ERIC DE NOORMAN „Big S" organiseerde een nachtelijk rally-avontuur in de Westhoek Flitsen uit het buitenland STREEKNIEUWS Bijzondere Adventsdienst te Ouwerkerk Het pad der verschrikking Rode Kruisgroep voor bestand in Vietnam Nieuw soort supporters INGEZONDEN STUKKEN Moeilijkheden in kronkels te Renesse HAAMSTEDE, 16-12. De ongeveer 25 deelnemers aan de zaterdagavond door de Jeugdsoos „Big S' georga niseerde autoralley, waaronder een groot aantal „routiniers", hebben het in het donker van de avond niet ge makkelijk gehad. Doch dat was juist de bedoeling van het bestuur en het heeft er een enorm succes mee be haald want een ieder die na de rit tenslotte moe en uitgeblust in het soosgebouw neerzeeg had het gewel dig gevonden. De ralley bestond uit drie gedeel ten, nl. plaatsen zoeken aan de hand van een 20-tal foto's; een route-con trole (aangegeven door borden met letters en een scrabblewedstrijd waarbij woorden gevormd moesten worden uit namen van huizen die men passeerde. Na de start ging het bij de mees ten goed, doch in Renesse begon de zoek-ellende, want hier op de vele kronkelweggetjes zagen de meesten het niet zo goed meer. Via Ellemeet en Noordwelle en de Kraaijesteinse- weg werd het soosgebouw bereikt en daar dacht een iéder dat het afgelo pen was. Helaas kon men de auto opzoeken voor een opdrachtenrit, want er moest o.a. zand, tarwe, gerst, schokkers, een zeepier gehaald worden en een originaliteit verzon nen worden. De genoemde artikelen moesten ingeleverd worden aan de „finish". Ondanks dit alles hebben de equipes zich kostelijk geamuseerd. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Oudewater: J. Vroegindewey te Emmeloord. Geref. Kerken Beroepen te Hoek van Holland: A. Haaima, kand. te Amsterdam, die dit beroep heeft aangenomen. Benoemd tot geestelijk verzorger van het bejaardentehuis „Goede Ree" te Den Helder: J. D. van Gin- hoven, em. pred. in tijdelijke dienst te Medenblik. Geref. Kerken Vrijgemaakt Buiten Verband Aangenomen naar Kampen (zen ding Natal Zuid-Afrika): D. J. van Stelten te Nij verdal. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Rotterdam-C: H. W. Eerland te Hilversum en J. Kruis te Zwaagwesteinde. Examen: Aan de Theol. Hoge school te Kampen (Oudestraat) is ge slaagd voor het doctoraalexamen theologie dhr. G. W. Buijs, kand. te Hasselt. Geref. Gemeente Tweetal te Rotterdam-IJsselmon- de: P. Blok te Dirksland en A. Breg- man te Rijssen. Beroepen te Rotterdam-Alexan- derpolder: D. Hakkenberg te Dor drecht. De uitslag De jury had het niet gemakkelijk doch uiteindelijk kon de volgende uitslag bekend gemaakt worden: 1ste prijs scrabblen, equipe J. Linden- berg; 1ste prijs route-controle, equi pe T. Prince; 1ste prijs fotozoekwed- strijd, C. Schaap (Zierikzee). Allen ontvingen een zilveren bekertje. De eerste prijs in het totaal-klassement ging naar C. Schaap en zijn equipe en hij kreeg de wisselbeker. De ori- ginaliteitsprijs was voor J. C. de Feiter die een spaarvarkentje mee bracht. De poedelprijs kwam in han den van H. Geleijnse omdat hij te 23.00 uur nog aan de opdrachtenrit moest beginnen. „Big S' dankt via deze weg de Middenstand in de Westhoek en te Zierikzee voor het beschikbaar stellen van de prijzen. In de morgen van zaterdag werd een film voor de kleintjes gedraaid over een weesjongen Toby Tylor ge naamd die van huis wegliep. De film is wel ingeslagen bij de jongelui. Prinsje kreeg trampoline voor verjaardag DEN HAAG, 1S-12. Bernhard, de tweede zoon van prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven, heeft maandagmiddag een cadeautje ge kregen voor zijn verjaardag, die op 25 december valt. Het was een kin dertrampoline, die werd aangeboden door een delegatie van de koninklij ke luchtmacht, waarvan het jonge prinsje petekind is. De delegatie werd aangevoerd door de chefstaf van het commando tactische lucht strijdkrachten. JOHANNESBURG. Neil Arm strong, de eerste mens die in juli 1969 de maan betrad is ervan over tuigd dat de huidige generatie zal meemaken dat commerciële banden tussen de aarde en de maan ontstaan BELFAST. In het centrum van Belfast is een katholieke winkelier door drie jongemannen doodgescho ten. MOSKOU. De Sowjet-politie heeft maandag in Moskou 57 Joden opge pakt bij razzia's op huizen en bij de parlementsgebouwen, zo hebben Joodse kringen gezegd. NEW YORK. De Algemene Verga dering heeft maandag het debat over terrorisme, dat weken geduurd heeft besloten met een zachtaardige uitno diging aan de leden, him zienswijze op de manier waarop terrorisme moet worden bestreden by een com missie in te dienen. NIEUWERKERK Omzien naar de Winkelweek Vorige week vergaderde de mid denstandsvereniging „Nieuwerkerk" in hotel „De Meebaal". Het doel van deze vergadering was een terugblik op de gehouden winkelweek. De voorzitter, de heer L. Boudeling, sprak een hartelijk woord van wel- ko mtot de aanwezigen en memo reerde in het okrt de gehouden win kelweek. De vereniging mag terug zien op een geslaagde aktie. Er blijkt meer omzet te zijn geweest dan vo rig jaar, hetgeen ook wel werd ver wacht omdat vier zaken meer aan de aktie deelnamen dan vorig jaar. De voorzitter dankte de commissie voor het vele werk in deze weken ver richt. Na de secretaris, wam de pen ningmeester aanhet woord. Hij deed verslag van de financiële middelen. Het bleek dat het een goede winkel- wéek is geworden. Ook deze spreker werd bedankt voor het vele werk. De secretaris, de heer A. Stoutjesdijk gaat zijn werk beëindigen, zo deelde de voorzitter mede. Volgend jaar zal het bestuur worden uitgebreid en aangevuld. Vervolgens passeren nog vele zaken over de gehouden weex de revue. Ook dit jaar is men weer wijzer geworden en heeft men ge leerd voor een volgende maal. Bin nenkort, spoedig na nieuwjaar, zal de vereniging gaan praten over voor- jaars- en/of zomeraktiviteiten. OOSTERLAND OUWERKERK, 17-12. Op de derde adventszondag had in de Hervormde Gemeente te Ouwerkerk een bijzon dere dienst plaats, waarbij het mu ziekgezelschap „Nieuw Leven" zorg de voor de inleiding: „Rhapsodie sur des Noëls". Als intochtslied zongen daarna de kinderen een keervers: „De Koning zij de Glorie". Ds. Kop- pert. herv. pred., verzorgde het ge deelte: Votum en Groet en schrift lezing uit Jes. 60 1-3. De beurt was nu aan de gemeente, die met har moniebegeleiding zong: „Gy zyt de hoogste Koning." De dienst werd vervolgens als hierna voortgezet: Ontsteking adventskaarsen, ad- ventsgedicht Peter Stoutjesdijk; ge bed; lezing Habakuk 2 1-4 en toe spraak ds. Rienstra, geref. pred.; optreden van het kerkoor uit Drei-V schor met lied 1* „De aankomst van „Kom over de Brug" De opbrengst van de actie „om over de brug" bedroeg te Oosterland de som van f 1605. Hierbij zij opge merkt dat dit bedrag in hoofdzaak is bijeengebracht door leden en gast- leden van de Ned. Herv. erk hier ter plaatse, die offerden op de avond van de „bliksemactie" van vrijdag avond 15 december, ofwel in het ker- kezakje tijdens de godsdienstoefe ningen van zondagmorgen en zon dagavond 17 december. sultaten oplevert en het zou een be wijs van goede solidariteit zijn, dat ook in de week van 25 tot 29 decem ber de schepen in de thuishavens bleven. Men zou in januari daaruit opnieuw de vruchten kunnen pluk ken. Kerstavond N.C.V.B. Donderdagavond 21 december houdt de afd. Bruinisse van de Ned. Chtr. Vrouwenbond de maandelijkse ver gadering. Deze avond is de kerst avond. Mevrouw Kort uit Renesse zal met zang en declamatie een gedeelte van het programma vullen. Ook niet-le- den zijn die avond hartelijk welkom. Vergadering Varkenshond De vergadering van de Varkens houdersvereniging „Onderling Be lang" te Bruinisse vorige week in het Centrum gehouden was goed be zocht. De waarnemend voorzitter de heer C. Hoogerwerf herdacht in zijn ope ningswoord de in oktober overleden voorzitter van de vereniging, de man die voor de vereniging zoveel bete kende en die zelf ook met hart en ziel de belangen van de varkenshond verdedigde. Het financieel overzicht eindigde met een klein tekort van f 19,62. De aftredende bestuursleden de heren C. Hogerwerf en M. L. van den Bos werden herkozen. Nieuw gekozen werd de heer C. Bal-Meer man. Aangegeven werden: 24 varkens, ziek gemeld geen, maar toch over leed één varken plotseling waarvoor f 127,24 werd vergoed. Aan contri butie werd f 300,- ontvangen. Voor het nieuwe jaar werd de contributie weer bepaald op f 1,50 per varken per maand en de inleg op f 3,-. De uitbetaling bij verlies zal in 1973 weer de marktprijs volgens de Zierikzeesche Nieuwsbode zijn, minus 10 cent per kg. In de daarop volgende bestuurs vergadering werd de heer W. Ok- kerse gekozen tot voorzitter. De heer L. N. van Popering tot 2e voorzitter. De rondvraag leverde niet op. de Heer, zijn dag begroeten wij''; allen: „O Koning van Gods Kerk, kom weder met Uw macht"; schrift lezing 1 Thess. 5 16-24 en toespraak van pastoor Damen; allen zingen lied 2: „Heft op uw hoofden, poorten -wijd!Schriftlezing Matth. 1 18-25 en toespraak ds. Koppert, de plaatse lijke pred.; de kinderen zingen lied 3: ,.De engel Gabriël op aarde kwam het kerkkoor lied 4: „Op U, mijn Heiland blijf ik hopen" en de ge meente: „Vervul, o Heiland, het ver langen"; gebed door ds. Rienstra; zang van het kerkoor, lied 5: „Mid den in de winternacht ging de hemel open' het „Onze Vader" door pas toor Damen; gemeentezang met or gelbegeleiding lied 6: „Bereidt, be reidt uw harten, gij zondig mensen- kroost. De zegen werd uitgesproken door ds. Koppert en de uitluidende muziek geschiedde door de muziek vereniging „Kerstklokken". Kerstwijdingsdienst in de hervormde kerk Onder leiding van ds. Geers, Ned. Herv. predikant te Noordgouwe- Dreischor, zal op de avond van zon dag 24 december a.s. een kerstwij dingsdienst plaats vinden in de Ned. Herv. kerk alhier. Het kerkkoor van Oosterland-Bruinisse zal weer als naar gewoonte hierbij medewerking verlenen. De aanvang van deze wij- dingsdienst is gesteld op zeven uur. BRUINISSE Mosselprijzen in de lift Ook in de week van 11 tot 15 de cember hebben de meeste mossel kwekers uit Zierikzee blijk gegeven'' weinig geïnteresseerd te zijn in de mosselaanvoer, als de prijs met een heffing van f 7 per ton wordt ver minderd. Door deze handelwijze (er was absoluut geen sprake van een aanvoerstop in deze week) was de aanvoar voornamelijk door Yerseke en noordelijke kwekers aangevoerd plm. 42.000 tonnen (41.933). Het effect was verrassend, door be paalde handelaren werd goed inge kocht en de prijzen stegen met ge middeld f 2 a f 2,50 en ruim f 18 voor een ton mosselen, waarvoor in voorgaande weken niet meer dan f 15 was betaald, was geen uitzondering. Door deze gang van zaken is het Mosselopvangfonds, financieel weer aanmerkelijk sterker geworden en tot veler opluchting, is gelukkig be sloten de heffing weer met f 3 per ton te verminderen en te brengen op het vertrouwde cijfer van f 4 per ton. Van de aangevoerde plm. 42000 tonnen kwamen slechts 2644 tonnen in het fonds terecht, zodat evenals vorige week dit fonds weinig uitke ring behoefde te doen. Voor deze week (18-23 december) verwachten wij wel een ruime aanvoer, maar met de mosselstop in het vooruitzicht in de kerstweek is de handel misschien toch we lbereid de hogere prijs ook deze week te handhaven, want na de kerstweek komt de nieuwjaarsweek, ook geen aantrekkelijke week om te leveren. Intussen is gebleken, dat een aan voerstop voor de kwekers toch re- 125. De medicijnman komt naderbij. Wezen loos, maar luguber schommelt het ruw be werkte berenmonster op zijn romp. Maar dan doet Tsacha een stap voorwaarts en heft zijn hand op. De trommen zwijgen en Bor Khan fronst zijn zwarte wenkbrauwen. „Veroorloof mij één vraag, één nederig verzoek van uw trouwe dienaar, oh' grote Khan", zegt Tsacha met zalvende stem en hij buigt onderdanig het hoofd. De oude steppenhoofdman kijkt hem zwijgend aan. „Ik vraag u de oneindige grote gunst, oh meester, want al is zijn blik verachtelijk blank als de sneeuw, deze welp heeft een on verschrokken hart en ik geloof dat ik een voortreffelijk krijgsman uit hem maken kan!" Is er iets van tederheid in de sluwe blik die hij op de vastgebonden Erwin werpt? De Noorman heeft het gesprek met ingehouden adem gevolgd. Er valt een doodse stilte. Aller ogen richten zich op de Khan. „Een vreemd verzoek, Tsa cha", zegt deze. „Op welk recht beroept gij u dat gij zoiets durft vragen?" „Op het oude recht van de steppen, mijn heerser". Een listig lachje speelt rond Tsacha's mondhoeken. „Op het oude recht dat de krijgs man zijn gevangenen behouden mag". Bor Khan werpt een korte blik op de knaap en knikt langzaam. „Het zij zo", zegt hij. Grijnzend geeft Tsacha een wenk en Erwin wordt losgemaakt van de martelpaal. „Fadir! Ik wil bij u blijven! Laat me los. schurk! Ik wil niet leven als Fadir sterft!" Wild trapt de knaap tegen de benen van de Nomade, die hem hardhandig wegvoert. Zijn huilend ge roep om zijn Fadir schalt over de folterplaats en radeloos ziet Eric zijn zoon verdwijnen. Een wilde angst vecht in zijn binnenste met andere gevoelens. Moet hij blij zijn dat zijn zoon niet sterven zal? Of moet hijzijn dood wensen? Opnieuw klinken de monotone trommen. De medicijnman is voor de Noorman geknield en men zijn toverstaf beschrijft hij cirkels rond de ongelukkige. De Nomaden zien gespannen toe Als de stok de Noorman beroert, zal diens lot bezegeld zijn. Dat is het sein voor de fol teringen tot de dood er op volgt. Steeds dichterbij komt de dansende, draaiende ge stalte. Eric kan zijn weerzin nauwelijks onder drukken als hij het gegrom hoort, waarmede de medicijnman een hongerige, vraatzuchtige beer poogt na te bootsenDaar gaat de staf omhoog. „Neen! Neen!" Schril snerpt de vrouwen stem over de folterplaats. Een kleine, ranke gestalte dringt met wilde gebaren door de kring van omstanders, duwt de medicijnman opzij en slaat de dodelijke toverstaf omlaag. „Genade, heer vader! Genade smeek ik u voor de blonde krijger GENEVE, 18-12. Het Internationale Rode Kruis heeft maandag een neutrale groep belast met toezicht op de uitwisseling van ge vangenen in Vietnam zodra een wapenstilstandsovereenkomst tot stand zal zijn gekomen. Naar een woordvoerder meedeelde zal de groep 60 leden omvatten, onder leiding staan van de secretaris generaal van het Zweedse Rode Kruis Olof Stroh en werken onder auspiciën van het Internationale Comité van het Rode Kruis en de liga van Rode-Kruisverenigingen, die beiden hun hoofdkwartier in Genève hebben. Het Zweedse Rode Kruis zal verantwoordelijk zijn voor alle ope raties in Indo-China. De operatie zal in de eerste drie maanden naar schatting 13 miljoen dollar kosten. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 18-2. Op de paarden markt in Utrecht werden maandag 287 dieren aangevoerd. De prijzen waren voor: luxe paar den f 1625-2350; werkpaarden f 1350- 1750; oude paarden f 1400-1925; 3- jarige paarden f 1325-1525; 2-jarige paarden f 950-1275; veulens f 600- 850; hitten f 800-950. Slachtpaarden per kg. geslacht ge wicht f 4,60-5,10; jonge slachtpaar den per kg. geslacht gewicht f 5,20- 5,90. De handel was kalm. LAND- EN TUINBOUW Ontwikkelingsdag voor de Zeeuwse fruitteelt KAPELLE, 18-12. Op donderdag 11 januari zal in Kapelle de jaarlijkse ontwikkelingsdag voor de Zeeuwse fruitteelt worden gehouden. Deze gaat uit van de Kring Zeeland der N.F.O. in samenwerking met de drie centrale landbouworganisaties. s Morgens wordt in de hallen van de veiling in Kapelle een show van werktuigen voor het fruitteeltbedrijf gehouden. De middagbijeenkomst vindt plaats in het gemeenschapshuis „De Vroo- ne" in Kapelle. Daar spreekt dr. ir. S. J. Wertheim van het Px-oefstation voor de Fruitteelt te Wilhelmina- dorp over „Nieuws uit fruitteeltkun- dige onderzoekingen" en de heren C. v. d. Vrie en H. Wiedenhoff van het consulentschap voor de tuinbouw te Goes zullen vertellen over hun er varingen tijdens een studiereis naar Amerika in verband met het mecha nisch oogsten van fruit. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 18-12. Piijzen (excl. o.b.) vastgesteld in guldens per 100 kg af-bedrijf op auto volgens kwali teitseisen binnenland cq. export. Kleiaardappelen binnenland: bintjes 35 mm opw. in 2 maten 26,00-27,50; bintjes 50 mm opw. 29,00-30,00; ei genheimers 35 mm opw. 23.00-25,00. Zand-aardappelen binnenland: bint jes 35 mm opw. 22.00-23,00. Klei aardappelen buitenland: bintjes 35- 50 mm, los vei-laden 23,00-23,50; bintjes 40 mm opw. voor overzee 29,00; bintjes 45 mm opw. voor Italië 31,00-31,50; bintjes 50 mm opw., los verladen 29,00-30,00. Zand-aardappe len export: bintje 35 mm opw. 22,00- 23,00. Blankschillige rassen v. d. kleigi'ond voor overzee 40 mm opw. 23,00. Voeraardappelen 7,00-7,40. Stemming: binnenland en export vast. BUENOS AIRES, 18-12. De politie van Buenos Aires heeft na afloop van de voetbalwedstrijd San Loren- zp-River Plate een honderdtal „sup porters" van een nieuw soort gear resteerd. Het ging hier om een bende, die met grote kettingen en andere wapens andere toeschouwers te lijf gingen en zo paniek zaaiden. Van die situatie maakten de bendeleden ge bruik om portefeuilles, horloges, sie raden en andere voorwerpen van waarde te stelen. Deze „supporters" opereerden op deze wijze al enkele weken bij belangrijke en dus druk bezochte voetbalwedstrijden. De po litie zette 500 man in bij de actie in het stadion van San Lorenzo. SPORT ZAALHANDBAL Delta Sport-Olympus 4-6 (Dames Junioren) De Delta Sport dames-junioren hebben een prima wedstrijd gespeeld Weliswaar ging de partij verloren, maar een zo kleine nederlaag tegen een zo sterke tegenstander is een prestatie. Het begon goed. Simone Coppoolse maakte 1-0. Olympus werd sterker en liep uit tot 1-4. Vlak voor de rust knalde Simone Coppoolse, die een persoonlijke vei-dediging kreeg, op nieuw raak (2-4). Na de ioxst werd Delta Sport sterker. Eerst Elly Keus en opnieuw Simone Coppoolse zoi'g- den voor een 4-4 gelijke stand. De junioren van Delta Sport trachtten de wedstrijd te forceren, verwaar loosden daardoor de verdediging, waaixloor Olympus toch nog met 4-6 de overwinning mee naar Vlissingen nam. Delta Sport-Olympus 7-16 (Heren Junioren) De Delta Sport (hex-en)-junioren hebben ook nu verloren. Het ging eohter aanmei-kelijk beter dan in voor-gaande keren. Niet minder dan zeven maal werd er raak geschoten. Een prima resultaat. Met wat meer ervaring zullen de goede resultaten niet uitblijven. Nadat de ruststand was ingegaan met 2-9, wei'd de eind stand bereikt op 7-16, in het voor deel van Olympia. Bei't de Jonge scoorde 5 x en Bauke Vleeshouwer 2 x voor Delta Sport. Afdeling Zeeland le klasse (heren): All Ready-SIOS 14-6; Fortuna II-GSC 8-14; Walche- i-en Il-Olympus II 17-9; Marathon- Volharding 19-18. le klasse (dames): Hontenisse- Delta Sport 9-13: Olympus II-Zee- land Sport 9-5; Mai*athon-Walcheren II 3-11. 2e klasse (hei*en): Delta Sport II- Olympus III 6-9; GSC li-Zeeland Sport II 18-10. Junioren 2e klasse (heren): Delta Sport- Olympus II 7-16; Marathon-EMM 14-9. Een schrijven aan (le raad van Duivel and Mijnheer de redacteur, Blijkens het raadsverslag van Dui- veland voorkomend in uw blad d.d. 11 december bleek een schrijven van een aantal inwoners inzake de ver keerssituatie hoek Deltastraat-Van Veenstraat naar de mening van raadslid Op 't Hof en anderen niet aan de door deze heren gestelde normen te voldoen; het schrijven verkreeg n.l. hel predikaat „onbe schaafd" mee. Het schijnt dat de burgers zich niet weten te gedragen in geval zij, bij gebrek aan andere mogelijkheid, de aandacht van de raad vragen voor een zeer urgente zaak. Teneinde nu de juiste toon te vinden voor de toekomst - (Het schijnt dat de toon de muziek maakt bij deze hoogmogenden) zou het wel gewenst zijn indien de heer Op t Hof en de raadsleden die bovenge noemde uitdrukking mede onder- schi-even, b.v. in het eerst volgend „Gemeenteblad" den burgers eens wilde uiteenzetten aan welke nor men, een schrijven aan de raad dient te voldoen, wil het een kans van in williging maken, en welke criteria de heren daai'bij wensen aan te leg gen. Immers op lange tenen kun je gemakkelijk trappen. Enige voor lichting ter zake zal zeker op „hoge pi-ijs" worden gesteld. Mensen die eventueel met snode plannen rondlopen om een briefje naar de raad te zenden zullen zich dan wel tweemaal bedenken, wat de openheid, waarover deze lieden het vooral vlak voor de verkiezing vre selijk druk hebben, alleen maar ten goede kan komen (Dit laatste dan ironisch te lezen). Einde van het eer ste deel. Evenwel nog daargelaten of het voor de adressanten ook een fijne kennismaking met de raad was, de zaak waar het om ging is er geen stap nader mee. tot een oplossing ge komen. Dat enkele inwoners demon- stratief zelf borden plaatsen teneinde enige beveiliging voor kinderen te bewerken, was bepaald niet zonder reden. O.g. was in die tijd juist opge nomen in het ziekenhuis, kon dus aan de aktie niet meedoen. Niétte- min geef ik er gaarne openbaar mijn volle instemming aan. Dit was niet het recht in eigen hand nemen zoals bepaalde lieden suggereren maar pure noodzaak. Dit des te meer nu ook de heer Op t Hof en andere raadsleden althans konden weten dat reeds twee jaar geleden, bewo ners van de Deltastraat over de in de toekomst te duchten gevaren op diezelfde hoek een gesprek voerden ten gemeentehuize vergezeld met een redelijke oplossing daarvoor, welk gesprek niet alleen geen enkel ge volg had in de afgelopen twee jaar, maar ook die mensen werden (Wel op wat netter manier dan Op t Hof thans deed) toch nauwelijks serieus genomen. De zaak was voor een be paalde („macht") binnen het ge meentehuis niet te pruimen en dus - weg er mee. Geruime tijd later, is mij verze kerd, heeft de Middenstandsvereni ging op deze gevarenhoek geatten deerd tegenover het kollege, echter zonder resultaat. Daar schijnen nog persoonlijke gesprekken op gevolgd te zijn - Idem - Idem -. Er ontstaat dan wel zoveel wrok dat er een soort „Huizenki-aak-idee" ontstaat waar door de dan meermalen telurgestelde mensen, ziende dat zijn bestuur ten enenmale in gebreke blijft, het meer dan zat zijn, en een daad stellen. In plaats van in bedoelde i-aads- vergadering geruststellende dingen te zeggen volgt dan een discriminatie van de adressanten middels de zon der meer beledigende uitdrukking die deze mensen ten deel valt. Het is overigens niet de eerste maal dat burgers die iets te verzoeken heb ben, dan wel op bepaalde misstan den wijzen, op dood spoor worden gezet - zulks in schrille tegenstelling met wat van bepaalde zijden vóór de laatste raadsverkiezing aan de kie- zei*s werd voorgehouden. Men leze er de toen verschenen pamfletten maar op na. Voor degene die het vergeten zijn, ik heb die voor u. Doch in ver band met deze verkeerszaak zal ik dat nu niet nader toelichten, of schoon daaiwoor genoeg stof voor handen is. Ter verduidelijking diene nog vermeld dat mijn naam op de lijst van handtekeningen die aan de raad werd toegezonden niet voor komt om bovengemelde redenen. Evenwel is er feitelijk nog niet één kiezer die aan de hand van de hen bekende feiten een oprecht oordeel kan vellen, of de gewraakte uitdruk king omtrent de laatste zinsnede al of niet gerechtvaardigd was, nog daargelaten het beledigende karak ter daarvan, daarom laat ik hier zulks met toestemming van de af- zenders deze „onbeschaafde' regels voluit volgen: Voordat een definitieve regeling een feit is, vragen wij u de twee dooi de gemeente weggehaalde borden tijdelijk terug te mogen plaatsen. Mocht u zich voor deze zaak niet interesseren, constateren wij helaas dat u op ongelukken zit te wachten. Aan u lezer verder hel .oordeel. Met dank voor de plaatsing. D. RENTIER Medisch Komité Vietnam Eind november is door de Werk groep Schouwen-Duiveland van het Medisch Komitee Nederland-Viet Nam in Zierikzee huis-aan-huis een zg. „Vietnamkrant" verspreid, met daarbij gevoegd een oproep per giro een bedrag over te maken voor hulp verlening aan Noord Vietnam en het Bevrijdingsfront van Zuid Viet Nam. Deze aktie kwam in de plaats van de geplande huis-aan-huis-kol- lekte, die door het kollege van b. en w. werd verboden. Naar aanleiding van deze oproep zijn de volgende bedragen binnen ge komen: 1 x f 250; 2 x f 50; 4 x f 25; x f 10: 1 x f 15; 1 x f 5; 1 x f 2,50: toaal f 532.50. Alk dank. Jle gevers hartelijk De akties van de Werkgroep Schouwen-Duiveland van het Me disch Komitee zijn hiermee afgeslo ten. Wie alsnog een financiële bij drage wil overmaken wordt verzocht dat van nu af te doen op giro 10.90.400 t.n.v. Medisch Komitee Ne- derland-Vietnam te Amsterdam. Medisch Comité Vietnam. Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 4