STREEKNIEUWS Gemeente verzekert zich van voldoende grond voor de bouw Sfeervolle kerstavond Afd. Schouwen Plattelandsvrouwenbond Einde van geslaagde serie december- attracties winkeliers Burgli-Haamstede ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 19 december 1972 Nr. 21201 BROUWERSHAVEN, 18-12. De raad der gemeente Brouwershaven vergaderde maandagavond in het Plaatsenhuis te Dreischor onder voorzitterschap van burgemeester A. P. Schouwemiaar. In zün openings woord verzocht de voorzitter het punt aanbieding begroting 1973 van de agenda te schrappen, daar deze wegens zyn ziekte nog niet is door gesproken in het college van b. en w. Tevens deelde de raadsvoorzitter mede, dat de heer A. P. du Bois, ambtenaar ter sekretarie om ge zondheidsredenen per 1 februari a,s. ontslag heeft gevraagd. Inzake een schrijven van de heer W. J. Bosman te Noordgouwe be treffende uitbreiding van een be staande garage merken b. en w. in een toelichting op, dat, de aanvrage ingekomen is per 8 maart 1972. Bij besluit van 12 april werd deze bouw vergunning geweigerd in verband met het in de strijd zijn van de bepa lingen van het uitbreidingsplan van Noordgouwe. Betrokkene is tegen deze beslising niet in beroep geko men. Het beroep had bij de raad moeten worden ingesteld voor 14 mei 1972. Wat het in de brief omschre- vene betreft kan worden gesteld, dat er geen veranderde omstandigheid aanwezig is om een vergunning als nog te verlenen. In het ontwerp her ziening bestemmingsplan Noordgou we, dat nog ter vaststelling aan de raad zal worden aangeboden is de mogelijkheid aanwezig op een ge deelte van het erf van betrokkene de garage in afmeting door de heer Bosman aangegeven, te bouwen. Met de vaststelling tot de goedkeuring van het plan is nog geruime tijd ge moeid. Complimentje De heer J. A. v. d. Bijl vond de toelichting nogal verwarrend en zei dat b. en w. zonder meer dit plan niet ontvankelijk hadden moeten verklaren. „Als deze persoon op nieuw een aanvrage zou indienen, zou mijn fraktie er welwillend te genover staan. Onze fraktie vindt de toelichting van b. en w. te uitvoerig „Dit komt heel anders over dan de klachten dat wij te weinig toelich ting geven eh wij proeven het dan ook als een complimentje", aldus de voorzitter. De raad heeft recht ge ïnformeerd te worden en medio 1973 is er misschien een mogelijkheid de garage te bouwen, zij het niet op dezelfde plaats. De heer Van der Bijl dacht er uit te proeven, dat met deze toelichting de raad onder druk werd gezet om het verzoek niet toe te staan, waarop de voorzitter antwoordde dat dit niet het geval is en verkeer geïnterpre teerd is. Wethouder De Moor: „Daar protesteer ik tegen". De heer v. d, Bijl tenslotte: „We zullen geen verzet plegen'' Hierna volgde de beëdiging van de heer A. Witte tot sekretaris der ge meente. Hierna kwam aan de orde aankoop van grond aan de Delingsdijk te Brouwershaven van de erven P. A. v. d. Meet, groot 11.060 m2 voor de prijs van f 35.897,50. Deze grond is gelegen in het gebied waar woningen in de sociale sector gebouwd zullen worden. Ter uitvoering van het toe komstige bestemmingsplan is het noodzakelijk dat de gemeente dit perceel grond in eigendom verkrijgt. De heer J. A. v. d. Bijl attendeer de er op, dat reeds dit voorjaar aan kopen grond hebben plaats gehad aan de Delingsdijk waarop in de eer ste bouwstroom eind 1973 plm. 40 a 50 woningen zullen worden gebouwd Het verwonderde hem dat de ge meente nu weer grond gaat kopen, daar de tweede bouwfase pas over vier a vijf jaar zal plaats hebben. „Het zal een enorm renteverlies op leveren en daarom zag onze fraktie liever opnemen in het bestemmings plan, maar aankoop uitstellen" De raadsvoorzitter gaf hierop een uitvoerige toelichting en noemde het juist een dringende eis van diverse fraktievoorzitters bij de behandeling van de begroting 1972, dat het college een betere grondpolitiek zou voeren, daar men verontrust was over het feit dat de gemeente veel te weinig Z1ERIKZEE. Een foto-situatie van het ongeluk op de Oude Haven zuid zijde, ivaarbij vorige week twee men sen werden gewond. Bestuurder van de auto was M. J. B. te Goes. Als gemeld zoekt de politie getuigen van dit ongeluk. bouwgrond heeft. De bouw van de woningwetwoningen kan in de knel komen. Toen is het plan Delingsdijk opgezet met diverse grondaankopen en is er een lijn getrokken tot de grond van de fam. v. d. Meet. hoewel de Planologische Dienst de gemeente nog verder wilde opschuiven. Gering aanbod van woningen De aanbieding van woningen in Zeeland is miniem te noemen en Brouwershaven blijft op deze manier achter, wat het college betreurt. Het college is van mening dat het hier over moet kunnen beschikken, ook voor de partikuliere bouw, waarover b. en w. hoopvol gestemd zijn. „Het zou voor anderen een sneeuwbalef fect kunnen opleveren waardoor de partikuliere bouw wordt gestimu leerd." De heer v. d. Bijl vond het toch wel wat te voorbarig en kwam nog maals terug op het renteverlies, dat zeker in de huurprijs tot uitdrukking zal komen. De heer C. de Munnik (P.v.d.A.) zei dat zijn fraktie achter het college staat. „We hebben er altijd op aan gedrongen en moeten nu de klok niet terug gaan zetten'. Na goedkeui'ing van dit besluit door de raad werd besloten de grond pachtvrij te maken. De pachtster mevr. Van Ast-v. d. Velde zal scha deloos gesteld worden voor een be drag van f 12.829,60. Voor de bouw van een nieuwe woning aan de Jan Verhoeffstraat te Brouwershaven door de heer A. Ka- pinga wordt een perceel grond ver kocht ter grootte van 650 m2 f 20,- per m2 - f 13.000,-. De grondprys Cp een vraag van het raadslid de heer J. J. Klaasse, of dit de geldende grondprijs is te Brouwershaven of 'n „dumpprijs" zei de voorzitter dat de kavel ernaast destijds ook voor het zelfde bedrag is verkocht. Voor de aanleg van de nieuwe jachthaven te Brouwershaven is pachtontbinding nodig van een stuk weiland, verpacht aan de iheer A. Hoekman. De raad ging akkoord met een schadeloosstelling van f 2184,-. Aan het eind der vergadering dankte de voorzitter de raad en het secretariepersoneel voor hun inzet en inbreng in het afgelopen jaar en wenste hen. en tevens de bevolking van de gehele gemeente prettige feestdagen' toe en een goede jaarwis seling. Namens de raad bood de heer J. A. v. d. Bijl wederkerig de beste wensen aan voor de voorzitter en zijn gezin. ZIERIKZEE Leerlingen Muziekschool brengen muziekavond in kerstsfeer Vrijdag 22 december aanstaande verzorgen leerlingen van de afdeling Zierikzee van de Zeeuwse Muziek school een muziekavond in het ge bouw van de Chr. Gereformeerde Kerk aan de Zevengetij straat alhier. Op deze avond zal een kinderzang groep een aantal kerstliederen ten gehore brengen. Er zullen werkjes worden vertolkt op akkordeon, blok fluit, dwarsfluit, vioold, orgel en vio loncello. Bovendien zal een Suite van (Advertentie) NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank V bent welkom bij uw Nutsspaarbank HYPOTHEKEN op aantrekkelijke voorwaarden BURGH-HAAMSTEDE: Julianastraat/Bernhardstraat, dinsdags van 11.00-12.30 uur. Johann Fischer worden uitgevoerd door het schoolorkest, onder leiding van de heer J. M. Luijkenaar. De avond zal worden besloten met sa menzang. N.C.V.B.-bejaardenmiddag en afdelings-kerstvieiing Morgen (woensdagmiddag, 20 de cember, 14.30 uur) organiseert de af deling Zierikzee van de N.C.V.B. een kerstmiddag voor de bejaarden in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. In hetzelfde gebouw, eveneens op woensdag, 's avonds 20.00 uur, wordt de kerstviering gehouden van de N. C.V.B.-afdeling. Lions Club Schouwen-Duiveland Wij verzuimden in het, in het maanda.gnumer opgenomen, verslag van de afscheidsreceptie van pastoor H. van Deursen, te vermelden, dat ook gesproken werd namens de Lions Club. Woordvoerder was de heer D. Karsten, te Zierikzee, die stilstond bij de vriendschap, die de leden ontvangen van de pastoor, 'die deel uitmaakt \>an de club. Bouw R.K.-school In het fotobijschrift van de eerste steenlegging van de nieuwe R.K.- school, opgenomen in het maandag nummer is abusievelijk verzuimd de juiste aannemer van het werk te noemen, zijnde Aannemersbedrijf L. Tieleman te Haamstede-Nieuwer- kerk. Verbouw Hervormd verenigingsgebouw Oosterland' OOSTERLAND, 18-12. Men is de zer dagen begonnen aan de verbouw van het Ned. Herv. Verenigingsge bouw aan de Sint Joostdyk, dat reeds geruime tijd in voorbereiding geweest is. Zodoende kan dit gebouw voorlopig niet meer gebruikt worden als vergaderruimte en is men hier voor aangewezen op het gemeente lijk verenigingsgebouw aan het To renplein: „De Conferentiekamer". De veranderingen in het gebouw bestaan hierin o.m. dat de keuken, die nu vooraan bij de ingang van het gebouw gevestigd is, verplaatst wordt naar de ruimte achter, waar nu de garderobe is. Wat nu de keu ken is wordt dan garderobe. De trap naar de bovenverdieping wordt ver plaatst, en op deze plaats komt een doorgeefluik zodat consumpties dan naar de zaalruimte kunnen worden doorgegeven. Ook zullen er enige toiletten worden bijgemaakt, o.m. op de plaats waar nu de kleine keuken is aan de westzijde van het gebouw. Het podium zal verdwijnen omdat dit nogal een grote plaats inneemt, doch de mogelijkheid blijft bestaan om met een los podium te werken. Een zaal Hierdoor wordt het mogelijk om als het nodig is er één zaal van te maken. Toch blijft het mogelijk de zaal in drieën te verdelen voor wat kleinere samenkomsten, zondags school enz. Ook zal in het gehele gebouw centrale verwarming worden aangelegd, wat opgedragen is aan de firma Gebr. Beije B.V, alhier. Het metselwerk wordt verzorgd door de fiz-ma Capelle-Stouten, en het tim merwerk aan de firma L. M. Meer man. Ongetwijfeld zal deze verande ring aan het gebouw ten goede ko men, alleen is het tijdstip van uit voering niet gelukkig gekozen in verband met de komende feestdagen in het vooruitzicht. Men moet echter het ijzer smeden als het heet is, en men heeft trouwens toch voor der gelijke evenementen de „Conferen tiekamer' nog ter beschikking. ZIERIKZEE, 18-12. De afdeling Schouwen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen heeft een stijl en sfeervolle kerstviering achter de rug, met een in het hervormd vere nigingsgebouw uitgevoerd program ma, waaraan velen medewerkten. By ontstentenis van de presidente, stond de kerstbyeenkomst onder leiding van mevr. Berman-Steendijk, die een welkomstwoord sprak. De avond werd geopend met de- klamatie van mevr. Anneveldt-van Thiel; ëen tweetal gedichten van Jacqueline v. d. Waals en Jaap Mij- derwijk, die in dit rustig en boeiend recitatief aanspraken. Het bekende koor van de afdeling onder leiding van mevr. M. Coumou- ln memoriam C. J. van Westen In het rusthuis „Borrendamme" overleed op 81-jarige leeftijd de heer C. J. van Westen, in leven rustend landbouwer. Met de heer Van Wes ten is een man van de oude agrari sche garde heen gegaan, die vooral op organisatorisch terrein zijn spo ren heeft verdiend. Belangrijk ja^r voor de thans overledene was 1932, tpen hij verschillende funkties op zich nam en initiatieven intplooide. Zo was hij in dat jaar oprichter van de C.A.V., die hij een kwart eeuw diende, waarvan 19 jaar als voorzit ter. Ook in 1932 werd hij bestuurs lid van de Kring Schouwen-Duive land der Z.L.M. Tot 1959 was hij vice-voorzitter van deze organisatie en van 1932 tot 1946 tevens hoofd bestuurslid. Oók in 1932 werd hij voorzitter van de Landbouwvereni- ging „Eendracht Bindt" te Nieuwer- kerk, waarvan hij tot 1946 zijn krach ten wijdde, ovendien was hij in 1925 oprichter van de toenmalige Boeren leenbank te Nieuwerkerk, bestuurs lid en later voorzitter tot 1958. In hem verliest de gemeenschap een man, die mede de fundamenten legde voor het solide agrarische bestel in de regio, te gemakkelijk wellicht als vanzelfsprekend in deze tijd ervaren, maar waarvqor juist pioniers als de heer Van Westen hebben moeten strijden. De verdiensten van de heer Van Westen trokken ook officiële aan dacht, blijkens zijn benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nas sau. De begrafenis zal plaats vinden op vrijdag 22 december a.s. op de alge mene begraafplaats te Zierikzee. KERKWERVE Ouderavond o.b.s. „Prinses Irene" Vrijdag vond de jaarlijkse ouder avond plaats van de openbare basis school „Prinses Irene". De voorzit ter van de oudercommissie, de heer S. A. van Kooten, opende de avond en verwelkomde in het bijzonder de heer J- Boot, wethouder, het onder wijzend personeel, mevrouw Boogert en de heren H. A. Schipper en J. J. Geschieve en de dames Geschiere en Schipper. Hierna verkreeg de secretaris, de heer C. v. d. Velde, het woord voor het voorlezen van het jaarverslag. Hierin kwam o.a. de goede samen werking met de ouders en de ge meente naar voren. Daarna gaf mevrouw S. v. d. Wek ken, de penningmeesteres, een finan cieel overzicht. Vervolgens volgde de verkiezing voor de vakatures in de oudercommissie. Herkozen werd de heer C. v. d. Velde, als nieuwe leden werden gekozen mevrouw K. Hart en de heer C. Beije, die beiden de be noeming aannamen. Hierna kwam de pauze, waarin de ouders het werk van hun kind(eren) konden bekijken, tevens kregen de ouders een kopje koffie aangeboden. Na de pauze volgde de rondvraag en sloot de voorzitter de vergade ring. Hierna bedankte het hoofd der school, de heer H. A. Schipper, mevr. N. Lemsom-Vos. voor alles wat ze gedurende vijf jaar als lid van de oudereommissie voor de school had gedaan. In het bijzonder bedankte het hoofd der school de voorzitter, de heer S. A. van Kooten, die gedu rende twaalf jaar de voorzittersha mer had gehanteerd. Het onderwij zend personeel had voor deze gele genheid een gedicht gemaakt, waar- Gemeenteraad Brouwershaven Programma met muziek en deklamatie in de verschillende werkzaamheden, die de 'heer S. A. van Kooten had verricht voor de school in die twaalf jaar, naar voren kwamen. Tot slot sprak de secretaris de scheidende voorzitter toe. Deze ont ving als afscheidsgeschenk een zil ver enasbak met inscriptie. Mevrouw Lemsom-Vos en mevrouw v. Kooten ontvingen een bloemetje. Al met al kan de oudercommissie en het onderwijzend personeel terug zien op een geslaagde ouderavond. ■jfilCCg gC;g-€. ftg „Kom over de Brug" Voor de aktie „Kom over de Brug" werd door de bevolking van Renesse en Noordwelle een bedrag bijeenge bracht van f 7.814.11. ZONNEMAIRE Opbregst aktie „Kom over de Brug" De aktie „Kom over de brug'" heeft wat betreft de samenwerkende ker ken te Zonnemaire en oinstreken een bedrag van f 2428,95 opgeleverd. Alle gevers en geefsters dank voor hun bijdrage en alle medewerksters dank voor de beschikbaar gestelde tijd. Vergadering IJsvereniging Vrijdagavond jl. werd in het café van de heer J. van Almkerk de jaar lijkse vergadering van de IJsvereni ging gehouden. In zijn openings woord kon voorzitter, de heer M. van Nieuwenhuize een flink aantal aan wezigen begroeten. De notulen van vorig jaar werden voorgelezen door secretaris, de heer J. M. van Vossen en werden onveranderd goedgekeurd Uit het financieel verslag van de heer W. Hanse bleek, dat dit jaar met een groot batig saldo kon wor den afgesloten. In de volgende be stuursverkiezing werden de aftre dende leden, de heren W. Stouten en S. van den Berge bij acclamtie her kozen. Hierna volgde een voorstel uit het bestuur om het oude niet meer gebruikte hokje, dat bij de ijsbaan ligt te verkopen. Het bleek, dat het hokje in de heer Stouten zijn hoog ste bieder had. Daar eigenlijk weinig belangrijke punten aan de orde wa ren geweest, volgde hierna al de rondvraag en aansluitend hierop de traditionele verloting. Hierna bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. OOSTERLAND Kerstviering Bejaardensociëteit Het kerstfeest van de bejaarden sociëteit zal worden gehouden op donderdagmiddag 21 december a.s., ditmaal in de „Conferentiekamer" wegens verbouwingswerkzaamheden in het Herv. Verenigingsgebouw. Aanvang twee uur. Kerstviering kleuterschool en openbare basisschool De kerstfeestvieringen van de chr. kleuterschool „Radda Barnen" zal plaats vinden op woensdag 20 decem ber, en die van de openbare basis school op vrijdagmiddag 22 decem ber a.s., half twee. BURGH-HAAMSTEDE, 18-12. De Sinterklaas-actie is volgens de or ganiserende vereniging de Midden standsvereniging „Burgh-Haamste- de" uitstekend geslaagd. Heden (dinsdag) kunnen de deel nemende winkeliers hun boekjes in leveren op het kantoor van de pen ningmeester, de heer L. J. Verton te Burgh. Inmiddels zijn de resultaten van de diverse wedstrijden bekend en een aantal gelukkige winnaars volgt hieronder. Kleur wedstrijd. Prijs: waardebon f 2,50. Rièn de Boer, Rudi Mooy, Di- neke Boot, Anja Quist, Jacco Ge- leijnse, Els de Waal, Albert v. d. Hoek, Johan Walhout. Rini van Diest Marco de Jonge, Janie Lekkerkerk, Anita Landman, Stefano Braam, Ka rin Middelhoek. Ellie Dalcbout, Da niel Boogaard, Bianka Hanse, Karin Muilenburg, Bram Kort en Ardi de Vlieger. „Zorro" werd gepresenteerd door de vermomde heer W. Koole. Zij die het goed gezien hadden en een waar debon van f 2,50 wonnen waren Marcel Hanse, Johnny Quaak, Leo Bom, Maus Bom en P. M. Pieper. De etalagewedstrijd met waarde bonnen van f 5.- werd gewonnen door Rianne Boot, Jannv Krijger, Davida Dijkman, Marieke Coomans. Wim v. d. Klooster, Jan v. d. Werf. Marianne de Glopper. Cor Quaak, Leo Bom en Peter Boogaard. De letterpuzzel gaf, als juiste volg orde werd gekozen, do volgened zin te zien: .Burgh-Haamstede uw koop centrum'. Winnaars met waardebon nen van f 7,50 waren F. dc Ronde, Burgh, A. Slager Haamstede, W. H. Boogert Burgh, W. J. Flohil Haam stede en C. v. d. Have Burgh. De slagzin De slagzin luidde als volgt: „Waar om ver gelopen, als je het in eigen omgeving kunt kopen". De waarde bonnen van f 10,- gingen naar A. F. Slager Haamstede, A. L. v. d. Wek- ken-Boot Haamstede, W. de Graaf- Speelman 'Burgh, C. P. Dorst-Lin- ders Haamstede en D. J. de Glopper Haamstedp De gezelligheidswedstrijd „Voor de Vuist Weg' met waardebonnen f 7,50 gaf de volgende winnaars te zien: Mej. A. C. Houtman Renesse, mej. M. v. d. Panne Haamstede, P. Polderman Burgh, mej. C. Semeijn Burgh, mej. Riet Tuinman Burgh, S. v. Dongen Burgh, mevr. Kosten- Hanse Haamstede, N. Speelman Burgh, S. M. Quist Burgh, J. Kosten Haamstede, F. J. v. Dijke Haamste de, J. Rademakcr Haamstede, mevr. C. Bom-Bakker Burgh, B. W. Siesse Haamstede, mevr. C. van Nes Burgh, mevr. de Koster-Hendriksc Haam stede, M. Barendse Burgh, L. M. van Westervoort Burgh, H. H. J. Broek huis Haamstede en J. Koole-Alsbach Burgh. De waardebonnen kunnen afge haald worden in het „Geschenken- huis" te Haamstede, en besteed wor den bij de deelnemende winkeliers. Een gezellige tijd en leuke vrije tijdsbesteding in de avonduren is hiermede voorhij. De Middenstands- vereniging heeft eer van haar werk gehad. Bovendien hebben velen zoals hierboven te zien is, hun werk niet voor niets gedaan. Groenendijk en pianobegeleiding van mevr. A. Coerdes-Meinsma, bracht - als inleiding op een uitgebreider programma - een tweetal kerstliede ren. Eén tweede optreden van de deklamatrice volgde na de pauze. Een kerstverhaal - „De Opdracht" van Aart Romijn - werd in twee de len gebracht door mej. N. v. d. Bruinhorst, die de zaal moeiteloos in de ban van dit goede verhaal kreeg. Kamermuziek Instrumentale primeur vormde een kamermuziekprogramma, met als executanten mevr. Jumelet (blok fluit), Angélique Boel (cello) en Nel- leke Boel (piano). Gespeeld werden twee sonates, van réspektievelijk De foto toont een deel van de volle zaal en het koor „aan het werk'. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Teleman en Handel. Vooral in de Handelsonate was er grote even wichtigheid in dit trio, met een heel rustige op de achtergrond gehouden piano. Het koor excelleerde met een „Stille Nacht'' en zong - goed geleid - tot slot een spiritual, heel fijntjes begeleid door mevr. Coerdes. Tussentijds werden de leden aan elkaar voorgesteld op initiatief van de presidente, die tot slot een opwek kend woord sprak en allen dankte voor de medewerking.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3