éne. druppel LEERLINGEN VERZORGDEN FEESTELIJKE MIDDAG VOOR DE JUBILERENDE DIRECTRICE Vertrek Pachman verhinderd Domeinen-excursie van Jeugdvogelwacht Wat biedt de BEELDBUIS? Een bank die je helpt groot te worden panty 30 den. de panty die benen mooier maakt ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 21 november 1972 Nr. 21188 Feest in de Concertzaal ZIERIKZEE, 20-11. Vrijdagmid dag was het - zoals gemeld - bijzon der druk in de Zierikzeese Concert zaal naar aanleiding van het feeste lijk gevierde 40-jarig jubileum van mej. C N. van Liere, directrice van de huishoudschool Prinses Juliana. Na de officiële huldiging in de foyer van „Mondragon" werd de jubileren de directrice in de Concertzaal, in aanwezigheid van zeer vele ouders, een onder leiding van de leerkrach ten door de leerlingen uitgevoerde feestmiddag aangeboden. In een kort openings- en wel komstwoord maakte de Z.L.M.- Kringvoorzitter de heer A. J. G. Doeleman melding van de hoge ko ninklijke onderscheiding welke aan de directrice was toegekend en ver welkomde hij de rector en directeu ren van de Rijksscholengemeen schap en de Technische School, de hoofden van de basisscholen en fa milieleden van mej. Van Liere. Feestelijk programma De middag werd hierna verzorgd WESTHOEK, 18-11. De heer J. W. Eckhardt schrijft over de excursie van de Jeugdvogelwacht in de Do meinen het onderstaande. We waren met ons vijftienen bij de trap van Westenschouwen verza meld. Niet veel; ik denk dat er nog steeds jongens en meisjes zijn, die niet tegen wat minder goed weer kunnen. Ondanks de slechte voor spellingen was het echter lekker zacht en zonning weer en overal wa ren roodborstjes, merels, koolmees jes, vinken en groenlingen, toen we het Domeinbos introkken. De regen van de laatste dagen had overal pad destoelen uit de grond laten barsten - veel zwavelkopjes en rosse russu- la's. Rond veel afgezaagde denne- stammetjes zat de moordenaar van de dennen, de dennemoorder, prach tig chocoladebruin met sneeuwwitte randen en een witte onderzijde. Ie dereen zocht er naar en wc vonden er vele. Langs de varens met veel bruine sporendoosjes aan de onderzijde gin gen we naar een meertje met tien tallen goudvissen en twee karpers (en niet zulke Wleine!"). En verder trokken wc, langs es- doornranden met veel kale inkt- zwammen en wat bruine trechter- zwammen het bos in, waar tussen de naaldbomen de parelstuifzwamme- tjes stonden, die, toen we erin kne pen, wolken bruine sporen vrijlieten. door de leerlingen met een feestelijk programma dat van start ging met twee vergelijkende kooklessen: anno 1932 (vormingsklas TH 2) en anno 1972 (INAS A). Leuke programma punten waren de ten tonele gevoerde schetsjes „De Verwarming" (las 2a en 2b), „juffrouw Van Liere in ak- tieve dienst" (Klas TH I), „De Die rentuin van juffrouw Van Liere", (klas la, lz), „Jewanna en Hendrik", (klas INAS B), „Reisperikelen", (klas PH/TN-lc) en „Het Grintpad" door An ja Simmers. De verbindende tekst werd gesproken door de leerlinge An ja Lustig. Het programma werd afgewisseld met leuke liedjes, o.a. „Het DAF-lied". Aan het slot van de middag kwam de jubilerende directrice naar bene den - zy had het programma gevolgd vanaf het balkon - om plaats te ne men temidden van een grote kring van leerlingen op het podium. De adj. directeur de heer De Moor sprak een felicitatie uit namens alle leer krachten, ook tot de familie van de directrice. „Onze directrice had de laatste tijd Hagelbui We wilden juist het bos verlaten toen er een enorme hagelbui op onze hoofden kwam. Dit deerde ons echter niets en toen de bui over was, kon er op de wit geworden grond gegle den worden als op een ijsbaan. Na heel wat klimpartijen langs duindoorns met oranje besjes, langs de vinkenbaan waar juist gevangen en geringd werd, en langs het don kere dennebos, trokken we naar het strand. De storm van de laatste tijd had er toch wat van afgeknabbeld. Het was nu hoog water en we had den slechts 20 meter strand om over te lopen en we moesten voortdurend oppassen voor enorme golven die op ons af kwamen rollen - enkelen wa ren natuurlijk toch weer wat on voorzichtig, maar wat deerde dat. Want wat we er allemaal vonden J Lampen, schilden van de zeekat (een inktvis) voor de kanaries, prachtige flessen, wierkapsels van wulken, al lerlei fruit, huisjes van hartegels, prachtige planken, klompen veen met gaatjes van boormossels, kisten en manden, kwallen en kwalletjes, een dode merel en nog vele, vele andere dingen. Het was er zalig, met wat zon, het windje in de rug en een beste stem ming. Jammer dat hiervan niet meer kinderen genoten (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). op school maar weinig voor 't zeg gen", aldus de heer De Moor, maar wat de reden daarvan was hadden alle aanwezigen deze middag op de planken duidelijk kunnen zien. De repetities moesten natuurlijk zoveel mogelijk voor de directrice „onopge merkt" plaatsvinden. Geschenken De heer De Moor wees op de soe pele houding tegenover de leerlingen, kenmerkend voor de directrice. „Ei genlijk lijkt u in uw optreden soms wel wat op een sociaal werkster", aldus de adj. directeur, herinnerin gen ophalend uit de begintijd van de directrice, haar ervaringen in Duits land en haar opleiding. „U was voor al ook een vrouw van de klok", zo constateerde de heer De Moor. Uit naam van alle leerlingen kreeg mej. Van Liere vervolgens een fraaie wandklok aangeboden en namens de docenten een antieke Zeeuwse kope ren ketel opgemaakt met bloemen. Nadat de directrice allen had be dankt voor het haar aangeboden pro gramma - „jullie hebben het enorm leuk gedaan" - en de leerkrachten, in het bijzonder de heer De Moor, sprak de heer Doeleman een slot woord. SPORT MICRO-KORFBAL Afdeling Zuid-West KNKB-CKB Dinsdag 21 november Sporthal „Onderdak" Zierikzee Tweede klasse F: DFS-NOAD (19.30 uur); Brouwershaven-Oranje Zwart' (20.30 uur). Derde klasse I DOSKO-SKNWK (21.30) uur). Sporthal te Oude Tonge Eerste klasse F: Good Luck-Ven tura Sport; DBGC-DELTA. Derde klasse I: Good Luck III- DBGC II. DAMMEN Tweekamp 0111 wereldtitel in Nederland DEN HAAG, 18-11. De tweekamp om de wereldtitel dammen tussen de huidige kampioen, de Nederlanders Ton Sijbrands, en uitdager Andris Andreiko (Sowjet-Unie) wordt in ok* tober 1973 in Nederland gehouden. Voor de organisatie mag echter geen geld van de Koninklijke Nederlandse Dambond worden uitgetrokken. Dit besluit heeft de algemene vergade ring van de K.N.D.B. zaterdag geno men. MARKTBERICHTEN Aardappclbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 20-11. Prijzen (excl. o.b.) vastgesteld in guldens per 100 kg af-bedrijf op auto volgens kwali teitseisen binnenland cq. export. Klei-aardappelen binnenland Bintjes 35 mm opw. in 2 maten 21,50-22,50; bintjes 50 mm opw. 23,00 -23,50; eigenheimers 35 mm opw. 24,00-25,00. Zand-aard appel en binnenland Bintjes 35 mm opw. 18,00-19,00. Klei-aardappelen export Bintjes 35-50 mm, los verladen 19,25-20,00; bintjes 45 mm opw. voor Italië 24,00-24,50; bintjes 50 mm opw. los verladen 23,00-23,50. Zand-aardappclcn export Bintjes 35 mm opw. 18,00-19,00. Blankschilligc rassen v. d. klei grond voor overzee 40 mm opw. 22.00. Voeraardappelen 6,00-6,75. Stemming: binnenland en export ructhj, Twee Britse soldaten doodgeschoten BELFAST, 20-11. Bij het doorzoe ken van een leegstaand huis in een dorp aan de grens van Noord-Ier- land met de Ierse republiek zijn maandag twee Britse soldaten ge dood bij een bomontploffing. Het incident had plaats in Cully- hanna op vijf kilometer van de grens bij de stad Crissmaglen ten zuidwes ten van Belfast. Sinds 1969 zijn nu 142 Britse sol daten in Noord-Ierland op geweld dadige wijze om het leven gekomen. Laatste gespreksronde in Parijs PARIJS, 20-11. Amerika en Noord- Vietnam zyn maandag in Parys hun mogelijk laatste gespreksronde over een vredesakkoord begonnen. De onderhandelaars kwamen op een geheime plaats bijeen. President Nixons afgezant Kissinger verliet de Amerikaanse ambassade door een zijdeur. De Amerikaanse delegatie naar de vredesconferentie liet we ten: „Mededelingen over prof. Kis singers aktiviteit zullen slechts door het Witte Huis worden verstrekt". En van Noordvietnamese zijde werd enkel verklaard: „De nieuwe be sprekingen worden vandaag volgens plan gehouden''. Steekpartij in Rotterdam ROTTERDAM, 20-11. De Rotter damse politie heeft de 22-jarige B. B. H. uit de Maasstad aangehouden, die ervan verdacht wordt een stof feerder uit diezelfde stad met een mes te hebben gestoken. Tijdens een feestje in een woning aan de Moerkerkestraat in Rotter dam is zaterdagnacht de 42-jarige stoffeerder J. Seynen in een vecht partij verwikkeld geraakt. Hij liep daarbij drie ernstige steken in de buik op. In het Dijkzigtziekenhuis moest operatief worden ingegrepen. Zondagochtend was het slachtoffer buiten levensgevaar. PRAAG, 20-11. De Tsjechoslo- waakse schaakgrootmeester Ludek Pachman, die maandag naar West- Duitsland zou gaan om van daar la ter door te reizen naar Nederland, heeft zijn land niet mogen verlaten. Hij kreeg, hoewel in het bezit van een uitreisvisum, geen toestemming de grens te overschrijden wegens - naar hem werd meegedeeld - „in West-Duitsland in verband met zijn aankomst op touw gezette provoca ties". Voor 28 november mag hij nu het land niet uit. KERKNIEUWS Hervormde kerk Oosterland Met de nagekomen giften is de oogstkollekte in de Ned. Herv. Kerk alhier gestegen tot het mooie bedrag van f 3041,16. Verder zal op de avond van 24 november a.s. een gemeente avond gehouden worden van leden van de Ned. Herv. Kerk alhier waar bij o.m. een verkiezing zal plaats hebben van een notabel. Ouderling H. A. van der Werf is als notabel niet meer hei-kiesbaar en in zijn plaats zal een ander moeten worden gekozen. Bas fronste zijn wenkbrauwen. „Jij houdt van heel veel normale dingen niet, he? Geen bier, dansen houdt-ie niet van, negentien jaar en geen meisje, van uitgaan houdt meneer nietgut, wat ben jij eigenlijk een droogstoppel, snuiter. Ben je van plan je hele verdere leven met je neus in die rotpostzegels door te brengen?" Wim keek zijn kersverse zwager rustig aan. „Postzegels houden hun waarde en heel wat zegels stijgen zelfs in prijs. Ik heb Nederlandse se ries, die me twee gulden gekost heb ben en nu wel een tientje waard zijn. Om van zeldzame buitenlandse ze gels maar te zwijgen. Mijn verzame ling is al aardig wat geld waard, snap je?" „Nee, ik snap het niet", antwoord de Bas hardnekkig. „Voor mij is die hele troep geen stuiver waard". Hij haalde minachtend de schouders op. „Een bedrukt en gestempeld papier tje, eer dat ik daaraan mijn geld spendeerde. Nee, geef mij maar een pick up met stereo en een kleuren televisie enne een wasmachine voor Gerie en een ijskast en een diepvries" Hij boog zich naar zijn zwager en vervolgde op zachte toon: „Ik zal je eens wat vertellen, zwager: over veertien dagen heb ik een andere wagen: een Ford Escort. Heb ik voor een zacht prijsje op de kop getikt. En motorisch helemaal oké. Ik heb er genoeg verstand van, neem dat maar van mij aan. Het is een verrassing voor Gerie. Ik zal haar autorijden laten leren. Als ik dan in het buiten land op sjouw ben, kan ze de hort op ,als ze wil. Ennejij kunt mijn eend kopen. Ik garadeer je, dat hij in orde is. Voor vier geeltjes mag jij hem overnemen. Met belasting tot het eind van 't jaar". WOENSDAG 22 NOVEMBER. NED. I. Katharine Hepburn en John Ford twee topfilmers uit het grijze verleden. De een als vertolk ster van de rol als Mary Stuart en de ander als regisseur komen voor op de lijst van medewerkers aan de film Mary of Scotland die de NOS om tien voor half negen op de buis brengt. Teruggekeerd uit Frankrijk krijgt Maria het als koningin omstreeks 1560 te kwaad met intrigerende edel lieden, Maria heeft in Schotland en kele amoureuze verhoudingen. Haar aanbidders staan elkaar naar het le ven. Na deze film vol haat, passie en intriges een koekje van heel ander deeg. Het programma „Stroming", over maatschappij in beweging, houdt zich bezig met 18- tot 21-jarigen die volgende week voor het eerst naar de stembus mogen. Aan het eind van de avond staan Studio Sport en Den Haag vandaag. Terug naar de voor avond, waarin achtereenvolgens Van gewest tot gewest en de Stichting Socutera over het scherm gaan. Een goed gevulde kijkkast vormt het kinderprogramma om vijf uur. NED. II. Eddy Becker gooit er om zeven uur in zijn Eddy Ready Go weer een hele serie smartlappen, blijvertjes en toppers tegenaan. Tus sen de gong waarmee het journaal van acht uur wordt besloten en om vijf over half tien zendt de NCRV de dramatische documentaire De slag op de Atlantische Oceaan uit. Deze film is met historisch filmmateriaal en verslagen van nog levende getui gen tot stand gekomen. Voor Adolf Hitler was zeer belangrijk de heer schappij over de Atlantische Oceaan. Uit de Franse documentaire blijkt ook de grote rol van de Nederlandse koopvaardij in deze zeeslag. Een film team volgt dirigent Marinus Voor burg op een toernee in Duitsland. Dat resulteerde in een portret van deze musicus, dat om vijfg over half tien wordt uitgezonden. IKOR-KRO- RKK begint om tien uur met zijn drie kwartier durende informatie rubriek Kenmerk, over kerk en sa menleving. Daarmee is de koek op, op politieke zendtijd, het nieuws, en een Teleac-les na. WOENSDAG 22 NOVEMBER. NED. I: 10.45 Schooltelevisie; 17.00 Kijkkast; 18.35 Ti-ta-tovenaar; 18.40 Politieke partijen; 18.55 Journaal; 19.05 Van geroest tot gewest; 19.50 Stichting Socutera; 20.00 Journaal; 20.20 Mary of Scotland; 22.20 Stro ming; 22.45 Studio Sport; 23.10 Den Haag vandaag; 23.20 Journaal. NED. II: 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Journaal; 19.05 Eddy Ready Go; 19.50 Mee-leven; 20.00 Journaal; 20.21 De slag op de Atlantische Oceaan; 21.35 Portret van Marinus Voorberg; 22.00 Kenmerk; 22.45 Politieke partijen; 22.50 Journaal; 23.00 Teleac. DONDERDAG 23 NOVEMBER. NED. I. Barend Servet, u weet wel, de makker van Fred Haché, maakt vanavond zijn rentree op de buis. Overigens is Harry Touw. ook weer van de partij, zij het niet in de ge daante van Fred Haché, want met dat jasje aan voelde Touw zich niet erg lekker. „Barend is weer bezig", ROME. In het afgelopen weekein de zyn 365 van de ongeveer 4.000 in woners van het Zuid-Italiaanse dorp Limbadi wegens vergiftigings verschijnselen behandeld. De oor zaak is niet bekend maar de autori teiten vermoeden dat bet drinkwa ter verontreinigd is. Wim schudde zijn hoofd. „Heel aardig, maar ik heb geen rijbewijs en ik heb ook geen zin het te halen. Het wordt steeds drukker op de weg. Ik doe het wel met m'n fiets". Bas dronk zijn glas leeg, zette het neer en stak zijn uitgegane sigaar aan. „Je moet het zelf weten, snui ter. Liefhebbers genoeg, maar ik dacht er jou een plezier mee te doen" „Dat stel ik op prijs", antwoordde de jongen op neutrale toon. „Maar ik prefereer mijn fiets". Tegen twaalven nam Bob afscheid van het bruidspaar, de broer en de ouders. „Ik heb het erg prettig ge vonden en dank u wel voor de uit nodiging. Bettie en ik hebben het bij zonder op prijs gesteld. Ik moet nu naar huis. Nogmaals bedankt", „Your welcome, sir", antwoordde Bas achteloos, want hij was een paar keer in Engeland geweest en had dit zo mooi gevonden, dat hij het al die tijd had onthouden. Nadat Bettie nog even buiten de hal afscheid van de jongen had ge nomen, kwam ze met een hoogrode kleur en schittering terug in de hal. Tot haar moeder zei ze: „Hoe vond u hem? Leuk jong, he? Weet u, wie zijn vader is? De Daf-dealer in de stad. Van de firma Ozinga. Bob's ouders willen kenns met me maken. Binnenkort ga ik er een avondje heen". „Maar kind, daar ben je toch nog veel te jong voor?" „O ma, doe alstublieft niet zo ouderwets! Bob en ik zijn enkel goe de vrienden, meer niet. U hoeft er echt niets achter te zoeken, hoor, want Bob gedraagt zich altijd keurig. Maakt u zich om mij maar geen zor gen: ik kan doen en laten, wat ik met hem wil. So long?" En vrolijk liep ze de hal weer in om even later in de armen van een der chauffeurs is de titel die er aan gegeven is. In de eerste aflevering van de serie draait alles om een huwelijksadver tentie. Vooraf gaande aan de Servet show start de VPRO met een vier delig Names-project, gewijd aan het onderwijs. Het accent valt daarin op de hervorming van het onderwijs. Direct na het journaal staat de kij kers een nieuwe aflevering van AU in de family te wachten. Bij de huis vader is de maat vol als hij hoort dat zyn dochter zwanger is, en zijn schoonzoon niet in staat is om voor het kind te zorgen. Tussen zeven en acht uur lichte kost in de vorm van Beertje Colargol, fragmenten uit de stomme slapsticks en een tekenfilm van Popeye. De VPRO besluit met een programma over Algerije. Tien jaar geleden werd Algerije onafhan kelijk. In deze documentaire wordt nagegaan wat daarvan het resultaat geworden is. NED. II. Een hele uitzendavond voor de Evangelische Omroep, even als de VPRO op het eerste net. Op het rijtje af maar. Om zeven uur de kinderkrant, gevolgd door het pro gramma Groot nieuws over kerkbe zoek en bijbelintresse. Na het jour naal wordt Het gouden land, een do cumentaire over Californië, uitgezon den. Om tien over negen presenteert Marjan Glashouwer weer het pro gramma: En nu op mijn verzoek. Na de actualiteitenrubriek Nader beke ken, wordt een show van de Konink lijke Militaire Kapel, in een decor dat gevormd wordt door het kasteel van de KMA in Breda. Voordat de E.O. met de kijkersproblemenrubriek U schrijft ons, de lucht in gaat, wordt nog een film uit de serie This is live uitgezonden. In aftellen voor wraak, gaat het over een chirurg die weiger de een levensgevaarlijke gewonde man te opereren, omdat deze een paar jaar eerder in een dronken bui een vrouw en kind heeft dood gere den. Tot slot van de avond komt de NOS nog met Den Haag vandaag. DONDERDAG 23 NOVEMBER. NED. I: 10.45 Schooltelevisie; 18.35 Ti-ta-tovenaar; 18.40 Politieke par tijen; 18.55 Journaal; 19.05 Beertje Colargol; 19.20 Zwijgen is goud; 19.45 Popeye; 20.00 Journaal; 20.21 Berich ten uit de samenleving; 20.35 All in the family; 21.00 Meester mag het raam open; 21.45 Berend is weer be zig; 22.30 Algerije, tien jaar later; 23.15 Journaal. NED. I: 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Journaal; 19.05 'Kinderkrant; 19.30 Groot nieuws; 20.00 Journaal; 20.20 Het gouden land; 21.10 En nu op mijn verzoek; 21.45 Nader bekeken; 22.10 De Koninklijke Militaire Kapel; 22.30 Aftellen met wraak; 23.00 U schrijft ons; 23.15 Den Haag vandaag; 23.15 Politieke partijen; 23.35 Journaal. Advertentie weg te dansen tussen de andere pa ren. Het was over vieren, toen de laat ste gasten waren vertrokken. Maar daarna moest alles nog opgeruimd worden en wat overgebleven was in gepakt, zodat de hal om half zeven weer schoon zou zijn om gebruikt te worden voor het doel, waarvoor hij gebouwd was. Dus toog men met man en macht aan 't werk. Bas had de beschikking over een bestelwagen waarin hij alles stouwde en deze weg zette in één der garages. „Die haal ik morgen of zo wel op", besliste hij. „Nu vind ik het welletjes. Stap in, mensen, dan breng ik jullie eerst naar. huis. Mij dunkt, het was een leuk feest, maar nu verlangen we allemaal naar ons bedje, of niet soms?" Toen ze getweeën in de donkere nacht naar de Hooigracht reden, vroeg Bas aan zijn vrouw: „Naar je zin geweest, schat?" Ze knikte. „Heerlijk, jongen. Daar zullen we altijd fijne herinneringen aan behouden. „Nu gaan we samen naar ons nest je ,prul". Ze vleide zich tegen hem aan. „Verlang je naar me?" vroeg ze zacht. „Dat weet je wel, prul. Ik ben blij en gelukkig, dat ik je heb. Maar ik zal pas volmaakt gelukkig zijn, als ik je straks helemaal in m'n armen heb" „En ik, beer. Nu ben ik helemaal van jou. En jij van mij. Maar goed, dat ik elke keer voet bij stuk gehou- ren heb, vriend. We zijn als nette mensen getrouwd. Niemand zal ons later met de vinger kunnen nawij zen". „Ze moesten het verdorie eens pro beren!" zei hij en zijn toon klonk wraakzuchtig. (wordt vervolgd) Advertentie 33 FEUILLETON DOOR CEES GIESBEEK NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK (In de lila verpakking)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 11