ZJ lil Kis 01 KÜ 01 LI (Al Shalako Onvervulde wensen?... BIOSCOOP „DE CONCERTZAAL" AGENDA JEUGDSOOS „BIG S" HEEFT DECEMBERPLANNEN KLAAR N.V.V. voerziet moeilijkheden met C.N.V. Prijsstijging tot dusver 7,6 procent Offensief nodig tegen margarinereclame Tropische storm Koffie duurder, thee goedkoper Richtlijnen Bijstandswet Vietnam-akkoord onmiddellijk op komst? De verhoging van het minimumloon RUIME OPDRACHT VOOR INFORMATEUR DR. RUPPERT Op de 16e traditionele ralley Advertentie HAAMSTEDE. 4-12. De jeugdso- ciëteit „Big S" te Haamstede orga niseerde een Sint-Nicolaasbal in ho tel „Het wapen van Burgh". De toe loop was redelik en de gezelligheid was zelfs ver buiten de grote zaal van het hotel te horen Het muzikale gedeelte werd ditmaal verzorgd dooi de Rotterdamse formatie „Phoenix" en door enkele bestuursleden en le den. Ofschoon men het niet ver wacht had verscheen Sinterklaas toch. Hy riep enkele bestuursleden en anderen op het matje waar na zy óm het hardst een liedje mochten zingen. Het feest bereikte zijn hoog tepunt toen er plotseling nog een Sint de zaal binnenstapte. Na een korte woordenwisseling tussen deze beide Sinterklazen werd er beéloten onder het motto „Een dracht maakt macht" er samen het beste van te maken. Er werd nog wat gesproken gezongen en kleine geschenkjes uitgedeeld en daarna werd er lustig door de Sinten en de Pieten tezamen met de anderen naar het einde der avond gedanst. De winteravondralley Op 16 december organiseert de jeugdsociëteit de traditionele - win teravondralley. Ditmaal in een an dere manier van opzet, dus geen oriëntatierit, doch een te zoeken route aan de hand van een ingete kende lijn op een kaart. Tijdens de rit moeten echter ook nog verschil lende opdrachten uitgevoerd worden, wat het echt niet eenvoudig zal ma ken. De organisatoren raden de deelnemers dan ook aan een vier- mans-equipe te formeren omdat an ders het bereiken van een hoge plaats in het eindklassement tot de onmogelijkheden beschouwd moet worden. Opgave (voor ieder) is tot 16 december mogelijk bij de volgen de personen: P. J. Landegent (01115- 1235), H. Goedbloed (01116-609) en L. de Feiter (01115-1479). Voor de hoogst geklasseerden zijn fraaie prij zen ter beschikking gesteld. De eer ste deelnemer start te 20.00 uur, doch iedere deelnemer wordt verzocht om 19.00 uur in het soosgebouw aanwe zig te willen zijn voor nadere infor matie en inlichtingen. Kerst-diner „Big S' laat op 26 december weer van zich horen in de vorm van het eveneens traditionele kerst-diner dansant en op 1 januari een gezellig nieuwjaarsbal in hotel „Het wapen van Burgh". Deze avond is nu eens niet voor de jongelui alleen, doch voor de gehele dorpsgemeenschap. De jeugdsoos wil, op deze manier met dit nieuwjaarsbal iedereen be danken voor de steun en hulp die zij al zo veel mocht ervaren in het af gelopen jaar en tevens maakt de soos het mogelijk om afscheid te ne- Frans graan naar Veghel (N.B.) DEN HAAG, 6-12. De Coöperatie- ve Handels Vereniging (CeHaVe) te Veghel, Europa's grootste mengvoe derfabriek met een omzet van ruim 1 miljoen ton veevoer per jaar en de in Luxemburg gevestigde Sociëté de Transports Internationaux en Vrac (STIV) waarin de Graan Elevator Maatschappij (GEM) .V. te Rotter dam een belangrijk aandeel heeft, hebben overeenstemming bereikt over spoortransport van Franse gra nen naar Veghel (N.B.). Student gestikt in douchecel DELFT, 5-12. De 23-jarige Delftse student A. Voeten is in de nacht ge storven door gebrek aan zuurstof. Nadat hij als zwarte Piet had opge treden, wilde hij in de douchecel van zijn woning de mascara van zijn ge zicht wassen. Terwijl het ventilatie kanaal was afgesloten, heeft hij de geiser geruime tijd laten branden. De aanwezige zuurstof werd daardoor opgebruikt. Hij werd gevonden door medebewoners. DEN HAAG. - Informateur dr. M. Ruppert, gefotografeerd in zijn werk kamer in het gebouw van de Raad van State aan het Binnenhof, waar hij de komende tijd o.m. de fraktie- voorzitters zal ontvangen. men van hotel „Het wapen van Burgh" waar de andere dag reeds de slopershamer gehanteerd gaal worden voor de ombouw naar een supermarkt. De danslustigen kunnen zich dan gaan vermaken op de voor een ieder te verwerken tonen van „The Donald Occasion Dixieland Band' En voor de soosleden is er op 31 december van 00.02 uur tot 02.00 uur de oud- en nieuwviering. UTRECHT, 6-12. De federatie van drie vakcentrales is door het recente fiat van het CNV weliswaar mogelijk geworden, maar een feit is zij nog niet. De waarnemend voorzitter van het NW, Adri de Boon, voorziet ólthans grote moeilijkheden met het CNV. In een vraaggesprek met „Industrie- revu", het officiële orgaan van de Industriebond NKV, heeft de heer De Boon gezegd dat niet de lijn- Groenvelt binnen het NVV oorzaak van de moeilijkheden zou zijn, maar het CNV zelf. De „zware' federatie, waaraan alle drie vakcentrales nu hun fiat heb ben gegeven, is volgens de heer De Boon bedoeld om krachtiger te kun nen optreden en om doublures te vermijden. Hij heeft er geen bezwaar tegen dat het CNV in eigen kring een visieprogramma opstelt en dat het zich bezint op de oplossing van allerlei vraagstukken, „maar de voorbereiding van het beleid, de be sluitvorming en de uitvoering daar van, vindt in federatief verband plaats, ook en juist als het gaat om Inkomensachterstand in de landbouw AMSTERDAM, 6-12. „Wij voelen er niets voor om te leren leven met een in vei'gelijking tot anderen te lage inkomen", aldus descheidende voorzitter van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw, de heer W. H. Jas, op de dinsdag in Amsterdam gehouden 200ste algemene vergade ring van de maatschappij. „Wij blij ven van mening, dat aan de inhaling van de inkomensachterstand iets zal moeten worden gedaan. Is het niet in één keer, dan desnoods over een paar jaar uitgesmeerd. Indien wij er voorlopig van afzien dreigt dit een afgedane zaak te worden". Man komt om tijdens proefrit auto BOEKEL, 6-12. De 29-jarige auto handelaar M. H. van den Boogaard uit Boekei (N.B.) is woensdag in zijn woonplaats tijdens een proefrit met een auto om het leven gekomen. De bestuurder, naast wie de auto handelaar zat, reed met volle snel heid tegen een boom. Dhr. Van den Boogaard overleed ter plaatse. De bestuurder is ernstig gewond in een ziekenhuis opgenomen. Brand in Middelburg MIDDELBURG, 6-12. Het dak van een winkelcentrum in aanbouw in Middelburg is woensdagmiddag in brand geraakt, nadat een ketel met bitumen door een felle windvlaag vlamvatte. De dakbedekkers konden zich op tijd in veiligheid brengen. De brandweer van Middelburg die met groot materieel uitrukte kon de scha de tot enkele tienduizenden guldens beperkt houden. Ui 15 c <y EKI IN 15 ro 1- O - EK a o r~ -o ai 1 Een fijn maal op kleuterschool „De Woelwaters" ZIERIKZEE, 5-12. Op dinsdag 5 december vierden de kleuters van kleuterschool „De Woelwaters" op school het St. Nicolaasfeest. Het is een dubbel feest geworden, want na het bezoek van de Sint bleven de kinderen op school de maaltijd ge bruiken. St. Nicolaas kon namelijk niet eer der dan half 12 bij de Woelwaters arriveren, want deze bischop, voor stander van de oecumene, wilde dit jaar eerst de Maltarakkers met een bezoek vereren. De spanning steeg in de ochtend tot het kookpunt, vandaar dat door ZIERIKZEE - TELEFOON (01110) 2770 brengt a.s. vrijdag- en zaterdagavond 9 en 10 december: Sean Connery, Brigitte Bardot en nog acht anderQ grote ster ren in een spannende avonturenfilm het sociaal-economische beleid Dat is steeds de bedoeling van NKV en NVV geweest", aldus de heer De Boon. Een 5 miljoen-dollar productie van de grote Amerikaanse regisseur Edward Dmytryk. Een groep Europese aristocraten op Safari naar de West. Geschenk voor gehandicapten EINDHOVEN, 5-12. Max Tailleur heeft in het Eindhovense gemeente huis aan tien gehandicapten in het kader van zijn actie een Sinterklaas verrassing bezorgd. Tien schoolkin deren konden aan tien gehandicap ten vakantiereizen (o.a. naar Mallor- ca) aanbieden, nadat zij met hun schoolkameraadjes in Eindhoven vjjf ton oude kleren bij elkaar hadden gebracht. Wethouder mevr. mr. C. de Vries- van Haaften ontving het gezelschap. Max Tailleur was er meer dan te vreden over, omdat soortgelijke ac ties ook in veel andere steden een succes behoren te worden. Ontslagen in Heerlen HEERLEN, 7-12. Wegens financi ële moeilijkheden zullen tientallen personeelsleden bij het electro-tech- nische productiebedrijf Krumm N.V. (250 man personeel) in Heerlen ont slagen moeten worden. Het juiste aantal zal variëren van tien tot vijf tig, onder meer afhankelijk van het verkrijgen van nieuwe orders. Advertentie Toegang 14 jaar - Aanvang 20.00 uur Voorverkoop aan de kassa of telefonisch op de dac stelling van 11.00-12.00 uur. van de voor- aiouiuy van i i ,uu— ic.uu uui. x cccaeccoscccoooosccccccecciaoccosoeccccce^accccocisccisct DEN, HAAG, 6-12. De prijzen zijn dit jaar tot half november gestegen met ruim 7,6 procent. Dit blykt uit het prijsindexcijfer dat het Centraal Bureau voor de Statistiek woensdag heeft gepubliceerd. Van half oktober tot half november bedroegen de prijsstijgingen 0,4 procent. Het in dexcijfer van midden december 1971 was 114,8, dat van half november dit jaar 123,6 (basis 1969 is 100). Ruim de helft van deze prijsstij ging trad op in de sector voeding. Onder meer gingen aardappelen, fruit en eieren in prijs omhoog. Daarnaast werden ook auto's en ben zine duurder. Voor groenten werd een prijsdaling geregistreerd. Een vergelijking van recente voort schrijdende 12-maandsgemiddelden met die van een jaar daapyoor geeft te zien dat de trendmatige prijsstij ging de laatste lijd een stabilisatie vertoont. Juli '71-juni '72 t.o.v. juli '70-juni '71 7,9 procent; aug. '71-juli '72 t.o.v. aug. '70-juli '71 7,8 procent; sept. '71-aug. '72 t.o.v. sept. '70- aug. '71 7,8 procent; okt. '71-sept. '72 t.o.v. okt. '70-sept. '71 7,8 procent. nov. '71-okt. '72 t.o.v. nov. '70-okt. '71 7,8 procent; dec. '71-nov. '72 t.o.v. dec. '70-nov. '71 7,8 procent. Mening van de Zuivelbond: HOUSTON. Ongeveer kwart voor tien donderdagochtend heeft het ruimteschip Apollo-17 vanuit zijn parkeerbaan om de aarde koers gezet naar de maan. de kleuters maar vast aan de voor bereidselen van de maaltijd begon nen werd. Er werd pudding gemaakt die de kinderen zelf mochten garne ren, ieder naar zijn of haar smaak. Menukaartjes werden geplakt en de tafels werden kleurrijk gedekt. Ook stond een poppenkastvoorstelling op het programma, zodat de uren om vlogen. Tijdens het bezoek van St. Nico laas aan de beide klassen viel het op, dat er praktisch geen huilende of angstige kinderen waren, waarschijn lijk het resultaat van de tendens om het Sinterklaasfeest uit de sfeer van de angst te halen. LEEUWARDEN, 6-12, Als de be richten over het verband tussen hart- en vaatziekten en de consump tie van melkvet blyft voortduren en de zuivelsector niet reageert, zullen steeds grotere groepen consumenten zich van melkproducenten gaan af wenden Dit zei drs. H. Schelhaas, secretaris van de Koninklijke Nederlandse Zui velbond. woensdagmiddag te Leeu- warden in de jaarvergadering van de Friese Maatschappij van Landbouw. De zuivel onderneemt nog niets tegen de reclame van de margarine industrie. Drs. Schelhaas wees er op dat van de huidige gemiddelde vet- consumptie in Nederland - 135 gram per dag - het melkvet slechts 20 gram levert. De grootste bijdrage aan de stijging van het vetverbruik wordt geleverd door de margarine. BANGKOK, 6-12. Meer dan 40 personen zjjn om het leven gekomen en 15 vissersboten gezonken tijdens de tropische storm Sally die met zeer krachtige windstoten over het zuiden van Thailand is getrokken. Be meest getroffen gebieden zijn de provincies Tjoemporn en Phangga en het eiland Phoeket. Gevreesd wordt voor overstromingen. Jacht op vuurwerk ROME, 6-12. De Italiaanse politie heeft duizenden stuks vuurwerk in beslag genomen die bestemd waren voor de viering van de jaarwisseling, nadat een gebouw in Rome was ont ploft. Daarbij kwamen vorige week in de nacht van woensdag op donderdag 15 mensen om het leven en werden er 65 gewond. DEN HAAG. 6-12. De prijzen van koffie eh poederkoffie werden met ingang van woensdag met 4 tot 10 cent per 250 gram verhoogd. Een aan tal soorten thee in pakjes res p. thee zakjes werd met 2 tot 4 cent per ver pakking goedkoper. Douwe Egberts heeft zich genood zaakt gezien dc koffieprijzen bij te sturen omdat het prijsniveau van ruwe koffie op de wereldmarkt ge stegen is. De prijsverlaging voor thee is volgens Douwe Egberts een gevolg van de prijsontwikkeling van de inkoopprijzen. De prijswijzigingen zijn tot stand gekomen in overleg mot het ministe rie van economische zaken. Het aandeel van het melkvet is sinds 1938 gedaald, zei hij. Drs. Schelhaas haalde medische rapporten aan waarin wordt gesteld, dat nimmer een oorzakelijk verband is aange toond tussen de consumptie van dierlijk vet en het optreden van hart- en vaatziekten. DEN HAAG. 6-12. Het Tweede- Kamerlid Van Lier (PvdA) heeft de minister van CRM gevraagd er bij de gemeenten op aan te dringen dat de richtlijnen voor de toepassing van de algemene bijstandswet voortaan gratis of tegen een geringe vergoe ding voor het publiek verkrijgbaar zijn. Hij wijst erop dat de gemeen ten wettelijk verplicht zijn de richt lijnen tegen kostprijs verkrijgbaar te stellen. De heer Van Lier heeft de minis ter schriftelijk gevraagd of het waar is dat de vergoedingen sterk uiteen lopen, van f 2,- tot f 30,-. Er zouden zelfs gemeenten zijn die weigeren de richtlijnen beschikbaar te stellen, merkt de heer Van Lier op. Advertentie gouden en zilveren sieraden Juwelier - Horloger MC. MOURER Hivenplcln 1 Zlotlkzeo T«l. (01110) 244S Donderdag 7 december Zierikzee Huishoudschool, 14.00-16.00 uur, spreekuren konsumenteninformatie Huish. Voorl. ten Plattenland. Herv. Verenigingsgebouw, 20.00 uur, pakjesavond Herv. Vrouwengroep „Wees een Zegen". Vrijdag 8 december Zierikzee Concertzaal-biscoop, 20.00 uur, film. Ver.-gebouw. Ver. v. Vrijzinnig Her vormden. 8 uur. Aula R.S.G. „Prof. Zeeman". Ziejook. 8 uur. Burgh Hotel „Het Wapen van Burgh", 19.30 uur, uitvoering muziekvereniging „Witte van Haemstede". Nieuwerkerk Dorpshuis. Slotbijeenkomst (Attrak- tieweek - Loterij). Half acht. Ooslerland „De Pleisterplaats", 19.30 uur, ver gadering Z.L.M.-afdeling. Zaterdag 9 december Zierikzee Concertzaal-biscoop, 20.00 uur, film. Brouwershaven Verenigingsgebouw, feestmiddag voor de jeugd. Zondag 10 december Zierikzee Mondragon, 12.00 uur, koffieconcert, ■(Z.V.U.). Maandag 11 december Zierikzee Zaal Chr. Ger. Kerk. Chr. School vereniging. 8 uur. Dinsdag 12 december Zierikzee Stadhuis. Vergadering gemeenteraad. 8 uur. R.K.-centrum. U.V.V.-afdeling. Half acht. Donderdag 14 december Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, toneelvoor stelling „U spreekt met uw moorde naar" (Z.V.U.). Vrijdag 15 december Kerkwerve Openb. basisschool „Prinses Irene", ouderavond. Burgh Hotel „Het Wapen van Burgh", 19.30 uur, uitvoering muziekvereniging „Witte van Haemstede". Haamstede Hotel Bom, (Zaal Tavenu), 19.30 uur, alg. ledenvergadering „De Koppe ling". LAATSTE NIEUWS PARIJS, 7-12. Het Franse blad „l'Aurore" schrijft, uit „volstrekt ze kere bron" vernomen te hebben, dat het door de voornaamste onderhan delaar van president Nixon, Kissin ger, en dc eerste Noordvietnamese onderhandelaar Le Due Tho opge stelde akkoord over Vietnam „bin nen de komende uren" getekend wordt. Volgens bet Franse blad is Noord - Vietnam ermee akkoord gegaan dat de wapenstilstandsovereenkomst ook voor Laos en Cambodja geldt. Ook over de terugtrekking van dc Noordvietnamese troepen uit Zuid- Vietnam zou overeenstemming be reikt zijn. Van de aanvankelijk drie Noordvietnamese divisies zou thans slechts een in Zuid-Vietnam aanwe zig zijn en ook met de terugtrekking van deze divisie zou reeds een begin gemaakt zijn. Tenslotte zou president Nguyen van Thicu van Zuid-Vietnam nu eer der bereid zijn het akkoord te teke nen, aangezien Hanoi ermee inge stemd zou hebben, dat de drie-par tij enregcring, die aanvankelijk dc verkiezingen in Zuid-Vietnam zou voorbereiden, thans nog slechts als een commissie van advies te be schouwen is. DEN HAAG, 6-12. Behalve de zgn. siriiciurcle verhoging van het mini mumloon met drie procent tot f 198,60 per weck met ingang van 1 j -nuari as, zei dit minimumloon op diezelfde dag nog met 5,94 procent tot f 216,90 per week worden ver hoogd op grond van dc aanpassing aan de gestegen prijzen. Dit heeft drs. C. C. M. Gerekens. een der twee algemene secretarissen van het Nederlandse Christelijke Werkgeversverbond. maandagmid dag meegedeeld tijdens de maande lijkse informatieve bijeenkomst van dit verbond met persvertegenwoor digers. DEN HAAG. 6-12. Kabinetsinfor mateur dr. M. Ruppert gaat, aan de hand van zjin opdracht, onderzoeken of er mogelijkheden zijn tot dc vor ming van een meerderheids-, dan wel een minderheidskabinet. De for mulering va» zijn opdracht sluit ech ter een extra-parlementair kabinet niet uit Dr. Ruppert zei dit in Den Haag, waar hij laatstgenoemde mogelijk- hied echter nadrukkelijk „als laatste in de rij" plaatste Zijn onderzoek zal zich uitstrek ken tot alle mogelijkheden die voor handen kunnen worden geacht. In dit verbard wees hij cr op dat ccn minderheidskabinet dat redelijker wijs voldoende steun in het parle ment ondervindt ad hoe ook een meerderheidskabinet is. Hij stelde dat de opdracht ruim geformuleerd is doordat niet een onderzoek de mogelijkheden van dit ogenblik, maar naar alle mogelijk heden is opgenomen. Als extra-parlementair kabinet ziet dr. Ruppert formeel staatsrech telijk een kabinet dat opereert zon der afspraken vooraf met frakties dan wel met een meerderheid in de volksvertegenwoordiging.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 2