CHU K n ERIC DE NOORMAN INTRODUCTIE VAN „DEUTZ INTRAC SYSTEEM 2.000" Prijswinnaar vogel-tentoonstelling vereniging „Oost-Duiveland" Bruinisse STREEKNIEUWS „Dutch Spring" bij „Big S" Voor een.... - solide regering - gezonder milieu - rechtvaardiger verdeling TILANUS van lasten Geslaagde demonstratie nieuwe luiidhouwniechaiiisaticmelhodeii te Nieuwerkerk NIEUWERKERK, 22-11. In het Dorpshuis te Nieuwerkerk werd deze week voor het eerst in Zeeland ge ïntroduceerd het allernieuwste op het gebied van de landbouwmecha nisatie: „het Deutz Intrac Systeem 2000". Bij deze voorlichtingsmiddag was het in en om het Dorpshuis bij zonder druk: er waren bijna 250 be langstellenden, hoofdzakelijk uiter aard uit de agrarische sector, aan wezig. Deze belangwekkende voor lichtingsmiddag werd georganiseerd door landbouwmechanisatiebedrijf firma L. M. Verburg te Nieuwerkerk. Begonnen werd met de vertoning van een film, „Fiësta", een feestelijke film over het berijden van wilde paarden, Duitse wijnfeesten en over Tirol. De heer Van Boven, vertegenwoor diger van de firma Sieberg uit Ede, hield vervolgens een lezing over de INTRAC 2000. Hij wees op het be kende feit, dat de verdiensten in de landbouw, door de stijgende kosten, achterblijven. Rationalisatie is een noodzaak geworden; het komt er op neer: er moet sneller worden ge werkt. Al is de standaardtraktor nog altijd goed geschikt voor ploegen en transport, toch veronderstelde de heer Van Boven dat het „einde van de traktor in zicht is". Op het filmdoek werd vervolgens de INTRAC 2000 getoond en toege licht. Uitgangspunt hierbij is: opti maal gebruik van bekende en nieuwe landbouwtechnische werksystemen, de mens en zijn gezondheid en be hoeften op een trekker. Het INTRAC-systeem bestaat uit twee aandrijfmaehines - INTRAC 2002 en INTRAC 2005 - en een kom pleet afgestemd werktuigensysteem. De nieuwe INTRAC-voertuigen wij ken door vooraf gestelde eisen duide lijk af van de huidige trekkercon ceptie en hebben de volgende type rende kenmerken: voorop geplaatste veiligheids- en komfortcabine voor bestuurder en bijrijder, voor- en achter hydraulische hefinrichting, elk uitgerust met de Deutz werktui gen Hitch (snelkoppeling), voor- en achter-aftakas, centrale koppelin richting voor gedragen werktuigen, optimale uitzichtverhoudingen, cen trale aanbouwruimte achter de ka- bine voor klein tranpsort, spuittank of voorraadbak, zicht op alle vier wielen. De heer Van Boven stelde ook voor de INTRAC 2005: de konse- kwente werkmachine in de zware PK-klasse, met als kenmerken: vierwielaandryvingr vla even grote wielen, traploos regelbaar IN TRAC-automatisch drijfwerk. Door de (grote) snelheid is vering genood zaakt, (topsnelheid: 40 km per uur). Kenmerken van de INTRAC 2002, midden PK-klasse: verschillend gro te wielen voor en achter, met en zon der vierwielaandrijving, mechani sche aandrijving en semi-frame bouwwijze. (De 2002 is kleiner dan de 2005). Beide voertuigen hebben gelijke eigenschappen wait betreft bedieningsruimte, aanbouw- -en uit bouwmogelijkheden, tot één land-, bouwtechnisch systeem. Demonstratie Van grondbewerking tot en met het transport biedt het INTRAC 2000-systeem een komplete werk tuigenlij n voor vele kuituren. Verde re uitbreiding is mogelijk, aan nieu we werktuiglijnen wordt hard ge werkt. Van een en ander werden fraaie dia's vertoond. Vele technische zaken werden nog toegelicht door de heer Van Zanten van de fa. Van Driel en Dorst, waarna buiten op het dorpsplein door mensen van de Deutz-fabriek een demonstratie werd -gegeven met de INTRAC 2002 en INTRAC 2005. Daarbij werd nog gewezen op oa. de volgende punten: twee grote spiegels aan beide zijden, schuin naar achteren geplaatste voorruit, verwarming, ventilatie, schuifdeur, open dak en 4 m2 veilig heidsglas. Kiezer van 6,5 weken ARNHEM, 22-11. In Arnhem woont waarschijnlijk Nederlands jongste kiezer. Het is de 6V2 week oude Ralf van den Bosch, die deze week door een computerfout een stemoproep kreeg thuisgestuurd. Samen met zijn moeder gaat Ralf op 29 november naar de stembus. Tot woensdag was de acht maanden oude Frankie Mus ters uit Tilburg als Nederlands jong ste „stemgerechtigde" door het leven gegaan. Advertentie BRUINISSSE, 22-11. B(j dc vorige week zo succesvol verlopen tentoon stelling van dc vogclhoudcrsvcrcni- ging „Oost-Duivcland" te Bruinisse werden in dc onderscheidene kate- gorieën diverse prijzen behaald. Op dc tentoonstelling waren 214 vogels tc zien, maar daarnaast wa ren er ook stands van de firma Van den Bos (bloemen) en E. Tuns (alles wat bij het houden van vogels te pas komt). Voorzitter J. de Boed heette hen in zijn openingswoord apart welkom. Dc meest succesvolle vogelhouders en/of vogelkwekers waren dit Jaar zeker vader en zoon A. C. Labeur en R. Labeur. Uitslagen De volgende kampioenschappen werden behaald: E. K. Papegaaien (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Na de demonstratie werd nog een film gedraaid over de. 2002 en 2005 en de middag werd besloten met het beantwoorden van vragen. De firma Verburg kan terugzien op èen gé- demonstratiemiddag. ZIERIKZEE Eervolle benoeming voor stadgenoot Naar wij vernemen is onze stad genoot, dr. mr. H. P. Schaap, dezer dagen door de Nederlandse Orde van Advocaten, gevestigd te Den Haag, benoemd als lid van de zogenaamde Commissie III, ere-regelen. Bovendien werd dr, mr. Schaap, op. voordracht van de Katholieke Universiteit te Leuven - afdeling Kortrijk - benoemd in het comité Bibliotheek ,De Franse-Nederlanden', (Les Pays-Bas-Frangais). „De Vlinder" politiek café Van vrijdag 17 november tot en met woensdag 29 november, wordt „De Vlinder" in de Nieuwe Boogerd- straat tot politiek café. Zo blijkt uit een rondschrijven dat leden van de Zierikzeese gemeenteraad van alle partijen. Het blijkt ook aan de mu ren van „De Vlinder", die zijn ver sierd met de affiches van alle poli tieke partijen. Op vrijdag 24 novem ber wordt - als inleiding op verdere diskussies - een politiek forum ge houden, waarvoor de bovengemelde raadsleden zijn uitgenodigd. „Kom over de Brug" Op akticschip van „Kcm ever de Brug" ligt zaterdag 25 november af gemeerd in de haven van Zierikzee. Een bezoek dcor het publiek kan plaats hebben tussen 10 uur v.m. tot .9 uur n.m. HAAMSTEDE Ontspanningsavond bejaarden Zaterdagavond 25 november orga niseert de C.J.V. uit Haamstede een ontspanningsavond voor alle bejaar den uit Haamstede in de recreatie zaal van de Geref. Kerk. Deze avond zal gevuld worden met zang, waar onder veel liedjes uit de oude doos, toneel en muziek, want het geheel wordt opgeluisterd door een bekend accordeonist-drummer. Alle bejaar den uit het dorp zijn van harte wel kom. Motorcross In hot kader van de Sinterklaas actie van de middenstandsvereniging „Burg'h-Haamstede" helpt de motor vereniging „De Koppeling" mede aan deze actie enige luister bij te zetten. Zaterdagmiddag houdt „De Koppe ling" een trainingswedstrijd op het bekende circuit in Boeijes Bosch. Op het programma staat een verrassing en wat dat inhoudt zullen de kijkers zelf moeten komen zien. Middenstan ders spelen er een rol in. Naast de deelnemers aan de trai- ningsritten uit de Westhoek zal zich ook nog een 7-tal uit Vlissingen voe gen en 8 ?50 cc-ers die voor het zwa re geweld zullen zorgen. De aanvang is gesteld op 14 uur en is gratis. RENESSE Plattelandsvrouwen bijeen Dinsdagavond hield de Bond voor Plattelandsvrouwen afd. Noordwelle en omstreken een'bijeenkomst in de zaal van restaurant ,Rietnisse". Do presidente verwelkomde de vele aan wezigen en daarna was het woord aan de heer Rogge, ambtenaar van de burgerlijke stand te Amsterdam. De heer Rogge zette uiteen wat zijn fuktie behelst en wat er zpal nodig is voor een huwelijk kan worden ge sloten. Verder vertelde hij enkele plezierige en sommige ook wat min der prettige ervaringen die hij in zijn werk had opgedaan. De dames had den de gelegenheid vragen te stellen, waarvan enkelen gebruikt maakten. De heer Rogge sprak aan het eind van zijn praatje de hoop uit enig in zicht te hébben gegeven in wat er in de grote stad zoal gebeurt in en rond de trouwzaal, waarna de presidente hem bedankte. Na de pauze behandelde de presi dente de ingekomen briefjes uit de ideeënbus en stelde enkele huishou delijke zaken aan de orde. Daarna werden de tafeltjes gedekt voor een vleesfondue. De wijn hierbij werd aangeboden door de eigenaar van de zaak, de heer J. Zwiers. De dames lieten zieh alls goed smaken en de organisatoren konden tevreden zijn over de druk bezochte, gezellige bij eenkomst. Bezoek aan Bejaardensociëteit Dinsdagmiddag ontving de bejaar- densoeiëteit van Rénesse- de sociëtei ten van Burgh, Haamstede, Ellemeet- Scharendijke in het dorpshuis van Renesse. Op het programma stond de opvoering van het blijspel „Mor gen komt er weer een dag", door de toneelvereniging „Op Drift". Bij aan komst kregen alle aanwezigen een kop thee aangeboden en tegen half drie opende mevr. Van der Werf de middag. Ze heette namens de socië teit van Renesse iedereen van. harte welkom. Zij was blij dat zovelen de uitnodiging hadden geaccepteerd en wenste iedereen namens mevr. Ever wijn, die niet aanwezig kon zijn, een plezierige middag toe. De bejaarden beleefd enveel plezier aan de vaak dwaze situaties in het stuk. In de Bij de te Middelburg in de Vleeshal gehouden „Delta Show" heeft D. C. Ever- aerts een fraai succes weten te boeken met zijn inzending dwerghoenen. Voor de inzending van het mooiste dwerghoen won hij een door de minister van landbouw en visserij beschikbaar gestelde medaille en van de organiserende vereniging Walcheren een beker en lauwertak. Het dwerghoen van de heer Everaerts was een Wyandotte kriel. In totaal waren er 92 inzendingen, waar van tien van de heer Everaerts. Met de andere haalde hij de volgende onder scheidingen: Jonge hanen 1 maal F(raai) en 2 maal Z(eer) G(oed). Hennetjes 1 maal F, 2 maal Z.G. en 4 maal G(oed). (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). pauze werd een kopje koffie gedron ken en na afloop van de voorstelling dankte mevr. v. d. Houten de spelers voor het gebodene. Ze sprak de hoop uit dat de sociëteit nog dikwijls van het spel van „Op Drift" zal mogen genieten. BROUWERSHAVEN Bouw woningen Burgemeester A. P.. Schouwenaar gaf( men zie de krant van dinsdag) het startsein voor de bouw van 35 woningen. In het verslag stond ech ter zomerwoningen; het betreft hier evenwel permanente woningen, zo als ook destijds al bleek bij een ver melding van de plannen. NOORDGOUWE Veilig Verkeer Nederland Automobilisten worden weer in- gelëgenheid gesteld gratis de ver lichting en banden te controleren. De voor de veiligheid unieke gele genheid bestaat bij Garage Akker daas op zaterdag 25 november a.s. (van 9-12 uur en van 13-16 uur). Het is zaak dat automobilisten er nota van nemen. OOSTERLAND Verkoop huis Het woonhuis met erf Groenen- daal 10, tot voor kort bewoond door de heer Moelij ker, die onlangs over leed, is thans verkocht. De eigenaar de heer M. Ribbens te Vlissingen verkocht het in 1946 gebouwde woon huis aan de heer A. L. van Geesber- gen, die ernaast een textielzaak ex ploiteert. Het woonhuis is oorspron kelijk gebouwd voor rekening van de heer S. P. Moelijker waarvan de huidige verkoper de heer Ribbens, een schoonzoon was. HAAMSTEDE. De jeugdsoos Big S" is begonnen met het eerste deel van het seizoenprogramma in de vorm van het optreden van de driemans- formatie Dutch Spring" uit Goes. De groep heeft reeds een singleop de markt gebracht, getiteld „Satur day Morning" die goed genoteerd staat in de Nederlandse „Top-40". In december wordt een nieuwe single verwacht die het ongetwijfeld ook goed zal doen. Op deze middag bij „Big S" werd niet alleen de bekende country-tyle gebracht, doch ook veel eigen composities. Aan het einde van het optreden werd ennog enkele ver zoeknummers ten gehore gebracht, het optreden werden nog enkele ver- cesvol optreden. - In de namen van het nieuwe bestuur zijn intussen en kele foutjes geslopen. De namen moesten zijn: Nelleke Deurloo, Ab van Dongen en Arie v. d. Pol. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Het pad der verschrikking 90 p. A. C. Labeur, O. K. Insecten eters 90 p. J. Hogendoor (jeugdle den), O.K. papegaaien 89 p., .J. de Bocd; O.E.K. papegaaien 88 p. L. D. van Strlen; O. K. grote parkieten 89 p.. Ma Duinhouwer; O. K. ka naries 87 p., M. Duinhouwer; E.K. kanaries 87+ p., Koos van Popering; O.K. kanaries 88+ p., L. E. van Po pering; O. K. Japanse meeuwen 87 p., R. Labeur, O. K. duifachtigen 88 p., H. J. Capclle; E. K. zebravinken 88+ p., J. van den Ouden; O.K. ze bravinken 87+ p., R. Labeur; O. K. tropische vogels 89 p., J. van den Ouden; bastaarden O.K. 88+ p., H. J. Capelle; O. K. grasparkieten 88+ p., R. Labeur; O.K. grasparkieten 87 p., A. C. Labeur; E. K. grasparkieten 87 p., A. C. Labeur. Kampioen stammen werd de heer A. C. Labeur met 351 p. Kampioen derby werd de heer D. van Strien met 87 p. 110. Struikelend rent Erwin door de diepe sneeuw, waarin hier en daar nog flauwtjes de sporen van zijn vader en Wolf te zien zijn. Maar de vlokken vallen zo dicht, dat de af drukken op sommige plekken helemaal onder- gestoven zijn. Ei-win let nauwelijks op de koude en de ijzige wind, die door zijn pels- manteltje snijdt. Onvermoeid blijft hij zoeken en zijn hart springt op van vreugde, als hij plotseling het luide geblaf van Wolf hoort. „Fadir," schreeuwt hij en tegelijkertijd ont waard hij, vlak voor zich, de hoge gestalte van de Noorman. „Erwin," roept Eric verbaasd en ongerust, als hij de knaap op zich af ziet rennen. „Is er iets gebeurd?" „Niets, Fadir!" stelt de knaap hem haastig gerust. ,Ik kom u helpen! Ik ga met u mee.' Ge kunt toch niet alles alleen doen, terwijl wij daar bij het vuur zitten!" Juist wil de Noorman iets zeggen, als Wolf ineens luid blaffend wegschiet. ,Stil!" fluistert de Noorman, terwijl hij Er win bij de hand neemt. „Dat is misschien weer die eland. Ik heb er daarnet een glimp van opgevangen, maar ik ben het spoor weer kwijtgeraakt. Als we hem kunnen schieten, zijn we voorlopig uit de nood!" Voorzichtig volgen ze Wolf, en nauwelijks hebben ze een paar passen gedaan als ze in de verte tussen de stammen de reusachtige vorm van de Ko ning der wouden zien. Doodstil staat het dier tussen de bomen de kop met het enorme gewei luisterend opgeheven, doch voordat de Noor man zijn boog heeft kunnen grijpen, wendt het dier zich om en verdwijnt geluidloos uit het gezicht. „Sned!" beveelt Eric. „Hij mag ons niet ont komen! We moeten zijn spoor volgen." Doch op hetzelfde ogenblik ziet Erwin zijn vader wankelen. „Fadir? Wat hebt gij?" roept hij angstig. ..Ge kunt niet meer! Ge moet rusten! Wacht hier op mij, dan zal ik die eland schieten! Heus Fadir, ik krijg hem wel!" Langzaam schudt Eric het hoofd. „Het is niets mijn zoon," mompelt hij. „Pas op Wolf! Hij is niet tegen de eland opgewas sen!" En dan zakt hij, duizelig en uitgeput, opzij tegen een stam

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 4