ALGEMENE BESCHOUWINGEN RAAD BRUINISSE Nieuwjaarswensen Zeeuwse Statenfracties voor industrie langs het Baalhoek-kanaal AGENDA I „Financiële inleiding" burgemeester Hokken BRUINISSE, 18-12. Aan liet begin van de begro tingsbehandeling in de vorige week te Bruinisse gehouden gemeenteraadsvergadering heeft burge meester G. Hokken een inleiding gehouden, waarin hij de financiële toestand van de gemeente Bruinisse nader belichtte. HU herinnerde eraan, dat in juni van dit jaar aan de raadsleden een vertrouwelijk schrijven was gezonden, waarin was gesteld, dat volgens in zicht van het college van b. en w. niet meer zou zijn te ontkomen, aan het vragen van een extra financiële bydrage van het Ryk, omdat de begroting 197*3 met een nadelig saldo zou moeten worden afgesloten. Evenals vorige jaren beslaat er ook dit jaar gelegenheid tot het plaatsen van uw nieuwjaarswens in ons nummer van 29 december a.s. tegen gereduceerde prijs. Uw opgave dient uiterlijk 22 december in ons bezit te zijn. De administratie Dit zou een rigoureuze verhoging van de plaatselyke belastingen als rioolbelasting en dergelijke tot ge volg hebben gehad. Op 3 oktober kwamen echter nieu we richtlijnen over de financiële verhouding tussen rijk en gemeente waarbij verhoogde uitkeringen in de sociale sector in het vooruitzicht werden gesteld en waardoor de ge meente natuurlijk veel uitkeringen worden gedaan (Het totaal van dit hoofdstuk is niet minder dan f 364.000). Dit was een zo belangrijke factor, dat zij het met een klein overschot, de begroting toch nog sluitend icon worden gemaakt.. Wat het betekent „artikel-12-ge- meente'te moeten worden, werd nog eens duidelijk toen een wethouder uit deze provincie, nog eens uiteen zette, wat ook een administratief on gemak, dit alles meebrengt. Spreker gaf hiervan enkele voorbeelden. Besprekingen Op 4 januari hoopt het gemeente bestuur een gehele dag besprekingen te hebben met de vertegenwoordi gers van de bedrijven aan de Indu striehaven (Maaskant, Padmos, Van Duivendijk) enerzijds en een delega tie van Rijkswaterstaat (districs- hoofd P H. van der Weel c.s.) andér- zijds, over de gevolgen van de afsluiting van de Oosterschelde voor die bedrijven, die dan. niet meer aan voldoende diep water liggen. Over de hiervoor in het leven te roepen oplossingen is al veel gespro ken, zonder dat tot dusver veel schot in de zaak kwam, maar de tijd dringt Op 28 december hoopt men bijeen te komen met de bestuursleden van de N.V. Gropatax, ter bespreking van recreatie objecten en serieuze gega digden daarvoor, (binnendijks ter rein). Besprekingen met de water sport over de 2e fase van de jacht haven-aanbesteding, met de sport- visserij over aanlegplaatsen voor sportvissersbootjes en met de jeugd raad over jeugdzaken staan eveneens op het programma. De besprekingen met de jeugdraad, moesten op ver zoek van die raad, al enkele keren worden uitgesteld. Naar aanleiding van een passage in de begrotingsbrief, betreffende de afwikkeling van de Deltaschade werd reeds een bespreking gevoerd in Den Haag, met de heren in Tien stra. Emeise en Kofman, tegelijk met het bestuur van de plaatselyke vis sersvereniging. Verwacht mag wor den dat uit deze bespreking een positief resultaat voor de vissers tevoorschijn zal komen. Algemene beschouwingen. Na de inleiding van burgemeester Hokken, werden door enkele raads leden algemene beschouwingen ge houden over de begroting 1973 Het raadslid, de heer M. J. van de Velde, bracht dank aan het gemeen telijk administratief personeel voor het uitgevoerde werk en de toelich ting bij de begrotingsstukken 1973. Wat de inhoud van deze begroting betreft, was spreker wel dankbaar dat het gemeentebestuur heeft ge tracht de begroting sluitend te krijgen en daarin ook is geslaagd. Maar een overschot van f 17.000,- is veel te laag om een goed beleid te kunnen voeren. Aan het „spookbeeld" van b. en w. dat Bru „artikel-12-gemeente" zou moeten worden valt toch niet te ont komen.-Daarvoor is de begroting te krap opgezet. Alleen al op hoofdstuk II, (salarissen) voorzag spreker een verhoging van het tekort van f- 20.000 Het tekort, nu op f 39.000 geraamd, zal zeker oplopen tot f 59.000. En nu wordt wel geschermd, dat belastingverhoging moet worden voorkomen, maar de gemeentelijk vertegenwoordigers bij dé Reini gingsdienst werken mee aan een be lastingverhoging van de reinigings rechten van 100 °/o, met de „dood doener' „aan verhoging van reini gingsrechten is toch niet te ontko men". Er wordt ook voortdurend geschermd met een „derde man", bij de nieuwe technische dienst. Daar voor wordt het woningbezit, overge heveld naar „Beter Wonen te Zie- rikzee, zeker tegen de zin van het overgrote deel van de huurders van gemeentewoningen. De verzekering, die was gesloten om bij ziekte van het personeel vervangende mensen te kunnen betalen wordt afgestoten. Er wordt een straatveger aangesteld in W.S.W. verband, kapitaalswer- ken worden nagenoeg niet meer uit gevoerd. Nu wordt gezegd, de financiële po sitie van de gemeente zeer angstig wordt beinvlocd, door het wegvallen van de suikerbictcnverschcping, waardoor dc havcninkomsten dalen en het verlies op de haven oploopt tot 31.000. Indertfjd werd echter een bctonmortelcentrale van het nu braak liggende havenplateau ge weerd. Wat betreft de industrialisatie zag spreker ook weinig rooskleurig pers pectief. Door de concurrentie van eilandelijke kernen, die betere voor waarden voor vestiging kunnen bie den, gaat veel wat de droge industrie betreft, aan „de neus" van Bruinisse voorbij Voor het natte industrie ter rein bestaat om andere reden, weinig belangstelling, terwijl de mensen die werk hebben in Rotterdam, daar lie ver blijven, omdat men dan meer in het loonzakje krijgt. Een somber beeld, met geen ander pei'spectief, dan „art. 12-gemeente" te worden. Dankbaar is spreker, voor het Dorpshuis, de positieve instelling van het gemeentebestuur ten op zichte van jeugd- en jongerenwerk en sopiale zorg, slechts eenmaal moest een bezwaarschrift worden behandeld. Hij vroeg de aktiviteiten t.o.v. de ï-ecreatie niet te verslappen en daarbij de belangen van de eigen inwoners op de eerste plaats te stel len. Een uitvoerige passage vond spre ker in de begeleidingsbrief gewijd aan de visserij aangelegenheden „Het gemeentebestuur gelieve te beden ken, dat er ook nog een landbouw, een middenstand en een arbeidende klasse bestaat,' aldus de heer v. d. Velde. Stem van de A.R. De heer Groeneveld (sprekend na mens mijn eenmansfractie als A.R.), zei, na eveneens dank te hebben ge zegd voor de begrotingsstukken en de uitvoering daarvan, met het ge meentebestuur verheugd te zijn, dat de dreiging „art.-12-gemeente" te moeten worden, kon worden afge wend, al is er dan een sobere opzet van de begroting het gevolg van. In het verleden kon al veel worden ge daan, ook in deze begroting vond spreker zaken waar hij blij mee was. Bij het afscheid van de Centrale Dienst Noord-Zeeland wilde hij zijn erkentelijkheid uitspreken, voor de prestaties ten opzichte van Bruinisse aan het adres van de heer Boot, di recteur C.D. en zijn staf, terwijl hij de heer Bunskoeke. het nieuwe hoofd van de nieuwe samenwerking met Middenschouwen een welkom wilde toeroepen, in de hoop dat hij met de heer Ringelbei'g samen veel goed werk al kunnen doen. De gemeentelijke woningen toe te vertrouwen aan „Beter Wonen" te Zierikzee, achtte hij een wijs besluit. Daardoor komt veel tijd vrij, die el ders nuttig kan worden ingezet. Hij hoopte dat men de leden van de watersportver. Bru zal betrekken bij het inrichten van' de nieuwe jachthaven. Een commerciële exploi tatie door een partikulier achtte hij niet de juiste oplossing. Nu de sui kerbietenverscheping weg valt, zoeke het gemeentebestuur, naar andere mogelijkheden betreffende deze ha ven en de daarbij horende loswal, terwijl hij de passages in de bege leidingsbrief over het door meerde ren ovei'schakelen naar de Noordzee visserij onderschreef. Aandacht vi*oeg hij voor de parkeer problemen, die Bruinisse kent en die door de hearing nog eens zijn bena drukt. Hij waarschuwde tegen het aannemen van een te rigoureus ver keersplan. Erkentelijk voor de verhoging van de bijdrage per leerling, toen goede komend aan het onderwijs, hoopte hij wel dat de openbare basisschool ook dit jaar het geraamde bedi*ag zal overschrijden. Hij zou graag vaart gezet zien achter het bestemmings plan „Riekes Wee!' en andere zaken betreffende R.O. Hij drong aan op sanering van de Kerkstraat. „Meer openheid" Mevrouw Van Leeuwen-Sieling, mede-sprekend namens haar fractie genoot Verspoor, zei na al het voor gaande weinig nieuws meer te kun nen zeggen op materieel gebied. Zij dankte ook voor de duidelijkheid van de begroting. Niet altijd beje gent men elkaar in de raad van Bruinisse even vriendelijk. Zij deed een dringend beroep op b. en w. om meer openheid te betrachten. Er zijn teveel zaken, waarbij men dikwijls „toevallig" achter moet komen, men wordt dikwijls voor voldongen feiten geplaatst, terwijl overleg vooraf met de raad-gewenst zou zijn geweest. Wenst u tolei'antie, wenst u goede samenwerking?, dan niet meer hol stereotiepe antwoord van „wij zullen het bezien", aldus mevr. Van Leeu wen. Nadat een extra kracht op het ge meentehuis was aangetrokken, werd gezegd, nu is het genoeg. De raads leden hadden bezwaar gemaakt te gen het uitbesteden van typewerk, buiten het gemeentehuis, maar rus tig wordt verder gegaan, met het aantrekken van een werkkracht daarvoor buiten het gemeentehuis. Er wordt telkens uitgesteld, aan het schoolzwemmen de nodige uitbrei ding te geven. (Er kunnen levens mee gemoeid zijn, meneer de voor zitter, .aldus mevr. Van Leeuwen onze in het water vallende kinderen moeten de zwemkunst machtig zijn). Zij deed een beroep op het gemeen tebestuur, de plaatselijke midden stand gelegenheid te geven te profi teren van de recreatieaangelegenhe den op de nieuwe jachthaven, en de andere objecten westelijk daarvan. Overigens rectificeerde zij, dat zij niet had aangedi'ongen op vervei-sing van het water van het kinderbadje zo veel mogelijk, maar het zo goed mogelijk frequent zuiveren van ste nen, zand en glasscherven van dat badje. Met de wens op een prettige samenwerking in het komende jaar besloot zij haar betoog. Antwoord burgemeester Burgemeester Hokken in zijn antwoord dankend voor de vele po sitieve waarderende geluiden, die hij in de algemene beschouwingen had gehoord, deelde niet de vrees van de heer Van de Velde, ten aanzien van de begrotingsoverschrijding van de post salarissen (hoofdstuk II). Hij gaf toe dat geen rekening is gehouden met diverse verhogingen die ongetwijfeld zullen komen, maar daar staan dan ook weer verhoogde Ryksuitkeringen tegenover die el kaar opheffen. Uitvoerig ging hij in op wat door de heer v. d. Velde was gezegd over de reinigingsrechten. Strengere voorschriften tegen milieuverontrei niging kosten nu eenmaal geld. De Reinigingsdienst, zou ook deel kun nen nemen in de vuilverbranding, maar dan kost het nog veel meer. Een boerderij met 16 ha grond werd aangekocht, dat betekent dat rente en aflossing (f 110.000) en andere kosten steeds hoger worden. Als er gezegd wordt: „we ontkomen niet aan verhoging van de reinigingsrechten' is dat geen „dooddoener", maar een bittei*e noodzakelijkheid. Een enorme tariefsverhoging van de verzeke ringspremie was oorzaak van het af stoten van de ziektekostenverzeke ring personeel. Het personeel zelf. komt er niets aan tekort. Blij was de voorzitter vooral met het compliment voor descheidende ambtenaren van Bouw en Woning toezicht Noord-Zeeland en van de uitdrukking „toevertrouwen aan" in verband met de woningoverriame door „Beter Wonen béide door de heer Groeneveld, naar voren ge bracht. Hij hield een hartstochtelijk pleidooi voor het gemeentebestuur, omde vrijheid te kunnen hebben, voor het laten verrichten, van type werk, buiten het gemeentehuis, een „doren in het oog van diverse raads leden", blijkenshun uitlatingen.Het gemeentebestuur staat voor de keus, overwerken of uitbesteden, het laat ste is de meest gewenste en meest praktische oplossing. Aan mevrouw Van Leeuwen vroeg spreker tenslotte nu eens vijf géval len te noemen waarbij niet de no dige openheid was betracht, onge* twijfeld werden wel eens fouten gemaakt, maar regel is dit toch niet. Het gemeentebestuur zal alles doen om loswal en haven produktïef te maken nu de bieten zijn verdwe nen. Wethouder Van Gilst, dankte na.- mens zijn fractie voor de keurige begrotingsstukken en zei, straks de vryheid te willen nemen tegen enke le begrotingsartikelen te zullen stemmen. Bij de aanvang van de artikelsge- wijze behandeling van de begroting hield de heer Van de Velde nogmaals een beschouwing over de toestand van de gemeentefinanciën, die het zijns inziens wettigen, een aanvraag voor een extra uitkering uit het ge meentefonds te doen en dus artikel s-gemeente te worden. Ook hij protesteerde tegen het ar tikel „schrijflonen", waarmee type werk buitenshüis wordt betaald. Er is indertijd beloofd, dat bij vermin dering van administratieve werk zaamheden, dit niet meer nodig zou zijn, „maar alles gaat gewoon door'. Hij vroeg aandacht voor het salaris van de havenmeester, die in inkom sten achteruit gaat, als ook de havenontvangsten minder worden.. Bij de artikelsgewijze behandeling van de begroting werden nog enkele posten besproken, onder meer het schoolzwemmen. Mevrouw Van Leeuwen wilde ge acht worden, tegen te stemmen tegen post 18 (schrijflonen), de SGP was tegen schooltelevisie, de pos* voor subsidie aan het zwembad „Onder dak" en voor de post van f 2600,- subsidie aan de Concertzaal. Ook wethouder Jumelet was tegen de Concertzaalsubsidie De heer Van de Velde wilde geacht worden tegen de gehele begroting te stemmen. De begroting werd na be handeling vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 1.247.759,51. „Beter Wonen" Na de transactie met „Beter Wo nen" is het voordeTig slot geraamd op f 17.488,07. Bij de transactie met „Beter Wonenworden de waarborgsommen direct qan de vereniging overgedra gen. Het onderhoudsfonds zal wor den over geboekt in 4 jaar en het Risicoreservefonds in 10 jaar. De heer Van de Velde was tegen overdracht, ook de meeste aanwezige huurders op de „hearing" waren tegen, aldus de heer v. d. Velde, iets wat door mevrouw Van Leeuwen- Sieling. die ook aanwezig was, in twijfel werd getrokken. De voorzitter wees op de toch minieme opkomst naar de hearing. Overigens wordt gedurende het eerste jaar het huizenbezit formeel in gebruik genomen. De Bruse aan nemers blijven ingeschakeld bij het onderhoud. „Wij zijn van veel admi nistratieve rompslomp af." De begroting van het woningbe drijf 1973 werd aangenomen in ont vangst en uitgaaf op f 495.783,09. De begroting van de Kapitaals- dienst werd aangenomen met een nadelig slot van f 601.590,97. MIDDELBURG, 18-12. Het meren deel van de Zeeuwse statenfracties heeft zich maandag uitgesproken vóór vestiging van industrie by Baalhoek ondanks het afwijzend standpunt dienaangaande van de mi nister van economische zaken De fractievoorzitter van de VVD zei maandag tijdens de begrotings behandeling in de staten industrie langs het Baalhoekkanaal te be schouwen als een compensatie voor de 500 ha landbouwgi'ond en de dor pen die Zeeland moet offeren aan de aanleg van het Baalhoekkanaal. PPR en D66 zouden de voorkeur geven aan klein basisindustrieën boven grote zeehavenindustrieën om dat de werkgelegenheid er beter mee Vissersvaartuig door zandzuiger opengereten HARLINGEN, 18-12. Maandagmid- dag is in dichte mist de Urker kotter UK 171 van voren tot achter open gereten door een zandzuiger. De zes opvarenden van het zinkende vis sersvaartuig werden aan boord ge nomen door de viskotter Harlingen 18. De aanvaring vond plaats nabij Pollendam tussen Harlingen en Tei> schelling. Twee doden bij frontale botsing DORDRECHT, 18-12. Op de Zwijn- drèchtsebrug in Dordrecht is maan dagmorgen een personenauto door onbekende oorzaak frontaal op een vrachtwagen met oplegger gebotst, waarbij de bestuurder en een passa gier omkwamen. De heer C. T. Mou- rik (27) uit Dordrecht, die de wagen bestuurde eri de even oude heer G. Kooiman uit Zwijndrecht. Doe'het-zelf- bontjassen PARIJS, 28-12. Een grote Parijse bontwerker heeft een systeem van doe-het-zelf bontjassen bedacht waarmee vrouwen 50 procent kun nen besparen op hun nieuwe bont jas. In zijn winkels adverteert hij voor kerstmis met het „self-fur"-sy steem: een pak met de benodigde vellen voor een jas, een gebruiksaan wijzing, een patroon voor de maten 38 tot 42, een apparaat om krammen te bevestigen, speciale krammen en de voering. Volgens de fabrikant komt er geen naald of draad aan te pas en kan de jas gemakkelijk in een paar uur klaar zijn. De doe-het-zelf bontjas is tot dusver alleen lever baar in huiden van Frans konijn en haas, tegen een prijs van 500 tot 750 francs. Jongetje vlak voor huis onder de bus HILVERSUM, 18-12. Maandagmid dag is in een ziekenhuis in Hilver sum de 5-jarige Johan Smits uit Ne- derhorst den Berg overleden aan de gevolgen van een ongeluk eerder op de middag. Het jongetje stapte vlak voor zijn huis uit een bus, en kwam op onverklaarbare wijze onder de wielen van de bus toen die wegreed. NEW YORK. De koersen op de Newyorkse effectenbeurs hebben maandag de sterkste daling van dit jaar te zien gegeven Dat hield ver band met het afbreken van de vre desonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Noord-Vietnam. Bovendien toonden beleggers zich bezorgd over een hervatting van de bombardementen op Noord-Vietnam gediend zou zijn. Alle fracties dron gen aan op een snelle beslissing van de betrokken minister voor de aanleg van een vaste oeververbinding. De ontplooiingskansen van Zeeuwsch- Vlaanderen zouden hierdoor worden vergroot. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND VLISSINGEN. Bij de N.V. Konin- klijke Maatschappij „De Schelde" in Vlissingen, die deel uitmaakt van de Rijn-Schelde-Vei-olme Groep, is maandag het voor i*ekening van J. E. Dyvi Skipsrederi in Oslo gebouwde m.s. „Dyvi Skagerak" te water ge laten. GRONINGEN. De Groninger poli tie heeft twee Duitsers aangehouden om wier aanhouding door Interpol was gevraagd. De Duitsers pleegden in Duitsland door het vervalsen van cheques oplichting. Zij kwamen zo in het bezit van meer dan DM 100.000. Ook verduisterden zij auto's. UTRECHT. Prinses Beatrix en prins Claus hebben met hun drie zoons een onverwacht en informeel bezoek gebracht aan het Spoorweg museum in Utrecht. Ze bleven ruim een uur en bekeken alle museum stukken, ook het materiaal uit de „moderne" zaal vol belangstelling. ARNHEM. Inbrekers hebben in het afgelopen weekend in Arnhem voor ruim tienduizend gulden aan sieraden (waaronder een witgouden horloge, gouden ringen, briljanten en een briljanten broche) gestolen uit een woonhuis aan de Huygenslaan. GOES. De oogst van appels en peren, pruimen en kersen is dit jaar op Zuid- en Noord-Beveland aan zienlijk kleiner geweest dan het vo rig jaar. Deze bedroeg slechts 65 procent van de produktie van 1971 namelijk 38 miljoen kg dit jaar te genover 58 miljoen kg het vorig jaar. DEN HAAG. Met ingang van 19 januari 1973 is benoemd tot adju dant van Hare Majesteit de Konin gin, Kapitein-Luitenant ter Zee G. P Slikker. Hij volgt in deze functie Kapitein ter Zee P. W. Osieck op. DEN HAAG. De Federatie van C.H.J.O. en K.V.P.J.G. willen spoedig een nieuwe partij oprichten. Zij meent dat er een krachtige politieke beweging binnen de chi'isten-demo- cratische partijen moet ontstaan, waar de partijleidingen op moeten inhaken, zo is namens de federatie bekend gemaakt. DEN HAAG. De minister van landbouw en visserij ir. P. J. Lar- dinois heeft by beschikking van 14 december jl. de mogelijkheid ge opend, boseigenaren een bydrage toe te kennen in de extrakosten die aan het ruimen van door de storm van 13 november 1972 gevelde bomen zijn verbonden. UTRECHT. N.K.V.-voorzitter P. J. J. Mertens heeft maandag op de ver- bondsraadvergadering van zijn vak- centrale in Utrecht een andere procedui-e voorgesteld voor de tot standkoming van een centraal ak koord. ROTTERDAM. Een slecht werken de schoorsteen heeft in een woning in Rotterdam-zuid bijna het leven gekost aan vijf mensen, onder wie twee kinderen. Met verschijnselen van koolmonoxsydevergiftiging werd het vijftal op de vloer bijtijds aange troffen door een kennis. ARNHEM. Op 1 februari a.s. start de Coöp. Nederland met een lande lijke zegelactie ter bestrijding van de door de stormramp op 13 novem ber jl. in natuurgebieden aangerichte schade. SLEEN. De 51-jarige J. negt uit Emmen is in het Oranjekanaal in Sleen (Dr.) verdronken. Vermoede lijk is de man onwel geworden en in het water gevallen. Advertentie Mededeling aan abonnees en adverteerders 5 In de week van 2430 december 1972 zal de Zierikzcesche Nieuwsbode als volgt verschijnen: woensdag 27 december donderdag 28 december zaterdag 30 december - Advertenties voor de courant van woensdag 27 december dienen uiter- S lijk a.s. vrijdag 22 december, vóór 11.30 uur, in ons bezit' te zijn. S Voor de courant van donderdag 28 december dienen de advertenties uiterlijk woensdag 27 december, vóór 11.30 uur, in ons bezit te zijn. Voor de courant van zaterdag 30 december dienen de advertenties uiterlijk donderdag 28 december, vóór 11.30 uur, in ons bezit te zijn. DE UITGEEFSTER. Dinsdag 19 decembei Zierikzee Rusthuis „Borrendamme", 19.30 uur, kerstwijding C.P.B. Haamstede Geref. Kerk (recreatiezaal), 19.30 uur, afdeling Haamstede N.C.V.B. (Kerst avond). Kerkwerve Verenigingsgebouw, 14.00 uur, Kerst feest bejaai'densociëteit. Dorpshuis, 14.30 uur, kerstviering jaardensociëteit en Vrouwenvereni ging. Drcischor „De Drie Schorren", 19.45 uur, ver- gadei-ing Z.L.M., spreker alg. secre taris ir. D. Luteijn. „De Drie Schapen", 20.00 uur, kerst- vierig Plattelandsvrouwen Bond. Brouwershaven Jeugdgebouw, 20.00 uur, kerstbijeen komst afd. Brouwershaven Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Nieuwerkerk Gei-, kerk, 19.30 uur, kerstviering Vrouwenvereniging. Ons Dorpshuis, kerstviering voor de bejaarden. Sirjansland Dorpshuis, filmvoorstellingen Rode Kruis (16.00 en 20.00 uui"). Bruinisse Kerstfeest Herv. Vrouwenvereniging. Woensdag 20 december Zierikzee Rusthuis „Borrendamme", 19.30 uur, kerstwijding C.P.B. Gasthuiskerk, 20.00 uur, kerstzang avond Zierikzees' Kamerkoor. Herv. Verenigingsgebouw, 14.30 uur, bejaardenbijeenkomst N.C.V.B.; 's- avonds 20.00 uur: kerstviering N.C. V.B. Kerkwerve Verenigngsgebouw, 19.45 uur, kerst viering N.C.V.B., Herv. en Chr. Ger. Vrouwenvei*eniging. Bruinisse Herv. Vex-enigingsgebouw, 14.30 uur, Kerstfeest bejaardensociëteit. Donderdag 21 december Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 20.00 uur, Kerstavond van de Herv. Vrouwen groep „Wees een Zegen". Haamstede Rusthuis „Duinoord", 19.30 uur, kerstfeest bejaarden. Renesse „De Ark, 20.00 uur, kerstzang. Oosterland Conferentiekamer, 14.00 uur, kerst viering bejaardensociëteit. Bruinisse Kerstavond N.C.V.B. Vrijdag 22 december Zierikzee Gasthuiskerk. Kerstviering leerlin gen huishoudschool. 9.30 uur. Chr. Gereformeei'de Kerk, Zevenge tij straat 9, 20.00 uur, muziekavond n kerstsfeer, te verzorgen door leer lingen van de afdeling Zierikzee van de Zeeuwse Muziekschool. Nieuwerkerk Ger. kerk, kei-stviei-ing Jeugdclub. Dinsdag 26 december Nieuwerkerk Herv. kerk, kerstfeest zondagsschool. Dorpshuis, 14.00 uur, start gezellig- heidsrit m.a.c. „Spai-ta". Zaterdag 6 januari Zierikzee Sporthal „Ondei-dak", optreden groep „Supersister" voor jeugdsociëteit „Brpgum". Salarisverhoging politie DEN HAAG, 18-12. - De politie ambtenaren krijgen per 1 januari een een extra salarisverhoging in ver band met de verzwaring van hun taak. Het kabinet heeft salarisvoorstel- len gedaan die betrekking hebben op de ambtenaren vanaf de rang van wachtmeester der rijkspolitie en agent van gemeentepolitie tot en met die van diiigerend officier derde klasse der rijkspolitie en hoofdin specteur van gemeentepolitie in de rang van ambtenaar eerste klasse. Wellicht volledige integratie van alle CN .V.- honden UTRECHT, 18-12. „Hel Is niet on- mogclyk dat binnen het C.N.V. ver dergaande maatregelen tot samen werking moeten worden genomen. Wellicht moet er een volledige inte gratie komen van alle bonden bin nen dc óhristelykc vakbeweging in cén organisatie, waarbij dc belan genbehartiging in dc sectoren plaats vindt. Dat is geen dogma, maar een mogelykheid". Aldus dc heer J. Lanser. voorzit ter van het Christelijk Nationaal Vakverbond (C.N.V.) maandag op het oprichtingscongres van de Industrie bond C.N.V. waarin per 1 januari C.N.V.-metaalbond C.M.B. en de C.B.U. samengaan. Het besluit tot dit samengaan werd maandag unaniem door het congres genomen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 2