TWee bekende Nederlanders in"kaas uit 't vuistje" éne druppel ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag: 22 december 1972 Nr. 21206 De geruchten dat een beroemd tweetal in „kaas uit 't vuistje" gaat optreden zijn waar. Onze 1973-advertenties zullen goed nieuws zijn voor de fans van Nee, we verklappen nog niets. Zijn de geruchten waar dat het om een komisch duo gaat? Het nieuwe jaar zal 't uitwijzen. Hoe dan ook; kaas uit 't vuistje blijft. Als de hartigste hap uit't handje. Wat biedt de BEELDBUIS ZATERDAG S3 DECEMBER. NED. l. De KRO-zaterdagavond op het eerste net. Dat betekent de Be rend Boudewijn kwis, het spel met duizend en een prijzen. Berend Bou dewijn, die het allemaal losjes maar toch bekwaam weet te presenteren, speelt de goede gever met de eentjes van de KRO. die er best wat geld te genaan mag smijten, omdat het pro gramma maar een habbekrats kost. Na het kwiswerk wordt overgestapt op aktualiteiten, die komen van het Brandpunt-team, Berend Boudewijn komt vervolgens nog even terug om enkele kijkers thuis nog met een prijsje gelukkig te maken. Met bis schop Zwartkruis van Haarlem ver dwijnt de KRO van de buis, die ove rigens haar uitzending om zeven uur start met een nieuwe aflevering van de vermakelijke serie Kunt u mij de weg naar Hameien vertellen meneer Spanning ie over in dit programma, dat weliswaar voor de jeugd bedoeld is, maar toch ook een flinke volwas sen aanhang heeft. Het zaterdagmid dag programma van de KRO begint om vier uur met tivintig minuten voor de kleintjes in Wop en Flop in Wonderland. Voor de wat oudere jeugd volgt daarna weer de quiz Kiassenwerk. NED. II. Het lekkerste bewaart de AVRO vanaiwnd op het tweede net voor het laatst. Althans dat zullen de liefhebbers van country en westem- muziek denken, die om tien uur pas de Johnny Cash show kunnen ver wachten, die de dag na zijn optreden in het Grand Gala in de Amsterdam se RAI opgenomen werd. Eerder op de avond, direkt na het journaal, is de AVRO ook al in westernsfeer, na melijk met een aflevering van de se rie Cade's County. Fans van de wes ternserie High Chaparall, zullen een oude bekende tegenkomen, die in dit verhaal de tegenspeler van sheriff Sam Cade is. Tussen de twee wes tern-programma's in zit AVRO's Sport Panorama, het veertiendaagse sportmagazine. Mouth and MacNeal mogen op dit moment best betiteld tvorden als Nederlands succesvolste zangduo. Terecht wordt er daarom om zeven uur aan de twee artisten een programma gewijd. Tot acht uur valt vervolgens te genieten van de serie En dan is moe d'r ook nog. Sal ly begint een vermageringskuur, na dat haar kinderen opmerkingen ge maakt hebben over haar figuur. ZATERDAG 23 DECEMBER. NED. 1: 10.00 Teleae; 16.00 Nieuws; 16.02 Wop en Flop in ivonderland; 16.25 Klassewerk; 1S.45 Ti-ta-tove naar; 18.55 Nieuws; 19.05 Kunt u mij de weg naar Hameien vertellen, me neer?: 20.00 Journaal; 20.25 De Be rend Boudewijn quiz; 22.10 Brand punt; 23.00 BB-kwis-kanskaarten; 23.05 Epiloog; 23.10 Journaal. NED. II: 18.45 Ti-ta-tovenaar: 18.55 Nieuws; 19.05 Mouth and MacNeal; 19.30 En dan is moe d'r nog; 20.00 Journaal; 20.20 Cade's County; 21.10 Sportpanorama; 22.00 Johnny .Cash show; 22.50 Journaal. ZONDAG 24 DECEMBER NED. I. De zangeres Juliette Greco en de auteur Anton Tsjechow nemen de belangrijkste plaatsen in het pro gramma in, dat de TROS op deze avond voor kerstmis te bieden heeft. Juliette Greco is de gast van Pim Jacobs in diens programma 3 x 1 is 1, dat de zendtijd tussen acht uur en half tien in beslag neemt. Tsjechow- fans, en dat zijn er heel veel in Ne derland, zullen om half tien niet voor de televisie vandaan te slaan zijn, want dan worden namelijk vijf een- acters van deze grote Russische auteur op het scherm gebracht. Ber nard Droog speelt de hoofdrol in alle eenacters. En dat zijn: Weggelopen, Het toneelstuk, De misdadiger, De huwelijksmakelaarster en De mono loog over de schadelijkheid van de tabak. De TROS maakt om zeven uur haar opwachting op de buis met een in een tekenfilm uitgebeeld kerstverhaal Waar is de kerstman? Een hond en een muis doen hun uiterste best om een brief met een kerstwens van hun vriendje Tim bij de kerstman te bezorgen. Om half acht worden van kleine mensen hun grote wensen in vervulling gebracht en tot aan het begin van Pim Jacobs 3 x 1 is 1 zingt het Kings College Chapel Choir uit Cambridge nog een aantal kerstliederen. Laat op de avond kan men via de televisie de HILVERSUM. Elise Hoomans als de dame in de eenakter „Het Toneel stuk" van Anton Tsjechow, die op 24 december op de beedbuis komt. Dinsdag 26 december, Ned. I, 20.20 uur: Bartje - Bartje met zijn vader en moeder voor de boerderij. Sport; 20.20 Panoramiek; 20.45 Oh, mijn papa21.10 Studio Sport; 21.35 Om mee te beginnen; 22.35 Journaal. MAANDAG 25 DECEMBER. NED. I. £Iet televisieprogramma op deze eerste kerstdag biedt mogelijk heid voor een stijlvolle kerstviering. De programmamakers zijn beheerst te werk gegaan. De vrolijkheid over heerst niet, terwijl toch niet beweerd kan worden, dat er onvoldoende amusement is. Om drie uur 's mid dags begint hel televisie kerst-ge beuren met het kerstconcert vanuit de Rotterdamse Doelen. Meteen daar na volgt het traditionele kerstcircus van Billy Smart. Er is trapzewerk, acrobatiek en koorddansen, er zijn clown's, olifanten en fietskunstenaars Een tweede show die klinkt als een klok, is de Hollidai) on Ice, die om zeven uur bij de KRO op het scherm komt. Passages uit romans van de vermaarde schrijver Herman de Man nemen een belangrijke plaats in in het programma Binnenin Holland. lix de kat; 19.15 Holiday on Ice; 20.00 Nieuws; 20.05 Binnenin Holland; 20.55 Beschuit met muisjes; 22.15 Kerstsoiree bij Annelies Rothenber- ger; 22.50 Lieve hemel: 23.10 Tele- zet; 23.15 Journaal. NED. II: 1S.55 Ti-ta-tovenaar; 19.00 Nieuws; 19.05 De nacht dat de die ren spreken konden; 19.25 Liederen in kerstsfeer; 20.00 Journaal; 20.05 Peyton ;Place; 20.50 De Mounties show; 21.50 De Notenkraker2^.45 Ernesto Bitetti; 23.05 Journaal. DINSDAG 26 DECEMBER. NED. I. Is er een mooiere dag dan kerstdag voor de start van de nieu we feuilleton Bartje? De NCRV heeft het goed uitgekozen. Om tien voor half negen, na het journaal, gaat deel een, van deze, door Willy van He- mert aan de hand van het gelijkna mige boek van Anne de Vries ge maakte t.v.-serie de lucht in. Wat lyoet er van Bartje gezegd worden? eerste kerstdag binnen stappen. Om elf uur verzorgt 1KOR een kerst- nachtdienst vanuit de Nederlandse Hervormde Grote Kerk in Schiedam en om precies twaalf uur volgt de KRO-RKK een kerstnachtviering vanuit de Heilige Dominieuskerk in Rotterdam. Over hel middagpro gramma kan men kort zijn. Vanaf kwart over drie volgen achter elkaar nieuws week journaal, openbaar kunstbezit, Supermuis, The Partrid ge Family, oude beeldjournaals, de rubriek Leven en laten leven, twee tekenfilms en de voetbaluitslagen. Na de rubriek Woord voor woord komt om vijf uur IKOR met het program ma Het onmuzikale offer, een collage van films en foto's over de geboorte en de dood van vijf mensen. NED. II. Het wordt, voor zover be kend, op vaderlandse velden van daag niet gevoetbald vanwege de wintersport, de vraag is dus hoe de jongens van Studie Sport er in zullen slagen de eerste aflevering van hun programma, om half aclit vol te krij gen. Tussen de twee afleveringen van hun programma valt Panora miek, en het amusante Oh mijn pa pa. Dat belooft wat als Patrick Gloo- ver wordt uitgenodigd voor een ko ninklijk tuinfeest. In de tivaalfde af levering van Het zwaard van Ar- doewaan voelt Morholt zich zo vrij als een vogel, maar ten onrechte. Het laatste programma op deze zon dagavond is om half tien de docu mentaire Om mee te beginnen. ZONDAG 24 DECEMBER. NED. I: 14.45 Nieuws; 14.47 Weelc- journaal; 15.07 Openbaar kzmstbezit; 15.22 Supermuis15.27 The Partridge Family; 15.52 Oude journaals; 16.00 Leven en laten leven; 16.25 Evolutie; 16-35 De Lorax; 16.55 Toto; 17.00 Woord voor ivoord; 17.05 Het onmu zikale offer; 18.55 Ti-ta-tovenaar;. 19.00 Waar is de kerstman?; 19.25 Kleine mensen hebben grote wensen 19.35 King's College Koor19.55 3 x 1 is 1; 21.30 Vijf eenacters van Tsje- choi>; 22.35 Humanistisch Verbond; 22.45 Journaal; 23.00 Kerstnacht dienst; 0.00 Kerstnachtviering. Nog een ander groot Nederlands auteur wordt vanavond voor hel voetlicht gehaald, ie weten lierman Heijermans, van wie het toneelstuk Beschuit met muisjes op het scherm komt. Hei stuk confronteert de kij ker, zoals we dat van lleijermans iwrwachten, met een in-burgerlijk milieu, waarin familieleden en vrien den elkaar zo'n beetje tiaar het le ven staan. In romantische sferen wordt de kijker gebracht met het Kerstsoiree bij Annelies Roihenber- ger. De eerste kerstdag eindigt op de televisie met Lieve hemel, de eerste, aan kerstmis gewijde, aflevering van een serie vertellingen, geïllustreerd met prenten en filmfragmenten. NED. II. Balletten komen spora disch op de televisie, maar op eerste kerstavond op het tweede net is het dan xveer eens zover. En uat voor een ballet! Niets minder dan de No tenkraker van Peter TSjaikowski nuaar het sprookje van E. '1'. A. Hof man. Er mag van alles gebeuren van de AVRO, maar Peyton Place heeft men op deze speciale dag niet willen laten wijken. Alleen een ander tijd stip, nu vijf over acht. We zien hoe Joe Rossi een blauwtje loopt, want een ander dan hij mag Carolyn van een feestje naar huis brengen. Van Peyton Place komen de kijkers naar het tweede net, bij een kerstshow van het' komiekenduo De Mounties te recht. Piet Bambergen en René van Vooren hopen de humor nu te halen uit o.a. een kapotte televisie, een scheikundeproef en een vliegtuig. Daarmee is het tien voor tien gewor den, het tijdstip waarop het ballet de Notenkraker begint. De AVRO gaat de lucht uit met een twintig mi nuten durend optreden van de we reldberoemde Argentijnse gitarist Ernesto Bitatti. Om zeven uur wordt de uitzending op Nederland 11 be gonnen met de getekende muzikal „De nacht dat de dieren konden pra ten", die al eerder op het scherm is geweesten tot het journaal van acht uur is er voorts een programma mei liederen in kerstsfeer. MAANDAG 25 DECEMBER. NED. I: 11.55 Urbi et Orbi; 15.00 Nieuws; 15.02 Kerstconcert; 16.00 Billy Smarts kerstcircus; 18.55 Ti- ta-tovenaar; 19.00 Nieuws; 19.05 Fe- De roman is beroemd en over de t.v. serie is tijdens de totstandkoming er van al veel geschreven. Bartje is een sfeerstuk, zich afspelend in Drente, waarvan Willy van Hemert hoopt, dat bet hem evenveel succes zal brengen als de serie ,De kleine waar heid' met Willeke Alberti. Het eerste van de serie is een kennismaking met Bartje en zijn naaste familie leden, die onder slechte sociale om standigheden leven. Bartje, een scherpzinnige knaap, kan daar soms ■niet tegen op en dan vlucht, hij weg in fantasieën. Wal heeft de NCRV vanavond nog meer te bieden? Om zeven uur een Zeskamp speciaal, een sportieve wedstrijd in het Schotse wintersportcentrum Aviemore, waar in Nederland door de gemeente IJs- selslein vertegenwoordigd wordt. Na de kennismaking niet Bartje volgt een nieuwe afler>ering van de muzi- cale quiz: Herkent u deze melodie? In het programma Omdat wij men sen zijn..., waarmee de avond ge sloten wordt, xoorden muzikaal om lijst door pianist Pim Jacobs, drie kerst-herinneringen van ds. J. J. Bushes voorgedragen. Er is op deze tweede kérstdag opk nog een om vangrijk middagprogramma The Par tridge Family bijt om drie uur het spits af. Daarna volgen een muzikale bewerking van het sprookje de Kik kerkoning van Grimm en een film over het gedrag van Pinguïns. Tot slot van deze middag volgt een film verslag over de berging en het ver volgens opnieuw tot zinken brengen van het schip Londen Valour, dat april 1970 bij een zware storm in Ge nua verging, waarbij 50 bemannings leden omkwamen. Advertentie FEUILLETON DOOR CEES GIESBEEK „Weet je zeker, dat hij dood is?" vraagt ze. „Ik heb hem toch gestoken? Meer dan één keer". „Hoe vaak? En waar? In zijn borst?" De jongen denkt na, maar hij weet het niet meer. En dat zegt hij ook. „Wel vaker dan één keer, geloof ik. Ik dacht; in zijn arm of zijn schou der.... ik weet het werkelijk niet". Josje kijkt naar de klok. Het is bij na negen uur. Pas om half elf komen de nieuwsberichten. Het is voor de jongen te hopen, dat hef slachtoffer niet dood is. „Hoe kwam je aan het mes?" vraagt ze. Dat is een belangrijk punt. Als hij het mes gekocht heeft met de bedoeling zijn zwager ermee te do den, is het moord; doodslag met voorbedachte rade en dat zal de rechter hem zwaar aanrekenen. Hij vertelt van zijn transaktie met een kantoorcollega. Met tegenzin heeft hij als onderpand het dolkmes in ontvangst genomen. „Had ik het maar niet gedaan, dan zou het niet gebeurd zijn". Ditmaal is het dc vrouw, die een diepe zucht slaakt. Moord zal hem in ieder geval niet ten laste gelegd kun nen worden. Hij heeft pas diezelfde middag het mes gekregen. In. het uiterste geval is het doodslag. Of zware mishandeling, de dood tenge volge hebbende. Wat niet wegneemt, dat dit ook al erg genoeg is. Ze denkt enige tijd na en weet dan. wat onder de gegeven omstandighe den misschien het beste is. Waar schijnlijk pleegt ze vanavond nog overleg met haar advokaat. Die weet in deze zaak wellicht, wal voor deze stille, bleke jongeman het boste is. En daarom neemt ze een besluit. „Hel is te laat om u vanavond nog naar Leiden terug te brengen, me neer Worms. U zult wel doodop zijn van de lange wandeling. Ik schat, dat het zeker een kilometer of vijf tien is. Daarom bent u vannacht mijn gast. Ik heb boven een logeerkamer met een prima bed. U krijgt van mij een paar tabletjes, waarna u in bed duikt en gaat slapen. Morgen ziet alles er weer anders uit. Mogelijk minder erg, dan we nu vermoeden". Ze knikt hem vriendelijk toe. „Doet u dat maar". Een half uur later is Josje weer beneden. Ze heeft hem naar de lo geerkamer gebracht en daar de over gordijnen gesloten, waarna ze hem heeft laten drinken; een glas water, waarin ze twee tabletten heeft opge lost. „Als u dit op hebt, zull u wel slapen. Niet piekeren over wat ge beurd is. misschien valt het allemaal nog mee. En morgen vroeg ontbijten wij samen. Daarna gaan we rustig overleggen, wat we gaan doen. Ik help u, verstaat u? Ik zal u helpen; ik laat u niet in de steek. Afgespro ken?" Ze steekt haar hand uit. Hij drukt die en antwoordt zacht: „Dank u wel. mevrouw". Ze lacht. „Geen mevrouw: juf frouw, hoor". Maar beneden is ze weer vervuld mei zorg. Na enig nadenken loopt ze naar dc telefoon en begint nummers te draaien. Het zal de vraag zijn. of hij thuis is. Advokaat Gerstemaier is thuis: Josje treft het. Ze krijgt mevrouw aan de lijn. „O mevrouw, u spreekt met juffrouw Van Gerven. Van „Rijnlust". Is meneer er ook? Ja? Mag ik hem alstublieft even? Het is heel belangrijk". De man meldt zich: „Met Gerste maier. juffrouw van Gerven. Moei lijkheden?" Josje vertelt het verhaal in tele gramstijl. „Kunt u niet voorzichtig informeren of die man dood is? Hij heet Leverstro, Bas Leverstro en is een zwager van de jongen, die ik in huis heb? Wat zegt u? O, ik heb hem in bed gestopt; hij was volkomen overstuur. Nee, dat is wel in orde. Onttrekken aan de justitie? Kom. meneer Gestemaier. wat maken die enkele uren nu uit? We kunnen dit toch onder ons houden? Wat mijn be doeling is? Wel, er zal niets anders op zitten, dan dat ik hem morgen ochtend met mijn wagen naar Lei den breng, naar de politie. Ja. dat doe ik natuurlijk. Aangenomen, dal het inderdaad ernstig is. Ja. dat ben ik met u eens: doodslag is altijd ern stig, maar hij weet niet, of het do delijk was. Worms is de naam. Nee. straatnaam heeft hij niet genoemd, maar dat is toch geen probleem? Belt u even terug? Ik ben natuurlijk nieuwsgierig". Er gaan drie kwartier voorbij. Om half elf zet de vrouw de radio aan voor de nieuwsberichten, maar er wordt niets gezegd over een moord of een doodslag in Leiden. Dat is tcn minste enigszins bemoedigend. Mis schien leeft het slachtoffer nog. Voor de jongen is het tenminste te hopen. Kwart voor elf gaat de telefoon. Het is de advokaat en hij heeft re delijk goed nieuws. De politie weet er al van. Dc dader is voortvluchtig, maar daar maken ze zich geen zor gen over, die krijgen ze morgen of overmorgen wel. Het slachtoffer is gestoken in de arm. in de borst en de dij. Hij is in allerijl naar het aca demisch ziekenhuis gebracht, waar bloedtransfusie werd toegepast. Het is een dubbeltje op zijn kant. maar men neemt aan. dat de man er door hoen zal komen. (wordt vervolgd) omdat opnieuw een team de kans heeft een bedrag van zo'n vier mille mee naar huis te nemen. De VARA neemt afscheid van haar kijkers met een 25 minuten durend programma van pianomuziek van Chopin, ver tolkt door Jean Antonietti. DINSDAG 26 DECEMBER. NED. I: 15.00 Nieuws; 15.02 The Partridge Family15.27 De kikker koning; 16.17 De pinguinmiljonair; 16.42 De tweede ondergang van de London Valour; 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Nieuws19.05 Zeskamp speci aal; 20.00 Journaal; 20.20 Bartje; NED. II. De VARA heeft als laatste op de vier vrije dagen een kerstshow van de zanger Tom Jones te bieden. Tom Jones, die de laatste tijd veel in Amerika werkt en onder de vrouwen nog steeds een grote aanhang schijnt te hebben, zingt, danst en ontvangt een aantal gasten. De Stratenmakers- opzeeshow luidt om zeven uur de VARA-avond in. Thema is dit keer „vaste gasten". In de vooravond kan men ook een nieuwe aflevering zien van Daar komen de schutters. Op dracht voor de soldaten luidt: de verovering van de windmolen. Na Tom Jones kerstshow volgt deel 15 van de Onedin Lijn. Het aanbreken van het tijdperk van stoomschepen biedt perspectief voor James Onedin. Hij richt een nieuwe scheepvaart maatschappij op. De quiz Twee voor twaalf is vanavond extra spannend NED. II: 18.52 Vooraf; 18.55 Ti-ta- tovenaar; 19.00 Nieuws; 19.05 Het zwaard van Ardoewaan; 19.30 Studio 21.20 Herkent u deze melodie?; 22.25 Omdat wij mensen zijn; 23.10 Jour naal. NED. II: 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 De stratenmaker sop- zeeshow; 19.25 Daar komen de schut ters; 20.00 Journaal; 20.20 Tom Jones kerstshow21.10 De Onedin Lijn; 22.10 Twee voor twaalf; 22.50 Jean Antonietti speelt Chopin; 23.15 Jour naal. HILVERSUM. De Franse zangeres Juliette Greco ijdens een optreden in het programma „3 x 1 is 1", dat op 24 december op het scherm komt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 9