Reinigingsdienst Scliouwen-Duiveland schaft rupslader aan Kerstviering bejaarden te Haamstede STREEKNIEUWS z:emd:p'oma Kleuteretentje op het „Kleuterbosje" Kerstactie Floralia te Burgh-Haamstede AYOll- Groot ruiterevenement in de Westhoek ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Woensdag 27 december 1972 Nr. 21207 Vuilverwerking in eigen beheer aan Hoosjesweg SCHARENDIJKE. 21-12. Te Scha rend jjke vergaderde de Reinigings dienst Schouvven-Duiveland onder leiding van burgemeester A. P. Schouwenaar (wegens ziekte van burgemeester S. Franoke). Uitvoerig werd gesproken over de aanschaf van een rupslader voor het verrichten van werkzaamheden op de vuilverwerkingsplaats aan de Hoosjesweg te Serooskerke. Deze kost f 80.000: enkele aanbie dingen van partikulieren om deze werkzaamheden te verrichten, waren binnengekomen namelijk Aanne mingsbedrijf Van den Dries en het Loon- en verhuurbedrijf J. C. van de Velde te Kerkwerve. Beide aanbie dingen waren, omdat ze verplicht zijn b.t.w. te berekenen, aanmerke lijk duurder dan wanneer de werk zaamheden met een eigen rupslader plus chauffeur werden uitgevoerd. Een spoed offerte van het bedrijf Jac. Rijk in Heinkenszand dezelfde morgen binnen gekomen komt iets voordeliger uit, dan eigen beheer. Van alle kanten werd het verschil in eigen beheer of uitvoering door derden bekeken, waarna men toch telkens tot de conclusie kwam dat uitvoering in eigen beheer aantrek kelijker was, dan uitvoering' door derden. Besloten werd daarom tot aanschaffing van een eigen Carter- pillar rupslader over te gaan voor de prijs van f 80.000, minus f 7500 voor de in te ruilen oude laadschop. Vastgesteld werd daarna de Ver ordening op de Reinigingsrechten, de Politieverordening Reinigings dienst Schouwen-Duivèland 1973 en de huishoudelijke verordening Rei nigingsdienst Schouwen-Duiveland 1973. De zakken De bepaling dat uitsluitend en al leen vuilniszakken van plastic be drukt met de naam van de dienst worden meegenomen gaat per 1 ja nuari 1973 vervallen. Wel wordt uit drukkelijk vermeld, dat het vuil droog, in gesloten zakken van deug delijke kwaliteit ter ophaling mogen worden aangeboden. Kartonnen do zen als verpakkingsmateriaal voor huisvuil 2ijn niet toegestaan. Bij de wekelijkse ophaaldienst mag ook Advertentie NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank grof vuil worden meegegeven, mits niet groter dan GO x GO x 150 cm. Grof vuil groter dan genoemde af metingen wordt een per maand af gehaald. Bij de rondvraag werd geïnfor meerd, naar het beplantingsplan. Het wordt tijd om in te planten, gezorgd zal moeten worden, dat een en ander binnen enkele maanden zijn beslag zal hebben gekregen. Gevraagd werd ook naar de afzet van plastic zakken, nu deze niet meer uitsluitend nodig zijn en de concurrentie ze misschien goedkoper kan leveren. Dit laatste zal slechts tijdelijk zijn, was de mening. De 'zakken van de concurrentie zijn minder van kwaliteit. HAAMSTEDE, 2G-12. De bcjaar- densocicteit vierde gezamenlijk met de bewoners van liet rusthuis „Duinoord" het Kerstfeest in de prachtig versierde zaai van het rust huis, die tot de laatste plaats bezet was. De bijeenkomst werd geopend dooi de presidente, mevr. Röell-Cramer, waarbij ze zich speciaal richtte tot ds. en mevr. Wassenaar, de heer en mevr. Steur die als bestuurslid het feest meemaakten. Het speet mevr. Röell dat twee trouwe bezoeksters van de soos in het ziekenhuis ver toefden. Zij wenste hen beterschap. De presidente wees er opdat het altijd goed is om met anderen samen te zijn, juist omdat zij die ouder worden zich eenzamer gaan voelen en het dan juist heerlijk is in een kring te worden opgenomen. Zij be sloot met een gedicht: „En toen werd het stil". Gezongen werd daarop Gez. 149 1. 2, 4 met piano-begelei ding' van mevr. Leeuwe-Rabouw. Mevr. Röell las het kerstevangelie, gevolgd door het zingen van Gez. 15 1 en 2. Na een kort woord door do direc trice van het rusthuis, mej. Du Croo, zon gen speelde een groep kinderen van de openbare basisschool te Burgh-Haamstede o.l.v. de heer Damman en mej. Bliek. De kinderen werden getracteerd en mochten zelfs een kerstkransje mee naar huis ne men. Kerstverhaal Na de tractatiepauze werd gezon gen „Komt allen tesamen" en las mevr. Vlaander-Hartman een kerst verhaal. Mevr. Kik-Verton decla meerde en na een tweede pauze zongen de aanwezigen „Heerlijk klonk het lied der Eng'len" waarop ds. Wassenaar de mooie avond be sloot met dankgebed. Mevr. Röell wenste ieder goede Kerstdagen en deelde mede dat de eerste socië teitsmiddag gehouden wordt op 4 januari 1973. Een trouwe bezoekster, mej. J. v. Sluijs, dankte het bestuur voor de prachtige avond, waarna ie dereen een bakje fruit mee naar huis kreeg. U bent welkom bq uw Nutsspaarbank VERHUUR KLUISLOKETTEN SCHARENDIJKE: tegenover Geref. kerk, woens dags van 12.30-13.30 uur. ZIER1KZEE Kerstfeestviering N.C.V.B. Zoals gebruikelijk kwam de afde ling Zierikzee van de' N.C.V.B. bij een in een vergadering om de kerst feestviering te houden. De presidente, mej. S. S. de Ruiter opende deze avond met het laten zingen van de Lofzang van Zacharias waarna zij voorging in gebed. Zij las vervolgens Math. 1 18 tot 25 waar de aankondiging van de geboorte van Jezus geschiedde waarop zij aansluitend een bijzonder mooie meditatie hield. Na nog enkele huis houdelijke mededelingen werd over gegaan,tot uitvoering van een kerst liturgie waarbij mevr. De Jonge- kort de declamatiè verzorgde en mevr. Haak-Rotte de bijbellezing met de tussenzang gezamenlijk. Een en ander bracht de vergadering in .een stemmige kerstsfeer. Na de pauze werd een kerstver haal voorgelezen door de presidente wat getiteld was: „Een nieuw begin" Ook werden enkele verzen gede clameerd door mevr. De Brunie-de Vlieger. Na het slotwoord door de presidente werd nog gezamenlijk ge zongen het „Ere zij God" waarna mevr. Kouwer de vergadering sloot met gebed. gezamenlijk aan tafel HAAMSTEDE. 23-12. Dc kleintjes van dc kleuterschool „Het Kleuter- bosje" vallen van het cnc feestje in het andere. Na het huwelijksfeest van hun „juf" (vorige weck) konden ze donderdagmiddag aanschuiven aan een „dineetje", speciaal voor hen be reid en „aangekleed". Ieder had een keurig menu. dat tomatensoep, friet met knakworst en een mandarijntje vermeldde. ,Ecn kaarsje voor elk met een kerstman versierd bordje, en een „heus" op dc juiste manier opgevouwen servetje, alles neergezet op versierde tafeltjes, voltooiden de sfeer. Natuurlijk ont brak een grote kerstboom niet en was het lokaal rijkelijk voorzien van kerstversieringen. Talrijke kerstliederen kwamen - wanneer de keeltjes even op een „gang" wachten - de stemming ver hogen. Het oudercomité cn de leid sters zorgden voor de bediening en op deze manier kan na afloop, toen de ouders hun spruiten weer afhaal den, gesproken worden van een uit stekend geslaagd diner. Woensdagavond brachten de ouders een bezoek aan de school, om te kij ken naar de kerstspulletjes die de kinderen zelf hadden gemaakt. Velen hadden ook de rest van de familie meegebracht, zodat hel een gezellige bijeenkomst werd. Ook de pas be noemde leidster, mej. Van Rooijcn. was aanwezig, waarhij over en weer werd kennis gemaakt. Bij het diploma-zwemmen, gehou den te Middelharnis voor de K.N.Z.B. slaagde voor diploma B: Marianne Varel. De kerkrestauratie De Hervormde kerk heeft een nieuw leien dak. Geruime tijd was personeel van de firma Jobse uit Middelburg bezig met dit nauwkeu rig werk. Het was duidelijk dat het vooral bij stormweer voor de in het geel gestoken specialisten niet altijd van een „leien-dakje" ging. Het was hoog tijd dat dit werk gebeurde, want de oude leien waren zó bros en ver teerd, dat ze als he ware „verpul verden". Eveneens bleek dat enkele „kielgoten" vernieuwd moesten wor den, doch overigens was het houten dak in uitstekende staat. Inmiddels is men binnen begonnen met het wegnemen van enige ramen, waarvan er inmiddels reeds twee weer zijn ingebracht. Het is nog mo gelijk om de kerk warm te stoken, doch na nieuwjaar, wanneer er bin nen ook bouwstellingen worden aan gebracht, zal verhuisd moeten wor den naar „De Koebel". Zierikzees koor in wijdingsdienst In de hervormde kerk te Burgh, werd zondagavond een kerstwij- dingsdienst gehouden, die uitermate druk bezocht was. De kerk was ge heel gevuld met gemeenteleden en belangstellenden. De dienst stond on der leiding van da. A. van Leeuwen. Medewerking werd verleend door een kinderkoor, door de organist de heer Pannekoek en de fluitspeelster mej. Bliek, lerares aan de huishoud school. Tussentijds werden fragmen ten uit het kerstevangelie gelezen. Een aandeel had verder in het pro gramma de Zierikzeese Oratorium Vereniging, onder leiding van de heer Jac. M. Luykenaar, dat een pro gramma van kerstliederen bracht. Geëindigd werd met het gezamenlijk zingen van het „Ere zij God", waar na het koor nog enkele toegiften zong. HAAMSTEDE Door gladheid de sloot in Woensdagmorgen (vorige week) reed mevr. S. van O.-V. uit Haam stede met een door haar bestuurde - nog maar 2.000 km gereden - Mor ris Marine Coupé in de lange bocht bij de boerderij Lekkerkerk, na een onnavolgbare slippartij de sloot in. Zelfs in de sloot draaide de wagen nog een keer om zijn as. Mevr. Van O. werd lichtgewond. De auto was eigendom van de heer M. A. S. uit Haamstede. Met een kraanwagen is de Morris, die circa f 3.000,schade opliep, naar garage Noordhoek te Burgh gesleept. Gladheid door be vriezing van het natte wegdek was oorzaak van deze slip. Kerstviering huisvrouwen Toen op 21 december deze kerst viering plaats vond. zag de recrea tiezaal der Geref. Kerk te Haamsle de er bijzonder feestelijk uit door de fraai versierde tafels en het flikke rend kaarslicht. Het bestuur van de Ver. van Huisvrouwen had zich veel moeite getroost door het bereiden en verzorgen van een heerlijke feest maaltijd. De presidente, mevr. M. Behrend-van Sevenhuijsen sprak een toepasselijk welkomstwoord, zich daarbij speciaal richtende tot het hoofdbestuurslid mevr. A. van Apel doorn uit Eindhoven, die mede aan dc maaltijd aanzat. Mevr. M. Duson- Tuinman droeg enkele mooie gedich ten voor. Ook zongen de aanwezigen kersliederen, daarbij begeleid door orgelspel van de zoon van mevrouw G. v. d. Velde-Kok uit Drcischor. De secretaresse, mevr. drs. I. G. Beyer- man-Drost las een kerstverhaal voor. Na het zingen van het „Ere zij God" begaven dc leden zich tegen tienen voldaan door dc koude vriesnucht huiswaarts. WESTEN SCHOUWEN Nieuwjaarsreceptie De gewoonte getrouw bestaat voor de burgerij en voor de tijdelijke be woners van de Westhoek de moge lijkheid om op de nieuwjaarsrecep tie, te houden op 1 januari ten ge- mcentehuize (van 16.00-17.30 uur) het college de beste wensen aan te bie den voor 1973. Tevens bestaat dan de gelegenheid om burgemeester Everwijn te felici teren met zijn 40-jarig jubileum. KERKWERVE Gezamenlijke kerstviering Op 20 december vierde de N.C.V.B.- Kerkwerve. samen met de Chr. G.V. cn de H.V.V. het kerstfeest in het verenigingsgebouw te Kerkwerve. Dc avond stond onder leiding van de presidente van de H.V.V. mevrouw Wessels-Verhage. Ze heette allen hartelijk welkom en opende met het laten zingen van Ps. 29 1 en 6 en ging voor in gebed. De meditatie was uit Amos 5 21-27. De kerstliturgie werd gelezen door enkele dames uit verschillende verenigingen waarbij zang en deklamatie elkander afwis selden. In de pauze werd op koffie met kerstkransen getrakteerd. Hier na werd een kerstverhaal voorgedra gen door mevr. Boon uit Rotterdam: „Appelkens voor de hemel". Met grote aandacht werd naar dit mooie eenvoudige verhaal geluisterd. Aan het eind van de avond dankte de presidente van de N.C.V.B. mevrouw Viergever-Legemate mevr. Boon voor het mooie verhaal en ook allen die aan deze avond hadden meegewerkt. Ze las hierna nog eén nieuwjaarsge dicht en eindigde met dankgebed, waarna het Ere zij God werd gezon gen. NIEUWERKERK Kerstviering openbare basisschool Bij zelfgemaakte kerstversiering en kaarslicht werd vrijdagmiddag het kerstfeest van de openbare basis school gevierd. Er was een liturgie samengesteld, die geheel door de kin deren zelf werd verzorgd. De ope ning en gebed geschiedde door een tweetal leerlingen. Het openingslied werd begeleid door enkele blokflui ten, verder was er nog de begeleiding van een accordeon, bespeeld door één der leerlingen. Het kerstverhaal werd aan de hand van dia's door de kin deren met eigen teksten verteld. Bij de dia's werden dan de passende liedjes gezongen. Een groepje van twee jongens en twee meisjes zong nog een kerstlied in samenzang met de anderen. Een kerstvertelling werd voorgelezen door Jeroen Kesteloo en Ad Lievense.- Ook de chocolademelk met versnaperingen ontbrak niet. Tot slot bedankte het hoofd der school, de heer Provoost, de jongens en meis jes voor alles wat zij deze middag hadden gedaan en wenste hen een prettige vakantie. Kerstzangdiensten Geref. en Ned. Herv. kerk Maandag, eerste kerstdag, hadden de Geref. jeugdclub „Het nieuwe be gin" een groot aandeel in de morgen dienst. Voorganger was ds. A. S. Rienstra. De jeugdclub zong van half elf tot kwart voor elf enige kerstlie deren, zoals: Stille nacht. Gloria in excelsis Deo e.a. Janny Hage en Mar ja van der Male speelden kerst liederen op de blokfluit. Tijdens de dienst lazen twee kinderen het kerst evangelie. Marjan Folmer las Lucas 2 1-7 en Peter van Sluis las van de herders die de wacht hielden over de kudde Lucas 2 8-20. Bij het uitgaan van de kerk speelden Janny Hage en Mar ja v. d. Male nog enkele kerst liederen. Maandagavond 7 uur was er in de Ned. Herv. Kerk een interkerkelijke dienst met als voorgangers de plaat selijke predikanten ds. A. S. Rienstra (geref.) en ds. H. v. d. Heuvel (Ned. herv.). De plaatselijke zangverenigin gen „Eén Naam is onze Hope" en het jeugdkoor „Van knop tot bloem", on der leiding van de heer Wessels, drukte een belangrijk stempel op de ze dienst. Training SVNWK Zaterdagmiddag trok zo'n twintig man van de plaatselijke voetbalver- eniging S.K.N.W.K. naar dc Domei nen, om daar de conditie nog wat °P te vijzelen. Bij aankomst aldaar maakte men een vrij pittige bosloop, gevarieerd met veel oefeningen. Na deze (zware) training voerder trainer C. Stoutjesdijk z'n mannen naar het strand voor „een partijtje". Om plm. 4 uur keerde men vermoeid maar voldaan huiswaarts. OOSTERLAND Schoolkrant openbare basisschool Juist voor dc kerstvakantie ver- scheen nummer 1 van dc zesde jaar gang weer „Dc Schoolkrant", orgaan van tic openbare basisschool alhier. Als naar gewoonte weer het „Ten geleide" van de hand van het schoolhoofd, de heer P. T. Bolken baas, waarin enige mededelingen, o.m. dat de gehouden ouderavond en de contactavonden ditmaal zeer druk bezocht zijn, en dat na de jaarwisse ling de huisbezoeken door de leer krachten weer zullen hervat worden omstreeks medio maart van het vol gend .aar. Over een vierde leerkracht valt nog weinig te vermelden. Er wordt in elk geval aan gewerkt cn het wettelijk vereiste aantal leerlin gen (94) is bereikt. Verder bij de mededelingen dat het krediet voor de tweede fase van het dokumenta- tiecentrum is toegewezen. De school - melk is duurder geworden, en verder dat op de schooldagen de leerkrach ten op te bellen zijn in de middag van kwart voor vier tot kwart over vier, onder het nummer 1607 Veri kinderen maken kerststukjes BURGH-HAAMSTEDE, 23-12. At heel wat jaren bezit Haamstede- Burgh een Floraliavereniging, die - hoewel vroeger bijzonder aktief in voortuinwedstrijden en potplanten- uitreikingen op scholen, met later een tentoonstelling daarvan - langzaam maar zeker is ingedommeld. Ettelijke malen is geprobeerd de vereniging weer wakker te krijgen, doch tevergeefs. Plotseling is echter Floralia „klaar wakker" en oogstte een daverend succes, door de kinde ren van de openbare basis- en de chr. nationale scholen een kerst stukje te laten vervaardigen, waarbij het materiaal door de vereniging be kostigd werd. Onder leiding van de tuinbouwar- chitecte mevr. W. Klompe-van Oos ten en met hulp van vrijwilligsters, werden donderdag en vrijdag jl. de scholen bezocht en de kinderen ge ïnstrueerd hoe het stukje in elkaar gezet moest worden, waarna het na schooltijd mee naar huis genomen mocht worden. Het kunstwerkje be stond uit een blok zgn. oasis met een kaars en en dennenversiering, ge combineerd met wat elzentakjes, klimopblad en verder denne-appels en kleurrijk lint. Tenslotte een beetje kunstsneeuw er over en het pronk stuk was klaar. Mogelijkheden te over om via deze aktie Floralia weer wat meer levens vatbaarheid te geven. In Burgh was het juist „open dag" op de openbare basisschool, zodat di verse ouders mee konden kijken naar de „kunstaanleg" van hun kinderen. schillende klassen volgen regelmatig de uitzendingen van de schoolradio en de schooltelevisie, met succes. Vervolgens een vakantieschema en de mededeling dat de handwerkon- derwijzeres graag restjes lappen, wol en andere materialen, die bij de handwerken kunnen worden ge bruikt. wil ontvangen. Bijdragen leerlingen Verder komen aan bod bijdragen van leerlingen uit de tweede klas, die iets schreven'over de laatst ge houden musical, getiteld „Teun de Speelman". Eén bijdrage ditmaal weer van een „ouder", n.l. mevr. A. H. Kwaak-van der Werf, die het vraagstuk: „Moet de schoolkrant blijven of verdwijnen" becommenta rieert. Voor haar alstublieft niet, hij wordt van a. tot z. gespeld, en de ouders weten zodoende alles van het schoolleven op de basisschool hier ter plaatse. Bovendien wordt het contact tussen de school en de ou ders sterk bevordert. Mevr. Kwaak sluit haar bijdrage met een door haar vervaardigd gedicht, onder de titel „Mijn schooltijd". Verder komen in het krantje een aantal raadsels voor kinderen voor, geschreven door An- nelies van den Berge, en vervolgens weer aardige bijdragen door leerlin gen van klas 3 en 4. Fruitbakjes De zendingskrans „Bidt en Werkt" van de Ger. Gemeente alhier, presi dente mevr. E. van '1Hoff-Blaak heeft zich met kerst niet onbetuigd gelaten. Aan een 17-tal alleenstaan den en bejaarden werd een fruitbak- je aangeboden, geheel bekostigd uit de kas van de vereniging. Dat dit zeer op prijs gesteld werd door de betrokkenen behoeft geen betoog. VOORTHUIZEN. Een felle uit slaande brand heeft zondagmiddag de boerderij van de familie Lokhorst in Voorthuizen grotendeels verwoest. Verdien er wat bij voor uzelf WORD AVON CONSULENTE. U werkt wanneer het u uitkomt, in uw eigen directe omgeving. U presenteert produkten die volledig worden gegarandeerd door Avon, het grootste concern in verzorgings- on schoonheidsmiddelen ter wereld. Gun uzoif die welkome extra verdiensten. Vraag vrijblijvend inlichtingen aan AVON BENELUX, Vijzelstraat 2-18. Amsterdam-C. Tel. 020/648.41 - 648 42 Zend mij vrijblijvend Inlichtingen over het werk van een Avon Consulente mevr. mej. WESTERSCIIOUWEN, 23-12. Tus sen Kerstmis en Nieuwjaar valt dit jaar voor veel mensen een vrqc week. Teneinde dc paardensportlief hebbers aan hun trekken te laten ko men, organiseren dc L.R. „Westelijk Schouwen" en de L.R. „De Schouwsc Ruiters" te Drcischor, voor hun leden twee instructicdagcn, nl. op donder dag 28 cn vrijdag 29 december. Op zaterdag 30 december wordt tot slot een groots opgezette strcckwcdstrqd gehouden, waarbij ook nog dc L.R. „Dc Oranjcmitcrs" uit Willemstad cn dc L.R. „Dc Ecndrachtruitcrs" uit Tholen uitgenodigd z(jn. Dit gehele paardenfestijn, waar aan ongeveer 60 paarden en pony's deelnemen, speelt zich af op het daarvoor uitermate geschikte terrein „Boeijes Bosch", welwillend ter be schikking gesteld door dc familie Boot. De instructielessen beginnen 's morgens om 9.00 uur en 's middags om 13.30 uur. Groots slot Het grootse slot op zaterdag zal in de dressuurafdeling aanvangen om 9.30 uur, waarbij in niet minder dan vijf ringen tegelijk gestart wordt. In totaal komen 60 combinaties voor de individuele dressuur binnen de rin gen en wel in dc rubrieken ponys' BI. B2. L, L2 en paarden BI, B2. LI, L2. M. Dc jury zal bestaan uit mevr. K. Steendijk, G. Baas en J. J. M. van Oeveren, die voor dc nodige proble men gesteld zullen worden. Het middagprogramma op zater dag omvat verschillende springwed- strijden, individueel, équipespringen, bestgaandc rijpaard en pony, kla- vertje-drie cn om ongeveer 15.30 uur de slotparadc. hetgeen altijd een prachtig slotbeeld geeft. Daarbij zal ook dc waardering der prestaties worden bekendgemaakt cn dc prijzen uitgereikt. Al met al is er voor liefhebbers de kans om van dc edele paardensport te genieten. Het publiek is van harte welkom cn heeft gratis toegang. Wel een teken dat dc paardensport in de Westhoek volop in de running is en een enorme opgang maakt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3