tl E*10 voorde slanke lijn AGENDA Burgemeester H. P. Everwijn 40 jaar in gemeentelijke dienst STREEKNIEUWS Margarine duurder SPECIAAL-SINAS tijdelijk vanl06 voor LAATSTE NIEUWS Het inflatiegevaar ter sprake op landbouwvergaderiiig D.E.S. VERBANDEN Gemeenteraad Westerschouwén Het jubileum van burgemeester Everwijn,.werd heel sterk opgehangen aan de grootste gebeurtenis tijdens diens ambtsperiode te Westerschouxven: de opening van het nieuwe raadhuis. De foto herinnert aan die gebeurtenis. De jubilerende burgemeester hier samen met Zeeland's commissaris. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). YVESTERSCHOUWEN, 11-12. Als een man als burgemeester H. P. Evervvgn van Westerschouwen 40 jaar meedraait in de gemeentelijke zaken, mag dat niet onopgemerkt voorbijgaan. Om bepaalde reden kon men er per 1 septem ber geen aandacht aan schenken, maar ditmaal wilde de raad er alsnog aandacht aan besteden. Aan het begin van de openbare raadsvergadering maandagavond, opende wethouder M. J. Steur de vergadering en riep een hartelijk welkom toe aan burgemeester en mevrouw Everwtfn en aan vrtfwel alle mensen werkzaam in dienst van de gemeente. Het verheugde spreker dat juist in Westex-schouwen, de jubilaris dit feit mocht herdenken. Als volontair in de crisisjaren be gonnen in zijn geboorteplaats Brou wershaven werd de heer H. P. Ever wijn in 1937 benoemd tot onbezoldigd ambtenaar in de gemeente Duiven- dijke. Het was een promotie, maar zonder financiële gevolgen. In 1938 werd het pas iets verdienen toen de jubilaris vertrok naar Zuidzande. „Het lage salaris heeft u niet af geschrikt, om u toch in te zetten in die gemeente, wat bekroond werd met uw benoeming tot burgemees ter-secretaris van die gemeente in 1955. Belangrijk voor u maar zeer ze ker voor de gemeente Westerschou wen was uw komst naar Haamstede in 1964. Na een korte inwerkperiode werd u al dadelijk gekonfronteerd met vele problemen. Ze werden voortvarend aangepakt. Reeds in dat jaar begon uw werk voor het grote rioleringsplan, dat nu toe is aan uitvoering. De werkruimte voor de gemeentelijke diensten is op bijzonder goede wijze opgelost door aankoop en verbouwing van dit voormalige hotel. Scholenbouw vond plaats. Een groot gedeelte van de gemeente is bestemmingsplan matig ingedeeld en vele voorbereidingen zijn voor andere delen getroffen", al dus de heer Steur. De wethouder sprak er zijn bijzon dere waardering over uit dat derge lijke besluiten er nooit door geduwd zijn, maar zolang werden bestu deerd tot alle raadsleden er hun fiat aan konden geven. Buiten het gemeentelijk werk, wilde spreker ook dank brengen voor het vele werk dat deels ambts halve, maar ook op ander gebied verricht is, als het voorzitterschap van de Stichting Renesse, van het Dorpshuis Renesse, van het rusthuis Duinoord, het Groene Kruis-werk, de Streek V.V.V., enz. „Al deze zaken zijn een mooie be kroning van uw 40 jaren werken in dienst van de gemeenschap, waarbij u veel steun ondervonden hebt van uw vrouw". Namens de raad wilde spreker ook haar danken voor de wijze waarop zij meeleeft en werkt in de gemeente. Namens de raad werd een foto album aangeboden, gevuld met een kleurenfotoreportage van de opening van het gemeentehuis. Door me vrouw Friederichs-Landegent wer den aan mevrouw Everwijn bloemen aangeboden. Alle fraktievoorzitters voerden daarna het woord, waarbij ze na- Prins Bernhard opent coinpiiteroentrnni AMSTELVEEN, 11-12. - Met een druk op de knop heeft prins Bern- hard maandagmorgen het Amrocom- putercentrum Amstelveen officieel geopend. Onmiddellijk daarop liep een „dagafschrift" uit een van de printers, waarop een schenking ver meld stond voor de Nederlandse in validen sportbond. Het geld zal in principe worden gebruikt voor de uitzending van Nederlandse afge vaardigden naar de Olympische Spe len voor gehandicapten, die in 1976 in Montreal zullen worden gehouden, aldus de voorzitter van de N.I.S., mr. A. F. van Velsen. Bemanning van klein schip gered VLISSINGEN, 12-12. Het Neder- landse schip Goeree 8 heeft dinsdag de vijf opvarenden gered van een klein schip uit Somalië, de ongeveer 500 ton metende „Southcliff", dat op veertien mijl ten westen van het lichteiland Goeree in moeilijkheden was komen te verkeren. Men was be zig een reddingbootje overboord te zetten. De kapitein van het schip werd door middel van een lijn van boord gehaald. mens hun fraktie de wens uitspraken dat de voorzitter nog vele zaken zou kunnen voltooien in de gemeente waarvoor hij nog plannen heeft. Stem gemeentepersoneel De secretaris J. de Jonge sprak na mens het gemeentepersoneel. „Bij. uw intrede hebt u een beroep op ons ge daan, u hebt het ons zelf mogelijk gemaakt dat beroep waar té maken". Ook mevrouw werd dank gebracht voor haar belangstelling in lief en leed in de gezinnen van de mede- werkers(sters). Namens het personeel werd een scheerapparaat aangeboden en enkele boekwerken. De burgemeester had wel voor voeld dat er iets in de lucht zat, maar toch was dit blijk van belang stelling met het 40-jarig jubileum een fijne verrassing voor hem. Dat hij destijds gekozen had voor de gemeente-administratie is voor hem geen teleurstelling geworden. Het volontair zijn duurde in die tijd wel wat erg lang, maar het was toen eenmaal een slechte tijd. „Je mocht al blij zijn als je geen lesgeld moest betalen aan de gemeentesecretaris in de gemeente waar je aangesteld werd. Drie uur les nemen in Rotter dam op zaterdag betekende half zes in de tram en tien uur 's avonds te rug, in Brouwershaven." Van de lof wilde spveker een hele boel terug spelen zowel naar de wet houders en raadsleden als naar allen die in dienst zijn van de gemeente Westerschouwen. „We hebben het zeer nadrukkelijk samen mogen doen'\ Hij was blij dat ook zijn vrouw in deze huldiging betrokken was, al waren ze er beiden van over tuigd dat ze soms nog wel tekort geschoten waren in het contacten leggen met het personeel en hun huisgenoten. Met het fotoalbum van het nieuwe gemeentehuis was spreker bijzonder ingenomen. De totstandkoming zag hij als één der hoogtepunten tijdens zijn verblijf in Westerschouwen en hij hoopte dat hierin nog vele goede besluiten genomen zullen worden. „Ook de woorden der andere spre kers en de geschenken onderstrepen de warme sympathie die we voor el kaar hebben", aldus de burgemees ter. Wethouder Steur deelde mee dat de bevolking tijdens de jaarlijkse nieuwjaarsreceptie uitgenodigd wordt alsnog het echtpaar Everwijn geluk te wensen met hun jubileum. Vervolgens werd de raadsverga dering geschorst zodat de aanwezi gen gelegenheid kregen de jubilaris en zijn vrouw de hand te drukken. Onderwijl werd een kopje koffie aangeboden. Tot besluit van dit agendapunt werd door de heer J. v. d. Berge een groepsfoto gemaakt van de voltallige raad met het echt paar Everwijn. Na heropening zette de raad zich aan het afwerken van de agenda, waarop we in het volgend nummer terugkomen. NIEUWERKERK Gereformeerde en Ned. Herv. jeugd kwam bijeen Zondag jl. werd er in Rehoboth een discussie-avond gehouden onder leiding van de Ned. Herv. predikant, H. v. d. Heuvel. De avond werd ge opend met een welkomstwoord van ds. v. d. Heuvel. Eerst werden er dia's gedraaid van de schilder Willie Fries (titel was: Christus is geboren). Het waren prachtige schilderijen; van de aankondiging van de geboorte van Christus tot aan de doop van Chris tus door Johannes. Hierna werd er genoten van een (twee) heerlijke kop koffie. Ds. v. d. Heuvel deelde hier na papieren uit waarop enige discus sie-vragen waren geplaatst. De vra gen hadden voornamelijk betrekking op het kerstfeest, jeugddiensten, be noeming jongerencommissie en over de interkerkelijke actie Kom over de brug. Er werd over de manier van Kerst vieren veel gediscussieerd. Ook over de inbreng van de jeugd in de jeugd-diensten werd menig woordje gewisseld. De actie Kom over de brug werd ook hier niet vergeten. Zoals in vele plaatsen zal ook in Nieuwer- kerk de actie gevoerd worden. Het gaat om vijftig miljoen gulden die voor 744 projekten van de kerken in de Derde Wereld gevraagd wordt. Het ligt in de bedoeling dat de jeugd soos „The Fish" een disco-avond or ganiseert, waarvan de opbrengst be stemd is voor de actie Kom over de brug. Ook wil men nog een oliebol len-actie houden (ook voor K.o.d.b.). Er .werd op deze zeer gezellige avond ook een nieuwe jeugd-commissie be noemd, van vier jonge mensen. Het zijn Ada Papeveldt, Wim van der Male, Jaap Torensma en Kees van Putten. De andere commissie (Gerrie ter Riet, Ada Papeveldt. Ella Talen, Kees Steketee, Inge Folmer en Dick v. d. Wielen) werd bedankt voor het vele werk dat 7-ij gedaan hebben voor de kerk (jeugddiensten). Om een uur of elf beëindigde ds. v. d. Heuvel de avond met gebed, waarna een ieder (tevreden) huiswaarts keerde. OOSTERLAND De bejaardensociëteit Men. verzoekt ons te willen mede delen, dat donderdag a.s. de bejaar densociëteit bijeenkomt in de Con ferentiekamer en dus niet in het ver enigingsgebouw. waarin thans inter ne werkzaamheden worden verricht. Geen filmvoorstelling Rode Kruis In verband met interne werkzaam heden in het hervormd verenigings gebouw, gaat de tegen heden (dins dag) door het Rode Kruis uitgeschre ven filmvoorstelling niet door. BRUINISSE Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Bruinisse zal in openbare vergadering bijeenko men op donderdag 14 december. Hoe wel de agenda slechts negen punten bevat zal deze vergadering toch wel de nodige tijd vergen omdat men er in geslaagd is, de begroting 1973 al gemene dienst, kapitaaldienst en wo ningbedrijf nog voor het eigenlijke jaar 1973 te behandelen, terwijl de slotwijziging begroting algemene dienst 1971 ook een pil is, die de no dige aandacht vraagt. In deze slot wijziging wordt het saldo onvoorzie ne uitgaven van f 9i97,60 terugge bracht tot f 166,05, een verlaging dus van f 9031,55. Tekort op deze begro ting f 46.000. Voorgesteld wordt aan de Internationale Handelsonderne ming MUGOMA N.V. te Naaldwijk een kavel grond te verkopen voor het bouwen van acht premiewonin gen voor 56.000. Deze kavel is gele gen in de Meekrapstraat, dus het nieuwe plan West III. Een ander punt van de agenda gaat over de vaste geldleningen. Ruiten vernield Te Bruinisse is in de 26 in aan bouw zijnde huizen een aantal ruiten vernield. De schade bedraagt enkele honderden guldens. De politie stelt naar deze vorm van vandalisme een onderzoek in. Keritzangdienst Zaterdagavond 16 december zal het koor „Zingt met aandacht" even tueel aangevuld met andere koren onder leiding van de heer Groenleer te Zierikzee, weer een uitvoering ge ven in de hervormde kerk te Brui nisse, die gratis toegankelijk en als kerstzangdienst wordt aangekondigd. Bijeenkomst bejaardensociëteit Natuurlijk hield ook de bejaarden sociëteit te Bruinisse - zij het laat - de Sinterklaasmiddag. De leiding van de vergadering was in handen van mevrouw P. IJzelenberg-Olree. Gebroken werd met de traditie van het Sintorklazenbezoek, maar er was wel een „Pakjespiet", die aan iedere aanwezige een pakje uitreikte. De thee en koffie waren rijkelijk gegar neerd met koek en banket. Een ze vental leden van de Geref. vrouwen vereniging voerde een toneelstukje op. „Jantje zag eens pruimen han gen". Een welverdiend applaus en een passend cadeautje vertolkte de dank voor dit gewaardeerd program manummer. De Sinterklaasliedjes werden lustig gezongen; één liedje was door mevr. IJzelenberg zelf ge maakt. Mevrouw Roggeband en me vrouw De Haan lazen nog een aardig stukje proza en de gezellige middag was om eer men er erg in had. Ook de C.J.V. heeft in Bru een ge zellig feest gevierd, waarbij de pak jes een bijzondere rol vervulden. Tentoonstelling „De Bruse Trekker" De duivenhoudersvereniging „De Bruse Trekker", hield weer haar jaaiüjkse tentoonstelling in café „Het Centrumte Bruinisse (8 en 9 december). Dat deze thans een kwart eeuw oude vereniging over uitste kend materiaal beschikt bleek uit deze tentoonstelling over duidelijk, want keurmeester H. Slagboom uit Zierikzee keurde en classificeerde niet alleen 165 duiven in de gewone klassen, maar er was dit jaar bo vendien een z.g. Zichtkeuring van 36 dieren, die vooral de belangstel ling trokken. De uitslag van de keuring was als volgt: Klasse I Oude Doffers: 1. A. S. de Koning; 2. en 3. L. C. Hage, Drei- schor; 4. en 5. A, J. IJzelenberg; 6. gebrs. De Jonge. Klasse II Oude duiven: 1. Bart de Ruiter; 2. L. C. Hage; 3. A. S. de Koning; 4. Joh. M. Jumelet. Klasse III Jarige Doffers: 1. en 3. A. S. de Koning; 2. L. C. Hage; 4. Ph. Steketee; 5. en 6. L. de Jonge; 7. Leo IJzelenberg; z.e.v. A. J. IJzelenberg. Klasse IV Jarige Duiven: 1. W. J. Wiltenburg, Dreischor; 2. Wim van Kooten; 3. A. S. de Koning; 4. L. Ha ge. Klasse V Jonge Doffers: 1. en 8. L. Hage; 2. Ph. Steketee; 3., 4., 6. en 7. J. M. Jumelet; 5. A. J. IJzelenberg; 9. J. de Jonge; 10. A. S. de Koning; 11Joh. V. Steketee. Klasse VI Jonge Duiven: 1., 4., 8. 11. en. z.e.v. L. C. Hage; 2. Ph. Ste ketee; 3. A. J. IJzelenberg; 5. J. W. Steketee; 6. J.' M. Jumelet; 7. gebrs. Bal; 9. Wim van Kooten; 10. J. Wil tenburg. Zichtkeuring: 1. A. S. de Koning; 2. L. C. Hage; 3. A. J. IJzelenberg; 4. Bart de Ruiter; 5. Ph .Steketee; 6. J. J. de Jonge. De Bruse middenstand liet zich opk dit keer weer niet onbetuigd. Door het beschikbaar stellen van ar tikelen, die als prijzen het bezoek aan de tentoonstelling aantrekkelijk maken werkte zij ook dit jaar mee om de tentoonstelling ook financieel te doen slagen. Geref. Bijbel Stichting In het kerkgebouw van de Gere formeerde Gemeente in Nederland te Bruinisse hoopt op donderdag avond 14 december a.s. voor de Ger. Bijbel Stichting tot Handhaving van de Statenvertaling te spreken ds. De Jong te Ouddorp. DEN HAAG, 9-12. Met ingang van maandag 11 december mogen de con sumentenprijzen van margarine met een cent per 250 gram worden ver hoogd. De prijsverhoging geschiedt in overleg met het ministerie van economische zaken en beantwoordt aan de voorwaarden van prijscalcu- latiebeschikking 1972. De bond van Nederlandse marga rinefabrikanten heeft dit zaterdag meegedeeld. NEW YORK. „Time Incorporated" in New York heeft bekendgemaakt dat het weekblad „Life" ophoudt te verschijnen. Daklozen door hrand in Utrecht UTUECHT, 11-12. Doordat maan- dagavond hun woonhuis aan de Kapelstraat 40 in Utrecht geheel uitbrandde, is het uit man, vrouw en negen kinderen bestaande gezin Ilaadella dakloos geworden. Toen de brand om 18.45 uur uit brak, waren de heer en mevrouw Haadella, zes kinderen en een klein kind in het huis. Mevrouw Haadella werd aan haar buik gewond toen zij het huis via een raam ontvluchtte. De overige gezinsleden konden zich ongedeerd in veiligheid brengen. De brand, die de brandweer in een kwartier meester was, is waarschijn lijk ontstaan, omdat een lekkende jerrycan met benzine vlam vatte. Men zal proberen het gezin bij fami lie onder te brengen. De heer en me vrouw Haadella hebben in totaal 15 kinderen, van wie er negen bij hun thuis woonden. Het gezin is tegen brand verzekerd. CAIRO. Het Egyptische parlement heeft in een zeldzame uitbarsting van kritiek een aanval gedaan op een belangrijke politieke verklaring van premier Sidky's regering. m Van Tliieu wil geen communisten SAIGON, 12-12. In een rede tot een verenigde vergadering van beide huizen van het Zuidvietnamese par lement heeft president Nguyen van Thieu van Zuid-Vietnam dinsdag verklaard dat alle Noordvietnamese troepen Zuid-Vietnam moeten heb ben verlaten vooraleer een duurzame vrede tot stand kan komen Hij herhaalde dat de zoogeheten nationale raad van eendracht en verzoening die in het akkoord tussen Washington en Hanoi is voorzien, niets anders in dan een coalitierege ring. Thieu heeft standvastig geweigerd zulk een coalitie met de communis ten aan te gaan. De zeventien miljoen Zuidvietna- mezen willen de communisten niet, zei hij. „Zij willen een volksraad pleging onder internationaal toezicht Ik doe een beroep op de bondgeno ten van Zuid-Vietnam onze gerecht vaardigde eisen te accepteren". OOSTERLAND, 11-12. Vrijdag avond vond in café „De Pleister plaats" de algemene ledenvergade ring plaats van de landbouwvererii- ging „D.E.S.", onder voorzitterschap van de heer H. J. van de Zande. De opkomst niet bijzonder groot, waar over de voorzitter zjjn teleurstelling uitsprak. Hjj heette de aanwezigen welkom, inzonderheid de spreker ir. D. Lutcjjn, secretaris van de Z.L.M. uit Goes. In zijn openingswoord wierp de voorzitter een blik terug op het af gelopen jaar, dat bevredigend was voor de agrariërs, in vergelijking met de beide vorige jaren voor wat betreft de prijzen van de zg. „vrije produkten" zoals aardappelen, uien gladiolen enz. veel voorkomend in deze streek. Met het. oog op de nog steeds doorgaande inflatie is ëcn goed bedrijfsresultaat dubbel wel kom, als compensatie hiervoor. De voorzitter wees in dit verband op het verkeerde van het „de markt achterop zaaien' wat veel voorkomt na goede prijzen voor verschillende produkten. Want het komt vaak voor dat dan het volgend jaar weer over- produktie komt met lage prijzen. De ervaringen in het verleden hebben dit geleerd. „Houdt uw normaal bouwplan aan" zo was de raad van de voorzitter. Over inflatie gespro ken, deze is voor niemand voordelig, doch vooral de landbouw ondervindt hier in de eerste plaats de nadelige gevolgen van. Voor vele niet agrari sche bedrijven kunnen veelal kosten stijgingen worden doorberekend, men denke maar aan de landbouw werktuigenleverantie, tractoren, au to's etc. Voor de boer schijnt dit niet mogelijk, deze moet de kostenstijging maar zien op te vangen met de be- drijfsvoering Wanneer de inflatie niét kan wor den ingedamd, cn dit zit er nog niet in, volgens de voorzitter omdat voor van 7,5 °/n wordt verwacht, is dit voor 1973 b.v. reeds een kostenstijging de landbouw funest. Gezien bet feit dat straks bjj de prijsvaststelling in Brussel niet verwacht kan worden dat genoemde stijging van kosten zal worden doorberekend, om nog maar niet te praten over een grote ach terstand. Vooral niet na uitbreiding van het EEG-blok met Engeland cn Denemarken. Algemeen is bekend dat de prijzen van de landbouwprodukten in ge noemde landen lager liggen dan bij de oude EEG-partners. Prijsoptrek- king in de twee genoemde landen tot ons peil, plus nog 7,5 */o inflatiever hoging kan niet worden verwezen lijkt. Om deze reden waren de ver wachtingen voor een redelijke prijs verhoging van de gegarandeerde produkten, waarover straks in Brus sel zal worden beslist, bij de voor zitter niet. hoog gespannen. Dit mag er echter niet toe leiden dat de voormannen van de organisatie maar geduldig gaan afwachten wat er ko men gaat. Het is hun taak Brussel te overtuigen van de rechtvaardige eisen dat kostenstijgingen door de inflatie in de nieuwe prijzen van de gegarandeerde produkten moeten worden ingecalculeerd. Gebeurt dit niet dan houdt dit in dat de genoem de prijzen naar beneden gaan, in paats van naar boven. Wat betreft de milieuverontreiniging welk on derwerp de voorzitter tenslotte nog aansneed, velen zien hier de ernst niet van in Dit zal voor de boer geld gaan kosten want „de vervuiler betaalt, dus u'aldus spreker. Van zelfsprekend zijn ook de gemeenten en het waterschap hierbij betrokken Dus naast agrarische bedrijven, ge meenten, de industrie, de recreatie enz. Ook zij zullen straks vertegen woordigd moeten zijn in bestuur en algemene vergaderingen van het waterschap. Spreker deed tenslotte een beroep op allen de vergaderin gen wat meer te bezoeken in eigen belang, dat niet onderschat mag worden. Hierna hield ir. Luteijn een praatje over het onderwerp „actuele land bouwzaken". Dinsdag 12 december Zierikzee Stadhuis. Vergadering gemeenteraad. 8 uur. R.K.-centrum. U.V.V.-afdeling. Half acht. „De Drie Schapen", 20.00 uur: Nuts- avond. Woensdag 13 december Zierikzee Huis van Nassau. Algemene leden vergadering C.M.M.C., 8 uur. Herv. Verenigingsgebouw, filmvoor stellingen Rode Kruis (16.00 en 20.00 uur). Zaal Ger. Kerjc. Kerstavond Ger. Vrouwenvereniging. 8 uur. Oosterland Kerkgebouw Ger. Gemeente, 19.30 uur, tijdrede ds. C. Smits voor S.G.P. Kiesvereniging. Donderdag 14 december Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, toneelvoor stelling „U spreekt met uw moorde naar" (Z.V.U.). Huis van Nassau, 19.30 uur, ver. voor Bedrijfsvoorl. Sch.-D., (De in flatie en de gevolgen voor de land bouw.). Nieuwerkerk Dorpshuis, filmvoorstellingen Rode Kruis (16.00 en 20.00 uur). Raadhuis, 19.30 uur, vergadering ge meenteraad. Kerkgebouw Ger. Gem. in Ned., 19.30 uur, Ger. Bijbel Stichting lot Hand having van de Statenvertaling. Vrijdag 15 december Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, filmvoorstel ling. Openb. basisschool „Prinses Irene", ouderavond. Burgh Hotel „Het Wapen van Burgh", 19.30 uur, uitvoering muziekvereniging „Witte van Haemstede". Haamstede Hotel Bom, (Zaal Tavenu), 19.30 uur, alg. ledenvergadering „De Koppe ling". Brouwershaven Hotel Jacob Cats, filmvoorstellingen Rode Kruis (16.00 en 20.00 uur). Zaterdag 16 december Zierikzee Bezichtiging interieur St. Lievens- monstertoren. 11.00-16.00 uur. Oliebollenactie pastoriefonds „Klein Ma ja", (bakkerij Hoge Molenstraat, tegenover Baden Powellweg, vanaf 9.30 uur). Bruinisse Ned. Herv. kerk, 20.00 uur, Kerst zangdienst Verenigde koren Schou- wen-Duiveland. Het was een onmogelijke opgave, maar het moest blijkbaar: ik moest een gedichtje schrijven over medicij nen in een apotheek. De apotheek stond vol mensen en het was een eindeloos gepruts met woorden, die maar niet wilden rijmen. Een af schuwelijke situatie, temeer daar het rijmsel klaar moest zijn op een bepaald tijdstip ook. Na zo'n medici nale rijmnacht zit je wel mooi met hoofdpijn op kantoor. Meestal ziet men de verbanden tussen de elementen in een droom niet zo, maar ditmaal was het dui delijk, Sint is alweer lang en mooi weg, maar rijmelarijen zijn nog niet helemaal in de diepste lagen van het onderbewustzijn weggezakt. Zo komt de noodzaak van het rijmen in het (droom)beeld. Gistermorgen lag er een enveloppe thuis, met de zo typisch voor decem ber geschikte mededeling dut het premiebedrag voor de ziekenhuisver- zekcring, zoal niet verdubbeld, dan toch heel fleurig is opgetrokken. Een kleine berekening heeft me geleerd, dat die premies, tien jaar bijeenge legd en alleen bedoeld om niet roem loos ten onder te gaan, als men ooit in het ziekenhuis terecht komt, vol doende zouden zijn om een interes- sante tuereldrcis met alles er op en er aan te maken. Zei ik thuis nog: konden van deze astronomische bedragen dan maar de dokter of de apotheker betaald wor den. Maar - gelijk bekend - dat kan niet, want dan is de premie nog veel hoger, zodat per tien jaar een heel gezin een wereldreis zou kunnen ma ken. Zo zijn de medicijnen in het droombeeld gekomen. De narrigheid in de droom hangt natuurlijk samen met het onbehagen over deze financieel-medicinalc peri kelen en ik loop er vandaag dan ook een beetje vcrivard en bozig btf, want soms heeft een mens het ge voel (het zou een andere droom kun nen zyti), dal duizend handen naar hem worden uitgestoken, die bezig zijn de laatste verdiende cent er uit te draaien. Vit die volstrekt onrede lijke gemoedsgesteldheid, vloeit ove rigens het verlangen voort om bv. die duizenden guldens vrijwiltig aan de kindertjes in Haïti Ie geven. Het is duidelijk dal de zaak nu te ingewik keld gaat wordenallerlei faktoren als charitasbeoefening, vrije wilsbe schikking en dat soort dingen spelen een rol. Ik ben er althans vandaag niet uitgekomen en probeer maar toe te groeien (een materialistisch po gen) naar de oudejaarsavondoliebol. Maar zover is het nog niet! SCHIEREILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 2