ERIC DE NOORMAN Examens leerlingen basisscholen Schouwen-Diiiveland Heren Delta Sport I-GSC I 10-10 612de Staatsloterij SPORT VOETBAL Zierikzee IBSC I Zondag a.s. ontmoet Zierikzee op het sportpark „Bannink" de medekoplo per SC uit Roosendaal. Zierikzee dat in de jongste competitiewedstrijden aardig speelde is zeker niet kans loos. BSC is een interessante ploeg, een zer goede wedstrijd staat de vele be zoekers te wachten. De opstelling is: A. Stoutjesdijk d., C. Lodewijk. J. Klink, J. Geleynse, Th. Klink a.; R. Pieters, C. Struyk, A. van Tiggelho- ven, J. Berrevoets, W. de Regt, J. Krips. Reserves: E. Cabuk, C. Stout jesdijk. Zeeland Sport IIIZierikzee II Er mag gerust eens een overwin ning uit de bus komen, denk toch om het degradatiegevaar, nu volop aanwezig, en dit geldt voor: L. Jon ker d.; J. Voets, J. A. Berrevoets, W. v. d. Hoek, B. Wijsman a.; Chr. v. Sprundel, A. Willemse, C. Wilten- burg m.; A. Winkelman, J. Schiette- katte, J. Jonker v. Wisselspelers: J. Papeveld, R. Duym. Dreischor—Renesse 2—1 Een met veel inzet spelend Drei- schor is er in geslaagd revanche te nemen voor de zware nederlaag wel ke het in het begin van de competi tie bij Renesse kreeg te slikken. Tech nisch speelde Renesse wel iets beter voetbal maar aanvallend slaagden de rood-witten er niet in een vuist te maken. Dreischor had de overwin ning ook voor een belangrijk deel te wijten aan het feit dat in hun verde diging de man-dekking heel wat be ter was verzorgd dan bij Renesse. Doordat Jan v. d. Bos op de linker vleugel alle vrijheid genoot welke hij zich maar kon wensen, ontstonden er reeds de beginfase enkele gevaarlijke momenten voor het Renesse-doel. Na een kwartier spelen wist deze speler weer eens ongehinderd door te bre ken waarbij hij in eerste instantie tegen doelman Hendrikse opschoot om vervolgens het terugspringende leder in het doel te deponeren (1-0). Wim Hart liet hierna een strafschop voor Renesse onbenut waarna Daan Bezuijcn toen Renesse weer een strafschop kreeg te nemen de stand weer in evenwicht bracht (1-1). In de 2e helft heeft het er lang naar uitge zien dat dit ook de eindstand zou gaan worden. Met nog een klein kwartier spelen schoot doelman Hen drikse het leder tegen de hand van de op anderhalve meter van hem staande Wim Kommer, geen straf baar maar aangeschoten hands, die geen moeite had het winnende doel punt voor zijn club te scoren (2-1). DAMMEN Damvereniging Zierikzee Uitslagen clubcompetitie t/m 7-12- Zwemmen in „Onderdak'' ZIERIKZEE, 13-12. Daar het eerste half jaar voor de scholieren byna is afgewerkt, zyn de schoolrapporten reeds uitgegeven cn is bekend in hoeverre de scholieren hun vorderin gen hebben gemaakt. Ook in het zwembad is er hard gewerkt om de kinderen gelegenheid te geven om hun kunnen in het bad te laten to nen. Deze week hebben de scholieren van Zierikzee hun beste beentje vcorgezct en zijn er 134 kandidaat- jes op examen geweest voor hun diploma A, of B. Helaas voor twee van hen was de proef nog te zwaar. De 132 geslaag den zijn: Diploma A Th. ThijssenschoolCaroline Ver meulen, Joke de Vlieger, Clazina Westdorp, Han Kooiman, Jacco v. d. Maas, Jan Schot. Beatrixschool: Anita Boot, Mia Saman, Rudy Duffner, Rini Kaay- steker, Nico v. d. Maale, Peter Mali- paard. Uwe Neubncher, Tony Nu- yens, Jan Saman, Huib Verton, Ri- nus Verton, Rinus de Vlieger. R.K. Basisschool: Marga v. Gees- bergen, Marjolein Hendriksen, Tan- ja Nijssen, Nicole v. d. Sneppen, Al fred Dalebout, Jos Goos, Robbie Praet, Cor v. Rijn, René de Spirt, Paul Jan Verhoeven. J. L. de Jonge school: Marja den Boer, Jenny v. d. Boom, Marleen Dek, Anita Does. Karin Izebout, Ger- da Kloet, Jenny Mulder, Lenie Sei nen, Azen v. d. Boom, Nico Dom- Burg. Joost Haak Gerard Huige Rink de Lange, Eric Legemaate, Leo Sei nen, Hubert Smits, Jan de Vlieger, Hans v. d. Wekken. J. W. v. d. Doel school: Conny Ber revoets, Ragonda d. Boei', Wilma d. Jonge, Susanne Schults. Anja Stout jesdijk, Irma Timmermans, Judit Timmermans, Ria v. Vossen, Ko Bil, Leon Leydekkers, Martin Lodewijk, Leo Oosse, Barend Timmerman. O. L. S. West: Nella Blom, Juliette Emck, Sjaan Hillebrand, Marjan Muste, Wilma v. d. Wiele, Renee Brokke, Renee Hogerheide, Ard v. d. Linden. Kees v. d. Linden, Rini Me- rele, Dion Saman, Nenee Tibout. Diploma B Th. Thijssenchool: Ingrid Begeman Annet Flikweert, Janine Groene- boom, Bea Jongejan, Petra Prónk, Wout v. d. Houten, Bram Kotvis, Peter Guldener, Wim Wenning, Hans v. d. Werf. Beatrixschool: Vera Stërenborg, Peter Tromper, Rinus v. d. Velde, Hans Verboom. R. K. Basisschool: Maja v d. Eijn-. den,Lidia Goense, Fransis Krakeel, Marjolein Sluyter, Ineko v. Veldho ven, Marga2'et v. Velthoven, Karin v. d. Westen, Hans Geleijnse, Mar cel Praet. Frans Pi'aet. Vleeshouder, Bert d, Vos, Marian Duivendijke, Coby Klemans, Rineke d. Oude, Hanneke Weekhout, Johan Geluk, Jan Dirk v. d. Hooge, Puak- jan Knape, Piet d. Ruiter, Peter Smilde, Kees v. Splunder, Jaco Vleeshouder, Bert d. Vos. J. W. v. d. Doel school: Thea Bin, Mai'ianne d. Hartog, Rianne Quant, Anja Saman, Margreet Vogel. Rine ke Wilbrink, Meriam d. Looze, Leo d. Bel, Henk v. Donk, Jan-Pietcr Hoogerwerf, Cor d. Jonge, Marcel Muller. O.L.S. West: Henny d. Boer, He- leen Kashoek, Dineke d. Jager, He- leen Klompe, Marion Meerman, An ja Stoel, Ton Barneveld, Aldert Boer Peter v. Burg, Kees Jan Jonker. Renee Kostei', Henk Struyk, Mai'leen Kashoek. Op dinsdag 12 en donderdag 14 december gaan nog eenzelfde aantal kandidaatj es het proberen, maar dan van de buiten gemeenten. Deze kin deren verdienen een exti-aatje, daar ze buiten de schoolui'en vaak zijn komen oefenen om hun kunnen wat op te voeren Als we dan zien dat op zaterdagen de kinderen van de West hoek-Brouwershaven e.o. hier in „Onderdak"' aanwezig zijn, dan zijn het toch wel doorzcttez-s(sters), die er alles voor overhebben om hun diploma te bemachtigen. 1972: F. Roggeband-C. Monteban 2- 0. C. L. Boot-J. Folmer 1-1, W. C. Boot-J. de Jonge 0-2, A. J. Flik- weei't-J. Huigens 0-2, C. Verton-J. de Wild 2-0, M. de Wild- J. A. Ver ton 0-2, P. J. Flikweert-M. v. d. Wie len 1-1, P. J. Flikweert-J. Huigens 0-2. Stand clubcompetitie per 8-12-72: 1. J. de Jonge 10, 9, 1, 0, 19; 2. Jan Flikweert 9, 7, 1, 1, 15; 3. C. L. Boot 10, 5, 3, 2, 13; 4. M. de Wild 9, 5, 2, 2, 12; 5. J. Huigens 8, 4, 2, 2, 10; 6. C. Verton 6, 4, 1,1, 9; 8. J. A. Verton 8, 4, 1, 3, 9; 7. A. J. Flikweert 7, 3, 3, 1, 9; 9. J. Folmer 9, 2, 5, 2, 9; 10. P. v. Sti'ien 8, 3, 2, 3, 8; 11. M. v. d. Wielen 9 ,3, 2, 4, 8; 12. W. C. Boot 11, 3, 1, 7, 7; 13. F. Roggeband 10, 3, 0, 7, 6; 14. P. J. Flikweert 8, 1, 3, 4, 5; 15. J. de Wild 9, 0, 1, 8, 1; 16. C. Monteban 9, 0, 0, 9, 0. DUIVENSPORT Tentoonstelling P.V. „Gevleugelde Vrienden" De P.V. „Gevleugelde Vi'ienden" zal a.s. zaterdag tot zondag, een hok- tentoonstelling houden in „De Ge kroonde Suikerbiet'". Een dergelijke tentoonstelling is nieuw voor Schou- wen-Duiveland. Ieder lid mag nl. vier duiven inzenden en de duiven worden dan ook per 4-tal beoordeeld. De keuring wordt verricht door de bekende Zierikzeese keurmeester de heer H. Slagboom. ZAALHANDBAL De Zierikzeese heren-selectie heeft een geweldige prestatie geleverd. Het veruit boven aan de ranglijst staan de nog ongeslagen GSC I werd een 10-10 gelijkspel afgedwongen. Het was een prachtige spannende wed strijd. Het publiek reageerde en thousiast en herkend al duidelijk de jonge Zierikzeese formatie. Hoewel de Goese ploeg technisch beter was, wist Delta Sport dit te compenseren door keihard te werken vanaf het beginsignaal tot het einde. Een Zie rikzeese overwinning had zeker tot de mogenlijkheden behoort. De Zie- rikzeeënaren stonden een minuut voor het einde met 10-9 voor. Toch werd er nog op het doel geschoten inplaats van op balbezit te spelen. Nu kwam de bal in bezit van GSC en deze ploeg wist enkele seconden voor het einde de gelijkmaker te scoren. Delta Sport nam de leiding 1-0. GSC werd sterker en liep uit tot 1-4. Menigeen dacht dat Delta Sport overspeeld zou worden. De Zierik- zeecnaren speelden echter verdedi gend bijzonder fel, terwijl keeper Koos van Zwieten een heldenrol in het doel vertolkte. Hij wist de on mogelijkste ballen uit zijn doel te ranselen. Zelfs een strafworp werd door hem gekeei'd. Dit inspireerde zijn medéspelers zodat zij er nog fel ler tegen aan gingen en met succes. De Goesenaren kregen geen kans meer, terwijl Delta Sport langzaam maar zeker inliep. Met de rust ston den zij zelfs voor 5-4. Na de rust bleven de ploegen el kaar tot de stand 7-7 in evenwicht te houden. Toen leek het er op dat Zie rikzeese selectie toch nog het onder spit zou delven. GSC liep uit tot 7-9. Delta Sport ging echter niet bij de pakken neer zitten en vocht keihard terug. Opnieuw slaagden de Delta- Sporters daar in. Het werd 10-9. Zo als reeds gemeld werd het toch nog 10-10. Een bijzonder eervol resultaat, en gezien het spel een juiste uitslag. De Zierikzeese doelpunten werden gemaakt door Hans van Urk 3 x, Jaap Consemulder 3 x, Huib van Da len 2 x, Jan de Kok 1 x en Freddi Schaalje 1 x. Lichtflitsen op de maan HOUSTON, 13-12. - Sinds de Apollo-17 rond de maan draait, zijn drie lichtflitsen waargeno men waar geen verklaring voor is. Schmitt zag de eerste, bij de krater Grimaldi. Hij zag „een speldeprik" licht en vroeg of Houson schokgolven had gere gistreerd. De seismometers lingerden toen echter heftig door de klap van de derde trap en om een kleinere schokgolf uit de curven te voorschijn te halen zou men een langdurig eliminatie-proces met behulp van een computer moeten toe passen. Nadat Schmitt en Cer- nan al op de maan geland wa ren, zag Ronald Evans in de „America" ook twee lichtflit- T sen, één bij de krater Coperni cus en één bij de Mare Oriën tale. Seismometers hebben in die gebieden niets ongewoons opgetekend. De geleerden slui ten mogelijke inslag van kleine meteorieten niet geheel uit, al zou het verschijnsel ook kun nen wijzen op het ontsnappen van gassen uit het inwendige van de maan. Een derde, meer sceptische theorie is, dat het hier gaat om een optische il lusie, veroorzaakt door zware deeltjes kosmische straling die het netvlies van de ruimte vaarder treffen. Alle Apollo- ruimtevaarders hebben gemeld dat zij dergelijke lichtflitsen zien wanneer zij tijdens de vlucht hun ogen sluiten of wanneer het duister is in de cabine. Alleen Mattingly in de Apollo-16 had een flits op het maanoppervlak waargenomen. DEN HAAG. Het bestuur van de Nederlandse Middenstandspartij heeft besloten deel to nemen aan de eerstvolgende tweede-kamerverkie zingen. Bij de verkiezingen van 29 november jl. verloor de NMP zijn enige kamerzetel. Het pad der verschrikking 122. „Neem mijn leven! Neem het. vuile ver rader!" hijgt de Noorman. Hij houdt zich wan kelend staande oan het gordijn. Zweet staat op zijn voorhoofd, maar Tsacha ziet in dc koele, onverschrokken ogen van dc Noorman dat het geen angstzweet is. „Hoe durft gij over honden spreken, gij nietswaardige, on dankbare hond!" gaat Eric met schorre hor tende stem verder. „Gij hebt mijn gastvrij heid met voeten getreden. Minder dan een hond zijt ge.' Een dief een moordenaar ver leende ik onderdak". Koortsig slikt de Noor man. „Uw eigen dienaar stond gc naar het leven, het zwaard „Dit zullen uw laatste woorden zijn. ellen deling", sist hij. Hij heft dreigend het koude lemmet. „Tsacha!" schreeuwt Chu Gandra met over slaande stem. Zij snelt op de Noorman toe en gaat beschermend voor hem staan. Maar haar tussenkomst is niet nodig. Er klinkt een schor, angstwekkend gehuil en een donkere schaduw flitst door de lucht. Tanden blikkeren in het schijnsel van het vuur cn boren zich diep in dc arm van Tsacha, die met een kreet van pijn en ontsteltenis achter over valt. „Wolf!" roept rlc Noorman. „Hier Wolf!" Doch dc hond wil niet luisteren. Grommend heeft hij zich vastgebeten in de bovenarm van de nomade. „Wolf!"' roept dc Noorman nog maals vertoornd cn dan strompelt hij met een laatste krachtsinspanning naar voren cn grijpt dc hond in zijn nekvel. En niemand merkt in het tumult de korte, gedrongen gestalte op, die aan dc andere zijde het vertrek is binnen gekomen. „Bedank, edele Noorman", schreeuwt Tsa cha grijnzend. Met een graai heeft hij het mes naar zich toegehaald. Snel als een kat springt hij op en terwijl hij een schrille lach uitstoot, stort hij zich opnieuw naar voren. „Terug, heer Tsacha!" snauwt een metalen stem. Plotseling slaat Bor Khan in hun mid den en heft de arm op. Geschrokken laat Tsacha het mes zakken en betast de pijnlijke wonde, waar Wolf hem vast had. „Zei ik niet. berg van macht", sist hij- -»Dc hond aller honden was zeer nabij. En zoals hij ons. uw afgezanten wegranscldc uit zijn muffe hol, zoals hij Kohorr cn Tcmsk, mijn trouwe dienaren gewetenloos vermoordde, zo heeft hij nu uw dochter cn mij naar het leven gestaan'. Er krult een afschuwelijke glimlach rond zijn mond. Zijn hand omklemt het mes. Hij doet ccn stap voorwaarts. Maar dc nomade krijgt de kans niet om dc Noorman opnieuw aan te vallen. „Terug. Tsacha cn zwijg!" gromt dc steppen vorst. Hij knikt tegen dc krijgers die rond Eric staan. „Breng hem weg! Zijn dood zal langzaam en pijnlijk zijnMorgen zal hij sterven met dc anderen!" KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND UTRECHT. Modezaken die hun inkopen hebben gebaseerd op de prognose, dat de belangstelling van de Nederlandse vrouw voor de japon weer zou toenemen, dreigen met grote voorradlen jurken te blijven zitten. MAASTRICHT. De officier van justitie bij de rechtbank te Maas tricht heeft vier en een half jaar ge vangenisstraf geëist tegen de 36-ja- rige chauffeur G. H. uit Brunssum, die terecht stond omdat hij zich in bendeverband schuldig zou hebben gemaakt aan een groot aantal dief stallen. LEIDSCHENDAM. Minister Stuyt van volksgezondheid en milieuhy giëne heeft het voornemen binnen kort over te gaan tot de instelling van een centrale adviesraad voor de milieuhygiëne. GRONINGEN. In verband met de overval op de Nederlandse Midden- standsbank te Groningen zijn op nieuw twee Antillianen aangehou den, het zijn de 26-jarige E. O. K. en de eveneens 26-jarige R. G. H„ bei den geboren in Paramaribo. DEN HAAG. In het licht van het te verwachten akkoord tussen Noord- en Zuid-Vietnam heeft de regering onlangs wederom voorbe reidingen getroffen om op korte ter mijn te kunnen overgaan tot uitvoe ring van de in 1970 aanvaarde motie- Mommersteeg inzake herstel en op bouw van Indo-China en het zenden van een missie naar Noord-Vietnam. DEN HAAG, Ruim 50 procent van de Nederlandse consumenten ver wacht dat de algemene economische situatie de komende twaalf maanden slechter zal worden. Dit is naar vo ren gekomen bij een onderzoek dat het Centraal Bureau voor de Statis tieken oktober heeft verricht. Den Haag, 13-12. In dit stadium van de informatie kunnen geen me dedelingen worden gedaan over de kansen op een gesprek tussen de fractievoorzitters Den Uyl (PvdA) cn Andriessen (KVP). Dit is woensdag avond officieel meegedeeld. SITTARD. De solidariteitsgroep Limburg houdt zatei'dag 16 december om 10.30 uur een bijeenkomst in de kerk van Stadbroek te Sittard. De bijeenkomst is bedoeld als een beto ging voor het voortzetten van het pastoraal beleid zoals dit werd ge voerd vóór de benoeming van bis schop Gijsen. Vrijdag 15 december, 20.20 uur Zevensprong. Met als gast O. A. Manuela. Wat hiedt de BEELDBUIS? VRIJDAG 15 DECEMBER NED. 1: De TROS maakt vanavond weer een Zevensprong. Na het jour naal lopen Jan Theys en Willy Dob- be het scherm binnen om het derde van de zeven spelprogramma's te presenteren, waarmee een aantal deelnemers een gratis vakantiereis kunnen winnen. Na Zevensprong, buiten het sluitstuk van de avond om, De NOS-rubriek Uit de kunst, op het eerste net nog een aflevering uit de misdaadserie FBI te verwachten. Er is een jüioelendiefstal gepleegd en de mannen van de FBI zien een van de daders nog nel ontsnappen. De man werkt voor een misdadig groot handelaar i7i juwelen, met xoiens dochter hij een verhouding heeft. Het uur tussen zeven en acht vult de TROS met een aflevering van Cali- mero, Flipper en Zorro waarin de, als het nodig is, zich als verklede ge mokerde zonderling Don Diego, een juwelen smokkel tracht te voorko men. NED. II: Tot twaalf uur funklio- neert vanavond het tweede net. Dal houdt verband met de aklie Kom over de brug, die vanavond haar hoogtepunt bereikt. In een recht streekse uitzending wordt tv.ssen half elf en twaalf uur verslag gedaan over het resultaat van de actie en de bestemming ervan. Voorts zijn er o.a. gesprekken met vertegenwoordigers van de derde wereld. Wat het nor male programma betreft. Hoewel het vandaag pas 15 december is acht de AVRO het tijdstip nu al gunstig voor Mieke's Kerstfeest. Dit is een pro gramma in een romantische en win terse omgeving, waarin Mieke Tel- kamp het Kerstfeest bezingt. Onder steunt. door het orkest van Wim Goedbloed vertolkt zij o.a. liederen Ere zij God, Stille nacht, Heilige nacht, Het licht in de stal en De we reld van morgen. Tussen negen en half elf presenteert Willem Duys zijn Voor de vuist weg en in de voor avond wordt dan nog het voorlaatste deel van De laatste der Mohikanen uitgezonden. Zullen de dochters van kolonel Munro bevrijd worden? VRIJDAG 15 DECEMBER NED. I: 10.45 uur Schooltelevisie; 18.45 uur Ti-ta-tovenaar; 18.55 uur Nieuws; 19.05 uur Calimero; 19.10 uur Flipper; 19.30 uur Zorro; 20.00 uur Journaal; 20.20 uur. Zeven sprong; 21.50 uur F.B.I.; 22.40 uur Uit de kunst; 23.10 uur Nieuws. NED. II: 18.45 uur Ti-la-lovenaar; 18.55 uur Nieuws; 19.05 uur De laat ste der Mohikanen20.00 uur Jour naal; 20.20 uur Mieke's Kerstfeest; 20.50 uur Kom over de brug; 20.55 uur Voor de vuist weg; 22.30 uur On- dek je plekje; 22.35 uur Nieuws; 22.40 uur Kom over de brug. DEN HAAG. Minister mr. W. J. Geertsema van binnenlandse zaken, heeft dc centrale commissie voor georganiseerd overleg in ambtena renzaken voorgesteld de salarissen van het overheidspersoneel, bjj wyze van tweede voorschot, met drie pro cent te verhogen per 1 januari a.s. Dit deelt men ons van de kant van het ministerie mee. Advertentie Derde klasse 13 december 1972 Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van De prijs van 10.000, De prijs van 25.000, 25,— zijn gevallen op nummers eindigende op 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 100,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 200,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 400,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 1.000,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 2.000,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 5.000,- is gevallen op het nummer: 5.000,- is gevallen op het nummer: 5.000,— is gevallen op het nummer: 5.000,— is gevallen op het nummer: 5.000,— is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer: De prijs van 50.000,— is gevallen op het nummer: De prijs van 100.000,— is gevallen op het nummer: Een extra prijs van 250.000,- is gevallen in sorie G op nummer: en een troostprijs van 4.000- op nummer van elk van de andere series. Een extra prijs van 500.000.— is gevallen in serie R op nummer en een troostprijs van 5.000,— op nummer van elk van de andere series. 0 40*) 61 73 41 49 918 565 310*) 4102 028634 005392 066961*) 057127 026940*) 093592 065989 038349*) 033574 064717 064717 000510*) 000510*) ATTENTIE: Op de met een gemerkte nummers Is tevens een van de lagere prijzen gevallen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 5