ie éne druppel ERIC DE NOORMAN Heren: Delta Sport I-01ympus II 12-12 Dames: Delta Sport I-Hontenisse I 6-8 STREEKNIEUWS SPORT ZAALHANDBAL Delta-Sport-Olympus II. Tegen de sterke Olympus reserves heeft de Delta-Sport selectie een 12- 12 gelijkspel uit het vuur gesleept. Toch hadden de Zierikzeeënaren de ze wedstrijd moeten winnen. Er werd te ongeconcentreerd gespeeld: Het ging in het begin van de wed strijd ook allemaal te gemakkelijk. Binnen vijf minuten was er al een 3-0 voorsprong bereikt. De Delta- Sporters dachten dat zij er al waren. Olympus kwam echter sterk terug via 4-2 werd het 4-7 in het voordeel van Olympus. Keeper Koos van Zwieten wisselde goede met minder goede momenten af. Hij stopte twee strafworpen. Delta-Sport moest an ders faer spelen. Met de rust was de stand 7-8. Na de rust begon Delta-Sport te verdedigen met een stoorspeler. Dit leverde goede resultaten op. Zonder dat Olympus kon scoren, zette de Zierikzeeenaren de achterstand om in een 10-8 voorsprong. Weliswaar kwam Olympus op 10-9, maar Delta- Sport ging door naar 12-9. De over winning leek binnen te zijn. Delta- Sport begon weer te nonchalant te spelen. Steeds maar weer trachtte men de chrcelspeler vrij te spelen. Dit veroorzaakte veel balverlies. Olympus liep in, en in de laatste seconden wisten zij een volkomen verdiend gelijkspel 12-12 uit het vuur te slepen. Jaap Consemulder was de Zierik zeese topscoorer met zeven doelpun ten. waarvan 4 uit een strafworp. De overige doelpunten werden gemaakt door Hans van Urk 2x, Huib van Dalen lx. Piet van Dalen lx en Fred die SchaaLe lx. In het begin van de wedstrijd was Delta-Sp. duidelijk de betere ploeg. Door Ria Schaalje en Ona Simmers werd een 2-0 voorsprong bereikt. Die voorsprong was volkomen ver diend. Vooral ook omdat verschil lende schoten tegen paal en lat in het veld terug sprongen. Het was jam mer dat de Zierikzeese dames niet wisten door te drukken. Hontenisse ging er nog steviger tegen aan en wisten voor de rust een gelijke stand op het scorebord te brengen. Na de rust bleven de ploegen ge lijkwaardig. Eerst Ria Schaalje 3-2, maar Hontenisse kwam terug op 3-3 Hontenisse werd sterker en liep uit Dames-junioren: Delta Sport Walcheren 92 De damesjunioren van Delta-Sport hebben opnieuw voor een beste pre statie gezorgd. Het sterke Walcheren uit Vlissingen werd met 9-2 versla gen. Voor de rust waren de Zierik zeese junioren oppermachtig. Het schieten bij Delta-Sport was aan merkelijk beter verzorgd dan bij de Vlissingers. Marja Vos liet geen en kel doelpunt voor de rust toe. De ruststand 7-0 in het voordeel van Delta-Sport spreekt duidelijke taal. Na de rust geloofden de Delta-Sp.- junioren het wel. Het werd uitein delijk een volkomen verdiende Zie rikzeese overwinning 9-2. De Zierikzeese doelpunten werden gemaakt door Simone Copoolse 5x, Ria Juffermans 2x, Elly Keus lx en Nicolien Goudswaard 1 x. Heren: Delta Sport IIScheldesport I 424 Een grote nederlaag voor de Delta- Sport reserves die keeper Frits Sieperda misten. Een wèdstrijd die sterk door de scheidsrechter werd bëinvloed. Voor de rust kon Delta- Sport de sterkere Terneuzenaren nog volgen. De ruststand was 3-9. Na de rust echter werden drie Del- ta-Sport-spelers voor twee minuten uit het veld gestuurd, waaronder keeper Kees de Vos. De weerstand tot 3-6. Delta-Sport liet het er niet bij zitten en kwam prima terug. In 10 minuten waren zij door opnieuw Ria Schaalje, Marja Vos en Nel Ver- heij.op gelijke hoogte met Hontenisse 6-6. De laatste minuten van de wed strijd liep Hontenisse uit tot 6-8. Bij het maken van het laatste doelpunt was een duidelijke fout van een der Hontenisse speelsters, 2x stuiten - vóóraf gegaan. De leiding van deze wedstrijd was niet al te sterk. Delta- Sport was hiervan zeker de dupe. De scheidsrechter is een voormalige trainer van Hontenisse. Twee doel punten' uit slingerworpen werden goedgekeurd. van-Delta-Sport was toen geheel ge broken en Schelde Sport kon onge hinderd verder weglopen naar 4-24. ^Voor Zierikzee scoorde Joop Goed hart 3 x en Kees de Vos 1 x (straf worp). MICROKORFBAL ADSPIRANTEN ZSC—Delta II 12—1 Be reserves van Delta waren in deze wedstrijd voor ZSC geen partij. De aanvallers van ZSC vormde voor de Delta-verdedigers een doorlopend gevaar, terwijl de Delta aanvallers er maar zelden in slaagen de rood witte verdedigers in moeilijkheden te brengen. Paul de Graaf, die in de ze wedstrijd bijzonder produktief was, gaf ZSC in de begin opstelling met twee treffers een 2-0 voor sprong. Na de vakverwisseling bleef ZSC gevaarlijker opereren. Leo Da lebout voerde de voorsprong op tot 3-0 waarna Johan Frederiks voor nummer vier zorgde 4-0. Weer in de begin opstelling werd het door Paul de Graaf 5-0, waarna Delta er door Jaap Fun in slaagde de eer te red den 5-1. Even zag het er na de rust naar uit dat ZSC in de le helft al haar kruit had verschoten maar toen Johan Frederiks er in was geslaagd het halve dozijn 6-1 vol te maken, ging de doelpuntenmachine weer op volle toeren draaien. Leo Dalebout zogde voor 7-1 waarna Paul de Graaf weer tweemaal de korf wist te doorboren 9-1. Johan Frederiks bracht de scoor in de dubbele cijfers 10-1, waarna ten slotte Leo Dale bout en Paul de Graaf het dozijn 1?- 1 vol maakten. JUNIOREN NOAD—Delta 3—4 Voor NOAD bleek het feit dat het in deze wedstrijd met drie invallers moest aantreden een te zware han dicap te zijn. Ondanks het feit dat NCAD er te Oude Tonge in was ge slaagd met 8-0 van Delta te winnen, kreeg het nu een min of meer ver rassende 4-3 nederlaag te slikken. Voor NOAD beteekende dit tevens de eerste nederlaag in dit seizoen. Bij NOAD ontbrak het in deze wed strijd vooral aan variatie in haar aavnalsspel. Alle aanvallen werden bijna allemaal volgens hetzelfde pa troon opgezet met het spelen van de bal op een onder de korf opgestelde speler of speelster en dan maar pro beren om net iets dichter dan dé te genpartij zo dicht mogelijk in de buurt van de korf het leder toe ge speeld te krijgen. In de le helft lie ten zowel de aanvallers van NOAD als van Delta een aantal doelrijpc kansen onbenut. Door een treffer van Wim Overweel kon NCAD toch de le speelhelft met een 1-0 voor sprong af sluiten. Uit een doorloop bal wist dezelfde speler na de her vatting de voorsprong tot 2-0 op te voeren. Na de vakverwisseling werd het duidelijk dat de blauw-witten het in deze wijdstrijd bijzonder moeilijk gingen krijgen. Al zeer snel wist Ina v d. Vliet uit een doorloop bal tegen te scoren 2-1 waarna het door Nel de Vos gelijk werd 2-2. Weer in de beginopstelling bleef het bij NOAD wat stroef lopen. Door Daan Kacheland kon Delta zelfs voorsprong nemen 2-3. Wel kwam NOAD uit een door Wim Overweel genomen strafworp weer naast Delta 3-3 maar in de slotfase moesten zij zelfs de puntenverdeling nog uit handen geven toen Nel de Vos de korf wist te doorboren 3-4. ZAALHANDBAL N.H.V. Afdeling Zeeland le klasse (heren): Delta Sport- Olympus II 12-12; Fortuna II-Vol- harding 20-11; SIOS-Marathon 25-11 Walcheren II-GSC 8-23. le klasse (dames): Delta Sport- Hontenisse 6-8; Olympus II-GSC 4-9 Marathon-Zeeland Sport 2-22 2e klasse (heren): Delta Sport II- Schelde Sport 4-24; Zeeland Sport- Marathon II 18-9; GSC II-Fortuna III 17-13. BILJARTEN Clubkampioenschap B.V. „Boinmenede" Het club kampioenschap 1972 in het libre-klein van de biljartvereni ging „Bommenede' uit Zonnemaire is Vlieger. De winnaar, die dit kam pioenschap slechts één keer versla gen werd, mocht uit handen van de voorzitter voor het behaalde succes een fraaie beker in ontvangst nemen beschikbaar gesteld door caféhouder de heer J. van Almkerk. JUNIOREN 2e klasse (dames): Delta Sport- Walcheren II 9-2; EMM li-Zeeland Sport 0-26. De ijsbaan De ijsbaan in het duingebied ach ter Burgh zit in moeilijkheden. De steeds afnemende waterstand in de Westhoek heeft nu ook het gebied van de ijsbaan bereikt en een maand geleden stond deze nog droog. Het bestuur heeft toen een bolldo- zer aan laten rukken die een deel der baan wat dieper heeft gemaakt terwijl het achterste deel werd prijs gegeven. Zodoende is een stukje baan onder water komen te staan doch als de verdroging nog verder gaat danzal de IJsclub naar een an dere baan moeten uitzien. Inmiddels is het water bevroren en begon de jaarlijkse ellende van voortijdig proberen door jongelui of het ijs al sterk genoeg was, hetgeen nu net niet het geval was. Velen zakten er door waardoor de baan feitelijk al vernield is voordat ze ge opend kan worden. Deze jongelui moeten goed bedenken dat ze het voor zichzelf en voor een ander ver knoeien, ook voor de trouwe con tributiebetalers. Borden met ver boden toegang helpen hier niet, doch dat is al lang een euvel waar het gehele duingebied aan onderhevig is. Rond de Kerst werd nog in de brote bunker achter Burgh door gra tis logeerders gewoond die het zich met wat sprokkelhout aan te steken echt behaagelijk maakten. RENESSE Rustige jaarwisseling In Renesse was het rond de jaar wisseling rustig. Wel werden door wat jongelui op de Hoge Zoom naast bar „De Luifel" en op de rijweg op de Korte Reke wat rommel in brand gestoken, maar de politie en de brandweer, die aanwezig waren om de zaak in de gaten te houden, be hoefden niet in te grijpen. DUIVELAND Geslaagd Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht is geslaagd voor het assistent-arts examen de heer B. F. J. Bouman te Nieuwerkerk. dit jaar behaald door de heer J. de De verdere standen zijn: 9 8 1 444 302 2,38 1,47 9 16 9 7 2 891 345 3,33 2,58 24 14 9 7 2 620 363 2,20 1,71 13 14 9 5 4 601 393 1,92 1,52 10 10 H. Steenland 9 5' 4 589 394 1,92 1,50 9 10 9 4 5 415 350 1.72 1,18 9 8 C. de Wit 9 4 5 371 377 1.39 0,98 6 8 9 3 6 395 385 1,67 1,03 10 6 H. de Vlieger 9 2 7 326 388 1,56 1,87 7 4 H. Koopman 9 0 9 236 379 0.86 0,64 5 0 Het handbal toernooi te Zierikzee Het team van HAVO-ATH. „Onderdak". winnaar jongens van het handbal-toernooi Het team van de Huishoudschool Zierikzee, winnaar meisjes handbal-toer nooi. FEUILLETON DOOR CEES GIESBEEK NOAD-Delta (junioren). Een aanval van de NO AD-jongeren. De buurt heeft het drama bespro ken, maar de finesses zijn haar on bekend. Slechts een enkeling merkt voorzichtig op: ..Weet jij, wat er ach ter heeft gezeten? Dat jong zal zo maai* niet voor niets een mes getrok ken hebben. Die man van Gerie is een boom van een vent. Wie weet, werd die Willem Worms bedreigd. En wat doe je dan? Een kat, die in het nauw zit, maakt rare spron gen Bas krijgt dagelijks bezoek: van Het pad der verschrikking 131. Als Eric de ogen opslaat, ziet hij zijn trouwe makkers en tot zijn onuitsprekelijke opluchting ook zijn zoon naast hem staan. Zij zijn weer terug in de muffe kerker en in het kort vertelt Halfra de plotselinge wending, die gebeurtenissen na Kohorr's komst geno men hebben. „Het kan vreemd gaan in de wereld," mom pelt de Noorman peinzend. „Eigenlijk redde Kohorr dus mijn leven en het uwe.Huh, ik geloof niet eerder dat ik gered ben, voor ik op een schip zit, midden op zee!" snuift Orm vreugdeloos. „En als iemand mij nu rondweg zou vragen hoe dat komt, zou ik zeggen dat de mooie dochter van die vuurvreter, die Khan, dit eindje dek voor ons gezwabberd heeft." De lage deur zwaait knarsend open en arg wanend loert de stuurman naar de Nomade, die onhoorbaar de kerker betreedt. „Sta op, hond!" snauwt hij Eric toe. Zwij gend krabbelt de Noorman overeind en met een kort gebaar beduidt de krijger hem mee te gaan. Als de Nomade hem hardhandig een vertrek binnenduwt, sluit Eric de ogen voor het licht der flakkerende vetpotjes. Dan doet een zacht gekuch hem opzien en hij staart recht in het onbewogen gezicht van Bor Khan. „Ge leeft, en dat verwondert u, Noorman!" zegt de oude krijgsman na een korte stilte. „Doch een oud gezegde luidt: „De waarheid sterft zelden! En de gebeurtenissen hebben mij geleerd dat gij de waarheid zijt!" De stilte na deze woorden is haast hoorbaar. Dan schuift de Khan de kom met voedsel bruusk terzijde en rijst snel uit zijn zetel op. „Ik bemin de waarheid, doch ik h-a-a-t. vreemdelingen, Noorman. Ziedaar mijn twij fel! Gij kunt deze twijfel wegnemen, indien ge een vraag, één vraag slechts tot mijn te vredenheid kunt beantwoorden! Het was mijn dochter, die mij overhaalde het feest van van daag te staken. Zij heeft u lief Noorman! Dit is nu mijn vraag' „Wilt ge de liefde van mijn dochter beantwoorden? Antwoord! Doch be denk. is dit antwoord mij niet welgevallig, de dood aan de paal voor u!" Een ogenblik is de Noorman sprakeloos van verbijstering om het onmogelijke van deze be spottelijke, onverwachte vraag. Een donkere blos van verontwaai'diging stijgt hem naar het gelaat, doch hij bijt zich op de lippen. „Indien dit voorstel uw krijgseer niet be smeurt, is het mij om het even," zegt hij scherp. Dan beheerst hij zich en zijn ogen hebben een vreemde, heldere glans als hij antwoordt: „Indien ik sterf zal dit, ver weg in Noor wegen. een vrouw ongelukkig maken Doch indien ik op de door u bedoelde wijze verder zou leven, sterft zij van vernedering en verdriet en daarom is er maar één ant woord, KhanHoezeer ik uw dochter ook eerbiedig, hoezeer ik haar ook dank verschul digd ben. ik houd niet van haar, en nimmer zal ik haar tot mijn vruow nemen!" zijn vrouw in de eerste plaats, maar ook van zijn ouders en schoonouders. Ook Bettie gaat een paar maal per week naar het ziekenhuis. Al heeft ze haar zwager nooit bepaald sym pathiek gevonden en is ze van me ning. dat het z'n eigen schuld is, dat hij dit heeft opgelopen - had hij Wil lem maar niet. altijd moeten plagen met zijn postzegels - zoiets is in haar ogen toch te erg. Dus bezoekt ze hem en brengt versnaperingen mee. Ook meneer Stanpers is een paar maal op bezoek geweest, want Bas is voorlopig uitgeschakeld en dat bete kent voor hem een onvoorziene han dicap. Niemand kent de weg in het buitenland beter als Bas en bij iede re klant is hij gezien. Natuurlijk heeft hij Gaart nog; die is ook aardig thuis op de buitenlandse wegen, maar hij heeft nu een chauffeur minder. En dit geintje kan weken duren, als het geen maanden wordt. Ten slotte komen ook de collega- ohauffeurs kijken. Vooral in het weekeind. Doorgaans onder aanvoe ring van Gaart. Deze laatste laat bij zijn maat een bijbeltje achter. „Nu zie je eens, jong, hoe je onverwacht vlak bij de dood terecht kunt komen. Denk daar maar eens over na. Het is nu nog de tijd der genade, spot er niet mee, maar neem het ter harte." Bas luistert goedmoedig naar de „preek" van zijn maat. En ergens, diep in zijn binnenste beseft hij. dat er wel eens waarheid kan schuilen in Gaart's geloof. Hij weet nu ,dat hij op een haar na de dans is ontspron gen. De dokter heeft gezegd: ..Gefe liciteerd, Leverstro. je hebt één mo ment om een hoekje gekeken, maar we kregen je net nog te pakken om je terug te trekken. „Als er geen be zoek is en geen zuster in de buurt, pakt hij het bijbeltje, dat, hij van Gaart heeft gekregen, en bladert er in. Misschien heeft Gaart ongemerkt een mosterdzaadje gestrooid in het hart van zijn maat. Misschien ont kiemt het; wie kan het weten? In huis is men langzamerhand ge wend geraakt aan het feit dat Bas in het ziekenhuis ligt en Wim in de gevangenis zit. Huis van Bewaring of gevangenis dat is in de open van Toon Worms één pot nat. Hij kent beide gebouwen van buiten en bij beide zijn de ramen getralied. Het maakt in feite niets uit. Josje van Geren houdt haar woord gestand. Willem Worms zal te zijner tijd kunen beschikken over een dei- meest bekende strafpleiters van het land. Zij zal hem betalen voor zijn diensten. Het geeft haar voldoening, dat ze met haar geld deze jongen za! kunnen helpen. In de enkele uren, dat ze samen met hem was, groeide er bij haar sympathie voor deze Wil lem Worms. Hij heeft haar in een brief bedankt voor hetgeen ze voor hem heeft; ge daan. Josje heeft hem terstond ge antwoord en in opgewekte zinnen geprobeerd hem zoveel mogelijk op te beuren. Ze krijgt opnieuw een brief van hem en antwoordt hem per kerende post. Maar als ze deze brief heeft geschreven en gepost, groeit er bij haar een idee. Ze heeft er in de brief niet op gezinspeeld, maar neemt nog dezelfde dag kontaki op met de advokaat, die Willem zal verdedigen. „Bezoek? Het spijt me. juffrouw Van Geren, maar gedurende de de tentie is het enkel aan familieleden toegestaan de verdachte te bezoe ken. Jammer, maar dat is nu een maal regel." „Is er werkelijk geen enkele mouw aan te passen? Toe, doet u uw best eens voor me. Elke regel heeft toch een uitzondering?" Drie weken hoort 7e niets. Dan krijgt ze een telefoontje: bij wijze van uitzondering heeft de officier toegestaan, dat mejuffrouw J. van Geren eens in de veertien dagen de gedetineerde W. Worms zal mogen bezoeken. Willem Worms is al zes weken in voorarrest, als hij uit z'n cel gehaald wordt. „Bezoek voor je." „Wie?" vraagt Willem, als hij met de bewaarder naar beneden loopt. De man grinnikt. „Ik weet het niet, want wij krijgen de boodschap ook maar door. Zullen we een wedje maken, dat het een knappe jonge dame is?" Willem denkt verward na: een knappe jongedame? Dat kan hoog stens zijn zusje zijn. Op advies van Josje van Geren heeft hij een brief r.aar huis geschreven, waarin hij vergiffenis vraagt vóór zijn daad. Een ongeveer gelijke brief is gegaan naar zijn oudste zuster. Maar van niemand heeft hij antwoord gekre gen; wellicht schamen ze zich voor hem. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 6