AFSCHEID VAN WELFARELEIDSTER MEJ. J. DE POOTER STREEKNIEUWS Zeer geslaagde Sinterklaasviering Bejaardensociëteit te Brouwershaven „Kunst en Eer" komt op de beeldbuis Zware jaardag ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 7 december 1972 Nr. 21197 „Vrouw van het eerste uur" ZIERIKZEE, 6-12. Op hartelyke wyze werd gisteren (woensdag)-avond in het wykgebouw van het Groene Kruis afscheid genomen van de leidster van de Welfare-werkgroep van het Rode Kruis, afdeling Zierikzee, mejuf frouw J. de Footer. De dames van de groep hadden er gezamenlijk voor gezorgd dat mejuffrouw De Pooter op, voor zover dat by een afscheid uiter aard past, toch feestelijk getinte en spontane wijze uit het plaatselijke Wel fare-werk, uitgeleide werd gedaan. Mejuffrouw De Pooter heeft een belangrijke bijdrage geleverd aan de opbouw en de instandhouding van het werk van de Welfare-groep in Zierikzee. De scheidende leidster werd voor haar daadwerkelijke inzet voor vele zieken op hartelijke wyze dank gebracht door de voorzitter van de Rode Kruis-afdeling, de heer L. J. Korstanje en door de nieuwe leid ster, mevrouw A. C. Kouwer-Gage- stein, die overigens al enige tyd met de leiding van de groep is belast, met als assistente mevrouw Stujjk-Inden- bosch. Nadat de bijeenkomst met een kopje koffie met gebak was ingeleid herinnerde de heer Korstanje in een toespraakje tot de scheidende me juffrouw De Pooter aan de bijzon der zinvolle taak van het Welfare- werk: inhoud geven aan het dikwijls eenzame leven van zieken, waaraan vorm wordt gegeven door o.a. het maken van handwerken. Mejuffrouw De Pooter was op dit gebied te Zie rikzee „een vrouw van het eerste uur": het is vooral ook aan haar te danken, dat het werk in stand kon worden gehouden. De voorzitter gaf in dit verband uiting aan de bewondering van het bestuur van de afdeling voor de gro te inzet van de scheidende leidster, óók al omdat zij er in slaagde om gedurende de afgelopen dertien jaar NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank SP AARBUSJES in bruikleen bij bar „De Luifel", woensdags van 9.00-10.30 uur. de groep bijeen te houden, het werk in goede banen te leiden: kortom „welfare" te bedrijven. Tot de taak van de groepleidster kan gerekend worden: het inkopen doen (materia len,) distribueren, maar vooral ook het opbeuren van de zieke mede mens. „Niet verleren" De heer Korstanje vond het ver heugend te kunnen constateren dat afscheid genomen kan worden van mejuffrouw De Pooter „in goede doen". „Ongetwijfeld betekent dat dan ook dat U het handwerken voor lopig nog niet zult verleren". Deze uitspraak werd hierna duide lijk onderstreept door de leidster, mevrouw Kouwer: zij bood mejuf frouw De Pooter namens de groep een fraai tafelkleed aan, compleet met een set borduurzyde in zeven kleuren. Mevrouw Stuyk voegde hierbij een fraaie plantenbak. Boven dien sprak mevrouw Kouwer haar voorgangster in dichtvorm toe. Mej. De Pooter dankte na dit huldebetoon voor de gedurende de afgelopen ja ren in de groep ondervonden goede samenwerking. Zij nodigde daarby de dames uit: „Kom gerust nog eens langs als een handwerkje moet wor den afgemaakt De Welfare-groep vernam hierna vele interessante bij zonderheden over de gang van zaken in de Rode Kruis- afdeling in het algemeen. Daarvoor zorgde het bestuurslid de heer P. Dekker, die in 't bijzonder een in zicht gaf in de financiële toestand. Ondanks de vele stijgende kosten draait de afdeling uitstekend: oude schulden konden worden afgedaan, en dat is mede te danken aan de in- ZIERIKZEE Afdeling U.V.V. Op dinsdag 12 december wordt in het R.K.-centrum een vergadering gehouden van de U.V.V.-afdeling, waarop het kerstprogramma zal worden besproken. BROUWERSHAVEN, 6-12. De be jaarden te Brouwershaven hebben weer een onvergetelijke St Nikolaas- middag achter de rug in het Vereni gingsgebouw, waar de vele aanwe zigen hartelijk werden verwelkomd door de presidente mevr. Schou- wenaar-Lindenbergh inbyzonderheid de bejaarden, die pas in deze ge meente wonen. Na het voorlezen door de presi dente van een prachtig gedicht, dat betrekking had op deze grote feest middag begon pas goed de feest vreugde. T.g.v. hun 45-jarige bruiloft mocht het echtpaar J. v. Dienst-v. d. Bos een prachtige fruitschaal in ontvangst nemen. De heren oud papier ophalers St. Duinhouwer en W. Janse kregen voor hun vele acti viteiten een mini-cup beker, waarbij een toepasselijk gedicht werd voor gedragen door mevr. Jonker-de Moor Ook de heer L. Bos, de oudste gei tenhouder in dc provincie mocht n.a.v. zijn grote liefde tot zijn gei ten eenzelfde beker in ontvangst nemen. Een rokertje kreeg de heer J. Koopman, die altijd de slecht ter been zijnde bejaarden met zijn auto ophaalt, waarbij tevens als symbool een mini-auto was bijgevoegd. Di verse bejaarden kregen van het be stuur een extra presentje voor bij zondere activiteiten Zang en voordracht Het was de grote animator mevr. De Bruin, die na een declamatie de hele zaal meekreeg met het zingen van St. Nikolaasliedjes. Mevr. Kwaak vertelde dat reeds in 1561 het Sinterklaasfeest werd gehouden en uit een krant van 1926 waarin dit stond vermeld las ze een verhaal voor hoe vroeger dit feest werd gevierd. Belevenissen op 5 december wer den gedeclameerd door mevr. Bos- de Vos waarna in de pauze heerlijke werd genoten van de koffie met een tractatic van bakkerij Kik en le- vensmiddelenbedrijf Th. Schiettekat- te. Zoals bij dc kinderen was het nu wachten bij de bejaarden op hun kadootje. Ook deze middag heeft het bestuur veel werk verzet om voor een ieder een prachtig presentje t<^ kopen. Voldaan gingen de bejaarden weer huiswaarts na een voortreffe lijke middag. De presidente deelde nog mede dat de Kerstviering zal worden gehou den op dinsdag 19 december des na middags 2 uur. Dc gehouden collecte bracht op f 68,58. zet van de Welfare-werksters. De heer Dekker signaleerde vele zaken: de Rode Kruiskolonne, cursussen, de ambulancedienst, de jongeren- hulpdienst,, het Jeugd Rode Kruis, kortom een scala van activiteiten, op vrijwillige basis uitgevoerd, zoals bijvoorbeeld ook het werk van jon geren in tehuizen. Opnieuw bleek nog eens duidelijk: er gaat heel wat om by het Rode Kruis. Aan de Welfare-groep zal het overigens niet liggen dat het werk zo actief mogelyk zal worden voort gezet: een positief punt dat er „uit sprong" op deze avond, ook al stond de bijeenkomst dan ook in hèt teken van een afscheid. Concertzaal-bioscoop Vrijdag en zaterdag a.s. brengt de Concertzaal-bioscoop de film: Sha- lako in vertoning. Topsterren in de ze film zijn Sean Connery en Brigitte Bardot. Nog andere sterren volgen hun spoor. De film werd geregis seerd door Edward Dmytryk. Ver. v. Vrijzinnig Hervormden Onder auspiciën van de Ver. van Vrijzinnig Hervormden spreekt in het Hervormd Verenigingsgebouw vrijdag 8 december ds. L. G. C. Gra- bandt te Overveen over het onder werp: „Hedendaags geloven", zulks naar aanleiding van de boeken van dr. J. L. Klink: „Kind en geloof", „Kind en leven" en „Kind op aarde". Geste van leerlingen Drie en twintig meisjes van de Mavo-afdeling van de R.S.G. „Prof. Zeeman", onder leiding van de leraar de heer F. Beekman bracht het Sint- feest in de sociale sfeer. Ieder meisje had een pakje gemaakt, dat werd af geleverd bij zieke bejaarden in het Cornelia-huis. Grote dankbaarheid was de oogst die de jongelui binnen haalden. Ziejook Ziejook brengt vrijdag 8 december a.s. in de aula van de R.S.G. „Prof. Zeeman' de film: „Who's afraid of Virginia Woolf" met in de hoofdrol len Elizabeth Taylor en Richard Burton. Vooraf gaan enkele korte Japanse filmpjes. „Wie is bang voor Virginia Woolf?" gaat over een nacht uit het leven van een intellektueel echtpaar. Martha en George leven als kat en hond met el kaar. In deze nacht krijgen ze bezoek van een ander, jonger echtpaar. Aan vankelijk lijkt het of Nick en Honey tegenover de ruzierelatie van Mar tha en George een harmonieus hu welijk kunnen stellen. Naarmate er meer wordt gedronken blijkt echter dat deze harmonie slechts schijn is. Martha en George vechten in ieder geval nog met elkaar, maar Nick en Honey hebben in wezen in het ge heel geen contact met elkaar. Hun huwelijk is volkomen dood. Ze leven langs elkaar heen. KERKWERVE Sinterklaas-viering bejaardensociëteiten De drie bejaardensociëteiten van Middenschouwen - Ellemeet, Scha- rendijke. Kerkwerve - vierden geza menlijk het Sint Nicolaasfeest te Kerkwerve. De kinderen van de openbare basisschool voerden een toneelstukje op. Sint Nicolaas had even tijd voor een bezoekje aan de sociëteit en werd luid toegejuicht. Alle sóosbe- zoekers mochten een speculaaspop in ontvangst nemen Al met al was het een gezellige Sinterklaasmiddag. HAAMSTEDE Vergadering „De Koppeling" De motorclub „De Koppeling" ge vestigd te Burgh-Haamstede, houdt vrijdag 15 december in de zaal „Ta- venu" van hotel Bom een algemene ledenvergadering. Op de agenda o.a. een jaarverslag, het financieel ver slag en wat zeer belangrijk is, de vaststelling van het programma 1973. De aftredende bestuursleden I. den Boer en C. J. Boot zijn herkiesbaar. Bedrijfspersoneel maakte tripje Eén dezer dagen maakte het per soneel van het Techn. Bureau Soe- ters uit Haamstede, waarvan som migen met hun echtgenotes, met een bus van het Toeringcarbedrijf Van öeveren een tripje. In Ouddorp werd in hotel ,,'t Schuitje' een eten tje aangeboden dat bijzonder in de smaak viel. Vervolgens werd het Hofplein-theater in Rotterdam be zocht en een optreden van Paul van Vliet meegemaakt. Na afloop werd nog een consumptie gebruikt waar na het gezelschap in de kleine uur tjes weer in Haamstede arriveerde. Uit dankbaarheid werd mevr. Soe- ters later door het personeel in dc bloemetjes gezet. C.J.V. bood bewoners rusthuis gezellig avondje Zaterdag 2 december bood de C.J. V. uit Haamstede de bewoners van rusthuis „Duinoord" een avond aan. De directie heette dc jongelui wel kom. De avond bestond uit liedjès uit de oude doos, een quiz en enige voordrachtjes. Zij bezorgden de be woners een gezellige avond. Tot slot bood de vice-voorzitter van het be stuur, burgemeester Franckc. de jongelui een envelop met inhoud aan voor de nieuwe inrichting van het clublokaal en als dank voor deze avond en dc vele hulp die ze bieden op zondag met de afwas. Sint Nicolaas op bezoek in „Duinooid" Op maandagavond 4 december be zocht Sint Nicolaas met twee Pieten het ruisthuis „Duinoord". De Sint onderhield zich met de vele bewo ners, die in de recreatiezaal hadden plaats genomen. Onder het zingen van vele liedjes, begeleid op de pia no door burgemeester Everwijn, het genot van chocolademelk en koffie, met gevuld en banket deelde Sint ieder een cadeautje uit. Het werd een gezellige avond. Tot slot, voor de voorzitter van het bestuur afscheid nam, gaf Sint nog toezegging tot de aankoop van nieuwe boeken voor de bibliotheek voor een royaal bedrag. Burgemeester Everwijn dankte de Sint heel hartelijk voor zijn komst en het personeel voor hun aandeel in deze avond. ELLEMEET Sinterklaasfeest openbare basisschool Maandag jl. vond het Sint Nico laasfeest plaats van de openbare ba sisschool te Ellemeet. Deze feestelij ke viering vond plaats in ,,'t Durps- uus". De vele aanwezigen werden verwelkomd door het hoofd der school, de heer Kievieth, waarna de Sint, vergezeld door Zwarte Piet, ar riveerde, waarbij de jeugd toepasse lijke 5-december liedjes zong. Er was maar één Piet en de Sint viel op om dat hij een wel bijzonder kleine mij ter droeg. Zijn echte mijter was ach tergebleven op het schip in Willem stad en de hoofd-Piet was de mijter gaan halen. Gelukkig kwam de hoofd-Piet toch nog op tijd, zij het met veel kabaal, de zaal binnen. Nadat door de klassen verschillen de liedjes waren gezongen ontving de goedheiligman de kinderen bij zich voor het uitdelen van de ge schenken en natuurlijk: het geven van goede adviezen. Daarna dankte mevrouw Moelker- van de Stolpe, voorzitster van de oudercommissie, Sint en zijn Pieten voor hun komst. In de volgende pau ze werd getracteerd op koffie en chocolademelk. Hierna werd door de kinderen opgevoerd het sprookje „De gelaarsde kat". Ook dit jaar was er veel werk van gemaakt en de kin deren oogstten groot succes met het vertoonde toneelspel. Ook de ouders verdienden alle lof voor de verzor ging van de aankleding en de cou lissen, zoals mevrouw Kotoun, die de kinderen schminkte en zorgde voor de pruiken. De in grote getale opge komen belangstellenden uitten hun bewondering voor dit alles met een geweldig applaus. Na afloop dankte mevr. Moelker alle kinderen voor het vertoonde spel en alle ouders voor de verleende me dewerking aan deze geslaagde avond. BROUWERSHAVEN Tentoonstelling „De Edelzangei" Hieronder volgen de uitslagen van de vogeltentoonstelling ..De Edel- zanger te Brouwershaven. Algeheel kampioen bastaard E.K. 91 pnt. M. C. Braber; zebra's 1 pr. E.K. 89 pnt. t.v.o. Jact; zebra's 2 pr. E.K. 88 pnt. J. v. d. Wekken; grote parkieten 1 pr. O.K. 88 C. de Vlie ger; grote parkieten 2 pr. O.K. 88 J. v. d. Wekken; grasparkieten 1 pr. E.K. 85 pnt. L. Lievense; grasparkie ten 2 pr. E.K. 83 pnt L. Lievense; kwartels 1 pr. E.K. 88+ pnt. A. C. Knuist; tropen 1 pr. O.K. 89 pnt J. Dane; tropen 2 pr. O.K. 88+ pnf. A. C. Knuist. Kanaries: pigment 1 pr. E.K. 89 pnt. N. van Burg; pigment 1 pr. O.K. 88+ pnt J. v .d. Wekken; pigment 2 pr. O.K. 88 pnt. R. Poelman; vetstof 1 pr. E.K. 89 pnt. M. Braber; vetstof 2 pr. E.K. 88 pnt. R. Poelman; vet stof 1 pr. O.K. 89 pnt. J. v.d. Wek ken. Jeugdklasse: 1. pr. 88+ pnt. G. de Vlieger; 2. pr. 87 pnt. J. Knuist; 3. pr. 86 pnt. M. G. Braber; 4. pr. 86 pnt. J. B. Hillebrand. NOORDGOUWE „Van Gewest tot Gewest" Op 13 december komt Noordgouwe in het programma: „Van Gewest tot Gewest" (7-8 uur). Het programma is mede opgebouwd rond de kunste naarsfamilie Stigter. NIEUWERKERK Gereformeerde gemeenten Uit het dubbeltal ds. A. Hofman te Scheveningen en ds. J. Mol te Gie- sendam werd door de Geref. Gem. alhier beroepen ds. J. Mol. OOSTERLAND Mutatie aan Chr. School In de vakature, ontstaan door het vertrek van mej. N. van Peursum als onderwijzeres aan de chr. school al hier naar een school in Delft, is in tijdelijke dienst benoemd mevr. J. P. den Boer-Dalebout uit Kerkwerve. Per 1 juni van het volgend jaar zal ze vervangen worden door een on derwijzer. Sint-feestjes op scholen Om half twee dinsdagmiddag ar riveerde Sinterklaas en zijn knecht op dc openbare basisschool. Het schoolhoofd, dc heer Bolkenbaas, heette het gezelschap welkom. Eerst weid een bezoek gebracht aan klas 1 en 2. waar mevr. Sinke de scepter zwaait, de aardigste klas voor een Sinterklaasfeest. De kinderen zon gen en deklameerdcn en enige kin deren die stout geweest waren, moes ten bij Sint op het matje komen. Er werden vervolgens kadootjes uitge deeld. Het volgend half uur waren de klassen 3 en 4 van meester Uil NOS-eameraploeg maakte opnamen ZIERIKZEE, 6-12. Woensdagavond was het repetitielokaal va nde ko ninklijke harmonie „Kunst en Eer" omgetoverd in een opnamestudio voor het maken van een film tijdens- de repetitie. De televisieploeg maak te de opnamen voor het programma „NOS Kiosk", dat 's zondagsmiddags wordt uitgezonden. Zaterdag a.s. trekken de camera mensen en regisseur Albert Gols met „Kunst en Eer" mee naar de concert en gehoorzaal in Middelburg, waai de harmonie deelneemt aan het zaal concours van de KNF-Zeeuwse Bond. Van dit concoursoptreden zullen filmflitsen worden opgenomen Ook zullen er buitenopnamen in kleur worden gemaakt en wel op zaterdag 16 dec. Dan zal „Kunst en Eer een mars door de stad ma ken. Hel ligt in de bedoeling van de programmamakers dat niet de kwa liteit van de muziek op de voorgrond staat, maar de plaats welke een muziekkorps inneemt in de gemeen schap. „Kunst en Eer" werd voor dit programma uitgekozen omdat het één der oudste korpsen in Nederland is. Daarbij sprak nog een aardig woordje mee dat voor de buitenop namen Zierikzee met zijn prachtige poorten en bruggen unieke achter grond opnamen te zien geeft. Gp zondagmiddag 14 januari zal het NOS programma worden uitge zonden. aan bod, en hier had elke leerling" over een medeleerling een gedicht gemaakt dat voorgelezen werd. Ver der werden ook hier vermaningen dan wel lofprijzingen uitgedeeld door Sinterklaas. En ook geschenken. Toen ging het naar de 5e en 6e klas van meester Bolkenbaas, waar niet alleen gezongen werd, maar ook een toneelstukje opgevoerd en zelfge maakte gedichten voorgelezen. Gro te hilariteit ontstond toen een stoute leerling door Zwarte Piet in een zak gestopt moest worden, en deze een verkeerde zak had genomen, nl. één zonder bodem. De leerlingen van de chr kleuter school werden op 5 december getrac teerd in het hervormd verenigings gebouw toen Sinterklaas en Zwarte Piet hier een bezoek brachten. Onge veer 50 kleuters en hun moeders wa ren aanwezig die door de hoofdleid ster, mej. M. K. Beije, werden ver welkomd. In afwachting tot Sint en gevolg arriveerden werden enige liederen gezongen. Toen de goedhei ligman was gearriveerd begon Zwar te Piet peperbollen uit te delen, ter wijl Sinterklaas zelf ieder kind een pakje uitreikte. In de pauze werden de moeders getracteerd op koffie met speculaas en kregen de kinderen li monade met taai-taai. Kwart over twee vertrokken Sint en Piet en mochten de kindex-en allemaal nog een zak met een speculaaspop erin mee naar huis nemen. De voox-zitter, de heer A. Bal, verzorgde bij dit Sintei-klaasfeest het vervoer van Sint en Piet. Het was weer een leuk feest voor de leerlingen van de chr. kleu terschool dit jaar. De openbare kleuterschool, hoofd leidster mevr. A. van Geesbergen- de Roos, vierde het Sinterklaasfeest in één van.de lokalen van de school. Toen dinsdagmorgen Sinter-klaas ar riveerde was hij niet de enige die een mijter had, want alle leerlingen hadden zelf zo'n hoofddeksel ver- vaai-digd van rood papier en die op het hoofd gezet. Er werden enkele versjes gezongen en gedichten gede- klameerd. Bijzonder leuk was dat Sinterklaas en zijn knecht een eigen gemaakt kado aangeboden kregen. Dat voor Sint was een wandkleedje, eigenhandig gemaakt door een twee tal meisjes met zijn portret erop van lapjes. Tot slot kregen alle kinderen een kadootje. Het aardgas Nu de aanleg van het aardgas zo goed als afgelopen is in Gostei-land kan worden vermeld dat omstreeks 75 van de bevolking van Ooster- land een aansluiting van het aardgas hebben genomen, waarvan velen met een centx-ale vex-wax-mingsinstal- latie Vex-schillende bewoner-s prefe- reex-den gaskachels, terwijl er ook vele zijn die reeds centx*ale vex-war- rrxing hadden met oliestook, en dit begx-ijpex'lijkewijze niet op aardgas lieten ovex-schakelen. SIRJANSLAND Verlichte wijzerplaat Sinds kox*t heeft het uurwerk van de kerktoren nu ook aan de noord zijde een verlichte wijzerplaat. De klok luidt iedex-e middag om 12 uur. Een hele prettige surprise voor het dorp. BRUINISSE Kookkursussen Aan de Chr. Nijvei'heidsschool voor Meisjes te Bx-uinsse worden, te be ginnen januax-i 1973, weer een twee tal kookcux-sussen georganiseerd, één voor de fijne keuken en één kook- cui'sus voor de hex-en. Beide cux-sus- sen werden x-eeds eerder met veel succes gegeven, maar vooi*al de kook cursus voor hex-en, die door omstan digheden voi-ig jaar niet kon wox-den gegeven, is al jaren zeer populair. BURGH-HAAMSTEDE. 5-12. Zo als te verwachten viel, had Sint het op zijn verjaardag zwaar. Zo bezocht hij ook nog - vergezeld van zijn knecht - de openbare basisschool te Burgh-Haamstede. Ontvangen door het onderwijzend personeel en leden der oudercommissie kweet de goede Sint zich alras van zijn taak. luid bezongen en bejubeld de klassen bin nen te treden waar de kinderen vol verwachting de dingen afwachtten die komen gingen. En dat was weer de normale Spaanse procedure met veel pepernoten, welgemeende raad gevingen of zelfs gelukkig niet veel. boze woorden. En dan was er de zak van Sinterklaas die gevuld met ge schenkjes. na de uitdeling, geen dienst behoefde te doen. Neen. het waren dit jaar allemaal zoete kinde- ren op de openbare school. Op de Chr. Nat. School gebeurde iets vreemds. Hoe of het komt is nog niet met zekerheid te zeggen, doch ondanks het warme Spaanse klimaat waardoor dc Sint hier meestal zijn bezoeken per auto aflegt, nu ook zijn volbloed kreupel is. had de combina tie Sint en Piet de tandem als ver voermiddel gekozen. Vooral tegen de stoi-machtige wind in hadden beiden een hele trap (Sint met één hand aan de mijter) om de school te bei-eiken, doch na hun bezoek aan de school scheerden ze als hazewinden voor de wind naar hun volgend adres. Sint groette minzaam een ieder die het wonderlijke stel tegenkwam. Zijn staf was keurig langs de tandem- stang gebonden en dc zak had een plaats op de bagagedrager gevonden. In de school opnieuw het geijkte proces. In de laagste klassen werden verhaaltjes verteld en naar harte lust gezongen. In dc hogere klassen waren kennelijk enkele ondeugende knapen want Piet zag zich genood zaakt om er een in de zak te stoppen die later weer werd vrijgelaten. Na afscheid genomen te hebben van kinderen en het onderwijzend perso neel. besteeg het duo de tandem, het geen geen eenvoudige zaak was. doch uiteindelijk spurtte het Spaanse be zoek het schoolhek uit. De nieuwe leidster, mevrouw A. C. Kouwer-Gagestein (links), biedt de schei dende leidster mej. J. de Pooter (rechts), als afscheidsgeschenk een doe-het- zelf „Welfare"-presentje aan. (Foto: Ziex-ikzeesche Nieuwsbode).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3