éne druppel Vernieuwing telefooninstallatie gemeentehuis is dringend Ouders bijeen op bijeenkomst basisschool Haamstede/Burgh De bouw-C.A.O. Ontslagen in Den Haag Prijsdebat op tv Altijd mevrouw. Wat biedt de BEELDBUIS? de panty die benen mooier maakt ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 23 november 1972 Nr. 21189 Gemeenteraad Bruinisse Strijd om natuurbehoud in Gelderland ZEVENAAR, 27-11. De werkgroep Leefklimaat Zevenaar heeft de mi nister van Verkeer en Waterstaat verzocht om het tracé voor de aanleg van Rijksweg 15 tussen Valburg en Babberich te verleggen. Het huidige tracé doorsnijdt een beschermd na tuurgebied. De werkgroep heeft steun van de Gelderse milieuraad, de Stichting Het Gelders Landschap, de contact commissie voor Natuurbeheer. Deze instanties tezamen komen binnen kort met een alternatief plan. Discriminerende computer MOSKOU, 22-11. Een compu- ter -in hetcomputercentrum van Novosibirsk in de Sowjet- Unie zette de deskundigen voor raadselen door alleen juist te antwoorden aan man nelijke wiskundigen. Zodra een vrouw het apparaat bediende gaf de computer onjuiste of absurde antwoorden, berichtte het persbureau Tass. Nader onderzoek wees uit dat de kle ding van de vrouwen verant woordelijk was. De kunstweef sels wekten elektriciteit op die weerslag had op de prestatie van de computer. BRUINISSE, 22-11. De gemeente raad van Bruinisse zal op vrijdag avond 24 november bijeenkomen om een 17 punten tellende agenda af te werken. Na de gebruikelijke openingspun- ten worden de uitgaven van het openbaar basisonderwijs over 1971 vastegesteld op f 14.461,77, dat is f 2837,48 meer dan het aantal leer lingen (89) vermenigvuldigd ihet f 130,61 per leerling. Ook punt 5 gaat over het onder wijs; een krediet van f 248,50 voor het aanschaffen van leerboeken voor de vaderlandse geschiedenis voor de derde klas van het bijzonder basis onderwijs. Vergunning wordt aan de raad ge vraagd voor het aangaan van een krediet overeenkomst in rek. courant bij de Bank van Nederlandse Ge meenten tot een maximum ^van f 300.000,-, terwijl verder verlenging wordt gevraagd van het algemeen kasgeldbesluit. Terug gekomen wordt op de ver nieuwing van de telefooninstallatie in het gemeentehuis, die volgens de P.T.T. dringend noodzakelijk is. In een vorige raadsvergadering was dit punt terug verwezen voor nader on derzoek. Prijs industriegTond Toen indertijd grond werd uitge geven aan de gemeentehaven, die la ter industriehaven- werd, werd een erfpachtscanon aangehouden van f 0,10 m2. Nu de daar gevestigde be drijven zijn uitgegroeid tot zaken, waarin de omzet in de miljoenen guldens loopt, stellen b. en w. voor, de erfpachtscanon aldaar te brengen Het was héél duidelijk en Martje Worms dacht terug aan haar eigen verkeringstijd. Als Toon die avond gewild had, zou ze alles toegestaan hebben en als er dan wat van geko men was? Wat dan? Wellicht zou haar oudste dochter het haar nu ver weten hebben. Nee, ze mocht achter af blij zijn, dat Toon die avond op de kamer in de woning van haar mevrouw zo standvastig was geble ven. Laat ik mijn mond maar houden Dan heeft Gerie ongetwijfeld dat standvastige karakter van haar va der geërfd. Misschien maar goed ook. Bettie studeert avond aan avond, maar gedurende de weekeinden kijkt ze haar boeken niet meer in. Zater dagsmiddags fietst ze weg en iede reen in huis weet, dat Bob dan op haar staat te wachten. Bob Ozinga. Wiens vader een groot autobedrijf heeft. Het is nog te vroeg om aan beider toekomst te denken, maar als het wat wordt, doet Bettie te zijner tijd een goed huwelijk. Vader Worms vindt het enerzijds maar zo-o, dat zijn dertienjarige dochter a) verkering heeft. Ander zijds is hij maar wal trots op zijn knappe jongste met haar mooie fi guur. Daarom zoekt hij haar op een weekavond boven in haar kamer op, na behoorlijk aangeklopt te hebben. Want Toon Worms zal nooit de slaapkamer van zijn dochters betre den als hij het niet beslist noodza kelijk acht. En dan nog klopt hij eerst aan. Bettie kijkt verbaasd, als haar va der op de drempel staat. Want dat gebeurt nooit. „Wel, wel, papa. is er iets? „Mag ik binnenkomen?" „Maar natuurlijk. Komt u verder en ga zitten. Eigenlijk wel leuk, dat u me eens komt opzoeken. Sigaret?" op de prijs van industriegrond, die daarvoor dan gefixeerd wordt op f 20,- m2. De vaststelling van de presentie gelden voor leden van de stembu- reaux wordt geregeld. Verder: het krediet voor de aan leg van een parkstrook in Plan West III, ook reeds in een vorige vergadering behandeld. Rèkreatieve onderwerpen worden samengevat onder resp.: zaken be treffende de aanleg van de nieuwe jachthaven en wijziging inrichting meergelegenheid voor jachten( oude jachthaven in de Rijkswerkhaven). De kamer tot nu toe in gebruik bij Bouw- en Woningtoezicht zal wor den ingericht tot burgemeesterska mer. Bouw- en Woningtoezicht komt in de burgemeesters kamer en dat betekent een krediet voor verbou- wings- en inrichtingskosten. Ze houdt hem een pakje filters voor. Toon Worms heeft het er niet op, dat zijn jongste al rookt, maar je kunt in deze moderne tijd niet alles verbieden. Zolang het nog bij gewo ne sigaretten blijft, moet hij maar een oogje dichtknijpen. Automatisch haalt hij er een sigaret uit en steekt hem op. „Trubbles?" vraagt het meisje. „Trubbles?" „Ja. Moeilijkheden? Of kom je zo maar eens op visite?" Toon schraapt zijn keel. „Ik wil es met je praten, Bettie. Het gaat na melijk over je vriend". Bettie's gezicht betrekt. „Mankeert er wat aan hem?" „Dat zul jij waarschijnlijk beter weten dan ik", antwoordde haar va der droogjes. „De zaak is: jij bent dertien, hij is - meen ik - zestien, niet? Juist. Dat je op jouw leeftijd een vriendje hebt. is min of meer ab normaal. Feitelijk ben je daarvoor nog te jong, maar ehje ziet er ouder ,en flinker uit. Daar komt het natuurlijk door. Ik ga het niet ver bieden. want dan gaan jullie waar schijnlijk stiekum met elkaar om en dan zijn wc even ver als nu. Maar ik ga wel een limie stellen. Vorige week zaterdag was je om één uur thuis. Als je dacht, dat ik sliep en je niet heb gehoord, vergis, je je. Je werd thuisgebracht door enkele jongelie den. want ze maakten nogal herrie. Dat gebeurt niet moor. Elf uur thuis en geen minuut later. Als het toch later word, is het afgelopen. Is dat duidelijk?" Het meisje trok haar wenkbrau wen samen. „Ze lachen me uit, als ik het zeg: elf uur moet ik ihuis zijn". (wordt vervolgd) FEUILLETON DOOR CEES GIESBEEK SCHIPHOL. Uitgeleide gedaan door de Roemeense ambassadeur in ons land dr. G. E. Elian, is minister Lang- man (economische zaken) vanaf Schiphol vertrokken. In huize Worms reilt en zeilt alles weer als van ouds, vóór Bas er zijn intrede maakte. Met dit verschil, dat de oudste dochter nu niet meer 's avonds thuiskomt en moeder Worms het derhalve zonder haar maandgeld moet doen. Ergens was dat een ver mindering van inkomsten. Dus zou ze de eerste tijd wel meer van haar eigen verdiend geld als schoonmaak ster voor de huishouding moeten ge bruiken. Nummer één is uitgevlogen, dacht ze. Te zijner tijd volgen de beide an deren ook wel en zoals de situatie thans is, zal het niet zo heel lang du ren met Bettie, het veel te vroeg volwassen kind-vrouwtje, dat al door jongens wordt begeerd. Want moe der Worms had de bewonderende blikken der chauffeurs tijdens de bruiloft wel gezien. Bettie ontplooide zich als een aantrekkelijk, knap meisje. Als daaruit maar geen moei lijkheden zouden voortvloeien. Ge rie was nu goed bezorgd; Bas mocht dan een wildeman zijn en wat ruw in zijn doen en spreken, ze was er van overtuigd, dat' Gerrie een rede lijk goed huwelijk had gedaan. Op de een of andere manier begreep ze wel, dat haar dochter de reus in be dwang kon houden, want Gerie had, enkele dagen voor haar huwelijk, in een vertrouwelijke bui tegen haar moeder gezegd: „Als u denkt, dat ik Bas toesta, wat men gewoonlijk pas goedvindt, als men getrouwd is. hebt u het mis. Als ik niet wil, dat hij aan me komt. blijft hij van me af. Dat weet hij nu, want hij heeft het heus wel eens geprobeerd, maar Ge rie is niet gek. Als we eenmaal ge trouwd zijn, krijgt hij me, zoals ik geboren ben. Is dat duidelijk?" Musical op schoolavond tijd op de bres staande voor een school die openstaat voor ieder kind, ongeacht kleur of gezindte Hij was blij met de offervaardigheid van de oudei-s, die voor het schoolfonds ruim f 7,50 per leerling hadden bij gedragen. Het, jaarverslag en de rekening waren in een keurig gestencild boek je opgenomen, zodat deze vlot kon den worden goedgekeurd Het hoofd der school, de heer A. Damman, legde bij het punt „school se zaken' nog eens extra de nadruk op de samenwerkingsvormen tussen ouders en school. De ouders kunnen grote invloed uitoefenen op de gang van zaken als dit gebeurt in een goed samenspel met de leerkrachten. Een aktievere deelname van de ou ders is het afgelopen jaar reeds ge realiseerd in de vorm van „ouder- werk/praatavonden". Ook de komen de wintermaanden zullen weer een aantal van deze avonden belegd worden, waarop de ouders meekun nen helpen bij het vervaardigen van leer- en hulpmiddelen, inrichten van het informatiecentrum e.d. Geen wijziging lesrooster De bespreking over de eventuele vrije woensdagmiddag had tot resul taat dat er voorlopig geen verande ring in het lesrooster zal worden aangebracht. Een beslissing hierover is geen kwestie voor de leerkrachten, maar voor de ouders en kinderen sa men. Vandaar een opinie-peiling per circulaire, zodat de ouders niet voor een voldongen feit worden gezet. Verder kwamen nog aan de orde de schoolreizen voor 1973. De zesde klas zal weer enkele dagen naar het kampeerhuis van Staatsbosbeheer in Veere gaan Voor de klassen 3, 4 en 5 zal nog een nadere beslissing worden genomen, terwijl de twee laagste klassen weer naar het strand of de Domeinen zullen gaan. Twee leden van de oudercommis sie namen deze avond afscheid. Het waren de heren J. Jonker en K. Schoonaard De voorzitter dankte beiden voor hun inzet voor de school ohder het aanbieden van een atten tie. In de ontstane vakatures werden gekozen mevr. A. Bouwman-Rein- ders en de heer S. Roos. Snelle uitslag verkiezingen op 29 november DEN HAAG. 22-11. Tussen hall tien en tien uur op de avond van de verkiezingsdag woensdag 29 novem ber verwacht de verkiezingsdienst van het A.N.P. de eerste prognose te kunnen geven van de einduitsltag. Deze verwachting zal gebaseerd zijn op de dan bekende uitslagen van 300 gemeenten, waaronder zich enkele grote moeten bevinden. De verkiezingsdienst van het A.N. P. verzorgt op de avond van de 29e een complete berichtgeving over het resultaat van de Tweede Kamer-ver kiezingen 1972 ten behoeve van de dagbladen, radio en televisie. De of ficiële uitslagen worden eerst later vastgesteld. Echtpaar (lood door gasverstikking OSS, 22-11. In de nacht is een echt paar uit Oss door gasverstikking om het leven gekomen. Het is de heer A. ten Westenend, oud 64 jaar, en zijn 62-jarige echtgenote A. v.an der Pas. Toen dinsdagmorgen de lingerie zaak van het echtpaar niet werd ge opend, werd een onderzoek ingesteld. Het echtpaar werd dood in de wo ning aangetroffen. De gasverstikking is vermoedelijk veroorzaakt door een defecte gasleiding. UTRECHT, 22-11. De drie bouw bonden hebben in een reactie op de werkgeversvoorstellen voor de bouw- C.A.O. gezegd dat ze er verbaasd over zijn dat de werkgevers een C.A. O. voor drie jaar willen afsluiten. Volgens de bonden maakt de onzeke re sociaal-economische situatie een meerjarige C.A.O. onmogelijk. Daar bij komt nog dat de werkgevers in hun loonvoorstellen voor drie jaar de nullijn aanhouden. BURG1I. 21-11. De ouderavond, vorige week in „De Koebel" te Burgh gehouden, bracht een groot aantal ouders van leerlingen van de open baren basisschool Burgh-Haamstede bijoen. Zy werden welkom geheten door de voorzitter van de oudercom missie, de heer M. Soeters die zich daarbij speciaal richtte tot de wet houder van onderwys, de heer M. J. Steur mej. A. C. Houtman namens de afd. onderwijs; een vertegenwoor diger van de schoolraad de heer J. Beije; de heer J. L. Kristelijn namens de Vereniging voor Openbaar On derwijs; da. A. A. van Leeuwen, mevr. Padmos-van Toledo, enige studenten van de Rijkspedagogische Academie en de heer en mevrouw Lysen De laatste kreeg een speciaal dankwoord voor haar altijd klaar staan bij plotselinge ziektegevallen op s.chool De heer Soeters voegde aan. zijn openingswoord toe dat hij zo graag de ouders als een „club" zou zien, al- AMSTERDAM. Willeke Alberti pre senteerde een nieuwe elpee met door haar gezongen liedjes van de grote cabaretiers Toon Hermans, Herman van Veen, Wim Kan, Paul van Vliet, Seth Gaaikema en Wim Sonneveld. V.l.n.re.: Paul van Vliet, Wim Son neveld, Willeke Alberti en Seth Gaaikema. DEN HAAG, 22-11. De directie van machinefabriek De Ridder N.V. in Den Haag, heeft voor het 140 man tellende personeel een ontslagver gunning aangevraagd bij het gewes telijk arbeidsbureau. De rechtbank in Den Haag heeft het bedrijf voor lopige surseance van betaling ver leend. Volgens de directeur, ir. F. C. Smit van het in bakkerijmachines en -in stallaties gespecialiseerde bedrijf, worden er nog onderhandelingen ge voerd met „serieuze kopers', die het bedrijf, zij het op beperkte schaal, willen voortzetten. HILVERSUM, 22-11. De NOS-tele- visie zendt vandaag (donderdag 23 november) van 23.30 tot ongeveer 24.00 uur via Nederland II een sa menvatting uit van het eerder die dag in de Tweede Kamer gehouden debat over de prijspolitiek van de re gering, dat door de P.v.d.A., D '66 en PPR is aangevraagd. In verband met deze ingelaste uit zending komt de rubriek „Den Haag vandaag" te vervallen, wordt de ver kiezingsuitzending van de ARP tien minuten eerder (om 23.15 uur) uitge zonden en komt het late NOS-jour- naal om 23.25 uur op het scherm. De NOS-radio schenkt aandacht aan het debat over de prijspolitiek in de rubriek „Den Haag vandaag" die donderdag wordt uitgezonden van 19.50 tot 20.00 uur via Hilversum II. AMSTERDAM, 22-11. Bij het gemeentevervoerbedrijf Am sterdam zal van nu af aan elke vrouw met „mevrouw" worden aangesproken en aangeschre ven, ook al is ze ongehuwd, zo ivordt in het personeelsorgaan Contactvan het G.V.B. aan gekondigd. Deze beslissing is een gevolg van de omstandig heid dat in de laatste jaren de gehuwde vrouw hoe langer hoe meer het bedrijfsleven is bin nengekomen. Als gevolg van deze ontwikkeling wordt men dan steeds voor de vraag ge steld of de dame, met wie men te maken krijgt in de winkel of achter het loket een me vrouw of een juffrouw is. „La ten wij hier een eind aan ma ken en elke (werkende) vrouw Het klapstuk, zowel letterlijk als figuurlijk vormde de opvoering van de musical „Het koffertje van mijn heer van Dalen". Keurig uitgevoerd en goed gezongen zorgden de meis jes en de jongens van de zesde klas o.l.v. de heer A. Damman voor een gezellig en 'feestelijk slot van een goede en levendige ouderavond. De ster van de avond was Peter Fooy, die met zijn komische voordracht de zaal deed schudden van het lachen; een onbevangen en geboren akteur. Ook de andere jongens en meisjes deden hun best om de musical vlot te doen verlopen. Ouderen kunnen we uit deze musical leren hoe zuinig met het milieu moet worden omge sprongen, om niet zoals meneer Van Dalen het laatste restje gezond ver stand te verliezen en alles op te of feren aan de industrie. De voorzit ter sloot met een welgemeend dank woord de ouderavond. Mr. P. van Vollenlioven naar de K.L.M. DEN HAAG, 22-11. Mr. Pieter van Vollenhoven zal met ingang van 11 december zijn oriëntatie bij het Ne derlandse bedrijfsleven gedurende een jaar voortzetten bij de K.L.M., zo heeft de rijksvoorlichtingsdienst jl. dinsdag meegedeeld. Hij is nu enige jaren werkzaam geweest bij de Ne- derlandsche Heide Maatschappij en de Akzo. Mr. Van Voilenhoven gaat zich bij de nationale luchtvaartmaatschappij in het bijzonder bezig houden met vraagstukken betreffende personeels zaken, luchtvaartpolitiek en interna tionale samenwerking. Schieten op winkelruiten SOEST, 22-11. In de vorige nacht is vermoedelijk vanuit een auto op winkelruiten van zaken langs de rijksweg in Soest geschoten. Daarbij werd voor ruim vierduizend gulden schade aangericht. Eerst moest de etalageruit van een juwelier het ontgelden. De éigenaar van de zaak had juist die dag zijn ruit van een alarminstallatie voor zien, die vandaag in bedrijf zou wor den gesteld. Hier alleen werd voor tweeduizend gulden vernield. Verder werden de ruiten van een opticien, een verfhandel en een bak kerij kapotgeschoten. Van de daders ontbreekt ieder spoor. VRIJDAG 24 NOVEMBER. NED. I. Hoofdmoot uit de TROS- avond is Pim Jacobs' programma 3 x 1 is 1, van tien over half negen tot half elf. Pim Jacobs heeft zich voor deze uitzending verzekerd van een paar prominenten uit de theaterwer reld, te weten Ko van Dijk, Willy Walden en Piet Muyselaar. Om zeven uur maakt de TROS haar opwach ting met Calimero, gevolgd door Wat een familie, waarin twee jongetjes een poging doen om het wereldre cord wippen te verbeteren, en Sig ned bij de Cats, een gefilmd portret van deze populaire Volendamse beat- groep. Tussen tien voor half en tien over negen wordt weer een afleve ring van The FBI gedraaid. Hoofd persoon daarin is een schatrijke chi rurg die ontvoerd wordt maar weer weet te ontsnappen. Maar dat laat ste weet de FBI niet, die dan ook de daders op het spoor gaan. TROS- sport met beschouwing, achtergron den en vraaggesprekken over de sport, besluit de uitzending op het eerste net. NED. II. Popzien, Met de muziek mee, Mannix en Achter het nieuws vormen het VARA-programma van avond op het tweede net'. Popzien biedt o.m. een verslag van de zeven de gewestelijke finale van het disc- jockey concours. Na het journaal blijft de VARA in de muzieksfeer, zij het dat de klanken een ander karak ter hebben. Henk van Montfoort ont vangt in Met de muziek mee Marius Monkau, de zanger Bruce Low en hij zelf zingt in de minimusical Anton en Heleentje en leidt het spelletje Het blijft in de familie. Om tien over negen is het de beurt aan speurder Joe Mannix, die zich bezig houdt met de ontvoering van een fraai gevorm de, jonge zangeres. Mannix klaart dit zaakje natuurlijk, zodat Achter het nieuws zich om tien uur rustig met de actualiteiten kan gaan bezig hou den. Als Hans Jacobs uit het beeld verdwenen is, komt daarvoor de NOS rubriek Uit de kunst in de plaats, dat aandacht schenkt aan de bekende fi guur uit de kunstwereld en voorts wetenswaardigheden over de kunst aan de kijkers doorgeeft. VRIJDAG 24 NOVEMBER. NED. I: 10.45 Schooltelevisie; 18.35 Ti-ta-tovenaar; 18.40 Politieke par tijen; 18.55 Journaal19.05 Calimero; 19.10 Wat een familie; 19.30 Signed bij de Cats; 20.00 Journaal20.21 De FBI; 21.10 3 x 1 is 1; 22.30 TROS- sport; 22.55 Journaal. NED. II: 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Journaal; 19.05 Popzien; 20.00 Jour naal; 20 20 Mei de muziek mee: 21.10 Mannix: 22.0') Achter het nieuws 22.50 Uit de kunst; 23.20 Politieke partijen; 23.50 Journaal. Hoofdmoot uit de TROS-avond is Pim Jacobs' programma 3 x 1 is 1, van tien over half negen tot half elf. Pim Jacobs heeft zich deze uitzen ding verzekerd van een paar promi nenten uit de theaterwereld, te we ten Ko van Dijk, Willy Walden en Piet Muyselaar. Advertentie (to de lila verpafcktofl)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 7