SPORTCENTRUM KREEG IN BRONZEN GEVELLETTERS AANGEBODEN EICEN „VISITEKAARTJE": „ONDERDAK" STREEKNIEUWS Uitslag winkelweeldoterij te Renesse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 11 december 1972 Nr. 21199 Advertentie NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom by uw Nutsspaarbank voor GIRO met dagafschriften en betaalcheques SCHARENDIJKE: tegenover Geref. kerk, woens dags van 12.30-13.30 uur. RENESSE Kerst in „De Ark" Evenals vorig jaar organiseren de Bond voor Plattelandsvrouwen e.o., de hervormde vrouwenvereniging van Renesse en de bejaardensociëteit van Renesse een gezamenlijke kerst viering in „De Ark" te Renesse. De kerstviering, die donderdagavond 21 december zal plaats hebben, is niet alleen voor leden van de drie orga niserende verenigingen, maar voor iedereen toegankelijk. En het lijkt er zelfs op dat deze kerstviering zal uitgroeien tot een kerstviering van het hele dorp. Aan deze avond wordt medewerking verleend door de ko ren van Renesse, Zierikzee en Brui- nisse, allen onder leiding van de heer C. Groenleer. Enkele dames zullen schriftlezingen verzorgen, er zal ge declameerd worden en enkele kin deren zullen wat zingen en blokflui ten. Het muziekkorps van Renesse „Luctor et Emergo" zal de samen zang begeleiden. Bij bereiken financiële mijlpaal spaargelden Coöp. Raiffeisenbank van de sporthal cn het zwembad, dat F.crstp ïiriis in Zeeuwse Iinnfdstad nu zeer terecht en met trots het 1HIJ8 1,1 reeuwse llOOIUhlJU eigen „gezicht" en de zo geheel eigen naam laat zien aan allen die de sport rjr* *i 1 t/" r\ beoefenen, maar ook aan degenen /leriKZeCS harmOIlie „lVUllSt dl Ed* die er graag naar kyken. Het vinden van de weg naar „Onderdak" lykt nu hetemaa. niet moei.ijk meer te ^.,1^ reSUltaat te MlddelbuTg Voorriftcr de heer J. o. d. Zoude (links) biedt één ran dc spaarders die b\j- drocq aan de afronding van het bedrag van f 20 miljoen, ren gratis „inleg" aan(Foto's: Zierikzccsehe Nieuwsbode). t ZIERIKZEE, 9-12. Op de zijgevel van het voor Scliou- wen-Duiveland nog steeds zo nieuwe en unieke sport centrum te Zierikzee, staat in letters duidelijk uitge drukt dat de sporthal-zwembadcoipbinatie nu werke lijk „Onderdak" is. Het sportcentrum, in enkele maanden een begrip geworden bij jong en oud van „de Westhoek tot Bru", kreeg namelijk zaterdagmorgen een in fraaie bronzen letters gegoten „visitekaartje" gepresenteerd, zodat, het gebouw voortaan niet meer „naamloos" aan het Groeneweegje staat, maar al van ver zich duidelijk presenteert. Deze naamgeving kreeg vorm in een onthulling van de letters, en dat ge beurde in een wel heel bijzonder kader: namelyk tijdens een bijeenkomst uitgaande van de Coöperatieve Raiffeisenbank „Zierikzee en Omgeving", ge houden in het restaurant van „Onderdak". Het leek een wel wat on-alle- daagse omgeving - met uitzicht op in het zwembad spartelende zwemlustigen - voor een „vergadering" van een plaatselijke bankinstelling, maar uit de woorden van de voorzitter van het bestuur van de bank, de heer J. v. d. Zande bleek duidelijk de bedoeling van dit gebeuren. Voorafgaande aan de onthulling van de gevelletters zette de voorzit ter namelyk het doei van dit zater- dagmorgensamenzijn in gecombi neerde „sport- en financiële sfeer" uiteen: het bereiken van een mijl paal van de spaarbankafdeling van de bank - „grondstof van het be drijf" - en wel het bedrag van twin tig miljoen gulden. Dit verklaarde de aanwezigheid van drie spaarders uit de kring van ruim 5.000 andere spaarders van de Raiffeisenbank: zij hadden namelijk direct meegewerkt aan het bereiken van dit bedrag. Twintig miljoen Dc heer Van der Zande deelde mee dat op vrijdag 3 november door een storting op het boekje van de heer Geleijnse te Zonnemaire de 20 mil joen werd „volgema^kt", terwijl dit bedrag bijna was benaderd door de heer Piet Kik uit Nieuwerkerk. De zeer jeugdige Mariska Schilperoord gaf daarna de eerste aanzet voor het volgende miljoen. „Wij vinden het een plezierige omstandigheid dat hierbij juist de jongeren naar voren zijn gekomen. Hieruit blijkt dat on danks de tegenovergestelde menin gen een groot deel van de jongeren toch nog weet wat sparen is", aldus de voorzitter, die in zijn openings woord de betrokken spaarders in het druk bezette restaurant een welkom toeriep, en daarbij óók het bestuur van het sportcentrum, bestuursleden en leden van de Raad van Toezicht, het personeel van de bank, het oud- bestuui'slid de heer A. M. den Boei en de aannemer de heer Boogert uit Oosterland. De voorzitter wees verder in zijn toespraak op de grote economische noodzakelijkheid van sparen: „Het lenen van geld kan zeker aantrekke lijk zijn, maar sparen dient er ech ter altijd aan vooraf te gaan". Bij de fusie van de banken Zierikzee-Nieu- werkerk en Ouwerkerk in 1961 werd gestart met 5 miljoen, wat in 1966 inclusief Zonnemaire uitgroeide tot 10 miljoen. Na ruim drie-en-een-half jaar werd de 15^ miljoen bereikt (1969) en binnen cie volgende drie jaar de 20 miljoen. Wat betreft de bestemming van de spaargelden vond de voorzitter het verheugend te kunnen wyzen op het feit dat al deze gelden weer uitge leend kunnen worden in het eigen werkgebied van de bank, hetzij aan landbouw- of middenstandsbedry- ven, hetzij voor de particuliere wo ningbouw. Gezien de instelling van dienstverlening vond de heer "Van der Zande dit een zeer belangrijk as pect. Om uiting te geven aan de dank van het bestuur voor het vertrouwen van de spaarders reikte de voorzitter aan de heren Geleijnse, Kik en aan Mariska Schilperoord een gratis in leg, uit ter verdere versteviging van de spaarbankboekjes. Mariska werd bovendien - en dat vlak na Sinter klaas - verrast met een fraaie pop. Zoals uit de aanhef van dit ver slag blijkt was met de huldiging van de spaarders nog niet voldoende te gemoet gekomen aan het verlangen van het bankbestuur om uitdrukking te geven aan een blijk van waarde ring voor het bereiken van de finan ciële mijlpaal. De gedachten gingen uit naar besteding van een gift voor een algemeen nuttig doel. Het be- bestuur kwam tot de ontdekking dat „Onderdak 'in feite nog niet hele maal „onder dak" bleek te zijn. „Presentatie is een eerste vereiste, zodat ook het sportcentrum niet naamloos door het leven kan gaan", aldus de heer Van der Zande. Alle aanwezigen konden zich er buiten het gebouw van overtuigen op welke wijze de Raiffeisenbank gemeend had hieraan iets te moeten doen. De onthulling van de naam „Onderdak" geschiedde door de twee jongste medewerksters van de bank: mej. L. van Wezel en mej. J. v. d. Houten. De fraaie bronzen letters zijn duidelyk zichtbaar vanaf het Groeneweegjes op de zy gevel aange bracht: de onthulling werd met een applausje begroet, waarna in het restaurant op deze geste van de bank een dronk werd uitgebracht en ook op een verdere gunstige gang van zaken voor „Onderdak". Namens het bestuur van de Stich ting Sportcentrum Schouwen-Duive- land sprak de voorzitter, de heer H. Asma, woorden van dank voor het geschenk van de Raiffeisenbank „We zijn nog altijd vervuld met een ge voel van trots vanwege deze prach tige sportaccomodatie op Schouwen- Duiveland", aldus de heer Asma. De wens om de naam van het centrum voor iedere bezoeker duidelijk lees baar naar buiten toe te laten spre ken was er bij het stichtingsbestuur al lang: het was inderdaad het „visi tekaartje' dat nog ontbrak, aldus de heer Asma. Overigens is het „ver langlijstje" van ^Onderdak" nog niet afgewerkt: bovenaan staat wel de nog noodzakelijke verlichting van het Groeneweegje. Reddingsboot bracht opvarenden gestrand jacht aan vaste wai Zaterdagmiddag, omstreeks 13.30 uur werd door de reddingsboot „Pre sident Jan Leis", gestationeerd te Burghsluis, een gezelschap van vier opvarenden van een by de Roggc- plaat gestrand jachtje, aan vaste wal gebracht. Het jachtje kwam in moeilijkheden te verkeren als gevolg van motor- pech. De opvarenden, vier sportvis sers, schoten - nadat het scheepje aan de grond was gevaren - lichtko- gels af, die aan de wal werden waar genomen door de schipper van de „Jan Leis", C. Schot. De „Jan Leis' voer hierna direct uit en met behulp van een rubber- vlot werden de gestrande spox-tvis- sers aan boord gehaald. Ook het ge strande jachtje werd op sleeptouw genomen en naar Burghsluis ver voerd. De vissers waren afkomstig uit Sprang-Capelle. ZIERIKZEE Geslaagd koffieconcert Z.V.U. Gisteren (zondag)'morgen vond in de foyer van de Zierikzeese Concert zaal het tweede koffieconcert plaats in de serie van vier van deze door de Z.V.U. dit seizoen geprogrammeerde bijzonder sfeervolle bijeenkomsten, waarbij het zondagse kopje koffie wordt opgeluisterd met uitstekende, aantrekkelijke en uiterst vakkundig vertolkte muziekjes. In tegenstelling met heteerste koffieconcert van deze serie, waar voor - wellicht door een wat late aankondiging - vrij weinig belang stelling bestond, kan van het giste ren gehouden concert gezegd worden dat teruggezien kan worden op een wel zeer geslaagde uitvoering. Er was een zeer goede opkomst - ruim 80 mensen kwamen luisteren - en, wat uiteraard artiestiek nog belang- ker is: er werd voortreffelijk gemu siceerd door het „Amati"-kwartet. En dat gebeurde in een ontspannen sfeer, temidden van een publiek waarbij ook de jeugd flink vertegen woordigd was. „Een fijne muziekochtend". Zo luidden vrijwel alle positieve en en thousiaste reacties op dit concert, dat als onbetwist hoogtepunt opleverde het door het „Amati"-kwartet ver tolkte strijkkwartet van Schumann. Het programma werd geopend met 'een strijkkwartet van Mozax-t. Uit gevoerd werd vei'der de Italienische Serenade van Hugo Wolf. Niet alleen voor het publiek, maar zeker ook voor de concertgevers geldt dat te- ZIERIKZEE, 9-12. De Koninklijke Harmonie „Kunst en Eer" heeft za terdagavond in een select gezelschap toporkesten te Middelburg in de concert- en gehoorzaal een prachtig resultaat geboekt op het door de KNF' Zeeuwse Bond gehouden con cours. waaraan 28 korpsen deelna men. Onder leiding van dé heer Eduard de Looff speelde de harmonie de „Suite voor Harmonieorkest" van G. Mann-van Leeuwen, een stuk uit de Ex'eafdeling Hanrxonie, wat een prachtige eerste px'ijs oplevex'de met 102 punten. Het kox-ps kreeg voor deze uitmun tende vertolking 6 punten boven de norm van. 96 die nodig zijn om een eerste prijs te behalen. ruggezien kan worden op een mees terlijk concertuui'tje. Alle liefhebbei's van goede muziek kunnen in de Concei'tzaalfoyer weer terecht op 18 maart aanstaande. Op die zondagmorgen brengt de Z.V.U. een optreden van het „Ardito"- kwintet. In april volgt nog een kof- fie-concert, door het trio Hytera. Ge zien het grote succes van het concert van zondagmox-gen bestaat de ver- wachting dat ook de komende twee concex-ten veel terechte belangstel ling zullen krijgen. Benoeming medewerker in de zielzorg De bisschop van Breda, H. Ex-nst, heeft met instemming van de abt van Steenbrugge (B.) benoemd tot mede werker in de zielzorg te Zierikzee pater Victor van de Reijt van de ox-de der Benedictijnen. Hij is 61 jaar, afkomstig van Breda en in 1968 tot priester gewijd. Hij zal vanaf 1 ja nuari 1973 de helft van zijn tijd gaan besteden aan de parochie Zierikzee, die het gehele eiland Schouwen- Duiveland omvat. Duitser viel van ladder Dondex-dag jl. viel de 45-jarige M. uit Essen (Duitsland) op het indus- trieterrein te Zierikzee van een lad der. Bij voorbereidende werkzaam heden voor het stellen van de nieuwe ballonhal van „Zeelandia" ging de ladder, waarop M„ in dienst van het Duitse bedrijf Krüpp, werkzaam was, onderuit. De man werd niet ernstig gewond, maar overigens wel opgeno men in het Rode Kruis ziekenhuis, waar een lichte nierbeschadiging ge constateerd werd. De man maakt het intussen goed en hoopt nog deze week naar huis- te kunnen tex-ugke- x-en. RENESSE, 9-12. Donderdagmiddag weïd in hotel „Het Wapen van Zee land" de officiële trekking van de winkelweekloterij verricht. Boven dien werden de prijswinnaars van de vele, door de Middenstandsvereni ging van Renesse in het kader van de winkelweek georganiseerde at tracties bekend gemaakt. Voor de ad vex-tentielees wedstrijd werd de eerste prijs gewonnen door J. Krijger te Renesse, de verdere prijzen gingen naar, H. de Feiter en Greta Janse uit Renesse, J. Kosten uit Noox-dwelle, A. v. d. Hoek, C. v. d. Boogert, Hans de Vrieze, A. de Vos-DoiTeman, Ria Wandel en L. M. Kooman, allen uit Renesse. De vijf pxijzen van de fotowedstrijd gingen respectievelijk naar J. Wandel-Eer- land, Rianne Hoogerhuis, Ad van Kooten, M. J. de Feiter-van Oeveren en J. de Feiter .allen uit Renesse. De letterwedstrijd, waaxwoor moest wor den geteld hoevaak de letter ,.e" in de winkelweekkrant voorkwam, werd gewonnen door André Hart uit Renesse: Het juiste aantal was 3277. De tweede tot en met de vijfde prijs gingen naar N. Stouten uit Kerk- werve, N. C. Bevelander uit Noord- welle, mevr. Lemsom-Landegent uit Serooskerke en A. de Boer uit Re nesse. De te raden naam van de pop was Eleonore. Deze naam was door nie mand geraden en bij loting is uitge maakt dat de pop bestemd is voor Liesbeth Kooman. De te raden waar de van de inhoud van een mand met boodschappen was f 89,05, de prijs werd door mevr. van de Hoek-Bak- ker in de wacht gesleept. Slagzin Bij de slagzinwedstrijd werd de eex-ste prijs gewonnen door J. H. de Mey-Walbeek üit Bux-gh, de tweede prijs was voor mej. A. C. Houtman uit Renesse en de derde voor W. P. de Mey-Bos uit Burgh. De wedstrijd betreffende de ver klede middenstanders, die zaterdag 2 december zoveel belangstelling trok, werd gewonnen door J. Hoogerhuis- den Boer. De andex-e prijzen gingen naar Ria Wandel J. de Feiter-de Boer, Lenie Wandel en H. de Feitér- Eerland. allen uit Renesse. Tot slot de prijswinnaax-s van de autonummex'-wedstrijd. De gelukki gen zijn Lenie Wandel, Hans de Fei ter, mevr. v. Oost, mevr. Verkerk- Wandel en Jac. Wandel, allen uit Re nesse. Symbolisch De aandacht van het „sportgebeu ren" deze morgen werd hierna weer verlegd raar het uitgangspunt: het bereiken van de financiële mijlpaal. Een gelukwens sprak de voorzitter van de Raad van Toezicht, de heer G. v. d. Sluis. Hij vond de naam „Onderdak" nauw verbonden aan het begrip sparen, en dus eigenlijk ook symbolisch voor de spaarafdc- ling van de bank. Namens dc Centrale Raiffeisen bank sprak de distrikts-direkteur de heer A. Oudkerk een gelukwens, in 't bijzonder ook voop dc wijze waar op het bereiken van de 20 miljoen aan spaargelden door de plaatselijke bank werd herdacht Op deze wijze is immers vandaag uitdrukking ge geven aan onze sociale taak, aldus de heer Oudkerk. Hot oud-bestuui's- lid, de heer A. M. den Boer, con stateerde tenslotte dat het besluit tot samenvoeging van dc banken Zierikzee en Nieuwerkerk indertijd een goed besluit is geweest. Intussen: „Onderdak" staat er niet meer naamloos bij. Dat kan alleen maar ten goede komen aan de al tot ver in dc regio verspreide faam Een wat late Sinterklaassurprise in het restaurant van „Onderdak": een fraaie pop voor de jeugdige Mariska Schilperoord. Een aandachtig luistex'ende zaal keek verwonderd, toen Kunst en Eer geheel in de schijnwerpei*s onder het snorrend oog van de televisiecame ra's haar stuk speelde. Zoals bekend werd het concoursoptreden medever- filmd voor het programma van de NOS Kiosk. Ook tijdens de busreis en na het optreden werden opnamen gemaakt en interviews afgenomen met diverse leden. De juryleden, de heren P. van Me- ver en M. Ogier hadden in hun kri tisch verslag veel waardering voor het goede klarinetregister en de fraaie toonwerking in bariton-tuba. De dirigent kreeg van beide heren voor de opvatting en tempo een 9, samenspel 8%, techniek, rhyt'miek en articulatie 8, dynamische nuancex-ing SV2, klankgehalte 9 en zuiverheid 8. OUD BEIJERLAND. De 33-jarige G. B. Heshof uit Oud Beijerland is op de Oostdijk in zijn woonplaats om het leven gekomen, toen hij met zijn personenauto tegen een geparkeerde vrachtauto reed. De vrachtauto stond onder straatverlichting geparkeerd. ZIERIKZEE, 10 december. Zondag morgen kwam tussen „Pikgat" en „Prommelsluis" een personenwagen, bestuurd door de heer J. S. de F. uit Renesse, in de naast de rijweg gele gen watergang terecht. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voor gedaan: de bestuurder, zijn vrouw en dochter konden ongedeerd de vrij ernstig beschadigde wagen verlaten. Deze onvrijwillige tewaterlating welke dus gelukkig zonder persoon lijk letsel is afgelopen, is waarschijn lijk het gevolg van een onvoorzich tige manoeuvre van de bestuurder, die tijdens het rijden een gevallen voorwerp van de vloer wilde opra pen, en daarbij de macht over het stuur verloor. De politie stelt een on derzoek in; de auto werd door de kraanwagen van garage De Jonge uit Zierikzee weer op het droge gebracht. (Foto: Zierikzecschc Nieuwsbode).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3