Zierikzee kreeg de beschikking over een nieuwe brandweerauto. plannen tot lozing van afvalwater op het Keeten. „Beter Wonen" gaf op dracht tot de bouw van 22 woning wetwoningen te Oosterland. Een felle brand verwoestte een scheeps- winkel aan het Luitje te Zierikzee. De raad van Westerschouwen wilde een snelheidsbeperking voor de Badweg en de Strandweg, maar (raadselachtig) G.S. wilde zulks niet. De Jeugdsoos ..Big S" gaf een over zicht van het werk in een driejarige bestaansperiode De Jeugdsoos „Ze nith* te Brouwershaven breidde uit. Een sportvisser zat dagenlang met een vlet vast 'op een plaat in de Oosterschelde. Het verkeer over de Zeelandbrug - zo bleek uit een jaaroverzicht - werd drukker. „Opwindende koop jes" waren te halen bij de veiling van de inventaris van hot ex-hotel „Witte van Haemstede". De onder zeese oever van de Zuidbout werd door het waterschap bestort. Het Groene Kruis afd. Ooster/Sirjansland een gemeenschappelijke school. Ou- werkerk noteerde in het seizoen 1971 110.000 overnachtingen Zulks bleek op een V.V.V.-vergadering. Brouwershaven kreeg oen nieuw kantoor van de Raiffeisenbank, dat door de burgemeester werd geopend. Ook dc raad van Bruinisse bleek niet geneigd nog aan te dringen op een hernieuwd onderzoek inzake dc Oostcrschcfdcsluiting Te Zierikzee, begon de meimaand al goed, met het slaan van de eerste paal voor dc bouw van acht en twin- veland kreeg zijn eet voorzieningssy steem: „Tafeitje-Dek-Je". Voor de (9-klassigs) school te Haamstede werd voor het eerst het garantiecer tificaat Stichting Bouwgarantie, uit gereikt. de Avondvierdaagse werd eer) gran dioos loop- en bloemenfeest. Ook Biuinisse wist niet goed raad met de gewestvorming. In de Westhoek kwam c-en voorlichtingsbus van Staatsbosbeheer. Tc Zonnemairc werden groot scheepse voorbereidingen getroffen om het 100-jarig bestaan van „Nut en Uitspanning" in 1973 feestelijk te kunnen vieren. Minister Boersma van sociale za ken bracht een bezoek aan de Cen trale Werkplaats te Zierikzee. Achter een Havenplein-pand werd een eeu wenoude put ontdekt. Tc Haamstede werd een N.C.V.B.-slreckbijeenkomst gehouden. De bekende tabakskiosk van de heer F. Schoonen, verdween uil „de Beuze" te Zierikzee. Hel slot. „Moermond" kreeg een andere be stemming. Leerlingen van dc basis scholen van Westerschouwen plaat st en „vermaan-borden" in duinen en bij het strand. In Utrecht verscheen het studierapport (opiniepeiling) Oosterschelde open of dicht. De mos selkwekers be-eindigden een succes volle zaadviscampagne op het Friese Wad. Hel Groene Kruis Schouwen- Duivcland kreeg tien mille van dc Kindcrpostzcgclaklic. Een studie: Aanvulling Waterwinning Schou- won-Duiveland verscheen. Het nicu- Dorpshuis Bruinisse Plechtigheid van belang voor Bruinisse was de opening van het dorpshuis, dal de naam „Durps'uus" kreeg. De opening werd gezet in een feestelijk kader. De Bruse kotter „Eben Haezer maakte een geslaagde proefvaart. De V.V. „Martha" te Oosterland kreeg bezoek van zuster verenigingen. Bij een belangrijke Westhoekse kruising werden knip perlichten aangebracht. In de raad van Brouwershaven speelden aller lei grondperikelen. Op een Zevibel- vergadering werd de Deltaschadewet behandeld. In het kader van een cusus van N.V.N. werden allerlei cursus van N.V.N. werden allerlei doorgepraat. Brouwersdamweg vrij De W.S.V. „Brouwershaven" kwam met een plan voor een cursus be stemd voor jeugdige zeilers. Rond de ingebruikneming van het nieuwe dorpshuis, vierde Bruinisse nog een feesLe. De 29ste was een topdag voor Oosterland. Gedeputeerde J. v. d. Bos opende het nieuwgebouwde scholencomplex. De Kon. Harmonie „Kunst en Eer'' zag terug op een geslaagde uniformenaktie. De jeugd van Scharendijke plantte bomen op een terrein van zomerhuizen De Schouwse Westhoek maakte zich gereed voor de Paasdrukte en de oostelijke parallelweg op de dam door het Brouwershavense Gat werd vrij gegeven voor het verkeer. Aan de huishoudschool te Zierik zee „doken" weer Inasmeisjes de stageperiode in. De H.S.V. „Zijpe" was present op de „Visma 1972" te Rotterdam. Op „Bannink" werd het voetbal-schooltoernooi gehouden. Te Oosterland werd de laatste vergadering gehouden van de zelf standige Boerenleenbank Oosterland De raad van Bruinisse vernam hoop volle plannen voor de „aankleding" van de Krammerplaat. Een speur tocht naar een vermist jongetje in de Burghse duinen werd met succes bekroond. Te Zierikzee werd voor de 25ste maal het schoolvoetbaltoer- nooit gehouden. Het trampolinecen trum „Westenschouwen'' werd her opend. De provincies Zeeland en Zuid- Holland drongen bij de rijksoverheid aan op een snelle inrichting van het Grevelingenbekken. In visserskringen werd de vraag gesteld, of mogelijk de kottervisserij op de Noordzee in de toekomst pers- pektieven bieden kan. De Zeeuwse raad voor de Arbeidsmarkt sprak zich in sombere bewoordingen uit over de werkgelegenheidssituatie op Schouwen-Duiveland. De gemeenten Zierikzee beleefde de sensatie van een gevelinstorting aan de Appel markt, waarbij een aantal werklie den aan de dood ontsnapte. Een eerste vliegtuig-landbouwbe- spuiting vond plaats te Haamstede en Noordwelle. Duivelandse boeren begonnen een experiment met radijs en sla kweken. De P.Z.E.M. deelde mede dat de kernontsluiting wat be treft de aardgasvoorziening medio 1973 een feit zal zijn. Renesse kreeg een bar in Spaanse stijl „Orilla". De raad van Duiveland schaarde zich achter de kampeerverordening. In de Westhoek bleek veel „kruimel- criminaliteit" voor te komen. Het waterschap Schouwen-Duiveland deed mededeling over de nieuwe taak: bestrijding watervervuiling. Het px-oefgebouw voor bx-andweer- wedstrijden te Haamstede, werd on gewild pi'ooi der vlammen. Het wa terschap stelde zich opnieuw na drukkelijk achter de plannen tot Oosterschelde-sluiting. Te Haamste de werd een auto-puzzelrit gehouden. Bezorgdheid werd (in waterschaps kringen) uitgesproken over de zich dc orzettende verdroging van de Inbraak Ti'iest gebeuren voor Zierikzee was een inbraak uit de kluis van het stadhuiskantoor. Duizenden guldens werden gestolen en de verzekering - zo bleek latex- - kwam nergens van in. De Smalstad kreeg een bar (in café-restaurant „Jacob Cats") in ma ritieme stijl. De leerlingen van de Huishoudschool „Prinses Juliana" ontvingen het diploma. De 3e klas- sers Mavo van de R.S.G. „Prof. Zee man' hadden een kampwerkweek. Bij een zwemfestijn in „Dol-fijn" te Nieuwerkerk won de openbare ba sisschool van die plaats een beker in successie. Cii'cus Boltini sloeg zijn tent op aan de Balie en de A.S.V. „Bi*ouwershaven" organiseerde een geslaagde wandeltocht. Te Haamste de werden E.H.B.G.-diploma s uil- gereikt. Bruinisse besloot een Dienst Gemeentewerken op te zetten met Middenschouwen. Smit Bolnes N.V. ontving een grote opdracht voor de levering van scheepsmotoi*en. De l.t.s. toonde wat meer gezakten voor de examens, dan op andere jai-en. De Zierikzeese raad dook in de problemen van de ge westvorming, maar kwam er ook niet uit. stelde zich achter de aktie „Tafeltje- Dek-Je'". Bedrag voor raadhuis De raad van Westerschouwen vo teerde een bedrag van f 250.000 voor het gemeentehuis-projekt. Te Brui nisse werd een kantoor geopend van de Algemene Bank Nederland. De badmintonclub „Zierikzee" vierde het zilveren jubileum. De R.K.-Ou- dervereniging te Zierikzee liet een noodkreet horen over de slechte toe stand van de school. Later kwam de blijde mare van nieuwbouw af. Heel bijzondere gebeurtenis voor Schouwen-Duiveland in het alge meen en Zierikzee in het bijzonder, was de opening van de sporthal zwembad-combinatie „Onderdak" dcor staatssecretaris H. J. L. Venhof f De N.V.V.-Bouwbond Brouwers haven vieirde het zilveren jubileum. De voetbalvereniging D.F.S. te Burgh hield een kampioensx-eceptie; Onder leiding van Zeeland s commissaris mr. J. van Aartsen werd te Zierikzee een „hearing" gehouden over Ge- westvox-mirig. Te Burghslüis werden vier jonge lui van een gestrand vlet gered. Bruinisse vierde het eex'ste lustrum van de jachthaven. Haamstede werd „open gebroken" voor de aanleg van' gasbuizen. Bx'Ou\yex-shaven kx'eeg een vestiging van de Raiffeisenbank. De Schouwse Westhoek beleefde een reeks inbraken in woningen. In Wes tenschouwen brak brand uit in een woning. De programma's voor het komend koninginnefeest werden allerwege bekend. De Afd. Westhoek van het Rode Kruis ontving een onderschei ding. De vissersvereniging „Alge meen Vissersbelang'te Bruinisse opteerde blijvend voor het Mossel kantoor; overigens werd e envrij be,- wogen mosselseizoen afgesloten. Geen onderzoek Aan Oranjefeest geen gebrek op Koninginnedag. Hier rukt Dreischor's „Cres- 1 cendo" uit. Het Maritiem Museum te Zierik zee kreeg de beschikking over ccn model van het barkschip „De Room pot". B. w. gingen diep in op vx-agen gesteld in de raad, inzake de Appel markt-instorting. Schoolreizen cn allerlei V.V.V.-evenementen kregen .in die tijd al een begin. Het slot van het Gravensteen. Het college van b. en w. van Zierikzee noemde het be drag (ruim f 16.000), dat ontvreemd werd uit hel stadhuis V.V.V.-Brui- nisse ox-ganiseerde een geslaagde zangavond In het pand Dam 1 te Zierikzee werd een tapijtenzaak in gericht. De Nieuwerkerkse bejaar den maakten een Limburg-reis en „jumelage"-jongeren uit St. Hilaire waren weer te gast te Zierikzee. De ïaad van Zierikzee diskussieer- de over een eventueel nader onder zoek inzake de Oostei-schelde-afslui- ting. Besloten werd bij de provincia le overheid niet om een dergelijk onderzoek te vragen. Een conceptplan ziekenhuisvoor zieningen Zeeland verscheen. Zie rikzee kreeg een woonwagenkamp in het voormalig zwembad „De Val". De openbare kleuterschool te Oos- tex'land kreeg een andere behuizing. De W.S.V. „Bruinisse" vierde het eerste lustrum. De vliegclub „Haam stede'' besloot tot aankoop van een nieuwe KA-13-tweezitter. De Zeeuwse U.V.V.-leden hielden een geslaagde contactdag te Zierikzee. De brandweer Renesse/Haamstede kreeg nieuwe uniformen. De visstand in het Grevelingenmeer bleek nog aardie mee te vallen. De gemeente Middenschouwen besloot tot aanleg van een visbootsteiger en een trai lerhelling. Westerschouwen ging een geldlening aan voor de bouw van Heel bijzondere gebeurtenis was de opening van „Onderdak". Hier staats secretaris Vonhoff in gesprek met de heren Asma en Blom. Westhoek. Te Renesse ging - maar niet hele maal px'obleemloos - een opvangcen trum voor jongex*en van start. De sportbeker 1971 van de gemeente Zierikzee ging naar dé zeezeiler W. Kesteloo. Het kampeercentrum „Het Zeepc" viei'de het eerste lustrum. De tijd van de bejaardenreisjes was weer aangebroken; voorop de be- j aarden van Haamstede. In die plaats trouwens ging de jaarlijkse kermis gezellig van start. De „Kx'oon"-winkel te Bruinisse ging - na een belangrijke uitbreiding - weer open voor het publiek. De hoogste schoolklassen van Burgh- Haamstede beleefden hun sportdag. Weer niet best Te Zierikzee begon de Avondvier daagse onder heel slechte weersom standigheden. Het weer gedurende de zomer trouwens stelde niet veel voor en liet velen in de steek. De Scheidsrechtersvereniging „Schou wen-Duiveland" ging op non-aktief. Topdag voor Zierikzee Topdag voor Zierikzee was de 28ste, toen met grote luister de her stelfase - benedenhal en Vierschaar - van het stadhuis werd gevierd. Te Brouwershaven werd een school- spox'tdag gehouden. Kolonneleden van het Rode Kruis te Zierikzee ont vingen medailles. De Zierikzeese raad sleutelde aan een verkeersplan voor de Westbrug die knelpunt werd in het verkeer. Westerschouwen sprak ook over de ge west vorming en een typisch punt: de watervoorziening. »■'- Burgemeester De Meester opende een expositie van „Delta-Foto" in ig gesubsidieerde koopwoningen. Ko ninginnefeest viel dit jaar op 1 mei en het werd allerwege opgewekt ge vierd. Ook de raad van Bruinisse stelde zich niet achter de moties van Aktiegroepen „Oosterschelde Open' Met' een „etentje" werd het vijftien jarig bestaan gevierd van de be- „aardensoos te Haamstede. De raad van Bruinisse schiep de kans om horecabedrijven open te houden tot twee uur 's nachts. De burgerij van Oosterland bekeek de nieuwe school en de eerste jaardag van het rust huis „In t Opper' te Bruinisse werd feestelijk gevierd. Te Haamstede werd een tentoonstelling van wand kleden gehouden. De Landelijke Rij- verenigingen te Schuddebeurs hiel den een sti-eekconcoux-s. Te Haam stede werd een geslaagd jaarfeest gehouden van de C.J.V. Voor het verkeer te Zierikzee wex*d een z.g.n. blauwe zóne ingesteld. De (tweede) Schelphoekwandeltocht werd een succes. Nieuwerkerk kreeg eenden in de ijsbaanvijver ijl het Slingerbos. Te Bi-ouwershaven ontstond ernstige schade door brand in een supex-markt Ernstig ongeluk Een afschuwelijk ongeluk op de Grevelingendam, waarbij zes auto's waren betrokken, eiste vier doden exi tal van gewonden. Te Bruinisse werd de manufakturenzaak van de heer J. v. d. Bos aanzienlijk uitgebreid. „De Schouwse Boei'" bood de be jaarden weer een diner aan. Te Nooi'dwelle wei'd de nieuwe dames kapsalon „Wout Lokker Coiffures" geopend. In het kader van aktivitei- ten van de waterspoi'tvereniging „Bxouwex-shaven" maakt de nieuwe zeilboot in de Seahoi-se-klasse een geslaagde px-oefvaart. De tandartsen van Schouwen-Dui veland richtten zich tot Prov. Staten, met het verzoek te komen tot water- fluoridcring. Sirjansland luidde de noodklok in verband met het teruglopend inwo nertal. Een aktiecomité „Sirjansland Vooi-uit" werd gevormd, dat krachtig alai-m sloeg. De Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland kocht een boerderij aan te Serooskerke. Brui nisse kocht grond voor woningbouw. Engels niarinebezoek Zierikzee kreeg weer Engels mari- nebezoek. Een tweetal mijnenvegers meerde af in de haven. Te Nieu werkerk ging het georganiseerd her vormd/gereformeerd jeugdwerk van start. Te Zierikzee werd de gemo derniseerde slagerij van de heer R. A. Ornee opengesteld voor het pu bliek. Tijdens een plechtigheid in het .Dagverblijf" boden de gezamenlijke kerken in de regio een opklapbaar klimrek aan. Te Oosterland werd hard gesleuteld aan de aardgaslei- dingen. Te Zierikzee werd ingebi'o- ken bij een grossier en hondexddui- zend sigaretten ontvreemd. we C.J.V.-kamphuis te Renesse werd feestelijk geopend. Cursisten van de lagei-e landbouw school legden graszoden op de Mo lenhoeve te Renesse. Tegen het eind van mei kwam er nog een fikse storm, maar de schade viel mee. Het „Oosterlands Kolenfonds" werd op geheven. Ten stadhuize van Zierik zee wórden de prijzen uitgex-eikt van de jaarlijkse voetbaldag op „Ban nink". Persprijs De 29ste was een grote dag voor deze krant. De redakteur mocht uit handen van prinses Margriet de lan delijke Rode Kruispersprijs op het paleis Het Loo in ontvangst nemen, op grond van redaktionele en jour nalistieke verdiensten ten faveure van het Rode Kruis in 1971. De stadsax-chivaris van Zierikzee wierp een Watergeuzenspel„D. Overgang van Ziex-ikzee", dat later tijdens een jachtenx*eunie met gi'oot succes te water werd opgevoerd. Het Rode Kruis-schip „Henry Dunant" meerde weer af in de Nieuwe Haven en kreeg een warm onthaal. Wester schouwen besloot de rioolbelasting geleidelijk te verhogen. De Motoren- fabriek Smit Bolnes organiseerde het I.H.C.-voetbaltoernooi op „Ban nink". Schepen van de W.S.V. „Zie rikzee" maakten een stormtocht naar Yerseke. De raad van Middenschou wen nam kennis van een schets voor de utbreiding van het gemeentehuis te Schax-endijke. Te Renesse vond een dodelijk ongeluk plaats. Bij brandweer wedstrijden te Haamstede werd het Zierikzeese korps winnaar. Nieuw politiebureau De groep Westerschouwen van de Rijkspolitie kreeg de beschikking over een gloednieuw politiebureau. In „Boeyes Bos" te Burgh wex-d een geslaagd hippisch streekconcoux-s gehouden. „Stad en Lande" reisde naar „schoon Lier en Diest" in Bel gië. de S.O.V. „Scaldis" dook dc veerhaven „De Val" in en haalde allerlei zaken op, die niet op de bo dem van een haven thuishox'en. Dui- Een vreselijk ongeluk op de Grevelingendam eiste vier mensenlevens.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 28