Tinoccfiio VertoiTs Schoenen Waar moeten toegewezen huizen bouwstroom '73/74 gebouwd? jeugdschoenen Aandacht voor aktie „Kom over de Brug" STREEKNIEUWS Prijswinnaars honingkeuring Zierikzee HANDSCHOENEN Gemeenteraad Westerschouwen HAAMSTEDE, 20-11. In de maan dagavond onder voorzitterschap van burgemeester H. P. Everwtfn gehou den openbare raadsvergadering van de gemeente Westerschouwen deelde de voorzitter mee, dat in de bouw stroom 1973-1974 de gemeente een toewijzing heeft gekregen van 67 eensgezinswoningen en 34 bejaar denwoningen. Punt van diskussie hierover werd de plaats waar deze woningen gebouwd zullen worden. Op de fraktie van de PvdA na bleek hierover zelfs in de frakties geen ge lijkluidende mening te bestaan. Daar er momenteel alleen maar een ge schikt bouwterrein te Haamstede aanwezig is staat het college, aldus de voorzitter, voor de moeilijke vraag op welke plaatsen er gebouwd moet worden. Als het niet lukt om deze woningen te realiseren zal men tot de volgende bouwstroom in 1975 moeten wachten op een volgende toewijzing. De mogelijkheid bestaat de huidige toewijzingen in twee fa sen te doen uitvoeren. De heer J. C. Hendrikse zag over de plaats waar de woningen ge bouwd gaan worden graag een uit spraak van de raad. Voor de ont wikkeling van de kernen was zijn traktie er niet voor dat alle wonin gen te Haamstede zouden worden ge bouwd. Het komt ook beter overeen met de sfeer van de bevolking als deze bouwstroom wordt gesplitst, Advertentie Jn bruin Juchtenleer stoere, sterke» stevige stappers voor jongens en meisjes Havenplein 13 - Zierikzee Telefoon 2488 aldus de heer Hendrikse. Wethouder IM. J. Steur deelde mee dat het in Renesse al bijzonder moeilijk is in de kern aan grond te komen. Wel is men momenteel in onderhandeling met de exploitatie maatschappij, die momenteel eigenaar is van grond van de heer Padmos. De heer Hen drikse zag hier meer mogelijkheden in de eigen bestemmingsplannen zo als o.a. de vroegere boomgaard Fasol. De heer M. J. Krijnse Lokker zei er eveneens voor te zijn dat andere plaatsen in de bouwstroom zullen worden betrokken, evenals de heer J. v. d. Berge die het evenals de voorgaande sprekers niet als een be zwaar zag, dat eventueel met de tweede bouwstroom een jaar later zal worden begonnen. De heer A. D. Dalebout zou graag zien dat ook Burgh hierin wordt betrokken. Wethouder L. C. Hoogerhuis was de mening toegedaan dat er zo vlug mogelijk moet worden gebouwd en als het niet anders kan de woningen maar te Haamstede moeten worden gebouwd. De andere plaatsen zullen dan maar tot 1975 moeten wachten. De heer B. J. Kloosterman vroeg zich af of bij dit alles ook het chau vinisme geen rol speelt. Bij de plaats waar de woningen worden gebouwd zag hij ook graag de ontwikkeling van de gemeente in het geding ge bracht, waarbij hij dacht aan een structuurplan. Wat weegt het zwaarst De heer L. Tieleman vroeg zich af wat er nu zwaarder weegt direct bouwen te Haamstede of in twee ge deelten waarbij de tweede bouw stroom dan een jaar later zal worden gebouwd. De burgemeester zegde toe dat deze zaak nóg eens nader door het college zal worden bekeken waarna het in de volgende raads vergadering ter tafel zal worden gebracht. Tot leidster van de openbare kleu terschool te Haamstede werd be noemd mej. M. van Rooijen te West- kapelle. In de vakature aan de open bare basisschool ontstaan door de pensionering van de heer J. L. Kris- telijn werd benoemd de heer G. C. J. van de Wiel te Renesse. De heer J. W. de Jonge en mej. A. Houtman werden herkozen tot respectievelijk lid en plaatsvervangend lid van de bestuursschool Zeeland. Met de stemmen van de gehele PvdA-fractie tegen en de heer B. J. Kloosterman (WD) werd na een uit voerige diskussie het voorstel van b. en w. tot wijziging van de leges verordening, verlaging tot de helft, „Kom over de Brug" is een aktie voor het werk van de kerken over zee. Een extra. Een schep er boven op. Opdat het werk dat nu gebeuren kan, niet tot morgen moet worden uitgesteld. De tijd dringt „Kom over de Brug" is een aktie van de kerken in Nederland, Rooms Katholiek en Protestant. Konkreet: van de organen en organisaties van de kerken die zich met het werk in de ontwikkelingslanden bezig hou den. Dus: zending, missie, wereld- diakonaat, Vastenaktie, Oecumeni sche Hulp, Solidaridad, enz. „Kom over de Brug" steunt alle facetten van het werk van de kerk. Dus voortgang van de verkondiging. Uitbreiding van het dienstbetoon. Bevordering van de gerechtigheid. Vernieuwing van de gemeenschap. „Kom over de Brug" heeft 744 pro- jekten aanvaard (in bijna 80 landen). Totaalbedrag: ruim vijftig miljoen gulden. Projekten die een stukje hoop betekenen. Een stapje verder. Op weg naar een meer menswaardige wereld. Een wereld zoals God die be doeld heeft. >o kom over de brug Hulp aan Afrika, Azië, Zuid-Amerika „Kom over de Brug" weet dat vijf tig miljoen gulden veel geld is. Maar het gaat ook niet om een fooi. Het gaat om een offer. Om 1 pet. van het jaarinkomen. Dat is de vraag die aan alle leden van de aangesloten kerken wordt gesteld. 1 pet.. En het mag in termijnen! „Kom over de Brug" is een aktie van weldoordachte persoonlijke soli dariteit. Op maandag, 11 december, worden de leden van dé deelnemen de kerken thuis bezocht. Ze krijgen een informatiefolder met geef-enve- lop. Vrijdag, 15 december, worden die enveloppen, nu „met inhoud", weer opgehaald. Nog dezelfde avond wordt via de televisie verslag uitge bracht van het resultaat. „Kom over de Brug" weet dat het zeer wel mogelijk is, dat zij die niet in de kerkelijke administraties voor komen of zich wellicht niet tot de christenen rekenen, toch door de duidelijk humanitaire aspekten die de aktie ook heeft, zullen worden aangesproken. Hun vanuit deze ach tergrond gegeven steun zal uiteraard evenzeer gewaardeerd worden. Ieders steun „Kom over de Brug" wil, teneinde verwarring te voorkomen, bij voor baat stellen, dat het hier niet gaat om een aktie voor ontwikkelingssa menwerking. Het mondiale onrecht met al zijn politieke, sociale en voor al ekonomische facetten, is van een dusdanige orde dat daarin alleen maar via een radikale, wereldomvat tende aanpak verandering kan ko men. Anderzijds is het natuurlijk wel zo, dat tal van projekten in het pakket van „Kom over de Brug 1972" ontwikkelingsaspekten hebben en een bijdrage leveren aan geestelijk en materieel welzijn van landen en vol ken overzee, daarbij denkend aan in dividu zowel als gemeenschap. En tenslotte zal „Kom over de Brug 1972" zeker niet nalaten in ons eigen land de christenen cr op tc wijzen dat ook wij nog „in ontwikkeling" zijn - en dat we op weg behoren te gaan naar werkelijke gerechtigheid voor de gehele wereld. Op die weg ligt ook een duidelijke taak voor de kerken overzee, en dat is een reden te meer hen te helpen. „Kcm over de Brug 1972" wil dus samenwerking in Nederland om sa menwerking met overzee te verwe zenlijken en zo samen een stuk werk in de wereld te doen. aangenomen. Een begrotingswijzi ging werd door de raad aangenomen in verband met de bouw van tien garageboxen aan de Kromme Reke te Renesse voor een bedrag van f 26.100De huurprijs van deze garages zal f 27,— per maand bedra gen. De raad ging akkoord met de verkoop van grond in het winkel centrum te Renesse aan de heer J. M. Verboom, voor uitbreiding van zijn bar met een cafetaria en aan de firma Veerhoek-Wing voor een Chi nees restaurant en een broodjeszaak. Op voorstel van b. en w. werd over gegaan tot vaststelling van de Brandbeveiligings verordening, even voor de vergoeding van f 3870,06 voor vakonderwijs 1971 voor de Ver. voor chr. nat. schoolonderwijs. Ook lip voorstel van b. en w. werd de instructie ambtenaren bouw- en wo ningtoezicht en de verordening gel delijke tegemoedkoming raadsleden vastgesteld. Door b. en w. werd de ontwerpbegroting 1973 voorgelegd. Deze is sluitend gemaakt met een kleine post onvoorziene van f 993559 Gewone dienst f 5.169.975,08, kapi- taalsdienst f 21.238.834, uitgaven 29.152.963,27, nadelig saldo 7.914.128,91 Besloten werd het plantsoen voor het gemeentehuis te laten uitvoeren door de firma Braber te Renesse. ZIERIKZEE Kring Schouwen-Duiveland C.B.T.B. Op vrijdag 24 november a.s. houdt de Kring Schouwen-Duiveland van de C.B.T.B. West-Nederland een praatvergadering in het Huis vari Nassau. Aanwezig zullen zijn de he ren: P. van Hoeve (Axel), A. de Fey- ter (Dinteloord) E. Baerends (Goes) en C. D. van Strien (Hoogerheide). BURGH Vogeltentoonstelling De Vogelvereniging „Westerschou wen" te Burgh-Haamstede houdt op vrijdag 24 en zaterdag 25 november een vogeltentoonstelling, evenals vo rig jaar weer in „De Koebel" te Burgh. De bezoektijden zijn vastge steld vrijdag van 19.00-22.00 uur en op zaterdag van 14.00-22.00 uur. De leden der Vogelvereniging zullen 40 soort vogels tentoonstellen met in totaal 300 stuks. Vrijdagmorgen komen vier keurmeesters naar Burgh om de 3 prijzen die ter beschikking staan op de juiste en oordeelkundige manier te verdelen. Het bestuur verwacht veel bezoek en daarom is er een grote loterij op touw gezet met fraaie prijzen om de kosten wat te dekken. Inbraak In de nacht van zondag op maan dag werd - omstreeks 2.30 - inge broken in het magazijn van de V.G.- supermarkt van de heer M. A. Krijn- se-Locker. Deze werd op de inbraak attent gemaakt door het aanslaan van zijn hond. Hij ontdekte dat de deur van het magazijn, aan de achterzijde van de winkel was ingedrukt. Een 'onderzoek wees uit dat voor f 1000 aan tabaksartikelen was ont vreemd. De politie, die de zaak in onderzoek heeft, kon nóg geen na dere gegevens over de dader(s) ver strekken, maar het onderzoek wordt voortgezet. „Op Drift" speelt voor de bejaarden Heden (dinsdag)middag speelt de toneelvereniging „Op Drift" in het Dorpshuis te Renesse het blijspel „Morgen komt er weer een dag' van Dick van Maasland voor de bejaar densociëteit. Behalve de sociëteit van Renesse zullen ook sociëteiten van de omliggende dorpen aanwezig zijn. Filmvoorstelling van het Rode Kruis Donderdagavond 23 nov. om 8 uur presenteert het Rode Kruis in het Dorpshuis te Renesse de film „De vlam en de pijl" met in de hoofd rollen Burt Lancaster en Virginia Mayo. De toegangsprijs bedraagt f 2 en de filmkeuring acht de film ge schikt voor personen ouder dan 14 jaar. Donderdagmiddag om half vier is er eveneens in het Dorpshuis te Re nesse voor de jeugd een kleuren film met Yogi de Beer. Hiervoor be dragen de kosten 75 cent. De baten van deze voorstellingen komen ten goede aan het Rode Kruis. ELLEMEET Toneelvereniging brengt klucht Evenals vorige jaren zal de toneel vereniging „Ellemeet" weer een uit voering geven en wel op zaterdag 25 nov. a.s. Opgevoerd zal worden de klucht „Engeltje" in drie bedrijven. Deze klucht is geschreven door B. Westra en F. Dort. Het is voor de spelers te hopen dat de zaal weer geheel gevuld zal zijn, als dank voor de vele avonden die zij aan het instuderen van het stuk gegeven hebben. NOORDGOUWE Veilig Verkeer organiseert autobanden- en verlichtingscontrole Donkere avonden en gladde wegen zijn de oorzaak van vele ongevallen in het verkeer. Het is daarom goed dal de autobanden en lichten in pri ma eonditieverkeren. Geregelde cun- lroli* hierop is tl.ut ook noodzakelijk. Op zaterdag 25 november u.s. is er gelegenheid voor iedereen om gratis lichten en banden te laten controle ren bij de garage Akkerdaas, Kloos- terweg 2 te Noordgouwe, en wel van 9-12 uur en van 13-16 uur. Laat deze gelegenheid niet voorbijgaan, het kan mischien levens redden. NIEUWERKERK Tentoonstelling Postduiven Duiveland Zaterdag 25 nov. a.s. houdt de Dui- velandse Postduivenvereniging voor het eerst in het bestaan een tentoon stelling in „Ons Dorpshuis" te Nieu- werkerk. „Jantje Beton"-collecte De collecte voor het spelende kind, zg. „Jantje Beton" heeft in Nieuwer- kerk opgebracht f 206,72. Dit bedrag werd door leden van de jeugdsoos „The Fish" bijeengebracht. Degenen die hiervoor zorgden wa ren: Leo van der Weijde f 21,16; Joop Wandel f 13,86; Gerda Thiery f 15,46; Sjaak Visser f 23,11; Hans Lievense f 41,08; Henk de Reus f 59,35; Bertha van den Berge f 10,35 en Dick van Driel f 22,35. Gevers en collectanten hartelijk dank. OOSTERLAND Zendingsrede Op donderdagavond 23 november a.s. spreekt ds. G. van den Breevaart uit Hendrik Ido Ambacht een zen- dingsrede uil in het kerkgebouw van de Oud Ger. Gemeente uun de Burg. van der Havestraat alhier. Zulks voor de Mbumazending, het geestelijk en medisch zendingswerk uitgaande van de Free Presbyterian Church of Scotland, waarmee de Oud Ger. Ge meenten o.m. samenwerken. Chr. Vrouwenver. „Marlha" Op donderdagavond hoopt de Chr. Vrouwenvereniging „Martha" alhier in besloten kring haar 26-jarig be staan te herdenken in het vergader lokaal van het Hervormd Vereni gingsgebouw. Zulks onder voorzit terschap van de vice-presidente me vrouw J. van 't Hoff-Dorst. Succesvolle visserij De Schotse Noordzeekotter Heri tage B.F. 150, enkele weken geleden door de firma Maaskant te Bruinisse afgeleverd, had in de nacht van zon dag op maandag een bijzonder suc cesvolle vangst. Het schip is uitge rust als ringnetvisscbip en men slaagde er in, het net rond een school haring te krijgen, met gevolg dat men in één trek 400 ton haring naar bo ven haalde, twee keer zoveel als men laden kon. Men was dan ook genood zaakt de helft weer te laten zwem men, onder meer om tijdig met de rest van de vangst aan de markt te zijn. Met het lossen van de haring was de gehele dag gemoeid. De vangst werd gedaan aan de westkust van Schotland. Advertentie ZIERIKZEE, 20-11. Vrijdag en za terdag werd in de Graanbeurs samen met de postduivenvereniging een tentoonstelling gehouden van bijen, het imkerbedrijf „van vroeger en nu", en van honing, waaraan een keuring door de hoofdassistent van het Rijksbijenteeltconsulentschap te Tilburg, de heer A. J. van Willegen aan vooraf ging. In klasse I (vloeibare honing) werd de eerste prijs behaald door L. J. B. van Geffen te Zierikzee; 2e prijs: C. L. v. d. Wekken te Kerkwerve; 3e prijs: L. van Leeuwen te Zierikzee. In klasse II (gekristalliseerde ho ning) le prijs: W. Vink te Zonnemai- re; 2e prijs: C. L. v. d. Wekken te Kerkwerve; 3e prijs; mevrouw J. de Wolf te Burgh. Op de tentoonstelling bleek het publiek grote interesse te tonen voor de natuurzuivere Nederlandse bijen honing hetgeen vooral bleek uit de verkoop. De gratis prijsvraag, die de Bijen houdersvereniging van Schouwen- Duiveland ter gelegenheid van dit evenement had uitgeschreven is ge wonnen door Leo Root te Kerkwerve en Tineke Blommaert te Zierikzee die de gewonnen honing thuis ont vangen. Lederen ^5^ /Ifl/fozv handschoenen in alle modekleuren DAM 9 LENGKEEK LEDERWAREN J ZIERIKZEE KERKNIEUWS Ned. <Herv. Kerk Beroepen te Barneveld en te Ede J. C. Schuurman te Putten; te Rhoon J. M. D. v. d. Berg te IJmuiden- West; te Amersfoort dr.s B. J. Wie- geraad, pred. b.g.w.z.h. (pred. dir. Herv. Bond voor Inw. Zending) wo nende te Amersfoort. Bedankt voor IJsselmuiden J. Bo gaard te Woerden. Geref. Kerken Beroepen: te Bant-Rutten H. de Bondt, kand. te Bant, die dit beroep heeft aar.genómen; te Drogeham J. v. d. Ploeg, kand. te Emmeloord, die dit beroep heeft aangenomen. Benoemd als pastoraal medewer ker te Oude Pekela dhr. G. J. van der Linde te Hoevelaken. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Blokzijl-Vollenhove- Cadoelen L. J. Joosse, kand te Hat- tem. Bedankt voor Bedum, Emmen en Ermelo T. Dekker te Capelle aan de IJssel Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Boskoop J. C. L. Starreveld te Kornhorn; voor Rijns burg G Bilkes te Westzaan. Geref. Gem. in Nederland Bedankt voor Paterson (USA) A. Wink te Veenendaal. Gereformeerde Gemeenten NIEUWERKERK. De dankdagcol lecte in de diensten van de Geref. Gemeente heeft voor de kerk opge bracht f 5372,68 en voor de diakonie f 1419,66. De totaal opbrengst is der halve f 6792,34. (Dit bericht werd maandag bij ver gissing geplaatst onder het kerk nieuws van Oosterland). SPORT ZAALHANDBAL Heren Delta-Sport I-Waleheren II 13-12 In een bijzonder rommelige en soms chaotische wedstrijd is Delta Sport er toch nog in geslaagd de bei de punten in Zierikzee te houden. Het heeft overigèns bijzonder veel moeite gekost, het toch niet impone rende Walcheren onder de knie te krijgen. Delta Sport moet de oor zaak van het minder goede spel hoofdzakelijk bij zichzelf zoeken. De verdediging, die vorige week zo goed sloot, maakte nu fout op fout. Ei' was voor keeper Koos van Zwieten geen houden aan. Ook in de aanval werd er slordig gespeeld. Enorm veel bal-verlies kwam er voor. Ook Walcheren speelde geen beste wed strijd, en kon de Zierikzeese forma tie zeker niet inspireren Delta Sport zocht het veelvuldig in de break outs. Dit lukte slechts gedeeltelijk. Meestal werd de bal te onzeker af gespeeld, waardoor de break-out mislukte. Walcheren had gedurende de bijna de gehele wedstrijd een voorsprong van één doelpunt. Met de rust was de stand 5-6 in het voordeel van Walcheren. In de laatste minuten van de wedstrijd wist Delta Sport een kleine achterstand om te zetten in een kleine voorsprong. Alle Zie rikzeese spelers scoorden één of meerdere doelpunten. Door dit re sultaat is Delta Sport overigens nog ongeslagen met slechts één verlies- punt uit 3 gespeelde wedstrijden, een toch wel uitstekende prestatie voor de in de hoogste klasse van de af deling Zeeland debuterende Zierik zeese ploeg. De dames van Delta Sport in de aanval. DamesDelta-Sport-Walcheren 9-12 Walcheren heeft een verdiende overwinning op het Zierikzeese Del ta Sport behaald. Vooral het vangen en afspelen was van de Vlissingse dames aanmerkelijk beter. Bii Delta Sport werden er veel verdedigings- fouten gemaakt, welke direct afge straft werden. Hier kwam nog bij dat er bij de Zierikzeese formatie onbegrijpelijk werd gewisseld. Op een gegeven moment zaten de vier sterkste speelsters op de wisselbank. Walcheren liep in die fase uit van 4-6 tot 4-10. Er was toen geen halm meer aan voor Delta Sport. Toch bleef de Zierikzeese formatie strij den voor een beter resultaat, en dat lukte nog goed ook. De opstand was echter te groot. Indien de Zierikzeese damesploeg beter zal worden begeleid, zullen de resultaten ook beter worden. Nadat de rust was ingegaan met 4-6 eindigde de wedstrijd in een 9- 12 overwinning voor Walcheren. Voor Detla Sport scoorde Nel Ver- hey 3 x, Ria Schaalje 2 x, Wietske Vos 2 x, Janni de Jonge 1 x en Ona Simmers 1 x. Een aanval van Delta Sport op het doel van Walcheren. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 4