto aangereden, nadat hij op de weg uit zijn auto was ge stapt, die in botsing was gekomen met een andere personenauto. HULST. De 47-jarige J. P. Bos uit Terneuzen is bij een verkeersonge luk in Hulst om het leven gekomen. Het slachtoffer reed met zijn perso nenauto door onbekende oorzaak te gen een vrachtauto die op een ver lichte plaats langs de Geutsevaart geparkeerd stond. Hij overleed ter plaatse. BEEMSTER, 6-1. Op de kuising Purmerenderweg-Rijperweg in de gemeente Beemster (rih) is de 37-ja- rige M. E. M. van Etten uit Meden- blik met zijn personen auto, vermoe delijk als gevolg van een glad weg gedeelte. geslipt, van de weg geraakt en in een sloot terecht gekomen. Za- tedagochtend vroeg is het slachtof fer aan zijn verwondingen overleden EINDHOVEN. De 17-jarige mej. A. C. H. Zegers uit Zeeland (bij Oss) is op de Hezerenbosch in Heeze (bij Eindhoven met haar personenauto in een bocht tegen een links van de weg staande boom gereden. Zij is kort na het ongeluk aan haar ver wondingen overleden. GEERTRUIDENBERG. Een brand in een woning in Geertruidenberg, heeft maandagmorgen vroeg het le ven gekost aan de 22-jarige Mario Suntenmaartensdijk. Zijn ouders en, vier andere kindex-en uit het gezin, die allen lagen te slapen, konden zichl tijdig in veiligheid bx-engen. Drie an- dei-e kinderen waren niet thuis. Schietpartij in Amsterdam i c AMSTERDAM, 6-1. Drie agenten in bui-ger hebben in de Eerste Jan Steenstraat te Amstex-dam de 25- jarige Amerikaanse militair Chax-les E. C„ die met een revolver op hen schoot, gedwongen zich over te ge ven door hem zelf onder vuur te ne men. De man werd met schotwonden aan dij en schouder in het Wilhelmi- nagasthuis opgenomen. Weer bejaarde vrouw opgelicht ROTTERDAM, 7-1. Onder een sluw voorwendsel heeft een circa 25-jarige man zaterdag de 70-jarige mevi\ N. K. uit Rotterdam f 100,- afhandig gemaakt. Vorige week don derdag werd een andere bejaax-de vrouw op soortgelijke wijze voor f 200,- opgelicht. De politie gelooft dat het in beide gevallen om dezelfde man gaat. Drie-en-twiiitig kalveren bij ongeluk omgekomen HEERENVEEN, 5-1. Op de roton de te Heerenveen zijn vrijdag 23 kalveren om. het leven gekomen, toen de vrachtwagen waarin ze wei'den vervoei'd kantelde. De wa gen, die bestuux-d werd door de 25- jjarige J. Wagemans uit Dongen (N.-Br.) was de rotonde met te grote snelheid genaderd. Hij vervoex-de '318 kalveren. Opzienbarende inbraken opgelost

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 2