ERIC1DSE NOORMAN Vereniging tot Bevordering Tuinbouwondenvijs Sch.-Duiveland Japans vliegtuig neergestort bij Moskou ZWARTE PIET IS AANWEZIG Zeeland wil al in 1976 Biesboseh-water LAATSTE NIEUWS Concessies van Noord-Vietnam STREEKNIEUWS SUCCESJES VOETBAL KNVB District Zuid I 4e klasse G: BSC-DIVO, Oudemo len-Kruisland, Grenswaohters-SVC, Steenbergen-VES'35, Roosendaal- ODIO. 4e klasse H: DFS-Koewacht 14.00 uur, Steen-Zeel. Sport, Sluiskil- Biervliet, Clinge-Corn Boys, Dom burg-Steen. AFDELING ZEELAND ZONDAGCOMPETITIE le klasse: Aardenburg-Jong Am- bon, Luctor-IJzendijke. Patrijzen- Walcheren, Robur-RIA-W. Reserve le klasse: Walcheren II- Breskens III, Hontenisse II-Vogel- waarde II. 2e klasse B: Renesse-Patrijzen II 14.30 uur, DFS Il-Zonnemaire 14.30 uur, Luctor II-Lewed. Boys, Levved. Boys li-Volharding. 3e klasse E: Renesse II-Luctor III 12.00 uur, Goes IV-Patrijzen IV, Vlissingen IX-Hansw. Boys III. ZATERDAGCOMPETITIE le klasse: Veere-WIK, Arnemui- den II-Nieuwland, 's-H. Arendsk.- Meeuwen II, Nieiuvdorp-Colpl. Boys, Sluis-Zaamslag, Waarde-Wemeldin- ge. 2e klasse A: Duiveland-Oostkapel- le 14.30 uur, MEVO-Middelburg VI 14.30 uur, VCK II-Brouwershaven, Bevelanders-Arnemuiden II, Cortge- ne-Serooskerke. 3e klasse A: WIK II-MEVO II 14.30 uur, ZSC-Nieuwdorp III 14.30 uur, GPC II-SSV II, Wissenkerke II -Colpl. Boys II. 4e klasse A: Brouwershaven II- MEVO III 14.30 uur, Bruse Boys II- WIK III 14.30 uur. JUNIOREN Groep A Zierikzee A I-Tern. Boys A I 14.30 uur, Kloetinge A I-Steen A I, Axel A I-Middelburg A I, Vlissin- ZAALHANDBAL gen A I-Terneuzen A I, HVV'24 A I- Goes A I. Groep A XI: Bruse Boys A II-Renes- se A I 13.15 uur. Groep B XVII: Brouwershaven B 1-SKNWK B I 13.15 uur, WIK B I- MEVO B I 13,15 uur, Duiveland B I- ZSC B I 13.15 uur, Zierikzee B I-Re- nesse B I 13.15 uur, DFS B I-Bruse Boys B I. Uitslag binnen recordtijd DEN HAAG, 30-11. Twee mi- nuten na middernacht zat de laatste uitslag, namelijk die van de gemeente Spijkenisse, in de computer van Philips elektrologica Nederland in Rijswijk. De eerste uitslag (Van As- peren) was enkele minuten na zeven uur ingevoerd. In iets minder dan vijf uur waren zo doende de uitslagen van alle S63 gemeenten verwerkt waar mee ANP en Philips sneller dan ooit tevoren de totale uit slag van een verkiezing heb ben geleverd. Bij vorige ver kiezingen is de uitslag ook wel tegen middernacht geleverd, maar toen sloten de stembus sen om zes uur. Ditmaal was dat om zeven uur. Dankzij de computer kon reeds om half acht een eerste prognose worden gegeven, die ook bleek te beantwoorden aan de einduitslag. HELSINKI. De Sowjet-Unie is voor het houden van een Europese veiligheidsconferentie op ministrieel niveau in Helsinki tegen eind mei. Dit heeft de Russische ambassadeur in de Finse hoofdstad, Meltsew, woensdagochtend op de multilaterale voorbereidende conferentie meege deeld. Na zes „magere jaren" gaat het nu wat beter in de fruitteelt (dames) Zeeland Sport-Delta Sport 10-4 Het was een wat onplezierige wed strijd. Vooral toen Delta Sport door Ria Schaalje en Nel Verheij een 0-2 voorsprong nam. Zeeland-Sport ging keihard spelen. De Zierikzeese speel sters waren duidelijk geintimideerd. Zonder nog één treffer te plaatsen liep Zeeland-Sport tot de rust uit tot 6-2. Na de rust een opleving bij Delta- Sport. Ria Schaalje zorgde voor 6-3. Zeeland-Sport bleef echter sterker en liep uit tot 9-3. Marja Vos nam 9-4 voor haar rekening. Zeeland- Sport bepaalde de stand uiteindelijk op 10-4. Overigens moeten de Delta- Sport speelsters op het nemen van strafworpen trainen. Twee werden er gemist. (heren) Fortuna II-Delta Sport I 20-10 Dc Delta Sport selectie kon het niet redden tegen het zeer sterke Fortuna II uit Bergen op Zoom. De Zierikzeeenaren incasseerde hun eerste nederlaag in de hoogste klas se van de afdeling Zeeland 20-10. In het begin van de wedstrijd was Delta-Sport zeker niet de mindere van Fortuna. Regelmatig liep de stand op tot 5-5. Ook de ruststand 10-7 was voor de Zierikzeeenaren niet onrustbarend. MICROKORFBAL All ReatlylI-VIOS(W) 7-7 De ontmoeting tussen de reserves van All Ready en VIOS uit Willem stad is een spannende boeiende strijd geworden waar in beide teams zich volledig voor het bezit van de pun tjes hebben in gezet.Toen All Ready in de 2e helft een 4-1 voorsprong wist te nemen zag het er naar uit dat zij op beide puntjes beslag zouden gaan leggen. Juist in deze beslissende fase ontbrak het bij de rood-zwarten nog aan voldoende conditie om de wed strijd in hun voordeel te beslissen. Joop de Regt gaf All Ready de lei ding 1-0 waarna Jan van Prooijen de stand weer in evenwicht bracht 1-1. Na de vakverwisseling gaf Jaap van Klinken met een fraai afstands schot weer de leiding 2-1. Met welke stand de le helft werd afgesloten. Na de hervatting liep All Ready tot 4-1 Na de rust echter bleek de Zierik zeese verdediging geen vat krijgen op de cirkelspeler. Er vielen nog al wat gaten. Na 10-8 en 13-9 en 17-10 werd dé eindstand bepaald op 20-10 in het voordeel van Fortuna II Een vediende overwinning. Voor Delta-Sport scoorden Jaap Consemulder 4x, Huib van Dalen 3x Theo de Loozè 2x en Freddy Schaal je lx. uit. Eerst doorboorde Levien Scheele de korf waarna, weer in de begin opstelling,Tinie Lodewijk-Jonker voor een treffer zorgde. VIOS toonde duidelijk zich bij deze achterstand nog niet te willen neer leggen. Ria de Bont verkleinde de achterstand tot 4-2. waarna Kees Vos nogmaals voor VIOS wist te scoren 4-3. Even kreeg All Ready weer wat meer lucht door Levien Scheele 5-3, maar door Ria de Bont en Tim Scharloo kwam de stand weer in evenwicht 5-5. In de slotfase ontwikkelde zich een spannende strijd om dc zege. Uit een strafworp gaf Levien Scheele All Ready weer voorsprong 6-5. VIOS bleef het antwoord hierop evenwel niet schuldig. Kees Vos zorgde voor de gelijkmaker 6-6, waarna Tim Scharloo zijn club zelfs voor de eerste maal in deze wed strijd de leiding wist te geven 6-7. Een minuut voor tijd deponeerde Joop Kristalijn de verdiende gelijk maker in de VlOS-korf 7-7. HAAMSTEDE, 29-11. In do door slechts 14 leden bezochte vergadering van de Ver tot Bevordering van het TuinbouwonderwUs op Schouwen- Duivcland, dinsdagavond in hotel Bom, lichtte de voorzitter, de heer JacJac. Steur, zich in z\jn openings woord tot he tere-lid de heer K. J. Dambruin en de hoofdassistent R.T.C. de heer J A. v. d. Weel. Spre ker herdaoht met enkele toepasselij ke woorden het overleden bestuurs lid W. Capelle en het lid W. Beije. De heer Steur constateerde dat na een 6-tal „magere jaren", er einde lijk weer eens goede prijzen voor het Nederlandse fruit betaald worden. Hij waarschuwde echter voor al te veel optimisme, want het percenta ge telers dat dit jaar echt wel „goed zit" zou wel eens tegen kunnen val len. „Minder kg-opbrengst, veel ha- gelschade en vroeg op het hout ver kocht zijn al drie tegenvallers". Spreker vertrouwde er echter wel op dat de telers nuchter genoeg zijn geworden om dergelijke prijzen niet achterop te gaan planten. „Het »s weer eens gebleken dat het niet ge makkelijk is vooruit te zeggen: zo veel hectare fruitteelt moet er zijn% dan komt er zoveel kg fruit. De fruitteelt in de Westhoek is nog steeds tanende en de plaatsing van caravans is voor de telers een on misbare inkomstenbron Diverse be dreven zyn reeds, verhandeld en andere liggen te wachten op andere exploitatie De fusie van veilingen die in dit rayon aanstaande is, is toe te jui chen. Heel zuidwest Nederland zou hiervan deel uit moeten maken. „Een dergelijke gigant eist echter wel een krachtig bestuur en directie". De voorzitter wees tot slot nog op het feit dat de vereniging, alhoewel niet meer in Proeftuinvorm, nog steeds van nut is. Een schrijven was ingekomen van het ere-lid, de heer C. A. Hartog uit Veenendaal die de ontwikkelingen hier altijd nog met belangstelling volgt. Medegedeeld werd dat de heer L. Leeuwe de afgelopen 2 jaar de tuin goed heeft onderhouden, waar voor hem dank werd gebracht. De rekeningen over 1970 en 1971 werden beide vastgesteld. De kas- commissie adviseerde bij monde van de heer G. J. de Glopper de rekening goed te keuren. Bestuursverkiezing De aftredende bestuursleden D. M. Braai, J. C. de Feiter en Jac. Steur werden herkozen. Als nieuw be stuurslid werd benoemd de heer J. A. Dalebout. De heer P. Adam nam nu ook het penningmeesterschap óp zich. Besloten werd, hoewel met maart a.s. de rooiregeling beëindigd wordt, de tuin niet te rooien. Dit zou een te rigoureuze ingreep zyn voor de omgeving. Tevens werd besloten achter de fusieplannen va nde vei ling Z.H.E. te staan. De vereniging is hiervan mede lid. De heer J. A. v. d. Weel hield ver volgens een inleiding over de fruit teelt in Frankrijk. Hij behandelde 3 gebieden, nl. het Rhöne-gebied, het Garonne-gébied en het gebied rond de Loire. Het klimaat is beter dan hier, doch er moet steeds water wor den gegeven. Het Rhöne-gebie^, waar indertijd de Algerijnen begon nen zijn met de fruitteelt wordt wat ouder, doch de fruitkwaliteit blijft nog seeds goed. Voor het merendeel de Golden Delicious. Hét „neusje van de zalm" is wel te vinden in het Loiregebied. Grote be drijven maar ook kleinere, die ge woon verlaten zijn. Grote koelhuizen en sorteerhallen waarin alles keurig schoon is. Hét werktempo van de Fransen ligt niet hoog, terwijl hét met de boomvorm niet zo nauw wordt genomen. De heer v. d. Weel zag ook bedrijven waar speciaal kleinere Golden Delicious worden geteeld, omdat Engeland die vraagt. Het is een groot fruitland, waar be drijven van eenzelfde eigenaar soms 80 km uit elkaar liggen. De peren- teelt met als specialiteit de stuk vruchten is van veel belang in het Garonnegebied. Uitvoerig stond de heer v. d. Weel stil bij de werkwijze die de Fransen toepassen. Hij kwam tot de konklu- sie dat de Nederlandse telers niet bang behoeven te zijn voor hun Franse collega's, voor wat de teelt betreft, Maar in de afzet liggen zij Nederland ver voor. De heer v. d. Weel bracht dank aan de vereniging voor de bijdrage die het mede mogelijk maakte, dat hij deze reis kon maken en hij kon een bezoek aan het Loire-gebied warm aanbevelen. Met een dankwoord tot de heer v. d. Weel besloot de voorzitter de ver gadering. MOSKOU, 28-11. Een DC-8 van „Japan Airlines" is dinsdag kort na het opstijgen van de Moskouse luchthaven Sjercmetjewo neerge stort. Er bevonden zich volgens de maatschappij in Tokio 62 passagiers en 14 bemanningsleden aan boord. In Moskou is vernomen dat vijf overlevenden naar de ecrste-hulp- post van de luchthaven zijn gebracht Bij het opstijgen had zich in de DC-8 een ontploffing voorgedaan. Het vliegtuig stortte ongeveer 500 meter van het vliegveld brandend neer. Het toestel kwam uit Kopen hagen en zou over Siberië doorvlie gen naar Tokio. Het ongeluk gebeur de dinsdagavond om kwart voor acht plaatselijke tijd. Het was de tweede vliegramp bij Sjeremetjewo binnen zeven weken. Op 14 oktober verongelukte daar een Iljoesjin van de Russische maatschappij „Aero- flot" waarbij volgens westerse lucht vaartkringen alle 176 inzittenden de dood vonden. Donderdag 30-11 van 7.00-9.00 uur Zaterdag 2-12 van 1.00-5.00 uur Voor iedereen is er natuurlijk een kado! DEURLOO MIDDELBURG 29-11. De watermaatschappy Zeeland wil nog in 1973 be ginnen met werken om water vanuit de Biesbosch aan te voeren. Het stijgende waterverbruik in de provincie Zeeland maakt dit noodzakelijk. Dc kosten van deze voorziening bedragen 126,5 miljoen gulden. Dc aandeel houders van de W.M.Z. zullen op 15 december over de plannen en de finan ciering daarvan een beslissing nemen. De watermaatschappij Zeeland heeft met de ministers van economi sche zaken, van financiën, van bin nenlandse zaken en van milieuhy giëne in principe overeenstemming bereikt over de financiering Ver wacht wordt dat de provincie Zee land de 126,5 miljoen gulden aan te sluiten leningen garandeert en dat de i'ij kso verheid dit weer doet tegen over de provincie Zeeland voor 85 procent van dat bedrag. Over dit voorstel hebben de ministers nog geen beslissing genomen. NEW YORK, 30-11. De New York Times meldt donderdag van hoge Amerikaanse regeringsfunctionaris sen te hebben vernomen dat Noord- Vietnam by de vredesonderhandelin gen te Parys enkele concessies zou hebben gedaan Volgens het blad gaat het om de volgende punten: 1. Noord-iVetnam zou akkoord gaan met het effectieve herstel van de gedemilitairiseei-de zone. (Dat is één van de voornaamste eisen van Saigon dat vreest dat de twee noor delijke provincies, die nu bezet zijn, door Hanoi zouden worden gean nexeerd). 2. Het bestand zou ook van kracht zijn voor Laos en Cambodja en alle „vreemde troepen" zouden uit deze gebieden worden teruggetrokken. De ondertekenaars van het akkoord zouden deze landen niet als bases voor militaire operaties gebruiken. 3. Nooit}- en Zuid-Vietnam zouden praktisch alle wapens kunnen ont vangen die bij hun leveranciers voor verzending gereed liggen. (De oor spronkelijke overeenkomst hield in dat de in Zuid-Vietnam aanwezige strijdkrachten alleen wapens zouden mogen vervangen die vernietigd of verloren zijn. Er waren geen beper kingen voor wapenleven-aties aan Noord-Vietnam). Het pad der verschrikking 114. Erwin staart dc wegtrekkende Nomaden na, tot zij uit het gezicht verdwenen zijn, dan breekt alle angst en spanning, die dc knaap in de laatste ogenblikken doorstaan heeft, zich baan in een hese fluistering. „Fadfrf" Hij klemt de lippen opeenik moet hem redden!" mompelt de jongen. „Het moet! Maar hoe?" Radeloos kijkt hij om zich heen en dan valt zijn oog op het armtierige vuurtje, dat Orm met zoveel moeite heeft aan gelegd. Dat is het. Warmte moet zijn vader hebben! Warmte en voedsel, maar vóór alles warmte. Erwin Iaat zich bij het smeulende hoopje takken op de knieën vallen en begint voor zichtig te blazen. Behoedzaam rakelt hij do as weg. zodat de vlam lucht krijgt. Dc knaap kan wel juichen als hij ziet dat het hout be gint te gloeien en eindelijk zachtjes gaat knet teren, terwijl een vlammetje flakkerend om hoog kruipt. Hij denkt er niet aan, zichzelf aan dc koesterendo gloed te verwarmen. Zo dra hij ziet, dal een paar van de dikste takken goed vlam vatten, trekt de jongen ze er uit cn met dc brandende lakken haast hij zich terug langs zijn spoor. Bij iedere stap sopt het ijzige sneeuwwater in zijn schoenen en zijn kleren zijn doorweekt van het sluipen door het kreupelhout, doch Erwin's enige zorg is tijdig zijn vader te bereiken. Een paar maal werpt hij een schichtige blik over zijn schou der. Do overval in het kamp heeft zijn angst voor de verschrikkelijke Nomaden opnieuw aangewakkerd Doch zover zijn blik reikt is er geen levende ziel tc bespeuren en boven dien vereisen de smeulende takken al zijn aandacht. Die moet hij tot iedere prijs bran dend houden. Het leven van zijn vader kan ervan afhangen! Plotseling bevreemdt het Erwin, dat hij nog niets ziet. Hij heeft toch zeker al net zo vol gelopen als daarnet Hij beschut zijn ogen met de hand en tuurt in 'de verte het spoor loopt door, nog steeds is er niets te zien van de don kere vorm in de sneeuw. Steeds harder begint de knaap te rennen cn dan is het alsof hij plotseling met lamheid geslagen wordt dc brandende tak ontvalt hem on dooft sissend in de sneeuwwant de plek, waar Eric de Noorman nog geen uur geleden gelegen heeft is verlaten. De W.M.Z. vraagt zich af of wel op die beslssing gewacht kan wor den. De wateraanvoer uit de Bies bosch kan in 1976 gereedkomen, als men tenminste direct met de aanleg begint. Volgens de laatste prognose kan het voor 1976 geraamde jaarver bruik nog net door de huidige pro- duktie gedekt worden. Daaruit biykt dat de aansluiting op de Biesbosch eind 1976 gerealiseerd moet zijn, zo meent de W.M.Z. BURGH Hervormde kerkdienst zondag a.s. in „De Koe-bel" In verband met werkzaamheden in het kerkgebouw zal de kerkdienst van zondag 3 december aanstaande (aanvang 10.00 uur) niet in de kerk gehouden kunnen worden. De dienst zal wel doorgaan en plaatsvinden in het gebouw „De Koe-bel". LAND- EN TUINBOUW Bijdrageregeling oudere agrarische werknemers BEN HAAG, 29-11. Oudere agra rische werknemers van 55-65 jaar krygen sinds 15 november by be ëindiging van het bedryf op grond van het op die datum in werking getreden beëindigingvergoedingsbe- sluit een maandelijkse vergoeding van f 217,—. Het bestuur van de Stichting Ont- wikkelings cn Saneringsfonds voor de Landbouw heeft in verband hier mede besloten dat zij die deze ver goeding ontvangen, niet meer in aan merking komen voor de sinds 1 juli 1970 bestaande regeling waarbij deze werknemers een bijdrage-ineens van f 3.000,krijgen. Deze regeling geldt voortaan alleen nog als hel dienstverband wordt be ëindigd als gevolg van sluiting van het bedrijf, buiten het beëindigings- vergocdingsbcsluit om of als gevolg van structurele ontwikkelingen op hel bedrijf. Ook in de vergoedingen ineens voor werknemers die zelfstandig een landbouwbedrijf uitoefenden is is sinds 15 november een wijziging ge komen. Dc hooglc van deze vergoe ding is afhankelijk van het aantal hectaren cultuurgrond dat in gebruik is geweest. De vergoeding bedraagt ten hoogste f 20.000 per beëindiging. Hagelscluule fruitteelt: 10 miljoen gulden DEN HAAG. 28-1. Dc schailc die dc Nederlandse fruitteelt in 1972 heeft geleden, is groter dan ooit te voren. Dc totale hagclschadc zal on geveer f lo min. bedragen. Hiervan word' f 6,5 min. door verzekering gedekt. Getroffen werden vooral fruitbo men in Limburg. Noord-Brabant, Zeeland, Betuwe cn de kop van Noord-Holland. Relatief minder schade dan in 1971 kregen dc IJsscl- meerpolders en het noorden van het land. Soms werd tijdens een twee tot drie minuten durende hagelbui de bast van de bomen zwaar bescha digd cn lag dc gehele oogst na korte tijd te rotten onder dc bomen. Bij de onderlinge fruittelcrshagil- vcrzokeringsmaatschappij is voor f 80 min. verzekerd. Van 1964 af heeft deze maatschappij slechts twee gunrtige jaren gekend. Hartelijk dank aan allen, ook namens onze kinderen, voor de vele felicitaties, kado's, bloemen en giften, die wij mochten ontvangen bij ons 55-jarig huwelijksfeest. Familie L. LINDHOUT- VANE Dreischor, 22 november 1972 Te koop Hand- en moesappels J. C. de Feiter, Dreef 21, Burgh. Tel. (01115) 1479. Jongensfietsen 6-10 jr. Spec, prijs. Nieuw! HEMO, Zierik zee, Weststraat 5-7. Iets voor de fiets; altijd wel kom! Km-leller, snelbinder, lampset, hoog stuur, régen- pak, gelaatscherm, spiegel enz. Kies zelf bij Hemo, Weststraat 7, Zierikzee. Eén paar meisjes kunst schaatsen met schoenen, maat 35. Prijs f 15,-. Telefoon 3137 (na 5 uur). Een mooie antieke koperen pot. Te bevr. Esdoornstr. 13, Nieuwerkerk (Sch.-D.). U kunt nog kiezen uit onze pracht sortering tassen, 'n Fijn geschenk. Kies zelf bij Hemo, Weststraat 5-7, Zie rikzee. Z.g.a.n. voetbalschoenen, mt. 4'/s f 12,50. N. van Burg, Breedstraat 5, Zierikzee. Te koop gevraagd Oud ijzeren tweepersoons ledikant uit oma's tijd. Wim Mackenbach, WillibiT>rdus- straat 48, Rotterdam. Tel. (010) 657612. Scheepvaartberichten Diloma, 27-11 Rotterdam naar Per zische Golf Dione, 4-5 te Honolulu verwacht Ganymedes, 27-11 vertr. Havre naar Cristobal Abida, 27-11 Rotterdam naar Shell- haven Acmaea, 29-11 verwacht Isle of Grain Calamai'es, 27-11 480 m.N. Bax-bados Camitia, bij Lynas Point Krebsia, 27-11 Woodsland naar B. Mahöhar Schiekerk, 27-11 verti-ek Ci'istobal Vivipax-a, 27-11 Sriracha Vlieland, 27-11 160 m ONO Montevi deo KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Zuidwolde (Di\) A. H. Smits te Kerki-ade; te Aalsmeer (toez.) J. M. de Meij te Woex-den. Aangenomen naar Rottex*dam- Delfshaven J. Bogaard te Woerden, die bedankte voor Wiei'den (toez.). Bedankt voor Delfzijl A. van der Beek te Hardenberg; voor Rhoon J. M. D. v. d. Berg te IJmuiden-West. Gex-ef. Kerken Vrijgemaakt Beroepen le Drogeham L. J. Joos- se, kand. te Hattem. Bedankt voor Di-iebex-gen-Rijssen- burg W. Boessenkool te Johannes burg (Z.A.) voor Almkerk/Werken- dam-Breda J. M. A. Gi-oeneveld, kand. te Utx-echt. Geref. Gcm. Bei-oepen te Bodegi-aven R. Boo- gaai-d te Leiden. OMO-eursus uit roulatie BREDA. 29-11. Het bestuur van de Brabantse vereniging „Ons Middel baar Ondei-wijs" heeft besloten de delen drie en vier van de experimen tele Omo-katechese cursus voor middelbare scholen (VWO en HAVO) uit de roulatie te nemen. Het willigt hieiTnee het „indringende verzoek" in van de bisschoppen Bluyssen (Den Bosch) en Ernst (Breda). MARKTBERICHTEN Aardappclbcurs Rotterdam ROTTERDAM. 28-11. Prijzen (excl. o.b.) vastgesteld in guldens per 100 kg af-bedrijf op auto volgens kwa liteitseisen binnenland cq. export. Klei-aardappelen binnenland Bintjes 35 mm opw. in 2 maten 21.50-22.50; bintjes 50 mm opw. 23,50; eigenheimers 35 mm opw. 23,25. Zand-aardappelen binnenland Bintjes 35 mm opw. 18,00-19,00. Klei-aardappelcn export Bintjes 35-50 mm. los verladen 19.25-19,75; bintjes 40 mm opw. voor overzee niet genoteerd; bintjes 45 mm opw. voor Italic 25.00-26.00; bintjes 50 mm opw., los verladen 23,50. Znnd-aardappelen export Bintjes 35 mm opw. 18.00-10.00. Bkmkschillige rassen V. d. klei grond voor overzee 40 mm opw. 21.50. Voeraordappelen 6.50-7.00. Stemming: binnenland cn export prijshoudend. DEN HAAG. Dc gemeente Den Haag heeft cr voor gewaarschuwd dat op dc stranden van Den Haag cn Schevcningon giftige ricinus-bonnen zijn aangespoeld. De gemeentelijke gezondheidsdienst cn dc reinigings dienst houden een oogje in het zeil.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 5