De mosselarij ter plaatse kan niet aanvoeren uit Zeeland STREEKNIEUWS Oudste Rus (167 jaar) maakt het goed Weense ijsrevue in „Ahoy" te Rotterdam Vergadering raad Middenschouwen Feestdagen zonder rozijnen? Visserijparagraaf Begroting Bruinisse BRUINISSE, 18-11. In de begelei dingsbrief by de begroting 1973 van de gemeente Bruinisse, is een visse rij paragraaf opgenomen, waaraan het volgende is ontleend. Zolang de Oosterschelde niet is af gesloten c.q. zolang de mogelijkheid van het verwateren van mosselen te Yerseke blijft bestaan, zal de mossel- vloot in de Bruinisser haven blijven. Het gemeentebestuur is uiteraard gelukkig met het in de gemeente blijven van dit grote deel van de be volking en deze voornaamste bron van inkomsten sedert eeuwen. Wanneer hier echter sprake is van een bron van inkomsten moet direct worden opgemerkt, dat de inkomsten uit deze bedrijfstak lager zijn dan bij een meer gedisciplineerde aanvoer zou mogen worden verwacht. Geen blijvend tekort De stelling, bij het afsluiten van de Grevelingen wel gehoord, dat door het wegvallen van een produc tie van 300.000 tonnen mosselen ge kweekt op die Grevelingen er een blijvend tekort aan consumptiemos selen zou ontstaan is niet bewaarheid geworden. De mosselproductie op de percelen in de Waddenzee is hoger dan sedert mensenheugenis is voor gekomen, dit geeft een overmatige aanvoer en dus volgens een bepaal de economische wet, lage prijzen. Gelukkig is, dat door de instellijn van het Mosselfonds de ergste ge volgen van de grote aanvoer kunnen worden opgevangen. Anderzijds is het nu zo, dat de mosselkwekers door veel aan te voeren de lage prijs tracht te compenseren, iets wat in de meeste gevallen ook gelukt. Dat door het wegvallen van de Grevelingen als kweekplaats voor mosselen schade aan de mosselkwe kers in deze gemeente is toegebracht is dagelyks te zien. Zierikzee en Yerseke kunnen grote hoeveelheden aanvoeren van hun Zeeuwse percelen, de Bruinisser kweker kan dat niet. In enkele ge vallen waarbij het voorkomt, dat een bepaald bedrijf weinig of geen lever bare mosselen op de Waddenzeeper celen voorradig heeft (uitzonderingen bevestigen de regel) zijn kwekers ook in geldelijke opbrengst het slachtoffer van de afsluiting. Zij kunnen immers niet uit Zeeland le veren, wat vroeger wel kon en even min van de Waddenzee. Het Volkerak Dat desondanks aan de percelen in het Volkerak, 'uitdrukkelijk tegen de vroegere wensen en beloften in, een zekere compensatiewaarde wordt toegekend, stemt verdrietig, het is ■onjuist en geeft mede een schril beeld van wat verkeerde voorlichting van de kant van de bedrijfsgenoten vermag. Wij overwegen om alsnog in een onderhoud met de betrokken ambtenaren op vermindering in deze aan te dringen. De prijs Het laat zich aanzien, dat de lage prijzen het gehele seizoen 1972/'73 zullen kenmerken en dat ook zeker het begin van het seizoen 1973/'74 geen opwekkend beeld te zien zal geven. Teleurstellend zijn eveneens de vangsten van de mosselkwekers die overschakelden op de palingvisserij. Maar hopenlijk zal 1973 een ander beeld geven. In het nieuwe begrotingsjaar zul len ook de schadeuitkeringen ex art. 8 van de Deltaschadewet ongetwij feld voor ieder bedrijf bekend wor den. Wij hebben geen reden om te twijfelen aan de geruchten, die spre ken van een vrij behoorlijke uitke ring, al blijft vorenaangehaalde com pensatie voor de niets opleverende ZIERIKZEE Waterschap Schouwen-Duiveland Het „stormdebatje" in de vorige week gehouden vergadering van het Waterschap Schouwen-Duiveland is - zo blijkt - in onze krant niet hele maal goed uit de verf gekomen, als gevolg waarvan sommige mensen zicht tekort gedaan voelen, met na me de havenmeester, die juist een hele nacht paraat is geweest om - in verband met de storm - de hande lingen te verrichten, die hem wer den opgedragen c.q. die noodzakelijk waren. Hem treft derhalve geen en kele blaam. Het debatje was het ge volg van een vraag van burgemees- „Vliegende inflatie" in heel Europa DEN HAAG, 18-11. Het secretari- aat van de O.E.S.O. (Organisatie van Economische Samenwerking en Ont wikkeling) verwacht, dat het infla- lietempo in geheel west-Europa het volgend jaar zal stijgen tot gemid deld minstens acht procent, dit on danks maatregelen in verscheidene landen om prijsstijgingen tegen te gaan. De Parijse correspondent van het Duitse blad „Die Welt" citeert uit een geheim rapport, dat het secreta riaat heeft voorgelegd aan het co mité voor de economische politiek van de O.E.S.O., dat vorige week in Parijs heeft vergaderd. Volkerakpercelen een uiterst on rechtvaardige zaak. Dat slechts één bedrijf besloot, om naast de mosselteelt ook de Noord zeevisserij te gaan uitoefenen is voor het gemeentebestuur dat in de Noordzeevisserij toch goede perspec tieven ziet, wel teleurstellend. Meer jonge mosselkwekers zouden in deze het initiatief van de ene fir ma die niet voor de grote stap terug deinsde, moeten volgen wil Bruinisse als vissersplaats in de toekomst blij ven meetellen. ter Th. H. de Meester, die infor meerde naar de d.oor het waterschap ontvangen waarschuwingen. Er blijkt niet (herhaal niet) gewaarschuwd te zijn voor hoge vloed. Weliswaar was het (gelukkig) geen springtij, maar een te verwachten waterstand van 2,75 is hoog genoeg om maatregelen te nemen. Weliswaar hebben ge meente en waterschap autonome be voegdheden, maar gevolg van het verzuim is toch geweest dat de sluis wat later is gesloten geworden, dan normaliter voor de hand had gele gen. Waar precies de fout zit, is niet helemaal duidelijk geworden, maar het lijkt wel zaak, dat in uitzonder lijke omstandigheden, het waarschu wingssysteem - aan alle kanten - feilloos funktioneert. In dit opzicht moet 1953 een blijvende les 2ijn. Voor zover in de verslaggeving de onduidelijkheid in de hand gewerkt is, bieden wij de lezers onze excuses aan. RED. Vogelwachtavond De Natuur- en Vogelwacht Schou wen-Duiveland houdt op vrijdag 24 november a.s. in hotel Bakker te Burgh een bijeenkomst waarop door de heer C. van Raam uit Amster dam het onderwerp: „Wildleven in Afrika" zal behandelen. Spreker, vertoont via 2 dia-projectoren fraaie opnamen uit de jungle van een aan tal daar nog in 't wild levende die ren. Ook niet-leden zijn hartelijk welkom. HAAMSTEDE Verkoopmiddag „Priscilla" De nijvere damesleden van de Herv. Vrouwenvereniging „Pris cilla' hebben onder leiding van hun presidente, mevr. Beije-Ornee, niet stil gezeten. Misschien wel stil op hun stoelen, maar daarbij hun han den danig laten bewegen, want in de tijd van een klein jaar hebben ze weer heel wat artikelen vervaar digd, hetzij met de priemen, hetzij met de haaknaald of andere moder nere apparatuurtjes. Woensdagmiddag zullen de huis- vlij tartikelen in de Winterkerk ver kocht worden. Ds. Wassenaar zal de middag openen waarna direct de ko pers en natuurlijk de vele koopsters hun sl g kunnen slaan. Tevens zullen er tijdens deze middag loten ver kocht worden met als hoofdprijs een waardevolle sprei. Om 16.30 uur wordt de verloting beëindigd en di rect uitgeloot. Een bezoek aan deze middag kunnen we dan ook van har te aanbevelen. NOORDGOUWE Verkoop kinderzegels Door de kinderen van de openbare basisschool te Noordgouwe, werden aan Kinderzegels- en kaarten ver kocht voor een bedrag van f 506. NIEUWERKERK Verkoping Vrouwenvereniging Geref, Gemeente Op woensdag 22 november aan- aanstaande hoopt de vrouwenvereni ging „Debora" van de Geref. Ge meente alhier weer een verkoping te houden in de zaal achter de kerk van de Ger. Gem. aan de Molenstraat. Deze verkoping vindt plaats ten bate van de zending, 's middags van half drie tot 5.00 uur en s' avonds van 7.00 tot 9.00 uur. Er zal voor iedereen weer volop keus te maken zijn, on der andere handwerken, manufaktu- ren, boeken, maar ook oliebollen, slaatjes en advokaat zullen verkrijg baar zijn. Iedereen is van harte wel kom. OOSTERLAND Afd. Duiveland V.O.O. Op woensdagavond 22 november a.s. houdt de afdeling „Duiveland' van de Vereniging voor Openbaar Ondewijs de algemene jaarlijkse le denvergadering te houden in de •vergaderzaal van het café-restau rant: „De Pleisterplaats Even Bui ten" alhier. Na de opening door de voorzitter en het jaaroverzicht, vol- MOSKOU, 18-11. De oudste Rus, de 167-jarige Chirali Mislimow. uit Azcrbeidsjan is goed hersteld van een longontsteking en voelt zich weer helemaal de oude. Dr. Ramazan Alikichicw, een gcron- toioog van reputatie, zocht de man op in zyn op 2.000 meter hoogte gelegen dorp, en constateerde dat de gryzaard bruist van levenslust en dat hU z(jn bergwandelingen heeft hervat. De dokter onderzocht Mislimow grondig en deelde mee dat zjjn longen schoon waren, ztfn hart goed funktionccrdc en ztfn polsslag normaal was. In A/erbeidsjan ztfn 81 op 10.000 inwoners meer dan een eeuw oud. gen de notulen van de vorige ver gadering en het financieel verslag. Dan benoeming kascontolecommissie en bestuursverkiezing. Aftredend en niet meer herkiesbaar is de heer M. J. Zeijler, waarvoor als kandidaten zijn gesteld de heren: W. Boogert Joh zn. en W. Stouten. Hierna de pauze en dan volgen mededelingen aangaanden de plannen voor het jaar 1973. Dan de rondvraag aan de le den en dan komt er ter opluistering nog een filmpje over het bevrij dingsfeest „25 jaar waarop de op tochten en wedstrijden nog eens in de herinnering zullen komen. Hierop volgt sluiting van deze jaarvergade ring Contactavond openbare basisschool De beide contactavonden die vori ge week gehouden werden in het ge bouw van de openbare basisschool aan de Van den Abeelstraat alhier door de leerkrachten van die school zijn ditmaal zeer goed geslaagd. Zo als bekend konden de ouders van de leerlingen spreken over de vorderin gen van hun kinderen met de leer kracht, waarbij ze zaten. Zo goed als alle ouders hebben van deze gelegen heid gebruik gemaakt om zich te ver gewissen hoe het met hun kind of kinderen staat op school. Voor iedere leerling was 10 minuten beschikbaar. BRUINISSE Jaarvergadering N.C.V.B. De afdeling Bruinisse van de Ned. Chr. Vrouwenbond zal op woensdag 22 november de jaarvergadering houden in het Hervormd Vereni gingsgebouw. Injecties tegen tandbederf NEW YORK, 18-11. Tandarts Ge offrey Smith uit Londen heeft don derdag in New York gepleit voor het bestrijden van tandbederf döor mid del van injecties. Volgens hem vormt de entstof, verkregen uit een orga nisme dat normaal in de mond voor komt, geen enkel gevaar. Er zouden vier injecties in de maand nodig zijn, na drie weken gevolgd door een vijf de. Daarna zou jaarlijks met één in jectie kunnen worden vblstaan. Het tandbederf zou daardoor met onge veer 90 procent vermindéren. DODELIJKE ONGELUKKEN EINDHOVEN. De 61-jarige G. Ha- geman uit Eerstel is in Hoogeloon om het leven gekomen. Zijn auto kwam bij het linksaf slaan in botsing met een wagen die uit de tegenover gestelde richting kwam. SNEEK. De 56-jarige mevrouw S. S. Duiker-Koopman uit Hommerts (gem. Wymbritseradeel) is in haar woonplaats om het leven gekomen. Zij werd overreden door een auto. BERGEN OP ZOOM. In een zie kenhuis te Bergen op Zoom is de 52-. jarige mej. E. A. J. Walboomers uit het Zeeuwse Hulst overleden aan de gevolgen van een verkeersongeluk. EDE. De 47-jarige dakbedekker F. M. van Kesteren uit Nijmegen is in Ede overleden na een val van vijf meter van een garagedak. UTRECHT: De 49-jarige J. G. van Schaik uit Haarzuilen is zaterdag om het leven gekomen toen hij 's mor gens vroeg op de verbindingsweg van Vleuten met Rijksweg 2 (Utrecht-Amsterdam) ten gevolge van de gladheid met zijn auto slipte en frontaal tegen een vrachtwagen opbotste. De vrachtwagenchauffeur bleef ongedeerd. GRONINGEN. Op de weg der Ver enigde Naties in Groningen, de uit valsweg naar Friesland, is bij een verkeersongeval, de 28-jarige elec- trotechnicus P. Lagerveen uit Sneek om het leven gekomen. HAAREN. De 42-jarige klooster zuster E. Cremers uit Haaren (N.-Br.) is bij een verkeersongeluk op de Rijksweg Den Bosch-Tilburg op weg naar het St. Elisabeth ziekenhuis te Tilburg overleden. Zij stak per fiets de rijksweg over en werd door een personenauto geschept. En ook nog eens overreden door een vrachtauto. EINDHOVEN. Op een met auto matische knipperlichtinstallatie be veiligde overweg op het baanvak Eindhoven-Helmond is het zesjarige jongetje J. A. Raymakers uit Meerlo op de fiets door de trein Eindhoven- Venlo aangereden en aan de gevol gen hiervan overleden. HEERENVEEN. De 5-jarige Anne Koopman uit het Friese Welsrijp is in zijn woonplaats bij een verkeers ongeval om het leven gekomen. De jongen fietste aan de linkerkant van de weg en wilde van het erf van de buren naar zijn ouderlijke woning. Hij werd gegrepen door een perso nenauto en was op slag dood. Steeds meer fietsen DEN HAAG, 18-11. Volgens de laatste C.B.S.-gegevens is de fietsenafzet in Nederland in de eerste zeven maanden van dit jaar met bijna 100.000 exem plaren toegenomen. Naar ver wacht wordt zal de fietsenver- koop in ons land dit jaar voor het eerst het totaal van 1 mil joen overschrijden. In het af gelopen jaar werden in Neder land 930.000 fietsen verkocht. De gunstige ontwikkeling in het fietsgebruik wordt de laat ste jaren vooral sterk gestimu leerd door het gezondheidsmo tief (fietsen is gezond) en helpt velen aan de zo noodzakelijk geworden beweging) en door het feit dat de fiets een schoon vervoermiddel is (geen lawaai, geen uitlaatgassen). De fiets heeft daarbij steeds meer de status van tweede vervoermid del gekregen als aanvulling op het gemotoriseerde vervoer. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. In 1966 kende Neder land nog 9265 fietsenhandels. Op 1 januari van dit jaar bedroeg dit aan tal 6325. Dat betekent in zes jaar tijds een teruggang van meer dan drieduizend. Het ziet er naar uit dat er in de komende jaren veel minder dan zesduizend fietsenhandels zullen zijn en dat terwijl de verkoop van fietsen steeds grotere omvang aan neemt. DEN HAAG. Uitbreidingen en nieuwe vestigingen verschaffen in de nabije toekomst Noord-Brabant eni ge honderden nieuwe arbeidsplaat sen. ALKMAAR. Tegen invoering van een nieuw hoger tarief in de omzet belasting, zoals door de P.v.d.A., D '66 en PPR wordt overwogen, zal ik mij scherp verzetten. Aldus mr. W. Scholten, staatssecretaris van finan ciën, op een CH-verkiezingsbijeen komst. DEN HAAG. Van eind 1971 tot eind augustus jl. is het indexcijfer van de regelingslonen per week en per maand voor het particuliere bedrijf met 9,3 procent opgelopen, aldus het C.B.S. in zijn sociale maandstatistiek De in dit tijdvak gewijzigde contrac ten omvatten 94 pet. van de werkne mers in het particuliere bedrijf. MARUM. In Manrm (Gr.) heeft een felle brand een grote schuur van het loonbedrijf A. Visser in de as gelegd. De schade bedraagt enkele tonnen. Vijf tractoren, twee opraapmachines en vier hooipersen gingen verloren. RIJSWIJK. Het actiecomité Be houd Winterswijkse Beken heeft vrijdag een petitie met 9.000 hand tekeningen ingediend bij het minis terie van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk in Rijswijk (Z.H.). Verlangd wordt dat het Winters wijkse bekengebied, voor zover dit nog ongeschonden is, in zijn geheel onaangetast blijft. GRONINGEN. In Den Ham (gem. Aduard in Groningeh) is door blik seminslag brand ontstaan in een ka pitale boerderij bewoond door de landbouwer G. H. Dol. De gróte schuur van de boerderij werd een prooi der vlammen. Negentien kal veren en tien koeien kwamen in de vlammen om. Een voorraad van on geveer 250 ton hooi ging eveneens verloren. DEN HAAG. De minister van ver keer en waterstaat is niet van plan het wegenverkeersreglement zodanig te wijzigen, dat zg. remlichtmodula toren, apparaten die de remlichten in het begin een knippereffect ge ven, worden toegestaan. Zij blijven dus verboden. DEN HAAG. Drs. H. ter Heide, die in zijn functie van voorzitter van het N.V.V., vice-voorziter van werkne merskant van de Sociaal Economi sche Raad was, heeft de voorzitter van de raad bericht ontslag te nemen als lid van de raad en van de com missies. HAARLEM. Burgemeester en Wet houders hebben de gemeenteraad meegedeeld dat zy niet enthousiast zjjn over een eventuele vestiging van een kernenergiecentrale in Velsen. Zy zullen zich met hand en tand ver zetten tegen de vestiging, als naar hun mening de veiligheid van mens en mileu niet in voldoende mate is gewaarborgd. Vrouwen en mannen DEN HAAG, 18-11. Er zijn in Nederland meer vrouwen dan mannen, maar dat betekent niet, dat de jongemannen een ruime keus hebben: er is een tekort aan jonge vrouwen. Bo vendien zijn er eigenlijk alleen in west-Nederland meer vrou wen dan mannen: in de rest van het land is het net anders om, behalve in de provincie Groningen, waar er van beiden kunnen evenveel mensen zijn. Dit blijkt uit gegevens van het C.B.S. gepubliceerd in het jaar lijkse zakboek van deze instel ling. Op 1 januari 1972 waren er in Nederland 1.003 vrouwen op elke 1.000 mannen, een „overschot dus van drie vrou- iven per duizend mannen. In west-Nederland is dat verschil groter: daar zijn 1024 vrouwen op elke 1.000 mannen. Uitschie ter is Noord-Holland waar het overschot 28 vrouwen be draagt. ROTTERDAM. Voor het eerst in haar succesvolle bestaan komt de WIENER EISREVUE naar Rotter dam. Van 21 tot en met 28 november a.s. wordt in het sportpaleis AHOY' de nieuwste produktie „EISKARUS- SEL" opgevoerd. Daarmee beleeft dit 35ste ijsge- koelde muzenkind van de Donau zijn Nederlandse première. Tijdens een tournee door de Verenigde Staten kreeg de Wiener Eisrevue van Ame rikaanse journalisten het predikaat „de charmantste ijsshow ter wereld" toegekend. Deze eretitel, met name verleend op grond van de geheel eigen, typisch Weense sfeer, wordt ook met „Eiskarussel" weer voledig hoog gehouden. Die sfeer ontstaat door een kostelijke Wiener Melange: Heerlijke muziek, ontelbare kleurrij ken en kostbare kostuums, een groot aantal internationale solisten en een uitermate gedisciplineerd corps de ballet, en dit alles overspoeld door het wisselend licht van 24 schijnwer pers en liChtkanonnen. Omdat bij de Wiener Eisrevue het ensemblewerk zo belangrijk is, ver dient ook de „ster met 80 benen" na drukkelijk vermelding: het corps de ballet, bestaande uit 28 girls en 12 boys. Deze groep heeft een uitermate zware taak, want ze moet per voor stelling 32 keer opkomen, wat even- zovelè veranderingen van kostume ring betekent. Meer dan 600 fanta sierijke kostuums staan het ballet daartoe ter beschikking, van giganti sche hoepelrokken tot te verwaarlo zen bikini's, van fraaie rokkostuums tot populaire spijkerbroeken. Zoals te doen gebruikelijk bij de Wiener Eisrevue bestaat ook „Eis- karussell' uit een aantal gespeelde MIDDENSCHOUWEN, 14-11. Op de jongste raadsvergadering, onder voorzitterschap van burgemeester S. Francke, kwamen - tydens de rond vraag - nog enkele zaken aan de or de. De heer M. Boot informeerde of de verlichting van de haven Klooster nol te Scharendijke moet worden aangepast, nu in de haven steigers voor jachten en visboten gereedko men. De voorzitter verklaarde, dat dit punt nog niet in diskussie is ge weest. De heer L. C. Hart zou gaarne zien, dat ook in Ellemeet een aantal woningen wordt gebouwd. In Elle meet wordt volgens hem te weinig aan uitbreiding van het woningbe stand gedaan. De voorzitter wees er op, dat de belangstelling van parti- kulieren voor woningbouw in Elle meet gering is; gesubsidiëerde wo ningbouw is niet mogelijk, daar min stens .20 woningen tegelijk moeten worden gebouwd. In Ellemeet is dit niet mogelijk, daar er praktisch geen aanvragen om woonruimte zijn. De voorzitter zegde toe, dat door het college bezien zal worden wat gedaan kan worden. De heer Hart informeerde verder of in het bestemmingsplan „Kerk- werve-West" de straten in de rich ting van het sportterrein zullen wor den doorgetrokken. Volgens de voor zitter is by een bclangrykc voort schrijding van de woningbouw er gelegenheid de, bouw uit te strekken over het sportterrein. De consequen tie is dan een nieuw sportterrein aan te leggen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. De boekenweek 1973 zal volgend jaar van vrijdag 23 februari tot en met zaterdag 3 maart worden gehouden. DEN HAAG. In de Ursulakliniek in Den Haag is overleden de 65-jari- ge P. J. Krom, die op 1 november bij een ongeluk in die plaats zwaar gewond werd. Hij verleende toen op zijn fiets geen voorrang en werd aangereden door een personenauto. en geschaatste taferelen, mini-musi cals als het ware. De belangrijkste daarvan zijn ongetwijfeld de gedurf de uitbeelding van de „Notekraker" op muziek van Tsjaikofski en de vrij moedige enscenering van het histo rische Wener Congres, waarbij het ijstheater één grote vorstelijke bal zaal wordt. Voorts zijn er ondermeer taferelen, die de bezoekers naar Spanje, een Oostenrijks wintersport plaats en een oogstfeest in Texas brengen. De meeste taferelen zijn ingestudeerd onder leiding van Waz- law Orikowsky, de uit Leningrad geboortige voormalige artistieke lei der en chef van het ballet van de Weense Staatsopera. De show eindigt, zoals elke pro duktie van de Wiener Eisrevue, met een onsterfelijke wals door het ge hele ensemble, bestaande uit 75 per sonen (evenveel mensen werken bo vendien achter de schermen) op de ijsvloer van 35 x 20 meter. De revue „Eiskarussell" wordt in Rotterdam tijdens de speelperiode van 21 tot en met 28 november da gelijks om 20 uur opgevoerd en op zaterdag 25 en zondag 26 november eveneens om 15 uur. Stank in school GEERTRUIDENBERG, 18-11 - Een leraar en drie leerlingen van de lagere technische school te Geertruidenberg zijn door de verontreinigde lucht van de rivier de Donge tijdens de les flauwgevallen. Men is genood zaakt door de stank van de ri vier - vooral bij rustig weer - de ramen en de deuren van de school gesloten te houden. Na behandeling konden de patiën ten naar huis gebracht worden MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 20-11. Aanvoer: totaal 1486, slachtrunde- ren 1098, varkens 388. Prijzen (in guldens per kg): koeien 5,30-5,75 (le kwal.) 4,65-5,10 (2e kwal.) 4,55-4,65 (3e kwal.); vaarzen 5,80-6,35 (le kwal.) 5,15-5,60 (2e kwal.); stieren 6,55-7,00 (le kwal.) 6,15-6,45 (2e kwal.); worstkoeien 4,50 -4,60; varkens 2,70-2,72 (le kwal.) 2,68-2,70 (2e kwal.) 2,65-2,68 (3e kwal.); slachtzeugen 2,35-2,40; zware varkens 2,55-2,65. Overzicht (resp. aanvoer, handel en prijzen): slachtrunderen groter, lager; varkens groter, vlug, hoger, enkele prima's boven notering. UTRECHT, 18-11. Er is een al- armtoestand in de bakkerswe- I reld ontstaan. Contracten met rozijnenleveranciers worden 7iiet nagekomen. De rozijnen- prijzen stijgen met hel uur. Verschepingen vinden niet plaats. Afladers gaan failliet of sluiten, de 4 grote Neder landse rozijnenimporteurs we ten geen raad, de afnemers staan op hun stuk. Resultaat waarschijnlijk: geen rozijnen in het kerstbrood of heel dure, zo blijkt uit het vakblad „Bak kerswereld". Oorzaak van de „rozijnenoorlog" is een inter nationale prijzenslag waardoor onze voornaamste leverancier Turkijeniet meer tegen de contractprijzen levert. De vier grote importeurs hebben 10.000 ton rozijnen besteld tegen oude prijzen, maar de contracten worden niet uitgevoerd. Enke le Turkse leveranciers probe ren nog ren beetje te helpen en bi eden bijv. de helft van de be stelling tegen een veel hogere prijs. Dat zou Nederland vol gens „Bakkerswereld" zo'n ze ven miljoen gulden gaan kos ten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 4