rrieo „Auberge Maritime" onderging vernieuwing en uitbreiding STREEKNIEUWS Geen kerst zonder kaas Renesse breidde feestelijk slot aan geslaagde winkelweek ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrtfdag: 22 december 1972 Nr. 21206 Aanwinst in de „lioreca" Kijkje in de eetzaal. ZIERIKZEE, 20-12. Nog juist voor de feestdagen kreeg de heer J. Weber van „Auberge Maritime", welk etablissement doorlopend in de volksmond als „Koos en Toos' wordt aangeduid, zijn zaak - na een grondige verbouwing en uitbreiding - gereed om publiek te ontvangen. Een lichte storing in de centrale verwarming zorgde donderdagavond nog voor een mini-paniekje, maar er bleek niets aan de hand Het in een st(jlmengsel van chique en „hip" uitgevoerde restaurant is gereed en betekent opnieuw een aanvullende winst in de horeca-sector. De „Auberge" was voorheen te klein, met name als eetgelegenheid en voordat serieus nieuwbouw werd overwogen (het gat in het gebit van de Nieuwe Boogerdstraat wordt ook nog wel eens gevuld) werd eerst on derzocht hoe men ruimtelijk een winstpunt kon boeken in het pand zelf. Die winst werd verkregen door van de oorspronkelijke boven-eetzaal een bar te maken en een nieuwe eet zaal in te richten op de bovenverdie ping. In die opzet is men geslaagd; zo wel de ruimtelijke indeling als de aankleding maken het geheel tot iets heel interessants. In totaal is er - de benedenverdieping meegerekend - eetgelegenheid voor vijf en zestig mensen. Typische sfeer Ze worden ontvangen in een heel typische sfeer die liefde voor het métier verraadt en het midden houdt tussen antiek en modern, welk laat ste woord dan vertaald moet worden als efficiënt. Bovendien zijn talrijke versierende elementen ingebracht en opgehangen die men (deftig) este- tisch funktioneel zou kunnen noe men. Het behoud van prachtige ei ken balken met consolles in de eet zaal boven, voeden de vreugde dat de bijl er niet ingezet is, maar een mooi interieur is bewaard gebleven zij het dat de restauratie heel wat vergde aan vakmanschap en ook een beetje vertrouwen dat het goed zou komen. Drie maanden Voor de restauratie is de „Auberge" drie maanden lang gesloten ge weest. De aannemer de heer F. van Aken heeft zich met het karwei be last en veel is ook met eigen krach ten gedaan. Een grapje in de (boven) bar is een prikklok, een soort raad- selklok die voor deelnemers een maaltijd kan opleveren. Een merk waardigheid: de lift voor de spijzen is afkomstig uit de Corneliastichting. De restauratie is sousterrain ge completeerd met een toiletgroep, die ronduit luxe is uitgevoerd. Niet al leen de koffie is - om er iets van te zeggen - het visitekaartje van een horecabedrijf. ZIERIKZEE Sfeervolle kerstwijding in „Borrendamme" door de Chr. Plattelandsvrouwen Bond Deze week werd in het bejaarden huis „Borrendamme" een kerst wij ding gehouden, gezamenlijk met de bewoners van het huis van de flatjes en verzorgd door de Chr. Pi. Vrou wenbond van de afdeling Schouweiv- Duiveland. Omdat veel belangstel ling werd verwacht, werden twee avonden georganiseerd en deze ver wachting werd niet beschaamd, want beide avonden was de zaal ge heel gevuld. De directrice, mevr. De Kok, sprak eerst een inleidend woord, waarna de presidente van de C.P.B.. mevr. C. M. Boot-Dieleman, aan alle aanwezigen een hartelijk welkom toeriep. Een bijzonder woord van welkom kreeg de heer C. Groen- leer met het Chr. jeugdkoor „Sja- loom", die op deze avond hun mede werking verleenden. De liturgie werd geopend door het koor met het lied „Into my Haert", waarna de liturgie werd gelezen dooi de leden van het bestuur van de C.P.B., afgewisseld met samenzang, terwijl ook het koor tussendoor nog zong nl. de liederen: „Jezus, onze grote Koning" en „Immanuel". Tij dens de pauze werd koffie aangebo den door het huis, terwijl de CP.B. de tractaties verzorgde. Na de pauze trad het koor nogmaals op met drie liederen, nl. „Kerstlied", „Over de heuvels" en Glorieglorie, Hallelu ja." Daarna werd een boeiend kerst verhaal voorgelezen door mevr. Flik- weert-Rijksen, getiteld „Doven zul len horen", dat handelde over een doofstom meisje. Met grote aandacht werd naar dit ontroerende kerstver haal geluisterd. Na afloop hiervan werden wederzijds nog dankwoorden gewisseld door de directrice mevr. De Kok en de heer C. Bij de Vaate namens het bestuur van „Borren damme" en de presidente van de C.P.B. mevr. Boot-Dieleman, waarbij vooral aan het koor veel lof werd toegezwaaid voor hun prachtig ge zang. De dirigent de heer C. Groen- leer, mocht namens het bestuur van Borrendamme en namens het be stuur van de C.P.B. van elk een en velop met inhoud in ontvangst ne men. Ook de bestuursleden ontvin gen een attentie. En ook allen, die hun medewerking gaven tot het sla gen van deze avond ontvingen woor den van dank. Tot slot werd nog gezonden „Dankt, dankt nu allen God", waar na mevr. Boot-Dieleman deze mooie avond met dankgébed eindigde. S.O.V. „Scaldis" In het sportcentrum „Onderdak" zijn recentelijk zwem-examens ge houden te Zierikzee van de S.O.V. Scaldis. Zestien mensen slaagden voor het Snorkelbrevet, wat een groot succes betekende voor trainer Ronny Kotoun uit Zierikzee. Het is ook een teken, dat de onderwater sport op Schouwen-Duiveland een grote vlucht aan het nemen is. De geslaagden zijn: John Schot, Moni que Timmer, Liom Reijnen, Kees Berrevoets, Jaap Legemaate, Gerard Lucas, Frans v. d. Berk, Ad Kou- wenberg, Anneke Ochtman, Hans Padmos, Rien Mol, Roza Preat, Anne Zijlstra, Kees Rotte en Hans van Heek. KERKWERVE Kerstviering bejaardensociëteit Gezamenlijk met de bejaardenso- cicteiten van Zonnemaire en Noord- gouwe vierde de soos van Korkwer- ve het Kerstfeest in het Verenigings gebouw te Kerkwerve. Alle aanwe zigen werd een hartelijk welkom toegesproken door mevrouw Francke -van Es, waarna gezamenlijk gezon gen werd Ps. 150. Tijdens het gebruik van een kop je thee was er alle gelegenheid el kaar als goede vrienden te begroe ten. Een viertal kerstliederen werd vertolkt door een bejaardenkoortje, waarna ds. Van den Berg een medi tatie hield uit het Lucas-evangelie. Onder leiding van mevrouw Kristc- lijn-Hagesteijn kwamen om 3 uur de kinderen van de kleuterschool, allen hadden een zelfgemaakt kerststukje bij zich. De kleuters brachten de fraaie werkstukjes keurig de zaal in, daarmee werd de reeds aanwezige kerstsfeer duidelijk verhoogd. Bo vendien zongen de kinderen enige Advertentie NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsliaiik U bent welkom bij uw Nutsspaarbank voor Aan- en verkoop en bewaarneming effecten NOORDWELLE: tegenover Dorpshuis, woens dags van 11.00-12.00 uur. kerstliederen, en daarna - samen met de bejaai'den - „Ere zij God". Er was nog meer bezoek deze mid dag: na de pauze diende de meisjes club van dc Chr. Geref. kerk zich aan, onder leiding van mevrouw Mol-Boot. Ook zij zongen en decla meerden hun kerstboodschap, waar bij veel samenzang met de bejaar den was opgenomen. Als afsluiting werd gezongen „Dankt, dankt nu al len God". Nadat in de pauze een kopje koffie was geserveerd, werd namens de bezoekers uit Zonnemai re een dankwoord gesproken door mevrouw Talen. Namens Noordgou- we sprak mevrouw Kort-v. d. Pan ne een dankwoord. Allen keerden hierna, in 't bezit van een kerststukje, naar huis terug. Teruggezien wordt op een middag bijeenkomst waarin de ouderen veel genoten van wat de kinderen brach ten. HAAMSTEDE Veiwachtingsdlenst Zondagavond 24 december wordt in de Gereformeerde Kerk van Haamstede een gezamenlijke dienst met de hervormden gehouden. Het zal een bijzondere dienst zijn, in het teken van advent. Het is een zg. „verwachtingsdienst"; wat verwach ten we met kerst nu eigenlijk? Wie verwachten we? Het accent in deze dienst zal liggen op het zingen, bid den, lezen uit de bijbel. Kees Steke- tee, die het orgel zal bespelen, zal enkele orgelsoli ten gehore brengen. Het kerkkoor van Haamstede zal aan deze dienst medewerking verlenen. Caiavanshow Een bekend bedrijf op het gebied van watersport en caravans te Haamstede organiseert op Tweede Kerstdag, en gedurende daarop aan sluitende dagén van de week een show van caravans en boten. RENESSE Kerstviering openbare kleuterschool Donderdagmiddag 21 december werd op de openbare kleuterschool „De duinkonijntjes" te Renesse kerstfeest gevierd. In een feestelijk versierd lokaal zaten de kleuters in een halve kring om de juffrouw. Na dat allen gezamenlijk een liedje had den gezongen kwamen vier kleuters Jnaar voren om een gedichtje op te zeggqn en enkele kaarsen aan te steken. De leidster van de jongste kleuters, mevr. v. Toledo, vertelde in zeer algemene zin het kerstverhaal, waarna er weer werd gezongen. De jongste kleuters zongen een serie kerstliedjes die door steeds een re geltje gesproken tekst tot een geheel met elkaar werden verbonden. De tekst wei-d steeds door één der kin deren gezegd. De grootste kleuters voerden een eenvoudig toneelstukje op en hun leidster, mevr. Limburg vertelde een verhaal over een heel klein kerstboompje. Tot slot van het feest mochten de kleuters zich omdraaien naar de an dere kant van de klas. Daar stonden smaakvol met rood, groen en wit crepe papier bedekte tafels met daarop kaarsen en voor ieder kind een kerstservet met een krentebol en een manderijn. Aan de tafels gezeten kregen de kinderen ook nog een be ker chocomel. Na de smulpartij was het tijd om weer naar huis te gaan. ZONNEMAIRE Loterij „Nuf en Uitspanning" Op vrijdag 29 december vindt in café Van Almkerk te Zonnemaire de officiële trekking plaats van de grote loterij, gehouden ten bate van de muziekvereniging „Nut en Uitspan ning", die - gelijk bekend - volgend jaar het eeuwfeest hoopt te vieren. Niet minder dan 20.000 loten zijn In het bijzonder richtte hij een woord van welkom tot het college van b. en w. van Westerschouwén. Hij sprak zijn vreugde uit over het principebesluit tot oprichting van een commissie voor het midden en kleinbedrijf dat dc raad vorige week heeft genomen en hij hoopte dat het principe besluit spoedig zou worden gevolgd door een definitief besluit en dat diverse problemen die er zijn voor college en middenstand door deze commissie tot een goede oplos sing gebracht zouden worden in het belang van de hele gemeente en ge meenschap. Vervolgens vertelde hij een en an der over de middenstand. Hij merkte op dat een middenstander iemand is die met weinig of geen personeel een eigen bedrijf heeft. Hij zei dat er verschillende soorten middenstan ders zijn zoals bijv. winkeliers, aan nemers enz. maar dat hij zich wilde beperken tot de winkeliers. Een winkelier is iemand die goederen in welke vorm dan ook doorverkoopt aan de consument en aldus de heer Krijnse Lokker, van alle goederen die in Nederland verkocht worden wordt 66 procent, dat is 2/n gedeelte, door de middenstand verkocht. De middenstand komt aan dit hoge per- m verkocht en voor een vereniging is dat wel een regionaal rekord. Tientallen mensen zijn ook alweer tientallen avonden in de weer ge weest de loten te verkopen. Dat is gelukt. Alle loten zijn verkocht en flink wat geld is ingekomen voor het instrumentenfonds van de straks ju bilerende vereniging. OUWERKERK Kerstviering bejaardensociëteit Woensdagmiddag hield de bejaar densociëteit de kerstviering in de keurig versierde zaal van het Ver enigingsgebouw. Op het podium: een kerstboom in vol ornaat. Mevrouw Zoeter riep in haar openingswoord allen een hartelijk welkom toe, in het bijzonder de echtgenote van de bur gemeester, mevrouw De Kam. Het jeugdkoor zong kerstliederen onder leiding van ds. Koppert, met piano begeleiding van mevrouw Koppert, en blokfluit door Cora Kenters. Er bestond grote waardering voor de verschillende uitgevoerde liederen. Met aandacht werden twee kerst verhalen beluisterd. De samenzang van het jeugdkoor en de bejaarden lukte voortreffelijk. Mevrouw Zoeter sloot deze sfeervolle en vreugdevol le kerstviering met woorden van dank tot allen die hadden meege werkt deze middag te doen slagen. NIEUWERKERK Kerstviering Geref. Vrouwenvereniging De Geref. vrouwenvereniging vier de afgelopen dinsdag 19 december het kerstfeest. Mevrouw Rienstra centage doordat, hij over het hele land verspreid is en zo midden tus sen de consument in zit. In de twee de plaats omdat ze in de meeste ge vallen de concurrentie met de groot bedrijven wel kunnen doorstaan om dat ze alleen via inkoopcombinaties, coöperaties, vrijwillige filiaalbedrij ven enz. inkopen, terwijl ook het vakmanschap van mensen zoals bak kers en slagers, enz. van onschatbare waarde is. Het punt waarop de middenstand moeilijk tegen het grootbedrijf op kan is de rcklamc. Omdat de mid denstand in het algemeen slechts plaatselijk gevestigd is en dus een betrekkelijk beperkte klantenkring heeft is het niet mogelijk om zo mas saal via advertenties en andere me dia zijn produkten aan te prijzen Maar besloot de heer Krijnsc Loc ker zijn beloog over de middenstand, wat er door samenwerking mogelijk is ziet u hier deze avond. Hierna zei hij dat er dit jaar aanmerkelijk meer oplossingen waren binnengekomen voor de diverse winkelweekattrak- ties dan vorig jaar en dat dit enorm veel werk had betekend voor de winkelweekcommissie heette een ieder van harte welkom, waarna ze voorging in gebed. Er be stond zeer grote belangstelling voor dit kerstfeest. Na de koffie kwam de kerstmeditatie. De dames lazen allen een gedeelte voor. Afwisselend wer den er verzen gezongen. Mevrouw Rotte-de Jong las een prachtig kerst verhaal. Ook werd er een brood maaltijd gehouden met heerlijke soep na. Er werd nog een wijntje gedronken waarna men, na een zeer gezellige avond, tevreden huiswaarts kon keren. Advertentie met vergeten... Frico eten De attrakties Voor al dit vele werk en voor alle tijd die de leden hieraan hebben be steed dankte hij de heren heel harte lijk, ook sprak hij de hoop uit dat ze volgend jaar weer bereid zullen zijn om dat werk te doen. Vervolgens riep de voorzitter de echtgenotes van de winkelweekcommissieleden, te, weten de dames Hoogerhuis, Verse- put, Moerland en de Feiter, op het podium en bood hij hen een boeket bloemen aan. Voordat de heer Krijnse Locker het podium vrijmaakte voor de ar tiesten deelde hij nog mee dat de aangekondigde Imca Marina wegens ziekte verhinderd was aanwezig te zijn en dat haar plaats was ingeno men door de zangeres Gonnie Baars. Hierna was het grote moment aan gebroken en kon de show beginnen. Conferencier Jac. Reinders die de verschillende programmaonderdelen aan elkaar praatte vroeg allereerst de aandacht vofcr de hammond orga nist Hugh Rosman die een meezing potpouri speelde. Vervolgens kondig de hij. nadat hii wat mopjes had ver teld Ronnie Tober aan die verschil lende van zijn succesnummers zong. Daarna was de beurt aan Joe Andy, die een spectaculair jonglcursnum- *mer liet zien. Nadat ook Gonnic Baars enkele liedjes ten beste had gegeven was het de beurt aan John Woodhousc die met een stormachtig applaus werd verwelkomd. Na het optreden van John Wood- house werd een half uurtje gepau zeerd waarna allo artiesten in de zelfde volgorde nog een keer optra den Allen oogstten veel succes en John Woodhousc kreeg na zijn twee de optreden zelfs een staande ovatie. Gezien het grote enthousiasme van het publiek was deze avond een waardig sluitstuk van een zeer ge slaagde winkelweek. De nieuwe bar. (Foto's: Zierikzeeschc Nieuwsbode). Succesvolle opvoering Jolin Wootlhonse-sliow RENESSE, 19-12. Woensdagavond 20 december werd door de Midden standsvereniging van Renesse georganiseerde winkelweek afgesloten met een grandioze feestavond in „De Ark" te Renesse. Men had voor deze avond de John Woodhouse show naar Renesse gehaald. De avond werd geopend door de voorzitter van de Middenstandsvereniging, de heer Krijnse Locker. Hij verwelkomde alle aanwezigen en toonde zich verheugd dat zovelen, ongeveer 800 mensen, aanwezig waren ondanks het feit dat de avond midden in de drukke week voor Kerstmis viel. Uit het grote aantal belangstellenden meende hü de conclusie te kunnen trekken dat de Middenstandsvereniging op dezelfde voet moet trachten door te gaan en indien mogelijk volgend j'aar weer met een show-programma komen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3