éne druppel Graanoverschotten betrekkelijk Balans van bombardementen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 5" januari 1973 Nr. 2121: DEN HAAG, 4-1. De ontwikkelingen in 1972 hebben overduidelijk aange toond hoe kwetsbaar de wereldgoederenmarkt is en voorts onderstrepen zij de betrekkelijkheid van de zogenaamde graanoverschotten in de E.E.G. en op de wereldmarkt. De voorzitter van het Produktschap voor Granen, Zaden en Peulvruchten, dr C. H. J. van Beukerïng, zei dit donderdagmiddag in zijn nieuwjaarsrede. Eerst bracht hij in herinnering dat de graantelers in het verkoopseizoen 1971/1972 gemiddeld slechts zeer matige prijzen voor hun produkt hebben gemaakt. Dat kwam onder meer door de overvloedige graanoogst 1971 in de E.E.G. en in de wereld en doordat de toeslag, die de E.E.G. gaf voor het „denatureren" van tarwe tot veevoeder, relatief' te laag was. Ileel anders is het beeld van het oogstjaar 1972/1973. De wereldproduktie van granen en andere veevoedergrondstoffen, zoals vismeel, is nu kleiner, terwijl de vraag ernaar veel groter is. De prijzen van de verschillende vee voedergrondstoffen op de wereldmarkt zijn daardoor opgelopen tot een in de laatste jaren ongekende hoogte. Een andere oorzaak van die prijsstijging is de grote onzekerheid in de goederenhandel tengevolge van de monetaire crisis in de wereld. Importeurs in West-Europa en in Japan zijn daardoor gedwongen slechts kortlopende contracten af te sluiten, en dat stuwt de prijzen mede omhoog. Midden december 1972 lag de wereldmarktprijs voor tarwe f 13,50, die van vis- en diermeel f 55 per honderd kilo boven het peil van een jaar tevoren. Ook in de E.E.G. zijn de graanprijzen, ondanks de wat grotere produktie, sterk gestegen. In ons land is sinds midden september de prijs per honderd kilo voor tarwe met f 2.50. voor rogge en gerst met f 1, voor haver met f 4 gestegen. De Nederlandse veehouderijsector, met een bruto produktiewaarde van bijna f 8 miljard, is door het duurder worden van de veevoeder grond stoffen op jaarbasis berekend ongeveer een miljard gulden duurder uit. Het graanareaal in ons land is het afgelopen jaar weer verminderd, nu met ongeveer vijf procent. Sinds 1969 is het aandeel van de graanteelt in het bouwplan verminderd van 57 tot 49 procent. Toch zal die graanteelt ook in de toekomst van grote betekenis blijven voor onze akkerbouw, zo meende dr. Van Beukering. De hektare-opbrengsten van granen en peulvruchten waren in 1972 aan zienlijk lager dan in 1971. Bij de granen kwam dit grotedeels door in steeds sterkere mate optredende graanziekten. HANOI, 4-1. De Amerikaanse luchtbombardementen van 18 tot 29 december hebben 1.31.8 burgers van de. Noordvietnamese hoofdstad het leven gekost. Het aantal gewonden bedroeg 1.261', zo heet het. in een communiqué van het Noordvietna mese persbureau. In het genoemde tijdvak van tien dagen werd 40.000 ton bommen ge worpen op dichtbevolkte wijken van Hanoi. Dit had de verwoesting tot gevolg van „economische, culturele, sociale en onderwijsinstellingen". De arbeiderswijk An Duong werd „geheel verwoest" en acht ambassa des werden beschadigd, te weten die van Hongarije, Oost-Duitsland, Bul garije. Egypte, India, Cambodja, Cuba en Albanië. KOUWENBERG gasverwarming istrfeat 48 hel] postkantoor Werkplaats: Ipleelstraat 46 Flitsen uit het buitenland PHNOM PENH. Op het vliegveld van Phnom Penh en een nabijgele gen vluchtelingenkamp zijn donder dagochtend twaalf communistische raketten neergekomen. Er werden drie mensen gedood en 30 gewond, aldus de Cambodjaanse politie. Op het vliegveld weiden een passagiers vliegtuig en zeven hangars bescha digd. PARIJS. De Franse regering heeft besloten kredieten beschikbaar te stellen voor de modernisering van het oude Sint Paulsziekenhuis in de Noordvietnamese hoofdstad Hanoi, aldus deelde woordvoerder Jean- Philippe Lecat mee. MOSKOU. Kapers van vliegtuigen kunnen voortaan in de Sowjet-Unie- tol een gevangenisstraf van 3 tot 10 jaar worden veroordeeld. Als er met geweld wordt gedreigd of geweld wordt gebruikt, kan de straf oplopen tot 15 jaar. BRUSSEL. De tapijten- en glas oorlog tussen de EEG en de Verenig de Staten is ten einde. De Europese Gemeenschap heeft per 1 januari 1973 de laatste extra-douanerechten afgeschaft, die zij op Amerikaanse produkten is gaan heffen, toen de Verenigde Staten in 1962 de invoer van tapijten en vensterglas gingen belasten. WILLEMSTAD. De Nederlandse onderzeebootjager ,Hr ms Gronin gen" en een aantal mariniers zullen van 15 januari tot 24 februari deel nemen aan een grote internationale marineoefening in de Caribische Zee nabij Puerto Rico. SAIGON. De Vietcong heeft don derdag 16 grote raketten uit de Sow- jet-Unie afgevuurd op de lucht machtbasis Bien Hoa, 25 km ten noorden van Saigon. Er werden min- stes drie burgers gedood. PARIJS. Tegenstanders van het Amerikaanse optreden in Vietnam zijn in lunchtijd het gebouw van het Amerikaanse consulaat in Bordeaux binnengedrongen en hebben daar het meubilair in brand gestoken. MOSKOU. Naar van welingelichte zijde wordt vernomen, is in Moskou op beschuldiging van staatsvijandige activiteit Trina Bjelogoi'odskaja aan gehouden. de vrouw van de dichter Wadim Delone. CAIRO. Niet nader genoemde journalisten, schrijvers, arbeiders en vertegenwoordigers van andere be roepen zijn donderdag door de Ara bische Socialistische Unie, de Egypti sche Staatspartij, genoemd als de raddraaiers van de studentenprotest- beweging die zich woensdag ontlaad de in gevechten met de politie en leidde tot schorsing van de colleges door de overheid. BRUSSEL. Bij een brand in een warenhuis in de Brusselse voorstad Vilvoorde zijn drie arbeiders om het leven gekomen. ISTANBUL. Turkse militairen, ge steund door dorpelingen, zijn slaags geraakt met twee, „uit Palestijnse kampen in Syrië afkomstige anar chisten", zo is woensdag in Istanbul bekendgemaakt. Bij dit gevecht in de buurt van de stad Hassa in zuid- oost-Turkije zijn een kind, een boei en een militair om het leven geko men. Gasmaskers in Venetië VENETIE, 4-1. Op last, van de ar beidsinspectie moeten alle 50.000 werknemers in Porto Marghera, de industriehaven van Venetië, zijn uit gerust met gasmaskers om hen te beschermen in geval van ernstige luchtvervuiling. De maatregel volgt nadat enkele groepen werknemers vergiftigingen opliepen door de afvalgassen van de industrie. Bomen in Rusland lopen uit MOSKOU. 4-1. In de bossen bij Leningrad gedijen paddestoelen en bomen lopen uit als gevolg van de uitzonderlijk milde Russische winter berichtte Tass donderdag. Op de rivieren in de buurt van Leningrad ligt geen ijs en zelfs oude mensen kunnen zich niet herinneren dat er eerder winters zijn geweest waarin dat het geval was. In Moskou begon het donderdag licht te sneeuwen, maar de vlokken smolten op de grond. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Het Tweede Kamer- lid Walburg (ARP) heeft in schrifte lijke vragen aan minister De Koster van defensie zijn verwondering uit gesproken over de defensieorder voor de levering van hoog-frequente verbindingsapparatuur ter waarde van f 50 miljoen, die bij het Ameri kaanse bedrijf Collins Radio Compa ny geplaatst zou zijn. DEN HAAG. De nota inzake het grondwetherzieningsbeleid had thans aan de Stalen-Generaal kunnen wor den aangeboden. Maar de politieke gebeurtenissen hebben een spaak in het wiel gestoken. Aldus het ministe rie van binnenlandse zaken in zijn terugblik op 1972. AMSTERDAM. In Amsterdam zul len dit jaar twee „kogelbeschermen- de voertuigen worden gestationeerd. Dit heeft hoofdcommissaris P. A. de Jong medegedeeld in de nieuwjaars bijeenkomst van het hoofdstedelijke politiekorps. Volgens de afdeling voorlichting van de politie betreft 't gepantserde wagens zoals ook Den Haag er twee heeft gekregen. MAASTRICHT. In de Beatrixha- ven te Maastricht zal de N.V. Tran- sicol een chemisch bedrijf vestigen dat werkgelegenheid zal bieden aan ongeveer 100 personen. Het college van b. en w. van Maastricht heeft meegedeeld dat alle mogelijke maat regelen zullen worden getroffen om overlast te voorkomen. Wat biedt de BEELDBUIS? ZATERDAG 6' JANUARI NED. I: Het is vandaag weer de vierwelcelijkse beurt van de AVRO om het eerste net te vullen en zij doet dat met drie programma's, waarvan de derde editie van Ster allures de meeste zendtijd in beslag neemt. Verder gaan een aflevering van Cade's County en een reportage van de Miss-TV Europa-verkiezin gen over hei scherm. De vooravond, tussen zeven en acht, wordt gevuld met AVRO's Sporlpanorama. R ia Bremer presenteert 's middags om half vijf weer het vermakelijke kin derprogramma Stuif-es-in. Daaraan gaat vooraf een aflevering van Rik- kie en Slingertje. De show Ster-allu res, die tussen tien voor negen en tien uur te zien is, staat ditmaal in het teken van de ram. Weliswaar was de tweede show beter dan de eerste, maar het was nog niet om over naar huis te schrijven. Requiem voor Miss Madrid luidt de titel van de aflevering van de westernserie Cade's County, die na Ster-allures te zien is. Miss Madrid wordt gewurgd gevonden. De jonge vrouw had een hele serie bewonderaars en dat maakt het voor sherif Sam Cade erg moeilijk haar moordenaar op te spo ren. Het laatste AVRO-programma is een reportage van de twee dagen geleden in Londen gehouden verkie zing van Miss Europa. Beeldschone vrouwen uit negen Europese landen streden daar om de titel. Ons land wsa v erlegenwoordigd door het twintig jaar jonge fotomodel Sylvia Kristal, enige tijd geleden gekozen tot Miss Televizier Nederland. NED. II: De KRO maakt het op hel tweede net erg gemakkelijk, zo voor het oog. Op de aktualiteiten ru briek Brandpunt en de Epiloog na is het allemaal film, dat zij haar kij kers voorschoteld. Dat begint om ze ven uur met de quiz Voor een brief kaart op de eerste rang. Brandpunt brengt zijn aktualiteiten na het journaal rechtstreeks vanuit de KROrstudio's. En daarna volgt er een film. Die alleen al de moeite van het aanzien waard is omdat de vermaarde Italiaanse aktrice Anna Magnani erin meespeelt. La chan- teuze is de tweede film uit de serie die deze aktrice enkele jaren geleden speciaal voor de televisie heeft ge maakt. Zij kruipt in „De zangeres" in de huid van een armoedig bestaan lijdende op haar retoer zijn de ve- deie. Haar man en haar dienstbode lijden daur zwaur onder. Ze denkt nog eenmaal een grote kans te krij gen als zij een aanbieding ontvangt om voor militairen te komen zingen. Met de laatste dramatische filmscene is het intussen al kwart voor elf ge worden. De Epiloog sluit dan de KRO-avond. ZATERDAG 6 JANUARI NED. I: 11.00 Teleac: 16.00 Nieuws; 16.02 Rikkie en Slingertje; 16.25 Stuif-es-in; 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Sportpanorama; 20.00 Journaal; 20.20 Ster-allures; 22.00 Cade's county; 22.50 Miss TV- Europa; 23.40 Journaal. NED. 11: 1S.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws: 19.05 Voor een brief kaart op de eerste rang; 20.00 Jour naal; 20.20 Brandpunt: 21.10 De zan geres; 22.45 Spiloog; 22.50 Journaal. ZONDAG 7 JANUARI De VARA heeft sedert enige tijd een sterk wapen voor de zondag avonden ivaarop zij het tegen con current Studio Sport op het andere het moet opnemen. De serie McMil lan en vrouiv is zowel spannend als hoogst vermakelijk. Het zou geen verbazing wekken als er eens in de vier toeken op zondagavond, zo tegen zetten uur, in menig huiskamer een beetje gekibbeld wordt over de vraag welke zender opgaat. In de huiskamer waarin op het eerste net zal worden afgestemd zal men poli tie commissaris McMillan vanavond zien kunnen worstelen met het raad sel van een overval waarbij niets ontvreemd werd. Na de vijf minuten journaal van tien voor half negen is het weer tijd voor het programma 19-toen. Met oude foto's, films, lied jes, sketches en dansen wordt de sfeer van het jaar 1934 opgeroepen. Henk de Bij's rubriek Signalemetit staat ditmaal in het teken van Ger trude Stein. Deze Amerikaanse schrijfster wordt van groot belang geacht voor de literatuur. Met humor neemt de VARA afscheid van zijn kijkers. De humor zit verpakt in een aflevering van Daar komen de schutters. Er wordt een soldatenbal georganiseerd om de pep die er een beetje uit is bij de manschappen, weer terug te brengen. Resteren nog tien minuten van het Humanistisch Verband. Over naar het middagpro gramma In het Haagse schaatscen- trum De Uithof binden de schaats- profs vanmiddag de pijlsnelle ijzers onder voor de strijd om de ivereldcup van de ISSL. Ard Schenk behoort tot de favorietenNa nieuivs en week- journaal volgt om tien over drie een aflevering van The Partridge Fami ly, die de kijker een hopeloze ver liefde Keith zal tonen. Informatie en ontspanning op de zondagmiddag komt voorts een uur lang van de NOS-kiosk. De rubriek Ter Visie, de voetbaluitslagen en Woord voor Woord moeten dan nog volgen, alvo rens 1KOR om vijf uur kan begin nen Zoals geschreven door Gerrit Achterberg. Daarna volgt nog het programma Zingend geloven. NED. II: Buiten de twee afleve ringen van Studio Sport heeft het tweede net ttog een sportprogramma te bieden. Om vijf uur wordt name lijk de beeldband gestart voor een HILVERSUM. Zondag 7 januari zendt de IKOR-Lv hel programma: „Zoals geschreven door Gerrit Ach terberg" uit. Deze auteur wordt ver tolkt door Henk van Ulzen. samenvattende reportage van de profschaatswedstrijden in Den Haag om de wereldcup van de ISSL. Eer der op de middag wordt aan dit schaatsfeslijn op het eerste nel aan dacht besleed. Om zenen uur maakt de NOS een start met een aflevering van de nieuwe jeugdserie Enwel een Frans-Spaanse produktie Polly in Spanje. Polly is de naam van een pony die tot zijn gewoonte gemaakt heeft elke ochtend de stal te verlaten voor een bezoek aan de bakker waar hem een taartje wacht. Tussen de twee afleveringen van Studio Sport in staan als gebruikelijk de rubriek Panoramiek en een aflevering van Oh mijn papa. Wal het laatste be treft: Gloovers dochter Anna stapt in het huwelijksbootje en dat ver oorzaakt aanzienlijke consternatie. De rubriek Zienswijze gaat een drie tal uitzendingen wijden aan de vraag: Wie zijn wij? In de eerste af levering vanavond wordt de vraag gesteld wal de menselijke persoon lijkheid is in de nieuwe visie van Oosterse religies. Teleac start na het laatste nieuws met een nieuwe cur sus over Milieubeheer. ZONDAG 7 JANUARI NED. I: 13.45 Teleac; 14.15 Schaat sen; 14.45 Nieuws: 14.47 Weekjour- naal; 15.07 The Partridge Family; 15.30 NOS-kiosk; 16.25 Ter visie; r 16.55 Toto; 17.00 Woord voor Woord; 17.05 Gerrit Achterberg; 17.35 Zin gend geloven; 18.55 Ti-ta-tovenaar; 19.00 McMillan en vrouiv; 20.20 Nieuws; 20.25 19-toen; 21.35 Gertru de Stein; 22.10 Duar komen de schutters; 22.40 Humanistisch Ver bond: 22.50 Journaal. NED. 11: 17.00 Schaatsen; 18.52 Vooraf: 18.55 Ti-ta-tovenaar; 19.00 Nieuws: 19.05 Polly in Spanje; 19.30 Studio Sport: 20.20 Panoramiek; 20.45 Oh mijn papa; 21.10 Studio Sport; 21.35 Zienswijze; 22.35 Jour naal; 22.40 Teleac. MAANDAG 8 JANUARI NED. 1: Na Spencer Tracy en Mar iene Dietrich is de Engelse acteur Alec Guinness door de KRO uitver koren voor een filmcyclus. De eerste speelfilm, de uit 1049 daterende Kind hearts and coronets, is om tien over negen te zien. Daaraan vooraf gaat het programma Volgende pa tiënt. Het is de eerste aflevering uit de serie over de mens in de gezond heidszorg. Hst uur tussen zeven en acht gaat helemaal op aan de 25ste aflevering van de familie Ashton. Hoewel het een jubileum aflevering is, gaat het er alles behalve feeste lijk aan toe. Hel is ten slotte maart 1942, er zullen nog drie oorlops ja ren volgen. De acteur Alec Guinness is een karakterspeler van formaat. Wie vanavond naar de eerste film uit de cyclus die de KRO rond hem samengesteld heeft kijkt, zal zich daar persoonlijk van kunnen over tuigen. Guinness vanwege zijn kwa liteiten is door de Engelse vorstin onderscheiden met de titel Sir. neemt in Kind hearts and coronals maar liefst acht verschillede rollen voor zijn rekening. Het verhaal gaat over een jonge aristocraat die als uitvloeisel van zijn besluit om zijn moeder, die door haar familie ont erft werd te wreken, achtereenvol gens acht geraffineerde moorden pleegt. Welke slimme zet de regiseur nog in petto heeft moet worden af gewacht. Datzelfde geld voor Tele- zet, waarin, als besluit van de avond, weer een ander stuk verscho ven wordt in de schaak-match tus sen Nederland en Polen. NED. II: Tussen Peyton Place en Televizier-magazine zendt de AVRO om tien over negen een show rond de Duitse zangeres Heidi Bruhl uit. Om zeven uur staat ook Ad Vis sers Toppop op het menu. In plaats van de serie „En dan is moe d'r nog" de eerste aflevering van een negen- delige serie over beroepenvoorlich- ting, getiteld „Tips voor je toe komst". Duidelijk een programma dus dal op de jeugd gericht is. In Peyton Place blijft Betty haar voor malige echtgenoot Steven Cord maar legen het lijf lopen. Hel dominees- echlpaar Winter ivordt op onaange name wijze geconfronteerd met de voogdijraad, terwijl ook Jill het vuur na aan de schenen wordt ge legd. Voordat de gong gaat voor ak tualiteiten in Televizier is er eerst een vijfenveertig minuten durende show rond Heidi Briihl. Deze voor malige Duitse tienerster heeft zich ontwikkeld tot een allround arties te. In de onder regie van Nederlan der Bob Rooyens gemaakte show be wijst ze dat. MAANDAG S JANUARI NED. I: 11.10 Schooltelevisie; 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 De familie Ashton; 20.00 Journaal; 20.20 Volgende patiënt; 21.10 Nobles se oblige; 22.50 Tele-zet; 22.55 Jour naal: 23.00 Journaal. NED. II: 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Toppop; 19.30 Tips voor de toekomst: 20.00 Jour naal; 20.20 Peyton Place: 21.10 De Heide Briihl show; 21.55 Televizier; 22.45 Journaal. Zondag 7 januari, 20.25: 19-toenMet o.a. Bob de Lange. FEUILLETON DOOR CEES GIESBEEK 57 Hij kleineerde zijn zwager er om en plaagde hem. Om maar geen sterke re uitdrukking te gebruiken. Ook dit zal op de rechtszitting naar voren worden gebracht. Natuurlijk zal er deernis zijn met het slachtoffer. En zal men de daad, die uw zoon ge pleegd heeft, ten strengste afkeuren. Maar men zal ongetwijfeld rekening houden met het feit, dat hij voor het overige heel gunstig bekend stond. Er zullen getuigen a décharge ko men, onder andere zijn personeels chef. Ik durf te voorspellen, dat zelfs de balie ervan onder de indruk zal komen en dat men ondanks alles eni ge sympathie voor Willem Worms zal gaan voelen. Hij zal een straf krijgen, ongetwijfeld, maar er zijn tal van verzachtende omstandighe den." Ze knikt enkele malen. ..Het zal wel meevallen." Vader Worms heeft, net als de an deren geluisterd. ..Dat van dat nies wist ik niet. Tja. dan verandert er wel wat." Josje van Geren weet. dat ze nu een schot moet afvuren. In de hoop, dat het raak zal zijn. Ze wendt zich tot de oudere vrouw. „Waarom gaat u Willem niet eens bezoeken? U bent zijn moeder, dus u krijgt altijd toe stemming. Hij is toch uw eigen vlees en bloed? Dat gaat u toch niet ver loochenen? Ik dacht, dat een moeder altijd wel achter haar kind zou staan. Willem is toch geen misdadi ger?" „Kan dat werkelijk? Dat bezoek?" vraagt de vrouw kleintjes. „Natuurlijk, mevrouw. En meneer ook. Als u wilt: elke week. U moet het schriftelijk aanvragen. Dan krijgt u bericht. Doet u het morgen meteen. U moest eens weten, hoe Willem naar u verlangt, naar u bei den, naar een goed woord. Ik pro beer hem zoveel mogelijk op te beu ren, maar u kunt een wonder ver richten, als u naar hem toe gaat en als u zegt, dat u het hem vergeven hebt. U en ik wij hebben toch niet het recht te gaan oordelen te veroordelen? Hij is een lieve, sym pathieke jongen, die zo verschrikke lijk veel spijt heeft van zijn daad. Doet u het maar. Alstublieft Het is over elven, als Josje af scheid neemt van het echtpaar en de jongste dochter. Ze zegt nog: „Komt u mij eens bezoeken. Ik woon en kele kilometers buiten Leiden. Zal ik u zondagmiddag halen met mijn wa gentje? Drinken we samen thee. U drieën? Ja? Afgesproken. Om een uur of twee kom ik u halen. Dag!" Terugrijdend naar huis. is ze blij gestemd. Ik heb een overwinning be haald. Binnen een week is er 'n zwa re last van Wïllem's schouders ge vallen. Als hij zijn vader en moeder op bezoek heeft gehad. Dat zal hem een morele jump geven. En waarom ook niet? Helpt het wat. als je kwaad blijft op je zoon? Maak je zijn zaak daarmee beter? Of slechter? Die avond slaapt ze in met een blijde lach over haar gezicht. Hoofdstuk 18 Gerie Leverstro. geboren Worms, is het er helemaal niet mee eens. dat de familie zondag gaat theedrin ken bij die vriendin van Willem. Ze is de volgende avond, na op bezoek te zijn geweest bij Bas, naar het ou derlijk huis gereden en daar heeft men haar ingelicht over het bezoek van Josje van Geren, de vriendin van Willem, „Vriendin van Wim? 1-Ioe kan dat nou? Wim had toch geen meisje?" Moeder Worms verduidelijkt: „Wim en dat meisje zijn goede vrienden; dat ban toch ook?" Als Gerie het hele relaas heeft ge hoord en bovendien te horen krijgt, dat moeder aangevraagd heeft haar zoon te mogen bezoeken, fronst ze haar wenkbrauwen. „Jullie hebben je mooi om laten praten door die griet. Achter wie staan jullie nu ei genlijk? Achter mijn man of achter die moordenaar?" Dit ontlokt een fel protest van haar vader: „Wim is geen moorde- naax\ Je man leeft toch zeker nog? Hij heeft in een vlaag van woede dat mes gegrepen en „En hoe kwam hij aan dat mes?" vraagt Geide op sarcastische toon. „Toevallig op zak zeker. Helemaal niet van plan om mijn man er aan te rijgen. Maak dat de kat wijs. maar mij niet." „Ja," vervolgt vader en vex-telt dan de historie over de herkomst van het mes. „Die juffi-ouw Van Geren weet het van Wim's advokaat. Het is al lemaal uitgezocht." „Ik geloof ergeen barst van," houdt zijn oudste dochter hardnek kig aan. „Je ^ult wel op de rechtszitting vernemen." besluit vader Worms, niet van plan zich er vei'der over op te winden. „Denk jij, dat ik zo gek ben om er heen te gaan?" Gerie kijkt haar va der met felle ogen aan. De man kijkt op zijn beurt de jon- gevrouw even doordringend in het gezicht. „Dat zul je waarschijnlijk wel moeten. Je bent er bij geweest, net zo goed als je moeder en ik. Hoe noemen ze dat? Wij zijn kroongetui gen." (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 7