Nu extra voordelig! KELLER SLIJTERSBIER SUCCESJES Spaar de „S-jes" op de flesjes van Daling van vleesproduktie in 1972 Was de eerste kerk van Zierikzee aan Sint Bavo gewijd MEUBELS KOPEN? bij deurloo „DE MEUBELSHOWROOM VAH ZIERIKZEE" MEELSTRAAT 31 DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Gasthuiskevk: 9.30 uur de heer W. A. Jumelet, O.-Souburg; 7.00 uur ds. G. J. Voortman, Oud-Vos- semeer; 11.00 uur ds. Assendorp. Kerkwerve: 11.00 uur kand. P. L. de Jong, Middelburg. Serooskerke: 10.00 uur ds. Jansen Schoonhoven. Burgh: 10.00 uur da. Van Leeuwen. Haam stede: 10.00 en 7.00 uur de heer Ma- lipaard. Renesse: 9.30 uur ds. De Wit Noordwelle: 11.00 uur ds. De Wit. Scharendijke: 9.30 uur kand. P. L. de Jong, Middelburg. Brouwersha ven: 9.30 uur ds. Feunekes; 11.45 uur zondagsschool. Zonneniaire: 11.00 uur ds. Feunekes. Noordgouwe: 9.30 uur ds. Geers. Dreischor: 11.00 uur ds. Geers. Ouwerkerk: 10.00 uur ds. Koppert. Nieuwerkerk: 10.00 uur ds. Westerhof. Oosterland: 9.30 uur ds. Van den Berg; 6.00 uur da. Van Leeuwen. Sirjansland: 11.00 uur ds. v. d. Berg; 6.30 uur ds. Kooien, Wer kendam, Bruinisse: 10.00 en 5.00 uur ds. D. Goudzwaard, em. pred. Lutherse Kerk Zierikzee: 10.00 uur ds. C. F. N. van Tuyl van Serooskerken, Biggekerke. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.15 uur ds. Favier; 18.30 uur ds. De Bres. Haamstede: 10.00 en 5.00 uur Scharendijke: 10.00 en 14.30 uur ds. T. v. d. Hauw. Roosen daal. Brouwershaven: 10.30 uur ds. De Bres; 5.00 uur ds. Favier. Zonne- maire: 9.00 uur ds. Favier; 2.30 uur ds. Eringa, Tholen. Nieuwerkerk- Oosterland: 10.00 uur ds. J. R. Sij- brandi, Epe; 5.00 uur ds. Rienstra. Bruinisse: 10.00 uur ds. Rienstra; 5.00 uur ds. J. R. Sijbi'andi. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 9.00 uur ds. Urban; 6.30 uur leesdienst. OVERDENKING Het kompas Het kompas is een eigenaardig ding'. Die naald, die altijd naar de magnetische Noordpool van de aarde wijst. Die het je daardoor mogelijk maakt te bepalen in welke richting je ;,e beweegt. De uitvinding" van het kompas moet het reizen waar her kenningspunten ontbraken, zoals op zee. veel gemakkelijker hebben ge maakt. Men kon wel varen en aan zon en maan en sterren zien hoe men voer, maar bij bewolkte hemel lieten die je in de steek. Het kompas evenwel is bij alle weer te raadple gen. Het vieren van Nieuwjaar en het elkaar toe wensen van vele goede dingen herinnert ons eraan dat wij op weg zijn en kan ons brengen tot eeuwige bezinning op de vraag van hoe en waarheen? Het leven is als een reis en dan heb je zo'n kompas nodig. En ik denk aan een lied, dat vooral onder kinderen bekendheid heeft; een lied over Abraham die uit Ur der Chaldeeën kwam en zo veel mijlen reizen moest; van deze Abraham staat er in dat lied; „en zijn kompas was een enkel woord". Een ander kompas kan Abraham moeilijk gehad hebben; ons kompas- bestond nog niet. En de steppen, waardoor hij trekken moest, hebben niet volgestaan met wegwijzers of herkenningspunten. Je moest letten op de zon en de maan en de sterren Dat deden de mensen, die reisden. Dat: deden zij tussen wie Abraham woonde. Ook voor hun reis door het leven. Die hemellichamen waren voor hen goden. Abraham echter wordt geroepen door de God, die de sterren geschapen heeft en die een mens aanspreekt en roept. Abraham moet gaan. Waarheen? Hij weet het niet. Langs welke weg? Hij weet het niet. Waarom dan? Slechts om dat ene woord; Ga uit uw land; ga naar het land dat Ik u wijzen zal. Ik zal u zegenen". Wij weten niets van de toekomst. Wij weten niet zoveel van de weg, men sen weten het. soms helemaal niet en vragen, wat zij moeten met hun leven. Er is een woord. Dat lijkt niet veel. Abrahams kon.pas een enkel woord. Maar het was genoeg om naar dat woord te doen. Het was genoeg om de zegen van God te ontvangen zelfs al zou het telkens schijnen dat die werd ingetrokken. Wij zijn op weg. Wij zullen wel eens in twijfel zijn over het pad. dat moet worden ingeslagen. Wij dragen onze eigen verantwoordelijkheid. Wij zullen wel eens mis zijn. Doch wij kunnen weer in de goede richting komen. Indien wij letten op het kom pas. Een woord, dat gesproken is. Een woord, dat gestalte kreeg. En dat geschreven is in ons hart. Sara, en Lot, zijns broeders zoon. Zij kwamen in het land Kanaan. En Abraham riep de naam des Heren aan. Het woord van liefde, vrede en recht is in uw eigen mond gelegd, is in uw eigen hart geschreven. Rondom u klinkt de stem van God: vrijspraak, vertroosting en gebod, vlak voor u ligt de weg ten leven. (Gez. 1:4 uit de 102 Gezangen). G. (Overgenomen uit 'de Hervormde kerkbode voor Sehouwen-Duive- land). Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10.00 en 6.00 uur ds. Op den Velde. Kerkwerve: 10.00 en 6.00 uur leesdienst. Haamstede: 10.00 uur leestdienst; 3.00 uur Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10.00 en 3.00 leesdienst. Oosterland: 10.00, 2.30 en 6.30 uur ds. W. Plage. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 en 6.00 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.00 uur leesdienst. Bruinisse: 10.00 en 5.00 uur ds. Van den Berg. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2.00 en 6.00 uur ds. van der Meer. Bruinisse: 10.00 en 5.00 uur leesdienst Remonstrants Ger. Gemeente Sommelsdijk: 10.30 uur ds. A. W. Cramer, Leiden. Leger des Heils Zierikzee: Poststraat 37, 10.00 uur heilig'ingsdienst, 12.00 uur jeugdsa- menkomst, 19.00 uur verlossingssa menkomst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: zaterdagavond 19.00 uur; zondagmorgen 10.00 uur. Haamstede: zondagmorgen 10.00 uur. Jehovah's Getuigen Zierikzee: Bovenzaal R.T.M.-gebouw Grachtweg, 16.00 uür openbare toe spraak; 17.00 uur Wachttoren- en Bijbelbespreking. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Ede: Iz. Kok, Baarn. Aangenomen naar Haaksbergen: W. K. van Deursen, Stolwijk; naar Voorthuizen: G. Jansen, hulppred.. Driedorp bij Nijkerk, die bedankte voor Bleskensgraaf (toez.), Hoevela ken, Kamperveen, Lopik, Nieuwland- Oosterwijk, Veen, Wouterswoude en voor IJsselmuiden. Bedankt voor Den Haag-Loosdui nen: L. E. Emmen, Bergentheim. Geref. Kerken Aangenomen naar Nijverdal: F. v. d. Weij. Emmer Erf.scheiden veen- Emmer Compascum. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Emmen: M. H. Slig- gers, Avereest-Dedemsvaart. Aangenomen naar Vrouwenpolder: E. Woudt, kand., Bunschoten, die be dankte voor Beilen-Hooghalen, Be verwijk, Deventer. Dokkuin. Eëmdijk Ferwerd-Hallum, Gees, Gorinchem- Langerak, Groningen-Noord (voor miss.dienst), Houwerzijl, Pieterburen Baflo, Spakenburg-Zuid (voor miss. dienst), Waardhuizen, Wetsinge- Sauwerd en Zaamslag. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Harderwijk: P. N. Ribbers. Den Haag-West. Geref. Gem. Beoepen te Norwich: L. Blok. Beekbergen, die bedankte voor Al melo. Geref. Kerken Vrijgemaakt Bedankt voor Terneuzen: M. Heemskerk, Meppel. Geref. Gemeenten Beroepen te Oostkapelle: G. Zij- derveld. Middelburg; te Enschede, Nieuwdorp en Werkendam: J. Mol, Hardinxveld-Giessendam, die be dankte voor Hoogvliet, Kruiningen en voor Nieuwerkerk (Zld.) Gerei'. Gem. in Ned. Beroepen te Terneuzen: A. Wink, Veenendaal. Amerikaanse kerkleiders naar Nederland in verband met Vietnam DEN HAAG, 4-1. Een delegatie van ongeveer acht Amerikaanse kerkleiders zal dinsdag 9 januari met Nederlandse kerken confereren over de recente situatie in Amerika en de bombardementen in Vietnam. Het bezoek gaat uit van de Ame rikaanse Raad van Kerken, die al jaren ageert tegen de Vietnampoli- tiek van de Verenigde Staten. De Amerikaanse delegatie gaat een Europees toernee maken. Maandag zal zij eei'st met Engelse kerkleiders confereren, dinsdag staat Nederland op het programma en woensdag West-Duitsland. De Amerikaanse Raad van Kerken heeft woensdag middag meegedeeld, de Nederlandse handtekeningen-acties tegen de. Viet- nampolitiek te zien als een belang rijke ondersteuning van zijn aktivi- teiten tegen de Amerikaanse politiek inzake Vietnam. JERUZALEM. De republiek Niger heeft besloten haar diplomatieke be trekkingen met Israël te verbreken, zo is in Jeruzalem bekendgemaakt. LAND- EN TUINBOUW Landbouwkwaliteitswet formeel in werking getreden DEN HAAG, 4-1. De landbouw kwaliteitswet is op 1 januari jl. for meel in werking getreden, in de praktijk is zij nog „sluimerend". Op basis van de wet zal de minister van landbouw samen met het bedrijfsle ven een stelsel van sectorgewijs gel dende kwaliteitsvoorschriften voor landbouwprodukten en voedingsmid delen kunnen opbouwen. Het over leg met het. bedrijfsleven, zo bleek bij navraag bij het ministerie, is nu nog in een voorbereidend stadium. MARKTBERICHTEN BARNEVELD, 4-1 1973 Coöp. Veluwse Eierveiling Aanvoer: 2.850.030 stuks. Stemming kalm. Prijzen (in guldens per 100 stuks): Eieren van 50-51 gram 9,24-9,81; 55- 56 gram 9,82-10,29; 60-61 gram 10.39- 11.59;' 65-66 gram 11,59-13,37. Eierveiling Aanvoer: 1.151.010 stuks. Stem ming redelijk. Prijzen (in guldens per 100 stuks): Eieren van 50-51 gram 9,30; 57-58 gram 10,20; 61-62 gram 10,97; 66-67 gram 12,00. Eiermarkt Aanvoer: ca. 1.900.00 stuks. Jiartr-. del kalm. grote vlug. Eieren van 50-58 gram 9,65-11.00 per 100 stuks, kg'-prijs 1,93-1,90; 59-64 gram 11,30-12,85 per 100 stuks, kg- prijs 1,92-2,01; 65-69 gram 13,20-14.25 per 100 stuks, kg-prijs 2,03-2,07; Witte eieren 0,75-1,75 per 100 stuks lager. FINANCIËN EN ECONOMIE Ongunstige positie van midden- en kleinbedrijf DEN HAAG, 5-1. De economische ontwikkeling van het midden- en kleinbedrijf is in 1972 duidelijk on gunstiger dan in 1971, terwijl de ver wachtingen voor 1973 evenmin roos kleurig zijn. Aldus een vrijdag voor publikatie vrijgegeven economische verkenning van het Economisch Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf. In deze verkenning geeft het insti tuut een voorwaardelijke globale prognose. Alle statistische gegevens over 1972 lopen ongeveer een kwar taal achter bij de werkelijke gege vens. De ramingen voor 1973 worden sterk bepaald door het voor dat jaar te verwachten sociaal-economi sche beleid. Het instituut geeft dan ook geen uitspraak over de (ver wachte) ontwikkelingen in afzonder lijke branches. jeanne verheijen gaan trouwen op woensdag 17 januarr^a.s. om 15.00 uur in het stadhuis te zierikzee. kerkwerve, priWincialeweg 18 zierikze©rT3te1»jUli'straat 88 januari 1973 receptie van/19.30-21.00 uur in restaurant „concordia", havenplein, zierikzee. toekomstig adres: eendrachtslraat 31, zierikzee Mede namens onze kinderen en kleinkfffaderen zeggen wij allen heet yiartelijk dank voor de zetfhyele blijken van belangstelling, bloemen, ka- doos en giften, op onze 50- jarige echtvereniging van u ontvangen, zodat u met uw allen de 15e december voor ons tot een onvergetelijke dag heeft gemaakt. J. MANNI J. MANNI- SCHIETTEKATTE Zierikzee, januari 1973 Korte Nobelstraat 11 De Heer^N^edroefde ons door de geboorte van een levenloos dochtertje zusje. JOH. WEELE P. G. v. d. WEELE SLAGER en kinderen Brouwershaven 3 januari 1973 Jacob Catsstraat 1 De véle blijken van medele ven né het. overlijden van onze lieve man, vader, be huwd- en grootvader MARINUS VAN DER EST zijn ons tot weest. Daar het is een iede: bedanken, deze weg oi: betuigen wij van u vinden. grote steun ge ler onmogelijk iei^oonlijk te •ilfbi/ wij langs ;e oprechte dank al datgene dat mochten onder- Uit aller naam. J. E. v. d. EST-KLINK Zierikzee, januari 1973 d'Aillystraat 6 Heden nam de Heere tot Zich, onze geliefde broeder, zwager en oom, de heer SIMON FONDSE in de gezegende ouderdom van 88 jaar Uit aller naam: J. FONDSE Middelburg, 3 januari 1973 Noordweg 107 De overledene is opgebaard ill de rouwkamer van het Gasthuis. Bezoekuur dageftjka van 17.30-18.30 uur. De begrafenis zal plaatsvmdtm maandag 8 januari 1973, op de algemene begraafp/aat^ te Middelburg. Hieraan voorafgaande vipdt een rouwdienst plaats voor de familie en belangstellenden, in de aula op de begraaf plaats, die aanvangt om 14.00 uur en geleid wordt dooi de weleerwaarde heer ds. H. van Benthem. Na afloop van de teraardebestelling gelegenheid de fa milie te condoleren in de aula. Geen bezoek aan huis. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiijifliHiiiiiiiiimmiiiiiiiiimi ZIERRyZUKaCHE NIEUWSBODE: Ujur^rootoiitters-Aasen hanial1 iiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiii Daar het ons/niet mogelijk is van ieder 'persoonlijk af scheid te nemen, groeten wij familie, vriendejsr en beken den bij ons vbidrek naar Drente. FAM. L. STOUTJESDIJK- v. d. BERG Verl. Hoogeveensevaart 91, Geesbrug. De heer en mevrouw VAN DEN ENDE^TfrMMERMAN zeggen hartelijk dank voor de ontvapgem. nieuwjaars wensen en bierapn wederke rig de hunne-aan. Zierikzee, 5 januari 1973 't Vrije 25 Personeel aangeboden Gehuwde jonge vrouw zoekt werk vooenkele morgens. Liefst leidinggevend of kan- toorwerkzaamh/den. Brieven onder nraan het bureau van dit blad. Voor prachtige artikelen met grote kortingen per krat 24 flessen 30 cl. 9.84 per krat 20 flessen 50 cl. 12.40 SLIJTERIJ J. VAN DER VALK 'T VRIJE - ZIERIKZEE TELEFOON (01110) 2972 LANDBOUW EN VEETEELT T egoed Bondsspaarbanken AMSTERDAM, 4-1. - De Bonds spaarbanken zullen het nieuwe jaar ingaan met een spaartegoed dat de tien miljard gulden overschrijdt. Dit betekent een verdubbeling in zes jaar tijds: in 1965 passeerde men de vijf miljard gulden. De snelle groei van het spaarte goed gaat samen met een kracntige tendens tot. schaalvergroting. In tien jaar verminderde het aantal spaar banken daardoor tot 130, waarvan enkele met een uitgestrekt regionaal werkgebied, aldus de Nederlandse spaarbankbond. DEN HAAG, 4-1. In 1972 is de to tale vleesproduktie in Nederland wat lager geweest dan in 1971. Deze daling is in hoofdzaak toe te schrij ven aan een verminderde aanvoer van slachtrunderen. In de openbare bestuursvergade ring van het Produklschap voor Vee en Vlees zijn hierover woensdag mededelingen gedaan door de secre taris van het produktschap, de heer F. Bikker. Het netto uitvoerover- schot was iets kleiner dan in 1971. Dat is enerzijds toe te schrijven aan een toeneming van de invoer, die gepaard is gegaan met een lichte da ling van het hoofdelijk verbruik. Overigens is ook de omvang van de export in 1972 ten opzichte van het voorafgaande jaar gestegen. De sector rundvlees werd geken merkt door een zekere schaarste. Voorlopige gegevens over het ge middelde vleesverbruik in 1972 laten een cijfer zien van 54,3 kg vergeleken bij 55.9 kg in 1971. het' aandeel rundvlees daalde van 18,4 kg tot. 17,7 kg per hoofd, het aandeel varkens vlees vertoonde een kleine terug gang, namelijk van 29,3 tot 29,1 kg per hoofd. De gemiddelde marktprijs voor slachtvee bedroeg f 294 per 100 kg levens, vergeleken met f 262 in 1971. Bij kalveren steeg de gemiddelde prijs van f 396 in 1971 tot f 474 per 100 kg geslacht gewicht in 1972. Bij varkens was de referentieprijs 1' 284 tegen f 271 per 100 kg geslacht ge wicht in 1971. LONDEN. De griepepidemie in Engeland heeft opnieuw een aantal afgelastingen in het Engelse voetbal- programma veroorzaakt. ZIERIKZEE - Als in 776 Gode- bertus een deel van een domein schenkt, waarin zelfs een keik is gelegen, heeft men voorheen altijd aangenomen, dat dit de kerk van Kerkwerve zou zijn. Br. Dekker (spreker op Stad en Lande-vergade ring) daarentegen is de mening toe gedaan, dat deze kerk in de kust strook moet worden gezocht, moge lijk Haamstede of Burgh. Ook de St. Baafs-abdij van Gent bezat in de 10e eeuw uitgebreide goederen in Schouwen/benevens een kerk. Deze laatste kerk zou, volgens dr. Dekker, waarschijnlijk in de buurt van de Gouwe gezocht moeten wor den; En daar Zierikzee aan een kreek van de Gouwe was gelegen, zou de in 976 genoemde kerk, de kerk van Zierikzee kunnen zijn. Oude kronieken verhalen van de stichting van een kapel in 1151, die aan St Lieven was gewijd. St. Lieven nu, nam in Zierikzee een belangrijke plaats in. Van grote betekenis voor een abdij in de middeleeuwen waren niet al leen de goederen, maar bovenal de relieken. Daar de St.. Baafs-abdij arm was aar. relieken, heeft men op het eind van de 10e eeuw maar een heilige bedacht. Zo ontstond in 1007 de vita, het heilige leven gewijd aan Levinus. Bij de sloping van de St. Lievens Monsterkerk, na de brand ip 1832, ontdekte men de fundering van een centraalbouw. welke volgens Van Agt uit de 11e eeuw zou dateren en toen gewijd werd aan St. Lieven. In 1463 verkreeg de St. L.M. kerk als reliek een deel van de arm van St. Lieven. Philips de Schone en Johanna van Aragon schonken voor hun reis naar Spanje, (die zoals bekend, met Zie- rikzeese schepen werd gemaakt) in 1506 een triptiek aan de SI. Lievens- kerk. Dit drieluik, toegeschreven aan Jacob van Laethem, waarvan het middenstuk het „Laatste oordeel" voersteld en de beide zijluiken de beide schenkers ten voeten uit, ver toonde aan de achterzijde in grisaille St. Lieven, de patroon der stad en St. Martinus. De beeltenis van St. Mar- tinus heeft men wel in verband ge bracht met de eerste (houten) kerk van Zierikzee. Terecht zegt dr Dek ker dan ook: „Eerder moet de kerk van Zierikzee aan een ander zijn toegewijd". Behalve het. voorkomen van een St. Maarten- ol' houtkoperspilaar in de St. Lieven M kerk, is er voor zo ver mij bekend met St. Maarten al hier geen enkele binding. Wel een tweede in de 11e eeuw bedachte hei lige, St. Macharius, die met name al hier in het Gasthuis werd vereerd. Schilderij Nu doet zich evenwel dezer dagen een merkwaardig feit voor, dat de gemeente Wilrijk in België een an tiek schilderstuk heeft aangekocht. Een werk van grote afmeting, uit de Vlaamse school (17e eeuw), voorstel lend St. Bavo. die de oprichting leidt van de kerk van Zierikzee. Op de achtergrond, taferelen uit het leven van de heilige. Dit schilderstuk zou wel eens de oplossing van het vraag stuk kunnen brengen. Bekend is. dat de St. Baafs-abdij reeds in 976 een kerk zou hebben bezeten, waarschijnlijk die van Zie rikzee. Bovendien dal het gebruike lijk was, dat de patroonheilige van de moederkerk (abdij van St. Bavo), overging op de dochterkerk (Zierik zee). Zodat de mogelijkheid geens zins is uitgesloten, dat de eerste (houten) kerk van Zierikzee inder daad aan St, Bavo zou zijn gewijd. J. M. J. LOKKER Foor 55 jaar BRUINISSE. Het aakschip „Jan tje" schipper Appelo van Hasselt, van Antwerpen met tarwe naar Weert, is op de Krammer plaat aan de grond, gevaren. Een zeven-tal hoogaartsen hebben hulp geboden en tanoe uitgeladen, waardoor het vaartuig weer vlot is gekomen. ZIERIKZEE. Door een ambtenaar der accijnzen werd heden proces verbaal opgemaakt, tegen een kléin- fabrikant van sigaren, wegens ver voer van een kistje ongedekte siga ren, niet voorzien van de vereiste ze gel. DREISCHOR. Zaterdagavond jl. kwamen alhier een zeventig-tal landarbeiders bijeen, teneinde het loon, door de werkgevers verlaagd, vooral voor hel bielenrooien weer verhoogd te krijgen. NIEUWERKERK. Donderdagmor gen werden in het schaftlokaal van de Zierikzeesche Bietendragers aan het havent je „Beldert" alhier, een zestal rijwiellantaarns ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in RENESSE. - Vanwege het depar tement van „Nul van 't Algemeen" zal in een der schoollokalen alhier bij genoegzame deelneming een cur sus in boekhouden voor de midden standers opgericht worden. DREISCHOR. Dezer dagen mocht de politie het gelukken de hand te leggen op enige „nette" jongelui, die er hun wer-k van maakten op het. la te avonduur door allerlei baldadig heden de inwoners te verontrusten. ELKERZEE. In de vrijdag gehou den raadsvergadering heeft men met algemene stemmen in beginsel verklaart door een samenvoeging van de gemeenten Ellemeet Eiker zee en Duwendjjke. KERKWERVE. Een rund dat op gevangen werd, en wiaarvoor zich, ondanks herhaalde oproepingen geen eigenaars aanmelden zal dezer dagen publiek verkocht worden. ZIJPE. Dinsdagmiddag werden door een extra-boot der R.T.M. twee olifanten en drie kamelen mm het beestenspel Hagenbeek over het. Zij- pe vervoerd. Vele nieuwsgierigen waren bij deze vreemde versche ping aanwezig.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 4