612de Staatsloterij ERIC1DE NOO|R|MAN Het P«d der verschrikking „ZODIAK" BLEEK STERKSTE VAN DRIE STADSCLUBS Familie bood bejaardensoos feestje aan STREEKNIEUWS Advertentie Tweede klasse 6 december 1972 15,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 1 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 36 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 55 100,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 698 100,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 270 200,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 074 400,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 767 1.000,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 9050 2.000,— is gevallen op het nummer: 009130 2.000,— is gevallen op het nummer: 099034 2.000,- is gevallen op het nummer: 045569 2.000,— is gevallen op het nummer: 050050 2.000,— is gevallen op het nummer: 055022 5.000,— is gevallen op het nummer: 027024 De prijs van 50.000,— is gevallen op het nummer: 038171*) Een extra prijs van 100.000,- is gevallen in serie V op nummer: 067127 en een troostprijs van ƒ2.000,— op nummer: 067127 van elk van de andere series. Een extra prijs van 100.000,- is gevallen in serie F op nummer: 026424 en een troostprijs van 2.000,— op nummer: 026424 van elk van de andere series. ATTENTIE: Op een met een gemerkt nummer is tevens een van da lagere prijzen gevallen. Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Een prijs van Eén prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van De prijs van Dreigende stop voor Nederlandse kaas in Frankrijk DEN HAAG. 6-12. „De eenzijdige houding van en de interne onenig- hied onder de Nederlanders heeft al yeel schade toegebracht aan de ge hele melksector van de Europese gemeenschap en benadeelt nog steeds de melkprocenten in het al gemeen. De Fransen, aanvaarden deze situ atie niet langer en streven - indien de conjunctuur zich niet snel her stelt - naar een tijdelijke sluiting van de grenzen voor de Nederlandse kaasprodukten. De gehele- verstoring van de markt is een gevolg geweest van de Nederlandse dumpingprak tijken, maar bovendien heeft de Ne derlandse minister van landbouw zich de verontwaardiging van de Belgische en Franse kaasproducen ten op de hals gehaald door toestem ming te geven tot het maken van kaas uit melkpoeder. Dit staat in een verklaring, die het Syndicat National Interprofessionnel G.E.M. (Gouda, Edam, Mimolettes en Assimles) te Parijs dinsdag heeft uit gegeven inzake de huidige melk- en kaassituatie in de EEG. MOUNTAIN VIEW (Californië). - De Nasa heeft meegedeeld dat wordt overwogen de Pionier-U, die eigen lijk bestemd is voor een reis naar Jupiter, naar de met ijs bedekte pla neet Saturnus te zenden - een reis die zeven jaar duurt. DJAKARTA. De Indonesische mi nister van buitenlandse zaken Jacob Malik heeft woensdag In Djakarta voorspeld dat over een paar dagen een Victnamakkoord wordt onder tekend. NEW YORK. Dertien Afrikaanse V.N.-leden hebben een ontwerp-re- splutie ingediend waarin opnieuw een beroep wordt gedaan op Spanje om onder auspiciën van de Verenig de Naties een referendum in de Sa hara, zijn laatste kolonie, te houden. LONDEN. De Ierse guerrillastrij ders die gedurende drie jaar hebben gevochten voor een breuk met En geland zijn nu zover in het nauw gedreven dat hun enige onmiddellij ke wijkplaats vermoedelijk Enge land zelf is. DUBLIN. De verwachtingen over een grote opkomst vandaag (donder dag) voor de referendum over de speciale status van de Rooms-Ka tholieken in Ierland, zyn niet hoog gespannen. TEL AVIV. De staking van P.T.T.- teehnici in Israël, die het telefoon verkeer met binnen- en buitenland en de televisie-uitzendingen in de war stuurde, is beëindigd. BRUSSEL. De Europese commissie in Brussel heeft dertig bedrijven in de Europese Gemeenschap boetes op gelegd omdat die firma's geweigerd hebben inlichtingen te verstrekken over hun handelspraktijken. Het be drag van de boetes en de namen van de bedrijven zijn niet bekend ge maakt. SPARTA. Twaalf Griekse militai ren zijn om het leven gekomen en elf gewond toen een militaire vracht auto in de buurt van Sparta over de kop sloeg. De militairen waren op weg naar een godsdienstige plech tigheid te Kastorion. SABADELL. De Spaanse politie heeft bij Sabadell, bij Barcelona, ne gen, mensen gearresteerd op verden king van druggebruik, onder wie een Nederlandse vrouw. Een hoeveelheid marihuana en hasjiesj is in beslag genomen. De naam van de vrouw wordt opgegeven als Heike Hulscher, 29 jaar, uit Amsterdam. KEY BISCAYNE. Dr. Henry Kis singer blijft tijdens Nixons tweede ambtstermijn de adviseur van de president voor buitenlandse politiek, zo heeft het Witte Huis in Key Bis- cayne (Californië) zaterdag bekend gemaakt. KAMPALA. Generaal Idi Amin heeft aangekondigd dat voor het eind van de maand radicale maatregelen getroffen zullen worden met betrek king tot de Britten in Oeganda. WASHINGTON. De Sowjet-Unie en de Verenigde Staten hebben in Washington een overeenkomst gete kend voor de bouw van nieuwe am bassadegebouwen in hun respectieve hoofdsteden. Hiermee is een einde gekomen aan de tien jaren van moei lijke onderhandelingen tussen de su- permogendheden. MOSKOU. De Sowjet-Russische bioloog Zhores Medvedev heeft een uitreisvisum gekregen en mag een jaar bij een universiteit in Engeland gaan werken, zo is uit goedingelichte bron in Moskou vernomen. BRUSSEL. De ministers van bui tenlandse zaken van de westelijke grote vier z\jn het woensdagavond eens geworden over een tijdschema voor het aangaan van diplomatieke betrekkingen met Oost-Duitsland, volgens hetwelk in de komende zo mer ambassadeurs zouden kunnen worilen aangewezen. DODELIJKE ONGELUKKEN BAARLE NASSAU. In Baarle- Nassau is op de onbewaakte overweg Bosoven een traktor met aanhanger onder een trein gekomen, waarbij de bestuurder, de 39-jarige landbouwer C. J. Hendrickx uit deze gemeente om het leven kwam. SNEEK. De 64-jarige monsterne mer Ymke Keulen uit Sneek is dins dagmiddag in zijn woonplaats bij een verkeersongeval op slag gedood. De Voor enkele centen méér per glas geniet U van de allerbeste Hollandse Cognac, DE KUYPER VIEUX met de originele, uit Frank rijk geïmporteerde Brandy Tot eind december 1972 DE KUYPER PRIJSVRAAG Fl. 2S.OOO.- AAN PRIJZEN Al.l.F. DE KU YPER-A R TI KEI. EN zijn voorzien van een zegeltje. Uw slijter verstrekt U graag zonder enige verplichting de hmskaart(en) die U nodig hebt. Noem duidelijk tiet merk de kuyper wanneer u drank bestelt Tankschip liep vast Bij het ochtendkrieken van dins dagmorgen 6 december kon men van dc wal af te Bruinisse zien, dat een tamelijk groot tankschip op de uit loper van dc Krammerplaat op de scheiding Zijpe-Grevelingen omhoog was gelopen en blijven zitten. Zo te zien zat het schip niet ongevaarlijk, en was gevaar van breken zeker aan wezig. Dat was waarschijnlijk ook de gedachte van de bergingsbedrij ven Muller Hans weert en Van den Tak Wemeldinge, die de gehele dag als waakhonden de wacht hielden; een sleepboot van Muller uit de be kende En Avant-serie in de Bruinis- ser haven, de mannen van Smit Tak nog wat dichter bij op de stroom van het Zijpe. Bij hoog water om streeks 5 uur 's namiddags kwam het tankschip échter op eigen kracht vlot en heeft de reis voortgezet. Sint bij jong en oud De leerlingen van de kleuterschool kregen bezoek van Sint Nicolaas, die een vokaal 5-december-welkom werd bereid. Dat brak de spanning, maar die keerde terug toen het bekende boek tevoorschijn kwam, waaruit vele vermaningen werden voorgele zen, maar ook het goede bleek opge tekend. De kinderen kregen een zak lekkers; de leidsters een banketlet ter. Sint kwam ook in het bejaarden huis „In 't Opper". De koffie geurde er en er werden Sint-plaatjes ge- 118. Als Chu Ghandra het het dierenhuiden en kussens warmbeklede verblijf van haar vader betreedt, slaakt zij een opgeluchte zucht. Bor Khan 7,it aan de maaltijd en wanneer hij gegeten heeft, is hij gewoonlijk goed geluimd. Zodra de Koning der steppen haar ziet, breekt een glans van voldoening over zijn gelaat en opgewekt roept hij uit: „Treedt nader dochter, treedt nader! Wat voert u tot mij?" Doch voor het meisje kan antwoorden, gaat hij verder: „Hebt gij de drie blanke honden reeds gezien, die onze krijgers heden gevangen namen, dochter?" Chu Gandra heeft moeite haar ontsteltenis te Iaton blijken. „Drie vreemdelingen, heer vader?" herhaalt zij met een star lachje. „Neen, daarvan weet ik niets". Meteen be grijpt zij dat dit de metgezellen van de blonde krijger moeten zijn, maar dan De stem van haar vader breekt haar ge dachten af. Er is een koude glinstering in zijn ogen, als hij verder gaat: „Morgen zal er feest zijn in het kamp, dochter! Hoog zullen de vuren opflakkeren en er zullen vele geiten geslacht worden!" Het meisje huivert Zij weet wat deze woor den betekenen. Wanneer zij thans over de Noorman zou spreken, is ook diens doodvonnis getekend! Evenmin kan zij haar vader ver tellen van Tsacha's verraad, want daarmede zou zij de aanwezigheid van de blonde krijger bekend maken. „Wat is er, dochter?" klinkt de slem van Bor Khan argwanend. „Gij toont geen vreugde bij hel vooruitzicht van het feest. Is er iets wat u drukt? Spreek!" „Ik.... heer vader.... ik wil...." hak kelt zij, terwijl zij wanhopig naar een uitweg zoekt. Dan klinkt plotseling buiten de tent een hoge, driftige jongensstem: „Laat mij los! Ik kan zelf wel lopen!" En als Chu Ghandra zich omwendt treedt Tsacha binnen, die een tegen stribbelende knaap voor zich uitduwt. „Ziet o Khan", lispelt hij, „ziet en verbaast u, want deze gillende welp is niemand anders dan Er- win, de enige en zeer beminde zoon van de Noorse hond' Eric!" (Van een bijzonder medewerker) ZIERIKZEE, 6-12. Zierikzee telt thans drie bloeiende schutterijvere nigingen, die eens in het jaar tegen elkaar in het strijdperk treden De wedstrijdregeling is als volgt: over drie avonden worden de vier beste schutters per club opgeteld. Na twee schietavonden bleken de beide clubs Zodiak en St. Jan nog prak tisch gelijk te staan. Het verschil bedroeg slechts twee punten. Woensdagavond vond de grote slotstrijd plaats in de Graanbeurs. De schutters van Zodiak lieten zien dat ze onbetwist de besten waren. De beker uitgeloofd door de heer Ligtendag van het „Huis van Nas sau", blijft dus weer voor een jaar in de Zodiak-prijzenkast. Twee schutters aan schot; een derde spant zijn boog. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). De uitslag luidts als volgt: Zodiak 1939 pnt.; St. Jan 1913 pnt. en T.O.G. 1693 pnt. draaid. De verzorgsters gingen rond met gevuld en spekulaas. Sint bleek in gezelschap van het bestuurslid de heer. J. v. d. Berge, die een Sinter klaasliedje op het orgel speelde. De heer P. A. van Duin, de nieuw geko zen voorzitter van de bejaardenve.r- eniging,.werd geïnstalleerd. Hij kreeg een nieuwe voorzittershamer aange boden. Ook hier kwam het grote boek er aan te pas.. Sommigen moes ten naar voren komen om een ver maning of goedkeuring aan te horen. Er waren veel traktaties. De direc trice sprak een dankwoord. Tijdens brand getrouwd BRUSSEL, 6-12. In het slechts en kele jaren oude gemeentehuis van St. Pieters Woluwe, één van de Brus selse agglomeratiegemeenten, is in de kelders woensdag brand uitgebroken. Op dat moment bevonden zich vier bruidsparen in het gemeentehuis om in de echt te worden verbonden. Twee van deze echtparen konden nog net, voor het gehele gemeente huis ontruimd moest worden, trou wen. De twee andere paren moesten, met alle familieleden in allerijl het gebouw verlaten. Zij konden enige tijd later het ja-woord uitspreken in het oude gemeentehuis. Flitsen uit het buitenland NEW YORK. Terwijl in de wereld circa 200 miljard per jaar voor be wapening wordt uitgegeven, be draagt de ontwikkelingshulp nauwe lijks acht miljard dollar. Dit staat in een rapport van de Verenigde Naties over de situatie in 1970. CAIRO. Aan de technische facul teit van de universiteit van Alexan- drië is vorige week onrust uitgebro ken. Studenten hebben een sit-down staking van één dag gehouden, zo is uit welingelichte kringen in. Cairo vernomen. De studenten gingen tot de actie over nadat muurkranten, waarin ze kritiek leverden op enkele aspecten van het regeringsbeleid, waren weggehaald. man werd aangereden door een per sonenwagen toen hij met zijn fiets aan de hand de Lemmerweg wilde oversteken. UTRECHT. De 16-jarige Frits Doornekamp uit Hoogland (Ut.) is bij een verkeersongeluk in zijn woon plaats om het leven gekomen. Op een kruispunt kwam hij met zijn brom fiets in botsing met een links af slaande personenauto. De jongen overleed na aankomst in het Elisa- bethziekenhuis in Amersfoort. EMMELOORD. Het 7-jarige jon getje C. Abrahamse uit Marknesse (N.O.P.) is overdeden, nadat hij in zijn woonplaats was aangereden door een tractor met twee aanhangwa gens. De jongen was met zijn fiets op weg naar school. De tractor werd bestuurd door een vijftienjarige jon gen die daartoe niet bevoegd was. NOORDWIJKERHOUT. De 70-ja rige B. Zandbergen uit Noord wij ker- hout is in zijn woonplaats om het le ven gekomen nadat hij met zijn per sonenauto in een slip raakte en te gen een andere personenauto botste. HOORN. Maria Koopman <(13) is om het leven gekomen in haar woon plaats Ursum (gem. Schermer, bij Hoorn) toen zij samen met twee vriendinnetjes werd geschept door een bestelauto. Een van de andere meisjes werd zwaar gewond. DEN HAAG. In het ziekenhuis Leyenburg in Den Haag is de 57-ja- rige mevrouw M. MulderRavestein uit Den Haag overleden, nadat zij woensdag jl. bij een verkeersongeluk in deze stad een schedelbasisfractuur had opgelopen. Zij werd aangereden door een personenauto, toen zij te voet de weg overstak. Haiulljoogseliieten te Zierikzee HAARLEM. De 79-jarige M. A. Koedijk uit Haarlem is in zijn woon plaats bij het oversteken van de weg door een bestelauto gegrepen en en kele uren later overleden. De be stuurder van de auto die hem over reed verklaarde de voetganger door de duisternis en de zware regenval niet te hebben gezien. ARNHEM. De 32-jarige bouwvak ker J. F. Weiten uit Wanroy is in Aimhem-Zuid van de zevende ver dieping van een in aanbouw zijnde flat gestort. Na een val van 20 me ter kwam hij met zijn hoofd op de betonnen vloer terecht. Hij was op slag dood. 5 december te Renesse BRUINISSE renprijs was voor de heer L. Verse- put. Nadien waagden Sint en de Pie ten een dansje met de soosleden, met tot slot een polonaise. Ds. J. de Wit en de heer en mevr. H. P. Everwijn boden.presentjes aan. Een dankwoord kwam van de heer Van der Maas. De heer Rijstenbil ontving een enveloppe namens de sociëteit. Nadien bleef het nog enige tijd gezellig. Kleuterschool Sint kwam op zijn tochten ook op de openbare kleuterschool „De Duin konijntjes'. Hij arriveerde met paard en wagen en moeders en' kinderen zaten spanningsvol te wachten. En kele kinderen boden Sint - in gezel schap van Piet - eigen gemaakte te keningen aan. ,.Juf" vroeg of Piet ook kon zingen. Dat bleek he tgeval, het geen onder hilariteit werd gecon stateerd. Enkele kinderen moesten bij Sint (die afging op de indikaties in het grote boek), komen, waarna een Sinterklaasmusical werd opge voerd. Er werd volop getrakteerd. In het tweede lokaal deelde Sint pakjes uit. De kadootjes werden ook door de moeders bewonderd. Bij het verlaten van de school was er nog een bon voor een zakje frites, be schikbaar gesteld door enkele hore- ca-mensen. Bouw van acht woningen Vrees voor bebouiving RENESSE, 5-12. Op uitnodiging van de familie Rijstenbil vierde ook de bejaardensociëteit het Sint Nico- laasfeest. Plaats van handeling: de bowlingclub. Na een welkom van de heer Rijstenbil zorgden enkele zwar te Pieten van de „warming up" en toen Sint arriveerde ontspon zich een geestige conversatie. De 91-jarige heer C. v. d. Have zong - op verzoek van Sint - een liedje. Enkelen werden bij Sint ge roepen om iets te zingen en een ban- ketstaaf in ontvangst te nemen. Ook de soosleden kregen zo'n staaf. De organiserende familie had voor de nodige surprises gezorgd. Een biljartspelletje werd gehouden onder leiding van de heer Lemsom. Mevr. Hart-Bos won de damesprijs; de he- ARNHEM, 6-12. De Gelderse milieuraad, loont zich bezorgd over de steeds verdergaande verdichting van de bebouwing in het landelijk gebied. Bij het scheppen van uitbreidingsmo gelijkheden voor agrarische bedrijven moet, zeggen zij in een brief aan het provincie bestuur, selectiever te werk worden gegaan dan tot nu toe het geval is. Zo zou voortaan in de bestemmingsplannen al leen nog aan bedrijven waar enige vorm van landbouw het hoofdmiddel van bestaan vormt, een bouwperceel moe ten worden toegewezen, waar van de grootte in relatie dient te staan tot de omvang van hel bedrijf. Advertentie Ook de bouwcombinatie Bruinisse, bestaande uit de aannemers Capelle, Deurloo en Van Oeveren gaan nu 'n achttal huizen bouwen in plan West, nu de moeilijkheden van de finan ciering van enkele nog niet verkoch te woningen zijn opgelost. Het be treft zes woningen aan de Dokter de Kockstraat en twee aan de Stelberg- straat. Archiect is de heer H. Nelis- sen te Hoeven. De braakliggende grond, gereserveerd voor de Bouw combinatie zal nu ook in 1973 wor den volgebouwd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 4