Driedaags paardenfestijn op terrein in „Boeijer Bosch" Winnnende lot monsterloterij „N. en U.' viel te Zonnemaire STKEEKNIEUWS De voortgang van de stadhuis restauratie te Zierikzee Nieuwjaarsreceptie in teken 40-jarig jubileum burgemeester ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 2 januari 1973 Nr. 21210 Hippische sport in Westhoek Om instrumenten voor 100-jarige Winnaars 4-tal „Schouwse Ruiters". BURGH, 30-12. Drie dagen lang heeft een veertigtal pjaarden op uit gezette terreinen in „Boeijes Bosch" zich met hun berijders en amazones uit kunnen leven in pure paarden- sport.è Na twee dagen instructie van de vroege morgen tot de late avond kwam zaterdag het hoogtepunt met het streekconcours waaraan ook paarden en pony's uit Willemstad en uit Tholen verschenen. In totaal hebben ongeveer zestig paarden elkaar getracht de loef af te steken. Het is wel gebleken dat de nog jonge vereniging ..Westelijk Schouwen" na "het vorige streekcon cours hard is vooruit gegaan. Na in de morgen de dressuurproe- ven te hebben afgelegd lag 's mid dags het accent op het springvèrmo- gen der paarden en daarvoor bestond ondanks de koude (voeten) flinke be langstelling. Een welkomstwoord sprak de vice- voorzitter der L.R. „Westelijk Schouwen", de heer H. Bremer die daarin o.a. de jury, bestaande uit mevr. M. v. d. Bosch en de heren J. J. M. van Oeveren, G. Baas, H Mal- jaars en K. Steendijlc betrok. Elf hindernissen De heer A. Baas had met zijn assis- ten G. Goense,-P. Hanse en J. J. v. d. Velde een fraai, 11 hindernissen lang parcours opgebouwd. De micro foon werd op deskundige wijze be diend door de heer Munters uit Wil lemstad. Het speet de heer Bremer dat de voorzitter der L.R. „Schouwse Ruiters" de heer P. Klompe niet aanwezig kon zijn omdat hij een dag tevoren een klap van een paard kreeg tijdens de instructiedagen. (Hij liep een depe wonde aan het boven been op die in het Rode Kruiszieken- huis gehecht moest worden). De re- kenkamer-funkties werden bezet door de dames S. L. Hanse-Verburg en H. E. de Vrieze-Muller. Mede aanwezig was een E.H.B.O.-ploeg van de afd. Schouwen Westhoek van het Ned. Rode Kruis. Beide L. Rij- verenigingen „Westelijk Schouwen" en „Schouwse Ruiters" kunnen op een paar prachtige, uitstekend ge slaagde dagen terugzien. De uitslagen Dressuur paarden klasse L: l.-N. J. Beije op Dandy (West. Sch.) 94,5 pnt.: 2. mej. N. Flikweert op Windy (West. Sch.) 92 pnt.; 3. E. Röttger op Helga (West. Sch.) 91,5 pnt.; 4. J. Be velander op Bento (Sch. R 90,5 pnt. 4. D. Vermaas op Generaal (Eendr. R.) 90,5 pnt.; 4. mej. J. Deurloo op Athleta (Eendr. R.) 90,5 pnt.; 7. H. Kooman op Lex (West. Sch.) 90 pnt. Dressuur klasse L pony's: 1. P. Munters op Jolly (Oranje R-) 101.5 pnt.; 2. J. v. Exel op Kitty (Or. R.) 100,5 pnt.: 3. J. Plaisir op Shadow (Or. R.) 98,5 pnt.; 4. F. Ravenstein op Caroline (Eendr. R.) 95.5 pnt.; 5. L. Sneep op Vera (Or. R.) 94.5 pnt.; 6. J. v. d. Velde op Smokey (Sch. R.) 93 pnt.: 7. E. v. Oeveren op Silvera (Sch. R.) 91.5 pnt.; 8. J. v. d. Velde op Prescot (Sch. R.) 90 pnt. Dressuur klasse B pony's: 1. J. Flikweert op Flash (Sch. R.) 6,1 pnt.; 2. M. Brooijmans (Eendr. R.) 6 pnt. Acht- en viertallen' (handicap) po ny's: Schouwse Ruiters 94 pnt., 1ste prijs. Achttal paarden: Westelijk Schou wen 89,5 pnt., 2e prijs. Viertal paarden: Schouwse Ruiters 71 pnt., 3ë prijs. Caprillieproef (handicap) paarden: 1. A. Bakker op Gayco (W. Sch.) 115 pnt.; 2. J. v. d. Bijl op Romano (Sch. R.) 100 pnt.; 2. J. Flikweert op Flash (Sch. R.) 100 pnt.; 4. H. J. v. Dis op Jody (Or. R.) 94,5 pnt.; 5. R. v. Iersel op. Iwan (W. Sch.) 90,5 pnt. Dressuur klasse B paarden: 1. A. Bakker op Gayco (W. Sch.) 6,78 pnt.; 2. R. van Iersel op Iwan (W. Sch.) 6,5 pnt.; 3. C. Steur op Myra (W. Sch.) 6,3 pnt.; 4. B. Dane op Misthy (Or. R.) 6,2 pnt.; 5. J. v.,d. Bijl op Romano (Sch. R.) 6.07 pnt.; 5. J. L. Hanse op Grandy (W. Sch.) 6,07 pnt.; 5. W. Maris op Prins (Or. R.) 6,07 pnt.; 5. G. Punt op My Lady (Or. R.) 6. mevr. M. Beije-Figee op Pet- ko (W. Sch.) 6 pnt. Uitslagen springconcours pony's B: 1. F. v. Ravenstein op Caroline (Eendr. R.) 3 f. B. springen paarden: 1. N. J. Beije op Dandy (W. Sch.) 0 f; 2 H. Kooman op Lex (W. Sch.) 4 f: 3. J. L. Hanse op Grandy (W. Sch.) 4 f; 4. P. Custers op Daquera (W. Sch.) 3 f (cijfer 4¥2). L. springen pony's: 1. mej. Brooij mans op Mathly (Eendr. R.) 0 f, 46 sec.; 2. J. v. d. Velde op Smokey (Sch. R.) 0 f, 47,6 sec; 3. J. v d. Velde op Prescot 0 f, 51,2 sec. L. springen paarden: 1. mej. Deur loo op Athleta (Eendr. R.) 0 f, 55 sec.; 2. B. Goudzwaard op Cupido (Sch. R.) 4 f, 49,9 sec.; 3. C. Stouten op Nelson (Sch. R.) 11 f, 60,4 sec. Bestgaande rijpony: 1. J. v. Exel op Kitty (Or. R.); 2. J. Plaisir op Shadow (Or. R..); 3. M. Kristelijn op Santos (W. Sch.); 4. F. Ravenstein op Caroline (Eendr. R,); 5. P. Munters op Jolly (Or. R.); 6. M. Sneep op Ve ra (Or. R.); 7. A. Dana op Carina (Or, R.). Bestgaand rijpaard: 1. A. Bakker op Gayco (W. Sch.); 2. mevr. Beije- Figee op Petko (W. Sch.); 3e mej. C. Steur oo Myra (W. Sch.); 4. mej. T. Punt op Folitia (Or. R.); 5. N. J. Beije op Dandy (W. Sch.); 6. mej. J. N Deurloo op Athleta (Eendr. R.); 7. mej. W. Maris op Prins (Or. R.). Een extra prijs was voor de heer Bakker, uitgeloofd door de aanwezige hoef smid, de heer R. de Vrieze die meer dere extra prijzen ter beschikking stelde. Klavertje drie: 1. 1ste groep (vos sen) Westelijk Schouwen; 2. 2e groep (bruinen) Westelijk Schouwen; 3. groep Schouwse Ruiters paarden; 4. groep Schouwse Ruiters pony's; 5. groep Oranje Ruiters pony's; 6. groep Westelijk Schouwen pony's. Equipe springen- 1. Groep Schouwse Ruiters (J. Bevelander, C. Stouten en B. Goudzwaard). De an dere equipes werden gedisqualifi- ceerd. Tot s'ot volgde de grote parade voorgeleid door de heer N. J. Beije en afgenomen door mevr. v. d. Bosch burgemeester Everwijn en bestuurs leden van de deelnemende vereni gingen. Burgemeester Everwijn reik te zelf een aantal prijzen uit. Met een algemeen dankwoord besloot de heer Munters dit uitnemend geslaagd concours Vooral de L.R. „Westelijk Schouwen" verdient een pluim voor de uitstekende organisatie. ZIERIKZEE Zierikzeese aan dood ontsnapt Twee dames - onder wie de Zie rikzeese P.T.T.-ambtenares mej. H. C. Jonker - zijn maandagmiddag (nieuwjaarsdag) op de spoorweg overgang bij het station van Woer den juist voor een aanstormende In- tercitytrein ontsnapt uit hun auto, die dertig meter verder totaal ver nield op een perron van het station werd gesmeten. Hun auto stond vlak voor de komst van de trein stil voor de da lende spoorbomen, toen een achter opkomende auto hen op de spoor baan drukte. Nauwelijks een seconde nadat de vrouwen eruit waren, raas de de met 120 kilometer rijdende trein hen voorbij. De twee die dit ongeluk overleef den zijn: de 48-jarige adjunct-direc trice van het Academisch Ziekenhuis in Leiden mej. J. Reinoud en haar vriendin mej. Jonker. De man die het ongeluk veroorzaakte was een jurist uit Rotterdam. Hij rende, ter wijl de vrouwen uitstapten, met me depassagiers in een wanhoopspoging de trein tegemoet. NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank dagafschriften e betaalcheques Winnaar springconcours N. J. Beye van „Westelijk Schouwen". (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). Ook burgemeesterskamer kreeg „een beurt" ZIERIKZEE. 30-12. Tijdens een zeer recent bezoek aan Zierikzee kon de heer D. W. Kastelein, oud-burge meester van deze stad en thans bur gemeester van de gemeente Loos- drecht. niet nalaten am het resul taat van de stadhuisrestauratie even in ogenschouw te nemen. De heer Kastelein bleek bijzonder onder de indruk van de metamorfo se, die enkele stadhuisgedeelten in 1972 hadden ondergaan. Ook andere bezoekers van het Zierikzeese raad huis, die de restauratiewerkzaamhe den niet op de voet hebben gevolgd, zullen in de allereerste plaats ver rast zijn door het herstel en de ver fraaiing van het trappenhuis. Aan dit verwaarloosde en door ernstige slijtage aan de traptreden ook onge makkelijke deel van het gebouw viel veel eer te behalen. Wie thans van de fraaie natuurstenen trap gebruik maakt, wil graag de narigheid van de maandenlange restauratie, ge paard gaande met veel stof en nog meer lawaai, vergeten Op de nieuwjaarsreceptie ten stad- huize zal tevens voor de eerste maal de geheel gerestaureerde burgemees terskamer in volle glorie aan schouwd kunnen worden. Ook deze ruimte is met veel goede smaak en op zeer verantwoorde wij ze hersteld. De oorspronkelijke sfeer van de burgemeesterskamer (die in 1661 als „vertreckkamer" voor ve lerlei doeleinden werd gebouwd en in 1673 met een rijk gesneden schouw met wapens werd opgeluis terd) is uitstekend behouden, niet het minst door de afgewogen „aan kleding". Schilderijen Voor de eerste maal worden hier nu permanent geëxposeerd twee fraaie schilderijen, die enkele jaren geleden aan de stad Zierikzee wer den geschonken door de erven me vrouw A. M. Gelderman-van Rhijn. Het zijn twee goed geschilderde por tretten, voorstellende het echtpaar Hieronymus de Huijbert, „capitain van "t regiment van den Grave van Nassau' en Jacoba van Lochteren. W. H. K. ZONNEMAIRE, 29-12. Vrijdag avond weid in het café van de heer J. van Almkerk de trekking gehou den van de loterij ten bate van een nieuw instrumentarium voor de mu ziekvereniging „Nut en Uitspanning" ter gelegenheid van het 100 jarig be- saan in de zomer van dit jaar. Notaris Mr. D. van Eek uit Zierik zee verrichtte de trekking en na af loop hiervan kon woiden bekendge maakt uit monde van de heer Schou- wenaar, burgemeester van gemeente Brouwershaven, dat uit het enorme aantal van 20.000 verkochte loten de hoofdprijs wonder boven wonder in Zonnemaire was gevallen. De geluk kige winnaar is de heer J. M. Jacob- sen, die samen met echtgenote een volledig verzorgde 15 daagse vlieg reis naar Mallorca krijgt aangebo den. Uitreiking prijs Daar de heer en mevrouw Jacob- sen vrijdagavond elders vertoefden, kon hen alleen een telefonische me dedeling worden gedaan van het be haalde succes, maar zaterdagmiddag trok als vanouds de Boerenkapel er op uit dit keer om de gelukkige win naars de prijs symbolisch te over handigen. Nadat de Boerenkapel in café Vol harding enige feestelijke tonen ten gehore had gebracht was het de voorzitter van het bazarcomité, de heer M. W. van 't Veer die de heer en mevrouw Jacobsen de prijs over handigde in de vorm van een zeer aantrekkelijke vlieg-er-eens-uit pos ter. „Ik hoop, dat u bijzonder veel plezier aan deze behaalde prijs zult beleven en dat het weer u welgeval lig zal zijn." De heer Jacobsen dankte voor de gesproken woorden en bood alle aan wezigen aan om op het verkregen succes te toasten. Ondertussen blies de Boerenkapel er lustig op los en werd zo nu en dan gestopt om nog eens het glas te heffen. Toen ook nog bekend werd, dat deze dag mevrouw Jacobsen haar verjaardag vierde, was de feestvreugde compleet. Zon der pardon werd ze boven op de grote trommel gezet en enige, rond jes de zaal rond gedragen. Hierna verliet de Boerenkapel de feest vreugde om enige jarigen op het dorp een mini serenade aan te bie den. Jammer was dat het buiten zo koud was en de vingers stijf werden, zodat velen van de nijvere blazers zich genoodzaakt zagen weer gauw naar café Volharding te trekken om de inwendige mens te verwarmen. Al met al was deze dag voor het organiserend comité een hoogtepunt door te weten, dat al de moeite, die de afgelopen maanden is gedaan op timaal beloond is geworden. De ver dere bekendmaking van de nummers waar op prijzen zijn gevallen wordt bekend gemaakt in de editie van 12 januari van de Zierikzeesche Nieuwsbode. Natuur- en Vogelwacht „Schouwen-Duiveland" Op vrijdag 5 januari a.s. zal de Groningse bioloog drs. S. Tjallingii in het „Huis van Nassau" een lezing houden over de kluut. Behandeld worden o.m. een biolo gisch onderzoek in de Dollard en de inventarisatie in Nederland en de rest van Europa. Speciale aandacht wordt geschonken aan de gedrags leer van deze vogel. Gezien de voorname plaats die de kluut inneemt in de avifauna van Sohouwen-Duiveland hoopt de Na tuur- en Vogelwacht op een flinke belangstelling. Ook geïnteresseerde nietleden zijn hartelijk welkom. Jubileum koster De receptie ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van de heer L. C. Krijger als koster van de Her vormde gemeente Zierikzee, vindt plaats heden - dinsdagavond in het Hervormd verenigingsgebouw en dus niet hedenmiddag, zoals eerder abusievelijk gemeld. BURGH HAAMSTEDE Vuurwerk in jaarsnacht Oudejaarsavond en de jaarwisse ling is op de geijkte manier gevierd. Tegen vieren in de namiddag was geen oliebol of appelbeignet meer te krijgen in de gespecificeerde winkels en alle vuurwerk uitverkocht. Heel rustig was het 's avonds, doch toen de klok twaalf had geslagen, begon een geknal en een gesis zoals de Westhoek nog nimmer heeft meege maakt. Vooral Bengaals vuur zette hele dorpsdelen in een rode gloed en op Nieuwjaarsdag werd het duidelijk waar de meeste concentraties van vuurwerk hadden plaatsgevonden. Restanten van papier en rotjes lagen over de straten verspreid. Om half één was alles weer rustig en van wanklanken hebben we niets ge hoord. BROUWERSHAVEN De jaarwisseling De jaarwisseling te Brouwersha ven is op de gebruikelijke ordelijke manier van de laatste jaren gevierd. Middelpunt was de door de ge meente geplaatste kerstboom op het Marktplein welke, aangevuld met een hoop brandbaar materiaal uit groeide tot een fikse brandstapel. De jeugdsoos stak precies om 12 uur de zaak in de fik waarbij een grote mensen menigte het grote op laaiende vuur, vermengd met de vuurwerkknallen, klokgelui en si- renegeloei gadesloeg. Toen de brand geluwd was keer de het publiek huiswaarts om in het nieuwe jaar het eerste wippertje plus krentebol te nutigen. Een pluimpje op de hoed van de jeugdsoos die zorgde voor een redelijk verloop zonder uitspattingen zoals vroeger wel eens het geval was. Plechtigheid te Westerschoiiwen WESTERSCHOUWEN, 1-1. Van de gelegenheid om het college van burgemeester en wethouders de bes te wensen aan te bieden op Nieuw jaarsnamiddag, werd door zeer ve len gebruik gemaakt. Burgers, depu taties van verenigingen en tijdelijke bewoners maakten hun opwachting. Tijdens deze bijeenkomst is tevens het geschenk der burgerij aangebo den aan burgemeester Everwijn ter ere van zijn 40-jarige ambtsjubileum Hiervoor plaatste zich mevr. E. Hoo- genboom-Dalebout uit Noordwelle achter de sprekerslessenaar om in een gloedvol betoog in dichtvorm de kwaliteiten van de burgemeester in deze 40 jaar op te sommen. Alle fa cetten van zijn werkzaamheden, zo wel in Brouwershaven, Zuidzande en in Westerschouwen werden belicht waai-bij de nadruk op zijn huidige standplaats werd gelegd. Heel type rende zinnen kwamen in deze dicht- toespraak voor ,en voor de ontwer pers van deze regels dan ook niets dan lof. Toen de geschenken los kwamen ging het even richting B.B. kwis, doch het bleek bij een fraaie schrijfmachine, een trainingsfiets en een Polaroidkamera. Deze geschen ken waren mogelijk gemaakt door giften van de bewoners van Wester schouwen omdat: „de bevolking Uw beleid goed heeft begrepen en nog lang op Uw steun moge rekenen Geen verdienste In het dankwoord van de eerste burger noemde hij deze 40 jaar geen verdienste: „als je als jong broekje in Brouwershaven begint te volon- tairen". Spreker was verschrikklijk gelukkig met deze geschenken. „In de 8 jaar dat ik nu hier ben is mijn grootste nadeel dat ik zo dikwijls - neen- moet zeggen. Ondanks dat brengt de bevolking toch die sym pathie en waardering op die me zo gelukkig stemt. We hopen dan dat we in staat worden gesteld om op dezelfde wijze door te kunnen gaan. Een wijze die soms lagen knokken heeft betekend, doch die met de an dere collegeleden, de gemeenteraad en alle personeelsleden van de ge meente in samenwerking tot een goed einde is gebracht. Ik dank U allen zeer hartelijk". Aldus burge meester Everwijn die zijn echtgeno te en ook vele anderen op deze re ceptie aan zijn zijde had. Tevoren huldigde in korte bewoor dingen namens de „Stichting Renes- se" de heer H. Sutterland de jubi laris die memoreerde dat burgemee ster Everwijn, tevens voorzitter dei- Stichting bekwaam en met veel ple zier zijn werk doet. De heer Sutter land bood mevrouw Everwijn-v. d. Bout een fraai droog- boeket en de burgemeester een auto- stofzuiger aan. Ook hiervoor was de jubileren de magistraat zeer dankbaar. Aan de trekking werd ook deelgenomen door één der aanwezige ouderen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Eén der vele aanwezigen - de heer N. H. Lysen - biedt zijn gelukwensen aan. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5